Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 08 mar 2021, 9:55

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 15 paź 2011, 10:29 
wiem ze byl gdzies ten temat, ale niestety wyszukiwarka nie dziala

.................................................................

Jeszcze tego brakowało. Odleciały, zniknęły, wymarły, pozostawiły młode pszczoły (larwy) na pastwę losu. Nie to nie sf, to fakty z USA. Nie ma martwych ciał pszczół. Po prostu pszczoły zniknęły. Tysiące lub setki tysięcy pszczół w USA zniknęło na razie w tajemniczych okolicznościach w ciagu ostatnich kilku mięsięcy. Zaledwie kilku miesięcy. Na Zachodzie USA straty ocenia się na 60%, na wschodzie nawet na 70%. Takie oznaki pojawiają się w Kanadzie, Hiszpanii również u nas w Polsce, pierwsze doniesienia do związków pszczelarskich przyszły do Niemiec i Szwajcarii. Jednak to właśnie w USA przybrało no można powiedzieć katastrofalne rozmiary. Artykuł Petra Steinbergera w Suddeutsche Zeitung przedrukowanego w 31 nr Forum, przynosi nam dosyć zaskakujące informacje ze świata fauny i flory. Akurat w przypadku pszczół, ma wręcz generalnie, kapitalne znaczenie .... dla istnienia rodzaju ludzkiego. Ponieważ jak pisał już Albert Einstein i co postawiłem w tytule artkułu ``Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia. Nie będzie pszczół, to nie będzie zapylania, nie będzie zapylania, nie będzie roślin, nie będzie roślin, to nie będzie zwierząt.......``, no tutaj już kończyć nie muszę, jeszcze przecież pozostała nam nadzieja, a na razie ....pszczoły jeszcze gdzieś tam żyją.

Ale wróćmy do tematu, bo nie jest ciekawie. Straty w tym roku w pszczelarstwie USA są gigantyczne. Mówi się wprost o zagładzie rojów - colony collapse disorder CCD, czyli na razie przynajmniej, zachowania niemożliwego do wytłumaczenia. Zjawisko poznano już dosyć dobrze. Brak dorosłych osobników, brak martwych pszczół, całe roje umierają gdzieś w samotności, podobnie jak koty, które gdy czują swoją śmierć przemieszczają się w ustronne, niewidoczne miejsca. W ulach zostają młode pszczoły i miód. Przez pierwszy okres nie pojawiają się pasożyty, czyli inne obce pszczoły, owady, barciaki (żywi się woskiem). Następuje to dopiero po pewnym czasie. W normalnych warunkach gdy giną roje, a takie sytuacje się zdarzają, ci niszczyciele ostateczni pojawiają sie prawie natychmiast. Co powoduje, że w tej nowej sytuacji przybywają na łatwy żer tak późno. Na razie nie wiadomo.

Jednak o przyczynach wymierania całych rojów, nic do tej pory nie wiadomo, choć badania trwają. Gdyby jednak przyjąć, że pszczoły miodne wyginęłyby całkowicie, to już nie groziłaby nam, ale miałaby miejsce katastrofa całej przyrody w tym również człowieka. Jego egzystencja na ziemi szybko, jak pisał Einstein, dobiegłaby końca. Wymieranie pszczół może być sygnałem, że przyroda znalazła nowy sposób, nową broń przeciwko człowiekowi i jego szaleńczej dewastacji środowiska. Po prostu popełni samobójstwo, uśmiercając w ten sposób również swojego największego wroga, człowieka. Chytry plan może się powieść. 1/3 naszej żywności bezpośrednio jest zapylana przez pszczoły, czyli bez pszczół wyginie w bardzo szybkim tempie spora część roślin, w tym 90% owoców. Nie jest możliwe oszacowanie jak te straty wpłyną na pozostałe rośliny. Fakt jest taki, że zagrożona zostanie cała populacja zwierząt, a równowaga fauny i flory będzie naruszona w takim stopniu, że zmiany są nie do przewidzenia. Pszczoły żyjąc w rojach tworzą skomplikowany superorganizm. Jak twierdzi badacz pszczół Jurgen Tautz ``pszczoły w ciągu milionów lat ciągle się dostosowywały do zmian środowiskowych, ale w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat jakby osłabły, są mało odporne na stres i zanieczyszczenia``.

Przyczyn może być wiele. Osuszania terenów, monokultury na olbrzymich terenach, gospodarka leśna, która nie pozostawia nawet jednego spróchniałego pnia w lesie, gdzie pszczoły mogłyby założyć gniazdo. Miasta i tereny zabudowane, pestycydy, choroby innych rodzajów pszczół przenoszone w wyniku handlu pszczołami na całym świecie. W dzikiej przyrodzie dla pszczół prawie już nie ma miejsca!! Do tego zawód pszczelarza, nie należy do modnych, a starzy zapaleńcy wymierają, następców brak, a hobby to jest coraz droższe. Im słabsze pszczoły, tym więcej trzeba się nimi opiekować i je wspomagać różnymi środkami, to po prostu coraz więcej kosztuje.

W USA pszczelarstwo stało sie nawet biznesem. Obwoźni pszczelarze za grube pieniądze, ``wypożyczają`` sadownikom swoje pszczoły w celu zapylenia olbrzymich sadów i przestrzeni. Ceny w tym roku skoczyły gwałtownie. Mniej pszczół jest również i w takich rojach i one również łatwiej i szybciej wymierają niż dawniej. Na razie oczywiście nie jest to jeszcze katastrofa globalna. Ale zjawisko zaobserwowane w USA w tym roku, daje do myślenia. Tempo wymiarania tysięcy rojów jest szaleńcze. Łatwo jest sobie wyobrazić co może być dalej.
http://www.mojeopinie.pl/kiedy_pszczola_zniknie_z_powierzchni_ziemi_to_albert_einstein,3,1186680121Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 paź 2011, 10:29 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 15 paź 2011, 11:19 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 407
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
to bardzo zła wiadomość. ale winny jest oczywiście człowiek, wydobywanie gazu łupkowego,opryski chemiczne i inne - to wszystko powoduje zanieczyśzczenie czy zatrucie środowiska na dużą skalę i pszczoły albo umierają albo przenoszą się w nie zatrute rejony. U nas będzie to samo niedługo - ciekawi mnie jak pszczoły odnoszą się do roślin GMO ,czy chcą je zapylać czy omijają je?
zastanawiam sie czy to jest swiadome działanie abysmy musieli jesc GMO czy też skutek uboczny niszczącej działalności człowieka - rządy państw na pewno sporo wiedą na te tematy ale jak zwykle milczą.

_________________
Fragment Mahatmy Gandhiego , który trafnie opisuje czym jest nasze życie.

"Twoje przekonania stają się twoimi myślami,
Twoje myśli stają się twoimi słowami,
Twoje słowa stają sie twoimi czynami,
Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami,
Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami,
A twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem."

