Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 sie 2017, 23:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Ogladalem ostatnio film Nostradamus2012 zrealizowany przez History Channel...Nic ciekawego tam raczej nie ma ale wystepujacy w programie jako jeden z ekspertow Gregg Braden wspomina o przepowiedni indian Hopi i ta wydaje sie byc ciekawa ;)

phpBB [video]

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 wrz 2009, 12:58 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Dzięki Mason, bardzo ciekawe. Jak usłyszałem o pojawieniu się bliźniaków pomyślałem o Kaczyńskich :D :D 7 lat od kiedy dojdą do władzy aby się zmienić haha... nie mogę się powstrzymać od śmiechu.

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.
Fragment książki: "Opowieści o mocy" - Carlos Castaneda

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Wynika z tego,ze poprzednia zmiana biegunow byla zmanipulowana i moze dlatego byla katastroficzna dla ziemi.Jestem coraz spokojniejsza o nasza przyszlosc.Czuje,ze nic i nikt nas nie skrzywdzi.Idzie pomoc.Ida zmiany.

QQwert pisze:
Dzięki Mason, bardzo ciekawe. Jak usłyszałem o pojawieniu się bliźniaków pomyślałem o Kaczyńskich :D :D 7 lat od kiedy dojdą do władzy aby się zmienić haha... nie mogę się powstrzymać od śmiechu.

Ja tez, to bylo moje pierwsze skojarzenie.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

a ten czerwony co oczyszcza to nie przypadkiem Nibiru? ;)
hehe, to by pasowało do tej "przepowiedni" ;)
no, pożyjemy, zobaczymy 8-)

a bliźniaki się nie mogą inaczej kojarzyć ;)

Entered Apprentice * 1st Degree

Witam serdecznie. Jestem tu poraz pierwszy dlatego prosze o wyrozumialosc. Nie wiem gdzie moglbym zadać to pytanie więc zadaje je akurat w tym temacie. Czy ktos mógłby mi pomoc w zdobyciu alfabetu ophamin enochim o którym mówi Dan Winter w trzecim filmiku w 00.40 sekundzie na temat DNA. Jeli ktos wie to prosz eo namiary

Chodzi o ten alfabet przekazany Johnowi Dee przez Anioła?
Ten bliźniaczo podobny do starogreki i hebrajskiego?
O ten alfabet o którym szamanka Cherokee powiedziała że jest ich najpilniej strzeżonym sekretem, a Aborygeni wypowiadali się w podobny deseń?

Link:
http://www.goldenmean.info/ophanim/

pozdrawiam

"To będą ciężkie czasy dla kobiet z dziećmi, które będą sie ukrywać
I wiele z tych dzieci w tych czasach nie będzie naturalnych"

Zauważyliście, że w pierwszej kolejności chcą szczepić kobiety w ciąży?
Podejrzewam, że nanochip wszczepiony matce będzie działał na płód jeszcze w jej łonie.
Jak już wszystko będzie jasne i ludzie dostaną to, co przepowiednia nazywa "sampacu", czyli chipy,
wiele kobiet w ciąży bedzie się ukrywać, aby ratować swoje jeszcze nienarodzone dzieci.
Brzydko brzmi? Brrrrr...... Tak mi przyszło od razu do głowy, jak tylko usłyszałem pierwszy raz słowa tej przepowiedni. Obym się mylił.

serdeczne dzieki za szybka odpowiedz i pomoc :)

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Przepowiednia Indian Hopi.

phpBB [video]

"Taniec Ducha"
phpBB [video]

Przepiękna, wzruszająca pieśń , zawierająca głębokie odwołania do własnej wiary i kultury, pełna treści patriotycznych. Te pieśni wprawdzie nigdy nie przynoszą od razu widocznych skutków , ale zawierają w sobie tak olbrzymi ładunek emocjonalny, oraz energetyczny, że w ostatecznym rachunku okazują się być czymś o wiele skuteczniejszym niż wszystkie jawne i tajne służby, oraz armie. To dlatego rządzący boją się ich, wszędzie i zawsze.

