Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 kwie 2014, 8:15

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Rak żywi się cukrem

Naukowcy obliczyli, że aż 56 proc. spożywanych przez nas kalorii pochodzi ze źródeł, które nie istniały, gdy tworzyły się ludzkie geny.

Nie ma wątpliwości nadmiar cukru w diecie może mieć fatalne skutki dla zdrowia. (...)
Odkrycie na miarę Nobla

Z dość długiej listy codziennie zjadanych przez nas produktów, które sprzyjają rozwojowi nowotworów, najgroźniejszy jest cukier. I wiadomo to od dawna. Niemiecki biochemik Otto Heinrich Warburg odkrył, że metabolizm (wszystkie reakcje chemiczne i związane z nimi przemiany energii zachodzące w żywych komórkach) guzów złośliwych jest w dużej mierze uzależniony od spożycia glukozy. Za swoje odkrycie otrzymał w 1931 r. nagrodę Nobla.
Wiedzę tę wykorzystuje się w PET (pozytonowej tomografii emisyjnej) ważnym badaniu diagnostycznym. Wykonuje się je, gdy istnieje przypuszczenie, że pacjent ma raka, lub gdy trzeba ocenić wyniki terapii antynowotworowej. Aby dowieść istnienia komórek nowotworowych w ciele człowieka, poszukuje się obszarów pochłaniających najwięcej glukozy (cukru). Jeśli jakiś fragment ciała wyróżnia się nadmiernym pochłanianiem glukozy, to przyczyną tego zjawiska jest zwykle rak.

Naukowcy stale odkrywają nowe dowody szkodliwości cukru. Od dawna znany był fakt, że kobiety otyłe częściej zapadają na raka piersi. Z opublikowanych w styczniu tego roku badań wynika, że ma to związek z podwyższonym u pań otyłych poziomem insuliny we krwi. Wzrasta ona wtedy, gdy organizm musi przetworzyć dużo glukozy.
Na cenzurowanym nie tylko u onkologów

Do podobnych wniosków doszła dr Susan Hankinston, epidemiolog z Harvard Medical School. Po latach obserwacji zauważyła, że ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe wśród diabetyków (mają stale podwyższony poziom cukru we krwi) przekracza średnią statystyczną.
Onkologia nie jest jedyną dziedziną medycyny, która interesuje się szkodliwym wpływem związków cukru na organizm człowieka. Zajmują się tym np. specjaliści leczący choroby metaboliczne (wynikające z zaburzeń przemiany materii), stomatolodzy (próchnica), a także dermatolodzy. Okazuje się, że u młodych ludzi nadmiar białego cukru w diecie jest jedną z przyczyn trądziku. Nastolatki, które unikają jedzenia słodyczy, nie mają takich problemów z cerą. Udowodniła to w swoich badaniach dr Loren Cordian z uniwersytetu w Kolorado.
Geny nie wiedzą, co to postęp techniczny

Dlaczego akurat cukier ma taki wpływ na zdrowie człowieka? W naszych genach wciąż są ślady, że kilkaset tysięcy lat temu byliśmy myśliwymi i zbieraczami. Współczesny człowiek wciąż potrzebuje tylko tych składników pokarmowych, które znają jego geny. Gdy kształtowało się nasze DNA, spożywaliśmy rocznie nie więcej niż 2 kg cukru pochodzącego z miodu. W XIX wieku było to już 5 kg (i to w dużej części cukru oczyszczonego), a pod koniec XX wieku aż 70 kg.
To musiało źle się skończyć. Organizm człowieka nie jest w stanie bez szkody dla zdrowia przetworzyć takiej ilości cukru. Zwłaszcza że musi się uporać nie tylko z nim. Naukowcy obliczyli, że aż 56 proc. spożywanych przez nas kalorii pochodzi ze źródeł, które nie istniały, gdy tworzyły się ludzkie geny.
Poza oczyszczonym cukrem (np. z trzciny cukrowej, buraków, syropu kukurydzianego) nieznanym człowiekowi pierwotnemu dostarczycielem energii jest np. skrobia zawarta w produktach zbożowych, m.in. chlebie, makaronie, ryżu. A trzeba wiedzieć, że ona też jest związkiem cukrowym, tzw. wielocukrem. Niestety, rozwój cywilizacji sprawił, że jemy za dużo przetworzonej żywności, ubogiej w niezbędne składniki odżywcze, za to bogatej w kalorie i substancje, które potrafią zaburzyć fizjologię naszego organizmu.
Komórki nowotworowe rosną jak na drożdżach.

