Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 lis 2020, 23:36

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Post: 18 lut 2011, 12:12 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2010, 22:27
Posty: 650
Lokalizacja: Śląsk
Płeć: mężczyzna
Saga Bocków - starożytna kapsuła czasu
Les Whale
Copyright © 2002
PO Box 5055 Sunshine Coast Mail Centre Nambour, Qld 4560, Australia
www.mousewaggler.co.uk/bocksaga lesw@austarnet.com.au
Tytuł oryginalny: „The Bock Saga: An Ancient Time Capsule”, (Nexus, vol. 9, nr 4)Przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie przez tysiące lat Saga Bocków mówi, że pierwotni mieszkańcy Finlandii byli pierwszymi ludźmi.

Jednym z największych wyzwań, na jakie natyka się ludzkość, jest tworzenie nowych perspektyw na bazie starych wierzeń. To wyzwanie pozostaje w stałym konflikcie z utrwalonym systemem wierzeń dotyczącym naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, albowiem ten system stanowi jądro akademickiej hierarchii obejmującej wszystkie aspekty rodzaju ludzkiego, z religią włącznie.
Wyobraźmy sobie przez chwilę, że nasi przodkowie wiedzieli, iż ich cywilizacja stoi w obliczu zagłady i katastroficznych zmian z naturalnych przyczyn. Czy wiedząc o tym, staraliby się przekazać swoim potomkom przy pomocy kapsuł czasu swoją wiedzę i doświadczenia? Oczywiście, że tak! Możemy to stwierdzić z niezachwianą pewnością, jako że nie różnimy się od nich pod tym względem.

Istnieje rosnąca liczba danych wskazujących na to, że Saga Bocków jest taką kapsułą czasu zawierającą wiedzę sięgającą podobno 50 milionów lat wstecz. Według Sagi ponad 10 000 lat temu ustalono, że ocalali członkowie rodu Bocków ujawnią przechowywane informacje dopiero w roku 1984. Przewidziano, że do tego roku ludzkie geny ponownie posiądą potencjał pojmowania całości umożliwiający ludziom zrozumienie, jak żyć w harmonii z naturą i ze sobą, co pozwoli właściwie wykorzystać przekazaną wiedzę.
Czy informacje przekazane w Sadze Bocków są prawdziwe i, co ważniejsze, czy są dokładne? Czas pokaże. Niniejszy artykuł jest jedynie wprowadzeniem do ogromu unikalnej wiedzy ujawnianej przez Iora Bocka, który, będąc ostatnim żyjącym potomkiem rodu Bocków, został upoważniony do jej wskrzeszenia.
W latach osiemdziesiątych powstała grupa The Positive Foundation (Pozytywna Fundacja), która podjęła się zadania przeprowadzenia wykopalisk w pobliżu Helsinek w Finlandii w miejscu, w którym podobno znajdowała się kiedyś Świątynia Lemminkäinen. Według Sagi Bocków w jej wnętrzu znajduje się składnica ludzkiej wiedzy dokumentująca istnienie ludzi na naszej planecie od milionów lat.


ROLA I0RA BOCKA W SADZE

Ior urodził się 17 stycznia 1942 roku. Jego ojciec, Knut Victor Bockstöm, zmarł 11 maja 1942 roku. W owym czasie oprócz niego żyło jeszcze tylko dwóch członków rodu Bocków: jego matka Rhea i jego siostra Rachela.
Po śmierci ojca Ior został adoptowany przez Brora Gustafa Bertila Svedlina, który zmienił jego imię i nazwisko na Bror Holger Bertil Svedlin. Svedlin zmarł w roku 1950, kiedy Ior miał osiem lat. W marcu 1968 roku Ior wrócił do swojego pierwotnego imienia i nazwiska.
Począwszy od wieku siedmiu lat siadywał codziennie z Rheą i Rachelą, aby słuchać i uczyć się rodzinnej tradycji Sagi Bocków. W czasie tych sesji nie wolno mu było zadawać pytań, ponieważ zgodnie z panującym tam przekonaniem człowiek więcej uczy się słuchając niż mówiąc.

Według Iora podstawą Sagi jest wiedza o dźwiękach, które należy słyszeć i doświadczać, i właśnie dlatego była ona przekazywana ustnie z pokolenia na pokolenie w ten sposób. Edukacja każdego potomka trwała od 7 do 27 roku życia, ponieważ na zrozumienie i opanowanie tej wiedzy potrzeba 20 lat. Tak więc Saga była przekazywana Iorowi od roku 1949 do 1969.
Kiedy był jeszcze młodym człowiekiem, dostał pracę głównego przewodnika w Fortecznym Muzeum w Viapori (Sveaborg) w Finlandii. Każdego roku spędzał trochę czasu w Goi w Indiach opracowując historyczny temat na następny sezon w muzeum. W lecie 1968 roku wygłosił swoją pierwszą akademicką prezentację w muzeum. W kolejnych latach stał się znanym i szanowanym historykiem i współpracował przy opracowywaniu i produkcji licznych telewizyjnych filmów dokumentalnych.

