Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 13 sie 2020, 3:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Cześć,

diety, diety, diety... każda oferuje świetne samopoczucie, mnóstwo energii, idealną wagę no i oczywiście uchroni nas od nowotworów i innych chorób.

Kilka dni temu znalazłem filmik na YouTube "Warsztaty Viktorii Boutenko", która mówi właśnie o jedzeniu surowej, niegotowanej żywności, jak i innych pobocznych tematach.

Jak każdy tego typu wykład serwuje nam porcję "prawd", których po prostu nie chce nam się weryfikować, no i w nie wierzymy.

Czy ktoś z Was spotkał się z tym szczególnym rodzajem diety? Możecie polecić jakieś rzetelne artykuły, książki?

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 sie 2013, 12:20 
VIP Member
Awatar

Wiesz co... jak dla mnie rzetelne jest tylko i wylacznie wlasne doswiadczenie.

Na raw przechodze cyklicznie. Jestem jakis czas na surowym i jest super.
Potem wracam czesciowo rowniez do gotowanego. Odzywanie jednak weganskie. Duzo raw nadal jednak... uwielbiam roznego rodzaju koktajle. Ostatnio "bawie sie" rowniez w robienie mlek rosilnnych: migdalowe, ryzowe, z orzechow laskowych czy nerkowcow... pycha i przede wszystkim wiadomo, ze bez niechcianych bonusow.

W zasadzie w kwestii diety, odzywiania nie przekonaja mnie najpiekniejsze opowiesci. Cos sluzy mi albo nie. A to, jak jest, mozna stwierdzic tylko wyprobowujac to. :so:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Witam.
Ja akurat też z doświadczenia wiem że surowa dieta działa, w moim przypadku było to tak że cierpiąc na bóle brzucha, przeważnie w nocy, któregoś razu trafiłem na wykład Paula Nisona
phpBB [video]

zacząłem sobie robić zielone szejki i jak ręką odjął moje problemy żołądkowe zniknęły i do dziś mam spokój mimo, że już nie piję szejków. U mnie efekt był od pierwszego wypitego szejka.

:)
Pozdrawiam

Nie ma nic poza raw. Surowizna, a szczególnie zdrowe, soczyste owoce, to dieta dla nas.

A mimo to dość trudno być 100% surowym. Ja jestem on and off, mam okresy, gdy jem wszystko surowe, a czasem to przerywam, bo ciągnie mnie do gotowanego. Zdaję sobie jednak sprawę, jakim absurdem jest trzymanie we wrzątku swojego jedzenia zanim się go zje. Straszna głupota gotować swoje pożywienie.

Oto rezultaty, jakie zauważyłam w trakcie niedługich, ok. miesięcznych 100% surowych okresach:

-poczucie bycia odmłodzonym - czuję się na niegotowanej diecie, jakbym młodniała, poczucie "swieżości", nie wiem, jak to opisać, po prostu młodsze, zdrowsze ciało

-stawy - w stawach przestaje "trzaskać", czuć zmianę

-mięśnie, ścięgna - szczególnie po wstaniu z łóżka, poczucie, że ścięgna są odprężone, bardziej elastyczne, łatwiej jest się schylać, zginać, sięgać do stóp itp., zmniejszone napięcie mięśni, zanik bólu mięśni, który czułam w okolicach karku (z powodu długich godzin pracy przy kompie), ogólne uczucie większego odprężenia mięsni, ściegien

- tzw. "kapeć" w buzi - z rana po obudzeniu brak tego brzydkiego smaczka w buzi lub duzo mniejszy, usta świeższe, wyraźna poprawa, to było dla mnie miłym zaskoczeniem

- oddychanie - może zabrzmieć dziwnie, ale inaczej się oddycha, przynajmniej ja czuję odmianę (szczególnie, że niedawno paliłam papierochy), oddech jest głębszy, "czystszy", widać, że skoro ciało się oczyszcza, to płuca także

- podkrążone oczy - zmniejsza się lub zanika, prawdopodobnie z powodu braku soli w diecie, pamiętam, że któregoś dnia zjadłam coś solonego - na drugi dzień obudziłam się z oczami jak przegotowany agrest - wielki obrzęk, wyglądałam, jakbym nie spała, jak narkoman - a więc prawda to, co mówią o soli - nie jest dla nas, ja wcześniej tego nie widziałam, jadłam dużo soli, więc obrzękniete oczy to była normalka