Kiedy jemy cukier i białą mąkę, poziom glukozy we krwi gwałtownie się podnosi. Wtedy organizm uwalnia insulinę, pozwalającą wniknąć glukozie do komórek. Wydzielaniu insuliny towarzyszy uwalnianie związku o nazwie IGF (insulinopodobny czynnik wzrostu), który odpowiada za rozwój komórek. Oznacza to, że cukier odżywia tkanki i pobudza komórki do wzrostu. Można by się z tego cieszyć. Niestety, połączenie insuliny i IGF podsyca proces zapalny, który sprzyja rozwojowi raka. Na podstawie badań naukowych wiemy też, że nagłe skoki wydzielania tej pary może sprzyjać nie tylko rozwojowi komórek rakowych, ale także umożliwia im przenikanie do sąsiednich tkanek.

W tekście wykorzystano informację z książki dr Davida Servana-Schreibera "Antyrak. Nowy styl zycia".
autor: Anna Jarosz (miesięcznik "Zdrowie")
Źródło

No to w takim razie trzeba ... zagłodzić gada. :hi hi:

Źródło

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 sty 2010, 13:22 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Ja też tak uważam..

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Aby nie rezygnować ze słodkiego smaku i być zdrowym, receptą jest używanie ksylitolu - cukru brzozowego, który właściwie nie jest chemicznie cukrem, natomiast ma zupełnie odwrotne działanie do cukrów prostych - nie zakwasza organizmu, lecz alkalizuje, niszczy bakterie zamiast je żywić, podobnie działanie ma wobec komórek nowotworowych. Posiada również cały szereg korzystnych efektów dla organizmu ludzkiego. Niestety - nie jest tani, ale zdrowie kosztuje.

O tym wypowiadałem się już w temacie Cukier morderca.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Może większe zainteresowanie ksylitolem (czy też innym "cukrem") spowoduje wzrost zapotrzebowania ergo produkcji a w konsekwencji spadek cen.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

przypominam ze dr.gerson 1928 roku wykryl i wynalazl lekarstwo na raka i jest to proste jedzenie i picie sokow z owocow i warzyw takze rozne zupy z tych warzyw...juz w tych latach elita wiedziala co zrobil i ze to zagrozi im interesom tak wiec skutecznie go otruli co sam dowiedzialk sie tuz przed smiercia bo ukradli jego zapiski dziennik z notatkami ktory z reszta przed sama smiercia napisal od nowa dzis jego corka prowadzi kliniki w meksyku i napewno w europie ale juz nie pamietam gdzie a najlepsze jest to ze jego sposoby na raka i cala wiedza jest zakazana w usa dlaczego????!!!!! dzis jego corka ratuje zycie osobom ktorych lekarze nie chca juz operowac bo nie daja zadnych szans a wklinice po 2,3 miesiacach wychodza w 100% zdrowi ciekawe dlaczego zastepuja naturalne uprawy roslin na modyfikowane co mozna juz u nas kupic ja pije soki z owocow i powiem wam ze to dziala na rozne choroby nawet na dzisiejsze grypy ba sam na sobie stosuje nie biore zadnych lekow i po 2 dniach jestem zdrowy dlatego elita wie o tym i truja nas z kazdej strony lekarstwo mamy od prawie 100lat na raka choroby skory i cukrzycy i wielu innych dzisiejszych chorob bo te zchozenia biora sie toksyn jakie spozywamy w jedzeniu i mamy w powietrzu stad tez chemtrail i GMO oni dobrze wiedza jak nam zaszkodzic nigdy gmo w polsce chociaz slyszalem ze mieli glosowac w naszym sejmie w grudniu 2009 o wprowadzeniu go na nasz rynek ale nic wiecej nie slyszalem oby nie bo w niemczech holandii belgi francji juz od dawna jest GMO na canal+ tez o tym byl film tak wiedc pijmy soki z owcow abedziemy zdrowsi .................................... :mrgreen:

Awatar użytkownika

.•*¨*•.

