Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 maja 2019, 9:58

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

btw widzę tutaj, polecanie podawanie dużej dawki D3, przy D3 bardzo ważne jest branie K2 MK7 ( do 500mg max, powyżej to marnotrastwo tej witaminy ). Bo inaczej za dużo wapnia będzie krążyć po organizmie który "nie wie" co ma ze sobą zrobić. W "Ukryte terapie" jest to fajnie opisane.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 gru 2015, 9:05 
VIP Member
Awatar

Fellow Craft * 2nd Degree

Dokładnie, mam tą książkę i wiem o co chodzi :)

daaatz pisze:
btw widzę tutaj, polecanie podawanie dużej dawki D3, przy D3 bardzo ważne jest branie K2 MK7 ( do 500mg max, powyżej to marnotrastwo tej witaminy ). Bo inaczej za dużo wapnia będzie krążyć po organizmie który "nie wie" co ma ze sobą zrobić. W "Ukryte terapie" jest to fajnie opisane.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Przebywając na słońcu , po 15 minutach mamy 10 000 IU D, więc takie dawki przy leczeniu nie są duże. Ja od jesieni do wiosny biorę D w kapsułkach ,3-4-5 kapsułek na dobę po 5000 IU każda.

Bow1, a Ci, ktorych znasz co wyleczyli sie z RZS'u byli na jakiejs diecie dodatkowo?

Witam.
Chciałam się doradzić doświadczonych na ty forum ludzi, co najpierw należało by zrobić aby osiągnąć zdrowie. Mój żołądek nie działa, więc muszę chyba zacząć od betainy hcl... i oczyścić się z grzybów pleśni i pasożytów. Ale nie wiem, co należałoby zrobić pierwsze. Wydaje mi się,że chyba najpierw betainę hcl aby ujażnić żołądek do lepszego wchłaniania się preperatów na oczyszczanie. Nadmienię, że choruję na: RZS, tarczycę niedoczynność Hashmoto, jelita żle pracują. Pisałam już na tym forum,i oczywiście dostałam odp, ale jest tu tyle rzeczy podane, że nie wiem od czego najpierw zacząć? Jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy, i by mi podpowiedział byłabym bardzo wdzięczna... dodam, że bardzo cierpię i każdy dzień jest dla mnie traumą. Podam swój e-meil, jeżeli ktoś miałby ochotę więcej napisać i nie na poście. monika-maj6@wp.pl Z góry serdeznie dziękuję

Awatar użytkownika

monika343 pisze:
Witam.
Chciałam się doradzić doświadczonych na ty forum ludzi, co najpierw należało by zrobić aby osiągnąć zdrowie. Mój żołądek nie działa, więc muszę chyba zacząć od betainy hcl... i oczyścić się z grzybów pleśni i pasożytów. Ale nie wiem, co należałoby zrobić pierwsze. Wydaje mi się,że chyba najpierw betainę hcl aby ujażnić żołądek do lepszego wchłaniania się preperatów na oczyszczanie. Nadmienię, że choruję na: RZS, tarczycę niedoczynność Hashmoto, jelita żle pracują. Pisałam już na tym forum,i oczywiście dostałam odp, ale jest tu tyle rzeczy podane, że nie wiem od czego najpierw zacząć? Jeżeli byłby ktoś tak uprzejmy, i by mi podpowiedział byłabym bardzo wdzięczna... dodam, że bardzo cierpię i każdy dzień jest dla mnie traumą. Podam swój e-meil, jeżeli ktoś miałby ochotę więcej napisać i nie na poście. monika-maj6@wp.pl Z góry serdeznie dziękuję

Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to na pewno woda z kranu jest beznadziejna a pić jej będziesz mnóstwo. Więc kup dobry filtr do wody.

