Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 12 gru 2018, 6:49

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Hippia pisze:
Hippia pisze:
Bardzo chcielibyśmy odstawić leki ale nie jest to takie proste...:(
Leki IPP sa w zestawie. Ostatnio wyłączyłam jeden (są dwa) i wciąż zgaga, odbijania i ból gardła...więc jest co naprawiać..

Odstawiłam IPP. Wprowadziłam wytłoki oraz ZKT. Jest lepiej. Już mi dziecko nie "beka" po wodzie. Stolce też normalniejsze. Nadal WU. Zaczynam boraks jutro. Na sobie już testuje, jest ok.

Czy ktoś z was nie ma książek Lasta w formie pdf? Pytam z ciekawości i ekonomicznie :D

Nie ma książek Lasta w pdf, e-booków.
Są nie które artykuły na Nexusie, albo na jego stronie po angielsku.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 14 maja 2016, 14:45 
VIP Member
Awatar

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam wszystkich ! Trafiłam na to forum całkiem przypadkiem gdy wpisałam w wyszukiwarkę "komórki macierzyste rzs". Zacznę od tego, że od 2012r choruję na RZS. Pierwsze objawy zaczęły się silnym bólem stawów kolan. Ledwo schodziłam po schodach. Później zaatakowało wszystkie stawy. Nie mogłam spać z bólu. Trafiłam do szpitala - diagnoza RZS, babcia też na to chorowała także lekarze określili jako choroba genetyczna :( Miałam wówczas 23 lata i świat mi się zawalił. Byłam bliska depresji. Tabletki p/zapalne nie pomagały. Dopiero 7ma wizyta u reumatologa pomogła, dostałam wtedy blokadę. Blokada + metex + iniekcja metex co tydzień pomogły na rok. Później znowu blokada _ p/bólowe/+metex i tak aż do 2016 roku. W maju dostałam się na leczenie biologiczne. Przyznam, że po 1 i 2 wlewie czułam się rewelacyjnie. Drugi wlew był w październiku i również było ok. Niestety w połowie grudnia bóle zaczęły powracać... Codziennie biorę połówkę tabletki p/zapalnej(nie chce się truć). Funkcjonuję w ciągu dnia. Na noc niestety gorzej. I tak trafiłam tutaj. Jestem pewna nadziei. Wiem, że z moim reumatologiem nawet nie będę dyskutowała na temat leku Adepend, bo wiem, że by mnie od tego próbował odwieść. Dla mnie jest to nadzieja, ale nie ukrywam, że straciłam już nadzieję, że będzie lepiej.. i tak się zastanawiam, skoro taką młodą osobę atakuję taka choroba, w młodym wieku, to co będzie później. Bardzo proszę o pomoc, Jestem gotowa podjąć się tej terapii. Tylko nie wiem zupełnie od jakiej dawki leku zacząć. Czy muszę odstawić moje tabletki p/zapalne i przede wszystkim metex którego nie cierpię i chcę mi się po nim wymiotować. A może ktoś poleci mi lekarza najlepiej z WLKP albo DLNS który się na tym zna ? Jeśli nie, to bardzo proszę o wsparcie doświadczonych. Lek na pewno uda mi się załatwić. Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrówka.

mildice pisze:
diagnoza RZS, babcia też na to chorowała także lekarze określili jako choroba genetyczna :( Miałam wówczas 23 lata i świat mi się zawalił.

Poczytaj o RZS tutaj:
boraksowa-konspiracja-t12465.html?hilit=boraks#p171409
czy-powinnismy-systematycznie-odrobaczac-t15239.html?hilit=odrobaczac#p197085

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Jak leczyć RZS? Przede wszystkim skutecznie. Trzeba chodzić do lekarza, zmienić diete i zwrócić uwagę na sen, który jest bardzo istotny w codziennym funkcjonowaniu. Nie ma cudów i magicznych leków na te chorobę. Jej, póki co, się nie da wyleczyć. Można ja uspokoić i wyciszyć o czym mówią sami lekarze i ludzie, którzy od lat chorują np. bloger z http://rezasta.net.

