Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 sie 2020, 8:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 25 sie 2015, 21:17 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
Zakładam temat w związku z jego brakiem o proszę o zamieszczanie wszystkich informacji w tym temacie tutaj, dotyczących zmiany z systemu pan-niewolnik na opcję WOLNEGO CZŁOWIEKA, a MODERATORÓW proszę o poprzenoszenie z innych wątków dyskusji nie na temat (tzw OFFTOPów).

Dodam tylko przy okazji, że oprócz samej osoby Pawła Kukiza i osób go popierających, jest też Demokracja Bezpośrednia, która w tym zakresie ma podobne stanowisko, jak nasz "wywrotowiec" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) oraz kanał pana Konrada Daniela, który przyczynia się do propagowania NORMALNOŚCI w informacjach internetowych.

Żeby było jasne o co chodzi w JOWach, zamieszczam poniżej wytłumaczenie osób znających się w tym temacie.

Cytuj:
Obrazek

Prezentacja ustrojowych przekształceń społeczno-politycznych pod wpływem JOW-ów

Rafał Kopko – Orlicki

Rys. 1

Obecnie mamy sytuację ustrojową, w której występują wyłącznie okręgi wielomandatowe. Weźmy dla hipotetycznego przykładu nieokreślony położeniem, trzy mandatowy Okręg Wyborczy i nadajmy mu oznaczenie Nr 5

Obrazek

Rys. 2

W Okręgu wyborczym Nr 5, startuje 10 Komitetów Wyborczych oznaczonych literowo od A – K, których kandydaci zgłosili zamieszkiwanie we wskazanych na rysunku miejscach. Największe/najsilniejsze potencjalnie Komitety/Kandydatów, oznaczyliśmy literami; A, B, C. Brakuje na mapie kandydatów bez poparcia politycznego/partyjnego, bez struktur organizacyjnych/partyjnych, bez dotacji budżetowych i poparcia medialnego, gdyż obecna ordynacja wyborcza, nakazując np. zebranie 100 000 podpisów poparcia dla Komitetu Wyborczego w celu zarejestrowania jego kandydata/kandydatów, uniemożliwia kandydowanie takim obywatelom.

Wszyscy kandydaci na listach komitetów wyborczych (partyjnych jak i bezpartyjnych), są zatwierdzani lub wręcz wyznaczani przez wodzów partyjnych/organizacyjnych bądź ich klany/grupy poparcia – tzw. „spółdzielnie” (bez obrazy dla prawdziwych spółdzielni).

Obrazek

Rys. 3

Odbywają się wybory do Sejmu RP i poszczególni kandydaci z Komitetów Wyborczych, zdobywają wielkość poparcia jak na załączonym rysunku.

Obrazek

Rys. 4

W efekcie procesu wyborczego, mandaty do Sejmu zdobywają tylko trzy wskazani kandydaci z trzech Komitetów Wyborczych; A, B, C. Glosy, jakie padły na pozostałych kandydatów, w sumie 28%, jest stracone. Ich wyborcy, ponad ¼ uprawnionych do glosowania obywateli, nie zdobywa swoich przedstawicieli w obecnym systemie wyborczym!

Nie jest, więc prawdziwy zarzut pod kątem JOW-ów, że powodują nie posiadanie przedstawicieli przez znaczna część wyborców. To obecny system wielomandatowy, powoduje takie zjawisko!

Dalej wyjaśnimy, czy podobne zjawisko generują JOW-y.

Obrazek

Rys. 5Odbywa się referendum 6 września, 2015 na które udaje się ponad 50% uprawnionych wyborców i swoim losem ich zdecydowana większość udziela poparciu dla projektu wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (tzw. JOW-y). Tym samym, Naród polski wyraża zgodę na zmianę Konstytucji RP w tym zakresie i prawa wyborczego. Zgromadzenie Narodowe (Sejm, Senat, Prezydent) dokonuje zmiany Konstytucji i JOW-y zostają wprowadzone.

W wyniku powołania JOW-ów, dotychczasowy Okręg Wyborczy Nr 5 zostaje podzielony na trzy mniejsze, jednomandatowe okręgi, oznaczone numerami; 5, 6, 7.

Od tej chwili, każdy okręg wyborczy w Rzeczypospolitej Polskiej, w wyborach do Sejmu, jest jednomandatowy i jest w całym kraju tyle okręgów wyborczych tego typu, ilu mamy posłów w Sejmie RP, czyli 460.

Pierwszy raz w powojennej historii Polski, okazuje się przydatna tak duża liczba mandatów poselskich, umożliwiając podzielenie kraju na wiele jednomandatowych okręgów wyborczych, przez co kandydaci do mandatów poselskich mogą być lepiej znani przez swoich wyborców i bardziej przez nich kontrolowani – o ile dalszy proces zmian przepisów prawa, demokratyzacji ustroju państwa, pójdzie w tym kierunku. Co powinny ułatwić obligatoryjne (obowiązek ich przeprowadzania przez Rząd na wniosek uprawnionej liczby obywateli) referenda?

Obrazek

Rys.6

Odbywają się wybory parlamentarne za 4 lata, czyli w 2019r., lub znacznie wcześniej, o ile Naród zażyczy sobie tego w wyniku ważnie przeprowadzonego referendum!

Dla przykładu, w wyborach tych kandydują na razie wszystkie komitety/kandydaci, jakie kandydowały dotychczas i ich miejsca zamieszkania nie uległy zmianie. Mogą wiec kandydować wyłącznie w okręgach, w których zamieszkują, jak na załączonym rysunku.

Wszyscy kandydaci na listach komitetow wyborczych (partyjnych jak i bezpartyjnych), również w przypadku JOW-ów, są zatwierdzani lub wrecz wyznaczani przez wodzow partyjnych/organizacyjnych bądż ich klany/grupy poparcia – tzw. „spółdzielnie”. Wyborcy, głosując na któregokolwiek kandydata, nie będą więc dalej glosowali na ludzi jakich popieraja politycznie – tylko na tych, których podstawi im wódz. Tu nie ma się co oszukiwac. Zmiana w tym zakresaie, może nastapic dopiero pozniej, po zmianie prawa wyborczego. Lecz do tego, potrzeba jest wybrania w wyborach minimum jednego silnego komitetu wyborczego i udzielenia mu co najmniej 50% poparcia w wyborach, aby samodzielnie mogl zarzadzic referendum w tej sprawie.

Obrazek

Rys. 7

Nastroje wyborcze nie uległy zmianie, więc mandaty zdobywają w wyborach odpowiednio Komitety:

„A” w okręgu Nr 5

„A2” w okręgu Nr 6

„B” w okręgu Nr 7

Kandydat zamieszkały w okręgu Nr 5 z Komitetu „C”, chociaż w poprzednich wyborach zyskał trzecie miejsce w większym okręgu wyborczym, przez co zdobył mandat, tym razem nie przechodzi. Czy to jednak oznacza, że wyborcy trąca dodatkowo jego 7% poparcia plus, 28% jakie tracili w poprzednich wyborach? Absolutnie nie! Dzięki temu systemowi, mógł zostać wybrany kandydat „D” z okręgu Nr 6, z 5% poparciem. Trąca wiec najwyżej dodatkowe 2% głosów. Lecz system tak nie działa. Takie sytuacje da się, bowiem przewidzieć, więc wariant Nr I jest Malo realny. Komitety wyborcze zaczynają jemu przeciwdziałać, co przedstawiam dalej.

