Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 10 lip 2020, 10:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 16 gru 2010, 16:44 
Obrazek

Cytuj:
Comets may contain much less carbon than thought, which could rewrite what role they might have played in delivering the ingredients of life to Earth, a new study suggests.

Researchers have detected carbon-loaded molecules in comets in the past, including some simple amino acids, which are considered the building blocks for life. The presence of these organic molecules in comets, as well as the fact that comets regularly strike planets, suggested they might have helped seed our planet with the carbon-based materials needed to form life.

To learn more about the carbon in comets, scientists analyzed wide-field images of comet C/2004 Q2 (Machholz) recorded by the Galaxy Evolution Explorer (GALEX) satellite. They focused on the ultraviolet light shed by the envelope of dust and gas surrounding the comet's nucleus.

Scientists have known that sunlight can charge carbon. These new results show how much the solar wind — the gusts of electrically charged particles from the sun — also influences carbon in space.

"This had been predicted earlier, but until now no one had quantitatively put all the pieces together and done a measurement that confirmed it,"
Morgenthaler said.

These findings "could rein in speculation as to what carbon-containing molecules comets might have been contributing to Earth," Morgenthaler said. By rewriting what scientists know of carbon levels in comets, the discovery might also influence models of how these space rocks are formed.

"We are looking for trends in the compositions of comets as a function of their orbital dynamics," Morganthaler said. "Orbital dynamics can tell us something about where comets came from; this research helps provide a clearer picture of what they are made of. Together, they provide a view of the early solar system."


Morgenthaler and his colleagues will detail their findings in the Jan. 1 issue of the Astrophysical Journal.


http://www.space.com/scienceastronomy/comets-carbon-life-building-blocks-101216.htmlNa górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 gru 2010, 16:44 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 16 gru 2010, 21:35 
Temu postowi nadał bym raczej tytuł:
Nowe odkrycie dotyczące składu komet.

W tej chwili tytuł jest niezmiernie mylący
ale to tylko moja opinia.Na górę
   
 
 
Post: 17 gru 2010, 17:24 
Karol Darwin, jako rozwiązanie problemu biogenezy, czyli powstania życia na Ziemi, zaproponował hipotezę, że życie powstało "w małej, ciepłej kałuży" na wczesnej Ziemi w warunkach dziś już niewystępujących. Hipotezę potwierdziły eksperymenty z których można było wysnuć wniosek że na Ziemi mogły istnieć odpowiednie warunki do syntezy pierwiastków prowadzącej do powstania życia.

Pomimo nieustających starań rozwiązania tajemnicy pochodzenia życia na Ziemi, nie udało się dotychczas jednak odtworzyć w warunkach laboratoryjnych niektórych procesów postulowanych przez teorie Darwina.

Poglądom zakładającym powstanie życia z materii nieożywionej przeciwstawia się zazwyczaj kolidowanie z drugą zasadą termodynamiki oraz relatywnie niewielkie prawdopodobieństwo zajścia niektórych procesów w czasie.

Panspermia.
W tym wariancie na Ziemie ląduje ukształtowana, acz jeszcze prymitywna forma życia.Na górę
   
 
 
Post: 18 gru 2010, 3:44 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 3:36
Posty: 323
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Płeć: mężczyzna
Aya Sophia pisze:
Panspermia.
W tym wariancie na Ziemie ląduje ukształtowana, acz jeszcze prymitywna forma życia.

Panspermia to zamiatanie problemu pod dywan. Nawet 4-letnie dziecko by zapytało: A skąd się wzięła ta forma życia na meteorycie? :D :D :D

_________________
Pozdrawiam,
-----------------
Claude mOnet

posłuchaj mojej audycji Teoria Chaosu
teraz na żywo w Radiu Na Fali i Radiu Paranormalium w każdy piątek po 24!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 gru 2010, 17:36 
Nie rozumiesz istoty problemu, który sprowadza się do odpowiedzi na pytanie : czy na Ziemi istniały kiedyś takie warunki by mogło dość do spontanicznego, cokolwiek to znaczy, stworzenia pierwszych struktur białkowych. Odpowiedź na to pytanie jest znacznie prostsza dziś, tak - istniały, ale co z tego? Istniały też gdzie indziej, i tu jest pies pogrzebany. W jałowy, suchy, Kosmos bez życia nikt już nie wierzy, nikt ze ścisłej naukowej śmietanki.