A na gwiadkę możecie poczytać moje myśli na http://skyszaman.blog.interia.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 paź 2011, 13:16 
Assun kontynuując Twoją myśl, człowiek jeśli znajduje się w miejscu gdzie nie może spokojnie żyć przenosi się w inne miejsce. Podejrzewam, że to samo właśnie zrobiły pszczoły, kierowane instynktem.

Migracje pszczół kojarzyłbym zdecydowanie z GMO, oglądałem reportaż z jednym z polskich pszczelarzy, który zaobserwował dziwne zachowanie się jego pszczół. Siadały na Ziemi, otumanione przez około godzinę chodziły bez celu, po czym zwyczajnie umierały. Zaczął się zastanawiać co jest przyczyną, szybko doszedł do wniosku, że pokarm. Z jego obserwacji wynikało, że rośliny modyfikowane genetycznie dosłownie są w stanie zabić pszczołę.

Na szczęście ilość takiej żywności w Polsce nie jest duża, zatem pszczoły mają się dobrze, jeżdżąc na rowerze widziałem pasieki w których było życie. Uważam, że problem masowego wymierania pszczół dotyczy tylko wybranych krajów. Poprzez lobbing modyfikowanej genetycznie żywności Stany "stworzyły sobie" poważny problem, który może mieć znaczące konsekwencję.
Jednak szczególnie w zeszłym roku również w Polsce dało się zaobserwować mniejszą ilość pszczół, które w dzieciństwie tak chętnie przylatywały podczas jedzenia lodów, ale w tym roku już było lepiej.Na górę
   
 
 
Post: 15 paź 2011, 14:01 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2010, 12:49
Posty: 883
Płeć: mężczyzna
Nie pytajcie skąd to wiem. Co do pszczół - nie matrwcie się o nie - one już zasilają Nową Ziemie, tą którą my bedziemy mogli żyć po zmianie świadomości.
Nie tylko pszczoły znikają inne gatunki również.

Niestety nie wszyscy bedziemy mogli zasiedlić nową ziemie.

Przed wielkimi zmianami gatunki nie rodzą już potomstwa - tak jakby intuicyjnie wyczuwały, że dojdzie do wielkich zmian lub katastrofy.

PozdrNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 paź 2011, 14:09 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 wrz 2011, 16:16
Posty: 407
Lokalizacja: ząbki
Płeć: mężczyzna
z tego co ja wiem to na Nową Ziemie poleca tylko ci ,którzy mają odpowiednio wysoko rozwiniętą świadomośc i to nie my bedziemy o tym decydowali.
reszta zostanie tutaj.

_________________
Fragment Mahatmy Gandhiego , który trafnie opisuje czym jest nasze życie.

"Twoje przekonania stają się twoimi myślami,
Twoje myśli stają się twoimi słowami,
Twoje słowa stają sie twoimi czynami,
Twoje czyny stają się twoimi zwyczajami,
Twoje zwyczaje stają się twoimi wartościami,
A twoje wartości stają się twoim przeznaczeniem."

A na gwiadkę możecie poczytać moje myśli na http://skyszaman.blog.interia.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 paź 2011, 16:07 
Wiem, że to będzie offtop, ale polecenie "tam" wcale nie będzie nagrodą ;)Na górę
   
 
 
Post: 15 paź 2011, 17:00 
"Życie , to śmiertelna choroba , przenoszona drogą płciową"
A tak na poważnie , to postawienie CB zapobiega temu zjawisku.U mojego sąsiada ,od czasu jak postawiłem
CB roje odbudowały się, a było już :cieniutko.
Pozdrawiam.
CB-ChemBuster .Na górę
   
 
 
Post: 22 paź 2011, 12:35 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
"Puls Biznesu": Zwiększona śmiertelności pszczół zagraża produkcji żywności i stabilności w środowiska w Unii Europejskiej. Bruksela przyjęła raport wzywający władze UE i rządy do zwiększenia wysiłków i nakładów na rzecz ochrony pszczół.

W Polsce pod tym względem nie jest dobrze, chociaż lepiej niż w innych krajach. Największy niedobór pszczół odczuwalny jest w Niemczech, Francji czy Włoch. U nas – jak poinformował gazetę Tadeusz Sabat, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego – żyje obecnie ok. 890 tys. rodzin pszczelich, a powinno ich być 2 mln. Np. w Niemczech żyje ich tylko ok. 720 tys., a powinno być 5 mln.

Zdaniem ekspertów, najważniejszą przyczyną wymierania pszczół jest stosowanie w rolnictwie toksycznych dla nich typów pestycydów.

Szacuje się, że 84 proc. gatunków roślin i 76 proc. produkcji żywności w Europie zależy od zapylania przez pszczoły. 600 tys. mieszkańców UE żyje z sektora pszczelarskiego.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/grozi-na ... omosc.html


PETYCJA w ochronie pszczół i naszego łańcucha pokarmowego

http://www.stopcodex.pl/petycje/

Czas na działanie...
Zespół Stop Codex_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 paź 2011, 14:03 
Offline
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Rejestracja: 03 sie 2011, 20:21
Posty: 42
Płeć: kobieta
Olgutek pisze:
A tak na poważnie , to postawienie CB zapobiega temu zjawisku.U mojego sąsiada ,od czasu jak postawiłem
CB roje odbudowały się, a było już :cieniutko.

Nie wiem czy to skutek postawionych u siebie CB-ale zaczęłam na powrót słyszeć śpiew ptaków( jak jeszcze było ciepło).Myślę,że tak.To kolejny argument na ich budowanie
PozdrawiamNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 paź 2011, 8:33 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Rejestracja: 16 lip 2011, 15:51
Posty: 61
http://totalizm.blox.pl/2011/03/196-Dla ... anych.html

Mały fragmencik:

Wiedze, ze to owe fale radiowe telefonów komórkowych sa powodem wymierania pszczól, juz dawno temu empirycznie zgromadzil i upowszechnil jakis pszczelarz z Grecji, który wykazal doswiadczalnie ze po ustawieniu uli w miejscu oslonietym górami, w którym jego telefony komórkowe NIE maja odbioru, wymieranie pszczól nagle calkowicie zanika.

_________________
Alpha Draconis To Nie Planeta - To Stan Umysłu :DNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 18 lis 2011, 12:17 
Masakra !! na Florydzie zdechlo 12 milionów pszczol i nikt nie wie dlaczego

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2044764/The-mysterious-honeybee-apocalypse-Up-12-million-bees-dead-dying-Florida-knows-why.htmlNa górę
   
 
 
Post: 20 lis 2011, 21:33 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2011, 16:47
Posty: 503
Lokalizacja: Gdansk
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: gdansk
phpBB [video]


Eksperci wykluczają choroby, w tym zespół wymierania kolonii (CCD), jako przyczynę śmierci pszczół miodnych w Brevard County na Florydzie. Aż 12 milionów pszczół z 800 pasiek zginęło prawie w tym samym czasie, 26 września. Lokalni pszczelarze uważają, że pszczoły zostały zabite przez pestycydy.