W roku 1984 rozpoczął relacjonowanie historii swojego rodu i szczegółów Sagi Bocków. Kiedy po raz pierwszy przekazał te informacje, wzbudziły one kontrowersje. Jego relacja spotkała się z dużym niedowierzaniem i pod jego adresem wysunięto wiele oskarżeń mówiących, że ta Saga to jedynie zbiór opowieści. Obecnie wielu krytyków zmienia do niej swój stosunek, głównie za sprawą zdumiewających i ważnych odkryć dokonanych w ostatnich kilku latach, które zdają się potwierdzać, że Saga jest rzeczywiście oparta na faktach.
W czerwcu 1999 roku pewien mężczyzna zaatakował go w mieszkaniu jego siostry w Helsinkach, zadając mu kilka pchnięć nożem w plecy, w wyniku czego jego serce przestało bić przez 10 minut. Sanitariuszom udało się jednak przywrócić go do życia. W następstwie tego zamachu doznał porażenia wszystkich czterech kończyn.
Obecnie, po blisko czterech latach (artykuł pochodzi z roku 2002 - przyp. red.), potrafi z trudem i przy niewielkiej pomocy pić herbatę. Mimo tych trudności wciąż wygłasza codzienne pogadanki, w których odsłania treść Sagi Bocków. Nadal potrafi jasno myśleć i jest pogodny, mimo iż odebrano mu to co najcenniejsze - zdrowie.

DŹWIĘKOWE KODY SAGI

Nauka osiągnęła już taki poziom zrozumienia, że wie, iż pochodzimy ze światła i dźwięku. Według Sagi Bocków nasza cywilizacja rozwinęła się ponownie do tego stadium podstawowego zrozumienia i właśnie z tego względu powinna ujrzeć ona światło dzienne teraz.
Saga odnosi się do systemu dźwięków, który stosowano tysiące lat temu i rozumiano w najdrobniejszych szczegółach - była to technologia oparta na świetle i dźwięku, która łączyła również w sobie duchowe rozumienie tego, jak pracować z naturą „werbalnie”, czyli „naturalnie”, lecz ta wiedza została dawno temu zapomniana, a co za tym idzie umiejętność jej stosowania.

Przekazana nam w postaci słownej Saga zachowała poprawną formę dzięki Pierścieniowi, alphernas beten, czyli alfabetowi, keli dźwięku. Ten alfabet występuje w oryginalnym języku Rot i języku Van (fińskim). Te przekazy ukazują naturalny kod dźwiękowy zawarty w tym języku, który przechowuje klucze do informacji. Ten system dźwięków tworzy wewnętrzną logikę Sagi. Uważa się, że uruchamia on w mózgu odpowiedni ośrodek, który pobudza genetyczną pamięć. Narrator Sagi transmituje w ten sposób informacje, umożliwiając słuchaczowi, który przeszedł dwudziestoletni okres edukacji, jej zrozumienie. (Sylaby słowa saga znaczą: sa - „otrzymywanie”, a ga - „dawanie”, i to zarówno w języku Rot, jak i Van, co oznacza, że aby ktoś mógł dawać, najpierw musi otrzymać).

Tak więc Saga Bocków jest przekazem słownym opartym na nauce o dźwiękach. Nie jest to język pisany i aby go zrozumieć, należy go wysłuchać i poczuć. Obecnie większość informacji pochodzi z taśm audio, głównie dlatego, że wciąż jest bardzo mało materiałów omawiających tę sprawę. Niniejszy artykuł oparłem na moim rozumieniu tych taśm.
Użycie pisowni angielskiej do przekazania oryginalnych dźwięków stanowi nie lada wyzwanie. I tak na przykład imię Oden jest wymawiane o-den. Inne słowa mogą brzmieć identycznie w języku angielskim, lecz mogą mieć całkiem inne znacznie. Na przykład angielskie słowo „heathen” (poganin) pochodzi od słowa hi-den (wymawiane hi-den), które oznacza „cały” i „warty” bez jakichkolwiek pejoratywnych konotacji.
Święty Graal języków jest jedynie niewielkim fragmentem wiedzy zawartej w keli dźwięku. Historia ludzkości, filozofia, zdrowie, dobrobyt i, co najważniejsze, zrozumienie, że wszyscy stanowimy jedność, to kluczowe części tych nauk. W czasach antycznych, gdy ta wiedza była powszechnie znana, istniała wspólna filozofia: jedno pochodzenie, jeden system informacyjny i jeden Pierścień, który tworzył zdrowie i pomyślność.
Nasi przodkowie wiedzieli, że obecne pokolenie będzie gotowe na przyjęcie wiedzy o naszym pochodzeniu zawartej w Sadze. Pozostaje jednak jedno pytanie: czy naprawdę jesteśmy na to gotowi?

