Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 06 lip 2020, 17:05

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: 19 lut 2011, 12:35 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Wieczorem 29 stycznia 1986 r. nad położone w Kraju Primorskim miasto Dalnegorsk nadleciał niezidentyfikowany obiekt przypominający czerwoną kulę. Naoczni świadkowie tego zdarzenia wspominali, że stało się niebawem jasne, iż obiekt ma jakieś problemy techniczne. Ich kulminacja nastąpiła w chwili, kiedy znalazł się on nad szczytem górującego nad miastem wzgórza, oznaczanego numerem 611.

Ćwierć wieku temu, daleko na wschodnich rubieżach Rosji, na szczycie bezimiennego wzgórza, rozbił się obiekt nieznanego pochodzenia. Całe zajście obserwowane było przez setki mieszkańców górniczego miasteczka Dalnegorsk leżącego u stóp wzniesienia. Wydarzenie to stałoby się kolejną legendą z latającym talerzem w tle, gdyby nie fakt, że ekspedycja, która wyruszyła niebawem na miejsce katastrofy odkryła zdumiewające pozostałości rozbitego UFO. Ale jeszcze ciekawsze jest to, że podobny incydent, choć o mniejszej skali, miał miejsce w 1993 r. w okolicach... Krakowa!

Wieczorem 29 stycznia 1986 r. nad położone w Kraju Primorskim miasto Dalnegorsk nadleciał niezidentyfikowany obiekt przypominający czerwoną kulę. Naoczni świadkowie tego zdarzenia wspominali, że stało się niebawem jasne, iż obiekt ma jakieś problemy techniczne. Ich kulminacja nastąpiła w chwili, kiedy znalazł się on nad szczytem górującego nad miastem wzgórza, oznaczanego numerem „611”.

Dalnegorskie UFO było względnie nieduże i początkowo poruszało się na wysokości kilkuset metrów. Gdy dotarło w okolice wspomnianego wzniesienia obserwatorzy dostrzegli, że na przemian wznosi się i opada. Zwiększała się także intensywność emitowanego przez nie światła. Przy kolejnej próbie nabrania wysokości obiektem „szarpnęło”, po czym zaczął on gwałtownie tracić wysokość i ostatecznie rozbił się na Wzgórzu 611. Płonął jeszcze przez godzinę, o czym świadczyła widoczna z dołu niebieskawa łuna.

Dziwne manewry obiektu obserwowane były przez setki świadków. Domniemanej katastrofie nie towarzyszyła ponoć żadna eksplozja, choć niektóre z relacji wspominały o głuchym „grzmocie”. Wydarzenie wstrząsnęło całym miasteczkiem i przykuło uwagę uczonych, którzy zdali sobie sprawę, że nadarza się jedyna w swoim rodzaju okazja zdobycia namacalnych dowodów na istnienie UFO.

Wyprawa Dwużilnego

Jako pierwsza na miejscu dalnegorskiej katastrofy znalazła się grupa ochotników kierowana przez dr Walerego Dwużilnego. Szczyt wzgórza, oprócz jednej ze skalnych półek, pokrywała wówczas gruba warstwa śniegu. To właśnie w tym punkcie (o wymiarach ok. 2x2 m) znaleziono szereg śladów, w tym pień spalonego drzewa emitujący bardzo charakterystyczną „chemiczną” woń.

Na skale widoczne były także ślady pożaru. Z szeregu pozostałości po katastrofie odkryto tam m.in. uformowane w kulki fragmenty stopionego metalu, złote i krzemowe włókna tworzące „siateczki” oraz fragmenty szkła. Najciekawsze były jednak ich właściwości, których badaniem zajęła się Sowiecka Akademia Nauk.

Znaleziska, jak się okazało, były co najmniej intrygujące. W kilku przypadkach rosyjscy naukowcy skwitowali je stwierdzeniem, że nie wiedzą, jaka technologia może stać za ich stworzeniem. Tak było m.in. w przypadku niektórych ze wspomnianych „siateczek”, składających się ze splecionych ze sobą włókien o grubości 17 mikrometrów, utkanych, co ciekawe, z jeszcze cieńszych włókien, między które wplecione były niekiedy złote nitki. Równie zagadkowy wydawał się metalurgom skład „kuleczek”. Czy była to zarazem technologia nie tylko spoza naszej planety, ale i ram naszego pojmowania? Zdania na ten temat nadal są podzielone.

