Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 lis 2020, 23:18

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Psychedeliczne Doświadczenie (napisy PL)
phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 maja 2013, 18:38 
VIP Member
Awatar

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Dobra, konkretna i z humorem audycja nt. Ayahuaski i nie tylko. ;)

Polecam posłuchać konkret :spoko:

-- sob gru 07, 2013 11:16 am --

Kolejna audycja z Kubą, tym razem inne ciekawe tematy min. nowo odkryty nowy entheohen, którego się nazywa kobiecą ayahuasca - bardzo ciekawe i miło się słucha :słonko:

polecam :spoko:

Provost and Judge * 7th Degree

moja aktualna opinia na temat psychodelików (jestem od 20 lat zaangazowany w tematy rozwoju osobistego i rozwoju duchowego, mam rowniez doswiadczenia z salvią i grzybami) jest taka:

zwolennicy tych substancji widzą je tylko w pozytywnym swietle- to dosyć oczywiste.
krytycy- widzą ciemne jej strony.

ale wg mnie zarówno jednostronne przedstawianie psychodelikow jako cos pozytywnego,
jak i przedstawianie ich w negatywnym swietle jest generalnie nie do konca trafionym pomyslem. Tzn. mozna coprawda stwierdzać, ze "na mnie to działa dobrze", ale nadużyciem bedzie twierdzenie ze "te substancje są same w sobie dobre".

Z jednej strony to prawda, ze niektorym one pomagają i to prawda, ze niektórym one nie pomagają (a pewnie komuś tam zaszkodzą). Tak wiec cała batalia o to, aby ustalić "czy one są same w sobie pozytywne czy negatywne" wypaczają ich charakter. No ale cóż- moze tak jest z każdą rzeczą na tym świecie a jedynie w temacie psychodelików widać to mocniej?

niektorych moze zmartwić to bo widzę, ze są tacy którzy lubią
nazywać te rzeczy np. świętym grallem i mieć poczucie, ze znaleźli wlasnie taki złoty środek
za pomocą którego zrobią w życiu to i owo. MOZE TAK czasem BYĆ do pewnego stopnia choć nie musi i moim zdaniem warto mieć dystans do takiego pomysłu- co nie oznacza, ze trzeba rezygnować zupelnie z tych rzeczy :)

Jest też taki "niebezpieczny" typ psychonauty, ktory uwaza sie za oswieconego. Coś tam oczywiscie doznał, ale nie widzi, ze spowodował tylko tym samym rozbuchanie swojego ego i w rezultacie nawet nie wie o tym, ze cofnął się o krok w tył w tak zwanym rozwoju. Moze to byc żałosne i na lata nieuleczalne.

Temat: rozwoju duchowego a psychodelików jest delikatny i tutaj NIE MA JEDNEJ ODPOWIEDZI. Duzo latwiej rozpatrywać to w kontekscie terapii tzn. przepracowywania swoich programów, ale rozwój duchowy to jeszcze troche insza inszość.

Rozmawialem pewnego czasu z mistrzem zen na ten temat (dla mnie jest to pewien wyznacznik człowieka, ktory w rozwoju nad wlasnym umyslem jest daleko lub przynajmniej: dalej niż ja) i uslyszalem, ze
faktycznie one otwierają głowę ale pozostaje kwestia integracji tego potem z życiem.

Czy taki hipis jest bardziej oswiecony niż "typowy szary człowiek"? Tutaj byłbym mimo wszystko ostrożny.
W kazdym razie mistrz zen powiedział: "znalem wielu hipisów i u nich ten proces polegał na tym, ze zamieniali jedno przywiązanie na inne". Też mi pocieszenie :) Tutaj raczej nie ma nic za darmo i zadna substancja tego ci nie da sama z siebie.

Temat jest delikatny i tutaj KAŻDY ma swoją racje.
Jesli uwazasz, ze psychodeliki zaprowadzą cie do piekła- one faktycznie mają taką moc, ze wpadniesz w objętości szatana jesli sie postarasz :)

Jesli chcesz nieba- bedziesz mial niebo.