POCHODZENIE LUDZKOŚCI

Saga jest historią i tak ogromną tajemnicą, że z trudem poddaje się opisowi. Do chwili obecnej Ior Bock ujawnił informacje dotyczące głównych okresów historii Ziemi: okresu rajskiego - atlantydzkiego, czasów bezpośrednio po okresie atlantydzkim i nowych czasów. Całość tej wiedzy jest znana jako mitologia Väinämöinen.
Według historii ewolucji w ujęciu Sagi, która sięga pierwszych zalążków życia na Ziemi, zalążki te rosły i ewoluowały do chwili, gdy utworzyły się węgorze. Następnie węgorze rozwinęły się w żaby, które ostatecznie ewoluowały aż do małp włącznie. W pewnym momencie, połączywszy geny małp i kóz (koza jest symbolem rodu Bocków), stworzono pierwszych ludzi: Freja i Freję. Saga nie określa, kto stał za tymi genetycznymi manipulacjami.

Ten akt stworzenia miał miejsce w okolicach bieguna północnego, gdzie słońce cały czas krążyło, nigdy nie zachodząc. Wokół bieguna rozciągał się ląd, który stał się Ojczyzną. Nazywał się Odenma lub Uudenmaa. W jego środku znajdował się Hel, co znaczyło „czysty”, „dom” i „pełny”. Ludzie byli znani jako pi-pol. Całą wiedzę można pojąć przy pomocy „Słupa” i „Pierścienia”. (Należy tu zauważyć, że matematyka binarna bazuje na dwóch cyfrach: 0 (pierścień) i 1 (słup)).
Uudenmaa, ogród Odenu, który później stał się znany jako Eden, był zlokalizowany w miejscu położonym obecnie na południu Finlandii. Był to tropikalny raj i stanowił dom pierwszych ludzi znany jako Aser. Na zewnątrz Uudemmaa utworzono Ringlandy (Lądy Pierścienia), w których ustanowiono systemy rodzicielskie. Ludzi, którzy mieszkali poza Uudenmaa, nazywano Vaner, a ich język Van, co znaczyło „Jeden”.
Kela dźwięków, która tworzy język Rot, obejmuje wiedzę, jak stać się jednością z naturą i naszą plan-etą, gdzie plan znaczy „plan” a et - „rodzina”, co oznacza rodzinny plan stworzenia jednej całości. Mężczyźni i kobiety są równi. Mężczyzna miał swoją his-story („history” - „historia”) a kobieta swoją miss-story („mystery” - „tajemnica”). Oboje rozumieją, w jaki sposób światło Słońca, znanego jako Oden, umożliwia wzrost wszystkiego i jest wszystkim.

Oden reprezentuje również wiedzę Dworu/Domu Aseru. Jeden Pierścień, cały i kompletny, obdarowujący, rodzicielski system, Jehowa („dać Dworowi/Domowi Aseru”), był w Uudenmaa z Helem w centrum. Z tą wiedzą i jej właściwym zastosowaniem Aser był uważany za zdrowy, pełny i kompletny. (Imię Jehowa zostało ostatecznie zmienione na Jehowah i „Bóg (dobry) wewnątrz” stał się „Bogiem w Niebie”).
Od początku chrześcijaństwa system pogański (i wszystko, co on reprezentował) został zaszczuty, usunięty i zniszczony. Kobiety zostały wyłączone z nowego systemu, ponieważ znaczna część miss-story, kobiecej tajemnicy, stała się taboo (tabu), gdzie ta oznacza „dawać” (kiełkować nasienie, co przynależy kobiecie), b jest skrótem od borg i oznacza zamek oraz system karmienia i wychowania, zaś oo reprezentuje Oden, czyli Słońce, oraz wiedzę mówiącą, co czynić, by wszystko zdrowo rosło.
W systemie pogańskim Shiva reprezentował energię Słońca odbijaną raz w miesiącu w pełni Księżyca, wiedzę o Księżycu i cyklach miesięcznych. Esencje męska i żeńska - sperma i sav - były traktowane jako whol-i (święte) i kiedy były szanowane i dzielono się nimi prawidłowo, tworzyły zdrowy i pełny układ i-moo-en (immunologiczny, w znaczeniu „w ustach”).