Polecam też poczytać o najnowszych badaniach jakie sa prowadzone nad lekami na tą chorobę! Co do stosowania samej diety nie wypowiadam się, bo dla mnie na razie to jest czysta fantastyka, chociaż sa przypadki osób, które podobno wyciszyły chorobę właściwym doborem składników codziennej diety np. dr Biernat Kałuża.

granda pisze:
Jak leczyć RZS? Przede wszystkim skutecznie. Trzeba chodzić do lekarza, zmienić diete i zwrócić uwagę na sen, który jest bardzo istotny w codziennym funkcjonowaniu.

To nie jest żadna choroba, tylko zakwaszenie organizmu i często infekcja grzybami w stawach.
Boraks i soda dają sobie w tym przypadku z tym radę znakomicie.

A co lekarze polecają na to?
Sen mówisz? To spróbuj zasnąć z bolącymi stawami.
Cytuj:
to jest czysta fantastyka, chociaż sa przypadki osób, które podobno wyciszyły chorobę właściwym doborem składników codziennej diety

Żadna fantastyka., od diety chorujemy i dietą (suplementacją) się leczymy.
Prosta arytmetyka.
Cytuj:
Nie ma cudów i magicznych leków na te chorobę.

Cudów nie ma, trzeba zastosować skrupulatne protokoły.

Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Witam wszystkich.Trafilam tutaj,bo juz chyba bylam wszedzie iwszystko chyba juz przeczytalam.Tematem RZS musialam sie zainteresowac,gdyz moja corka na to wlasnie zachorowala.Nie potrafila sie ruszac, a zaczela studiowac sport,wiec byl to koniec swiata.Droga do poprawy byla dluga.po roku czasu moje dziecko studiuje dalej,nie jest calkowicie wolna od bolu, ale co tam!z bolem kciuka mozna biegac, wazne ,ze biega.Nie bede sie rozpisywac,napisze w skrucie,co zastosowalysmy i mam nadzieje,ze to i innym pomoze.
1.DIETA! zero wieprzowiny przedewszystkim,malo miesa duzo warzyw i owocow.zywnosc nie przetwozona,
0 cukru
2.Zappery pana Jana Taratajcio i wogole oczyszczenie organiznu
3.MMS -chyba powinnam to umiescic na I miejscu
4.msm-czyli siarka
5.DMSO-stosujemy zewnetrznie, ale mozna tez inaczej
6.Zeolith -wiarze metale ciezkie
7.Borax
8..suplementacja witaminami A D K2 jod
Od poczatku ww leczenia domowego (bo lekarze umia tylko przepisywac swinstwa z apteki, gdzie na ulotce pisze, ze lek tan moze doprowadzic do smierci) wyrzucilysmy wszystkie tzw lekarstwa.Moj stol kuchenny wyglada jak stol jakiegos chemika.Ale to pomaga!Corka robi co pol roku badania krwi i mamy ta poprawe udokumentowana.co pol roku wyniki sa lepsze!
Mam jeszcze nadzieje,ze uda mi sie nawiazac kontakt z klinika w Izraelu.Juz ktos wczesniej napisal o tym.Chodzi o to,ze wszystkie choroby autoimmunologiczne wywoluja antybiotyki,a potraktowane nim bakterie mutuja w forme L bakteri.Dr Valentin Barski leczyl te choroby, ale umarl.zanalzlam ta klinike w Hajfie.Jak bede wiedziala cos wiecej,dam znac.Trzymam kciuki.
s

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Barski niestety nie żyje ale można sobie poradzić inaczej.
Zabrakło mi w Twoim wykazie suplementów kilku spraw np probiotyków. Moim zdaniem są równie ważne a może najważniejsze. Mam też mieszane uczucia odnośnie siarki. Ktoś kiedyś napisał mi że siarka jest ważna bo np po MSM ma mocniejsze paznokcie. Mocne paznokcie nie są istotnym wskaźnikiem stanu zdrowia bo nawet nieboszczykom paznokcie rosną jeszcze przez jakiś czas a martwego człowieka ciężko zaliczyć do ludzi zdrowych :)
Przeczytaj sobie również w temacie o olejach informację o fosfolipidach. W tym tygodniu napiszę na ten temat ciekawe informacje. To jest to co ostatnio mnie pasjonuje.