Jesli chcesz leczenia z uzależnień: masz rowniez na to szanse.

Jesli chcesz siebie poznać lepiej: MOŻE ci sie to uda, a moze wpadniesz w wieksze pomieszanie :)

Jesli chcesz oswiecenia: UWAGA
oswiecenie nie polega na chceniu czegokolwiek
wiec doradzam umiar i mocne stąpanie po ziemi.

to moze tyle w temacie :)

Awatar użytkownika

Trochę o konopiach. Nagranie z 2 marca 2014. Jest to pierwsze wstępne wystąpienie na spotkaniu Enteogeny: Rośliny psychoaktywne w procesie transformacji człowieka. Myślę, że NTV puści także następne wykłady ze spotkania. :)

Enteogeny: Czy należy bać się konopi - Tomasz Gruba - 1.04.2014
phpBB [video]

Materiał jest nie tylko o konopiach ale także o popularnych w naszym świecie legalnych narkotykach, czyli tzw. "używkach".

-- pt kwie 18, 2014 8:26 pm --

NTV wyemitowało kolejny materiał wideo ze spotkania. Tym razem o enteogenach wypowiada się nasz kolega etnobotanik Kuba Babicki:
Enteogeny - Jakub Babicki - 15.04.2014
phpBB [video]

Są to fragmenty z 2ch wykładów "Enteogeny i podstawy biologii kwantowej" oraz " Ayahuasca: Badania kliniczne i szamanizm".
Myślę, że jest to bardzo wartościowy i wnoszący wiele w tematykę materiał, dlatego też całym sobą go polecam!! :)

-- pn cze 16, 2014 4:01 pm --

Bardzo zgrabna wypowiedź nt. leczniczych właściwości enteogenów. Warto posłuchać, konkret!

Amber Lyon Trips All Over the World to Discover the Power of Hallucinogens
phpBB [video]

Video w wersji ENG ale myślę, że jest ono warte przetłumaczenia na PL ze względu z ilość przytoczonych materiałów dowodowych :spoko:

Awatar użytkownika

Ciekawy link w którym mainstream zaczyna dopuszczać wreszcie drugą stronę barykady w tzw. "wojnie z narkotykami". Psychodeliki czy ktoś tego chce czy nie, to potężne narzędzie medyczne, które może być wykorzystane na wielu płaszczyznach nauk medycznych, od leczenia nowotworów - profilaktycznie, wspomagająco, czy jako główna terapia, do szerokiego potencjału w psychiatrii klinicznej w leczeniu różnych jednostek chorobowych o podłoży mentalnym, psychicznym, po uzależnienia, fobie, lęki. Przede wszystkim psychodeliki wykazują niebywałą skuteczność w walce z jedną z największych plag społecznych ostatnich czasów - depresją.

Dziennikarka CNN opowiada o ogromnych leczniczych właściwościach enteogenów
phpBB [video]

Awatar użytkownika

Osobista relacja po ceremonii ayahuaski

Ayahuaska- dzień po ceremonii. http://www.duchimateria.pl
phpBB [video]

Sublime Master Elect * 11th Degree

trochę luzu wakacyjnego w stylu hoolywood (czyli wubudubu zabili go i uciekł)jak to Luc Besson i jego ekipa ma w zwyczaju ale ,żeby nakręcić taki obraz trzeba trochę podróży lsd odbyć(podobnie jak ekipa Camerona z Ayahuascą przy Avatarze)

Lucy Official International Trailer #1 (2014) - Scarlett Johansson Movie HD
phpBB [video]

Awatar użytkownika

yogen8 pisze:
trochę luzu wakacyjnego w stylu hoolywood (czyli wubudubu zabili go i uciekł)jak to Luc Besson i jego ekipa ma w zwyczaju ale ,żeby nakręcić taki obraz trzeba trochę podróży lsd odbyć(podobnie jak ekipa Camerona z Ayahuascą przy Avatarze)
[Youtube]www.youtube.com/watch?v=RnKVv8Lp_xU[/Youtube]

https://www.youtube.com/watch?v=RnKVv8Lp_xU

Twórców tego filmu to chyba bardziej kokaina inspirowała albo jakieś inne niepożyteczne speedy.
Z LSD jest tak, że nasze ego nie jest tak zaborcze, no i odkrywany jest świat ducha.
A ten film to dla mnie kolejna papka nijak mająca się do realiów doświadczeń związanych z LSD.
LSD, psylocybina i ayahuasca są do siebie bardzo podobne.