Obrazek

Rys. 8

Komitet „C”, widząc, że jest zbyt slaby w okręgu Nr 5 w stosunku do komitetu „A”, zmienia zamieszkanie swojego najsilniejszego kandydata i przenosi go do okręgu Nr. 6 gdzie się rejestruje przed wyborami. Tu ma znacznie większe szanse zdobycia mandatu.

Przy zachowaniu dotychczasowego poparcia dla poszczególnych kandydatów/komitetów, mandaty zdobywają odpowiednio Komitety:

„A” w okręgu Nr 5

„C” w okręgu Nr 6

„B” w okręgu Nr 7

Lecz takie działanie przewidziały inne komitety wyborcze i wariant ten nie powiedzie się tak łatwo, o czym dalej.

Obrazek

Rys. 9

Komitet wyborczy „C” zmienia okręg, w którym startuje, z Nr 5 na Nr 6. Słabsze komitety lewicowo – systemowe, zagrożone całkowitym wyeliminowaniem; E, F, J, dołączają do Komitetu „C”, również przenosząc tam swoich kandydatów.

(Takiemu przenoszeniu zapobiegłaby ustawa wymagająca zamieszkiwania w okręgu, do którego się kandyduje, co najmniej 8 lat).

Słabsze komitety prawicowo – antysystemowe, widząc, co się święci, również przenoszą swoich kandydatów do okręgu Nr 6 gdzie mogą łatwiej odnieść sukces wyborczy. Dodatkowo, łącza się w jednym komitecie pod wspólnym szyldem/nazwą, tym, który jest najsilniejszy w okręgu i bliski im programowo, również antysystemowym, czyli „D”.

Zachowując dotychczasowe poparcie, komitety zyskują w okręgach odpowiednio glosy:Okręg Nr 5

Komitet C zdobywa 13% głosów,

Komitet D zdobywa 22% głosów i mandat w tym okręgu

Komitet B, nie widząc szans, nie startował w tym okręgu lub zdobył najmniej głosów.Okręg 6

Komitet A zdobywa 40% głosów i mandat

Pozostałe ruchy polityczne nie startują w tym okręguOkręg 7

Komitet B zdobywa 25% głosów i mandat

Pozostałe ruchy polityczne nie startują w tym okręgu.

W rzeczywistości, przerzucanie kandydatów nie pociąga za sobą wszystkich głosów poparcia, jakie kandydat zyskałby w większym okręgu, tylko ich część, tylko z obszaru, w którym kandyduje. Dlatego, poszczególne % poparcia będą mniejsze, lecz zwykle u wszystkich przerzucanych kandydatów.

Ponadto, osoby przerzucanych kandydatów nie wzmacniają całej listy danego komitetu wyborczego, tylko oddzialywują na wyborców w ten sposób (negatywnie lub pozytywnie), że może to mieć znaczenie dla najsilniejszego/najpopularniejszego kandydata na liście komitetu, z którego startują. Dlatego, tak ważne jest nieprzyjmowanie kandydatów z dużym elektoratem negatywnym, nawet, jeśli maja oni jakiś żelazny elektorat.

Konsolidacja komitetów wyborczych prowokowana przez system JOW, powoduje, że mniej jest wyborców bez swoich przedstawicieli organizacyjno-politycznych (tzw. głosów straconych).

Na tym się jeszcze nie kończy społeczny proces konsolidacji politycznej (tzw. polaryzacji) w systemie JOW-ów.

Obrazek

Rys. 10

Komitety wyborcze „A” i „D”, z ruchu politycznego „Kukiz’15”, zdobywając mandaty w większej liczbie jednomandatowych okręgów wyborczych, wymuszają na Sejmie (większością głosów) przeprowadzenie referendum w sprawie zmiany prawa wyborczego i kolejnej zmiany Konstytucji RP, w celu pogłębienia demokratyzacji ustroju politycznego kraju, wzorując się na Republice Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Zostaje przeprowadzone ogólnokrajowe referendum, które uchwala następujące prawa:

Zniesienie dotacji dla partii politycznych z budżetu państwa, co partiom pozbawionym tych dotacji, zmniejszało szanse wyborcze (nakłady na promocje wyborczą), było wiec oczywistą nierównością prawno – polityczną, jaka jest niedopuszczalna w prawdziwej demokracji.
Wprowadzenie bezwzględnego zakazu uprawiania płatnej promocji wyborczej (ulotek, spotów TV, bilbordów, plakatów, ogłoszeń prasowych i radiowych, itp.), w celu wyeliminowania sponsorowania ruchów politycznych przez lobby biznesowe, oligarchów i agenturę.
Wprowadzenie ściśle egzekwowanego, jednakowego czasu promocji wyborczej dla wszystkich komitetów wyborczych oraz znaczne wydłużenie kapani do 4 lat (tyle, co okres kadencji Sejmu – czyli przez cały okres z wyborów do wyborów, z uwagi na przyrost liczby komitetów), za pomocą; równego dostępu do TV, radia, sal szkól publicznych w okręgu.
Zniesienie wymogu uzyskania 100 000 podpisów poparcia za kandydatami na liście komitetu wyborczego, a zastąpienie go za przykładem wielkiej Brytanii, maksymalna liczba 10 podpisów i kaucja w wysokości przeciętnego wynagrodzenia – tracona w przypadku nie zdobycia mandatu (kaucja wyklucza pieniaczy i nadmiar ludzi, pragnących się tylko pokazać, nieoceniających realnie swoich możliwości).
Wprowadzenie zmian w prawie referendalnym, polegającym na zniesieniu wymogu udziału min. 50% uprawnionych obywateli dla ważności referendum. Zastąpienie go wzorem Szwajcarii, ważnością odbytego referendum bez względu na liczbę biorących w nim udział obywateli (w tym referendum konstytucyjnego! Obywatele uznający, ze nie znają się na temacie poddanemu referendum lub niemający w nim zdania, zwyczajnie nie idą na nie, lecz ich nieobecność nie powoduje unieważnienia tematu referendalnego. Swoja nieobecnością, oddaja glos biorącym udział w referendum. Zwykle, to mniejszość zna się dobrze na jakimś temacie!). O ważności referendum, decydować będzie odtąd zwykła większość obywateli biorących w nim udział.
Obywatel, który w wyborach prezydenckich przeszedł do drugiej tury uzyskując procentowo największe poparcie po ich zwycięzcy, zostaje z ustawy mianowany Vice-Prezydentem i w razie konieczności zastępuje Prezydenta RP. (Od tej pory, zwykle kilkadziesiąt procent obywateli nie traci swych głosów poparcia, co zarzuca się JOW-om a jakoś nie dostrzega tej sytuacji! Obaj kontrkandydaci, są zmuszeni zapomnieć o politycznych różnicach i współpracować dla dobra kraju).
Posłowie, zasiadają w Sejmie według nazw i herbów/Godel swoich ziem, nie zaś według przynależności politycznej – organizacyjnej. Polska, zostaje podzielona na 7-em głównych regionów, uznających wspólna Konstytucje RP, lecz posiadających własne (jak kantony w Szwajcarii), konstytucje regionalne. (Kończy to ich partyjniactwo na Sali sejmowej). Są to regiony: Pomorski, Małopolski, Śląski, Północnopolski (Prusko-Mazurski), Mazowiecki, Małopolski, Wschodniopolski (Polesko – Podlaski). Zlikwidowane zostają powiaty. Sprawdzające się rozwiązania w danym regionie (np. podatki lokalne, system służby zdrowia, kolej regionalna), zostają z mocy ustawy poddane wprowadzeniu poprzez referendum do ew. wprowadzenia w innym regionie. (Konkurencja jest motorem postępu!). Każdy region zyskuje własny Sejm Regionalny. Referendum ogólnokrajowe może zostać uchwalone również na wniosek większości Sejmów Regionalnych. Uzyskanie autonomii regionalnej naruszającej Konstytucję RP, wymaga zgody Narodu w drodze referendum ogólnokrajowego.
Odwołanie posła, może nastąpić na wniosek mieszkańca okręgu wyborczego zgłoszony do sądu, jeśli poseł ewidentnie naruszył publicznie wyrażone obietnice wyborcze – głosując wbrew nim, nawet, jeśli czynił to w interesie narodowym (Kandydaci na posłów nie mogą kłamać publicznie, obiecując nieprawdę lub nie żnąc się w te mecie, w którym zabierają glos. Takie odwołanie byłoby kara za ich nie przygotowanie do pełnienia mandatu lub manipulacje wyborcze).
Odwołanie posła może nastąpić również na wniosek 50 000 obywateli złożony jeden raz w roku wyborczym, a w kolejnym przez wielokrotność tej liczby, w drodze referendum w okręgu wyborczym, bez podania przyczyny. (W ten sposób, nastąpi oddolna, pełna kontrola pracy posłów. Odwołania ich z mandatu, będą znacznie łatwiejsze i tańsze niż w okręgach wielomandatowych).
Zniesione zostają progi wyborcze, (które z góry pozbawiają cześć obywateli swoich kandydatów, zwiększając glosy tracone).
Zniesione zostają parytety dla mniejszości narodowych w postaci braku lub niższych progów wyborczych.
Zlikwidowane zostają parytety dla kobiet na listach komitetów wyborczych.
Wprowadzony zostaje obowiązek losowego układu kandydatów na liście każdego komitetu wyborczego. Losowania dokona okręgowy oddział Państwowej Komisji Wyborczej. (Zmniejszy to decydowanie przez wodzów partyjnych o ustawianiu kandydatów na listach a obywateli zmusi do zastanowienia i ich obserwacji).
Komitety nie będą posiadały do czasu zakończenia wyborów żadnej numeracji, tylko przyjęte przez nie nazwy.
Każda karta wyborcza, za pomocą, której obywatele będą głosować, będzie mogła być podpisana przez osobę głosująca i przechowywana przez kilka lat.
Dla ważności głosu, nie będzie decydować postawienie krzyżyka tylko własnoręczne, czytelne wpisanie imienia i nazwiska wybranego kandydata przy jego wydrukowanym nazwisku. (Pisma nie da się sfałszować i zawsze można dowieść, kto z Komisji tego dokonał). Członkowie Komisji wyborczych, będą zobowiązani do sporządzenia odpowiedniego oświadczenia, mogącego posłużyć później do badania ich kaligrafii.
Wyborcy maja prawo dopisać odręcznie na liście do glosowania, kandydata, który nie został zgłoszony w wyborach. Jeśli kandydat ten uzyska największa liczne głosów i zgodzi się pełnić mandat, zostanie wybrany. W innym wypadku, mandat zyska kandydat, który po nim zyskał największa liczbę głosów.
Nie wpisanie nazwiska żadnego z kandydatów, nie unieważni karty wyborczej a glos taki będzie liczony, jako ważny – jednak, jako glos sprzeciwu wobec wszystkim kandydatom.
Każda karta do glosowania będzie drukiem ścisłego zarachowania i posiadała swój kolejny numer.
Lokale wyborcze, w tym praca Komisji wyborczych, będą poddane publicznemu nadzorowi za pomocą monitoringu z dostępem przez Internet.
Mandaty do Sejmu zostają podzielone na dwie grupy kandydatów i każdy komitet wyborczy musi stworzyć taki podział:

Utrzymujących się z budżetu państwa (nauczyciele, lekarze państwowi, urzędnicy administracji publicznej, bezrobotni na zasiłkach państwowych, korzystający z jakichkolwiek dotacji publicznych – w tym UE),
Nieutrzymujący się z dotacji czy Śródków publicznych 9w tym bezrobotni niekorzystający z zasiłków.

(w ten sposób, zostanie zakończone rozdawnictwo synekur za polityczne poparcie, szczególnie bezustanny przyrost administracji państwowej i samorządowej – żelaznego elektoratu partii mnożących takie posady, ludzi bez podstawowej wiedzy o gospodarce prywatnej i ekonomii. Wzrośnie znacząco, liczba posłów mających wiedze o ekonomii i gospodarce prywatnej. Jest to jedyny podział dopuszczalny polska racja stanu, interesem ogólnonarodowym, a nie kwestiami płci).

Senat zostaje przekształcony w Izbę, do której mogą kandydować wyłącznie osoby posidajace minimum 15 letnie doświadczenie w prowadzeniu prywatnej działalności gospodarczej. (Będzie to izba blokująca rozwalanie przez Sejm gospodarki, średniej i drobnej przedsiębiorczości).
Uzależnienie pełnego wynagrodzenia posłów od ich pracy w okresie kadencji (4-letniej), w ten sposób, że 50% wynagrodzę poselskich byłoby zabezpieczone na koncie sejmowym i wypłacane posłom po ukończeniu kadencji, tylko w sytuacji i na podstawie gnanych NIK i GUS;