CCD ( Colony Collapse Disorder) to termin często używany do opisania dziwnego fenomenu polegającego na tym, że pszczoły z nieznanego powodu opuszczają swój ul i po prostu nie wracają tak jakby nie umiały odnaleźć drogi powrotnej. Taki rój nigdy nie jest ponownie widziany.

Obrazek

Jednak niedawny przypadek na Florydzie dotyczył setek kolonii w 30 różnych miejscach w promieniu 40 km. Pszczoły dosłownie padały martwe na bieżąco, dlatego eksperci odrzucają CCD jako przyczynę niszczenia kolonii. Wygląd martwych pszczół, a także synchronizacja czasowa ich śmierci wydaje się dziwna, teoria o chemicznej przyczynie pomoru może mieć podstawy.

"Jestem bardzo twardym facetem, ale oglądanie tego jest bolesne" powiedział pszczelarz Charles Smith w wywiadzie dla Wiadomości w Orlando. "Nasze gospodarstwo poniosło około 150 000 dolarów strat. Ale nie chodzi tylko o pieniądze, wysiłki w celu utrzymania zdrowia pszczół poszły na marne. "

Wymieranie pszczół zbiega się czasowo z ostatnim nasileniem walki z komarami w całym regionie. Śmigłowce przelatywały nad prawie całym obszarem i wykonywały opryski a część z nich mogła dosięgnąć pasiek. Urzędnicy oczywiście zaprzeczają, że odkomarzanie finansowane przez podatników miało coś wspólnego z zagładą pszczół.

"Ponieważ to wymieranie było tak gwałtowne i na tak duży obszarze myślę, że można w znacznym stopniu wyeliminować chorobę, jako jego przyczynę" powiedział Bill Kern, entomolog z Uniwersytetu Florydy "Śmierć miała miejsce praktycznie w jeden dzień. Zwykle choroba atakuje pszczoły lub ich młode, ale nie ma takiej, która zabija dorosłe osobniki i ich potomstwo w tym samym czasie. "

Wielu pszczelarzy, którzy stracili roje, hodowało jego pszczoły w celu ​​sprzedaży ich rolnikom do zapylania roślin uprawnych. Z tego powodu masowe wymarcie pszczół w tej okolicy powoduje, że niektórzy z pszczelarzy mogą być zmuszeni zamknąć swoje gospodarstwa.

http://majortrend.tv/611/up-to-12-million-bees-found-dead-in-florida-and-no-one-knows-why/

_________________
Wiedza bywa grozna,niewiedza bywa grozniejsza!!!!!

ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 lis 2011, 22:03 
http://davidicke.pl/forum/post114953.html#p114953Na górę
   
 
 
Post: 22 lis 2011, 9:57 
Dzień Dobry (takie polskie ALOHA)

Warto tutaj zwrócić uwagę na następujące 'szczegóły':

Rejon Florydy to bagna, wilgoć w powietrzu i rejon raczej sprzyjający rozwojowi komarów (idealny wręcz do przeprowadzania prób i badań (sprawdzania czy to co zostało wyprodukowane przez wariatów w ich laboratoriach lokai ciemnej strony księżyca).

Tak więc pierwszy etap to spryskanie rejonu mieszanką biologiczną która powoduje niemal natychmiastowe pojawienie się plagi komarów.
TERAZ NALEŻY ZASTANOWIĆ SIĘ CO TE KOMARY PRZENOSZĄ?
Jak wiadomo czasy w jakich żyjemy to dostęp do nanotechnologia etc.- tak więc jak dotychczas duża rakieta przenosiła bombę (dowolną to teraz żyjemy w czasach gdy pomyleńcy nano-bomby mogą przenosić z użyciem komarów (najłatwiej ale oczywiście są i inne sposoby i możliwości - bo jak wiadomo wariat potrafi

Druga część eksperymentu to albo coś poszło inaczej niż się spodziewano, i zacierano ślady LUB TAKI MIAŁ BYĆ PRZEBIEG W TYM MIEJSCU I CZASIE.

Z pewnością tajniacy mają to wszystko dokładnie opisane i w ich tajnych raportach dokładnie jest wszystko co gdzie i dlaczego.
Oczywiście pszczoły to jakby wypadek przy pracy , przy okazji tych badań wariatów którzy przecież nigdy nie liczyli się z kimkolwiek.
Warto w tym momencie przypomnieć sobie plagę komarów (uważny obserwator w Polsce po lotach chemolotów z pewnością zauważył) iż były one takie małe czarne latające zygzakami i trudniejsze do upolowania i z pewnością różniły się zarówno wyglądem zewnętrznym jak i ładunkiem jaki przenosiły od tych jakie spotykane były wcześniej w tym rejonie.

proponuję tym którzy gdziekolwiek na świecie mają dostęp do możliwości oglądania skali nano - ABY PO ZŁAPANIU KOMARA KIEDYKOLWIEK ZROBILI MU RENTGENA CO ON TAKIEGO PRZENOSI (najlepiej takiego złapanego w rejonie gdzie latały chemoloty [zarówno te duże jak i mniejsze] - zapewniam iż taki niezależny obserwator dozna szoku - gdy dowie się co wariaci kombinują i robią z ludźmi już teraz.

ZbyszekNa górę
   
 
 
Post: 22 lis 2011, 15:49 
Jak dla mnie to albo jakiś preparat selektywny albo wibracje śmierci też selektywne na dany gatunek na danej częstotliwości. Kojarzycie zakłócacz przy okazji Zdanów. :cooo?:

W końcu zapowiadali w trailerze "Battle of Los Angeles" że Japonia 11.03.2011 to dopiero początek. :wacko: :ninja:

To są technologie z najwyższej półki wiedzy i technologii + ingerencja obcych. Czas pojąć, że "śmierć" serialowej Hanki Mostowiak to nie jest szczyt wiedzy i osiągnięć umysłowych w zakresie rozwoju. Najbliższe kilka, - naście lat zweryfikuje pogląd 90 % ludzkości definitywnie.

Apokalipsa = objawienie powyższego i tak należy to pojmować. To nie "koniec świata" ale czas zrozumienia, weryfikacji a przede wszystkim przewartościowania życia / celów.Na górę
   
 
 
Post: 15 mar 2012, 17:25 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 sty 2011, 3:48
Posty: 596
Lokalizacja: Sercem Wrocław, ciałem OGL
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
W Warszawie trwa marsz pszczelarzy oraz przeciwników GMO i stosowania chemii w rolnictwie. Impreza odbywa się pod hasłem obrony pszczelich rodzin. Organizatorzy alarmują: pszczoły w Polsce masowo giną!

Manifestacja zorganizowana m.in. przez polskich pszczelarzy rozpoczęła się na Placu Zamkowym w Warszawie. Pochód przechodzi pod budynki parlamentu. Wcześniej mają zatrzymać się pod Ministerstwem Rolnictwa, gdzie zaplanowano happening.

