Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 wrz 2021, 0:39

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 cze 2015, 11:31 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
1/4
phpBB [video]

2/4
phpBB [video]

3/4
phpBB [video]

4/4
phpBB [video]Cytuj:
Z punktu widzenia nauki podróże w czasie są niemożliwe. Młody mężczyzna, który wygląda na około 30 lat, twierdzi, że dostał się do naszych czasów z przeszłości. Wydawać się to może nieprawdopodobne, jednak, istnieje na to cały szereg dowodów. Film wygląda dość przekonywująco. W 39 minucie widać fotografię Kijowa z przyszłości...


=*=
Pamiętam,że albo w jakiejś książce,albo w artykule z jakiegoś czasopisma były opisywane podobne przypadki,to znaczy nawet przy świadkach jakiś człowiek wszedł do jakiegoś pomieszczenia,i najnormalniej zniknał,przepadł bez śladu.
Były też opisane przypadki,gdzie na otwartej przestrzeni wychodził ktoś na pole po czym jego postać stała się taka zamazana,mglista,i też znikał.Szukania nie dawały żadnych rezultatów,nawet koparki ściągnieto,bo było podejrzenie rozstąpienia się ziemi.
Portale.Musi być jakaś synchronizacja ,nazwijmy to czasowa,by takie zjawisko mogło zaistnieć tu/teraz i w tym miejscu.I zapewne tylko dla jednej osoby,być może wielu.Nie są przecież "mobilne" z opcją polowania na przenoszenie w przyszłość ,czy przeszłość [odnośnie liniowego charakteru czasu].Są jakieś silne ,chwilowe,powiązania z siatką geomantyczną na Ziemi,być może z punktami jej przecięcia się plus na pewno jest na to nałożona ta odskocznia w inną rzeczywistość-inny rodzaj siatki.A czy zawsze dotyka fizycznych teleportacji,i tylko fizycznego ludzkiego ciała ?Tak moim zdaniem nie następuje dematerializacja,a potem przywrócenie stuprocentowe postaci,to raczej płynne przejście.

To pewnie jest jak jazda windą,wsiadłeś na parterze,czujesz że coś nie tak ...winda rusza ,wysiadasz na innym piętrze i wszystko wokół jest totalnie inne.
Ci ,co się przenieśli mogąo tym nie mieć pojęcia,mogą doznać tak dużego szoku ,że tracą zmysły i w zależności od miejsca w którym się znajdą mogą być też różnie potraktowani,nie zawsze przyjemnie.Na przykład inna kultura,język,nie ma chyba jakiegoś wyznacznika co do jakiegoś położenia geograficznego-hmm,na to pytanie nikt pewnie nie za odpowiedzi,bo niby kto.

Nie mam pojęcia jakie mogą być zależności ,czy częstości występowań ,gdzie w tego typu zdarzeniach jest przewaga jakichś falowych zaburzeń pól el.magnet ,zaburzeń i nakładania się miejscowego innych rzeczywistości w porównaniu z sytuacją kiedy włącza się czynnik obcy,ingeruje jakaś wyższa forma bytu i fruuu...witamy w innym matrixie.

To jest o tyle cholernie interesujące,że dany człowiek,mający swoje już życie na jakimś etapie ustabilizowane,mający rodzinę,nagle znika....i zaczyna istnieć od tego momentu np. w roku 2070.Poprzerywane więzi,relacje,jak w dwuwątkowym filmie ,w którym ten sam aktor gra różne role i czasem wspólny mianownik je łączący jest tak od razu ciężki do wychwycenia i zrozumienia.Albo w ogóle do końca życia tego kogoś niepojęty.
Na pewno dla uczestnika takiej wędrówki bywa za silną porcją wrażeń i anormalnym przeżyciem,załamką na maxa tak przy okazji.Albo obranym sobie tego typu ...doświadczeniem,tak czy siak za intensywnym.

To nie są przypadki,takie same od siebie i bez celu.Przyczyna i cel raczej niepojęte dla normalnie funkcjonującego i trzeźwo myślącego człowieka.Tu trzeźwe myślenie odpada.
Jeżeli już,to lepiej mieć do dyspozycji jakiś wehikuł czasu,opanować obsługę,i podrózować wstecz,do przodu,ale mieć możliwość powrotu do punktu wyjścia,a nie bilet w jedną stronę i weź poogarniaj to wszystko ...albo oszalej.

