Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 gru 2017, 17:44

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

vindpust pisze:
Cytuj:
w realu nie ma idealnych związków, idealnych ludzi , są tylko w bajkach .

Wszystko zalezy od tego jak sie rozumie idealny zwiazek.
Dla mie idealny zwiazek potrzebuje tylko jednego: przestrzeni.
Przestrzeni, zeby robic bledy, zeby nie musiec byc perfekcyjna 24 godziny na dobe, zeby moc porozmawiac z plcia przeciwna bez podejrzen o niewiernosc, powiedziec co sie czuje zamiast udawac, ze to nic takiego, nie kontrolowac sie na kazdym kroku, dac sobie odpoczac od siebie jak jest taka potrzeba, bez urazy z drugiej strony. Partner nie jest nasza wlasnoscia, ale niestety we wzorcowej milosci, milosc to posluszenstwo, a bycie kochanym oznacza nalezenie do kogos.

Tak , nikt nie lubi smyczy, ale aby tak było najpierw musi być wzajemne zaufanie i to stawiam zawsze na pierwszym miejscu .

Jednakże na to zaufanie trzeba sobie zapracować
Bez zaufania zawsze będzie zazdrość etc Mruga

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 09 sie 2016, 20:07 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Indianka napisala:
Cytuj:
Tak , nikt nie lubi smyczy, ale aby tak było najpierw musi być wzajemne zaufanie i to stawiam zawsze na pierwszym miejscu .

Jednakże na to zaufanie trzeba sobie zapracować

Najprosciej byloby wylozyc karty na stol, zeby ewentualny kandydat wiedzial na czym stoi.
Musisz zasluzyc sobie na moje zaufanie, bede cie wystawiala na proby. Chce miec gwarancje, ze nigdy mnie nie zawiedziesz, nie zdradzisz. Najlepiej podpisac jakis kontrakt. A jak nie bedziesz sie trzymal kontraktu, to bede cie nienawidziec i twoje przyszle pokolenia.

Fascynujace jest jak w jednej chwili wielka milosc przeradza sie w wielka nienawisc, gdy ktos uwalnia sie ze smyczy. A moze to nigdy nie byla milosc, tylko zlosc, ktora udawala milosc...? Dopoki spelniasz moje warunki milosci, to cie kocham, a jak nie to ...

Awatar użytkownika

Cytuj:
Najprosciej byloby wylozyc karty na stol, zeby ewentualny kandydat wiedzial na czym stoi.
Musisz zasluzyc sobie na moje zaufanie, bede cie wystawiala na proby. Chce miec gwarancje, ze nigdy mnie nie zawiedziesz, nie zdradzisz. Najlepiej podpisac jakis kontrakt. A jak nie bedziesz sie trzymal kontraktu, to bede cie nienawidziec i twoje przyszle pokolenia.

Fascynujace jest jak w jednej chwili wielka milosc przeradza sie w wielka nienawisc, gdy ktos uwalnia sie ze smyczy. A moze to nigdy nie byla milosc, tylko zlosc, ktora udawala milosc...? Dopoki spelniasz moje warunki milosci, to cie kocham, a jak nie to

Nie o to chodzi Vindpust , kompletnie mnie nie zrozumiałaś.

Żadnych kontraktów, jakie wystawianie na próbę, jakie gwarancje ? Przecież to jest chore , taki związek nie ma racji bytu.

Za daleko brniesz i w złą stronę . Wyciągnij pozytywy z tego . Nie ma warunków musi być partnerstwo ....

Zaufanie buduje się pozytywnymi czynami , pomocą, zrozumieniem, szczerością i nie żąda się nic w zamian.
To nie jest sklep ani targ

Intendant of the Building * 8th Degree

Indianka pisze:
Zaufanie buduje się pozytywnymi czynami , pomocą, zrozumieniem, szczerością i nie żąda się nic w zamian.
To nie jest sklep ani targ

Dokładnie, ja np. tak robię: buduję zaufanie czynami i pomocą, staram się być szczery, a później golę do gołej kości, szczególnie w biznesie i kontaktach kobiecych. Ludzie często jak pisałem wcześniej żyją w wyimaginowanym świecie niespełnionych marzeń i myśli, chociażby jak na tym forum wiele osób szuka tego zdetronizowanego światłego i dobrego świata/drugiej połowy tego czegoś ukrytego o czystej energii lub synergii.. Może głupio to zabrzmi ale szczerze to wszystko wskazuje na to że trzeba grać, sprytnie, umiejętnie i twardo, do końca trzymając swoja tajemnicę, przed wszystkimi i wszystkim a po śmierci jak taka nadejdzie, zapieczętować i nikomu nie udostępniać :mrgreen:

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

R3C0NF1GUR3D pisze:
Dokładnie, ja np. tak robię: buduję zaufanie czynami i pomocą, staram się być szczery, a później golę do gołej kości, szczególnie w biznesie i kontaktach kobiecych.