Awatar użytkownika

Nie suplementujemy sie organiczna siarka czyli msm z powodu paznokci.Methylsulfonylmethan dziala przeciwbolowo i przeciwzapalnie.Polowa zasobow siarki w organizmie znajduje sie w miesniach,kosciach i skorze.
Kiedy komorki tkanki lacznej pecznieja prowadzi to do zwiekszonego ciscnienia w komorce i bolu. MSMwyrownuje cisnienie w komorkach przez zwiekszanie przepuszczalnosci scian komorkowych.wtedy plyn latwiej moze przejsc przez tkanke.to wyrownuje cisnienie i eliminuje bol. szkodliwe substancje takie jak kwas mlekowy i toksyny zostaja odtransportowane a skladniki odzywcze latwiej dostaja sie do komorki.czyli MSM zapobiega wzrostowi cisnienia w komorkach,ktore powoduje zapalenia. MSM ma niezwykla zdolnosc redukowania i eliminowania bolow miesniowych i skurczow.Wiedza o tym sportowcy i z tego korzystaja.MSM z tego powodu daje sie koniom przed gonitwa.MSM zapobiega bolowi miesni tez po wysilku.
Ludzie chorujacy na zapalenie stawow czuja sie lepiej , a jesli MSM jest zazywany z glukozamina (kluczowa substancja do tworzenia nowej chrzastki) to lagodzi nie tylko bol, ale tez pomaga w wymianie zuzytej i uszkodzonej chrzastki stawow , sciegien i wiezadel przez udzial w budowie nowych komorek.
MSM pomaga w:trądzik
artretyzm
astma
alergie
reumatyzm
Zespół cieśni nadgarstka
fibromialgii
zgaga
ból mięśni
zapalenie kości i stawów
Zapalenie ścięgna
Candida infekcje grzybicze
Przewlekłe zmęczenie
zaparcie
cukrzyca
problemy trawienne
Łamliwe włosy i paznokcie
migrena
Bóle mięśniowe i skurcze
pasożyty
Uszkodzenia skóry i starzenie
Nagromadzenia toksyn
owrzodzenie
Tak wazna jest organiczna siarka!

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Glukozamina na stawy to mit i nic więcej.
MSM przed gonitwą dla koni owszem ale ja raczej nie stosowałbym MSM w dłuższym okresie czasu a jedynie doraźnie. Jeżeli ktoś odżywia się poprawnie to raczej aminokwasów siarkowych mu nie brakuje.
O glukozaminie możesz znaleźć dużo materiałów że to jedynie mit. Zero efektów pozytywnych na podstawie sumiennych i długotrwałych badań. Poważnie, daruj sobie glukozaminę, szkoda kasy.

Intendant of the Building * 8th Degree

@gobila
- poszukaj kogoś w okolicy kto stosuje terapię Bowena.
@sylka1965
Cytuj:

- w jakiej postaci stosujesz ten preparat ? LaVaVitae

Intimate Secretary * 6th Degree

Bow1 pisze:
Glukozamina na stawy to mit i nic więcej.
MSM przed gonitwą dla koni owszem ale ja raczej nie stosowałbym MSM w dłuższym okresie czasu a jedynie doraźnie. Jeżeli ktoś odżywia się poprawnie to raczej aminokwasów siarkowych mu nie brakuje.
O glukozaminie możesz znaleźć dużo materiałów że to jedynie mit. Zero efektów pozytywnych na podstawie sumiennych i długotrwałych badań. Poważnie, daruj sobie glukozaminę, szkoda kasy.