Gili, dobrze ze wspomniałeś ta metodę. Tak mi się jakoś marzyło w jednym temacie zebrać wszystkie wiadomości i wspomnieć tu o wszystkich metodach leczenia czy zapobiegania tej chorobie. Znam (z filmu oczywiście) metodę Gersona. Myślę ze niczego nie można odrzucić zanim się tego nie przebada. I dobrze. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma takiego szpitala już w Polsce? A może jest? Przecież gdyby zorganizować taka klinikę to by mniej to kosztowało niż cale przez tyle lat prowadzone badania nad rakiem, następnie leczenie pacjentów, te wszystkie naświetlania, lekarstwa itd...
Dyskusja na temat metody Gersona znajduje się tutaj:
Link

.•*¨*•. ...•*¨¨*•..•*¨*•. ...•*¨¨*•.

A wracając do tematu ze Rak... żywi się cukrem, wklejam następny artykuł w temacie raka potwierdzający to co zamieściłam w pierwszym poście. Rak po prostu lubi cukier. Wykorzystywane jest to wg. artykułu, przy badaniach raka m.in. w szpitalu przy Banacha w Warszawie.

Cytuj:
Rak lubi cukier i to go demaskuje
Agnieszka Pochrzęst

Skanowanie ciała pozwala wychwycić nawet najdrobniejsze zmiany nowotworowe. W szpitalu przy Banacha na takie badanie czeka się tydzień. Są jeszcze na nie w tym roku pieniądze.

Rzadko się zdarza, żeby pod koniec roku wciąż można było robić specjalistyczne badania. W szpitalu przy Banacha limit na rezonans magnetyczny już się wyczerpał, ale nadal są pieniądze na bardziej dokładne skanowanie ciała, czyli badania PET-CT. Dzięki nim powstaje obraz, na którym widać już kilkumilimetrowe zmiany nowotworowe.

- Godzinę przed badaniem pacjent w zastrzyku dostaje cukier i izotop - tłumaczy prof. Leszek Królicki, szef Zakładu Medycyny Nuklearnej przy Banacha. - Komórki rakowe uwielbiają cukier i go wychwytują, za nim idzie izotop, który promieniuje i dzięki temu na monitorze widzimy świecące plamki. To są zmiany nowotworowe. Im mocniej świecą, tym guz jest bardziej złośliwy.

Aby zrobić badanie PET, pacjent musi mieć skierowanie od onkologa, neurologa, kardiologa czy neurochirurga. W szpitalu przy Banacha czeka się na nie tydzień. Izotop jest sprowadzany odrzutowcem z Wiednia. W Polsce na razie nie jest wytwarzany. Ma zacząć go produkować Środowiskowe Laboratorium Jonów Ciężkich UW. W trakcie transportu ważny jest czas, bo promieniotwórczy preparat co dwie godziny traci aktywność o połowę.

Przepisy szczegółowo określają, komu należy się badanie PET opłacane przez NFZ. Za darmo może z niego skorzystać każdy, u kogo wykryto pojedynczy guzek płuca. Badanie pozwala ustalić, czy jest on łagodny, czy złośliwy. Skierowanie na bezpłatne badania mogą otrzymać także: * osoby, które są w trakcie chemioterapii (pozwala to ocenić skuteczność leczenia), * osoby z chorobą wieńcową (dzięki temu można ustalić, czy doszło do zniszczenia mięśnia sercowego), * chorzy na padaczkę (badanie pozwala zlokalizować ognisko choroby), * chorzy na raka piersi, głowy, tarczycy, jajnika czy jelita grubego.

Na badania zgłaszają się również osoby, które miały w rodzinach przypadki nowotworów i chcą się upewnić, czy są zdrowe. Wtedy jednak muszą zapłacić ponad 4 tys. zł. - Zrobiliśmy około 200 badań, ale tylko kilka było płatnych - mówi prof. Królicki.

Na razie jedyny publiczny skaner w Warszawie działa w szpitalu przy Banacha, drugi - należący do prywatnej firmy - jest na terenie szpitala przy Szaserów (tu też można robić badania w ramach kontraktu z NFZ). Trzeci skaner ma się pojawić w Centrum Onkologii. Zapłaci za niego Ministerstwo Zdrowia w ramach narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych.

Źródło

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Tomografia jest droga ale powinno się sprawdzać profilaktycznie czy już czegoś ktoś nie ma, summa summarum profilaktyka mimo wszystko jednak jest najtańsza.

A dlaczego nie ma w Polsce szpitali leczących metodą Gersona? myślę, że tu na forum już wystarczająco sobie odpowiedzieliśmy na to pytanie.