W marszu biorą udział m.in. hodowcy. Wielu z nich idzie w charakterystycznych strojach pszczelarskich. Trzymają transparenty, które mają zwrócić uwagę opinii publicznej na problem hodowli pszczelich. Na jednej z tablic niesionej przez uczestnika czytamy: „Dbajmy o pszczółki, bo jeśli zginą po 4 latach ludzie przeminą”. W innym miejscu pochodu uczestnik marszu niósł tablicę z napisem: „Nie dla nasion genetycznie modyfikowanych. Nie dla GMO. Dziś pszczoły - jutro MY”. Wśród uczestników jest wielu rolników, działaczy koalicji sprzeciwiającej się GMO oraz rodzin z dziećmi. Widać transparenty ludzi z całej Polski.

Spotkanie z uczestnikami manifestacji zapowiedział minister rolnictwa Marek Sawicki. Do rozmowy ma dojść pod gmachem resortu. W marszu bierze udział około tysiąca uczestników. Od marszu odciął się ostatnio Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego Tadeusz Sabat. Swoją decyzję tłumaczył tym, że uczestniczy w przygotowaniu programu dla pszczelarstwa, którym zajmują się Agencja Rynku Rolnego i resort rolnictwa.

Bezpośrednim powodem organizacji pochodu jest widoczny od miesięcy problem z populacją polskich pszczół. Hodowcy stają w obliczu poważnego problemu, jakim jest masowe ginięcie pszczelich rodzin. Niestety do tej pory nie wiadomo, co jest powodem tego zjawiska.

Problem jest bardzo poważny, ponieważ jak zaznaczają hodowcy, pszczoły są zapylaczami większości roślin jadalnych. Gdy ich zabraknie, zabraknie jedzenia – tłumaczą. Swoim marszem chcą nie tylko zainteresować sprawą opinię publiczną, ale również zaapelować do władz o szukanie rozwiązania tej sytuacji.

Zdaniem Marka Kowalskiego, prezesa warszawskiego klubu pszczelarzy im. Jerzego Makowicza, jedną z przyczyn padania pszczół może być masowe wykorzystywanie środków chemicznych w rolnictwie. Dlatego właśnie w marsz włączyli się także działacze Koalicji Polska Wolna od GMO. Uczestnicy marszu chcą, by Polska była wolna od upraw genetycznie modyfikowanych, monokultur przemysłowych, a środki chemiczne były stosowane odpowiedzialnie.

saż


http://wpolityce.pl/wydarzenia/24841-pszczoly-padaja-grozi-nam-glod-pszczelarze-alarmuja-idzie-marsz-w-obronie-pszczol

_________________
Fantazjom i innym pseudonaukowym dyrdymałom mówię stanowcze NIE! - tylko twarde fakty...
http://pl.20dollars2surf.com/?ref=140416
http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php
http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. IckeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 kwie 2012, 11:55 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Neonikotynoidy winne wymieraniu pszczół
30 marca 2012,

Dwa niezależne badania dostarczyły najsilniejszych dotąd dowodów, że to pestycydy są odpowiedzialne za wymieranie pszczół. Naukowcy od wielu lat starają się dociec, dlaczego zmniejsza się liczba pszczelich rodzin. Wyginięcie pszczół doprowadziłoby do gwałtownego spadku produkcji żywności i zwiększeniu liczby ludzi, którym grozi głód.

Obrazek

Jedno z badań przeprowadzili brytyjscy naukowcy, którzy zauważyli, że wzrost kolonii pszczół został spowolniony po wystawieniu na działanie jednego ze środków chemicznych obecnych w pestycydach. Z kolei Francuzi w swoim niezależnym studium spostrzegli, że pestycydy trzykrotnie zwiększają ryzyko śmierci pszczoły, gdy znajduje się ona poza gniazdem. Prawdopodobnie zaburzają one system nawigacyjny owadów.

Wyniki obu badań sugerują, że insektycydy z grupy neonikonikotynoidów, co potwierdza wcześniejsze badania.

Szef brytyjskiego zespołu badawczego, profesor Dave Goulson z University of Stirling mówi: Niektóre gatunki pszczół znacznie zmniejszyły swoją liczebność. Na przykład w Ameryce Północnej kilkanaście gatunków niemal zniknęło z całego kontynentu. W Wielkiej Brytanii wymarły trzy gatunki.

Co prawda prawo nie dopuszcza stosowania pestycydów w dawkach, które są śmiertelne dla pszczół, jednak, jak się okazują, mogą mieć one uboczne, niebezpieczne skutki.

Brytyjczycy najpierw poddali kolonie Bombus terrestris działaniu niewielkich dawek jednego z neonikotynoidów, a następnie umieścili je tak, by przez sześć tygodni mogły swobodnie zbierać pożywienie.

Porównanie wagi gniazd sprzed i po zakończeniu eksperymentu wykazało, że gniazda, które były poddane działaniu pestycydu, ważyły 8-12 procent mniej niż te, które nie miały kontaktu ze szkodliwą substancją. Okazało się również, że w gniazdach takich wykluwa się o 85% mniej królowych, a to oznacza, że w kolejnym roku będzie o 85% mniej gniazd.

Z kolei Francuzi najpierw przyczepili do pszczół nadajniki radiowe, które pozwalały je śledzić, a następnie potraktowali część owadów neonikotynoidem. Te badania pokazały, że 10 do 32 procent pszczół, które miały kontakt z pestycydem, nie było w stanie wrócić do gniazda, gdy wypuszczono je w odległości kilometra od niego.

Oba te badania pokazują, że neonikotynoidy tak bardzo zaburzają życie pszczelich kolonii, iż mogą prowadzić do ich zagłady.

Mickael Henry, naukowiec z francuskiego Narodowego Instytutu Badań Rolniczych powiedział: Nasze badania pokazują, jak ważne są odpowiednie regulacje dotyczące użycia pestycydów. Obecnie od ich producentów wymaga się tylko, by gwarantowali, że dawki znajdujące się na polach nie zabijają pszczół, ale ignoruje się wpływ dawek, które nie są śmiertelne, ale mogą powodować zaburzenia zachowania.

Autor: Mariusz Błoński

Źródło: Irish Times

http://kopalniawiedzy.pl/pszczoly-wymieranie-neonikotynoidy-pestycydy,15542Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 kwie 2012, 22:42 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2010, 23:29
Posty: 1780
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Zmniejszenie się populacji pszczół jest również efektem działania insektycydów.
Anthony Gucciardi, Prisonplanet.com
USA
2012-04-13
Nauka i technologia
Nowe badania potwierdzają, że spadek populacji pszczół jest również związany z insektycydami kukurydzy, które należą do najczęściej stosowanych na świecie. Badanie rzuca więcej światła na szalony spadek liczebności populacji pszczół poprzez masowe wymieranie, znane również jako choroba upadku kolonii.