Taniec Ducha powstał w okresie kryzysu w społeczności rdzennej ludności Ameryki Północnej.
Jego inicjatorem był Jack Wilson (Wovoka) - szaman plemienia Paiutów, który miał wizję, zgodnie z którą Indianie powinni rytualnie śpiewać i tańczyć, co pozwoliłoby ich społeczeństwu na nowo się odrodzić.
Taniec Ducha obudził nadzieję Indian i szybko zaczął się rozprzestrzeniać.

29 grudnia 1890 roku pod Wounded Knee oddziały wojsk USA dokonały masakry niewinnych Indian plemienia Lakota wykonujących taniec. Był to jeden z najstraszniejszych incydentów w historii Satanów Zjednoczonych ze względu na znaczną przewagę sił i uzbrojenia 7 Pułku Kawalerii nad - złożoną w dużej części z kobiet i dzieci oraz rozbrojoną wcześniej - grupą Lakotów Minneconjou. Incydent przez wiele lat nazywany był przez Amerykanów "bitwą", jednak współcześni historycy są zgodni co do faktycznego charakteru tego krwawego ludobójstwa.

Przez Kruka przyniesiona
wiadomość dla Słońca dzieci:
powrót nastąpi Bizona
i nowych, lepszych stuleci.

Możecie zabić moje ciało
możecie przekląć mą duszę.
Ja wierzyć w boga waszego
i w kiepski wasz świat nie muszę.

Nie macie żadnych szans,
przeciw modlitwie mojej,
nie macie szans najmniejszych
w miłości mocny stoję.

Tańca Ducha nam zabronili.
Tańca Ducha zabronili!
A jednak mimo wszystko,
będziemy nadal żyli.
Będziemy na nowo żyli!

Moja siostra z przestworzy
w kolorze cała czerwieni,
pod Wounded Knee zginęła
jak inni święci tej ziemi.

W oddali biją bębny,
kosy na niebie majaczą
- takie usłyszysz dźwięki
kiedy bizony zapłaczą.

Nie macie żadnych szans,
przeciw modlitwie mojej,
nie macie szans najmniejszych
w miłości mocny stoję.

Tańca Ducha nam zabronili.
Tańca Ducha zabronili!
A jednak mimo wszystko,
będziemy nadal żyli.
Będziemy na nowo żyli!

Szalony Koń był mistykiem
znał transu tajemnicę.
Siedzący Byk to największy
Tańca Ducha krzewiciel

Dalej Komancze!
Dalej Czarne Stopy!
Dalej Szoszoni!
Dalej Cheyenne!

Będziemy na nowo żyli!
Będziemy nadal żyli!

Dalej Arapaho!
Dalej Cherokee!
Dalej Paiute!
Dalej Siuksowie!

Będziemy nadal żyli!

Piosenka z płyty Robbiego Robertsona:
Music for the Native Americans

Jeszcze co do tłumaczenia : wydaje sie , że zwrotka ta :
"W oddali biją bębny,
kosy na niebie majaczą
- takie usłyszysz dźwięki
kiedy bizony zapłaczą. "

Powinna brzmieć, konkretnie drugi wers :niebem czarne ptaki majaczą.