1. Betaina HCl 3-4 kapsułki do posiłku + picie wody z solą kłodawską minimum 2,5h po posiłku i do 0,5h przed posiłkiem.
2. Dieta - zrezygnować z mąki pszennej, cukru, alkoholu, olejów rafinowanych. Dieta bogata w warzywa i dobrej jakości mięso/podroby. Dieta rozdzielna (nie łącz węglowodanów skrobiowych z białkiem w jednym posiłku). Spróbuj unikać zbóż, choć z początku nie jest to łatwe. Zainwestuj w olej lniany zimnotłoczony niefiltrowany. Nie jedz 4h przed snem. Powinnaś kłaść się spać z pustym żołądkiem.
3. Witamina D3 w dużej dawce. @Bow1 zaleca 500IU/kg.
4. Płyn Lugola - trzeba zrobić sobie samemu, przepis tutaj: plyn-lugola-t10517-120.html#p193452 Składniki, buteleczki dostępne na allegro. Ja dokupiłem do tego zlewkę i szpatułkę borokrzemową. Jod nie może mieć styczności z metalem. Jak pić - opisane w tym wątku.
5. Zioła - pokrzywa, koper włoski, mieszanki ziołowe (np. lekki brzuszek z Herbapolu polecam) i inne.

Możesz to uznać jako priorytety: 1 - najważniejsze, 6 - najmniej ważne. Wszystko powoli wprowadzać.
Po miesiącu już będzie poprawa i wtedy można kombinować coś więcej.
Uzbroić się w cierpliwość! Wyleczenie z tylu schorzeń nie nastąpi z dnia na dzień.
Nabierzesz energii i sama będziesz czytać co dalej robić.

Warto zadbać o dobry nastrój i spokój psychiczny. Słuchać spokojnej muzyki wieczorem przed snem, audiobooka, czy coś poczytać. Dać odpocząć organizmowi od myślenia o chorobach i dać mu szansę do samouzdrowienia. Złe nastawienie i... mózg podświadomie może hamować różne procesy, wiem to po sobie.

Do @monika343.
Ja na twoim miejscu spróbowałabym urynoterapii. Własny mocz to cudowny lek, skrojony na potrzeby leczenia chorób danego człowieka. Założyłam tu już wątek o urynoterapii http://davidicke.pl/forum/urynoterapia-niezwykly-lek-t14630.html, możesz poczytać ile leków robi się z moczu. Nic nie ryzykujesz, nic Cię nie kosztuje a zyskać możesz wiele.
Przeszukałam internet pod kątem leczenia właśnie konkretnie RZS, znalazłam świadectwa ludzi, którym to lekarstwo pomogło wyleczyć się całkowicie lub złagodzić objawy.
Uryna jest wszechmocnym modulatorem systemu immunologicznego i picie jej może poprawić brak zbilansowania w twoim systemie immunologicznym, które powoduje, że atakuje on twoje stawy.

Typowym protokołem jest rozpuszczenie rano 1 kropli moczu w szklance wody i wypicie jej. Następnego dnia zwiększasz liczbę kropli o 5 do 10 kropli aż dojdziesz do 30 ml, a następnie 60 ml. Niektórzy ludzie dochodzą szybciej, inni wolniej zależy jak reaguja ich zmysły smaku czy węchu.
Gdy osiągniesz zalecana ilość 30 - 60 ml, zwróć uwagę jak jest z twoimi stawami.Ponieważ nie ma obawy przedawkowania uryny możesz zwiększać swoją dawkę UT do momentu jak odnotujesz poprawę w twoich symptomach, wtedy kontynuujesz tą dawkę każdego dnia.
Dieta musi być antyzapalna, są zioła ale to wszystko nie zadziała od razu, a UT mam nadzieję że pomoże Ci w miarę szybko.
W poniższych linkach są świadectwa wyzdrowienia z RZS za pomocą UT.
(kobieta 33 lat) http://all-natural.com/natural-remedies/urine/
(kobieta 45 lat) http://www.curezone.org/forums/fm.asp?i=820764#i
Tu są inne linki do artykułów, które polecają tę metodę w leczeniu RZS
http://www.livestrong.com/article/10209-treat-rheumatoid-arthritis-naturally/
http://www.findhomeremedy.com/natural-cure-for-rheumatoid-arthritis/
http://www.biomedx.com/urine/

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

monika343 pisze:
Ale nie wiem, co należałoby zrobić pierwsze. Wydaje mi się,że chyba najpierw betainę hcl aby ujażnić żołądek do lepszego wchłaniania się preperatów na oczyszczanie. Nadmienię, że choruję na: RZS, tarczycę niedoczynność Hashmoto, jelita żle pracują.

