Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 sie 2020, 6:45

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Do założenia tego tematu skłonił mnie artykuł redakcyjny M. Rymuszki w nowym, 9 numerze "Nieznanego Świata" pt.
Masakra, która nie ma końca.

Chodzi o proceder powszechny, o którym jednak nie mówi się zbyt często i zbyt szeroko - barbarzyński "sport" uprawiany w krajach południowej Europy (a właściwie to we wszystkich krajach śródziemnomorskich), w wyniku czego giną miliony ptaków wędrownych, z których znaczna część przemieszcza się z i do Polski! Ale jakoś to barbarzyństwo nie wzbudza większych sprzeciwów ani gremiów politycznych, ani religijnych, ani ekologicznych. O siebie dodam - że gremiów wegetariańskich też to specjalnie nie rusza, a przynajmniej nie spotkałem się z tym tematem od początku istnienia tego Forum.

Nieznany Świat pisze:
Jest coś głęboko zatrważającego w fakcie, że Unia Europejska, która zajmuje się dyrdymałami w rodzaju rozmiaru bananów i dozwolonym kształtem ogórków, nie mówiąc już o dokonaniu urzędowego ustalenia, że ślimaki to ryby (sic!), nie potrafi poradzić sobie ze skandalem, jakim jest trwająca od wielu lat na terytorium kilku państw rzeź wędrownych ptaków. To sytuacja absolutnie nie do przyjęcia, której trzeba położyć kres poprzez zainicjowanie w całej Europie przez jeden – cieszący się odpowiednim autorytetem – ośrodek akcji masowych, społecznych protestów, jakie na państwach nie respektujących w tej mierze norm prawa oraz elementarnych zasad etycznych wymuszą w końcu skuteczne działania.

Miarą emocji autora tekstu w tej sprawie jest stwierdzenie (tylko w wydaniu gazetowym), którego nie spodziewałbym się w tym dostojnym piśmie przez okres 20 lat jego istnienia:

Obrazek

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 29 sie 2010, 14:29 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Easy, to, ze na tym forum ktos nie poruszyl tego tematu, nie znaczy ze sie nim nie przejmuje. Wlasnie dlatego ze wegetarian i obroncow zwierzat sie tu wczesniej wysmiewalo, nie zalozylam ani jednego tematu na temat akcji w podobnych jak powyzsza sprawa, zeby od pseudo uduchowionych nie uslyszec kolejnych "ale". Od tego mam multum innych stron na ktorych dzialam i zbieram glosy oraz zamieszczam info, bo to forum sie do takich przedsiewziec niestety nie nadaje.

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

To nie pierwszy artykuł Marka w NŚ , na ten temat w przeciągu paru ostatnich lat było ich parę, ale mord 250 mln ptaków rocznie chyba zmusi społeczeństwo ,,europy" do jakiegoś działania, artykuł polecam a dla kontrastu poniżej świeży link a propos stanowiska K.k . Malta ,Cypr i Włochy to najwięksi mordercy ptaków od lat za błogosławieństwem Watykanu
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Papiez-nie-ma-pokoju-bez-szacunku-dla-srodowiska,wid,12613824,wiadomosc.html
czysta hipokryzja

Easy_Rider pisze:
że gremiów wegetariańskich też to specjalnie nie rusza, a przynajmniej nie spotkałem się z tym tematem od początku istnienia tego Forum.

Owszem rusza - ale debilizm i chamstwo w każdym temacie który poruszamy sprawach zwierząt np dotyczących rzeźni sprawia że nic nie będę już umieszczał - bo nie warto...nie macie nic wspólnego z ze współczuciem do zwierząt i ptaków i jakoś nie wierzę że tym się przejmujecie. Temat znam od samego początku , ja tylko nie będę już nic pisał ani poruszał tematów związanych ze współczuciem czy przyrodą... Easy Rider daruj sobie tą hipokryzję bo też Ci nie wierze....ani w twoją dobrą wolę ani w waszą troskę...Nienawidzicie Ziemii tak samo jak reszta iluminatów, Czyńcie ją sobie poddaną i zeżryjcie wszytko co się rusza...smacznego mięska z ptaków..wszak smakuje jak kurczak.

Awatar użytkownika

Myślałem, że ten temat wywoła innego rodzaju dyskusję, gdyż w rzeczywistości posiada on głębszy kontekst. Ale niestety, jak zwykle został on sprowadzony do fanatyczno-wegetariańskiego punktu widzenia. Ponieważ wszelki fanatyzm jest mi obcy, dlatego wyłączam się z tej dyskusji, bo nie widzę sensu kopać się z koniem. Życzę owocnej wymiany poglądów w ramach towarzystwa wzajemnej adoracji.

Awatar użytkownika

Ja nie jestem wegetarianinem, ale bezmyślne i okrutne zabijanie wszystkiego co się rusza i co gorsza dla zabawy i sportu budzi mój najgłębszy wstręt i odrazę.

Awatar użytkownika

A zabijanie na mieso nie jest bezmyslne i okrutne?

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]