Obniżenia lub utrzymania poziomu bezrobocia nie wyżej niż do 5% (jest to o 1% więcej, niż tzw. bezrobocie naturalne – frykcyjne),
Utrzymania lub zwiększenia PKB (bez wartości wynagrodzenia w sferze budżetowej) na poziomie min.5%,
Utrzymanie lub wzrostu siły nabywczej przeciętnej płacy (nie średniej!) do wysokości odpowiadającej nabyciu, co najmniej 2,5m2 powierzchni mieszkaniowej w budownictwie poza centrami wielkomiejskimi z miast/stolic każdego z 7-miu regionów kraju. (Obywatel powinien mieć możliwość bez dotacji państwowej, nabyć w ciągu 14 lat w stolicach regionów a poza nimi w Polowie tego okresu, mieszkanie/dom o powierzchni 50-60m2 na własność. Tylko to zapewni zatrzymanie młodego pokolenia Polaków w kraju plus praca dobrze wynagradzana).
Niespełnienie któregokolwiek z powyższych warunków, powodować będzie obowiązek przeprowadzania przy okazji kolejnych wyborów parlamentarnych, referendum za wypłaceniem wszystkim parlamentarzystom premii zabezpieczonej z 50% ich zarobków / lub jej nie wypłacenie. (Dopiero powiązanie wynagrodzenia pracy poselskiej z efektami ekonomicznymi dla kraju z tej pracy, przerwie partyjniacko – socjalistyczne popisy posłów. Posłowie zaczną myśleć o gospodarce i nie każdy będzie pchał się na wykonywanie tej zaszczytnej funkcji służebnej wobec Narodu. Bo będzie można nieco stracić, nie tylko odpowiadać politycznie, lecz i swymi potencjalnymi dochodami!)Na tych zasadach, odbywają się najpóźniej w 2023r kolejne wybory do Sejmu w systemie JOW. Dzięki uchwalonym przez Referendum Narodowe i Zgromadzenie Narodowe, zmianom Konstytucji i ordynacji wyborczej, w wyborach tych, zgłasza się wielu niezależnych kandydatów, nieskupionych w żadnych organizacjach politycznych, (oznaczonych na rysunku trójkątami), którzy dzięki takiemu samemu dostępowi do mediów jak politycy, wygrywają wybory w niektórych okręgach wyborczych a w innych wchodzą do koalicji z organizacjami politycznymi, czyli na listy ich komitetów wyborczych. Partiokracja rodzącą oligarchię polityczną, zanika do poziomu dopuszczalnego. Obywatele – kandydaci, staja się równi obywatelom – partyjnym.

Następuje dalsza polaryzacja ruchów i poglądów politycznych, czyli konsolidacja tych ruchów. System staje się dwubiegunowy, wyraźny ideowo. Na ; ruchy systemowe przeciwne pełnym wolnościom politycznym (prawdziwej demokracji) i wolnościom gospodarczym (niskim podatkom i malej biurokracji), ruchy antysystemowe wolnościowe (prawdziwie demokratyczne i wolnorynkowe). Naród, ma jasny wybór. Dodatkowo, może w ramach danego komitetu wyborczego popierać swojego kandydata, najbliższego jego poglądom. W ten sposób, glosy wyborców nie są w systemach JOW tracone – jak to jest w Polsce dzisiaj, w systemie wielomandatowym, a w pełni spożytkowane. Jednak zawsze się może zdarzyć, że jakiś ruch polityczny nie jest w stanie z nikim się porozumieć (tak w obecnym systemie jak i w JOW-ach), a zdobywając wiele głosów nie zyskuje żadnego mandatu. Nic w tym złego! W prawdziwej demokracji, zawsze decyduje angażująca się w wybory/glosowania większość nie zaś sztuczne preferencje. W skali całego kraju, w przypadku JOW-ów, to kandydaci mający najwięcej głosów zyskają mandaty. Czyli 100% miejsc. Nie jest możliwe dodanie 50% (zwiększenie miejsc w Sejmie), aby zapewnić mandaty tym, którzy do Sejmu nie wejdą, bo znajda się kolejni chętni, na których padną czyjeś glosy stracone. I tak moglibyśmy w kolo Macieju. Zawsze będzie grupa wyborców, którzy zagłosują na kandydatów przegranych. W analizach tych, tylko bardzo przykładowo wykazałem, ze tak jest i w obecnym systemie wyborczym, lecz dopiero JOW-y zmuszają ruchy polityczne do rozsądnego jednoczenia się, czym zmniejszają liczbę traconych głosów wyborczych! To się dzieje od dawna w Wielkie Brytanii i Kanadzie. Przy odpowiedniej zmianie prawa wyborczego (jak zaprezentowana wyżej), JOW-y umożliwia ponadto, skuteczne oddawanie głosów, na całkowicie nowych, niezależnych kandydatów. Tego w żaden sposób nie zapewnia obecny system!

Dopiero przy powyższych regulacjach ustawowych, nie wszyscy kandydaci na listach komitetów wyborczych (partyjnych jak i bezpartyjnych), są zatwierdzani lub wyznaczani przez wodzów partyjnych/organizacyjnych bądź ich klany/grupy poparcia – tzw. „spółdzielnie”. Wyborcy, zyskują kandydatów całkowicie niezależnych, swobodnie startujących z ramienia jednoosobowych komitetów. Tego rodzaju kandydaci, powodują, że szereg partyjnych komitetów wyborczych, również włączą na swoje listy kandydatów nie wyznaczanych przez ich wodzów.

Obrazek

Rafał Kopko – ORLICKI

Warszawa 05.08.2015
Źródło:
https://bialczynski.wordpress.com/aktualnosci/02-08-2013-ruszyl-slovianski-sklepik-gdzie-mozna-nabyc-ksiege-ruty/jeszcze-polska-nie-zginela-na-blogu-wspaniala-rzeczpospolita/22-08-2015-rafal-kopko-orlicki-jow-y-zadzialaja/


oraz ta prezentacja z Harmonii Kosmosu dr hab. Zdzisława Ilskiego na XIII Harmonii Kosmosu o Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.Cytuj:
Na czym polega Wielka Zmiana? Nie muszę komentować tego wystąpienia i dyskusji ponieważ nie sposób dyskutować i komentować mądrych wypowiedzi Wolnych Ludzi. Mogę im zaufać w 100%. To samo dotyczy Ruchu Kukiza – To nie jest mój ruch, ale jest to Ruch który idzie we właściwym kierunku – najwłaściwszym z tych ugrupowań, które mają szanse wyborcze. Zwycięstwo Ruchu Kukiza to 25% w Sejmie. Jeśli tak się stanie będzie to krok milowy w kierunku wprowadzenia Demokracji Bezpośredniej i rządów Ruchu Wolnych Ludzi dla Wolnej Polski w kolejnych wyborach, które odbędą się w JOW-ach. Źródło:
https://bialczynski.wordpress.com/aktualnosci/02-08-2013-ruszyl-slovianski-sklepik-gdzie-mozna-nabyc-ksiege-ruty/jeszcze-polska-nie-zginela-na-blogu-wspaniala-rzeczpospolita/08-08-2015-referendum-6-wrzesnia-jowy-szansa-dla-polski-dr-hab-zdzislaw-ilski-ntv-glosuj-jak-chcesz-ale-wez-udzial/


I zachęta Konrada Daniela z Podziemnej TV:
Robią nas w konia: Antysystemowcy - połączcie wreszcie siły wobec wspólnego wroga! #127
phpBB [video]


Ostatnio zmieniony 26 sie 2015, 7:50 przez etznab, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 25 sie 2015, 21:17 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 26 sie 2015, 6:32 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 23 sie 2015, 20:34
Posty: 15
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Jest już taki ruch, nazywa się Prepare For Change.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2015, 7:53 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
Możesz coś więcej napisać, jakieś linki propozycje zmian w kwestii polityki w naszym kraju i możliwości zmian ustroju oraz oddaniu ludziom sprawowania władzy bezpośrednio??
W poście powyżej uzupełniłem kilka istotnych informacji.

