Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 16 gru 2019, 9:19

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree

Witam,

nie wiem czy mój problem nadaje się do tego działu i tego forum, ale mam nadzieję że otrzymam tutaj jakąś pomoc. :)

Nie przedłużając sprawa wygląda następująco. Prześladuje mnie zmęczenie. Wstaję rano po 8h snu i czuję się tak jakbym za chwilę mógł iść zaraz spać. Staram się trochę poruszać (normalne czynności - mycie, śniadanie itp) aby powiedzmy w jakiś sposób się wybudzić i niestety za wiele to nie pomaga. W ciągu dnia jest to samo, gdy tylko nic się nie dzieje zaczynam odczuwać senność.

Dodatkowo dochodzi do tego brak jakiejś takiej energii witalnej. Obecnie jestem przed ciężką sesją na studiach. Nauki mam sporo, a jakoś nie mogę się zmobilizować aby się dosiąść do wiedzy, a gdy już to zrobię szybko tracę zapał i najchętniej zasnąłbym nad książką.

Być może znaczenie może mieć to, iż głównie w okresie gimnazjum i później trochę liceum dało się zauważyć u mnie niedokrwienie, które objawiało się sinymi dłońmi (zwłaszcza zimą).

Nie wiem co zrobić za bardzo. Czy to są problemy typowo zdrowotne, czy może coś w mojej głowie siedzi? Być może ktoś zmagał się z tego typu problemem?

Z góry dziękuję za każdą radę. :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 sty 2011, 10:13 
VIP Member
Awatar

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Jeśli kawa nie pomaga, to proponuję yerba mate.
Poza tym, dobrze jest rano moczyc stopy na przemian w gorącej i zimnej wodzie w miskach ( po ok. 3-4 razy po 15-20 sekund na każdą miskę). W ten sposób pompujesz krew w górę ciała, co powoduje zwiększenie energii i lepsze ukrwienie w ciągu dnia :)

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Witaj na forum @ JuniorPL :)

Wydaje mi się, że na podstawie tego co napisałeś wyżej, można by było próbować coś doradzić, jednak było by wszystkim łatwiej jeżeli napisałbyś swój styl odżywiania ciała jaki stosowałeś przez ostatnie 2 miesiące do dnia dzisiejszego włącznie.

PS. były już podobne tematy:

http://davidicke.pl/forum/czy-kto-nas-usypia-i-ot-pia-t2733.html?hilit=Czy%20kto%C5%9B%20nas%20usypia%20i%20ot%C4%99pia?

Grand Elect Mason * 14th Degree

JuniorPL: sprawdź poziom żelaza...

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Witaj JuniorPL!

Jak najbardziej detro ma rację, dieta to podstawa. Ostatnio tak się dzieje, że dieta ma wielkie znaczenie dla samopoczucia i poziomu energii. Unikaj szczególnie słodzików jak aspartam, są dodawane ostatnio do wielu rzeczy, nawet do tzw. wód mineralnych smakowych, boziu co za masakra. Słodziki powodują natychmiastową ospałość po ich spożyciu.

Ostatnio byłem dobity, ale miałem ochotę na coś kwaśnego. Pomyślałem że kupię taką "cytrynkę" do rozcieńczania, ale akurat nie mieli kiedy przechodziłem koło sklepu. W domu miałem pomarańcze. Zjadłem pół i NATYCHMIAST poczułem się wspaniale, wróciły kolory do życia, nowe pomysły. Warto więc słuchać instynktu. Warto też odróżniać instynkt od uzależnienia... Jak masz ochotę na cukier to najprawdopodobniej nie jest to instynkt... Cukier to syf. Ale w małych ilościach jeszcze znośny. Natomiast słodziki to mogiła, unikać zawsze i wszędzie.

Do tego myślę, że warto by było gdybyś zapoznał się z tematem Wysoki Poziom Energii Życiowej:

http://davidicke.pl/forum/post37175.html?hilit=wysoki%20poziom#p37175

Oddech jest podstawową metodą pobierania energii. Opisana metoda pięciu aktywnych oddechów wydaje mi się idealna dla ciebie. W zasadzie odpowiednio oddychając i ustawiając psychikę na wysoki poziom energii można jeść byle co, byle gdzie, byleby nie wchłaniać oczywistych trucizn. Zmniejsza się zapotrzebowanie na jedzenie. Jednocześnie wyostrza się instynkt co należy zjeść. Tak jakbyś dodawał odpowiednie paliwo do dobrze rozdmuchanego pieca. :spoko:

Do tego ruch. Ruch, szczególnie na świeżym powietrzu ma wielkie znaczenie. Nie chodzi mi o wielkie uprawianie sportu. Zwykły spacer 10-15 minut, parę pompek, przysiadów znacznie poprawia poprawia samopoczucie, rusza zastaną krew. To bardzo proste i ważne.