Podobnie jak w przypadku marihuany, która niweluje agresję, przy LSD tworzenie jakiejkolwiek wojny, bójki jest niemożliwe.
Cytuj:
Oczyszczenie drzwi percepcji czyni wojnę niemożliwą. Te słynne zdjęcia dokumentalne z lat 60-tych pokazują wojskowy eksperyment z podaniem LSD żołnierzom. Większość z uczestników tych eksperymentów została wkrótce przekonanymi pacyfistami i opuściła armię. Raport wojskowy określił w związku z tym LSD jako substancję o "wyjątkowo niebezpiecznym działaniu"...

źródło: http://www.filmsforaction.org/watch/the-army-gives-soldiers-lsd-for-an-experiment-what-happens-next-is-hilarious/

A tutaj filmik w pigułce nt. dobrodziejstw psychodelików w medycynie.
phpBB [video]

Awatar użytkownika

długo się nie odzywałeś Divinorum :cwaniak: . jestem Za w stosunku do postu . :hejka:

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Bardzo fajny i szczegółowy wywiad na temat Ceremonii Ayahuasci.

Ayahuasca to nagranie rozmowy via Skype z serdeczną przyjaciółką z USA, która właśnie wróciła z Peru gdzie pod opieką szamana poddała się rytualnemu zażyciu Ayahuasca. Fascynująca relacja, z której dowiecie się wszystkiego z pierwszej ręki. Poszukamy odpowiedzi na pytania czym jest Ayahuasca? Psychodelik, lekarstwo, kontakt z bogiem, z samym sobą? Jakie doznania ma człowiek przyjmujący tą tajemniczą znaną od wieków ale nielegalną w Europie substancję? Opowieść jest długa i szczegółowa. Nie pomijamy także kwestii technicznych. Dowiecie się jakie są koszty takiej wyprawy i jak jest zorganizowana. Poznamy mroczną stronę ludzkiej duszy. Sprawdzimy czy Ayahuasca wnosi coś w życie człowieka, który ją przyjmuje? Warto też postawić pytanie – Czy Ayahuasca jest przyszłością ludzkości czy tylko szamańskim doświadczeniem? To, oraz wiele wiele innych szczegółów znajdziecie w odcinku podcastu Pihontarium z serii Ayahuasca. Zapraszam serdecznie.

Pihontarium: Ayahuasca
http://www.radionafali.com/2014/07/pihontarium-ayahuasca-czesc-1/
http://www.radionafali.com/2014/07/pihontarium-ayahuasca-czesc-2/
http://www.radionafali.com/2014/07/pihontarium-ayahuasca-czesc-3/

Awatar użytkownika

Graham Hancock - Wojna o świadomość (Zbanowane wystąpienie TED) (napisy PL)
phpBB [video]

Bardzo fajnie koleś gada :)

Dodam jeszcze to tego niestety nieprzetłumaczone. Tylko 3 min ale ile refleksji :)

Graham Hancock - States Of Consciousness
phpBB [video]

Może ktoś chętny by przetłumaczył, ja mogę zrobić synchro napisów i zgrać angielskie.

następny po polsku
Psychodeliczna Suwerenność - Graham Hancock 720p PL
phpBB [video]

Awatar użytkownika

Jakub Babicki - Substancje psychoaktywne jako nowoczesne źródło leków
phpBB [video]

-- sob wrz 19, 2015 9:54 pm --

Nowa rewolucja w badaniach nad psychodelikami, cz. 1 - Krzysztof Kolecki
Dużo definicji i podstaw.
phpBB [video]