Kiedyś miałem okazje stosować preparat Artresan na bazie glukozaminy. Po kilku dniach stosowania wszystkie stawy zaczęly "strzelać" Było dużo gorzej niż przed stosowaniem. Poza tym po tym preparacie, a jak później się okazało nie tyle po preparacie co po samej glukozaminie, miałem silne zawroty głowy. Po kilku dniach przerwałem branie glukozaminy. Mi ona nie służy.

Mam bardzo sceptyczne zdanie na temat inwestowania w preparaty reklamowane w TV. W każdym razie już dawno temu chciałem spróbować preparatu 4flex. Przez kilka kolejnych lat jakoś zwlekałem z zakupem go. O ile mnie pamięć nie myli kosztował on wtedy około 150 zł za opakowanie, teraz ok 70 zł. Muszę jednak przyznać, że po dwóch tygodniach stosowania 4flex notuję poprawę w stawach. Poprawa jest bardzo widoczna kiedy pracuję z obciążeniem. Niosąc np. coś cięższego czuję że staw kolanowy i skokowy amortyzuje nacisk lepiej niż przed stosowaniem tego preparatu. Saszetki rozpuszczam w jogurtach.

Dodam jeszcze, że w dzieciństwie miałem uraz w stawach po tym, jak zjeżdżając z górki uderzyłem wyprostowaną nogą w betonowy mur. Ucierpiał na tym głównie staw kolanowy prawej nogi, ale także staw skokowy.

Cytuj:
Skład 4Flex
Składniki: 1 saszetka zawiera 10 g hydrolizatu kolagenu.

http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Kol ... t-plyn/625
Uwaga - Kolagen dostępny u nas również w proszku a w dziale dla małych zwierząt w tabletkach

Awatar użytkownika

hi BOW1,co miales na mysli piszac: Barski niestety nie żyje ale można sobie poradzić inaczej.
czy jest twoim zdaniem jeszcze cos,co pomnelam,oprocz probiotykow?
wdzieczna jestem,za kazda wskazowke.
pozdrawiam

-- 20 mar 2017, 0:22 --

no dzieki, temat zdechl.

5 domowych sposobów z medycyny ajurwedyjskiej na ból/stan zapalny kolana.
    1. sposób: "dobra" sól +cukier+kurkuma (właściwości przeciwzapalne)+sok z cytryny
    zrobić okład i zostawić na noc
    2. sposób: olej sezamowy+olej z gorczycy, musztardowy (jest na allegro)+ imbir
    łagodnie masować kolano
    3. sposób: oliwa z oliwek+ ocet jabłkowy
    delikatny masaż kolana
    4. sposób: olej kokosowy+pieprz cayenne wmasować, zostawić na 20 min, następnie zmyc to
    5. sposób: liście bazyli+kurkuma+ gorący olej kokosowy
    delikatnie wmasować w kolano
phpBB [video]

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

sylka1965 pisze:
Witam wszystkich.Trafilam tutaj,bo juz chyba bylam wszedzie iwszystko chyba juz przeczytalam.Tematem RZS musialam sie zainteresowac,gdyz moja corka na to wlasnie zachorowala.Nie potrafila sie ruszac, a zaczela studiowac sport,wiec byl to koniec swiata.Droga do poprawy byla dluga.po roku czasu moje dziecko studiuje dalej,nie jest calkowicie wolna od bolu, ale co tam!z bolem kciuka mozna biegac, wazne ,ze biega.Nie bede sie rozpisywac,napisze w skrucie,co zastosowalysmy i mam nadzieje,ze to i innym pomoze.
1.DIETA! zero wieprzowiny przedewszystkim,malo miesa duzo warzyw i owocow.zywnosc nie przetwozona,
0 cukru
2.Zappery pana Jana Taratajcio i wogole oczyszczenie organiznu
3.MMS -chyba powinnam to umiescic na I miejscu
4.msm-czyli siarka
5.DMSO-stosujemy zewnetrznie, ale mozna tez inaczej
7.Borax
8..suplementacja witaminami A D K2 jod
Od poczatku ww leczenia domowego (bo lekarze umia tylko przepisywac swinstwa z apteki, gdzie na ulotce pisze, ze lek tan moze doprowadzic do smierci) wyrzucilysmy wszystkie tzw lekarstwa.Moj stol kuchenny wyglada jak stol jakiegos chemika.Ale to pomaga!Corka robi co pol roku badania krwi i mamy ta poprawe udokumentowana.co pol roku wyniki sa lepsze!
Mam jeszcze nadzieje,ze uda mi sie nawiazac kontakt z klinika w Izraelu.Juz ktos wczesniej napisal o tym.Chodzi o to,ze wszystkie choroby autoimmunologiczne wywoluja antybiotyki,a potraktowane nim bakterie mutuja w forme L bakteri.Dr Valentin Barski leczyl te choroby, ale umarl.zanalzlam ta klinike w Hajfie.Jak bede wiedziala cos wiecej,dam znac.Trzymam kciuki.
s