=/=
wybrana,pokrewna tematyka wcześniejsza:

Podróżnik z przyszłości,John Titor ,tak tylko wspominając wątek
opowiesc-o-podrozniku-w-czasie-johnie-titorze-t7699.html

albo taki temat [doedytowałem swój post z 13/4/2013 -> plus 2 inne filmy dokumentale, naukowe podejścia do zagadnień podróży w czasie]
podroze-w-czasie-powrot-do-przyszlosci-t4596.html

=/
Dla rozluźnienia film fabularny [jest ich sporo i nie ma co rozdrabniać tematu],ale taki mi się nasunął : Timeline - Linia czasu
[wcale nie taki głupi na jaki wygląda,oczywiście podróże w czasie "sponsorowane" przez rząd,ale i armia ma na tym polu niemiłe "osiągnięcia"]
http://www.cda.pl/video/21046120/-Linia ... -lektor-pl

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 cze 2015, 11:31 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 05 cze 2015, 16:20 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:12
Posty: 60
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Bardzo ciekawy film. Ja wierzę w tego typu rzeczy. Czasem ewidentnie można manipulować - wystarczy rozpędzić się do dużych prędkości bądź zbliżyć do dużej masy. Obecnie wydaje się nam to niemożliwe, bo nasza technologia nie jest jeszcze na odpowiednim poziomie, ale kto wie co będzie za 100, 200, 1 000 czy 10 000 lat? Być może obserwowane obiekty UFO, to tak naprawdę turyści z przyszłości?

Inaczej wygląda sytuacja ze spontanicznymi przeskokami - jak niby w tym filmie miały miejsce. Tego tak do końca nie potrafię wyjaśnić.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2015, 14:51 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 04 lut 2012, 20:13
Posty: 143
Według mnie ten filmik jest tak autentyczny jak pseudodokument"Syreny: Nowe Dowody"Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2015, 15:15 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Może i masz swoją rację,może być prawdziwa dla Ciebie i jest ok. :uśmiech:

Wyobraź sobie ,że ktoś mieszka np. w lesie i nie widzi nic więcej...bo mu drzewa zasłaniają,i będzie to na równi z czymś zupełnie nie do przyjęcia..czymś na tyle chorym i idiotycznym,że za nic na świecie nawet tego nie zaakceptuje po części.
Odrzuci w przedbiegach,bo nie pasuje do jakiejś innej formy widzenia swojej rzeczywistości,tego co wokół istnieje,tego co zostało wpojone,tej rzeczywistości nawet tak "pielęgnowanej" na siłę,czy wg. obranego własnym wysiłkiem pola rozróżnienia.
Wide inny film -"Osada".Jesteśmy na tyle wolnymi i mającymi szerokie pole widzenia?W ilu procentach?

Bez urazy do tego co napisałeś,każdy punkt widzenia może być inny. :hejka:

Ja się nie upieram nad autentycznością na przykład,co nie zmienia faktu,że przy obecnym stanie nawet wiedzy tak zwanej naukowej jesteśmy na początku przedszkola.Z całym tym mataczonym ogólnym przesłaniem,które jest kierowane dla mas.
Oszukiwali i będzie to trwało dotąd dopóki się damy manipulować i urabiać na ich nutkę.
Syreny?,inne formy życia wokół nas i żyjące nie tylko w oceanach? Jeżeli mogłbym coś dopisać tak od siebie to chyba tak: owszem,przetrwały.

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2015, 19:00 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 12 lip 2011, 11:10
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
Same podróże w czasie są dla mnie czymś akcpetowalnym i dopuszczam fakt ich istnienia, jak wiele innych rzeczy. Ale co do tego dokumentu to zgadzam się z Inkognito w 100%, bo wali od niego amatorską reżyserką na kilometr.

Wypowiedzi ludzi tam przedstawionych recytowane jak przez dzieci na szkolenej akademii, zwłaszcza przez policjatna i tego przechodnia, który to znalazł naszego podróznika. Sam podróznik też zachowuje się mocno sztywno, niby tam odgrywa emocje konsternacji ale słabo to wygląda (ok, róznie rózni ludzi reagują).

I ta cała taśma z wywiadu z podróznikiem, mocno wyeksponowany jest na niej ten zegar, tak ni z gruchy ni z pietruchy, jeszcze podrónik patrzy na niego przez ramię, jakby nie miał innych zmartwień niż obecna godzina. Za chwilę okazuje się, że przez godzinę zegar stał w miejscu, no i był akurat w kadrze.