Tanie leczenie jest niedochodowe - podobnie zresztą jak zdrowy pacjent - a ponadto potrzebna jest rozległa wiedza wykraczająca poza wypisanie recepty na kolanie na jakiś "chemioterape-utyk".

Awatar użytkownika

.•*¨*•.

Timewave, wiem ze to drogie, ale nie taki miał cel mój artykuł. Chciałam tylko potwierdzić ze rak żeby się rozwijał musi mieć cukier. I medycyna to wie. Wiec może można by było mu go nie dać i w ten sposób go zagłodzić ? Odciąć mu po prostu pożywienie. Nie będzie się rozwijał. :|

Awatar użytkownika

w ten sposób wszyscy kulturyści i siłacze mieli by raka...dla nich igf z insuliną to zbawienie we wzroście mięśni. Sam stymuluje wystrzał obu hormonów po siłce spożywając dextroze z np kreatyną - nie ma zależności rak - insulina igf

jeśli chodzi o te cukry to jakie konkretnie ? proste czy np z wegli złożonych ?...

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Ayerys pisze:
.•*¨*•.

Gili, dobrze ze wspomniałeś ta metodę. Tak mi się jakoś marzyło w jednym temacie zebrać wszystkie wiadomości i wspomnieć tu o wszystkich metodach leczenia czy zapobiegania tej chorobie. Znam (z filmu oczywiście) metodę Gersona. Myślę ze niczego nie można odrzucić zanim się tego nie przebada. I dobrze. Zastanawia mnie tylko dlaczego nie ma takiego szpitala już w Polsce? A może jest? Przecież gdyby zorganizować taka klinikę to by mniej to kosztowało niż cale przez tyle lat prowadzone badania nad rakiem, następnie leczenie pacjentów, te wszystkie naświetlania, lekarstwa itd...
Dyskusja na temat metody Gersona znajduje się tutaj:
Link

zostala otworzona mini klinika , ktora leczy takze metoda gersona:
Osrodek Debinka :) :
http://www.osrodekdebinka.org/

Co do tych badan na temat cukru, jest to nastepny dowod , ze powinismy odzywiac sie tym co zostalo stworzone dla nas przez Ziemie - zgodne z naszym dna, tylko w ten sposob mozemy zachowac zdrowie, i zyc dlugo ;)

Awatar użytkownika

Cytuj:
Tak mi się jakoś marzyło w jednym temacie zebrać wszystkie wiadomości i wspomnieć tu o wszystkich metodach leczenia czy zapobiegania tej chorobie.

.•*¨*•. ...•*¨¨*•.... WAŻNE !!!
Oczywiście wspomnienie wszystkich metod istniejących musi pociągać za sobą zrozumienie ze metod tych nie wolno ze sobą łączyć !!! Metody zwykle wykluczają się nawzajem. Co znaczy ze każda na swój sposób jest (albo może być) skuteczna. Kazda metoda jest specyficzna sama w sobie. Wiec zasada
nie - łączenia jest jak najbardziej aktualna!!! Albo leczymy się jednym sposobem albo innym !!! Jest to bardzo ważne, bo jeśli tego nie respektujemy możemy bardzo sobie zaszkodzić.

Voich, oczywiście nie każdy kto spożywa cukier będzie miał raka. Jak już jest rak to wg.tych artykułów musi mieć cukier żeby się rozwijał, bo się cukrem żywi. Ja nie jestem lekarzem ani nie jestem związana z tym środowiskiem. Znalazłam artykuły, wklejam.

(Mozna wpisać w google :
rak i cukier lub
cancer and suger jeśli zna sie angielski.
Ja szukałam trochę na francuskich stronkach :
cancer et sucre)

Mnóstwo na stronkach angielskich.
Video znanego francuskiego lekarza tez o tym cukrze mówi.
Pierwsze zdanie: rak się cukrem żywi.
link

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

polecam poszukać czegoś na temat medycyny germańskiej - zajmuje się ona między innymi nowotworami jak i innymi chorobami od strony przyczynowej i jest o tyle ciekawa, że sięga głębiej niż nasza akademicka nauka, która nie widzi niczego, czego nie da się dotknąć ;)

Według medycyny germańskiej, każda choroba (a w szczególności nowotwory) ma podłoże emocjonalne i de facto każda choroba nam mówi po części o stanie naszej psychiki.

