Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 25 sie 2019, 6:26

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Rok 1984 - film
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Właściwie książki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Natomiast nie wiem jak wielu z was widziało film. Jeśli ktoś nie widział, to wstawiam linka:
Chciałbym też podyskutować na temat ekranizacji książki Georga Orwella. Macie jakieś ulubione sceny/wątki? Czy film zrobił na was wrażenie?
Mój ulubiony wątek:
Cytuj:
Któregoś dnia poznaje Julię ? młodą pracownicę innego działu Ministerstwa Prawdy. Zakochują się w sobie, współżyją ze sobą w ukryciu - takie uczucia jak miłość, lojalność czy przyjaźń są zabronione. Razem buntują się przeciwko partii. Wchodzą w posiadanie tajemniczej Księgi autorstwa Goldsteina, znienawidzonego wroga narodu, który w gruncie rzeczy jest fikcyjny.

Ta scena, gdy są nago robi na mnie największe wrażenie, bo jest symbolem wolności i nieskrępowania ...

phpBB [video]
1cz.
Lista odtwarzania:
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... ok+1984+pl

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: Rok 1984 - film
: 09 lip 2009, 12:08 
VIP Member
Awatar

Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Oglądałem go kilka miesięcy temu - w stosunku do książki baaardzo okrojony ale można łyknąć. Najbardziej rozwaliła mnie scena pod koniec filmu - po pobiciu głównego bohatera jakiś typ wyjmuje/wyrywa mu zęba - wiem, że film opowiada o poważnych ''rzeczach'' ale śmiesznie im to wyszło :lol: .

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Filmu nie oglądałem, ale pamiętam, że w książce była scena, która mnie pobiła ;) moment, w którym "łamali" głównego bohatera nakładając mu na twarz kaltkę, do której miał zostać wpuszczony szczur - główny bohater miał chyba lekką fobię na ich punkcie. Pamiętam, że w momencie kiedy mięli wpuścić tego szczura, odłożyłem książkę na parę dni ;)
A potem się okazało, że nic się nie stało, bo bohater wymiękł i się zgodził na... eee... nie pamiętam... na to, czego od niego chcieli ;)

Awatar użytkownika

trzysz pisze:
Filmu nie oglądałem, ale pamiętam, że w książce była scena, która mnie pobiła ;) moment, w którym "łamali" głównego bohatera nakładając mu na twarz kaltkę, do której miał zostać wpuszczony szczur - główny bohater miał chyba lekką fobię na ich punkcie. Pamiętam, że w momencie kiedy mięli wpuścić tego szczura, odłożyłem książkę na parę dni ;)
A potem się okazało, że nic się nie stało, bo bohater wymiękł i się zgodził na... eee... nie pamiętam... na to, czego od niego chcieli ;)

Czyli jak to opisał Orwell : ''Ból sam w sobie często nie wystarczy. Są sytuacje, w których człowiek zdoła wytrzymać największy ból, a nawet może z bólu umrzeć. Ale każdego coś napawa taką grozą, że boi się choćby o tym myśleć. Nie ma to nic wspólnego z odwagą i strachem. Kiedy człowiek spada z wysokości, nie jest tchórzostwem łapanie się liny. Jeśli wynurza się spod wody, nie jest tchórzostwem wciąganie powietrza w płuca. To odruch, którego nie sposób się wyzbyć. Tak samo jest z tobą i szczurami. Dla ciebie są najkoszmarniejszą rzeczą na świecie. Choćbyś nie wiem jak pragnął, tej formy nacisku nie potrafisz znieść. Zrobisz, czego tylko od ciebie zażądam''.

Smutne to ale prawdziwe :cry: :evil:.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]