Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 sty 2021, 10:51

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 wrz 2013, 16:06 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Rejestracja: 11 wrz 2013, 15:22
Posty: 287
Witam,
Temat może wydać się kontrowersyjny, ale od dłuższego czasu już się nad tym zastanawiam.
Do rzeczy.
Chodzi tu wyłącznie o czasy "przed" historią ogólnodostępną. To moje rozmyślania na ten temat ;)

Mianowicie, Sumerowie opisali stworzenie Człowieka (po wielu próbach), jako połączenie genów Anunnakich + tego co najbardziej się nadawało- homo erectus. Tak powstał Lulu, istota zdolna do pracy i poddany Anunnaki- czyli dzisiejszy człowiek.
Przenieśmy się teraz do Biblii. Jak wiadomo, mamy podobną historię. Bóg (Bogowie) tworzy Adama i Ewę. Różnica polega tylko na tym, że w Biblii ludzie "hasają" sobie po zielonych pastwiskach, a u Sumerów są robotnikami. Jednak w książce "Największy Sekret", David Icke przedstawia oba zdarzenia, jako jedno- stworzenie człowieka przez Boga /Anunnaki.
Teraz zaczyna się zabawa. W Biblijnym raju pojawia się nowa Istota, przedstawiana jako Wąż/Szatan.
W raju stoi "drzewo poznania Dobra i Zła". Stwórca Człowieka zabrania mu jeść z niego "owoców". Jak dalej jest napisane, po wygnaniu Człowieka z Edenu:

Po czym Pan Bóg rzekł: ”Oto człowiek stał się taki jak My: zna dobro i
zło; niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki, aby zerwać owoc także z
drzewa życia, zjeść go i żyć na wieki”.

Tak samo mówi o tym Wąż:

Wtedy rzekł wąż do niewiasty: ”Na pewno nie umrzecie!
Rdz 3,05 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i
tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło”.

I teraz, czy Wąż jest rzeczywiście tym "złym'' znając te dwie opowieści? Czy poznanie "dobra i zła" nie wiąże się z wolną wolą?
"Wolna wola (łac. voluntas wola, velle chcieć) – hipotetyczna cecha świadomości, z powodu której miałoby się wybór przy podejmowaniu działania."


Zauważmy, że pod postacią Węża, mamy Szatana. Istotę stworzoną przez Boga (w Biblii, tego samego Boga który stworzył Człowieka).
Bóg tworzy Istoty zwane Aniołami ("Anioł – byt duchowy w wielu religiach, który służy i na różne sposoby wypełnia zamysły Boga."). Część z nich, kiedy dowiaduje się, że ma "służyć" Człowiekowi -buntuje się.

Anioły:
"Są istotami duchowymi nadrzędnymi względem ludzi – Ps 8, 6; Hbr 2, 7,
Stworzeni przed człowiekiem – Hi 38, 4-7,"

Bóg, chociaż wcześniej dał Aniołom Wolną Wolę, wygnał je po tym, jak podjęły (jednak) własną decyzję.
Następnym "tworem" Boga jest Człowiek. Istota, która tym razem zna wyłącznie "dobro". (takie jak ktoś jej przedstawił?). Czym jest dobro?

Zastanawiam się, czy rola Boga i Szatana nie została celowo zamieniona. Czy Wąż rzeczywiście wypada w tym momencie jako ten "zły"? Czy to raczej Bóg/Anunnaki tworzy sobie wesoło pracujące Istoty, które później dowiadują się "co jest złe" i zostają "wygnane"?

"Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który
był z nią: a on zjadł.
Rdz 3,07 A wtedy OTWORZYŁY SIĘ IM OBOJGU OCZY i poznali, że są nadzy; spletli więc
gałązki figowe i zrobili sobie przepaski."

Czy nie jest tak, że tylko istoty rozumne wiedzą, że są nagie? Zwierzętom to nie przeszkadza.