Wielka przepowiednia Indian Hopi.
Wielu słyszało o tym , ale niewielu wie , że jest niezwykle oszczędna w słowach , a jednocześnie w 100% trafna , przynajmniej jeżeli chodzi o pierwsze 7 znaków nadchodzącego czasu zmiany. Cała przepowiednia zawiera 9 znaków ułożonych chronologicznie.
Każdy znak to inaczej krótki opis wydarzeń jakie będą mu towarzyszyć. Odczytanie wydarzeń zawartych w pierwszych 7 znakach jest jednoznaczne i chyba nie budzi u nikogo żadnych wątpliwości, po prostu jest zbyt zgodne z wcześniejszym opisem zawartym w przepowiedni. Co ciekawe daje się to przedstawić zarówno słownie jak i graficznie – czy też jak wolą niektórzy statystycznie nawet.
Ciągle pozostają nam do spełnienia dwa ostatnie znaki i wygląda na to , że czas ich spełnienia jest niezwykle krótki już . To stanie się za naszego życia, za sprawą przyspieszenia biegu czasu. Wynika to ze zjawiska topologii czasu. Czas jak się okazuje nie biegnie wcale liniowo, tylko ma okresy zwolnienia i przyspieszenia i jest to cykliczne zjawisko, obserwowane na ziemi. Wiąże się to w jakiś sposób z cyklicznym przekraczaniem, przez nasz układ słoneczny, równika galaktycznego, a pośrednio ze zjawiskami w skali galaktycznej.
Wiąże się to także z takimi efektami jak cykliczna zmiana częstotliwości Ziemi, a przez to i zmiana częstotliwości organizmów na niej żyjących. /Rezonans Schumana/ Przy czym ta częstotliwość rezonansu Schumana ma obecnie tendencję zwyżkową .
Dla nas , tutaj, wszystko bierze swój początek z Ziemi i w niej znajduje koniec.
Rację ma ten Indianin mówiący , że człowiek zapomniał jak ma żyć , dodajmy biały człowiek. W pewnym momencie nasza cudowna cywilizacja zaczęła szybciej i więcej konsumować niż Ziemia mogła wytworzyć i zregenerować. Zycie na kredyt ma uroki , z tym ,że w końcu trzeba go spłacić i wygląda na to, że spłatą nie da się obarczyć już naszych wnuków. Wystarczyło 200 lat i doprowadziliśmy planetę na której mieszkamy i która nas żywi do totalnej ruiny.
Stanęliśmy przed ścianą , dalej nie ma drogi jest ślepy mur.
Tak to ujmuje jeden z Hopi:

phpBB [video]

Sama przepowiednia w tekście wygląda następująco:

Pierwszym znakiem miało być przybycie białych ludzi , którzy mają wygląd Pahany , ale nie żyją jak Pahana, którzy zabiorą ziemię ich prawowitym właścicielom i którzy będą używać pioruna do rażenia swoich wrogów.
Piorunem rażącym w tamtym czasie wrogów był muszkiet. Reszty chyba nie ma potrzeby wyjaśniać tutaj.

Drugi znak to : Nasza ziemia zobaczy pojazdy /wozy na kołach/ wypełnione głosami ludzi.
Prerie Ameryki północnej były przecinane karawanami wozów okrytych płótnem żaglowym i wypełnione glosami rodzin przybywających osadników. Posuwały się one coraz dalej na zachód i kolejne terytoria były zajmowane przez białych.

Trzeci znak to: Pojawią się dziwne bestie podobne do bizona , ale z długimi prostymi rogami. Właśnie tak wyglądało bydło osadników.
Czwarty znak: Kraj zostanie poprzecinany żelaznymi wężami. To nic innego jak budowa kolei amerykańskich i kładzenie torów kolejowych.
Piąty znak: Ląd zostanie poprzecinany siecią jakby pajęczą . To budowa linii telegraficznych , a następnie linii przesyłowych prądu.
Szósty znak: Ląd zostanie poprzecinany kamiennymi rzekami , które będą czyniły obrazy w słońcu. Chodzi tu o budowę dróg wzdłuż i poprzek całego kontynentu i zjawisko występujące na rozgrzanych słońcem drogach zwane fata Morgana. Taką masę rozgrzanego powietrza postrzegamy z samochodu jako taflę wody.
Siódmy znak: Usłyszycie o morzu zmieniającym kolor na czarny i usłyszycie , że w związku z tym zginęło wiele zwierząt. Właśnie morze w Zatoce Meksykańskiej zmieniło kolor na czarny , ginie tam obecnie setki tysięcy zwierząt.
Osmy znak: Zobaczycie wielu młodych ludzi , którzy będą mieli długie włosy . Ci ludzie zaczną się uczyć starej wiedzy. Przybędą oni tez do narodu Indian Hopi po naukę .
Tego myślę nie trzeba komentować , proszę sobie uzmysłowić ilu dzisiaj ludzi zajmuje się średniowiecznymi i starszymi rzemiosłami choćby w Polsce. Takimi jak stare metody wytopu żelaza i metali , kowalstwem , garncarstwem , tkactwem i wieloma innymi. Skąd taki nawrót do tradycyjnych niekonwencjonalnych metod leczenia , zielarstwa i metod bardziej na poziomie energetycznym ? To już trwa i dzieje się .
Dziewiąty znak: Usłyszycie o możliwości zamieszkania poza ziemia . pojawi się niebieski w kolorze obiekt kosmiczny i spowoduje olbrzymią katastrofę na ziemi. To będzie początek piątego już świata.