No i jak się teraz tak zastanowić, to ludzie jedli cukier w takiej czy innej formie od zawsze, natomiast choroby nowotworowe wydają się być chorobą cywilizacji... Jakby połączyć kropki, to mówi się też o tym, że stres jest stanem ogólnie mówiąc przez cywilizację wywoływanym (ciągły pęd, wszędzie coraz szybciej...). Jedno z drugim się łączy, a pewnie można by tych połączeń znaleźć znacznie więcej i nie ma tu aż takiego znaczenia, czym żywią się komórki rakowe, bo tym samym żywią się zdrowe, a jak sami piszecie jedzenie cukru jeszcze nie skazuje na raka, więc co by miało być tym czynnikiem? ;)

Awatar użytkownika

Oj, Trzyszu - znowu wyjąłeś mi myśl z głowy :roll: . Miałem właśnie napisać, aby nie traktować raka jedynie w aspekcie żywieniowym, a przynajmniej - jako przyczyny powstania, bo jeżeli już zaistnieje, to na pewno sposób odżywiania ma istotny wpływ na przebieg choroby.

Rzeczywiście, na powstanie raka mają wpływ przede wszystkim emocje, a konkretnie stres wywołany silnymi przeżyciami (utrata kogoś bliskiego, choroba, wypadek). Takie stany powodują pewne dysfunkcje organizmu, w wyniku których dochodzi do zaburzeń w komunikacji między mózgiem i zespołem komórek, które pozbawione kontroli, a tym samym możliwości zniszczenia, zaczynają się rozrastać w sposób patologiczny i to jest właśnie nowotwór. Stąd też, walka z rakiem powinna przebiegać przede wszystkim na poziomie emocjonalnym.

Natomiast jeżeli chodzi a substancje używane w alternatywnym leczeniu raka, to chyba na tym Forum nie wspominano o ostatnim odkryciu, jakim jest prosta substancja chemiczna, zbliżona budową do soli kuchennej - chloryn sodu NaClO2, który używany w charakterze leku jest zwany MMS (Miracle Mineral Supplement - Cudowny Suplement Mineralny). Zażywa się tego po kilka kropli, zmieszanych z kwasem cytrynowym. Preparat oraz kwas cytrynowy są dostępne w sprzedaży internetowej.

Jest to dziwne, gdyż uwalniany z tej substancji w wyniku reakcji chemicznej dwutlenek siarki jest trucizną, chociaż ilości są znikome - ale w każdym razie to działa! Mechanizm polega na tym, że z jednej strony dwutlenek siarki jest substancją silnie bakteriobójczą, ale nie jest do końca oczywiste, dlaczego powoduje wprost niesamowite wspomaganie układu immunologicznego - i o to właśnie chodzi w walce z rakiem. A ryzyko - chyba żadne, bo chodzi o dawki wielkości kilku kropli.

To nie jest lek tylko na raka, pierwsze próby wykonano na chorych na malarię, która znikała po kilku godzinach i podobnie jest z innymi pospolitymi chorobami. Wygląda na to, że znaleziono dosłownie panaceum na wszystkie choroby. Na ten temat pojawiło się już wiele tekstów w sieci (jak również ofert sprzedaży suplementu), tutaj przykładowy link:

http://www.miraclemineral.kei.pl/index.php?p=13

P.S. Wcześniejszym wynalazkiem o zbliżonym charakterze była woda utleniona, spożywana w dużym rozcieńczeniu, ale chloryn sodu wydaje się być skuteczniejszy.

Ostatnio zmieniony 22 sty 2010, 7:23 przez Easy_Rider, łącznie zmieniany 1 raz

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Witajcie.Chciałam podzielić się swoimi spostrzezeniami na temat leczenia Pani Gerson.Odkąd przeczytałam na ten temat na You Tubie,postanowiłam spróbować ,przede wszystkim zmienić swoje nawyki żywieniowe,bo nie ukrywam,że nie czułam się dobrze.Zakupiłam książkę Pani Gerson,no i zaczęło się moje "spotkanie" z weganizmem.Nie ukrywam,że na początku było trudno przestawić się,ale ogólnie udało się.Od ponad roku jestem ZDROWYM człowiekiem!Aha,nie byłam chora na raka,a swoje przestawienie traktowałam i traktuję na zasadzie,że jedzenie nie będzie mną rządzić.Przez 12 miesięcy schudłam 12 kg,wyniki mam ok,od picia soku marchewkowego,przede wszystkim,mam pomarańczową cerę,jak stwierdziło wiele osób wyglądam ,Nie chwalę się,świetnie.Polecam każdemu kto ma jakieś problemy zdrowotne,takie właśnie przestawienie żywieniowe profilaktyczne więcej niż lecznicze jest zbawienne dla nas,zwłaszcza teraz kiedy niemal wszystki jest nafaszerowane chemią.I jeszcze o Szpitalu Pani Gerson,otwarto jeden w zeszłym roku na Węgrzech.Dwutygodniowy pobyt kosztuje podobno 4 tys.euro,ale nie jest to sprawdzona informacja.Wg.mnie jest to niedrogo,zważywszy na to,ile pieniążków się zaoszczędzi na lekach,których nie trzeba będzie kupować,jak również na zbędnym jedzeniu,a przede wszystkim chodzi o ZYCIE!Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika

David Servan-Schreiber, lekarz fr. 15 lat temu miał raka mózgu. Leczył się oczywiście medycyną tradycyjną. Kiedy niestety choroba powrocila zastanawiał się co sprawia ze komórki rakowe się budzą.
W książce daje przykład Chińczyków którzy w Chinach mało chorują na tą choroba, natomiast przeniesieni do Stanów maja taki sam procent chorób nowotworowych.. Mowi ze to co się zmieniło wydaje się ze jest pożywką dla raka a jest to przede wszystkim cukier i biała maka rafinowana która przed Druga Wojna Swiatową prawie nie istniała.

Daje tez przykład ze "dzieci zaadoptowane maja to samo ryzyko co ich rodzice którzy je zaadoptowali, (a nie sa to przeciez rodzice biologiczni). Z tego wynika ze rak nie jest sprawa genetyczną (on chyba daje tylko 15%) Jednym słowem twierdzi ze to nie dlatego mamy raka ze w rodzinie był rak i odziedziczyliśmy geny i mamy skłonności) ale dlatego ze "odziedziczyliśmy" kuchnie, potrawy. (Pokrywa się to dokładnie z twierdzeniem Dr. Kwaśniewskiego na temat raka).
David Servan-Schreiber mówi oczywiście o tych wszystkich pestycydach, tysiącach produktów toksycznych, ale także o tym ze konsumpcja cukru była w 1930 roku 5 kg na osobę na rok, w 2000 roku 70 kg cukru rafinowanego (USA). Ciało tego nie wytrzymuje.
Daje tu przykład białej bagietki francuskiej (mówi bagietka to jest cukier która szybko powoduje wzrost glukozy w krwi.) W niektórych regionach Chin nie je się chleba, ani cukru białego.

Rak żywi się przede wszystkim cukrem, komórki te maja nienormalny metabolizm i żeby przeżyć - cukier musi mieć; kiedy dostarczamy tego cukru organizmowi, zasilamy raka. Ponadto cukier powoduje wtedy "infekcje" w organizmie. Rak potrzebuje tej infekcji nie tylko by się rozwijać ale by się przedostać na dalsze tkanki i się rozszerzyć w organizmie. Rak potrzebuje tej infekcji a ona jest zasilana przez cukier.

Trzeba zdać sobie sprawę z jednego. Mimo ze tez sadze ze źródło chorób jest spirytualne, stres, żywienie toksyczne, niektóre naczynia itp. to trzeba pamiętać ze to co stanowi różnice miedzy ludźmi to jest poziom świadomości.
I jeśli niektórzy dostrzega to źródło swojej choroby to inni nie zrozumieją tego.
Większość społeczeństwa myśli kategoriami materialistycznymi.
Do każdego trzeba dojść, na każdym poziomie rozwoju duchowego - żeby do nich dotrzeć trzeba dryfować na tej drabinie poziomów.

Myślę ze jest wiele metod i działają - ja znam 4.

Jesli mowimy ze zdrowe komórki tez się cukrem żywią to nie do końca to prawda, choc to prawda:
Są ludzie (np. ja) którzy w ogóle chleba nie jedzą (ja od 10 lat) w ogole herbaty ani kawy nie posłodzą, a i cukier staram się ograniczać na maksa. Choć oczywiście węglowodany do życia są potrzebne. Ale i tu się można sprzeczać bo wspomnijmy o inerdii (żywieniu się światłem). Jednym słowem - są rożne metody. Kazda dobra na swój sposób - i nie każda dobra dla każdego.