Można zastosować kilkadziesiąt suplementów jednocześnie z nadzieją, że się trafi albo kilka tych najbardziej prawdopodobnych.
Betaina HCL to podstawa ale powinnaś też zastanowić się nad odstawieniem pszenicy i owsa oraz przetworów mlecznych poza masłem.
Najlepiej gdybyś zrobiła badania na nietolerancje ponieważ może to być np jęczmień, mango, limonka albo zupełnie coś innego jednak pszenica i przetwory mleczne zawsze.
Aby dobrze przyswajać kwasy tłuszczowe oraz inne składniki pokarmowe trzeba dostarczać systematycznie witaminy z grupy B. Ja np stosuję multiwitaminę B 50 która dostępna jest na allegro.
Trójmetyloglicyna (betaina) tzw TMG to kolejny bardzo wszechstronny suplement. Poczytaj sobie o tym w sieci to zrozumiesz dlaczego polecam.
Następny bardzo dobry suplement to N-Acetylocysteina (NAC) jest taka z molibdenem i selenem firmy Doctor Best.
Cynk około 100mg dziennie ( dobrej firmy na allegro przyswajalny bo potrafią sprzedawać syf np tlenek albo inną nieprzyswajalną formę)
Miedź 6 mg dziennie.
Witamina D3 po 10 000 IU w kaps tyle aby osiągnąć poziom około 60 - 80 mcg/ml
Witamina C, wapń i magnez. Witaminę C z magnezem i wapniem można dostarczać w postaci napoju. Łyżeczka kwasu L-askorbinowego, łyżeczka cytrynianu magnezu i pół łyżeczki cytrynianu wapnia rozmieszać w butelce 1,5 L pić przez cały dzień. Cytrynian wapnia nie rozpuści się do końca więc przed każdym napełnieniem szklanki wstrząsnąć i wypijać wszystko. Gdyby wystąpiła biegunka to dawki zmniejszyć i stopniowo zwiększać.
Odrobaczanie to kolejny bezwzględnie konieczny krok. Najlepiej gdybyś udała się do lekarza specjalisty ale dodatkowo stosuj olejek oregano i czarny orzech wszystko na allegro. Olejek pij np razem z sokiem grejpfrutowym świeżo wyciskanym 3x15 kropli. Orzech czarny 3x1 kaps.
Powinno pomóc w większości problemów.

Serdecznie dziękuję za tak cenne rady.
Bow1,czy mogę cię prosić o podanie linków gdzie i jakich firm mogę kupić te wszystkie suplementy? bo ja się kompletnie na tym nie znam. Nie mam pojęcia, gdzie tego szukać i jakich firm jest najlepsze. Oraz bardzo Cię proszę o dawkowanie dokładne do tych suplementów. Będę ogromnie wdzięczna:) A badanie na nie tolerancie, to się robi jakieś ogólne badanie? Czy specjalne. U nasz nie ma takiego dr, jak oziomek...

Awatar użytkownika

Wszystkie składniki potrzebne do kuracji są na Allegro, wystarczy chwilę poszukać.
Od siebie mogę polecić firmy NOW Foods (m.in. B-50, TMG, Betaina HCl, czarny orzech), Doctor's Best (bardziej opłacalna Betaina HCl w dużym opakowaniu), Jarrow formulas, Swanson (cytrynian magnezu, cytrynian wapnia).
Płyn Lugola, zwłaszcza przy Hashimoto też warto zrobić.
Dopisałem gdzie kupić składniki w wątku o płynie Lugola.

Bonifacy, dziękuję za odp. Mam jednak kilka pytań?
Którą betainę wybrać TMG, czy zwykłą? BO z tego co zrozumiałam, to są podane dwie.
Czy multiwitamina, może być: ( SWANSON CENTURY MULTIWITAMINY)
Znalazłam (cytrynian magnezu, cytrynian wapnia z firmy Swanson) i to jest w jednej kapsułce. Czy to może być? czy muszą być osobno?
Jaka będzie najlepsza wit C,aby mnie na nowo nie zakwaszała?
Jeżeli zrobię płyn Lugola, to jakie dawki powinnam tego przyjmować? jeżeli biorę Eutyrox N88