Problem powstania życia, jako takiego, wciąż pozostaje nie rozwiązany. Nie mniej jednak, warto przypomnieć niektórym ewolucjonistom, że ich postrzeganie powstania życia, z gorącej naelektryzowanej zupy składników, nie jest niczym specjalnym.

Co za tym idzie, wszelkie nieszczęsne poglądy że inteligencję można spotkać na Ziemi, można włożyć między bajki. Ja jej tu nie wiele widze 8-)Na górę
   
 
 
Post: 20 gru 2010, 22:50 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 3:36
Posty: 323
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Płeć: mężczyzna
Aya Sophia pisze:
Nie rozumiesz istoty problemu, który sprowadza się do odpowiedzi na pytanie : czy na Ziemi istniały kiedyś takie warunki by mogło dość do spontanicznego, cokolwiek to znaczy, stworzenia pierwszych struktur białkowych.

Doskonale sobie zdaję sprawę z tego problemu, proszę mi tu nie imputować wiedzy!
Tylko napisałem o ślepej uliczce jaką jest panspermia, każdy astrobiolog o tym wie - polecam Ci poczytać w tym temacie np. książkę Stevena Dicka lub obejrzeć choćby serial "Cosmos" Carla Sagana. Ksiązka jest dostępna po polsku.

W eksperymencie Millera-Ureya wiele białek jakie otrzymał Stanley Miller nie odpowiada białkom organizmów żywych (inne enancjomery). Poza tym białko, a komórka, czy nawet wirus to tak jak byś porównał elektrownię (komórka) do słupa wysokiego napięcia (białko). Jak naukowcy stworzą w kontrolowanych warunkach komórkę, czy nawet wirusa uznam, że mogło życie powstać w ten sposób, na razie to tylko przypuszczenia.

_________________
Pozdrawiam,
-----------------
Claude mOnet

posłuchaj mojej audycji Teoria Chaosu
teraz na żywo w Radiu Na Fali i Radiu Paranormalium w każdy piątek po 24!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 gru 2010, 23:39 
Przepraszam, zle Cie zrozumiałem. 8-)

A co do faktów :
* 2009 - utworzenie całkowicie sztucznego rybosomu
* 2010 - zespół Craiga Ventera stworzył pierwszą na świecie żywą komórkę zdolną do rozmnażania, tzw. sztuczne życie.

Cytuj:
W 1995 roku Venter i jego współpracownicy zsekwencjonowali genom najmniejszego żywego organizmu – bakterii Mycoplasma genitalium. Kolejnym krokiem ich pracy było syntetyczne odtworzenie sekwencji nukleotydowej poprzez łączenie poszczególnych zasad azotowych, jak nawijanie koralików na sznurek. W naturze proces ten zachodzi wewnątrz komórki, w sposób genetycznie zaprogramowany, dzięki bardzo sprawnej maszynerii zbudowanej z enzymów, białek i innych cząsteczek chemicznych. Następuje kopiowanie materiału genetycznego, żywy organizm dzieli się i powstają komórki potomne..


http://odkrywcy.pl/kat,111394,title,Sztuczne-zycie-stworzone-w-laboratorium,wid,12292154,wiadomosc.html?smg4sticaid=6b748

Takich "stworzeń" było więcej. Istotnym jest parametr prawdopodobieństwa. Klasyczni ewolucjoniści upierają się że jeśli życie powstało na Ziemi, musiało to zajść w odpowiednich warunkach. Sądząc z czasu 4,5 mld lat zapewne istniał w historii Ziemi czas, kiedy odpowiednie warunki były na porządku dziennym. Faktem jest że w eksperymencie który przytaczasz takie cząsteczki powstały, eksperyment był przeprowadzany kilkukrotnie, a potem zapewne sprawdzany. Jest to w tej chwili paradygmat ewolucjonistyczny 8-)

Jak na ironie ostatnia konferencja astrobiologów z NASA rozwiała wszelkie spekulacje co do wyjątkowości cząsteczek węglowo-tlenowych w budowaniu składników życia. Tu zaczynają się gdybania. Ale i chwieje się stara nałka 8-)Na górę
   
 
 
Post: 21 gru 2010, 0:52 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 11 wrz 2010, 23:55
Posty: 54
Płeć: mężczyzna
Nie tyle chwieje się nauka co dotychczasowe poglądy.