Taśmy z przeszłości z wywiadu z podroznikiem, też dialog brzmi jak nagrany przykładowy dialog do ksiązki jezykowej.

Psychiatra sam prowadzi śledztwo, nikogo oprócz niego ta sprawa nie obchodzi. Gdyby taki przypadek miał miejsce, nie wierzę, że za chwilę nie zajęły by tym się odpowiednie służby. I jeszcze ta miłosna histria w tle, obowiązkowy element każdej kiczowatej produkcji filmowej :).

Za duzo tam takich kwiatków. Jak dla mnie fake, z dobrym pomysłem, jednak gorszym wykonaniem. Ale jak mówię, sam temat w podróż w czasie to dla mnie temat otwarty.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 cze 2015, 7:27 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 04 lis 2012, 8:21
Posty: 499
Płeć: mężczyzna
W tym wymiarze czasoprzestrzeni podlegamy cyklom, które nazywamy czasem.
http://iluminaci.com/ads/czym-jest-czas/
Cykle te mają wymiar mikro skali (poziom np. częstotliwości drgań atomu), lokalny, globalny i makro skali galaktycznej o ile nie większej.

Nurtuje nas pytanie, czy możliwe jest poruszanie się po tej wielkości skalarnej, ale choć interesuje nas przyszłość (nieznane) czyli podróż z punktu A pro futuro, to wielu z nas interesuje też przeszłość z punktu A - wstecznie? Chcielibyśmy zobaczyć dane momenty - jak one wyglądały, jak było.
Wydaje się, to być możliwe, ale bez możliwości wpływania na bieg wydarzeń - wyłącznie jako bierny obserwator, przy czym poznanie przyszłości, byłoby dla nas szkodliwe, odebrałoby sens bytu fizycznego jako przygody, podróży w nieznane (na tym polega przygoda). Jest oczywiście determinant możliwości wpływu na przyszłość zwany paradoksem dziadka - stąd bierny obserwator.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_dziadka
Nie jest wykluczone, że czas jest wymiarem tylko w tej przestrzeni, jak też - tak, jak znana jest nam przeszłość (nieznacznie i ogólnie z dokumentów, przekazów) - tak znana jest naszym WJ przyszłość, ale nie nam - istotom fizycznym, bowiem my ją tworzymy, choć najprawdopodobniej zanim tu zejdziemy - jest nam jako WJ znana (scenariusz), potem tracimy tę wiedzę i dlatego ta przygoda jest taka niesamowita. Istnieje też pogląd, że możemy w ramach planu inkarnacji wybrać życie z naszego punktu widzenia przeszłe - historyczne np. w ciele mężczyzny np. jako K. Kolumb, czy kobiety np. jako Maria Stuart - niczym role, jak na scenie teatralnej.
Jednak główne pytanie, to czym jest czas, czy istnieje i czy...wymaga obserwatora jako warunku istnienia? A jeśli tak, to kto jest obserwatorem i kto steruje czasem?

Zagadki wszechswiata z Morganem Freemanem 2 - Czy czas istnieje naprawde Lektor PL
phpBB [video]

[Cz1] Czas kosmiczny - wykład prof. Krzysztofa Meissnera
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 cze 2015, 14:19 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 lut 2013, 15:39
Posty: 384
Płeć: mężczyzna
Powiedzcie mi tylko czy te nagrania to jest rekonstrukcja wydarzeń czy prawdziwe nagrania?

Jeśli są to prawdziwe nagrania to wszystko wygląda bardzo sztucznie. Ludzie zachowują się nienaturalnie, jakby grali w serialu typu "Dlaczego ja" czy "Trudne sprawy", że o wypowiedziach samych świadków nie wspomnę, bo także mówili jak amatorscy aktorzy ;)

Chyba, że odbiór zakłócają mi różnice kulturowe, chociaż wątpię.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 cze 2015, 15:21 
Offline
Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 kwie 2013, 21:11
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
@Szaweł

