Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 17 sie 2018, 13:46

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Czołem,

Tak jak w temacie - mój kuzyn cierpi na rozedmę płuc spowodowaną niedoborem alfa 1 antytrypsyny. Chciałbym mu pomóc. Czy są jakieś naturalne metody?

Z góry dzięki

Pozdro!

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 kwie 2018, 12:53 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Domowe sposoby na rozedmę płuc to:
mikstura zrobiona z dziewanny, hyzopu, octu i pieprzu cayenne.
Dziewanna można dostać tu np w postaci mikstury https://pl.iherb.com/pr/Herb-Pharm-Mullein-Blend-1-fl-oz-30-ml/14239 lub tabletek https://pl.iherb.com/pr/Planetary-Herbals-Mullein-Lung-Complex-850-mg-180-Tablets/1577
Niektórzy bardzo chwalą taką herbatę z pieprzem cayenne, tzn do ciepłej szklanki wody wsypujemy pół łyżeczki pieprzu cayenne(zaczynamy od 1/4 łyżeczki) i pijemy tak 3 x dziennie. Można też użyć pieprzu cayenne w formie mikstury.
Również bardzo dobrym ziołem jest kolendra(cilantro, coriander), pozwala pozbyć się metali ciężkich .
Bardzo dobry efekt na rozedmę płuc, astmę i inne choroby płucne ma MSM, w formie proszku.
Jako że MSM jest w zasadzie siarką, jest bardzo dobrze absorbowane przez ciało. W przypadku rozedmy będącej chroniczną przypadłością radzi się wziąć najpierw duże dawki w celu detoxu.
6 łyżeczek do herbaty na 3 litry wody, i pić w ciągu całego dnia.
Efekt powinien być zauważalny po 3 dniach.
MSM jest klasyfikowane nie jako lekarstwo a suplement, tak czy inaczej
nadmiar będzie usuwany przez organizm.
MSM musi być podawany razem z witamina C, której nadmiar również będzie usuwany przez organizm.

Można również używać do nebulizatora sodę oczyszczoną z chlorkiem magnezu - podobno rezultaty są zdumiewające - od niemożności pójścia nie dalej niż do toalety aż do możliwości chodzenia na dalekie spacery.

Naturalne leczenie rozedmy daje wspaniałe efekty medyczna marihuana, cannabis oil, jest to najlepszy środek na COPD tzn POCHP i rozedmę.
Wiele chorych znalazło niesamowitą ulgę za pomocą tego leczenia.

Na tych Youtube można zobaczyć świadectwa wzmocnienia płuc i odwrócenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc za pomocą medycznej marihuany.
https://www.youtube.com/results?search_query=cannabis+oil+for+COPD

Następna ważna rzecz.
Trzeba pilnować by poziom witaminy D był odpowiedni. Dzienna dawka to 3000 IU. Najlepiej zacząć z min. 3,500 IU's (dla lepszych rezultatów 5000 IU) i wychodzić na słońce.
https://www.naturalnews.com/032481_COPD_natural_therapies.html

Następnym skutecznym "lekarstwem" przy rozedmie jest SSKI - jodek potasu. SSKI "dostaje się" do wszystkich wydzielin ciała włącznie z gęstymi, trudnymi do odkaszlnięcia wydzielinami płucnymi, które mogą zostać łatwo zainfekowane.SSKI radzi sobie z tymi problemami bardzo łatwo. Rozluźnia wydzieliny i wraz z regularnym użyciem SSKI infekcje płucne występują znacznie rzadziej.
W zależności od stopnia choroby zaleca się branie od 3 do 6 kropli wraz z wodą raz dziennie. Z uwagi na długotrwałe branie zaleca się monitorowanie tarczycy.
Biorąc pod uwagę infekcje, SSKI zmieszane razem z DSMO ("50-50")działa skuteczniej. gdyż DMSO umożliwia wniknięcie SKKI bardziej głęboko w tkanki i tym samym zabija lepiej zarazki.
http://www.endtimesreport.com/SSKI.html

Naturalnym leczeniem na rozedmę jest :
Nadtlenek wodoru (H2O2). Inhalacje z użyciem H2O2 są bardzo skutecznym i niedrogim środkiem na rozedmę płuc. Zwykle efekty są widoczne w ciągu paru godzin (lepsze samopoczucie i łatwiejsze oddychanie)
H2O2 natlenia płuca, im więcej tlenu w płucach tym lepiej i łatwiej oddychać
Należy używać do inhalacji jedynie 3% wody utlenionej (bez dodatków, w postaci stabilizatorów)- tzw food grade.
Tu są video obrazujące jak to robić:
phpBB [video]

phpBB [video]

Oczywiście naturalnym leczeniem jest zdrowe odżywianie się , nie należy palić papierosów, należy zadbać o detox płuc (koledra wspomniana na początku), regularnie ćwiczyć i nauczyć się radzić sobie ze stresem.