Znak pierwszy
Obrazek
Znak drugi
Obrazek
Znak trzeci
Obrazek
Znak czwarty
Obrazek
Znak piąty
Obrazek
Znak szósty
Obrazek
znak siódmy morze zmieniło kolor
Obrazek
znak ósmy...
?
znak dziewiąty...
?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Biali ludzie będą walczyli przeciwko innym ludziom w innych krainach - z tymi, którzy pierwsi posiedli światło mądrości. Straszne będą tego skutki.
Białe Pióro (1958), z klanu Niedźwiedzia Hopi...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10 Przykazań Indian Hopi, plemię, które ukochałem szczególnie za ich "Pokojową Drogę"

1. Bądźcie blisko Wielkiego Ducha.
2. Szanujcie się wzajemnie.
3. Pomagajcie sobie wzajemnie.
4. Bądźcie uczciwi.
5. Róbcie to co jest prawe.
6. Utrzymujcie swoje ciało i umysł w zdrowiu i sile.
7. Miejcie szacunek dla Ziemi i wszystkich form życia.
8. Dbajcie o samych siebie i nie bądźcie zależni od nikogo.
9. Dzielcie się swą pracą dla dobra innych.
10.Dbajcie o dobro wszystkich - współpracujcie ze sobą.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Plemię Hopi jest zdania, że jeśli ktoś nie jest związany Duchowo z Ziemią, prawdopodobnie nigdy nie zrozumie, jak żyć w sposób Duchowy na Ziemi...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sekretny uścisk dłoni pojawia się również w przepowiedni Indian Hopi dotyczącej czasów ostatecznych, brzmi to mniej więcej tak
"Wielki Duch nauczył wszystkie cztery rasy sekretnego uścisku dłoni, którym ludzie mieli się przywitać, gdy znów się spotkają."

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak brzmi jeden z mitów Indian Hopi, opowiedzianych przez Białego Niedźwiedzia, a spisanych przez Austriaka Josepha Blumricha w wydanej także w Polsce książce p.t. "Kasskara i Siedem Światów". Według Białego Niedźwiedzia budowniczymi tuneli byli katchinas (kaczynowie) - latający bogowie.

źródło http://www.gwiazdy.com.pl/26_00/24.htm

trochę cytatów z owej knigi znajdziesz tutaj:
http://kodczasu.ronus.pl/forum/viewtopic.php?t=372

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ciekawe, że przybycie bogów na Ziemię jest w legendach Indian przedstawione jedynie jako element wielkiego procesu szerzenia wiedzy wśród prymitywnych form życia, w dodatku mogą oni pochwalić się chwalebnym czynem ratowania naszego gatunku, wszystko to wygląda jakoś zbyt kolorowo, trzeba się wczytać żeby dostrzec parę zgrzytów, przynajmniej w tych dostępnych wersjach.