Pozdrawiam

ps. Wyspa racja! Co ciekawe jako dzieciak miałem podwyższoną hemoglobinę, a mimo to byłem ciągle wyczerpany. Miałem tendencję do bardzo płytkiego oddychania, żyłem w lęku. Płytki oddech świadczy o lęku właśnie, a głębokie oddychanie pomaga się go pozbyć.
Jeśli poziom żelaza jest zbyt niski to polecam Falvit (to nic że jest kojarzony z kobietami w ciąży - działa) i metodę naszych babć - wbijasz stalowe gwoździe w jabłko, taki jeżyk, czekasz parę godzin, wyciągasz gwoździe i zjadasz jabłko. Kwasy z jabłka nadtrawiają gwoździe i powstają PRZYSWAJALNE związki żelaza. Wspaniałe dla wegetarian.

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Po pierwsze dziękuję za przywitanie na forum. :) Pomimo tego że pierwszy raz piszę, to forum śledzę już od około pół roku :)

Co do mojej diety to hmm, jako student to szału nie ma. Co prawda ostatnio najczęściej jadam jakieś mrożone rzeczy z domu także nie jest najgorzej. Czyli np jakieś gołąbki, ryż do tego. Spaghetti, chińskie danie itp. W mojej diecie mało jest jednak owoców i warzyw, co może być problemem chyba. Od niedawna codziennie biorę witaminy, licząc że to trochę pomoże nadrobić ew. braki.

Co do ruchu, to faktycznie, brakuje mi go. Mam nadzieję że to niedługo się zmieni, z uwagi na to że staram się zorganizować sobie jakieś granie w siatkówkę w warszawie, ale niestety jak do tej pory z uwagi na koszta nie byłem w stanie.

Co do badań krwi itp. to poważnie o tym myślę. Muszę tylko coś obczaić w Warszawie żeby było blisko i nie za drogo :D

Dziękuję za wszystkie rady, postaram się do nich zastosować, oby tylko moje ostanie lenistwo nie zwyciężyło nade mną.
Jeszcze raz dziękuję :)

Witaj Junior. Jak koledzy powyżej. Miałem pytać o dietę i rutynę w jakiej działasz przez ostatnie kilka tygodni, miesięcy. Z własnych obserwacji teraz wyraźnie widzę, że takie ( i inne symptomy ) to coś jak dialog z ciałem. Próbuje ci coś powiedzieć, że coś robisz nie w zgodzie z jego potrzebami i to wpływa na działanie całości.

Jak wrzucasz w siebie słabe paliwo to i słabo Twój pojazd jedzie :drugged: :hi hi:

Awatar użytkownika

One apple per day will keep doctor away.

Takie przysłowie, ktoś mądry to powiedział, nie pamiętam kto.

Tłumaczenie:

Jedząc jedno jabłko dziennie unikniesz wizyt u lekarza.

To bardzo mądre.

Do tego ruch. To naprawdę można robić samemu i nie musi to być uzależnianie od innych, umawianie się, bo jak znam takie akcje to zawsze jest jakieś ale. Tu nie o to chodzi.
Lepiej samemu zrobić 10 przysiadów jak się źle czujesz, co zajmuje dosłownie minutkę albo mniej. Zresztą co się będę tu wymądrzał, mam od tego pieska - chcę nie chcę muszę iść. :język:

Pozdrawiam

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Podejrzewałem że taka padnie odpowiedź... eh pozostaje mi tylko zacytować po raz kolejny de mello

Cytuj:
Większość ludzi twierdzi, iż pragnie jak najszybciej opuścić przedszkole. Ale nie wierz im. Nie mówią prawdy. Jedyne, czego naprawdę chcą, to by naprawić im popsute zabawki. "Oddaj mi moją żonę". "Przyjmij mnie znowu do pracy". "Oddaj mi moje pieniądze". "Zwróć mi moją wcześniejszą reputację". Tego właśnie naprawdę chcą. Pragną, aby zwrócono im dotychczasowe zabawki. Tylko tego, niczego więcej. Psychologowie twierdzą, że ludzie chorzy w istocie rzeczy nie chcą naprawdę wyzdrowieć. W chorobie jest im dobrze. Oczekują ulgi, ale nie powrotu do zdrowia. Leczenie bowiem jest bolesne i wymaga wyrzeczeń.