Służące do powlekania nasion kukurydzy chemikalia - znane jako insektycydy neonikotynowe służą do zabijania owadów poprzez paraliżowanie ich nerwów. Ich twórcy twierdzą, że mają "niższą toksyczność" na inne zwierzęta.

Badanie, zatytułowane "Ocena oddziaływania środowiskowego pyłu zawierającego owadobójcze neonikotynoidy pochodzące z powlekanych nasion kukurydzy na pszczoły", zostało opublikowane przez amerykańskie stowarzyszenie chemiczne w “Environmental Science & Technology”. Naukowcy zauważają, że wzrost liczby zgonów pszczół zaczął być zauważalny gdy środek owadobójczy został wprowadzony do użytku.

Sposób, w jaki pszczoły są dotknięte przez działanie insektycydu jest związany z tym, jak jego cząstki uwalniane są do powietrza. Proces obejmuje pneumatyczne wiertarki, które zasysają nasiona, które następnie spryskują i powlekają je środkiem owadobójczym zanim zostaną posadzone w ziemi. W rezultacie owadobójcze cząstki są uwalniane do powietrza, które następnie wpływają na pszczoły. Nawet po zbadaniu jak potencjalnie uczynić maszyny bezpieczniejszymi by w jakimkolwiek charakterze nie dopuścić do wymierania pszczół, naukowcy stwierdzili, że wszelkie wariacje insektycydów zawierających neonikotynoidy nadal będą prowadziły do masowej śmierci pszczół.

Integralności całego ekosystemu jest zagrożona, jeśli populacja pszczół nie będzie ustabilizowana. Biorąc pod uwagę znaczenie pszczół w procesie zapylania, te insektycydy zagrażają przyszłości globalnej stabilności rolnictwa i żywności. Naukowcy również wspominają, że kukurydza jest coraz częściej wykorzystywana jako forma energii odnawialnej i że realne zmiany będą musiały być wprowadzone w odniesieniu do wykorzystania owadobójczych neonikotynoidów zanim będzie za późno.

Naukowcy stwierdzili:
"W związku z aktualnie zwiększającą się produkcją upraw, a także kukurydzy jako odnawialnego źródła energii, prawidłowe stosowanie tych środków owadobójczych w ramach zrównoważonego rolnictwa jest powodem do niepokoju".


Link do oryginalnego artykułu: LINK


http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/zmniejszenie_sie,p290527199

_________________
Obrazek

http://www.prisonplanet.pl/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 23 cze 2012, 18:14 
Nasze wspöllokatorki OSY zmarly w nocy.
Od poczatku czerwca budowaly sobie przytulne male gniazdko pod dachem...i bylo super patrzec na ich mistrzowskie dzielo...az do dzisiaj rana, kiedy na podlodze pod ich gniazdem znalazlam ich kilka niestety matwych. Nie lubie ogölnie os, ale ty byly nasze, "wychowane" od larwy...i naprawde mi szkoda, ze to srodowisko nie jest juz przyjazne insektom.
Czyli po pszczolach nadszedl czas na osy.
czy nastepnym bedzie czlowiek???Na górę
   
 
 
Post: 24 cze 2012, 13:00 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 18 gru 2011, 5:38
Posty: 315
Pociesz się tym, że u zwierząt reinkarnacja jest natychmiastowa więc nic im nie będzie.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 cze 2012, 16:28 
MrSpock pisze:
Pociesz się tym, że u zwierząt reinkarnacja jest natychmiastowa więc nic im nie będzie.


:uśmiech: ale gwarancji na to nie masz.Na górę
   
 
 
Post: 24 cze 2012, 17:28 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
MrSpock pisze:
Pociesz się tym, że u zwierząt reinkarnacja jest natychmiastowa więc nic im nie będzie.


Idąc tym tropem to ludzie są chyba po reinkarnacji po dinozaurach. Jak się przyjrzeć bliżej charakterom niektórych osobników, to staje się to zupełnie logiczne.

.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 cze 2012, 18:33 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 18 gru 2011, 5:38
Posty: 315
Faktem jest, że nie mamy możliwości porównania z cywilizacjami pozaziemskimi, ale zaryzykowałby stwierdzenie że nasza cywilizacja stoi na najniższym możliwym poziomie rozwoju społeczno-moralnego.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 kwie 2013, 19:31 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Unia Europejska zakaże stosowania pestycydów, które powodują wymieranie pszczół

Większość krajów Unii Europejskiej poparło dziś wprowadzenie dwuletniego zakazu stosowania trzech pestycydów, które powodują śmierć pszczół. Mimo iż zabrakło kwalifikowanej większości w głosowaniu, Komisja Europejska ma podjąć decyzję w tej sprawie w ciągu najbliższych tygodni.

15 krajów Unii Europejskiej poparło zakaz używania pestycydów. Natomiast 8 krajów było przeciw a 4 kraje wstrzymały się od głosu. Marco Contiero, koordynator kampanii Zrównoważone Rolnictwo w brukselskim biurze Greenpeace powiedział, że to głosowanie jasno dowodzi, iż jest solidne naukowe, polityczne i społeczne poparcie zakazu. Dodał, że Komisja Europejska musi natychmiast zakazać używanie pestycydów, gdyż dalsze zwlekanie będzie oznaczać uleganie lobbingowi firm Bayer i Syngenta.

Mowa jest o zakazie używania trzech pestycydów z grupy neonikotynoidów - clothianidin, imidacloprid i thiamethoxam. Zakaz będzie obowiązywać dwa lata od 1 grudnia tego roku. W tym czasie będą prowadzone kolejne badania nad ich wpływem na pszczoły. Z kolei producenci pestycydów Bayer z Niemiec i Sygenta ze Szwajcarii twierdzą, że nie ma wystarczających dowodów w sprawie szkodliwości ich produktów i że restrykcje w ich używaniu nie są kluczowe dla ochrony pszczół.

Głosowanie miało również miejsce 15 marca, jednak nie było ono rozstrzygające, gdyż nie uzyskano wystarczającej większości dla wprowadzenia zakazu - 13 krajów opowiedziało się za zakazem (w tym Polska), 9 było przeciw a 5 wstrzymało się od głosu. Organizacja Greenpeace uważa, że był to skutek silnego lobbingu producentów tych środków.

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/unia-europejska-zakaze-stosowania-pestycydow-ktore-powoduja-wymieranie-pszczolNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 kwie 2013, 23:00 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Rejestracja: 18 gru 2011, 5:38
Posty: 315
Pszczoły mogą ginąć głównie z powodu wyczuwania zmian w przyrodzie, tych, które nie są spowodowane przez człowieka, które ludzi jeszcze nie zabiją tylko pogarszają samopoczucie, więc likwidacja pestycydów może nic nie dać.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 maja 2013, 8:42 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
MrSpock pisze:
Pszczoły mogą ginąć głównie z powodu wyczuwania zmian w przyrodzie, tych, które nie są spowodowane przez człowieka, które ludzi jeszcze nie zabiją tylko pogarszają samopoczucie, więc likwidacja pestycydów może nic nie dać.