Witaj sylka1965,

I udało Ci się skontaktować z Kliniką w Hajfie odnośnie leczenia ? 18 MAJA 2017 R. złożyli ponownie wniosek o patent , lecz z innej "firmy" nazwa etc. Wygląda na to , że chcą znów reaktywować. Liat Schwartz obok Barsky'ego również tym się zajmowała.

Pozdrawiam,

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

sylka1965 pisze:
1.DIETA! zero wieprzowiny przedewszystkim,malo miesa duzo warzyw i owocow.zywnosc nie przetwozona, 0 cukru

Polecam poczytac sobie o diecie GAPS. W owocach i warzywach jest cukier, pestycydy, naturalne pestycydy wytwarzane przez roslinki - skladniki antyodzywcze itd. Nabial, czesto tez jajka i wieprzowina moga byc problematyczne, szczegolnie jesli pochodza z masowej produkcji. Nie ma nic na swiecie bardziej pozywnego dla czlowieka jak tlusta wolowina chowana na wypasie. Zamiast wydawac kase na kliniki lepiej zainwestowac w normalne pozywienie.

Awatar użytkownika

Hej Tomaszu-Pol!
skad te informacje ? niestety nie udalo mi sie z nikim skontaktowac. Bylabym bardzo wdzieczna za jakas wskazowke i wiecej informacji.
pozdrawiam
sylka

-- 06 paź 2018, 12:04 --

Hej,
Tomaszu- Pol odezwij sie do mnie. Jak nazywa sie ta nowa firma o ktorej pisales?
Pozdrawiam i czekam
sylka

Czy do kuracji z pierwszego posta można dołączyć MSM, boraks i chlorek magnezu?
W jaki sposób?
MSM i chlorek magnezu pić z wit.C?

Podpowiedzcie coś?

Nie będzie tego za dużo?

"Aktualny", rozbudowany opis kuracji znajduje się tutaj:
http://bow1.pl/viewtopic.php?f=1&t=87
Nie przejmować się nazwą tematu, tylko czytać.
Bow1 pisze:
Protokół Bow może pomóc ludziom w wielu chorobach nie tylko tych o których napisałem powyżej.
Wszelkie choroby autoimmunologiczne nie będę ich tu wymieniał ponieważ chodzi o absolutnie wszystkie tego typu choroby.
Bow1 pisze:
Magnez - około 1000 - 2000 mg najtaniej i zupełnie dobrze w formie cytrynianu magnezu. Rozpuścić w ciepłej wodzi i popijać przez cały dziń. Ważne jest to by pić roztwór często ale w niewielkich ilościach. Organizm człowieka nie jest w stanie przyswoić dużo magnezu jednorazowo.
(...) Istotne jest by nie brać wszystkich kapsułek jednocześnie. Nie brać też na czczo, a raczej po posiłkach.

Nie pomogłeś.