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

TMG nazywana też betainą to jeden suplement, a betaina HCL jest zupełnie innym związkiem i jest drugim suplementem.
Podam przykładowe suplementy ale nie będę szukał najniższych cen ty możesz się tym zająć. Różnie sprzedają taniej i drożej warto poszukać gdzie wychodzi kożystniej.
TMG - http://allegro.pl/tmg-trimetyloglicyna- ... 51831.html
Betaina HCL - http://allegro.pl/betaina-hcl-650-mg-z- ... 22497.html
Wit B50 - http://allegro.pl/balance-b-50-100kaps- ... 50624.html
Wit C - http://allegro.pl/witamina-c-1kg-kwas-l ... 49669.html
Magnez z wapniem może być ten co znalazłaś
Płyn Lugola bardzo ostrożnie zacznij od jednej kropelki dziennie. Po miesiącu wykonaj badania hormonów tarczycy i będziesz wiedziała czy zmniejszać dawki Euthyroxu.

Bow1, dziękuję z całego serca!!!
Mam jeszcze takie pytanie?
W naszym mieście jest taka prywatna przychodnia i nazywa się Revitum. Tam można się zbadać i ten test, nazywa się test Volla. Można się oczyścić z pasożytów i różnych tam pleśni. Czy o to chodziło? Tylko że tam leczenie, to koszt 700 do 1000zł miesięcznie, a mnie na to nie stać.
Czy tą witaminę C,którą podałeś mogę podawać moim dzieciom? jeden ma 14 lat a drugi 5lat.
Czy taka witamina D może być?http://img03.allegroimg.pl/photos/192x144/58/89/72/78/5889727888

Knight of the East or Sword * 15th Degree

Cytuj:
W naszym mieście jest taka prywatna przychodnia i nazywa się Revitum. Tam można się zbadać i ten test, nazywa się test Volla.

Zbadaj sie kompleksowo, leczenie możesz kontynuować metodami 'domowymi'
Wit.C jest 'demokratyczna', dla wszystkich ;)

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Dołączając się do dyskusji, przy zapaleniu stawów mojej mamie pomogły tabletki firmy Organic India.
W zasadzie to suplementy ziołowe o nazwie Flexibility :)

Poniżej info producenta :

Ulga przy artretyzmie i zapaleniu stawów
Flexibility smaruje, chroni i naprawia stawy i tkanki, ogranicza zapalenie, poprawia ruchomość stawów i łagodzi skurcze mięśni. Uśmierza ból i zmniejsza zapotrzebowanie na leki przeciwbólowe.Długotrwale uwalnia od sztywności i zapobiega degeneracji stawów. Poprawia siłę chwytu przy reumatoidalnym zapaleniu stawów. Bezpieczny do długotrwałego stosowania. Dla najlepszych rezultatów przyjmować razem z Osteoseal, naturalnym suplementem z wapniem i witaminami.
Flexibility - Usuwa zapalenie ,rozluźnia skurcze mięśni ,łagodzi poranną sztywność , zapobiega i leczy zmiany degeneracyjne spowodowane artretyzmem (długotrwałe stosowanie)

Składniki – Indyjskie zioła :

Organiczne Motha (Cyperus rotundus) - cibora
czynnik przeciwzapalny znacznie skuteczniejszy od hydrokortyzonu
przyjazny dla układu pokarmowego – w przeciwieństwie do hydrokortyzonu i NSAID
przeciwartretyczny, immunomodulator przeciwbólowy, łagodne właściwości uspokajające
Organiczna Ashwagandha (Withania somnifera)
przeciwartretyczny, przeciwzapalny, antystresowy, przeciwgorączkowy, przeciwbólowy
poprawia wytrzymałość i siłę mięśni ,chroni przed wrzodami układu pokarmowego związanymi ze stresem
Organiczne Guruchi (Tinospora cordifolia)- silny immunomodulator ,antystresowy, przeciwzapalny , przeciwartretyczny
Organiczne Rama Tulsi (Ocimum sanctum)
przeciwartretyczny, przeciwzapalny , antystresowy, silny immunomodulator, przeciwbólowy
poprawia wytrzymałość i siłę mięśni, chroni przed wrzodami układu pokarmowego związanymi ze stresem ,działanie kojące na centralny układ nerwowy