Paradoks dziadka można by było obejść, gdyby założyć, że potencjalne podróże wstecz lub do przyszłości nie uwzględniają odwiedzenia tej samej rzeczywistości z której wyruszyliśmy w razie wpłynięcia na ich bieg. A co jeśli ewentualne podróże w czasie nie są tak prostolinijne w rozumowaniu? Teoria wielu światów jest znana chyba każdemu. Więc może ewentualna modyfikacja biegu wydarzeń w jakimś okresie przeszłości, nie wpłynęłaby na stan rzeczywistości z której się cofnęliśmy? Może każda nawet najdrobniejsza modyfikacja automatycznie tworzy nową rzeczywistość niezależną od tej z której my wyruszyliśmy. Stawiając się w roli biernego obserwatora nie mielibyśmy problemów z powrotem do naszej teraźniejszości z której wyruszyliśmy. Jednak przy jakiejkolwiek zmianie płynącej z naszej działalności, pojawiałby się problem. Ponieważ droga powrotna nie prowadziłaby nas do tej samej rzeczywistości, tylko do kopii tej w której wywołaliśmy zmianę. I tym sposobem zaczęłyby się przysłowiowe schody. Wpadlibyśmy w pułapkę ochronną podróży w czasie. Nawet gdybyśmy wrócili do teraźniejszości z której wyruszyliśmy (jakby nam się zdawało), to nie byłaby to już ta sama rzeczywistość w tej linii czasu z której zaczęliśmy podróż. Działoby się to w taki sposób, że gdyby ktoś teraz cofnąłby się do przeszłości jako bierny obserwator, byłby w tej samej rzeczywistości co ta, lecz w czasie który już się wydarzył. Ale jeśli zapobiegłby jakiemuś kluczowemu wydarzeniu w historii, to efekt jego decyzji nie odbiłby się na przyszłości tej rzeczywistości z której przybył, lecz wykreowałby w ten sposób odrębną kopię w której wszystkie zmiany byłyby zachowane i już właśnie do tej kopii wróciłby z powrotem, a nie do tej rzeczywistości z której się cofnął. W ten sposób zachowany byłby ład i zapobiegałoby to niechcianym zmianom. Może właśnie i w ten sposób można by było ominąć paradoks dziadka, ponieważ nie mówilibyśmy wtedy o tej samej rzeczywistości, tylko nowo wykreowanej kopii w której taki stan rzeczy mógłby zaistnieć. Coś właśnie w stylu jednego z trzech potencjalnych rozwiązań tego paradoksu. Mam na myśli ten ze wszechświatem równoległym. Czytałem też gdzieś, że przeszłość, teraźniejszość i przyszłość "dzieją się" jednocześnie w wyższych wymiarach, w których czas jest abstrakcją i nie istnieje w takiej formie w jakieś ludzie go odbierają, interpretują. Myślę, że podróże w czasie mogą być dużo bardziej skomplikowane i zdradliwe wręcz, niż tak jak to przedstawiają nam niektóre filmy czy bajki. Na pewno nie wchodzi tu w grę podróżowane po jednej linii czasu w jednej rzeczywistości. Więc prawdziwym okiełznaniem podróży w czasie nie będzie "zwykłe" (jakkolwiek to brzmi w tym znaczeniu) przemieszczanie się do przeszłości lub przyszłości, ale właśnie posiadane kontroli nad nowo kreowanymi rzeczywistościami, by nie zgubić się w labiryncie alternatywnych kopii, a kto wie, może sami już w takiej żyjemy.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 paź 2018, 20:11 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 31 sty 2017, 23:12
Posty: 148
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Bayern
Wszedlem a ten temat poniewaz pojawil sie w losowo wybranych tematach. I bardzo mnie zaciekawil. Co prawda co niektorzy wypowiadajacy sie mowia, ze ludzie wystepujacy w tym filmie to jacys niedouczeni aktorzy, lecz to przeciez normalni ludzie , zreszta na pocztku filmu jest powiedziane ze sceny zostaly nagrane na podstawie wydarzen,a nie ze nagrano same wydarzenia. Jedynie autentyczne sa nagrania z kamery monitoringu. Zreszta podobnych przypadkow i bardzo dobrze udokumentowanych jest bardzo duzo. Jednym z pierwszych takim udokumentowanym przeniesieniem w tym razem w przestrzeni, jest przypadek hiszpanskiego zolnierza ktory zostal przeniesiony do bedaca wtedy kolonia Meksyku, ze w takim i takim dniu zmarl krol hiszpanski, i za kilka tygodni przyszlo potwierdzenie jego slow ze krol rzeczywiscie umarl, i to dokladnie wtedy jak powiedzial ten zolnierz.
Ten film ma jeszcze jedno drobne znaczenie dla mnie osobiscie. W jednej ze swoich wizji widzialem podobne miasto jak to z ostatniej fotografi, wiedzuialem ze nazywa sie Kijow i tam skoncze swoja droge.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group