Wiadomo przecież, że Biblia jest mocno zamieszana. Całe Chrześcijaństwo jest podejrzane, ponieważ po śmierci Jezusa, nic dobrego nie wniosło. Zastanawiałam się, czy przypadkiem "ktoś", kiedyś nie wykorzystał przybycia Jezusa dla swoich celów- wprowadzeniem strachu i ucisku (patrz: średniowiecze).

No i w końcu: Wąż-Szatan, utożsamiany jest z Reptilianinem. W takim wypadku, Reptilianin/czy Szatan staje się tym, który wyzwolił Człowieka i dał mu Wolną Wolę.

Nie oceniam tego, co działo się później. Ale sam początek, wg mnie wygląda zupełnie odwrotnie, niż jest przedstawiany.
Dodam, że nawet jeżeli faktycznie Reptilianie panują nad Światem i są w skrócie "źli", to na pewno są też tacy, którzy trzymają ludzką stronę lub nie mają zdania na ten temat. Każdy gatunek ma swoje "czarne owce" i "dobrych ludzi". Więc wrzucanie tak wszystkich do jednego worka.. no :) Nie wiem zbyt wiele na temat Reptilian i tego co obecnie czynią (albo i nie), przedstawiam jedynie swoje rozmyślania na temat "początku".

Poznanie "dobra i zła" może oznaczać kolejne "namieszanie" w genotypie, ale może również oznaczać odtajnienie prawdy.

Jestem ciekawa Waszego zdania.
Pozdrawiam.
Bash :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 wrz 2013, 16:06 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 11 wrz 2013, 22:38 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 17 maja 2013, 23:05
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
bash1 pisze:
I teraz, czy Wąż jest rzeczywiście tym "złym'' znając te dwie opowieści? Czy poznanie "dobra i zła" nie wiąże się z wolną wolą?


Jeżeli przeciwstawimy sobie lwa i antylopę, to jak określić, które z nich będzie złe. Czy to lew jest zły, że musi zabić antylopę żeby przetrwać, czy może zła jest antylopa, że przed nim ucieka przez co lew padnie z głodu?
Jest tu konflikt pomiędzy tymi istotami, bo co jest dobre dla jednego, jest jednocześnie złem dla drugiego. Czy my w ogóle możemy stwierdzić co jest dobre a co złe? To zawsze będzie ocena subiektywna. Takiego osądu mógłby jedynie dokonać ktoś kto stworzyłby cały ten wszechświat i zna cel całego tego istnienia.

bash1 pisze:
Bóg, chociaż wcześniej dał Aniołom Wolną Wolę, wygnał je po tym, jak podjęły (jednak) własną decyzję.Następnym "tworem" Boga jest Człowiek. Istota, która tym razem zna wyłącznie "dobro". (takie jak ktoś jej przedstawił?). Czym jest dobro?


Bóg z jednej strony stwarza wysoko rozwinięte anioły, a z drugiej strony prymitywnego człowieka z kamienia łupanego - jaskiniowca.
Za nieposłuszeństwo aniołów daje im we władanie piekło i możliwość konkurowania z nim samym o zabieganie o ludzką duszę. Z kolei za nieposłuszeństwo i obrazę przez ludzi majestatu boskiego, Ci w zamian dostają potop, plagi i wycinanie do czwartego pokolenia włącznie. Trochę to dziwne, że z mniej rozgarniętych i rozwiniętych duchowo istot, jakimi byli ludzie, to właśnie oni ponoszą surowszą karę, jak wspomniani wyżej upadli aniołowie, którzy mogą sobie dodatkowo robić na nich żniwa.

Reptylianie, diabeł, szatan, demony, anioły, czy jak ktoś chciałby nazywać tą nieludzką inteligencję - istotę, która wymyka się naszej percepcji, nie jest raczej stworzona jako ktoś kto ma robić za „zło” tego świata. Będzie raczej w stosunku do ludzi tak, jak ten lew w stosunku do antylopy.
Być może, że istoty te, aby przetrwać, muszą na nas pasożytować i czerpać z nas jakąś subtelną formę energii, jaką mogą być nasze emocje.
Jak widzimy na filmie przyrodniczym, że bawołu tratuje małe lwiątka, to budzie się w nas współczucie dla tych sympatycznych kociątek, ale jak z kolei to lew atakuje antylopę, to współczucie kierujemy do niej. Lekki konflikt w naszym umyśle.