Prawem kobiety było wybranie czasu, kiedy zostanie matką, poprzez sen Lucji (Łucji). Miało to miejsce 13 grudnia, w Dniu Lucji. 24 grudnia był Dniem Fest-i-val (Świętowania), kiedy Disas (Matki Łodyg) były zapładniane przez Lemminkäinen (Bocków) wewnątrz Odenmy. W tym dniu przyszli ojcowie Vaner stawali na ped-i-stals (piedestałach) nadzy z penisami w stanie erekcji, tak że te, które same zdecydowały się zostać matkami, mogły popatrzeć na swoich „serc pożądanie” gołym okiem i wybrać sobie tego, który im odpowiadał. 25 grudnia był dniem Jule Tide, dniem urodzin Słońca (nie Syna Boga). 26 grudnia mężczyźni wybrani w Dniu Świętowania musieli przejść fizyczne sprawdziany, aby udowodnić swoją sprawność umożliwiającą im zostanie ojcem. Dzień ten był znany pod nazwą Bocksing Day - obecnie w krajach anglojęzycznych Boxing Day, czyli drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Jednak po nadejściu chrześcijaństwa oryginalne znaczenie i waga języka uległy zmianie, uszkodzeniu lub zapomnieniu. W ramach systemu chrześcijańskiego dzielenie się spermą i sav stało się tabu - inaczej mówiąc, ograniczone i wręcz zakazane. W rezultacie kobieta została pozbawiona swej naturalnej wartości i równości. Zamiast honorowania spermy i sav zaczęto ich używać niewłaściwie i marnować. Mężczyźni i kobiety nie potrafili już pojąć historii i tajemnicy oraz asymilować nasion wiedzy i nie kontynuowali już systemu rodzicielskiego ani nie tworzyli jedności z Odenem.

KONTINUUM ŻYCIA Okres Rajski

W systemie pogańskim pewne drzewa traktowane były jako święte. Wśród nich były jesion i dąb. Ze starożytnych tekstów wynika, że długość ludzkiego życia wynosiła około tysiąca lat.
W rajskich czasach okres życia jednostki mógł być rzeczywiście bardzo długi. Kiedy ktoś umierał jego ciało było palone, a prochy rozsypywano w zasięgu korony jesionu. W ten sposób dusza mogła być zaabsorbowana przez korzenie i wznieść się w górę poprzez pień i liście, i opuścić plan-et (planetę) w całości. To może tłumaczyć, dlaczego odnaleziono tak mało ludzkich resztek z tamtych czasów. W czasach chrześcijańskich te rodziny drzew były systematycznie niszczone.
Według pogańskiego systemu wiedzy Frej był pierwszym kozłem, czyli Bockiem (kozioł to po niemiecku Bock), a Freja pierwszą „kozą-nianią”, zwaną Svan (Łabędź). Rozumieli oni alfabet - kelę dźwięku. To właśnie umożliwiało im zrozumienie systemu prokreacji, który mieli zainicjować, tak aby wszyscy zrodzeni ludzie byli god (wymawia się guud i znaczy „dobrzy”).

Frej i Freja mieli co najmniej dwunastu synów i siedem córek. Ta pierwsza rodzina stała się rodem Piruet. Na jej czele był Per (Wszechojciec) i Ella (Ziemia-matka). Dwunasty syn stał się nowym Bockiem, który spłodził ze Svan (Łabędziem) kolejnych dwunastu synów i siedem córek.
Pierwszy syn Freja i Freji dostał imię Ra, zaś pierwsza córka imię Maya. Ra i Maya stali się nauczycielami - Królem i Królową - w wieku lat 27 i ich zadaniem było utrzymanie ukrytej pogańskiej wiedzy, jednak jako nauczycielom ani Ra, ani Mayi nie wolno było mieć dzieci. (Warto tu dodać, że w niektórych krajach skandynawskich, nawet jeszcze w XX wieku, nauczycielom nie wolno było mieć dzieci; jeśli im się urodziło, nie mogli być dłużej nauczycielami).

W wyniku zstępującej linii rodu stworzono jeszcze trzy rzędy grup rodzicielskich: linie Jarlet, Kadet i Trelet. Stali się oni ludem Vaner, który żył poza Uudenmaa. W tym czasie pierwotny Bock skojarzył się ze Svan z ludu Vaner i w ten sposób wewnątrz Uudenmaa stworzona została grupa rodzicielska drugiego rzędu.
Tak więc wewnątrz Uudenmaa były dwie grupy: Piruet i lud Roset Aser. Z rodu Roset pochodził jej dwunasty syn Rabis, który stał się założycielem wszystkich Ringlandów i który również był znany pod imieniem Wszechojca.

Czas Atlantydy

Według Sagi ponad 50 milionów lat temu starożytni zauważyli, że na naszej planecie zachodzi zmiana. Niektóre badania naukowe wskazują, że pierwsze zlodowacenie zaczęło się 65 milionów lat temu, ale stosowana przez uczonych technika określania czasu nie jest wolna od możliwości popełnienia błędu.
Według Sagi pierwsze zasadnicze zmiany zaszły ponad 50 milionów lat temu i w ich wyniku przemieściły się bieguny, co spowodowało pokrycie lodem wszystkich lądów. Okres ten jest znany w Sadze jako „Zlodowacenie wszystkich lądów” - Altlandis, od czego wywodzi się Atlantis (Atlantyda). Atlantyda była nie tyle nazwą miejsca co okresem w historii.