Dawkowanie:
1-2 kapsułki 2 razy dziennie z posiłkiem

Cytuj:
Ulga przy artretyzmie i zapaleniu stawów

Bor- boraks, nadtlenek wodoru.
http://vibronika.eu/images/pdf/artretyzmiosteoporoza.pdf
http://vibronika.eu/images/pdf/wodautleniona.pdf

Oraz:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiKwOfo9qfKAhWHow4KHfYIBT0QFggoMAI&url=http%3A%2F%2Fluskiewnik.strefa.pl%2Fharpagophytum.html&usg=AFQjCNGYQGSV9n8-bCWahBdMiuE6Z7XlAw&sig2=BDyoYTu-DLcs1aFxUVAaTw

I suplementacja krzemu, kapiele w wywarach, popijanie skrzypu i pokrzywy

Witam. Czy może mi ktoś polecić witaminkę C w kapsułce, bo mój synek nie chce pić tej rozpuszczalnej, a często mi choruję. Znalazłam na allegro firmy Vitacost Witamina C 500 mg z kompleksem bioflawonoidów z cytrusów 250 kapsułek. Ale nie wiem czy ta jest ok. Chciałam jeszcze przy okazji zapytać, na co zwracać uwagę przy zakupie witamin? Czy się sugerować?

Awatar użytkownika

Według mnie jest w porządku.

W suplementach należy głównie patrzeć na formę występowania witaminy/minerału, ponieważ często bywają takie, które zupełnie się nie wchłaniają. Wręcz przeciwnie: mogą w dłuższej perspektywie szkodzić z racji ogromu substancji pomocniczych.
Z polskich firm suplementów, to mogę polecić tylko Olimp. Chociaż nie wiem dlaczego koniecznie do każdego suplementu dają barwnik dwutlenek tytanu. Podejrzewam, że chodzi o zachowanie jednolitej barwy. Bez tego dodatku byłyby bez wad, ale to już szczegół. Czepiam się na siłę Mruga

Ostatnio zmieniony 14 maja 2016, 16:52 przez bonifacy, łącznie zmieniany 1 raz

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Mam nadzieję, że już wszystko zostało wyjaśnione w temacie zakupów na iHerb. Przepraszam za czystkę ale był letki bałaganik :)

Własnie miałam prosic o wykasowanie tego wpisu, wszystko OK, dziekuje BOW.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam wszystkich,

moja mama choruje od przeszlo 5 lat na RZS. Ostatnio natrafilem na wypowiedzi oraz wywiady z Jerzym Zieba, ktory wlasnie walczy z dotychczasowymi formami leczenia ktore w duzej mierze sa nieskuteczne. Jestem zdania, ze tak wlasnie jest w przypadku mojej mamy ktora jest poki co leczona metotrexatem, co jak sie okazuje na dluzsza mete jest nieskuteczne a jej stan sie powoli, ale stanowczo pogarsza. Mam pare pytan odnosnie tego sposobu leczenia RZS, ktory jest w pierwszym poscie tego watku i chcialbym sie skontaktowac w jakis sposob z Bow 1. Probowalem wyslac wiad. na priv, ale nie ma takiej opcji. Prosze Cie Bow 1 o skontaktowanie sie ze mna na email: szymonyo@yahoo.de, poniewaz to co mowia lekarze i to co mowisz jest dla mnie ogromna nadzieja i za wszelka cene chcialbym pomoc mojej mamie w walce z ta choroba jesli tylko sie da.

Serdecznie Pozdrawiam

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Stefcio pisze:
Mam pare pytan odnosnie tego sposobu leczenia RZS, ktory jest w pierwszym poscie tego watku i chcialbym sie skontaktowac w jakis sposob z Bow 1.