Sztuczne życie wcale nie zostało stworzone. Naukowcy po prostu odtworzyli uprzednio dobrze poznaną strukturę – DNA konkretnej bakterii i osadzili w komórce tejże bakterii.
Gdyby udało się im skonstruować genom mający nowy nigdzie wcześniej nie występujący gen i co za tym idzie nową strukturę w bakterii można wtedy mówić o sukcesie.

Claude mOnet – przychylam się do twojego poglądu. Nieważne gdzie, ważne jak.

Jedyne życie jakie znamy to organizmy Ziemskie oparte na białku węglowym z kwasem nukleinowym jako matrycą.

Dopiero odkrycie obcych form życia da materiał porównawczy i wyjściowy do takich rozważań. Będziemy wiedzieli czy nasz wzorzec życia jest powszechny czy unikalny.

Jak dotąd mimo wielu prób nie znaleziono nic żywego w meteorytach (jedyny dostępny w dużych ilościach materiał pozaziemski).Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 gru 2010, 2:39 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lip 2010, 3:36
Posty: 323
Lokalizacja: Planeta Ziemia
Płeć: mężczyzna
@dac

Dzięki "dac", bo chciałem już "wyprostować" nieprecyzyjnie przytoczone fakty.
Poza tym dopowiem, że chodzi o stworzenie ewolucyjne (po przez naturalne mechanizmy) komórki, a nie inżynieryjne (biotechnologię)! Tak jak próbował to z miernym skutkiem Stanley Miller.

Nawet to inżynieryjne stworzenie, o które chodzi nie miało miejsca, bo nano-robotów to my oficjalnie nie mamy :). To co te firmy zrobiły to przygotowały 1 "mały" element i umieściły w "gotowej" (nie sztucznej!) komórce. To są kompletne powijaki, a nie nawet nano-technologia!

Ps. Ja czuję moim nosem, że NASA przygotowuje mini-Disclosure na temat "obcych" bakterii... i to jeszcze przed 2012!

_________________
Pozdrawiam,
-----------------
Claude mOnet

posłuchaj mojej audycji Teoria Chaosu
teraz na żywo w Radiu Na Fali i Radiu Paranormalium w każdy piątek po 24!Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 gru 2010, 17:31 
Cytuj:
Panspermia, the theory that life on Earth may have evolved from simple bacteria that arrived via meteorite is still a hotly debated topic amongst astrobiologists, but an important new discovery indicates that the basic building blocks of life - known as nucleobases - may be a far more likely extraterrestrial contender for kick-starting life on Earth.[/quote]

http://www.scienceagogo.com/news/20080515225806data_trunc_sys.shtml
http://news.nationalgeographic.com/news/2008/06/080618-meteor-earth.html
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=were-meteorites-the-origi

Cytuj:
“This meteorite formed when two asteroids collided,” said Dr. Daniel Glavin of NASA’s Goddard Space Flight Center, Greenbelt, Md. “The shock of the collision heated it to more than 2,000 degrees Fahrenheit, hot enough that all complex organic molecules like amino acids should have been destroyed, but we found them anyway.” Glavin is lead author of a paper on this discovery appearing December 15 in Meteoritics and Planetary Science. “Finding them in this type of meteorite suggests that there is...


http://astrobiology.nasa.gov/

Obrazek

Żeby nie było że wiemy wszystko o cegiełkach życia i Agacie Christie :

Cytuj:
Naukowcy z NASA odkryli na Ziemi inne formy życia niż te dotychczas znane. Rewolucyjne odkrycie mówi o mikrobach, które są bogate w arsen, co pozwala im przetrwać nawet najbardziej trudnych warunkach. Wiadomość wywołała ogromne poruszenie wśród społeczności internetowej - informuje serwis telegraph.co.uk


http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/rewolucyjne-odkrycie-naukowcow-z-nasa,1,4014259,wiadomosc.html
http://wyborcza.pl/1,75476,8759160,Arszenik_i_stare_bakterie.html

Na tej zasadzie Dac nie znaleziono nic żywego w zupie pierwiastków jak we wczesnym stadium życia tej planety.Na górę
   
 
 
Post: 26 gru 2010, 3:47 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 11 wrz 2010, 23:55
Posty: 54
Płeć: mężczyzna
Aya.

