Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 kwie 2021, 22:41

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RELIGION
Master Mason * 3rd Degree

Niedawno trafiłem na taki oto filmik:
http://www.youtube.com/view_play_list?p ... B1CF50C010
Krótko, konkretnie i na temat...
Jak dla mnie REWELACJA :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: RELIGION
: 08 wrz 2009, 10:33 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: RELIGION
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

ożeszku... no faktycznie pojechali po kolei po wszystkim(ch)...
czuje się po tym filmie jak martini z wódką nie dla bonda - zmieszany, nie wstrząśnięty ;)
moją koleżankę, Bławacką, wstawili w pierwszym rządku dezinformatorów, a i Wyspowemu ziomkowi, Majterei (czy jak się go pisze) oberwało się niezgorzej :)
Autorytety walą się jak dzieciaki w noc kupały... no, może raczej jak WTC 8 lat temu, ale to pierwsze jakoś ładniej brzmi :P

Czytam sobie ostatnio Kosmiczną Podróż i w jednym z rozdziałów jest opisana "pogawędka" z istotą pt "Jezus", w której "kontakt" przekazuje informacje/sugestię jakoby wielość chorób występujących na Ziemi była zamierzonym stanem, dla przyspieszenia zmiany naszego postrzeganie ze skierowanego głównie na materię w stronę duchowości... Gdy oglądałem ten film, skojarzył mi się jeszcze wątek z tutejszego forum traktujący o channelingu i post, w którym autor pisze, jakoby channelingowe kontakty również mówiły tylko częściowo prawdę, do czego się przyznają i zalecają ruszenie swoimi makówkami, a nie łapanie "wiedzy" z zewsząd, tylko nie z siebie samego.
I tak rodzi mi się w głowie pytanie, czy wszechobecna dezinformacja i świadome wprowadzanie coraz większych jej ilości pod postacią oczywiście informacji, nie jest, analogicznie jak te choroby, popychaniem nas ku ostatecznemu odrzuceniu zewnętrznych źródeł informacji i wreszcie zanurzeniu się w samym sobie?

Wszystko jest na odwrót - to już wiemy, ale czy wciąż przypadkiem nie omijamy faktu, że przyczyna tego leży w kierowaniu nas wszystkich ku implozji, nie jak Dan mówi naszego DNA dla błogości, ale implodowaniu całej naszej świadomości ku wewnętrznemu źródłu, projekcji, dzięki której w lustrach na zewnątrz odbija się caaaały wszechświat :?: :!:

fju... duża myśl... chyba musze sie z tym przespac na spokojnie... dobranoc ;)

a ktoś to weźmie na tapetę do tłumaczenia?
Elżbieta

trzysz pisze:
ożeszku...

:D
trzysz pisze:
Czytam sobie ostatnio Kosmiczną Podróż i w jednym z rozdziałów jest opisana "pogawędka" z istotą pt "Jezus", w której "kontakt" przekazuje informacje/sugestię jakoby wielość chorób występujących na Ziemi była zamierzonym stanem, dla przyspieszenia zmiany naszego postrzeganie ze skierowanego głównie na materię w stronę duchowości... Gdy oglądałem ten film, skojarzył mi się jeszcze wątek z tutejszego forum traktujący o channelingu i post, w którym autor pisze, jakoby channelingowe kontakty również mówiły tylko częściowo prawdę, do czego się przyznają i zalecają ruszenie swoimi makówkami, a nie łapanie "wiedzy" z zewsząd, tylko nie z siebie samego.

Bardzo mądrze :!: To powinno być motto tego forum :!:
trzysz pisze:
Wszystko jest na odwrót - to już wiemy, ale czy wciąż przypadkiem nie omijamy faktu, że przyczyna tego leży w kierowaniu nas wszystkich ku implozji, nie jak Dan mówi naszego DNA dla błogości, ale implodowaniu całej naszej świadomości ku wewnętrznemu źródłu, projekcji, dzięki której w lustrach na zewnątrz odbija się caaaały wszechświat :?: :!:

Ty (Ja) i tylko Ty (Ja) przemienisz Swoje DNA. Nikt inny :!:
Chyba musimy odpowiedzieć sobie na jedno istotne pytanie:
Kim Ja (MY) jestem (jesteśmy) :?: .
Odpowiedź jest tylko jedna...
Elżbieta pisze:
a ktoś to weźmie na tapetę do tłumaczenia?