Ten boski projekt, zakłada, że wszystkie stworzenie do przetrwania potrzebuje jakiegoś rodzaju paliwa, energii, którą może uzyskać z innego stworzenia. Jak tu zatem nazywać te negatywne dla nas istoty złymi, skoro taki jest projekt? To może to projektant jest zły, że wymyślił łańcuch pokarmowy?

bash1 pisze:
No i w końcu: Wąż-Szatan, utożsamiany jest z Reptilianinem. W takim wypadku, Reptilianin/czy Szatan staje się tym, który wyzwolił Człowieka i dał mu Wolną Wolę.


A może Bóg ze Starego Testamentu i rzekomy wąż to jest jedno i to samo - technika „dobry i zły policjant”. Chcąc w pełni kontrolować ludzi tworzysz dwie na pozór sprzeczne strony, które sam kontrolujesz, jak np. złych tyranów, polityków, ludzi biznesu, masonów czyli tzw. wyzyskiwaczy, a z drugiej strony kościoły i religie, które mówią żeby się tym wyzyskiem, zbytnio nie przejmować bo to tylko sprawy ziemskie, a zająć się raczej myślą o życiu wiecznym w zaświatach oferując miłość i zbawienie. W ten sposób niczego nieświadome owieczki wpadają z deszczu pod rynnę, gdzie również są golone, zarówno z pieniędzy, rozumu i energii. Przecież jeżeli ktoś chce nas kontrolować i czerpać z nas korzyści, nie zrobi tego wprost, a przyjdzie raczej pod przykryciem - wilk w owczej skórze - będzie oferować nam miłość, dobro i pokój.

Pomyśl teraz... Jesteś Bogiem, tworzysz raj, umieszczasz w nim niedoskonałych, ułomnych ludzi, dajesz różne obiecanki i wprowadzasz jeden mały zakaz. Następnie znając słabości ludzkie posyłasz węża kusiciela, któremu wiesz, że się nie ugną, po czym wkraczasz i mówisz „zgrzeszyliście przeciw mnie” i karzesz całą ludzkość i wszystkie następne pokolenia po wszystkie czasy mimo, że kolejne pokolenia nie miały nic wspólnego z tym zajściem. Toż to nic innego, jak „operacja fałszywej flagi” – prowokacja. Po tej akcji wszyscy mają wiedzieć kto tu rządzi i być uległym stadem, dającym się strzyc, golić i przerabiać na baraninę. Czyż nie po to pasterz ma owieczki?

PozdrawiamNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 wrz 2013, 12:25 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2013, 11:50
Posty: 89
Płeć: mężczyzna
Tak jak pisałem w innym wątku :
że skoro jest wiele ras humanoidalnych tak samo jest wiele ras gadzich. Ci reptalianie z podziemi to wynik ewolucji dinozaurów normalne istoty z 3 gęstości którzy nasi stwórcy wykopali do podziemi , a te jaszczurki które nas kontrolują to zupełnie inna rasa z 4 gęstości

Tutaj jest wszystko opisane :)

http://www.luisprada.com/Protected/the_ ... _files.htm

a że jedni i drudzy nas nie lubią? Ci z 4G na nas pasożytują ci z podziemi 3G mają do nas żal , bo gdyby nie annunaki , to jaszczurki rządziłyby na ziemi a my z mózgiem pieczarki byśmy byli ich eksponatami w zoo. Więc nie ma co się im dziwić Mruga

_________________
Nie ufaj nikomuNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 paź 2013, 14:56 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
ciekawy ,krótki filmik o owej rasie , strukturze naszej rzeczywistości/bytów ,wg wiedzy wedyjskiej:

Wasilij Tuszkin - WEDY O REPTOIDACH

phpBB [video]

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group