Pomocne w tym celu są takie substancje naturalne jak:

- Korzeń żeń-szeń - ma dobroczynny wpływ na system immunologiczny, redukuje stres i dodaje ciału energii, działa jako czynnik antyzapalny ułatwia przez to oddychanie.
- Owoc ananasa - Dobrym pomysłem jest jedzenie tego owocu z uwagi na wszechmocną bromelainę - mającą własności przeciwzapalne.
- ważne jest odpowiednie nawilżenie ciała i także wskazane jest dbanie o odpowiednia wilgotność otoczenia.
Ważna jest aktywność fizyczna (odpowiednia) - polecane joga, pływanie, ćwiczenia związane z wodą.
Dieta powinna być bogata w kwasy Omega 3 (olej lniany, awocado, olej z oliwek, orzechy).
Następnie ważne zioło, które robi cuda- kurkumina, redukująca ból, stany stany zapalne w płucach. Pozwala dodatkowo pozbyć się toksyn.
Dieta powinna zawierać kurkuminę w codziennych posiłkach, można ją spożywać w połączeniu z miodem.
Należy utrzymywać prawidłową wagę, należyty poziom nawilżenia organizmu, dbać o czystość w domu, wskazane używanie nawilżaczy powietrza, jeść małe porcje.
Nie należy spać przy otwartym oknie, konsumować soli w nadmiarze, unikać używania środków przeciwkaszlowych.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Tak sie sklada ze mam POChP IV stopnia, juz ponad 8 lat . W ubieglym roku na specjalistycznych badaniach stwierdzono ze ma 250 % rozedmy pluc, jak mi pani doktopr pokazala wyniki to sam nie moglem uwierzyc. 250 % to znaczy ze mam dwa i pol raza wieksze pluca jak normalnie. Wiaza sie z tym pewne problemy, musze czesciej chodzic do WC, i nie moge zjesc wiekszej ilosci za jednym razem, pare gryzow i przerwa. Ale to jest to ze pluca naciskaja na pecherz i zoladek. A z tam dotlenieniem , nie jest zupelnie tak, jezeli mam pluca dwa i pol raza wieksze to wdycham rowniez dwa i pol raza wiecej powietrza, wiec dotlenienie powinienem miec znakomite, owszem przy rozedmie to jest to ze czesc pecherzykow plucnych jest uszkodzona, i nie wchlania tlenu, a poza tym do tego by tlen byl wchlaniany przez pluca potrzebny jest dwutlenek wegla. U normalnego czlowieka zawartosc dwutlenku wegla w pecherzykach plucnych to okolo 6 % , we wdychanym powietrzu jest go kilkanascie razy mniej, Jezeli oddychamy szybko i gleboku lub jak ja dwa i pol raza wieksza ilosc niz u normalnego czlowieka , to robi sie tzw. hiperwentylacja, i ten dwutlenek wegla jest usuwany z pluc wraz z wydychanym powietrzem, w zwiazku z tym tlen sie nie wchalnia do krwi, wiec pecherzyki dostaja informacje z mozgu o tym i sie zamykaja, by nie tracic drogocennego CO2. To sa badania prof. Ameisen z Australii, i jak na moj rozum najlepiej tlumacza reakcje i akcje zachodzace w plucach.
Ja sobie np. codziennie robie medytacje z ukladaniem mudr, i zwiazana z tym terapia oddechowa, polegajaca na zatrzymywaniu na jak najdluzej oddechu, i zeby ten oddech nie byl za gleboki. To jest naprawde rewelacyjne, poprostu trzeba sie wyciszyc i powoli oddychac.
@why te rozne ziola ktore wymienilas , to zarzywam i to tak intuicyjnie, poprostu mam taki wewnetrzny przymus na stosowanie tych ziol. Czasem sa to ziola o ktorych nigdy wczesniej nie slyszalem, zobacze takie ziolo i wiem ze to jest to .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]