Niestety ale to tak jak z ludźmi najpierw trzeba usunąć przyczynę :obiad: :hmmm: choroby a później leczyć skutki jakie ona wyrządziła a nie na odwrót.... :bezradny:

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 maja 2013, 22:56 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 gru 2011, 12:14
Posty: 367
Lokalizacja: Płd. - wsch. Łodzi
Płeć: mężczyzna
MrSpock pisze:
Pszczoły mogą ginąć głównie z powodu wyczuwania zmian w przyrodzie, tych, które nie są spowodowane przez człowieka, które ludzi jeszcze nie zabiją tylko pogarszają samopoczucie, więc likwidacja pestycydów może nic nie dać.


Bzdura ale za to mocno promowana przez koncerny chemiczne.
Na razie pestycydy, a szczególnie neonikotynoidy są głównym powodem ginięcia pszczół.
O dziwo właśnie ma być wprowadzony na dwa lata zakaz ich stosowania w UE.
Na drugim miejscu pod względem toksyczności dla pszczół są rośliny GMO, których pyłki również są trujące dla nich.

:hejka:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 maja 2013, 22:14 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
AVAAZ

Drodzy, wspaniali Przyjaciele,

Udało nam się — Europa zakazała właśnie zabójczych dla pszczół pestycydów!! Wielkie korporacje, w tym Bayer, przeznaczyły ogromne sumy pieniędzy na to by nas uciszyć, ale siła głosów obywateli, naukowców i wspaniałych przywódców przezwyciężyła te giganty!

„Wymierające” pszczoły w siedzibie Bayer, Kolonia
Vanessa Amaral-Rogers z grupy specjalnej Buglife, przyznała, że:

“Było bardzo blisko, ale dzięki wielkiej mobilizacji członków Avaaz, pszczelarzy i wszystkich, którzy wspierali naszą walkę, udało nam się wspólnie wygrać! Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że fala telefonów i maili do ministrów, demonstracje w Londynie, Brukseli i Kolonii i ogromna petycja z 2,6 milionem podpisów umożliwiła nam tę wygraną. Serdeczne podziękowania dla Avaaz i wszystkich dzięki którym było to możliwe!”

Pszczoły zapylają dwie trzecie naszej żywności — kiedy naukowcy zauważyli, że te wspaniałe stworzenia wymierają w zastraszającym tempie, Avaaz wkroczył do akcji i wspólnie walczyliśmy aż udało nam się w końcu odnieść sukces. Ta wygrana to efekt dwuletniej fali wiadomości wysyłanych do ministrów, protestów wspieranych przez pszczelarzy, badań opinii publicznej i wielu, wielu innych starań. Oto jak wspólnie tego dokonaliśmy:

Wspierając Francję. W styczniu 2011, 1 milion ludzi podpisuje się pod naszym apelem do władz Francji o utrzymanie zakazu morderczych neonikotynoidowych pestycydów. Członkowie Avaaz wraz z pszczelarzami spotykają się z ministrem rolnictwa przekonując go by przeciwstawił się silnemu lobby utrzymał zakaz i wysłał jasny przekaz innym przywódcom.

Bernie w Brukseli
Bernie, ogromna nadmuchiwana pszczoła, pomaga nam dostarczyć naszą petycję liczącą 2,6 mln podpisów do Brukseli
Sprzeciwiając się wielkiemu przemysłowi. Bayer musiał stawić czoło aktywistom Avaaz oraz innym organizacjom podczas trzech swoich ostatnich spotkań. Giganci pestycydów są witani przez pszczelarzy, ogromny rój i banery z naszą petycją liczącą ponad 1 mln podpisów wzywającą do wstrzymania używania pestycydów neonikotynoidowych do czasu, kiedy naukowcy orzekną o ich wpływie na żywotność pszczół. Avaaz prezentuje swoje stanowisko na samym spotkaniu, ale Bayer mówi ‚nie’.
Zaznaczając rolę nauki. W styczniu Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności konkluduje, że trzy rodzaje pestycydów stwarzają ogromne zagrożenie dla populacji pszczół na świecie– wkraczamy do akcji upewniając się, że europejscy politycy zareagują na doniesienia naukowców ze swoich krajów. Nasza petycja rośnie do 2 mln podpisów. Po wielu rozmowach z przywódcami UE, Avaaz dostarcza naszą petycję prosto do siedziby UE w Brukseli. Tego samego dnia, Komisja Europejska wychodzi z propozycją 2-letniego zakazu!

Marsz pszczelarzy
Pszczelarze pomagają nam dostarczyć naszą petycję na Downing Street
Korzystając z kolejnych szans. Wojna o ochronę pszczół przybiera na sile w lutym i marcu. Członkowie Avaaz w całej UE gotowi są do mobilizacji podczas gdy 27 krajów decyduje o przyjęciu lub zablokowaniu propozycji. Giganci rolnictwa – Wielka Brytania i Niemcy ogłaszają, że nie zagłosują na tak. Avaaz publikuje badania opinii publicznej, które dowodzą, że obywatele Wielkiej Brytanii i Niemiec opowiadają się za zakazem. Członkowie Avaaz wysyłają także prawie pół miliona maili do europejskich ministrów rolnictwa. Najwyraźniej bardziej przestraszony głosami swoich własnych obywateli niż przemysłowego lobby, brytyjski minister Owen Paterson przestrzega przed “cyber-atakiem”, na co dziennikarze odpowiadają publikując obszerne analizy i rozwiewając wątpliwości w tej sprawie, tym samym stając po naszej stronie! Bernie — nasza 6-metrowa pszczoła z Brukseli – pozwala nam na skuteczną wizualizację naszej petycji w momenc ie gdy negocjacje wkraczają w ostatnią fazę. Dziennikarze lgną do Bernie, a do nas dochodzą słuchy, że hiszpański minister chce się teraz przyjrzeć bliżej pozycji naukowców w tej sprawie. Nie udaje nam się jednak zebrać większości koniecznej do uchwalenia zakazu.

Bernie w The Independent
Pszczoła Bernie w gazecie The Independent
Zielone światło w miejsce czerwonego. W kwietniu propozycja ochrony pszczół trafia do Komisji Odwoławczej – widzimy promyk nadziei, teraz musimy tylko przekonać kilka innych krajów do zmiany ich dotychczasowej pozycji. Na ostatnim półmetku, Avaaz rozpoczyna współpracę z innymi organizacjami – Environmental Justice Foundation, Friends of the Earth czy Pesticides Action Network, cały czas pomagają nam też pszczelarze i znani projektanci, dzięki którym organizujemy protest przed parlamentem Wielkiej Brytanii. W Niemczech pszczelarza piszą swoją własną petycję zwracając się bezpośrednio do swojego rządu o pomoc. 150,000 obywateli tego kraju podpisało tę petycję w zaledwie dwa dni. Dostarczamy petycję do Kolonii niedługo potem. Deszcze telefonów spadają nieustannie na ministrów w europejskich stolicach. Korporacje finansują wielkie kampanie reklamowe, które pojawiają się na większych lotniskach – w ten sposób usiłują przyciągnąć uwagę urzędników wysokiego szczebla. Ich przekaz nie trafia na żyzny grunt, najpierw Bułgaria – wielka nagroda – Niemcy zmieniają swoje stanowisko, a w tym tygodniu ostateczna wygrana, ponad połowa krajów UE głosuje za zakazem!