To czym się żywi rak, to co go zasila jest fundamentalnie ważne !!! Bo może trzeba mu tylko odciąć dostawę żywności. Moze...
(napisane na podstawie:)
Link
Link

Greta, a to sie ciesze ze jestes weganka, witaj na forum. A ja jestem zwolenniczka diety optymalnej,
dr. Kwasniewskiego :)

o metodzie Gersona dyskusja jest tutaj:TUTAJ
o wegetarianizmie TUTAJ
o diecie Kwasniewskiego TUTAJ
o inedii TUTAJ

Awatar użytkownika

Na forum jest wątek o MMS, szkoda tylko że na stronie 2
http://davidicke.pl/forum/mms-mineral-miracle-solution-jim-humble-t343.html

Awatar użytkownika

.•*¨*•.

Amerykanin, dr George Elias Ashkar, z pochodzenia Ormianin, jest twórcą metody „wchłaniania neutralnej infekcji" niezwykle prostego i efektywnego sposobu oczyszczenia organizmu z kancerogenów, głównej przyczyny powstawania wszystkich nowotworów i artretyzmu - jak twierdzi.

Niezwykle interesujący film. Bardzo kontrowersyjny oczywiście. Ciekawa jestem opinii. Oczywiście ma mnóstwo przeciwników. I nic dziwnego. Wklejam tu tylko pierwszą część. A całość jest TUTAJ

Awatar użytkownika

m3tatron pisze:
Na forum jest wątek o MMS, szkoda tylko że na stronie 2
http://davidicke.pl/forum/mms-mineral-miracle-solution-jim-humble-t343.html

Wpisz tam coś, a będzie na samej górze ;)

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Na temat przyczyn chorób polecam ksiązki Louise Hay.
Wg niej (Możesz uzdrowić swoje życie) przyczyną raka jest:
Cytuj:
Głęboka rana. Długo utrzymująca się uraza. Głęboko skrywana tajemnica lub żal zżerający od środka. Noszenie w sobie nienawiści.

Rakowata narośl:
Cytuj:
Powstrzymywanie nienawistnych słów. Oskarżenia

Rak lubi cukier - i to też by się zgadzało. Ludzie którzy nie kochają siebie, którym brak słodyczy (jako odczucia, a nie cukru) i miłości, zaspokajają brak tej naturalnej słodyczy właśnie cukrem.

Wybaczmy więc sobie i innym, uwolnijmy się od nienawiści i pokochajmy siebie :D

Tutaj do poczytania o przyczynach innych chorób: http://pl.netlog.com/groups/rozw_j_duchowy/forum/messageid=6701

Awatar użytkownika

Angua pisze:
Rak lubi cukier - i to też by się zgadzało. Ludzie którzy nie kochają siebie, którym brak słodyczy (jako odczucia, a nie cukru) i miłości, zaspokajają brak tej naturalnej słodyczy właśnie cukrem.

Tak, cukrem i czekoladą ;)

Chciałabym tylko wyjaśnić dla tych co nie zrozumieli niuansu tutaj, ze te artykuły nie mówią że cukier, węglowodany powodują raka. Inna kwestia jest "co powoduje raka" a zupełnie inna kwestia "czym komórka nowotworowa się odżywia" Gdyby samo spożycie cukru powodowało raka, to wszyscy byśmy na to chorowali - a przecież nie u każdego rak się rozwija. Te artykuły mówią czym się on odżywia jak on już jest w organizmie.

Bardzo ciekawa dyskusja się rozwinęła miedzy nami na temat metody leczenia raka Dr. George Ashkar. Jest tam tez podany link do forum gdzie ludzie którzy to stosują, dyskutują i wypowiadają się na ten temat.
.•*¨*•. ...•*¨¨*•. ...• Metoda Dr. George Ashara

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Ayerys pisze:
temat metody leczenia raka Dr. George Ashkar.

odnośnie wzmianki - wycięte z kontekstu posta - o metodzie.
W kilku miejscach miał wykłady, dostępna jest książka i dvd.
Dość zaciekły w swojej teorii - ale są wyniki.

Cukier zaś zdecydowanie więcej szkód robi niż nam się zdaje.
I cieszę się że wspominamy o tym tu.
Wszechstronne szkolenie... :)

Awatar użytkownika

Ayerys pisze:
Tak, cukrem i czekoladą ;)

Tak, tak: pisząc cukier, miałam na myśli wszelkie słodkości, także czekoladę, ale i eklerki :D , ptysie :D , i bitą śmietanę :king: :lol: :mrgreen:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]