Przed tysiącami lat przodkowie Indian Hopi mieszkali na kontynencie w rejonie Oceanu Spokojnego, kontynent ów zwał się Kasskara. Potem wybuchła międzykontynentalna wojna. W tej epoce Kásskara zaczęła pogrążać się w oceanie, nie był to jednak - tak jak w Biblii czterdziestodniowy potop, lecz zapadanie się kontynentu. W końcu nad wodę wystawały tylko najwyżej położone części lądu - dziś jest to kilka wysp mórz południowych. Indianie Hopi zostali zmuszeni do odwrotu. W ucieczce pomagali im Kaczynowie. Biały Niedźwiedź wyjaśnia, że słowo "Kaczynowie" znaczy tyle co "dostojni i poważani wtajemniczeni", elita, z którą jego lud miał zawsze kontakt. Kaczynowie, którzy co pewien czas odwiedzali Ziemię, byli istotami cielesnymi, pochodzącymi z planety Toonaotekha oddalonej od Układu Słonecznego. Kaczynowie znali trzy kategorie wtajemniczonych - byli to twórcy, nauczyciele i strażnicy praw. Hopi twierdzą, że także Kaczynowie-twórcy produkowali w tajemniczy sposób różnych ludzi. (!)

Mistyka takich narodzin jest dla Białego Niedźwiedzia jasna: "Choć zabrzmi to dziwnie, nigdy nie dochodziło do obcowania, nie było stosunków płciowych, lecz wybrane kobiety zachodziły w ciążę." To samo stwierdzenie znajdujemy w PopoI Vuh. Pierwsi ludzie zostali poczęci "bez udziału ojca. [...] Jedynie mocą nadprzyrodzoną, za sprawą czarów zostali stworzeni i utworzeni [..]". W PopoI Vuh możemy również znaleźć informację, że pośród stworzonych byli mężowie, których mądrość była wielka. Biały Niedźwiedź nie czytał wprawdzie PopoI Vuh, ale wie z legend Indian Hopi: "Istnieli cudowni, potężni mężowie, gotowi zawsze do niesienia pomocy, nigdy zaś do niszczenia". (Źródło - http://wigwam02.republika.pl/Wigwam33/bialynie.html)

Trochę o początkach świata i historii stworzenia wg Indian Hopi

"(...) jesteście wszyscy tutaj, wy, którzy zostaliście wybrani do ocalenia ze zniszczenia tego świata. Teraz chodźcie ze mną?.

(Sóyuknang) Poprowadził ich do wielkiego kopca, gdzie żył Lud Mrówek, wszedł na jego szczyt i kazał Ludziom Mrówkom otworzyć swój dom. Kiedy zrobiono otwór na wierzchołku kopca, Sóyuknang powiedział do ludzi, ?Teraz wejdźcie do kiva Mrówek, gdzie będziecie bezpieczni, kiedy ja zniszczę świat. Kiedy tu będziecie, chcę, żebyście pobrali lekcję od tych Ludzi Mrówek. Są oni pracowici. Gromadzą latem pożywienie na zimę. Utrzymują chłód, kiedy jest gorąco, a ciepło, kiedy jest zimno. Żyją nawzajem w pokoju. Są posłuszni planowi Stworzenia.?

W ten sposób ludzie zeszli w dół, aby żyć z Ludem Mrówek. Kiedy wszyscy byli już bezpieczni, Taiowa rozkazał, aby Sóyuknang zniszczył świat. Sóyuknang zniszczył go za pomocą ognia, ponieważ Klan Ognia był jego przywódcą. Potem zesłał deszcz ognia. Otworzył wulkany. Ogień szedł z góry i z dołu, i we wszystkie strony, póki cała ziemia, wody, powietrze, wszystko stało się jednym: ogniem. I nic nie pozostało, poza ludźmi bezpiecznie schronionymi w łonie ziemi.

Pierwsi Ludzie z Pierwszego Świata, Tokpela, byli bezpiecznie schronieni pod ziemią, kiedy na ziemię spadł deszcz ognia. Wulkany i ogniowe burze zniszczyły wszystko co było na górze, aż ziemia, woda, i samo powietrze stały się jednym żywiołem ognia.

