Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 sie 2019, 6:31

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Santeria w Białym Domu

Marian Robinson, 72-letnia matka obecnej Pierwszej Damy USA, Michelle Obamy, praktykuje santerię, donosi konserwatywny serwis internetowy. Teściowa Baracka Obamy zwróciła się ku tej afroamerykańskiej religii pochodzenia karaibskiego w nadziei, że pomoże ona złagodzić stwardnienie rozsiane u jej męża. Santeria, często mylona z voodoo, wywodzi się z wierzeń plemienia Joruba zmieszanych z katolicyzmem. Praktykowana jest głównie na Kubie, Karaibach, Ameryce Południowej oraz skupiskach imigrantów w USA. Liczbę wiernych szacuje się na mniej więcej 3 miliony.

Prezydent na wieść o zaangażowaniu swojej teściowej w santerię podobno bardzo się zdenerwował i zakazał jej praktykowania w Białym Domu - do jednej z takich ceremonii doszło właśnie ponoć w rezydencji. Kult santerii otoczony jest tajemnicą. Z wiadomych względów podobne pogłoski mogą być bardzo szkodliwe dla wizerunku Obamy, który, mimo bycia praktykującym chrześcijaninem, odpierać musiał wielokrotnie zarzuty o bycie "utajonym muzułmaninem". Teraz jego krytycy mogliby oskarżyć go o praktykowanie voodoo.

Całą historię warto jednak traktować z lekkim przymrużeniem oka, jako że źródłem jest mocno negatywnie do Obamy nastawiony serwis internetowy, prowadzony przez republikanów.

http://www.magia.gildia.pl/news/2009/08/santgeria_w_bialym_domu

Ciekawostka taka... No i nie ze zgniłego mainstreamowego tvn24, hehehe :lol: :lol: :lol:

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 sie 2009, 12:58 
VIP Member
Awatar

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

karma się odzywa
można mieć władzę i kasę
ale karma odezwie się

zawsze tam gdzie jest możliwość
pojawi się żeby przypomnieć
że wszystko tu jest iluzją

ciekawe jak sobie poradzą ze śmiercią
i możliwością jej

nic na tym świecie nie jest pewne - oprócz śmierci... :)

mogą gotować różny los ludziom, jednak.... karma się zbiera

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]