I w kwestii uzupełnienia informacji i manipulacji medialnej, w zasadzie pokaz tego jak system się broni przed zmianą, polecam obejrzenie tego wywiadu Pawła Kukiza w TV Republika:

Telewizja Republika - Paweł Kukiz (Ruch Pawła Kukiza) - W Punkt 2015-08-24
phpBB [video]

https://www.youtube.com/watch?t=146&v=xXlUPAQydhkNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2015, 19:18 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 gru 2010, 18:08
Posty: 63
Lokalizacja: Niestety Polska
Płeć: mężczyzna
etznab pisze:
Utrzymanie lub wzrostu siły nabywczej przeciętnej płacy (nie średniej!) do wysokości odpowiadającej nabyciu, co najmniej 2,5m2 powierzchni mieszkaniowej w budownictwie poza centrami wielkomiejskimi z miast/stolic każdego z 7-miu regionów kraju. (Obywatel powinien mieć możliwość bez dotacji państwowej, nabyć w ciągu 14 lat w stolicach regionów a poza nimi w Polowie tego okresu, mieszkanie/dom o powierzchni 50-60m2 na własność. Tylko to zapewni zatrzymanie młodego pokolenia Polaków w kraju plus praca dobrze wynagradzana).


Ten warunek jest akurat niestety nierealny. Przeciętna pensja powinna wówczas wynosić 10 000 zł (plus minus w zależności od rejonu kraju).
Nawet w GB aż tyle Polacy nie zarabiają.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2015, 20:08 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
No z tym bym polemizował - wyjaśniał to Konrad Daniel w jednym ze swych filmów.
Obniżenie podatków oraz kosztów pracy dla przedsiębiorcy obu sektorów, spowoduje wzrost wynagrodzeń, tym samym za tym może i powinno pójść obniżenie cen gruntów i nieruchomości, co ułatwi nabycie swojego eM2.
Jest to tak naprawdę kwestia normy prawnej, wedle której mają działać gminy i powiaty w kwestii gruntów.

Gdyby udało się wymóc na nierządzących to co jest priorytetem w ANASTAZJI czyli hektar dla każdego - mamy problem z głowy.
Putin dla swych obywateli zagwarantował taką możliwość, więc dobrze by było z tego zaczerpnąć.
Może to iść w parze z ochroną ziem naszych przed wykupieniem przez obcy kapitał zagraniczny.

Jeśli uda się przepchnąć JOW-y, to będzie to preludium do zmian Q lepszemu, bo wtedy obywatele zadecydują jak chcą żyć.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2015, 20:19 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 23 sie 2015, 20:34
Posty: 15
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
JOWy nie są doskonałe i były próby manipulacji ludzi, że JOWy ma Wielka Brytania i że tam ludzie protestują. Drugą próbą było wskazanie, że Kukiz po JOWach nie wygra w żadnym okręgu.
Wielka Brytania ma system nazywany STV (System pojedynczego głosu przechodniego).

Politics in the Animal Kingdom: Single Transferable Vote
phpBB [video]

Pokaż Uwagi moderatoraNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2015, 21:07 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 26 lip 2015, 18:27
Posty: 14
Może zmienić cały ustrój, obierając go na jowach. Jak to Kukiz powiedział używając ich jako granatu, niszczącego partokracje. Plus wskrzeszając monarchię, przynajmniej w minimalnym zakresie pozwalającą, zachować polską kulturę i tradycję. Już nie wspominając, że pomogło by to wzbudzić narodowościowe uczucia wśród Polaków.

Przy obecnym rozkładzie, rodziny, kultury, narodu, przydała by się instytucja będąca wzorcowym przykładem.
Cech, charakteryzujących naród polski i żyjących w rodzinie królewskiej.

Zresztą wskrzeszenie monarchii miało by znacznie więcej aspektów, choćby znów wzorzec moralny dla młodzieży.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2015, 21:09 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
Może i nie są doskonałe, ale są jedynym możliwym wyjściem z sytuacji by zmienić ustrój i wejść w Demokrację Bezpośrednią.
Odnoszę wrażenie, że większość osób zabierających głos w tej sprawie upraszcza sobie soją potrzebę wypowiedzi, do ominięcia lub po łebkach zapoznanie się z podanym na tacy materiałem.

Jak poczytasz i pooglądasz te materiały z pierwszego i pozostałych postów - wątpliwości powinny być rozmyte, bo cały czas chodzi o zlikwidowanie tej partiookratycznej hucpy działającej na przekór obywatelowi.

Ghandi powiedział, ze jeżeli prawo jest przeciwko obywatelowi - to obywatel powinien wystąpić przeciwko prawu.
Teraz mamy tego wielkie natężenie i to MY jesteśmy tą zmianą!!!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2015, 21:19 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 gru 2010, 18:08
Posty: 63
Lokalizacja: Niestety Polska
Płeć: mężczyzna
etznab pisze:
Obniżenie podatków oraz kosztów pracy dla przedsiębiorcy obu sektorów, spowoduje wzrost wynagrodzeń, tym samym za tym może i powinno pójść obniżenie cen gruntów i nieruchomości, co ułatwi nabycie swojego eM2.


W jaki sposób ceny gruntów i nieruchomości miałyby spaść z powodu obniżenia kosztów pracy ?
Ceny nowych mieszkań bez wątpienia są zawyżone przez developerów, ale nie sądzę aby chcieli obniżac swoje zyski. Chyba, że zrobiono by to ustawowo.
Tak na marginesie to wystarczy aby wzrosły płace (minimalna netto do tych 2500 zł) i to od razu nakręci gospodarkę. Część ludzi będzie stać na zakup własnego mieszkania (choćby małego i na kredyt), a przy okazji będą musieli kupić meble, sprzęt itd. To napędzi lokalną gospodarkę i spowoduje spadek bezrobocia, co z kolei nakręci popyt na mieszkania, meble itd. To bardzo prosty mechanizm , a jakoś nikt na niego nie wpada.
Jesteśmy dużym krajem i popyt wewnętrzny może łatwo nakręcić gospodarkę.

Co do Jowów to nadal nie jestem przekonany. Za mało o tym wiem po pierwsze, a po drugie to czytałem, że system Jowów w Irlandii Północnej wypacza wyniki. Wystarczy odpowiednio określić obszary okręgów i w jednym okręgu głosuje 10 000 Irlandczyków, a w drugim 1000 Anglików i w parlamencie jest 1:1 .
Poprzez odpowiednie ustawienie okręgów Anglia rządzi Irandią Północną od lat 20-tych XX wieku.
Nie bardzo mogę poprzeć referendum w sprawie Jowów bo ... nie bardzo wiem co bym poparł. Miała być kampania spoleczna i nic nie ma. Nie wiadomo jaki rodzaj Jowów byłby wybrany, jak podzielone okręgi itd. To jak granie w 3 karty na bazarze. Nie jestem przeciw. Po prostu nie wiem co bym wybrał.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 sie 2015, 21:31 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
A obejrzałeś materiał z pierwszego postu Dr Ilskiego??
On to tłumaczy jak to wygląda, a poza tym sam Kukiz to w swoich wypowiedziach dosyć precyzyjnie opisuje, poszperaj w necie jego wypowiedzi.