Przebudzenie, jak wiadomo, nie jest rzeczą najbardziej przyjemną. W łóżku jest ciepło i wygodnie, budzenie nas irytuje. I to jest powód, dla którego prawdziwy guru nigdy nie usiłuje ludzi budzić. Mam nadzieję, że okażę się na tyle mądry, by nie podejmować próby budzenia tych, którzy śpią. Naprawdę, nie moja to sprawa, że śpisz. I jeśli nawet będę niekiedy mówił "obudź się", to bynajmniej nie po to, by przerwać twój sen. Moją sprawą jest robić jedynie to, co powinienem. Tańczyć swój taniec. Jeśli potraficie uzyskać coś dla siebie z tych moich rozważań, to bardzo dobrze; jeśli nie, tym gorzej dla was! Jak powiadają Arabowie: "Natura deszczu jest zawsze taka sama, pozwala rosnąć zarówno cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach".

Wyspa pisze:
Jak wrzucasz w siebie słabe paliwo to i słabo Twój pojazd jedzie :drugged: :hi hi:

Dokładnie!
Ale paliwo to nie wszystko trzeba jeszcze pamiętać o wielu innych czynnikach w tym m.in:
- zmiana opon z letnich na zimowe\
- wlewanie płynu do spryskiwaczy zimowego (letni Ci zamarznie w zbiorniku)
- czyszczenie felg żeby nie wyglądał jak jakiś brudas
- Odpowiednie korzystanie odnosi się również do hamowania, wszelkie czynności wykonywane niespodziewanie i szybko powodują uszczerbki na "samochodzie"
- należy działać profilaktycznie, aby wykluczyć ewentualne usterki
- regularny serwis, oleje, płyny itp
- no i przede wszystkim "auto" musi być w zgodzie z "prawdziwym kierowcą" :mrgreen:

Awatar użytkownika

detro pisze:
Podejrzewałem że taka padnie odpowiedź... eh pozostaje mi tylko zacytować po raz kolejny de mello

Cytuj:
Większość ludzi twierdzi, iż pragnie jak najszybciej opuścić przedszkole. Ale nie wierz im. Nie mówią prawdy. Jedyne, czego naprawdę chcą, to by naprawić im popsute zabawki. "Oddaj mi moją żonę". "Przyjmij mnie znowu do pracy". "Oddaj mi moje pieniądze". "Zwróć mi moją wcześniejszą reputację". Tego właśnie naprawdę chcą. Pragną, aby zwrócono im dotychczasowe zabawki. Tylko tego, niczego więcej. Psychologowie twierdzą, że ludzie chorzy w istocie rzeczy nie chcą naprawdę wyzdrowieć. W chorobie jest im dobrze. Oczekują ulgi, ale nie powrotu do zdrowia. Leczenie bowiem jest bolesne i wymaga wyrzeczeń.

Przebudzenie, jak wiadomo, nie jest rzeczą najbardziej przyjemną. W łóżku jest ciepło i wygodnie, budzenie nas irytuje. I to jest powód, dla którego prawdziwy guru nigdy nie usiłuje ludzi budzić. Mam nadzieję, że okażę się na tyle mądry, by nie podejmować próby budzenia tych, którzy śpią. Naprawdę, nie moja to sprawa, że śpisz. I jeśli nawet będę niekiedy mówił "obudź się", to bynajmniej nie po to, by przerwać twój sen. Moją sprawą jest robić jedynie to, co powinienem. Tańczyć swój taniec. Jeśli potraficie uzyskać coś dla siebie z tych moich rozważań, to bardzo dobrze; jeśli nie, tym gorzej dla was! Jak powiadają Arabowie: "Natura deszczu jest zawsze taka sama, pozwala rosnąć zarówno cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach".

