Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 paź 2019, 16:42

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Witam,

Materiał znalazłem przez przypadek studiując i zbierając informację o LHP (Left Hand Path, pol. Ścieżce Lewej Ręki). Muszę przyznać, iż żałuję, że nie mogłem brać udziału w reklamowanym tam wykładzie - miałbym okazję po raz pierwszy porozmawiać z polskim satanistą, który się do tego otwarcie przyznaje. Poza tym miałbym okazję posłuchać i zobaczyć innych polskich satanistów i pozadawać parę pytań.

Załączam tutaj zmodyfikowane przeze mnie pliki - usunąłem dane komercyjne, zgodnie z regulaminem forum.

Obrazek
Obrazek

Co zwróciło moją uwagę? Poniżej cytuję informację z posteru reklamowego zaopatrzone w mojej nagłówki:

1. "Pionierskość" i mity na temat Kościoła Szatana
Cytuj:
Wykład będzie przede wszystkim naukowy, ponieważ skupię się w nim na podaniu dużej ilości faktów nt. satanizmu i obaleniu różnorakich mitów – głównie o życiu LaVeya, o pionierskości Kościoła Szatana, o satanizmie przed 1966 rokiem oraz o naturze samego satanizmu.

Zastanawiam się czy osoba prowadząca przedstawiała obiektywne podejście, czy też powielała kłamstwa serwowane przez oficjeli Kościół Szatana. Pionierskość? Ale jaka? Że tworzy się kolejną zorganizowaną religię, która jest oparta na dogmatach i wymaga od swoich "wiernych" bezwzględnego posłuszeństwa oraz wiary w swojego "czarnego pasterza"?

2. Satanistyczne zaangażownie
Cytuj:
Natomiast w zakończeniu całkowicie opuszczę obszar opisu faktów (nauki) oraz precyzowania pojęć (filozofii), występując już nie jako naukowiec lub filozof, lecz jako satanista mocno zaangażowany w rozwój swojej religii.

Pytanie z mojej strony: co to znaczy być satanistom mocno zaangażowanym w rozwój swojej religii? Czyżby oprócz działalności stricte "naukowej/dydaktycznej" osoba ta pełniła też rolę "czarnego misjonarza" i zdobywa nowych członków?

3. Przyszłość polskiego satanizmu
Cytuj:
13. Satanizm współczesny w Polsce
Zakończenie:
Przyszłość polskiego satanizmu

I to, co najważniejsze postanowiłem sobie zostawić na sam koniec. Tak... Wiele osób mogłoby sądzić, iż problem satanizm w Polsce nie istnieje, w zasadzie "rozwiązał się sam". Sądząc jednak po tych stwierdzeniach tak nie jest.

Przeszukałem YT w nadzieii, że znajdę być może jakieś nagranie z tego wykładu. Niestety, ale bezskutecznie. Proszę, co za synchroniczność. Wczoraj dopiero co umieściłem link do wykładu Marka Passio n.t. satanizmu, a już dzisiaj wrzucam "perełkę" z naszego podwórka... Jestem tylko ciekaw, czy takich wykładów będzie w przyszłości więcej. Czyżby polscy sataniści zdecydowali się w końcu wyjście z podziemia i pokazali swoją prawdziwą twarz? Czas pokaże.

Pozdrawiam,
ZORRO

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 sty 2017, 17:34 
VIP Member
Awatar

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Mam takie pytanie do wszystkich forumowiczy. Często sataniści lubią rozdzielać się na grupki.

Satanista okultysta - zły, dążący do swoich celów kosztem innych (potępiany przez drugą grupę satanistów)
Satanista - uważający siebie za Boga, odrzucający inne bóstwa. Człowiek kierujący się sumieniem, etc.

Czy ten podział faktycznie istnieje i jest przez Was akceptowalny? Czy macie jakieś zdanie na ten temat. Czy ta druga grupa jest zmanipulowana przez tą pierwszą? Jak to widzicie?

Awatar użytkownika

freedomwarrior pisze:
Mam takie pytanie do wszystkich forumowiczy. Często sataniści lubią rozdzielać się na grupki.

Tak było kiedyś w przypadku Church Of Satan. Istniały komórki tej organizacji - tzw. Groty (ang. Grotto System). Z tego, co mi wiadomo, to od jakiegoś czasu ta struktura została zarzucona. Istnieją bodajże jeszcze stare komórki, ale nie tworzy już się nowych. Ludzie mogą się ze sobą komunikować, organizować dzięki internetowi. IMO mogą istnieć, oprócz tych oficjalnych stron/forów, też jakieś tajne np. w Darknecie. Podział na komórki istnieją nadal np. w Temple Of Set oraz Order Of Nine Angels.

freedomwarrior pisze:
Satanista okultysta - zły, dążący do swoich celów kosztem innych (potępiany przez drugą grupę satanistów)
Satanista - uważający siebie za Boga, odrzucający inne bóstwa. Człowiek kierujący się sumieniem, etc.