No właśnie...
:D

Awatar użytkownika

3Cauac pisze:
...Swoje DNA...

z tym DNA to też jest jakaś podpucha - przecie ciało to tylko garnitur ;) a życie to tylko przejażdżka 8-)

Skoro objawy zmian DNA występują to same zmiany też....
Nie jest to tak istotne jak o tym trąbią (ale jest istotne).
Jest to jeden z punktów zaczepienia aby zainteresować się tematem.
Sam fakt, że ktoś uświadomi sobie, że przechodzi takie zmiany powoduje wzrost jego wibracji ;)

Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

3Cauac pisze:
Skoro objawy zmian DNA występują to same zmiany też....
Nie jest to tak istotne jak o tym trąbią (ale jest istotne).
Jest to jeden z punktów zaczepienia aby zainteresować się tematem.
Sam fakt, że ktoś uświadomi sobie, że przechodzi takie zmiany powoduje wzrost jego wibracji ;)

Każda informacja ma częstotliwość. Dopiero zrozumienie danej informacji podnosi Twój poziom wibracji na wyższy poziom. Sztuką nie jest osiągnąć wysoki poziom. Sztuką jest utrzymać wysoki poziom.

Jeśli chodzi o dokument RELIGION to bardzo interesujący. Jakbym znał doskonale język angielski to bym go przetłumaczył w pierwszej kolejności ;)

> trzysz

Bardzo trudno byłoby nie zgodzić się z tym co napisałeś w 2 poście 8-)

Zbawić się można tylko samemu na własny rachunek, wszelkie inne sposoby to oszustwo i de facto oszukiwanie samego siebie; jak w takiej sytuacji można by dostąpić zbawienia? Na skróty nie jest to możliwe - na szczęście "w niebie" nie ma łapowników :D

mała paralela:
Czy lepszym kierowcą jest ten kto dał kopertę za zdany egzamin czy ten, kto sumiennie podchodził do nauki jazdy i po prostu umie dobrze jeździć?

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Nie znalazłem czasu aby dokładnie oglądnąć całość, ale powaliło mnie już to:
Cytuj:
Obstain from unwholesome sinful actions,
Perform wholesome pious actions,
And keep on purifying your mind.

[Powstrzymuj się od niezdrowych grzesznych działań,
Podejmuj zdrowe pobożne działania
I utrzymuj swój umysł w czystości]

To piękne, ale kto ma oceniać i według jakiego (jedynie słusznego?) systemu filozoficznego co jest "niezdrowe i grzeszne", a co jest "zdrowe i pobożne"? Ponadto, nie bardzo jest dla mnie jasne, co w tym przypadku oznacza określenie "czysty umysł"? Pozbawiony czego - pamięci zdarzeń, pojęć, emocji (jakich?), sensu życia czy jeszcze czegoś innego? Czy taki "czysty" umysł nadal będzie wyznacznikiem istoty ludzkiej?
Natomiast jak słyszę określenia a priori wartościujące czyjeś postępowanie, to zaraz zapala mi się czerwona lampka, bo nie różni się to co do zasady niczym od istniejących monoteistycznych religii instytucjonalnych. Proponuje się jakąś nową, jedynie słuszną religię, tak jakby człowiek rzeczywiście potrzebował do szczęścia jakąkolwiek religię i nie miał prawa do własnej ścieżki duchowej.

Ten nachalny bełkot zbyt mi pachnie Projektem BlueBeam, jedną światową religią i kontynuacją prania mózgów w stylu prezentowanym wcześniej w Zeitgeist.

Radziłbym podchodzić do tego bardzo ostrożnie!!!

Easy_Rider
Cytuj:
I utrzymuj swój umysł w czystości

W tych kilku słowach zawarte jest całe sedno sprawy.
Aby zachować czysty umysł, musi być jak najczęściej prany.
Korzystaj zatem z każdej okazji prania umysłu przez;
religie, masmedia, zwierzchników, urzędów, prawa itd a może zostaniesz beatyfikowanym świętym i zasiądziesz po śmierci po prawicy prezydenta UE ?

Cytuj:
Radziłbym podchodzić do tego bardzo ostrożnie!!!