Co przez to rozumiesz? Pytam bo nie jestem pewien, czy dobrze Cię zrozumiałem.
Co miałeś na myśli pisząc, że golisz ludzi do gołej kości i to szczególnie w biznesie i kontaktach kobiecych?

Mirek pisze:
Co miałeś na myśli pisząc, że golisz ludzi do gołej kości i to szczególnie w biznesie i kontaktach kobiecych?

w biznesie przykład "amber gold"
w kobiecych "zwykłe uwodzenie, wykorzystanie"

Awatar użytkownika

R3C0NF1GUR3D pisze:
w biznesie przykład "amber gold"
w kobiecych "zwykłe uwodzenie, wykorzystanie"

Ja tego nie popieram, nie pochwalam. Nie tam żebym był święty od razu - przykładowo w sprawach damsko-męskich nie miałbym nic przeciwko "wykorzystaniu" jakiejś atrakcyjnej damy, :D albo jakby mnie jakaś zapragnęła "wykorzystać", gdyby były sprzyjające ku temu okoliczności, ale pod warunkiem, że oboje wiedzielibyśmy na czym stoimy, czyli zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko "wykorzystanie" i nic więcej z tego nie będzie, że nikt nie będzie przez to cierpiał... Tylko wówczas to raczej nie jest już wykorzystanie.
Wiadomo też, że nie można brać odpowiedzialności za to, co ktoś tam sobie wyobraża..., chodzi mi raczej o nie składanie obietnic bez pokrycia i nie mydlenie oczu, nie oszukiwanie ludzi.

Mówiąc bez ogródek - gardzę złodziejami, oszustami, amber goldami, pospolitymi ściemniaczami wykorzystującymi naiwne kobiety.
Ale doceniam Twoją szczerość.

Mirek, moje życie nauczyło mnie że prawda, niezwykle szybko i brutalnie wyzwala, taka szczerość i prawdomówność zazwyczaj kończyła się dla mnie niepowodzeniem i dosyć często niezwykle boleśnie, moje cele czasami bardzo błahe stawały się kompletnie nieosiągalne, im bardziej tego doświadczałem tym bardziej uczyłem się mówić to co ludzie chcą usłyszeć a nie to co powinni lub "jak przystoi" co mnie niemiłosiernie w życiu "wkurwia". Dzięki temu wszystkiemu stałem się częściowo kłamliwy, podstępny i sprytny, oszust w przypadkach finansowych. Takie są moje doświadczenia i przemyślenia/obserwacje na temat relacji międzyludzkich, nie są one tylko i wyłącznie moje ale takie panują, obecnie w moim otoczeniu, środowisku.

Awatar użytkownika

Żeby było jasne, ja Ciebie nie oceniam R3C0NF1GUR3D. Staram się nie oceniać ludzi, bo nie wiem co przeżyli, jak kręte mieli drogi życiowe. Prócz wyrafinowanych rządzących kłamców i złodziei. Napisałem, że gardzę oszustami, bo taka jest prawda i mam do tego prawo. W życiu natknąłem się na kilku. Ale jak powiedziałem każdy przypadek jest inny i nie można generalizować. Złodziei i oszustów sam bym okradł i oszukał, jakby się pojawiła taka możliwość. Ludziom o dobrym sercu z chęcią bym pomógł jak bym miał sposobność i czasem to czynię.

Dopoki sa ofiary doputy beda tyrani. I beda ciemiezyc ofiary, beda oszukiwac. Bo ofiara chce byc oszukiwana. Dla ofiary bycie oszukiwana to jak trafic do raju. Dla ofiary tyran to zbawiciel, ktory daje jej mozliwosc grania role ofiary. A ktos z boku, ktory chcialby odebrac jej ta role stanie sie najwiekszym wrogiem. Tyran nie ma litosci dla ofiary, bo taka jest jego natura.

To wszystko sa role. Jednemu "dobrze" w roli ofiary, drugiemu w roli tyrana. A jak nie dobrze, to dlaczego tego nie zmieni?

Cytuj:
Takie są moje doświadczenia i przemyślenia/obserwacje na temat relacji międzyludzkich, nie są one tylko i wyłącznie moje ale takie panują, obecnie w moim otoczeniu, środowisku.