By dotrzeć do tej wygranej wspólnie przebyliśmy długi bieg na ogromny dystans, który nie byłby możliwy bez naukowców, specjalistów, współczujących urzędników, pszczelarzy i wszystkich partnerów naszych kampanii. Możemy być dumni z tego co wspólnie udało nam się osiągnąć.

Jeden z adwokatów ochrony pszczół, Paul de Zylva, prezes Pesticides and Pollinators Unit at Friends of the Earth powiedział:

„Dziękujemy milionom członków Avaaz, którzy dołączyli do mobilizacji na ulicach i online. Nie mam wątpliwości co do tego, że ogromna petycja Avaaz i kreatywne kampanie pomogły pchnąć tę sprawę dalej, uzupełniając pracę naszą i innych organizacji pozarządowych”.

Czas uczcić nasz wspólny krok naprzód, który pozwoli tym cennym stworzeniom złapać głęboki oddech. Zakaz UE będzie jednak aktualny jedynie przez następne 2 lata. Potem zostanie poddany dalszym poprawkom. W międzyczasie na całym świecie pszczołom cały czas będą zagrażać pestycydy. W Europie i na całym świecie jest jeszcze wiele do zrobienia by upewnić się, że sumienne badania i wyniki pracy naukowców będzie przewodzić rolnictwu i ochronie środowiska. Nasza społeczność nadaje się świetnie do tej roboty. :) :spoko: :spoko: :spoko:

Z nadzieją i radością,

Ricken, Iain, Joseph, Emily, Alex, Michelle, Aldine, Julien, Anne, Christoph wraz z całym zespołem Avaaz

PS: Nie poddawajmy się – wesprzyj by upewnić się, że przyjdzie na to pora, będziemy dysponować wystarczającymi środkami by zorganizować wielką kampanię w sprawie na której zależy nam wszystkim: https://secure.avaaz.org/pl/bees_victor ... ab&v=24719

WIĘCEJ INFORMACJI

EU bans pesticides over bee fears (Reuters)
http://www.reuters.com/video/2013/04/29 ... oChannel=5

Bee-harming pesticides escape proposed European ban (The Guardian)
http://www.guardian.co.uk/environment/2 ... ropean-ban

EU says it will push through better bee protections after members disagree over pesticides (Washington Post)
http://www.washingtonpost.com/business/ ... story.html

Save the bees: Protesters swarm around Parliament in support of pesticides ban (Mirror)
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/sa ... nd-1855996

Historic vote to ban neonicotinoid pesticides blamed for huge decline in bees (The Independent)
http://www.independent.co.uk/news/uk/po ... 91807.html

EU to ban pesticides linked to bee decline (Al Jazeera)
http://www.aljazeera.com/news/europe/20 ... 40126.html

European Union imposes ban on pesticides linked to bee deaths (RFI)

http://www.english.rfi.fr/environment/20130429-european-union-imposes-ban-pesticides-linked-bee-deaths

EU to ban bee-killing pesticides (EU Observer)
http://euobserver.com/environment/119979
http://www.monitor-polski.pl/prawdziwy-cel-zamachu-w-bostonie-utrudnic-amerykanom-zbrojna-obrone/#more-6196

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 04 maja 2013, 14:58 
Jak zwykle atak fałszywej flagi. Wymieranie pszczół jak i innych gatunków jest wywołana działalnością psychopatów i nie ma innego powodu jak tylko taki aby zaoferować idiotom super hiper ultra genetycznie modyfikowane coś, co do wzrostu nie będzie potrzebowało pszczół, a co psychopaci mają opatentowane i za co będą za gardziel trzymać całą ludzkość i będą bulić żeby ci mogli co żreć albo zdechną.

Inne wytłumaczenie istnieje tylko jedno, fauna i flora wie że zbliża się wielka zagłada na skalę globalną.Na górę
   
 
 
Post: 10 maja 2013, 13:55 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Prison Planet

Strona główna
Polityka
Ekonomia
Nauka i technologia
Multimedia
Globalne trendy
Audycje
Kontakt

Znikanie pszczół a trwałe smugi - chemtrials. #2
Dr Jerzy Jaśkowski, dr Katarzyna Leśnikowska-Osielska, Katedra Biofizyki GUMED
Polska

2013-05-10

Obrazek

Kontynuacja artykułu: Znikanie pszczół a trwałe smugi - chemtrials. #1

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/znikanie_pszczol_a,p2001528818

Wiadomo, że stałe opryski - chemtrials - w Polsce rozpoczęły się w roku 2003. Próbując się czegoś dowiedzieć wystosowałem stosowne pismo do urzędów wojskowych.

Pytania , które zdałem brzmiały:
Pytanie: Kto i kiedy opracował dokument zwany Ocena Oddziaływania na Środowisko takich smug?
Informuję, że taki dokument w Siłach Powietrznych nie był opracowywany.

Pytanie: Kto i z jakiej puli finansuje zarówno powstawanie trwałych smug jak i OOŚ?
Nie posiadamy żadnych informacji na ten temat.

Pytanie: Jak wiadomo tworzenie tych smug rozpoczęło się w 2003 roku. Ile tysięcy ton rozsypano nad Polską? Nie posiadamy żadnych informacji na ten temat.

Pytanie: Kto i za czyje pieniądze dokonuje badań poszczególnych lotów?
Nie posiadamy żadnych informacji na ten temat.

Pytanie: Kto dostarcza beczki z preparatami? Jaka firma przygotowuje te preparaty?
Nie posiadamy żadnych informacji na ten temat.

Pytanie: Jak długo będą prowadzone jeszcze prace rozsypywania preparatów w powietrzu?
Nie posiadamy żadnych informacji o prowadzeniu jakichkolwiek prac związanych z rozsypywaniem preparatów w powietrzu.

Na wszystkie pytanie otrzymałem odpowiedź “nie wiem”.

Oczywiści można by przypuszczać, że w Polsce, po katastrofie w Mirosławcu, nie istnieje już ani lotnictwo ani obrona przeciwlotnicza, skoro wyżsi oficerowie upoważnieni do udzielania odpowiedzi nie mają pojęcia co się dzieje na niebie. Ale oczywiści to są gołosłowne twierdzenia pospólstwa.

phpBB [video]


phpBB [video]


Jak wiadomo pszczoła posiada zmysł pozwalający jej orientować się w przestrzeni za pomocą zmian ziemskiego pola magnetycznego. Każdy może sobie przeprowadzić proste doświadczenie. Należy położyć na stole zwykły kompas i potem obok np. siekierkę. Okazuje się, że w zależności od odległości siekierki od kompasu igła magnetyczna zmienia kierunek.