Przewidując tę wielką zmianę, Aser wybrało dziesięć miejsc na świecie, tak by lud Vaner mógł przetrwać czas zlodowacenia. Potem powstało dziesięć systemów rodzicielskich, które stały się dziesięcioma rasami ludzi o dziesięciu różnych językach, których podstawą były języki Rot i Van. Kiedy nadeszło zlodowacenie, Aser zostało odcięte od ludu Vaner. Region Uudenmaa pozostał wolny od lodu, głównie dzięki ciepłemu prądowi zatokowemu wpływającemu do Zatoki Fińskiej.

Czasy polodowcowe

Według Sagi Drugi Ragnarök (Druga Destrukcja) miał miejsce nieco ponad 10 000 lat temu, kiedy lody zaczęły gwałtownie topnieć. Przewidując, co może się stać, Aser zbudowało statki mające pomieścić ludzi, zwierzęta, żywność i inne rzeczy, które popłynęły ku wznoszącym się wysoko ponad powierzchnią wód wyspom. Ta mała grupa żyjących blisko Arktyki ludzi nazwała swój azyl na Gotlandii imieniem Noatun („nowa ziemia”). Ta historia stała się źródłem legendy o Arce Noego.

W tym czasie Świątynia była zamknięta a Hel pokryty lodem. Ludzie z Aser, którzy ocaleli, mogli wrócić do Helu, dopiero gdy opadły wody, co nastąpiło nieco ponad 9000 lat temu. Hel stał się znany pod nazwą Hel-sing-ki (obecnie Helsinki), przywrócono także oryginalny system dźwięków i wychowania.

Trzecia Destrukcja

W roku 1050 n.e. papieska armia otoczyła Uudenmaa i wyrżnęła większość ludu Aser. Wszystkie rzeczy wiążące się z pogaństwem zostały zabrane lub zniszczone. Ten okres jest znany jako Trzeci Ragnarök (Trzecia Destrukcja). Dwóm rodzinom udało się uniknąć śmierci: Bockström (Bock) i Raström (Ra).
Eksterminacja tych rodów była rzeczywistym celem krucjat i poszukiwań Świętego Graala. Święty Graal był linią Króla i Królowej i wszystkich pogan. Prowadzone przez rządzący Kościół krucjaty były ponawiane przez setki lat. Część tej eksterminacji - usunięcie linii rodziny Roset - zrealizowano w czasie Wojny Róż.

W roku 1248 rodzina Bockström i chrześcijański król Szwecji, Birger Jarl, zawarli umowę, zgodnie z którą rodzinie Bockström pozwolono wrócić do Uudenmaa w zamian za jej całkowite milczenie i nie wtrącanie się do polityki, co trwało aż do nadejścia czasu publicznego ujawnienia Sagi Bocków, czyli do roku 1984.

NAUCZYCIELE ASERU

Na przestrzeni całej historii pojawiali się wielcy nauczyciele, aby podnieść w człowieku ducha i boskość na wyższy poziom. Jednak w wielu przypadkach ich nauki zostały z upływem czasu znacznie zmienione za sprawą interesów pewnych grup dążących do umacniania swojej potęgi i dominowania nad innymi.

Imiona różnych nauczycieli Aseru są zapisane w Sadze Bocków. Nauczyciele ci byli rozsyłani, by powtórnie przyłączyć lud Vaner do jego dziedzictwa i Odenu. Wielu z nich wysłano w najdalsze zakątki świata. Przechowywane w wielu miejscach manuskrypty, rzeźby i inne zabytki starożytności potwierdzają przybycie białych ludzi, którzy charakteryzowali się wysokim wzrostem, blond włosami i w przypadku mężczyzn brodami. Ludzie ci przybywali statkami bez wioseł i byli traktowani przez miejscową ludność jak bogowie. Przekazy podają również, że ci ludzie przybywali z północy, z siedliska mocy, i że posiadali pełną wiedzę o wszystkich rzeczach.

Niektórzy z nich zostali dokładnie odnotowani w historii. Byli to zarówno mężczyźni, jak i kobiety, jako że ludzie potrzebowali tworzyć zarówno his-story (historię), jak i miss-story (tajemnicę). W Sadze podane są imiona niektórych bardziej znanych członków rodu Aser, w tym Buddy, Jezusa, Kryszny, Mahometa i Mojżesza.
Według Sagi ponad 10 000 lat temu stało się jasne, że ludzkie geny ulegają zmianie. Mimo prób ponownego zjednoczenia ludu Vaner przewidziano, że dopiero pod koniec XX wieku stan rozwoju ludzi będzie taki, że będą mogli przyswoić sobie informacje zawarte w Sadze. Określono, że Saga będzie mogła być ujawniona począwszy od roku 1984, ponieważ dopiero wtedy zaistnieje możliwość poczęcia przez kobietę i mężczyznę, które będzie, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, pełne.