Zapoznaj się proszę z materiałem, skorzystaj jeszcze też z informacji, które przedstawia Demokracja Bezpośrednia to pozwoli ci zrozumieć więcej.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 sie 2015, 22:43 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 26 lip 2015, 18:27
Posty: 14
Idaho myślę że nie podwyżka płac. A uwolnienie dowolnego obrotu nieruchomościami, mogło by spowodować obniżkę cen. Obecnie po zakupię mieszkania czy sprzedaży nieruchomości trzeba odczekać 5 lat !!!!!!! zanim nie będziesz musiał zapłacić podatku. Chyba od dochodu ze sprzedaż czy coś takiego .
Plus wysoka stawka vat na materiały budowlane, długość czekania na różne pozwolenia chyba nawet trzy miesiące.

Dzięki właśnie takim patologią mieszkania są tak drogie. To jest chyba główna wina obecnego stanu rzeczy.
Patologia....

-- 27 sie 2015, 22:53 --

eh... Może koleś wygląda trochę jak chłopek z pola, i mówi dość prosto. Ale myślę że pomysł jest godny uwagi. Przynajmniej na początek...

Np:
Kupić działkę gdzieś pod większym miastem i postawić sobie kontener mieszkalny.

Mieszkanie 10 procent taniej niż normalnie na start
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 sie 2015, 13:08 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Ukryte terapie, cz. 20 - Jerzy Zięba - 28.08.2015

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 wrz 2015, 13:49 
Offline
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Rejestracja: 10 wrz 2015, 13:37
Posty: 1
AlgaRytm pisze:
JOWy nie są doskonałe i były próby manipulacji ludzi, że JOWy ma Wielka Brytania i że tam ludzie protestują. Drugą próbą było wskazanie, że Kukiz po JOWach nie wygra w żadnym okręgu.
Wielka Brytania ma system nazywany STV (System pojedynczego głosu przechodniego).

Politics in the Animal Kingdom: Single Transferable Vote
phpBB [video]

Pokaż Uwagi moderatora


Zgadzam się z przedmówcą i dodam, że to betonowanie polskiej sceny politycznej jeszcze bardziej niż jest (patrzcie co się dzieje w Senacie - 2 partie polityczne to sa jaja).
Przeciwko STV przemawia fakt, ze jest to system dośc skomplikowany i w Polsce kompletnie nieznany.
Z tego co się orientuję, Kukiz jest tak naprawdę za STV ale najpierw chce wprowadzić JOWy żeby zbudować świadomośc społeczną - bez sensu.
STV chyba pojawia się jako propozycja tylko w programie jednej polskiej partii i to mało znanej pozaparlamentarnej (Partia Razem) ale ogólnie rzecz biorąc wszyscy przeciwnicy JOWów ostrożnie wypowiadają się nad zmianą obecnie funkcjonującego systemu wyborczego.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 wrz 2015, 16:48 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2009, 19:38
Posty: 942
Lokalizacja: silesia - hindenburg
Płeć: mężczyzna
No to ja zadam fundamentalne pytanie, można rzec retoryczne:
- w jaki sposób odpartyjnić system w Polsce i dokonać zmiany systemu??

Odpowiedź, była podawana niejednokrotnie przez pana Konrada Daniela i podam raz jeszcze wskazówkę:

phpBB [video]

https://www.youtube.com/watch?v=eCl1eIsHrBI

Czyli oddanie wuadzy bezpośrednio obywatelom, w formie demokracji bezpośredniej, JOWy w mojej opinii i politologów są ku temu przydatne - jeśli jest inna metoda - podajcie proszę co należy zrobić, jaki sposób zmiany zastosować??Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 wrz 2015, 22:18 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 30 sie 2015, 11:14
Posty: 40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Najrozsądniejsze rozwiązanie polityczne dla Polski proponuje 'Demokracja Bezpośrednia" Mają tam inteligentnych młodych liderów, jak Adam Kotucha. Ale brak im medialnego "motora" jak Kukiz. W wyborach prezydenckich bez sensu wystawili swego kandydata, mało ekspansywnego.

JOWy mają kilka minusów, można je złagodzić robiąc społeczny projekt ordynacji wyborczej. Ale świetne w JOW jest pozbawienie znaczenia liderów tych kilku partii opłacanych przez podatników!

"Ruch Wolnych Ludzi" to powinna być koalicja wszystkich niezadowolonych, od ruchu Kukiza do "Wolnych Konopi", takie ugrupowanie może być w Sejmie znaczącą przeszkodą dla zaprzedających Polskę. Chociażby poprzez próby prywatyzacji Lasów Państwowych. Takie działania można w Sejmie torpedować mniejszością!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 12 wrz 2015, 21:09 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 26 lip 2015, 18:27
Posty: 14
No tak sposób sprawowania władzy jest istotny. Ale nie wydaję się wam że demokracja sama w sobie jest błędna?.
Praktycznie demokracja sprawdza się do poziomu lokalnego wybór Wójta burmistrza, czy głosowanie w jakiejś radzie miejskiej. Cały czas nie rozumiem jak szary tłum, ma być wstanie decydować o tak ważnych decyzjach jak wybór głowy państwa. A tym bardziej rządu.
Najlepiej widać to na przykładzie, Antysystemowców, wszyscy się podzielili każdy chciał coś ugrać, dla siebie.
Czyli w zasadzie pokazali swoją słabość ponieważ nie potrafili się skrzyknąć i iść razem do wyborów.
W zasadzie tak działa demokracja, destabilizująco.
Zresztą pojawia się kolejne zagrożenie, otóż imigranci.
W mediach ostatniego czasu zrobiło się głośno o tym temacie.
W skrócie, jeżeli np. w takiej Francji czy Niemczech zostanie utrzymana demokracja.
To tak naprawdę Ci wszyscy biedni muzułmanie, w sposób legalny odbiorą władzę lokalnej ludności czyli gospodarzą.

Super by było gdyby chociaż antysystemowcy. Określili dwie rzeczy kto może głosować i jak prawo głosu się zdobywa.
Ponieważ jeżeli utrzymamy to wszystko na starych zasadach, czyli zdobywając obywatelstwo masz prawo głosu to tak naprawdę. Nawet i nam w jakiejś ja wiem przeciągu 50 lat mogą odebrać już całkowitą suwerenność poprzez wybory.
Tak nie jest tajemnicą, że mamy niż demograficzny, w skrócie zdychamy.
Z polski wyjechało około 2,5 miliona Polaków . Czyli w kraju jest około 35 milionów Polaków i od tej kwoty trzeba by odjąć emerytów oraz cudzoziemców.
W pierwszym przypadku ponieważ są oni jedynie beneficjentami kraju i nie wpływają już na jego bogacenie się a więc ich można odjąć. A w przypadku Cudzoziemców to sprawa jest chyba prosta.

W Polsce nie ma polityki narodowej, a więc w skrócie róbta co chceta. Obcy się nie polonizują, i nie starają się stać częścią narodu polskiego.
Tutaj najlepszym przykładem są Ukraińcy, którzy dość często rozmawiają z Polakami po Angielsku.
Czyli coś jak turysta.

Nie wiem jak wy ale jak dla mnie demokracja, nie ważne w jakiej formie może nam jeszcze bardziej zaszkodzić.