Odnoszę wrażenie , że tak wytrawny poszukiwacz prawdy jak ty też daje się czasem zwieść. Co gorsza – wybiórczej i innym massmediom goniącym głównie za sensacją.
Znaleziono szczep ziemskich bakterii ekstremofilnych - Halomonadaceae - w tym przypadku chodzi o GFAJ-1. Większość podobnych do nich bakterii charakteryzuje się wysoką tolerancją Arsenu (nie arszeniku jak napisał durny pismak z wybiórczej – pasowało mu to do Agaty Christie. Równie dobrze można pomylić Glin z gliną, mleko z mleczanem, a beton z batonem). Nie wiem dlaczego akurat NASA przedstawiła też to odkrycie – może dlatego bo United States Geological Survey współpracuje z nimi w programie dotyczącym astrobiologii. Badacze – odkrywcy GFAJ-1 zasugerowali, że bakteria ta może włączać arsen zamiast fosforu do białek i DNA. Dziwne tylko, że nie zrobili podstawowego badania mogącego potwierdzić ich spekulacje, czyli spektrometrii masowej. Konkluzja NASA była taka, że należy szerzej patrzeć na ewentualne możliwości zaistnienia życia, również o warunki które dotychczas uważano za takie w których życie nie występuje. Nikt nie powiedział, że znaleziono organizmy pozaziemskie co usilnie sugerowały niektóre media.

Nie wiem co to takiego zupa pierwiastków - zapewne powstała w wyobraźni autorów tego terminu.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 26 gru 2010, 19:08 
Siema Dac.
Wiem, ja tez się mogę mylić, nie mniej jednak :

Cytuj:
The shock of the collision heated it to more than 2,000 degrees Fahrenheit, hot enough that all complex organic molecules like amino acids should have been destroyed, but we found them anyway.


W takiej temperaturze nic nie przetrwa, a jednak.
Wniosek nasuwa się zatem jeden. Jest w pewien sposób nawet "sensacyjny" ;)Na górę
   
 
 
Post: 27 gru 2010, 3:49 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 26 gru 2010, 21:11
Posty: 5
My nie potrafimy stworzyć życia, ponieważ nie wiemy jak działa DNA (RNA), a to jest klucz.
Potrafimy je wykorzystywać i tworzyć hybrydy w oparciu o istniejący materiał.
Jedyne życie jakie jesteśmy w stanie wykreować to program komputerowy (symulacja).
Szybko to się nie zmieni.
Ale kiedyś tam na pewno będziemy potrafili to zrobić...ale nawet wówczas w oparciu o istniejące wzorce, nie nastąpi tu nic spontanicznego, skopiujemy gotowe rozwiązania w oparciu o "chemie węglową".
Czyli o Ziemską biologię i jej rozwiązania.

Zupa składników.
Rozważmy dużo lepsza metodę : rozrywamy ścianę komórkowa bakterii , rozlewamy środek.
Otrzymujemy wówczas wszystkie składniki od ręki w perfekcyjnej zupie.
Jaka będzie szansa na to że bakteria poskłada się sama do kupy? Żadna.
A więc życie to nie jest suma składników chemicznych, potrzeba tu "klucza" który odpali silnik poskładanego do kupy samochodu.

Panspermia
Ma sens, mogą istnieć warunki na obiektach w kosmosie które uniemożliwiają jakąkolwiek spontaniczność tworzenia się życia.
Zatem potrzebny jest zarodek, który się dostosuje i wyewoluuje już w oparciu o zastałe warunki.
A skąd pojawiły się te zarodki wcześniej ? Cóż....wszechświat ma ok 14mld lat, Ziemia ok 5.
Być może gdzieś istniały powiedzmy zagęszczone warunki i możliwości + okres czasu liczony w mld, a tu już mogła zadziałać zwyczajna statystyka.
Jeśli przyjąć dodatkowo rozszerzanie się wszechświata od jakiegoś punktu to 10 mld lat temu wszędzie było bliżej i w momencie pojawienia się życia mogło dojść bardzo szybko do jego zaszczepienia - relatywnie małe odległości.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 sty 2011, 18:00 
phpBB [video]


8-)Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group