Warto tu zauważyć, że od piętnastu lat rodzą się dzieci, które posiadają rzekomo potrójny łańcuch DNA. Są one bardzo uzdolnione i posiadają umiejętności znacznie przekraczające to, co u większości ludzi traktuje się jako normę. Siła ich psychiki umożliwia im świadome odczuwanie i telepatyczne komunikowanie się z innymi dziećmi o podobnych zdolnościach na świecie.

POSZUKIWANIE ŚWIĄTYNI LEMMINKÄINEN I RODZINNYCH SKARBÓW

W rajskich czasach każde nowe pokolenie zbierało się razem, aby odnowić więzy z Pierścieniem dźwięków i wiedzy i w ten sposób przedłużyć swoją miłość i zrozumienie. Udając się na to spotkanie, przynosili ze sobą swoje najlepsze dzieła sztuki i rzemiosła, z których wiele było wykonanych ze złota. Złoto było cenione, ponieważ zawiera się w nim i trwa przez wieczność słoneczny ogień. Były to podarunki dla Jehowy.
Lemminkäinen było imieniem nadanym Bockowi, rodzicielowi. Świątynia Lemminkäinen została stworzona ku czci Bocków w okolicy noszącej nazwę Tuna położonej wewnątrz Uudenmaa. Dzieła sztuki i rzemiosła były for-tuna (fortuną) i były wystawiane na widok publiczny. Określano je nazwą art-i-facts (artefakty - twory człowieka).

Dowód prawdziwości Sagi Bocków ma być znaleziony w Świątyni Lemminkäinen oraz w komorach skarbów rodu Bocków. Według Sagi wejście do Świątyni znajduje się głęboko pod powierzchnią ziemi w odległości 30 kilometrów na wschód od Helsinek (Helu). Świątynię zbudowano pod wzgórzem. Znajdujące się u szczytu wnętrze w kształcie kopuły było używane do ceremonii. Poniżej znajduje się przestrzeń o średnicy 250 kilometrów (?), w której są złote spiralne schody prowadzące do sal mieszczących artefakty. Każda sala reprezentuje okres życia Lemminkäinena (Bocka). Przed każdą z nich stoi naturalnych rozmiarów złota figura Bocka w wieku 27 lat. Świątynia stała się mu-see-them (muzeum), o którym mówi się, że zawiera artefakty datowane na początki ludzkiej wiedzy.

Świątynia Lemminkäinen została zamknięta w roku 987 n.e., ponieważ poganie przewidzieli, że chrześcijańskie armie dokonają najazdu w niedalekiej przyszłości. Właśnie wtedy pozostałym Bockom udzielono zezwolenia na ponowne otwarcie Świątyni tysiąc lat później, to znaczy w roku 1987.
Przed rokiem 1987 zebrał się zespół ludzi, którzy utworzyli The Positive Foundation (Pozytywna Fundacja) i zainicjowali wykopaliska, których celem jest dotarcie do Świątyni. W ulotce poświęconej Fundacji piszą oni:

...uzyskaliśmy informację, że wejście zostało zablokowane ogromnymi głazami. I rzeczywiście znaleźliśmy trzy dokładnie wycięte kamienne płyty ułożone w stos, jedna na drugiej. Płyty miały około 5 metrów długości, 4 metrów szerokości i 1,5 metra grubości. Po ich usunięciu na dnie znaleźliśmy jeszcze dwa bloki o wymiarach 4 metry długości, 2,5 metra szerokości i 1 metr grubości. Bloki te pasują dokładnie do wejścia.

Spodziewaliśmy się, że za tymi blokami znajdziemy wielkie pomieszczenie, tak zwaną wodną śluzę, jednak pomieszczenie to było wypełnione masą podobną do cementu.
Zespół wydrążył tunel o głębokości ponad 40 metrów, szerokości 6 metrów i wysokości 3 metrów. Tunel schodzi w dół pod kątem 15 stopni. Według informacji dostarczonej przez Bocka na jego końcu powinno znajdować się pomieszczenie, z którego rozchodzą się trzy korytarze, z których środkowy prowadzi do górnej kopuły Świątyni. Niestety, koszt prowadzenia dalszych wykopów przekracza budżet Fundacji, zaś fiński rząd i Narodowa Rada Zabytków (Museovirasto) nie chcą finansować tego przedsięwzięcia.

W roku 1991 ostatni sponsor Fundacji zaprzestał udzielania pomocy. Później, tego samego roku, dokonano geofizycznej ekspertyzy terenu przy użyciu radaru pokazującego ukształtowanie podziemnych warstw. Na głębokości 25 metrów pod ziemią w miejscu wskazanym przez Iora Bocka radar wykrył pustą przestrzeń w kształcie kopuły, której sklepienie wykonane jest prawdopodobnie z metalu. Obraz warstw ziemi w miejscu prowadzenia wykopów pokazuje, że wystarczy pogłębić wykop o jeszcze kilka metrów, aby osiągnąć przełom w pracach. Do maja 2002 roku nie udało się tego osiągnąć. (Nadal brak postępu w tej sprawie z uwagi na brak funduszy - przyp. red.).