- zmarszczki - nie mam ich wiele Mruga ale np. między brwiami z powodu marszczenia brwi robi się po jakimś czasie bruzda - no, więc po paru tygodniach wyraźnie jest spłycona (prawdopodobnie ma to związek z tym, co napisałam wcześniej, że mięśnie odprężają się, widać, że także na twarzy, dlatego zmarszczki, bruzdy, spłycają się), czyli ci, co mówią o odmłodzeniu na czystej, niegotowanej diecie, nie kłamią

-ciągota na słodycze - mija, na tej diecie je się dużo owoców, więc nie czuje się żadnej ochoty na słodycze - trzeba jeść jednak owoce! (nie po jednym jabłku i bananie, dużo więcej), ja zawsze byłam żarłokiem, jeśli chodzi o czekoladę i słodycze - na surowej diecie z większą ilością owoców słodycze nie robią na mnie wrażenia

Jak na razie tyle. Piszę o okresach 3-4 tygodniowych, bo przeważnie po takim czasie wracam do gotowanego (i później znów wracam do raw). Jednak, gdy zaczynam jeść na powrót gotowane jedzenie, to znów poczucie "ogólnego zmęczenia" powraca, samopoczucie zdecydowanie pogarsza się.

Co jeszcze mogę powiedzieć... Polecam każdemu surowe jedzenie, bo działa. Organizm tego potrzebuje, naprawdę. Trzeba tylko jeść dużo owoców, robienie szejków z bananów, po 10, 20 bananów, nawet i więcej, bo są naprawdę pożywne. Wszelki głód zanika, trzeba cierpliwości. To jest tego warte.

Raw food, surowa dieta, nie jest żadną dietą. Człowiek jest z natury stworzeniem owocożernym, a więc słowo "dieta" nie jest odpowiednie. To sposób, w jaki człowiek powinien się żywić. Trzeba więc wymyślić nową nazwę.

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

Nie wiem czy ten filmik jest wciąż na czasie, ale jeśli tak ( a nie ma powodów by sądzić inaczej, skoro witarianie żyją w ten sposób i mają się coraz lepiej z upływem lat ) to może zakończą się bezsensowne dyskusje na temat jakichkolwiek niedoborów w bezmięsnej diecie.

phpBB [video]

Awatar użytkownika

Cytuj:
Witarianin zdobył złoto w Soczi – Alexey Voevoda
Posted on February 19, 2014 by Raw Body and Soul

To już piąty raz, gdy Alexey zdobywa złoto dla Rosji w bobsleju!

Obrazek

Oprócz bycia wielokrotnym mistrzem bobsleju, Alexey jest również wielokrotnym mistrzem siłowania na rękę.

Obrazek

Rozgrzewka z ciężarem 120 kg

Obrazek

Alexey jest nie tylko weganinem, ale również witarianinem. Na pytanie o białko odpowiada:

“Białko rozkłada się w naszym ciele. Niewielka ilość produktów pochodząca z tego rozkładu to aminokwasy, oprócz tego są to mocznik, amoniak i inne toksyny. Są one pożywką dla bakterii patogennych w naszym jelicie. Przeczytaj pracę A. M. Ugolewa. Stworzył on teorię odpowiedniego żywienia mikroflory, którą uważał za indywidualny organ ciała. Zdrowa mikoflora jelita wytwarza aminokwasy i hormony, powinna ważyć 2,5 – 3,5 kg i zapewniać nam zdrowie i szczęscie.”

Obrazek

Pytany o swoją dietę i jak działa ona na jego regenerację odpowiada:

“Tak, jestem weganinem (…) Oczywiście, że nie jem gotowanego jedzenia (…) Dieta ta działa bardzo dobrze na moją regenerację. (…..) Byłem na diecie Kremlowskiej (mało węglowodanów , dużo białka) , dieta polegająca na jedzeniu dużej ilości mięsa, mleka, oprócz tego piłełem wiele koktajli białkowych . Eksperymentowałem z dietą dużo .. Kiedy jadłem mięso , suplementowałem aminokwasy , kreatynę i minerały robiłem wypad do przodu ze sztangą z cięzarem 220 kg . Brakowało mi energii . Kiedy przestałem jeść mięso zrobiłem to z ciężarem 320 kg bez aminokwasów , witamin, minerałów . Jem po prostu warzywa i owoce . Łatwe . I zapomniałem o bólu brzucha .”