Tak, tak ostrożnie, abyś nie wpadł w czeluści piekielne :lol:

Awatar użytkownika

Easy_Rider pisze:
To piękne, ale kto ma oceniać i według jakiego (jedynie słusznego?) systemu filozoficznego co jest "niezdrowe i grzeszne", a co jest "zdrowe i pobożne"?

Ty

Bardzo łatwo jest zbudować swój pogląd tylko i wyłącznie na krytyce innego poglądu.
Dużo trudniej jest zbudować swój własny pogląd, który sam w sobie przyćmi inny pogląd.

Polecam obejrzeć film do końca.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Witam, czy może ktoś zamieścić linka do owego filmu raz jeszcze?

http://www.youtube.com/watch?v=dh-Q22v4sII pewnie chodzilo o ten film. Daje do myslenia mimo ze nie zgadzam sie ze wszystkim.

Easy_Ryder - bardzo słuszna uwaga. Według jakiego systemu mamy postępować bezgrzesznie? Autorzy filmu odwołują się filozofii wschodu (przyznaję że całego jeszcze nie obejrzałem) a ja się zapytam co z Aztekami, Majami, Wikingami? Przecież oni mieli inny system wartości nie wspominając już o takim abstrakcie jak grzech. Dla mnie ten film to ściema, która zamiast rozjaśnić umysł wprowadza chaos i tak jak ktoś to napisał - chcesz mieć czysty umysł, poddawaj go częstemu praniu :)

Temat religia, to temet bez końca a bóg wielka niewiadoma.
Aby cokolwiek w tym temacie pojąć, bez sensu jest rozpatrywanie już istniejących setki a raczej tysięcy przekonań innych ludzi a zacząć od podstaw czyli KIM/CZYM jest BÓG?
Jeśli jest wieczny, nie może być materialny, gdyż wszystko co materialne przemija z czasem a więc jest On energią.
Energie, wbrew powszechnemu przekonaniu o energiach pozytywnych i negatywnych, są zawsze i jedynie neutralne a dopiero zastosowanie/użycie ich, może być w jednych przypadkach pozytywne a w innych negatywne, jak użycie noża - do krojenia chleba czy mordu.
Podobnie z religiami.
Religie, też jak energie, mogą być użyte to manipulacji durną gawiedzią w celu żerowania na ich urojonych/ wmówionych przekonaniach na przeróżne sposoby, ale może służyć także czasami do chwalebnych celów.
Religia jest więc narzędziem wielorakiego zastosowania.
Prawdopodobny prawdziwy i wieczny BÓG, nigdy być nie mógł jako istota z krwi i kości a więc matka boska, Jezus, Budda bogami nigdy nie byli.
Bóg Jahwe opisany nie tylko w Biblii ale także w starożytnych kronikach jako Marduk, Amen, Ammun, Aton, Adonai, Allach i dziesiątki podobnych, to wszystko istoty cielesne, często pod różnymi imionami lecz te same w różnych narodach i językach a wszyscy oni byli i są "bogami" samozwańczymi.
Prawdziwego Boga NIKT nie widział, NIKT nie słyszał ani NICZEGO nikomu nie nakazał a wszystkie "święte" księgi i tzw. "słowa boże"napisali sami ludzie w swoich własnych interesach - najczęściej dochodowych.
Wszelkie świątynie jak kościoły, synagogi, meczety........istnieć będą i są nawet potrzebne, gdyż też mają różnorakie zastosowanie jak; rewia mody, pośrednictwo pracy i interesów, spotkania towarzyskie, wymiana wiadomości i plotek, pośrednicwo matrymonialne, tradycyjny zwyczaj, zbiórka funduszy na czasem wzniosłe ale i podłe cele właścicieli i zarządców różnej maści tych ponoć "bożych domów" a często dopiero na szarym końcu potrzeba modlitwy do boga, kimkolwiek on jest czy w ogóle nie jest i to właśnie raczej najmniej istotny argument obecności we wszystkich świątyniach i uczestniczenia we wszystkich tam tradycyjnych obrzędach.

Moim zdaniem oglądanie reklam w TV, to nowoczesny styl, na poziomie obecnych czasów - zwyczaj wypierający powoli tradycyjne nabożeństwa kościelne.
Kazania z ambony zastępują w TV przemówienia prezydentów a rzetelność ich wypowiedzi jak i reklam na identycznym poziomie.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]