Zgubisz ego i całą fazę bedziesz go szukał :-)
Albo, bedziesz przypominal sobie o jakis zlych sprawach i bedziesz wciaz mowil do siebie ze jestes skurwysynem.
Albo...
Bedzie tak jak sobie pomyslisz, poniewaz to nasze umysly tworza wszystko.. Po grzybach zrozumiesz o co mi chodzi.
Ps. Uwazaj na ludzi :-)

Też kiedyś mialem dwie miejscowki w lesie, pod wielkimi Dąbami, ale jakiś pajac postanowil zbudowac autostrade przez caly las... I po ptokach...doslownie :-(
Ogolnie pare razy sprobowalem grzybow i zawsze mialem te same przemyslenia wiec juz nie ma sensu jedzenie ich przezemnie. Ale. Ostrzegam, bedziesz jak male bezbronne dziecko po nich, miejsce jest kluczowe. Zero czlowieczakow, inaczej wpadniesz w taka panike ze nawet sobie tego nie wyobrazasz. Raz zle obliczylem czas i zastala mnie noc w lesie a ja totalnie zdeptany przez grzyby. Wracalem srodkiem lasu w ciemnosci bo czulem sie tam sto razy bezpieczniej niz idac ulica. Na sama mysl o czlowieku wpadalem w panike. Bedziesz dziki panie, bez ego tak jest. Jak dobrze ze wraz ze slabnieciem psylo ono wraca, jakbys sie go pozbyl na stale to psychiatryk.

Jednak najpiękniejsze w tym jest to ze pod wplywem rozumiemy ten swiat. To że my jestesmy niesmiertelni a caly ten swiat to tylko chwilowe zludzenie. Nagle wielkie problemy sa niczym, bo jak nieprzyjemny szef ma sie do nieskonczonego wszechswiata, to tylko chwila, wszystko rozwieje wiatr, a nasze prawdziwe Ja wielkie niezwyciezone i niezniszczalne bedzie trwac wiecznie. Gdybysmy osiagneli taki umysl w codizennym zyciu bez wspomagaczy to byloby pieknie. A kiedy wracamy do siebie znow wszystko po staremu :-) znow nasze ciala to my a szef psuje humor... Moze tak musi byc :-)

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

owcz4r pisze:
Zgubisz ego i całą fazę bedziesz go szukał :-)
Albo, bedziesz przypominal sobie o jakis zlych sprawach i bedziesz wciaz mowil do siebie ze jestes skurwysynem.
Albo...
Bedzie tak jak sobie pomyslisz, poniewaz to nasze umysly tworza wszystko.. Po grzybach zrozumiesz o co mi chodzi.
Ps. Uwazaj na ludzi :-)

Podpisuję się pod tym!

Oj tak, ludzie są be i fe , chyba, że mowa o Twoich najbliższych z którymi to te grzybki konsumujesz :)

Lendziel pisze:
Może ktoś opisać kto zażywał lub medytował na grzybach swoje doświadczenia? Chciałbym wiedzieć mniej więcej jak to wygląda :)

Hm, mi się wydaje, że chyba nie ma sensu "nastawiać się" na coś po psychodelikach. Ja myślałam, że po grzybkach będę siedzieć i medytować, poznam lepiej samą siebie itp itd.. Podobnie jak Ty :) Tymczasem włączył mi się tryb poszukiwacza przygód - wszystko musiałam zobaczyć, wszędzie musiałam pójść, każdy bodziec mnie fascynował i cieszył, odkrywałam świat na nowo. Gdy moja faza już zeszła, w pewnym sensie było mi jakoś przykro, że oprócz odkrycia jak działa mój mózg i poprawy samopoczucia na następne parę tygodni, to nie wpłynęło to za bardzo na mój światopogląd.. Dopóki nie spróbowałam LSD... To już zupełnie inna historia :)

Każdy reaguje inaczej. Jeden będzie siedział przy ścianie i gapił się parę godzin na firankę, drugi pobiegnie odkrywać świat, a trzeci się wręcz na niego zamknie. Istotne jest jednak, byś jedząc grzyby był pozytywnie podszedł do tego doświadczenia i miał dobre samopoczucie - to może zdecydowanie wpłynąć ja jakość Twoich przeżyć :) Have fun!