Możesz zrobić roztwór z chlorkiem magnezu, boraksem i DMSO wg przepisu niemieckiego chemika:
phpBB [video]

Nawet nie znając języka można się domyslić jak zrobić, temperatura wody ok. 50 st. C.
Nie należy mieszać plastikową łyżką tylko uzywać metalowej i nanieść np pędzelkiem z włosia,albo szklanym zakraplaczem na bolące miejsca i wmasować, jest on o konsystencji oliwki.
DMSO jest to srodek naturalny uzyskany z kory drzewa.
DMSO hamuje stany zapalne i w ten sposób może zatrzymać w organizmie procesy wywołujące ból.
Czyli zamiast pić możesz to przyjmować transdermalnie, zamiast MSM jest DMSO (dimetylosulfotlenek) oprócz tego masz boraks i chlorek magnezu czyli to co chciałeś.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witajcie.
Być może będą siódmą osobą, której to pomoże i będę mogła o tym napisać tutaj.
Nie będę się rozpisywać, bo moja historia jest długa i różne rzeczy już robiłam żeby ulżyć sobie w RZS.

DMSO smaruję dopiero od tygodnia, suplementację stosuję już dłużej, jednak dopiero po przeczytaniu pierwszego posta, odważyłam się zwiększyć dawki D3 i Complex-B.
Od soboty biorę też kwas alfaliponowy, dzisiaj mam 3 dzień cyklu i potem przerwa.
Jestem zdumiona - pogoda jest fatalna, powinno mnie łamać w rękach totalnie, tymczasem mogę rzec, że czuję się rewelacyjnie-prawie-że.

Piszę, ponieważ chciałam zapytać odnośnie kwasu alfaliponowego.
W interentach przeczytałam o dwóch jego formach, druga to kwas R-alfaliponowy i ponoć jest on aktyny biologicznie.
Moje pytanie: czy w tej kuracji wystarczy zwykły kwas czy musi być ten -R ?
W tej chwili osobiście używam zwykłego ze Swansona i to jeszcze po dacie mocno, ale....działa.

Totally pisze:
Kwas liponowy występuje w dwóch „lustrzanych” formach oznaczonych jako „R” i „S”. Tylko postać „R” jest produkowana i wykorzystana w procesach życiowych. Tanie produkty wypuszczane na rynek przez zakłady chemiczne zawierają równe ilości form „R” i „S”, często oznaczone są jako „Kwas liponowy R/S” lub po prostu „alfa liponowy” (z ang. ALA).

Nowsze, precyzyjne techniki umożliwiają produkcję czystej postaci kwasu R-liponowego, który ma znacznie większą aktywność. Dawka czystego, R-liponowego kwasu zwiera dwukrotnie więcej aktywnego składnika niż typowy suplement R/S-alfa, ponieważ cała składa się z aktywnej cząsteczki „R”. Szukaj na etykiecie litery „R”, aby upewnić się, że dostajesz najbardziej skuteczną formę tego cennego składnika odżywczego.
Cytuj:
Kwas liponowy: najnowsze badania

Mnogość ostatnich publikacji naukowych wykazuje szereg nowych odkryć na temat kwasu liponowego:

Wspomaga odchudzanie. Osoby z nadwagą bądź otyłe, które otrzymywały 1,800 mg/dzień kwasu alfa-liponowego przez 20 tygodni straciły więcej kilogramów w porównaniu z tymi, które go nie stosowały.Przekłada się to na 900 mg biologicznie aktywnego kwasu liponowego typu „R”.

Wygląda na to, że w "zwykłym kwasie" jest 50% kwasu R-dihydroliponowego. Wkleję jeszcze raz, może Ty skorzystasz.
R4M30 pisze:
"Aktualny", rozbudowany opis kuracji znajduje się tutaj:
http://bow1.pl/viewtopic.php?f=1&t=87
Nie przejmować się nazwą tematu, tylko czytać.
Bow1 pisze:
Protokół Bow może pomóc ludziom w wielu chorobach nie tylko tych o których napisałem powyżej.
Wszelkie choroby autoimmunologiczne nie będę ich tu wymieniał ponieważ chodzi o absolutnie wszystkie tego typu choroby.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 113 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC [letni]