BOCKI (KOZŁY) ZE ZŁOTA, KRYSZTAŁOWE KULE I REGALIA

Według Iora Bocka w wielu miejscach Finlandii są zakopane inne artefakty pogańskiej kultury. Są trzy figury bocków ze złota (jak już wspomniałem symbolem rodu Bocków jest koza/kozioł), kryształowe kule oraz regalia ostatniego króla Aseru.

Ior twierdzi, że dwie złote figury bocków i dwie kryształowe kule są zakopane w Snappertuna, około 70 kilometrów na zachód od Helsinek. Ziemia ta jest obecnie własnością kościoła i stanowi również rezerwat przyrody. Trzeci złoty bock i regalia są zakopane na dziedzińcu Zamku Kajaani, około 600 kilometrów na północ od Helsinek. Jest to najstarszy i najbardziej na północ położony zamek królewski w całej Europie. Ior wyjaśnia, że miejsce, w którym stoi Zamek Kajaani, służyło tysiące lat temu jako ośrodek rodzicielski.

12 października tego samego radaru użyto na dziedzińcu Zamku Kajaani i na głębokości 5 metrów pod powierzchnią gruntu, dokładnie w miejscu, które wskazał Ior Bock, odkryto duży metalowy pojemnik odpowiadający opisowi i wymiarom podanym przez Iora.
Zamek Kajaani jest obecnie własnością państwa. Jak dotąd rząd Finlandii, Narodowa Rada Zabytków i Kościół odmówiły udzielenia zgody na prowadzenie wykopalisk w którymkolwiek ze wskazanych miejsc.

KELA DŹWIĘKU

Zbliżamy się obecnie do końca dwudziestoletniego okresu, który upłynął od chwili ujawnienia danych o Sadze Bocków w roku 1984. Wiele już ujawniono i jeszcze wiele zostało do ujawnienia.
Według Iora Bocka języki Rot i Van są podstawą wszystkich języków na naszej planecie. Współczesny język fiński jest bardzo złożony. Każde słowo może być użyte w jednej z co najmniej 165 252 form, przypadków i czasów. Język angielski jest zbliżony do oryginalnego systemu dźwięków języka Rot. Jednak wyjątkowa pojemność języków Rot i Van, zdolnych do pomieszczenia takiej różnorodności, ostro kontrastuje z językiem angielskim, który wykorzystuje tylko kilka czasów, takich jak przeszły, teraźniejszy i przyszły. Co więcej, każdy dźwięk (litera) języków Rot i Van ma unikalne znaczenie i każde słowo może być przyswajane od początku do końca, od końca do początku i ze środka na zewnątrz.

Kela dźwięku, alfabet, Pierścień, jest zbudowana z 29 dźwięków i ich kombinacji. W jednym Pierścieniu znajdują się 23 dźwięki i siedem poza nim. Jest 10 czystych wokalnych dźwięków (samogłosek), zaś cała reszta stanowi ich kombinacje. Dźwięk „i” (długie i) jest powtarzany, co daje w rezultacie 29 różnych dźwięków. W alfabecie pierwsze „i” reprezentuje Bocka - dolna część symbolizuje jego penisa a kropka spermę. Drugie „i” symbolizuje Wszechojca i również wymawia się je jako „i” (długie i).

Ta znaczy „dawać” („zapładniać nasienie wiedzy”), zaś rot znaczy „dźwięki”. Tak więc ta-rot („tarot”) oznacza „tworzyć wiedzę o dźwiękach”. Starożytny system nauki tarota wydaje się być zmieniony i obecnie zawiera tylko 23 główne dźwięki, które są reprezentowane w Arkanach Większych kart tarota. Arkana Większe składają się z 22 kart, jednak pierwsza karta, The Fool (Głupiec), znajduje się również na końcu, co daje 23 drogi.

NOWE ODKRYCIA ARCHEOLOGICZNE

W ostatnich kilku latach dokonano szeregu odkryć, które wspierają Sagę Bocków i mitologię Väinämöinen.
Archeolodzy zaangażowani w projekcie PECHORA odkryli osady sprzed 40000 lat w północno-wschodniej części Finlandii w rejonie Morza Białego. Doniesienia o tych odkryciach zamieścił w 6 (413) numerze z września 2001 roku brytyjski magazyn Nature.

Z kolei na zachodnim wybrzeżu Finlandii w okolicy miasta Kristinestad odnaleziono jaskinię zwaną sushioula („wilcza jaskinia”). Latem 2001 roku Narodowa Rada Zabytków udowodniła, że skupiska ludzi mieszkały tam przez co najmniej 300 000 lat. Kierownik Narodowej Rady Zabytków oświadczył publicznie, że nikt nie mieszkał w Finlandii przed 10 000 lat, a prywatnie ujawnił dowody na to, że ludzie mieszkali w Finlandii na długo przed wszelkimi cywilizacjami, jakie istniały na Ziemi, o których wiemy.