Taki był koniec Tokpela, Pierwszego Świata.

Kiedy to się działo, ludzie żyli szczęśliwie pod ziemią z Ludem Mrówek. Ich domy były podobne do ludzkich domów na powierzchni ziemi, które zostały zniszczone. Mieli pomieszczenia, w których mieszkali i takie, w których przechowywali żywność. Było także światło, dzięki któremu mogli widzieć. Drobne kawałki kryształu w piasku kopca absorbowały światło słoneczne i korzystając z wewnętrznego widzenia centrum zlokalizowanego za oczami, bardzo dobrze widzieli poprzez te odbicia.

Kosmogonia Hopi stanowi, że kiedy Hopi żyli w świecie podziemnym (Mas-ki) byli stworzeniami niekompletnymi, niedokończonymi, przechodzącymi wiele faz metamorfozy przed ostatecznym wyłonieniem się jako istoty w pełni ludzkie. Przed przejściem do obecnego świata wybrali krótką kolbę niebieskiej kukurydzy, która symbolizuje wybranie przez nich ciężkiego życia, pełnego poświęceń i upokorzeń. Według antropologa z Uniwersytetu Arizony w Tucson, Emory Sekaquaptewa, niebieska kukurydza symbolizuje prawo Hopi. Wszystkie tradycyjne czynności są postrzegane jako trudne, ale warte wysiłku. Jak Hopi często powtarzają: jest trudno być Hopi, ale dobrze nim być. Ciężka praca jest duchową treścią Drogi Hopi, obraną na początku świata Hopi przez ich przodków. Pracując Hopi doznają uczucia identyfikowania się z mitycznymi praojcami, którzy żyli w czasie przed czasem. Praca jest doświadczaniem sacrum, doświadczaniem a'nihimu - duchowego pierwiastka, który konstytuuje ich kosmos. Jest transcendowaniem czasu i przestrzeni, doświadczaniem ponownego stworzenia ich świata.

Źródło - http://zb.eco.pl/bzb/15/hopi.htm

Indiańska Starszyzna - Wszyscy Stanowimy Jedno

phpBB [video]

Indianie Hopi (lub Anasazi) mówią o walce dwóch anielskich rodzin w kosmosie: Aku i Draku.
Możemy teraz inaczej popatrzeć na ich zamiłowanie do orlich piór, ptaków i pierzastych wężów:) Opwiadają nam tą samą historię co badacze UFO - Aku kontra Draku czyli Ptaki kontra Gady.
Jeden z mitów stworzenia opowiada o przylocie ich przodków na orle o imieniu Enki z kostelacji 7 gwiazd nazywanych przez nas Plejadami.
Na rasę Daku mówią "Dwa serca", plemię węża.

adrian88888 pisze:
Dziewiąty znak: Usłyszycie o możliwości zamieszkania poza ziemia . pojawi się niebieski w kolorze obiekt kosmiczny i spowoduje olbrzymią katastrofę na ziemi. To będzie początek piątego już świata.

:ninja:

Intrygujący filmik. W zasadzie ciekawa jestem 'postaci czyszczącej', obstawiałabym kataklizmy i katastrofy. Jednak prostota i umiłowanie do nie konsumpcyjnego stylu życia są niezbędne, jak przekonać do tego innych w dobie materializmu ...?

Inni oporni przekonają się o tym również, a im bardziej oporni tym bardziej będzie bolało, ukąszenie komara swędzi, wrzód dokucza a nowotwór pali.

Nie przywiązywać się materialnie, będzie łatwiej choć nie z górki. :wacko: :ninja:
Czas nagli...

Powrót do natury był kluczem od samego początku, gdzieś intuicyjnie mam to w sobie zakodowane :hi hi: a my lecimy na oślep w rujnowaniu matki Ziemi :so:

Czasem trzeba coś stracić / zniszczyć żeby coś znaleźć / zyskać / docenić.