Przepraszam cię Stefcio ze dopiero piszę ale ostatnio jestem bardzo zajęty.
Odnośnie leczenia RZS wiele się zmieniło w ostatnim czasie więc mój pierwszy wpis nie jest aktualny moim zdaniem. Owszem w przypadku zbyt wysokiego pH w żołądku niezbędna jest betaina HCL, owszem w przypadku niskiego poziomu D3 niezbędna jest suplementacja i tu nic się nie mieniło. Odnośnie sposobów suplementacji zarówno betainy i wit D3 można poczytać w stosownych wątkach.
Podobnie jest z pasożytami, które pośrednio mogą przyczynić się do wielu chorób w tym RZS.
Odwodnienie jak i niski poziom sodu również nie pomagają w leczeniu tej choroby ale taka sytuacja występuje niezwykle rzadko najczęściej z przyczyn endokrynnych.
Obecnie na podstawie mojej wiedzy jaką posiadam najczęstszą bezpośrednią przyczyną RZS jak i innych chorób autoimmunologicznych są L formy bakterii. Te bakterie mogą być szkodliwe tylko wówczas gdy mamy upośledzony system immunologiczny oraz w przypadku nieodpowiedniej budowy błon lipidowych komórek.
Osłabiony system immunologiczny to stosowanie antybiotyków, niewłaściwa dieta np bogata w pszenicę i przetwory mleczne ale tego tematu nie będę rozwijał gdyż omawiany był na tym forum kilkaset razy i można sobie poczytać.
Odnośnie błon lipidowych komórek i związku z L formami bakterii.
System immunologiczny atakuje pozornie zdrowe komórki w takim przypadku gdy są one zainfekowane L F bakterii. Komórka wcześniej pozwoliła na taki atak, dlaczego?
Komórka ma generalnie 3 podstawowe sposoby na pobieranie różnych elementów z zewnątrz. Pierwszy sposób to zwykła dyfuzja, drugi to białka transportujące i ostatni to wytwarzanie odpowiednich pęcherzy, bąbli na błonie, a następnie zagłębień przez które wnika pożądany surowiec, wirus czy inna duża cząsteczka.
Dyfuzja jest sposobem na dostarczanie stosunkowo niewielkich cząsteczek ponieważ zdrowa błona fosfolipidowa nie przepuści tak dużych cząsteczek jak L F bakterii. Błona w zasadzie ma formę krystaliczną dzięki budowie z jednej strony hydrofilowej, a z drugiej hydrofobowej. To bardzo sprytna konstrukcja wykorzystująca proste zjawiska fizyczne. To jednak nie jest obecnie istotne, istotne jest to, że ten gęsty kordon, podwójny kordon fosfolipidów absolutnie nie pozwoliłby na atak tak stosunkowo dużych cząsteczek jak L F bakterii. Jednak gdy budowa bariery w postaci błony lipidowej jest nieodpowiednia to wiele ustrojów mimo braku zaproszenia może się tam przedostać.
Kiedyś to dokładnie opiszę w specjalnym wątku ale tu chodzi jeszcze o membrany wewnątrzkomórkowe, które również zbudowane są z lipidów. Chodzi też o błony lipidowe poszczególnych organelli.
Twierdzę więc że głównym sposobem leczenia jest odbudowa błon lipidowych, membran lipidowych, generalnie gospodarki lipidowej jak i gospodarki hormonalnej która jest z tym ściśle związana.
Kieruję więc ponownie do wątku o olejach zimnotłoczonych oleje-tloczone-na-zimno-t15305.html
Jasne, że samo stosowanie nawet najlepszych kwasów tłuszczowych niewiele może pomóc gdy szaleją pasożyty, jasne, że nie rozwiążą one całkowicie problemu gdy jest śmiertelnie niski poziom wit D3 i podobnie jest w przypadku gdy nie trawimy białek lub trujemy się cukrem rafinowanym czy pszenicą.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

A ja mam zgoła inne pytanie. Czy stosował ktoś jakiś suplement diety właśnie na reumatoidalne zapalenie stawów?
Tzn. coś jak flexa, prostik albo hyalutidin. W gruncie rzeczy chodzi mi o taką specyfikację lub podobną:
http://www.hyalutidin.pl/praktyczne-informacje
Akurat specyfikację tego produktu najszybciej znalazłem.

Jestem ciekaw czy jest to warte wzięcia, bo swoje kosztuje, ale jeżeli działa to z pewnością zaoszczędzę.