Znany archeolog i badacz Thor Heyerdahl, który zmarł w czasie przygotowywania tego artykułu do druku, brał udział w pracach wykopaliskowych prowadzonych wokół Morza Azowskiego w mieście As-Hov, którego nazwa oznacza Dwór Aserów - As jak w „Aser” i Hov jak w „Dwór” (po fińsku). W wydanej w roku 2001 książce Poszukiwanie Oodena Heyerdahl i Per Lillieström wielokrotnie wspominają o ludach Aser i Vaner.
W przeszłości wielu tak zwanych ekspertów, zarówno z Finlandii, jak i z innych krajów, utrzymywało, że ludy Aser i Vaner nigdy nie istniały. Obecnie ich istnienie jest już ugruntowane.
Te odkrycia stawiają pod dużym znakiem zapytania teorię głoszącą, że kolebką ludzkości była Afryka.

TWORZENIE NOWEGO PIERŚCIENIA

W czasach Raju ludzie mieli system oparty na dawaniu - jeden Pierścień wiedzy, dobrobytu i pełni, który łączył wszystko, nawet w mroku, i wiązał ich ze sobą. Był to system stabilnego zdrowia i społecznego dobra, w którym choroby były stosunkowo mało znane ze względu na utrzymywanie równowagi pomiędzy ludźmi i środowiskiem.
W nowych czasach stworzono nowy Pierścień - system bazujący na braniu - a w jego centrum krąg pieniądza. Jest oczywiste, i wynika to z narastania socjoekonomicznych problemów naszej cywilizacji, że ten ostatni system zakłócił równowagę i stworzył spiralę chciwości. System ten wywołał na Ziemi poważne zachwianie równowagi w wyniku coraz większego pobierania z natury i znikomego jej uzupełniania, co wytworzyło i podsyca pazerność oraz sprawia, że to błędne koło się zamyka. Ten system stworzył warunki, w których 2 procent populacji posiada 90 procent wszystkich zasobów. Jeśli pozwoli się na jego trwanie, doprowadzi on do zniszczenia wszelkiego życia na naszej planecie.

Największym wyzwaniem, jakie stoi przed nami u progu nowego wieku, jest rozerwanie tego nielogicznego Pierścienia mocy reprezentującego system brania i stworzenie nowego bazującego na miłości, dobroci i jedności-system dawania pozostający w harmonii z naturą i bazujący na prawdziwej logice, szanujący wszystkich ludzi i naszą planetę. Taki system stanie się naszym nowym paradygmatem (czasem Raju). Aby umożliwić nam zrozumienie i osiągnięcie tego celu, musimy hołubić tylko to, co jest dobre - Boga w sobie - ponieważ jest to nasze przyrodzone prawo.

Piękno i zdolność przewidywania rodu Bocków i jego jedyny ocalały potomek, Ior Bock, dali nam szansę odzyskania tego, co zostało utracone - przyswojenia języka, Klucza Elfów, zrozumienia tego, w jaki sposób życie może być kontynuowane w naturalny sposób w harmonii z Odenem i wszystkim innym. Nie możemy pozwolić, aby konflikty istniejące wewnątrz obecnego systemu wierzeń pochłonęły ten nowy paradygmat, który będzie darem dla naszych dzieci i wkładem w przyszłość naszej planety i wszystko, co na niej żyje.

O autorze:

Les Whale jest nauczycielem obdarzonym parapsychicznymi zdolnościami, który prowadzi kursy i warsztaty diagnozowania na podstawie aury oraz duchowego i parapsychicznego rozwoju. Mieszka na Słonecznym Wybrzeżu w stanie Queensland, gdzie ogląda aurę i diagnozuje ludzi z Australii i innych części świata. Często czyni to na podstawie samego zdjęcia zainteresowanej osoby. Skontaktować się z nim można za pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres lesw@austarnet.com.au. Więcej o Sadze Bocków można dowiedzieć się odwiedzając jego stronę internetową zamieszczoną pod adresem :
http://www.mousewaggler.co.uk/bock-saga lub stronę http://www.BockSaga.com.

Przełożył Jerzy Florczykowski

NEXUS, nr.73/2010

phpBB [video]

pt.2http://www.youtube.com/watch?v=FJpKCDnimgI
pt.3http://www.youtube.com/watch?v=3ZS7df6zkg8&feature=relatedNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 lut 2011, 12:12 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 24 kwie 2011, 22:58 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 wrz 2010, 19:15
Posty: 37
Płeć: mężczyzna
Ciekawy artykuł , podejrzewam że Tolkien z tych mitów czerpał inspirację do własnych książek i owego języka.

_________________
,,Nie rozumiem dlaczego musisz płacić żeby żyć na planecie na której się urodziłeś''
VissaseusNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group