Obrazek

Alexey wyjawił również, że jego siostra zaszła w ciążę dzięki witarianizmowi.

Gratuluję Alexey! Mam nadzieję, że będzie coraz więcej takich przykładów jak on! Miejmy nadzieję również, że ukaże się więcej informacji po angielsku na temat jego diety i dotrze do jak największej ilości ludzi.

Można objrzeć ten wywiad na youtube. Może Marcin Mosiejko dołączy nowe tłumaczenie do swoich filmików :) :

phpBB [video]

http://rawbodyandsoul.com/2014/02/19/witarianin-zdobyl-zloto-dla-w-soczi-alexey-voevoda/

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

A czy możecie podać przykład co jecie na śniadanie, obiad, kolacje?

Awatar użytkownika

Jagabaga, tutaj masz przykładowe menu na tydzień http://www.surowo.pl/przepisy
Sama witarianką nie jestem (jeszcze), więc Ci nie napiszę swojego menu póki co. Może za jakiś czas

Cytuj:
Kochani prosiliscie o to abym napisala liste blogow witarianskich i weganskich, ktore mnie inspiruja. Kiedys juz podawalam to do wiadomosci. Na Wasza prosbe jeszcze raz podaje liste blogow, ktore na pewno inspiruja i ktore warto odwiedzic. Wybaczcie jesli, ktorys przeoczylam. Prosze dopiszcie go ponizej

veganpopcuisine - blog z przepisami Vi
Zielone Koktajle - przepisy na zielone koktajle
RAWolucja (Raw Food po polsku) - blog Moniki
Obyczaje PEPSIEliot - blog Kaśki Pepsi Eliot
RAWstaurant - blog Marcina
W poszukiwaniu optymalnego zdrowia - blog Ewci
Surowe Smaki - blog Marty z Kalifornii
POWER by FRUITS - stronka Marcina
Surowa dieta - stronka surowo.pl
Frutarianka - blog Alani
Fruitosphy - owocowa strona Alani
Klub Zdrowego Stylu Życia - strona Piotra Kiewry
Cudowne diety - blog Ani Ingram
Surowa zieleń - blog Agaty
Podróż szlakiem wolności.. miłość, istnienie, surowa dieta - blog Nuliny
RAW soul KITCHEN - strona z przepisami Agnieszki
Raw Delicious - blog Sifhaya
Forum witariańskie - VITALMANIA
Młodym być..aż do końca - blog Krystyny
Forum na witarianie.pl
Raw body and Soul- blog Ani
SURAWKA
Warzywkowo - blog z przepisami
Witarianie - blog Iwonki
Rozmaryna - przepisy wegańskie i witariańskie
Wild tofu - na wegańsko ale też i na surowo
weganizm w kuchni i sporo przepisów raw
Garnkofilia- dużo przepisów zwłąszcza Dominiki w idei weganizmu i witarianizmu
blog Witarianina
blog 30letniej weganki
moja surowa przygoda
Miasto wegan
Jadlonomia

Chooselife - moj blog osobisty

Awatar użytkownika

film po polsku z Alexey Voevoda

phpBB [video]

Jagabaga pisze:
A czy możecie podać przykład co jecie na śniadanie, obiad, kolacje?

To jest właśnie najlepsze, prostota. Tutaj nie potrzeba sekretnych przepisów, proporcji, odpowiedniego czasu i temperatury podgrzewania. Jesteś głodna, bierzesz jeden gatunek owocu lub warzywa i jesz aż się najesz. Oczywiście możesz robić jakieś szejki, smoothie, soki itp. ale nie jest to konieczne. Dobrze tylko wiedzieć czego z czym nie łączyć. W zasadzie tylko zielenina się dobrze komponuje z wszystkimi owocami. Dwóch słodkich owoców lepiej nie łączyć, wiąże się to z różnicą w czasie trawienia. Ale generalnie to wszystko jest bardzo, bardzo prościutkie.

Jakich owoców nie można ze sobą łączyć ? Słodkie to rozumiem winogrona na przykład, ale jabłka ?

WaterFlow pisze:
Jakich owoców nie można ze sobą łączyć ? Słodkie to rozumiem winogrona na przykład, ale jabłka ?

http://poweredbyfruits.pl/2013/03/03/pr ... -posilkow/

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]