Gdyby każdy wychodził z takiego założenia jak ty, to nie nastąpił by żaden postęp cywilizacyjny i albo zostalibyśmy w epoce kamienia łupanego, albo dawno wymarlibyśmy jako gatunek. Nasz świat składa się z wzajemnych współzależności i wzajemnej współpracy. Gdyby każdy chciał drugiego wyrolować i oskubać, to nic byśmy nie osiągnęli i czekałaby nas zagłada.
Nie chodzi o to, że chce moralizować i kogokolwiek pouczać, tylko zauważyć pewien fakt. Sam wcześniej tak żyłem, że żerowałem na innych ludziach i było mi z tym dobrze. Z tym że więcej dała mi współpraca z nimi i tworzenie wartościowych relacji.
Oczywiście zachowałem pewną doże nieufności w stosunku do innych ludzi i jestem bardzo ostrożny. Nie snuje jakiś paranoicznych podejrzeń, ale wychodzę z założenia, że lepiej wszystko sprawdzać samemu, zamiast polegać tylko na czyimś zdaniu.
Cytuj:
. Nie tam żebym był święty od razu - przykładowo w sprawach damsko-męskich nie miałbym nic przeciwko "wykorzystaniu" jakiejś atrakcyjnej damy,

A co to jest za wykorzystanie ? jeśli czuje się wykorzystana, bo facet nie odbiera telefonów po jednej wspólnej spędzonej nocy, to jest ewidentnie jej problem. Skoro przywiązuje się do ludzi, chce ich przy sobie zatrzymać, to oznacza że potrzebuje kogoś do wypełnienia pustki w swoim życiu i problem jest w niej, a nie w drugim człowieku.
No chyba że ktoś by podczas tej nocy zarąbał jej biżuterie z szuflady, to może się czuć wykorzystana.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Wasze przemyślenia.albo co poniektórych imaginacje,czyli każdy orze jak może albo będąc programem,albo wirusem....programy antuwirusowe są,powaga :tak:
Pozdrawiam Sejm i wszystkich mini strów,strantów,srantów,na czasowych odpałach
Obrazek
notopa
,

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

W temacie związki i relacje zazwyczaj, jeśli nie zawsze, mamy do czynienia z czarowaniem (często samego siebie) i podarzajacym za to (zbawiennym, choć bolesnym często, rozczarowaniem).
Czarowanie kogos i/ lub siebie, polega na tworzeniu projekcji: na swój i/ lub czyjś temat.
Projekcje sa fajne, ktoś jest kochany, lubiany. Projekcje sa niefajnie, ktoś jest be.
Stad z "miłości" tylko krok do "nienawiści". To wszystko jest tylko gra umysłu. Nic więcej. Ktoś wydaje nam sie idealny, pasujący do naszych wyobrażeń, kochamy go. Ktoś rujnuje nasze wyobrażenia, zaczyna być zły. Roz-czarowuje nas. I to zazwyczaj boli. Bo jak mogl.
Gdzieś tam po necie chodziła wersja, ze przyjaciel to ktoś z podobnymi zaburzeniami psychicznymi do naszych. I tak zazwyczaj jest.
Umieć to docenić, bez oceniania. Niełatwa sprawa.

Można stawiać sprawy od początku jasna. We wszelkich relacjach.
Jednak i tak odpowiadamy tylko za to, co sami wnosiły. Druga strona może projektować, co tylko sie da.
Bywa.
Sami tez tworzymy projekcje. Na rozne tematy.

W sytuacjach, gdy coś nie jest jasne, zawsze jest opcja, ile z tego jest takie, bo jest, a ile w tym naszej inwencji twórczej.

W szkołach uczą nas pierdol, których w w większości całe zycie nie stosujemy. Nie uczą nas natomiast relacji międzyludzkich. Czyli czegoś, co jest nam życiowo potrzebne.

Zazwyczaj głupi tez w tej kwestii umieramy.
Wszelkie opcje idą po omacku.
Z naszej jednostronnej perspektywy.

Awatar użytkownika

W jednym z ostatnich postów zahaczyłem o upadek relacji międzyludzkich jako przyczynę wynikającą z postępującym rozwojem techniki. I aż tak z ciekawości wpisałem w yt by sprawdzic czy ktoś ma podobne przemyślenia, i trafiłem na coś takiego.

Zacny Vlog # 4 - Relacje Międzyludzkie

phpBB [video]

Koleś mówi sensownie, tylko nieraz za bardzo unosi się agresją.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]