Dobre, dobre w kontekście, sam byłem studentem. :D Inaczej mówiąc LEKKO NIE MA :lol:

Pozdrawiam

detro pisze:

Cytuj:

Ok, masz rację, robienie wymówek to głupota i nie służy mi jako człowiekowi. Postaram się nad tym popracować jak najszybciej :)

A teraz tak na gorąco. Zrobiłem parę pompek i przysiadów. Dołączyłem 5 wdechów i już jest trochę lepiej :) Thx :)

Jak siedzisz na studenckiej diecie to sprawa jest prosta. Bede powtarzal do znudzenia:

Cytuj:
Jak wspomnieliśmy już – organizm przez pewien czas broni się przed zakwaszeniem wykorzystując systemy buforowe neutralizujące kwasy. Jednak największe nawet rezerwy ulegną kiedyś zużyciu. Prowadzi to do wyczerpania się systemów buforowych. Nadwyżka kwasów nie jest już neutralizowana i odkłada się w tkankach. Z czasem objawi się to takimi symptomami jak wzdęcia, zgaga, bóle stawowe, ciągłe zmęczenie, wyczerpanie, bóle głowy, wysypki skórne, swędzenie, wypadanie włosów, ogólna nerwowość, uczucie ociężałości. Dochodzi również (niezależnie od innych przyczyn) do poważnych schorzeń układu kostno-stawowego (zwłaszcza reumatoidalnych). Dlaczego? Ponieważ są to schorzenia bezpośrednio zależne od przemiany materii. Zakłócenia tej przemiany biorą swój początek od zakwaszenia! Często utajonego, powstającego przez lata, a więc tym bardziej niebezpiecznego, bo przez długi czas niezauważalnego, bezobjawowego. W ten sposób prawie niedostrzegalnie tracimy nasze zdrowie.

Wiecej: http://www.eioba.pl/a78074/wp_yw_zakwaszania_na_stan_zdrowia_organizmu

pewno kiepsko u Ciebie z kaską ale spójrz tu http://www.jiaogulan.pl/brahmi.html polecam gynostemme inna nazwa to jioagulan w tym sklepie dwa razy droższy bo ponoć tylko dziko rosnący hodowlany tańszy pewnie też działa poczytaj o nim w pierwszej fazie działania może osłabiać do miesiąca potem jest ok co do mózgu i stanu psychicznego zobacz na tej samej stronce Brahmi inne ziółko.Dbaj o atmosferę wokół siebie śmiech to zdrowie przybicie to dłuższy sen bo i stres.Witaminy-be chemiczny syf nic nie zastąpi owoców do południa plus warzyw po południu pij sok choćby z samej marchwi bo tania wrzuć czasem lepiej częściej inne warzywa najtańsza sokowirówka 30 zł.lepsza za ok 80 bo robi sok nie miąsz .Poświęć trochę czasu ok.pół godziny na ćwiczenia pompki,brzuszki wpływa świetnie na krążenie,dotlenienie mózgu i psyche.Trzymaj się :tak:jeszcze jedno koniecznie zdrowe lekkostrawne żarełko bez śmieciowiny podam przykład siedzisz przed kompem tudziesz książką do gotującej się wody wrzucasz np rybę do drugiego gara brązowy ryż na stole czeka już surówka uczysz sie z książki a obiadek zdrowy sam się robi za pół godz.wcinasz (ryba po 10 min.)zero śmieci samo zdrówko witalność.Wymieszać z innymi postami i dobrać do siebie

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Prześladuje mnie zmęczenie. Wstaję rano po 8h snu i czuję się tak jakbym za chwilę mógł iść zaraz spać. Staram się trochę poruszać (normalne czynności - mycie, śniadanie itp) aby powiedzmy w jakiś sposób się wybudzić i niestety za wiele to nie pomaga. W ciągu dnia jest to samo, gdy tylko nic się nie dzieje zaczynam odczuwać senność.

Dodatkowo dochodzi do tego brak jakiejś takiej energii witalnej. Obecnie jestem przed ciężką sesją na studiach. Nauki mam sporo, a jakoś nie mogę się zmobilizować aby się dosiąść do wiedzy, a gdy już to zrobię szybko tracę zapał i najchętniej zasnąłbym nad książką.

Witaj Junior. Ja swego czasu mialam podobnie. Teraz spie 6.5-7 godzin dziennie i mam mnostwo energii. A to za sprawa zmiany diety i oczyszczania organizmu. Proponuje wykluczyc z diety wszystkie produkty przetworzone chemicznie (w tym slodycze i bialy cukier), gluten, mieso pochodzace od zwierzat ktore przed smiercia cierpialy katusze, alkohol i wszelkie "leki" chemiczne (wlacznie z witaminami w tabletkach). Mozesz zerknac na strone bioslone.pl i poczytac w jaki sposob oczyscic organizm.
Cytuj:
Co do badań krwi itp. to poważnie o tym myślę. Muszę tylko coś obczaić w Warszawie żeby było blisko i nie za drogo

Zrob jak uwazasz, ale mysle ze lepiej najpierw zajac sie zmiana diety niz badaniami. Dieta to podstawa.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]