Entered Apprentice * 1st Degree

Witam,
mój przypadek dotyczy dziecka 5-letniego. Choruje na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Ma dużo leków. Wprowadziłam dietę bez mleczną i bezglutenową ale poprawa jest minimalna.
Z suplementów wdrożone mamy zbuforowaną wit C(na razie małe dawki bo boje się że ma z racji leków nadżerki a nawet wrzody ;/), magnez (chlorek popija w wodzie oraz kąpie się w płatkach z macierzanką lub pokrzywą), wit D (z ostatniego badania wynosi 90), TMG mam w szafce ale z racji wrażliwego żołądka nie podaje..
pH moczu niskie 5.5-6.0 choć odkąd zaczęłam to pilnować to są dni z coraz wyższym pH pod koniec dnia.
Podaje sól przed/po posiłkach i zaczęłam dbać o czas między posiłkiem a jedzeniem. Z rana i z wieczora woda z solą lub bez.
Podaje mu 3x dnia kisiel z siemienia(zaparzone ziarna na kilka godzin-wypijamy bez ziaren). Nie może przytyć.
Mamy wciąż wzdęty brzuch-gastrolog rozkłada ręce bo przepisał pentase która ma rozwiązać problem. Często też się odbija-nawet po wodzie.
Zrobiliśmy food detective ale tego jest tyle że w grę wchodzi rotacja.
Byliśmy na biorezonansie. Powiększony rozrost candidy.

Jestem po lekturze nieumywakin i zaczęłam wdrażać WU. Boraks czeka w kolejce. Czytam Bołotowa...

Czy mielibyście jeszcze jakieś wskazówki?

Cytuj:
Byliśmy na biorezonansie. Powiększony rozrost candidy.

Stąd wzdęcia.
Polecam podręczniki dr Lasta, konkretnie z tym związane, opisuje szczegółowo metody, których elementy
stosujesz lub chcesz zastosować:
http://www.nexus.media.pl/?389,jak-wyle ... drozdzakow
http://www.nexus.media.pl/?354,proste-m ... ia-zdrowia

Jeżeli są mikotoksyny w stawach, boraks może poradzić sobie z nimi znakomicie,
kuracja WU również.

Bołotow, b. dobra lektura, szczególnie w przypadku nadżerek (wytłoki) i zakwaszenia żołądka.

PH dziecka powinno wynosić 7.5, trzeba podwyższać.
Last i ogułow polecają cytrynian potasu i cytrynian sodu, czyli np. zwykłą sodę gaszoną z cytryną lub
octem jabłkowym.
https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

Cytuj:
Ma dużo leków.

Bez ich odstawienia, pozbycia się rozrostu grzybów i prawidłowego zakwaszenia żołądka
niewiele da się zrobić.
IPP jest w zestawie?

Bardzo chcielibyśmy odstawić leki ale nie jest to takie proste...:(
Leki IPP sa w zestawie. Ostatnio wyłączyłam jeden (są dwa) i wciąż zgaga, odbijania i ból gardła...więc jest co naprawiać..

Odstaw IPP.

Dobre ludziska-nie wiem, czy to jest właściwy wątek dla mojedo pytania:
czy ktos z Was mógłby polecić jakiegoś chiropraktyka czy osteopatę (w Poznaniu lub okolicy),kto mógłby jakos pomóc mojej 90letniej mamie w bólach kręgosłupa? (to są bardzo zaległe juz sprawy, kostne narosla uciskające na nerwy itp.)

Hippia pisze:
Bardzo chcielibyśmy odstawić leki ale nie jest to takie proste...:(
Leki IPP sa w zestawie. Ostatnio wyłączyłam jeden (są dwa) i wciąż zgaga, odbijania i ból gardła...więc jest co naprawiać..

Odstawiłam IPP. Wprowadziłam wytłoki oraz ZKT. Jest lepiej. Już mi dziecko nie "beka" po wodzie. Stolce też normalniejsze. Nadal WU. Zaczynam boraks jutro. Na sobie już testuje, jest ok.

Czy ktoś z was nie ma książek Lasta w formie pdf? Pytam z ciekawości i ekonomicznie :D

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

zwierzątka typu "chomik" udostępnniają free-do 1mb :)
http://chomikuj.pl/Markowski/*2b+TWOJE+ ... +LECZNICZE
,
@gobila-w tym wieku się nie rusza już kręgosłupa-nic to nie da ,a jeżeli by się ktoś wynalazł to więcej szkody niż pożytku.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]