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Mnie od dłuższego czasu interesują psychodeliki. Ale z substancji psychoaktywnych paliłem do tej pory tylko Szałwie Divinorum 15x jak jeszcze była legalna. Co do takich rzeczy jak grzybki czy LSD to jeszcze nie brałem bo nawet gdy miałem okazję to odmawiałem ponieważ boję się konsekwencji zwłaszcza jak okazja nadarza się w czasie trwania imprezy.
Spróbował bym tego gdyby była to jakaś sesja wejścia w głąb siebie pod okiem opiekuna bym nie zrobił sobie jakiegoś psychicznego kuku, a na imprezach o to najłatwiej. Kiedyś oglądałem program jak ludzie mający jakieś egzystencjalne problemy, lęki czasem nawet przed zbliżającą się śmiercią jak np mieli raka, przeszli sesję z LSD (w Szwajcarii jest tam jakiś specjalny ośrodek) i jakoś inaczej po tym zmienili podejście do niektórych spraw, pozbyli się lęków... ogólnie nie poszło to w bad trip ale w pomoc. Zioła już nie palę 11 miesięcy, bo nie służyło mi a najgorsze stany po zjaraniu to miałem na mieście zwłaszcza w klubie, napędzanie leków itp. a co dopiero psychodelik w takich warunkach. Może rzeczywiście do takich rzeczy trzeba podchodzić ze specjalnym nastawieniem?
Co do tematu to polecam przeczytać ten wywiad z Christianem Rätschem (wywiad sprzed 3 lat a pamiętam go do dziś) chyba największym specjalistą w tematach psychodeliki, odmienne stany świadomości, OOBE itp.
http://wiadomosci.onet.pl/prasa/wszyscy ... alni/b8q37

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Takie odpływy w tzw. wyższe stany świadomości, czy nawet OOBE to wszystko ślepy zaułek, doświadczenia kreaowane przez własny umysł, to nie ma nic wspólnego z prawdziwą świadomością gdy człowiek czerpie wiedzę i ma kontakt z duchem ludzkim.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

:tak:
Zgadzam się,żadne syntetycznie dowalone sztuczydła nie zastąpią prawdziwości,będą syntetyczne.
Chcecie się dopalić?
To się wpdolicie,i poszukacie wyjścia z labiryntu,marazmów z tym związanych.

Mogą się okazać przecudowne,te doświadczenia,ale to syntetyki,zamienniki
Każdy niech sobie orze jak może,nie moje pola, a tym bardziej prywatne uprawy
, nie dla każdego takie odpływy ; stało się to panaceum na wywabienie,na uje bienie
,
Bawcie się,kochajcie i zbawcie się

Awatar użytkownika

Widzę, że temat dawno nie ruszany, ostatni post pojawił się zanim powstał taki oto kanał na yt "Wiem co ćpiem". I w zależności od filmu można wyłapać wiele ciekawych faktów zwłaszcza o psychodelikach.
skulldragl pisze:
Takie odpływy w tzw. wyższe stany świadomości, czy nawet OOBE to wszystko ślepy zaułek, doświadczenia kreaowane przez własny umysł, to nie ma nic wspólnego z prawdziwą świadomością gdy człowiek czerpie wiedzę i ma kontakt z duchem ludzkim.

Poniekąd prawda.... ale psychodeliczna substancja, w zależności od tego jak na kogo zadziała zależy od tego kto z jakiego poziomu wewnętrznego stanu ją przyjął, bo trza wiedzieć coś o niej, gdzie, z kim, kiedy, i po co.
Jak weźmie LSD jakaś wewnętrznie zagubiona osoba, to ten stan się spotęguje na wyższym poziomie i będzie bardzo źle, a jak będzie chciała to przyjąć osoba mocno świadoma, to może mieć pozytywne przełożenie.
Te filmy dużo wyjaśniają
6 ZASAD BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS TRIPA - Redukcja szkód #2
phpBB [video]

LSD: EFEKTY - #WON 3.2
phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 350 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Strefa czasowa UTC [letni]