Trochę zostały tutaj pomieszane pewne koncepcje, ale: Satanista nigdy nie kieruje się sumieniem. Jego "moralnym kompasem" jest przede wszystkim egoizm oraz wyrachowanie. Stąd też o żadnym sumieniu nie można tutaj mówić. Nie chcę się tutaj rozpisywać, ale radzę poszukać w sieci informacji na temat podziału satanizmu na kategorie.

freedomwarrior pisze:
Czy ten podział faktycznie istnieje i jest przez Was akceptowalny? Czy macie jakieś zdanie na ten temat. Czy ta druga grupa jest zmanipulowana przez tą pierwszą? Jak to widzicie?

J.W. Generalnie każdą tajną organizację można w zasadzie podzielić na trzy kategorie:
1. SZCZYT - Psychopaci, którzy wiedzą o co chodzi i wykorzystują marionetki stające poniżej w hierarchi,
2. ŚRODEK - Pożyteczni idioci, wykonujący polecenia psychopatów, myślący, że wiedzą o co chodzi,
3. DÓŁ - Motłoch, który nie wie o co chodzi, i jest szczęśliwy z tego, że może być wykorzystany przez osoby z wyższych hierarchii, w zamian za realizację swoich podstawowych potrzeb i celów życiowych.

I to tyle w temacie.

Pozdrawiam,
ZORRO

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Śledzić warto i rozpowszechniać kanał Pawła Bednarza niedługo będzie to temat najważniejszy
https://www.youtube.com/channel/UCEqENM ... BQhK5aoabg

jest tu na bieżąco wstawianych wiele wartościowych materiałów np
Fundacja im.Dobrego Pasterza - Ella Gareeva - Matka.
phpBB [video]

oraz
Fundacja im.Dobrego Pasterza - Whistleblower Ronald Bernard - Jak się sprawy mają.
phpBB [video]

pomijam materiał o kreaturze kukizie
Fundacja im.Dobrego Pasterza - Plan inwazji marszałka Kukiza.
phpBB [video]

/
nadawaj tytuły filmom ,proszę/d66.Pablo zszedł na psy...szkoda

Awatar użytkownika

@yogen8
Dzięki za materiały - obejrzę w najbliższym czasie.

Temat zaczyna się powoli rozkręcać - zacząłem go, aby wskazać na to, iż w Polsce "satanizm ideologiczny"/"niższego poziomu" istnieje i ma się całkiem dobrze. No i proszę - okazuje się jednak, iż mamy "SRA made in Poland". Czekam na rozwój wydarzeń.

Swędzą mnie łapki, aby napisać artykuł o krytptosatanizmie. Jeżeli starczy mi sił oraz zapału, to obiecuję iż takowy pojawi się w najbliższym czasie.

I ostatnia rada na koniec: ostrzeżcie swoich bliskich oraz znajomych, żeby za nic w Świecie nie dali się wciągnąć w to gówno, nawet gdyby oferowane tam warunki wydawały się nadzwyczaj kuszące oraz atrakcyjne. Tak, "oni" pomogą Wam, aczkolwiek cena jaką przyjdzie za to zapłacić będzie bardzo wysoka. Parafrazując Suworowa: wejście do tego satanistycznego szamba kosztuje jednego rubla, ale wyjście to już koszt dwóch rubli.

NIE MA DARMOWYCH OBIADÓW :paluszkiem:

P.S.
A tak na marginesie... Polscy sataniści śmieją się z nas do rozpuku. Śmieją się, aż im łzy ciekną po policzkach. A dlaczego? A dlatego, że od ponad 25 lat rośli w siłę i nikt nawet nie wiedział o ich istnieniu. Teraz, to możemy sobie pogwizdać. To, co teraz napiszę może się wydać niektórym niedorzeczne, ale co tam. Musicie sobie uświadomić, że przez ten czas zrobiono "marsz przez instytucje". Niestety, ale w większości przypadków osoby na stanowiskach kierowniczych (szczególnie dotyczy to korpo i branży IT) to sataniści. No cóż... Rybka psuje się od głowy, a pożytecznych idiotów w naszym kraju niestety nie brakuje.

A co my możemy tym ludziom zaproponować, ludziom dla których liczy się przed wszystkim mamona? Rozmowy o szacunku, moralności? Oni mają na to wyjebane. Kasa, ego, "ważne, że mogę na czymś zarobić" i tyle.

Pozdrawiam,
ZORRO

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Zgodzę się z tym stwierdzeniem. Jestem mieszkańcem Walimia na dolnym śląsku i tam w okolicy na górze Soboń jeszcze kilka lat temu często spotykamy się takie grupy .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]