-- 12 wrz 2015, 21:22 --

Ale się naprodukowałem :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 wrz 2015, 0:10 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 30 sie 2015, 11:14
Posty: 40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
null pisze:
W Polsce nie ma polityki narodowej, a więc w skrócie róbta co chceta. Obcy się nie polonizują, i nie starają się stać częścią narodu polskiego.
Tutaj najlepszym przykładem są Ukraińcy, którzy dość często rozmawiają z Polakami po Angielsku.
Czyli coś jak turysta.

Nie wiem jak wy ale jak dla mnie demokracja, nie ważne w jakiej formie może nam jeszcze bardziej zaszkodzić.


TO PRAWDA. MUSI BYĆ WARSTWA PRZYWÓDCZA, ALE OSTATNIO PRAWIE WSZYSTKIE PRÓBY ZASTĄPIENIA "ARCHONTÓW" "SŁUGAMI LUDU" KOŃCZYŁY SIĘ ŹLE...
MONARCHIA? PIASTOWIE WYMARLI, WETTYNOWIE SĄ NIEMCAMI W 100%, OSTATNI BOHATEROWIE II WOJNY DOŻYWAJĄ SWYCH DNI.

BĄDŹMY WOLNI TYLKO W SOBIE SAMEJ/SAMYM. MOŻE W MAŁYCH STOWARZYSZENIACH LUB SPÓŁDZIELNIACH. ALE TĘ PSEUDO-DEMOKRACJĘ IGNORUJMY. A KTO MA POWER: NIECH JĄ ZWALCZA!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 wrz 2015, 13:32 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 26 lip 2015, 18:27
Posty: 14
Właśnie to jest coś pięknego. Obecnie gdybyśmy chcieli wskrzesić monarchię, nie będziemy patrzyli na więzi krwi ani pochodzenie szlacheckiego. Komuna i zachodnia demokracja zniszczyła stan szlachecki a wszystkich ludzi zrównała.

Mi osobiście nie jest trudno, wyobrazić sobie zmianę ustroju oraz konstytucji, przecież dokonano tego 26 lat temu.
To dlaczego by nie napisać raz jeszcze zmiany ustroju na taki , który będzie służył interesom polaków.

Właśnie chyba głównym problemem z monarchią polega na tym, że nikt nie propaguję tej idei w sposób nowoczesny. Przecież każdy ustrój ewoluuję, zmienia się i dostosowuję do współczesności.

Podobnie jak z demokracją, wymyślono tyle systemów demokratycznych, w zasadzie co kraj to inny ustrój demokratyczny.

Wydaje mi się patrząc czysto intuicyjnie, połączenie monarchii z demokracją, jest możliwe. Przykładów nie trzeba szukać daleko, Norwegia, Anglia czy nawet Japonia.

Tylko pytanie brzmi kto ile by miał władzy. Cudowną sprawa jest fakt że etnicznie oraz narodowo jesteśmy niemal że w 100% identyczni. Od bałtyku po tatry od odry po bug. W zasadzie do jakiej wsi by się nie zawitało to prawie wszyscy mówią po Polsku.

Właściwie wszystko jest możliwe, tak dobrego położenia Polska na przestrzeni 300 lat chyba jeszcze nigdy nie miała.

Tylko niestety tak jak w temacie, Ruch Antysystemowy. Brakuję, tu jedności i jasnej prostej wizji jak zmienić system aby było by dobrze.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 13 wrz 2015, 22:01 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Zagłosowało już ponad 5000 osób. Czekam na TWÓJ GŁOS!

Dlatego idźmy na wybory i głosujmy ze swoim sumieniem.

Nieobecni nie mają racji.

Najbliższe wybory są lekiem na całe zło.

Idźmy do wyborów 25 10 2015r.
PiS i PO jak widać w sondzie jest przereklamowane .
Zmieńmy Polskę już na zawsze i zagłosujmy na zmiany w realu przy urnach ,
a tu w tej sondzie daj wyraz swojego poparcia na teraz, komu ufasz.
Udostępniaj i wklejaj gdzie się da ten link z sondą wyborczą.
100 000 głosów lub więcej , będzie prawie w 100% miarodajne dla nas.
Żadne media już wtedy nie zakłamią rzeczywistości.

http://sonda.hanzo.pl/sondy,249874,unB5.html

http://www.monitor-polski.pl/koniec-pro ... /#commentsNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 14 wrz 2015, 21:24 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 30 sie 2015, 11:14
Posty: 40
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Tigeroo, to co tu zacytowałeś - to jest ogólnie OK.

Głosować. Ale na kogo? Oto moja propozycja:

1. NIE GLOSOWAĆ NA NIKOGO Z LIST PARTII OPŁACANYCH PRZEZ PODATNIKÓW: PO, PIS, PSL, SLD, Twój Ruch.

2. NIE GŁOSOWAĆ NA KANDYDATÓW, KTÓRZY JUŻ POSŁOWALI Z W KLUBACH PARLAMENTARNYCH W.W. PARTII. ( Tacy mogą znaleźć się na listach Nowoczesna.pl )

3. POPIERAĆ ZNANE NAM, LUB NASZYM BLISKIM (nawet na tym forum) OSOBY, KTÓRE SĄ PRZECIW OBECNEMU USTROJOWI I PROPONUJĄ SENSOWNĄ ALTERNATYWĘ DLA POLSKINa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2015, 19:51 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 26 lip 2015, 18:27
Posty: 14
Chyba za bardzo nie będzie na kogo głosować. Antysystem sam się uśmiercił. Ruch narodowy obudził się podajże z ręką w nocniku i nie zdążył zarejestrować, komitetu wyborczego. Trochę to smutne, pamiętam jak w telewizji pokazywali, reportaż z pierwszej konferencji Ruchu Narodowego i uroczyste złożenie podpisów. Różnej maści organizacji, chyba od harcerzy po jakieś kółka. Cudowna rzecz a teraz cała ciężka praca, tych wszystkich ludzi została jakby zmarnowana. Bardzo to przygnębiające.
Innym przykładem jest Komitet Szczęść Boże, organizacja tworzona od zera prawie udało jej się zarejestrować, w 21 okręgach. Niestety zmarnowano tyle czasu na pogaduszki.

Chyba został tylko Korwin, na listach Kukiza występują chyba starzy posłowie którzy byli przy korycie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2015, 20:12 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 02 lut 2013, 22:08
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
null pisze:

Chyba został tylko Korwin


Głosuj na Korwina 8-)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2015, 20:40 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 23 lut 2015, 4:14
Posty: 83
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódzkie
Popularność Kukiza i Korwina wynika ze znużenia polaków polityką zmierzającą do niszczenia narodu na bardzo wielu płaszczyznach. Polacy umęczeni są ciągłymi kłótniami, aferami i wieloma innymi rzeczami. Obawiam się natomiast tego, że przy temperamencie Korwina dużo jego wyborców by się zawiodło, kiedy to co postuluje wprowadziłby w życie. Pomimo, że go nie popieram to jednak w niektórych kwestiach się z nim zgadzam. W ostatnim czasie postawiłem na Kukiza, i chciałbym poprzeć jego ugrupowanie w zbliżających się wyborach. Mam z kolei teraz ten problem, że on chce ściągać tych tzw imigrantów...