Rysunek przedstawia przekrój pszczoły. Pszczoła podobnie jak człowiek większość uzwojeń nerwowych ma w jamie brzusznej.

Obrazek

Znany jest skład chemiczny oprysków - trwałych smug. W większości badanych przypadkach jest on następujący: w nawiasach podany wzrost w procentach po opylaniu.


Aluminium
powyżej 5120% normy
Bar
wzrost powyżej
44480%
Bor
powyżej 13100%
Wapń
16600%
Chrom
28,2 mg/kg wobec śladowych ilości w kontroli
Miedź
78800%
Żelazo
33600%
Magnez
4320%
Mangan
11240%
Nikiel
672%
Ołów
202%
Stront
4900%
Wanad
1248%
Cynk
1186%

Ferromagnetyki zostały wytłuszczone. To one właśnie są odpowiedzialne z zmianę kompasu wewnętrznego owadów.

Pszczoła zarówno w powietrzu jak i na kwiecie styka się z tym “trującym” opadem. Nanocząstki przyklejają się do ciała, mogą dostawać się do tchawek, dostają się do przewodu pokarmowego. Każda pszczoła “oblepia” się indywidualną ilością opadu. Tak więc jej zaburzenia kierunku i natężenia pola magnetycznego będą indywidualne. Po wylocie z ula, pszczoła udaje się w poszukiwaniu kwiatów. Każda w trochę innym kierunku. Oblepianie się nanocząstkami powoduje zaburzenie odbioru pola magnetycznego. Pszczoła więc lata, i lata, aż padnie z powodu wyczerpania. Jeżeli na obszarze 1 ha czyli 10 000 metrów kwadratowych padnie nawet 1000 czy też 10 000 pszczół to nikt nie jest w stanie ich znaleźć, ponieważ na obszarze 10 metrów kwadratowych jedna pszczółka leżąca w trawie jest niewidoczna. A nawet jak ktoś znajdzie taką jedną pszczółkę to nie skojarzy z padnięciem całej kolonii. O tym, że sprawa znikania pszczół zależy od oblepiania nanocząstkami ferromagnetycznymi świadczy fakt, że także trutnie i inne owady reagujące na pole elektromagnetyczne znikają. Po prostu pszczoły w ulach mogą być lepiej obserwowane.

Obrazek

Powyższe zdjęcia przedstawiają obraz skórny choroby zwanej Morgellons. Wyraźnie widoczne pod powiększeniem włókna.


To wyjaśnienie wydaje się logiczne i proste. Zawsze uczono, ze najprostsze wyjaśnienia są prawdziwe. Nie należy szukać krasnoludków jeżeli można coś wyjaśnić na podstawie prostych praw fizycznych. Dlaczego fałszywa flaga? Ponieważ sprawa zaniku pszczół stała się głośna i rozmaitej maści “naukowcy etatowi” zaczynają wyciągać najrozmaitsze teorie. Wszystkie te teorie i teoryjki oczywiście podpisywane są przez utytułowanych autorów i oparte na ich wierze. A podobno w nauce liczą się fakty, a nie wiara. Nawet Komisja Europejska przyłączyła się do dezinformacji pomimo, że w czasie głosowania nie zdobyto kwalifikowanej większości wydała już dokument stwierdzający, główną przyczyną znikania pszczół są opryski. [np. neonikotynowych [NNI - chlotianidyna, imidachlopryd i tiametoksam]. I mocą swoją, super państwa, wprowadziłą 2 letni zakaz stosowania tych związków. [za głosowało tylko 15 osób].

Problem polega na tym, że po pierwsze: opryski istnieją od wielu wielu lat, a pszczoły zaczęły zanikać ok. 10 lat temu, najbardziej na terenach działań wojennych. Jest wyraźna korelacja pomiędzy stosowaniem trwałych smug, a znikaniem pszczół.

Po drugie: u ludzi zamieszkujących teren na których wojsko, broni granic za pomocą trwałych smug, występuje choroba zwana Morgellons. Okres utajenia wynosi ok 10 lat. [vide zdjęcia]

Po trzecie: jeżeli pszczoły znikają to w jaki sposób stwierdzono, że zostały zatrute chemikaliami? Przecież jeżeli zniknęły, to ŻADEN europejski czy też amerykański naukowiec nie mógł przeprowadzić badania toksykologicznego, potwierdzającego zatrucie lub nie danego owada. Na jakiej więc podstawie wysnuwają takie wnioski. Pozostaje to tajemnicą urzędników publikujących takie dezinformacje.

Zmiany notowane u ludzi są tak samo powszechne jak znikanie pszczół i występują na całym świecie w tych samych regionach tylko u ludzi po dłuższym czasie stosowania “oprysków”

Wnioski: Dopóki wojsko będzie się znęcało nad atmosferą pszczoły będą znikały. Ludzie, a szczególnie dzieci powinny chodzić w maseczkach jak na załączonym obrazku..

Obrazek

Konsekwencją znikania pszczół będzie zmniejszenie plonów z upraw. To stworzy otwarty rynek do sprowadzania owoców, warzyw itd, z terenów, które nie były opryskiwane i otworzy pole do sprzedaży upraw GMO. Jak zabraknie jedzenia to ludzie będą konsumowali wszystko, co się nadaje do jedzenia nie patrząc na konsekwencje. Znamy to z okresu wyzwalania obozów koncentracyjnych. Wojska Sowieckie, w dobrej wierze, chciało uszczęśliwić wyzwolonych dając im grochówkę, tuszonkę, czekoladę. Zmarło w pierwszych dniach sporo ludzi z powodu zaburzeń jelitowych. Wygłodniali ludzie jedli do oporu.

PS. Co najmniej zdziwienie budzi podawanie przez prasę sformułowań w rodzaju: ”uczeni amerykańscy, rosyjscy etc”. Generalnie pod każdym odkryciem powinien się podpisać odkrywca, o ile to jest odkrycie. Wprowadzanie zbiorowych określeń jako żywo przypomina: komitet centralny podjął decyzję podwyżki cukru i tym podobne. Tak jakoś “wychodzi” od ponad 20 lat, że wszystko kryje się za zbiorową zasłoną Unia Europejska, Komitet Centralny, Uczeni... Musisz sam PT Czytelniku pomyśleć dlaczego oni się tak ukrywają i czego się boją?

Bardzo prosimy o wszelkie informacje związane z tym tematem. Szczególnie od oblatywaczy lub ich rodzin. Potrzebny dokładny skład chemiczny stosowany w Polsce, w celu opracowania sposobów leczenia. Jeżeli taki pył nanocząsteczkowy dostanie się do oka, mózgu może spowodować trudne do przewidzenia dolegliwości.

Kontakt: jjaskow@wp.pl

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/znikanie_pszczol_a,p1649349431

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group