Ponadto analiza popiołów z miejsca katastrofy wykazała, że spłonął tam bliżej nieokreślony materiał biologiczny. Otwarcie nikt nie kreślił sensacyjnych scenariuszy, jednakże zaczęły pojawiać się głosy o zwęglonych szczątkach pasażera pojazdu. Co ciekawe, miejsce katastrofy na Wzgórzu 611 stało się swoistą „martwą strefą”, omijaną przez życie i zakłócającą działanie urządzeń elektronicznych, a nawet pogarszającą samopoczucie goszczących w niej ludzi. Kolejna ekspedycja wysłana na Wzgórze 611 przez Syberyjski Oddział Sowieckiej Akademii nauk miała miejsce w 1988 r.

Polski Dalnegorsk?

Mało kto wie, że w Polsce również wydarzyła się historia nosząca w niektórych punktach pewne podobieństwo do sprawy z Dalnegorska. Chodzi o kontrowersyjny incydent jerzmanowicki z 14 stycznia 1993 r., kiedy to obiekt nieznanego pochodzenia w formie ognistej kuli uderzył w wapienny ostaniec na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Jak twierdzili mieszkańcy Jerzmanowic, najpierw na niebie pojawiła się wielka czarna chmura. Po chwili nastąpił błysk i huk, po czym na miejscowe domy spadł grad skalistych odłamków. Błysk jerzmanowickiej eksplozji widoczny był ponoć nawet z krakowskiego rynku. W domach najbliższych miejscu wybuchu spaliły się urządzenia elektryczne, a w powietrzu unosiła się dziwna chemiczna woń. Sama skała, zwana Babią Górą, została dosłownie „zdemolowana”. Nikt do końca nie wie, co się wówczas wydarzyło, choć wiele pytań wzbudziła obecność na miejscu wojska.

Niemal bliźniaczy incydent katastrofy z Dalnegorska miał również miejsce w walijskim Llandrillo, gdzie w 1974 r. rozbił się rzekomo obiekt UFO. Zdarzeniu towarzyszył huk oraz niewielkie trzęsienie ziemi. Świadkowie donosili także o świetlistej kuli spoczywającej na stoku miejscowej góry, do której dostęp został odcięty przez wojsko.

UFO made in CCCP

Powróćmy jednak do Dalnegorska, bowiem, jak się okazało, katastrofa z 1986 r. nie była jedynym przypadkiem zaobserwowania czegoś dziwnego nad Wzgórzem 611. Był to właściwie początek serii nie mniej ciekawych incydentów. Kolejne świetlne kule pojawiły się nad miastem już dwa dni po rzekomej UFO-katastrofie, wzbudzając pogłoski o poszukiwaniach rozbitka przez jego współtowarzyszy.

Jednakże prawdziwie sensacyjne zdarzenie, które u wielu wywołało obawy związane z inwazją obcych, miało miejsce w 1987 r. Świadkowie (wśród których znajdowali się zarówno wojskowi, jak i górnicy) widzieli wówczas prawdziwą flotę niezidentyfikowanych obiektów, choć najbardziej zdumiał ich widok gigantycznego UFO w kształcie cygara.

Po domniemanej katastrofie i serii dalszych obserwacji zaczęto spekulować, dlaczego nieduże górnicze miasto stało się centrum wzmożonej aktywności UFO. Walery Dwużilny, który dotarł jako pierwszy na Wzgórze 611 wysunął niebawem hipotezę, według której w Dalnegorsku miał rozbić się zwiadowczy pojazd obcych istot.

Nie wszyscy byli jednak zdania, że był to obiekt „obcego” pochodzenia, nawet jeśli jego szczątki wzbudzały tak wielkie zdumienie uczonych. Coraz częściej pojawiały się głosy mówiące, że dalnegorskie UFO było w rzeczywistości radzieckim obiektem zwiadowczym, który w czasie lotu testowego uległ awarii aktywującej w efekcie system autodestrukcji.

Inna hipoteza zakłada, że w Primorskim Kraju miała miejsce powtórka wydarzeń z 1908 r., kiedy to w syberyjskiej tajdze doszło do eksplozji (nazwanej wkrótce „tunguską”), spowodowanej przez bardzo tajemniczy „meteoryt”. Nie tłumaczy to jednak w żaden sposób manewrów świetlnego obiektu nad Wzgórzem 611 obserwowanych przez setki mieszkańców Dalnegorska.

Wielu naukowców odrzuca istnienie niezidentyfikowanych obiektów latających, żądając poparcia relacji świadków namacalnymi dowodami. W przypadku z Dalnegorska udało się je uzyskać, choć do dziś nikt nie jest w stanie określić, czy tamtejsze UFO nie miało czasem plakietki z napisem „Zdziełano w SSSR”.


http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/rosyjskie-roswell,1,4172676,artykul.html

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 lut 2011, 12:35 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group