Polsce potrzebny jest silny charyzmatyczny człowiek, z jasno określoną wizją naprawy kraju. Tu sprawdzą się osoby którymi kieruje jasno zarysowana ideologia, chcące naprawdę pchnąć ten kraj do przodu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2015, 20:54 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 02 lut 2013, 22:08
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
Z tym Korwinem trochę się zagalopowałeś.

Korwin raczej nie jest meteorem i z jakiegoś powodu od zawsze głosi to samo.

A wprowadzenie w życie wielu jego postulatów wcale nie musi być takie drastyczne jak się to wielu próbuje wmówić.

Jego postulaty to w większości nawiązanie do wolności jednostki danej nam z natury. Wszystkie katastroficzne wizje "Korwin-landu" są często oderwane od rzeczywistości i pomijają proste logiczne zależności. Nie sądzę też, by ktokolwiek był tak głupi, żeby nie zważając na naszą historię i stan w którym aktualnie się znajdujemy, na siłę forsował niektóre rozwiązania.

Korwin dużo filozofuje, mówi jakie rzeczy są i jakie powinny docelowo być. Nie znaczy to, że nie ma on wyobraźni jak sprawy mogłyby się potoczyć przy tak drastycznych zmianach. A do jego ideologii, w aspekcie logicznym nie można się specjalnie przyczepić.

W zasadzie to ja się teraz nie zastanawiałem i nie mam zamiaru tego robić - czy głosować i na kogo?
Po prostu od samego początku czuję całym sobą, że tym razem powinienem iść i oddać swój głos na Korwina - tak też zrobię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 wrz 2015, 21:18 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 23 lut 2015, 4:14
Posty: 83
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódzkie
devlieger pisze:
Z tym Korwinem trochę się zagalopowałeś.

Korwin raczej nie jest meteorem i z jakiegoś powodu od zawsze głosi to samo.


Ani to dobre ani złe. To że głosi od zawsze to samo nie koniecznie musi mieć wydźwięk pozytywny. Jeśli chodzi o determinacje w dążeniu do celu, nie można mu tego zarzucić bo potrafi dążyć i stawiać na swoim. Ta jego sztywność z kolei w światopoglądzie mogłaby być przeszkodą, przed podejmowaniem decyzji wymagających elastycznego podejścia.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 wrz 2015, 14:42 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 05 lip 2012, 23:26
Posty: 236
Płeć: mężczyzna
saper84 pisze:
Ta jego sztywność z kolei w światopoglądzie mogłaby być przeszkodą, przed podejmowaniem decyzji wymagających elastycznego podejścia.


W zasadzie to żyjemy w świecie matematyczno-fizycznym który jest usytuowany "na sztywno" co więc złego "na sztywno" w poglądzie filozoficznym ? a jeśli miałby być elastyczny to podaj jakiś przykład gdzie można by to zastosować i jakie byłyby z tego w przybliżeniu korzyści wymierne.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 wrz 2015, 15:01 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 23 lut 2015, 4:14
Posty: 83
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódzkie
Na sztywno można wycofać obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i pozbawić naród opieki zdrowotnej. Abstrahując od jakości usług świadczonych w oparciu o to podstawowe ubezpieczenie, to jednak w nagłych przypadkach warto mieć to ubezpieczenie. Kolegę wykreślili z UP bo nie poszedł się podpisać, a pech chciał że odezwał się wyrostek, i musiał bulić bo nie był ubezpieczony. To taki tylko przykład. Czego by chciał Korwin ? O ile się nie mylę chciałby by każdy z osobna w razie potrzeby płacił za usługę, lub z własnych pieniędzy prywatnie się ubezpieczał, tak ? No to teraz gdyby tak było, może i faktycznie jakość usług uległa by poprawie, ale zrodziłoby to wiele problemów kiedy dana osoba nie miałaby pracy, i tym samym nie mogłaby skorzystać z pomocy medycznej.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 wrz 2015, 15:29 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 05 lip 2012, 23:26
Posty: 236
Płeć: mężczyzna
saper84 pisze:
zrodziłoby to wiele problemów kiedy dana osoba nie miałaby pracy, i tym samym nie mogłaby skorzystać z pomocy medycznej.


Od tego mogą być fundacje, wszystko zależy od ludzi a nie ustawy, politycy obecni myślą właśnie że ustawa lub zapis zmieni podejście kogoś tak zmieni ale historia pokazuje że w sposób wynaturzony a nie zdrowy, Korwin jako jedyny chce likwidować te bzdury które stoją jako przeszkoda, jednak Korwin ludzi może jedynie nakierować a nie zmienić ich na pstryk, rządy absurdów sprawiły że ludzie stają są mniej empatyczni a świat stoi na głowie bo nawet wrogów do domów wprowadza, kobiety zamieniają się z facetami płcią itd. - to jest ta właśnie elastyczność :king:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 wrz 2015, 18:07 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 02 lut 2013, 22:08
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
Dodajmy do tego, że ceny usług medycznych byłyby przynajmniej kilka razy tańsze.

To jest raz, dwa, że sami mielibyśmy więcej w portfelach.

3 i to chyba najważniejsze. Przy zlikwidowaniu NFZ i prywatyzacji służby zdrowia, BigPharma miałaby o wiele mniejsze pole manewru. Owszem, lata prania mózgu robią swoje. Ale gdyby oni nie potrzebowali państwowej
opieki medycznej do rozbudowy swojego imperium, nie finansowaliby polityków.

Wolny rynek bardzo szybko weryfikuje oszustów.

Piszesz o chaosie jaki by powstał, a czemu? Na pewno nie z winy ideologii Korwina. Wina leży po stronie chorego systemu w którym aktualnie funkcjonujemy. Oczywiście, że nie obyłoby się bez tąpnięć. Ale to da się przetrzymać. Musisz zadać sobie ważne pytanie, do czego zmierzasz? Do normalności? Czy nie poświęcisz swojej strefy komfortu dla czegoś lepszego w przyszłości?

Przecież każdy wie jak dzisiaj funkcjonuje opieka medyczna...
Likwidacja NFZ przyczyniłaby się też do poprawy zdrowia w społeczeństwie. Nikt nie chce "bulić" za leczenie, więc świadomość własnego zdrowia siłą rzeczy musiałaby wzrosnąć.

Tak się zastanawiam, jak myśmy przez tysiące lat, jako ludzkość, przetrwali bez służby zdrowia i korporacji farmaceutycznych...

-- 21 wrz 2015, 18:09 --

Zresztą po co te zbędne dywagacje...

Wszyscy dobrze wiemy, że gdyby rynek nigdy w historii nie był regulowany. Dzisiaj leczylibyśmy się za pomocą takich technologii, jakie są przed nami ukrywane przez elity. I nie byłoby to ani kosztowne, ani czasochłonne, anie szkodliwe, ani uciążliwe...

A wy się boicie co będzie po likwidacji NFZ...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 wrz 2015, 11:38 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Anonymous. Operacja "Obudzić tłumy" :wacko: :bangheadwall:

phpBB [video]


-------------------------------
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group