Szkoda tylko, że jest to jak o-błędne koło a raczej kwadratura trójkąta :język:

Czasem jak przyjrzę się że tych ślepych jest tak dużo żeby nie pokusić się o stwierdzenie 80% nas otaczających zastanawiam się jak możemy coś zmienić, podszepnąć, przekabacić :D 8-)
Zawsze po burzy jest Słońce :hi hi: przepowiednia daje do myślenia coś z tego zabrać do swojego światopoglądu z pewnością trzeba. Jednak koszmar dnia codziennego popycha ludzi jedynie do troski o przetrwanie, zamyka oczy, blokuje.
Brakuje mi lasów, natury, kawałka ziemi do dbania o nią, wszystko zabierają pod budowę ... :so:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

monika pisze:
Jednak prostota i umiłowanie do nie konsumpcyjnego stylu życia są niezbędne, jak przekonać do tego innych w dobie materializmu ...?

Tak jak z innymi rzeczami - nie zmuszać nikogo na siłę, ale pokazać na SWOIM przypadku i SWOIM życiem, że to działa i tak można i mówić innym dlaczego się tak robi. Że nie trzeba ciągle kupować, kupować kupować. To już nie ten czas.

Teraz wyprodukowaliśmy tyle ciuchów, zabawek, samochodów, że przez najbliższe parę lat moglibyśmy usiąść na d**** i tylko się wymieniać, naprawiać, a zyskany czas poświęcić na uprawę ziemi, wejście "do wewnątrz", jak sugerują Indianie Hopi w radach dla nas na najbliższe lata.

(najnowszego przekazu Indian możecie posłuchać tu : http://davidicke.pl/forum/post35130.html#p35130)

Tu dla przypomnienia różne możliwości "życia za darmo" lub CZĘŚCIOWE przestawienie się na życie bez pieniędzy:

http://davidicke.pl/forum/post32924.html#p32924

Tak jak mówi Bashar w swoim filmiku:

"Więc po prostu sugerujemy, bez oceniania i z bezwarunkową miłością, że istnieją sposoby wspólnej pracy, które dla każdego będą stanowiły wygraną i nie powodują poruszania się dalej w obawie przed tym, że nie masz dostępu do tego, co chcesz, bo informacja jest darmowa, a narzędzia, którymi się z wami dzielimy dają wam możliwość dostępu do wszystkiego, co potrzebujesz.
Nie potrzebujesz ani rozpaczy ani strachu, że nie dostaniesz tego, co potrzebujesz jako narzędzia tylko dlatego, że w danej chwili nie masz pieniędzy aby to zdobyć, lub aby skorzystać z dostarczonej tobie usługi.
Ale tak długo jak będziecie rozumieć, że wszystkie rzeczy są równe, a wszyscy możecie pracować razem i znaleźć sposoby handlu, wymiany, używania pieniędzy, używania synchroniczności używania podarunków, używania wszystkich form obfitości, które powodują sytuacje wygrane dla wszystkich, ale nie poprzez pomijanie pewnych form, bo pominiecie całą zasadę."

Bashar - Całość Bycia - zmiana koncepcji pieniądza na naszej Planecie
phpBB [video]

Po prostu ZACZNIJCIE to robić w swoim życiu, na początek małymi krokami, a potem zaczną się kształtować mini-lokalne społeczności, które będą się opierały ta tym że "ja ci marchewkę, ty mi jajko, ty mi w angielskim pomożesz, ja tobie pomogę w sprzątaniu/ lub nie tobie, ale komuś innemu, żeby siatka się powiększyła"

Mnie przepowiednia Hopi przyprawiała o szeroki banan od ucha do ucha. Nawet z chaosu , rodzi się coś dobrego. Nasz biedna Ziemia i tak wiele zniosła złego z ludzkich rąk. Niech ją wytrawi ogień i woda, a cykl zacznie się na nowo. Ja mam tylko nadzieje, ze Ci co przetrwają w przeciwieństwie do obecnych posiądą zdolność nauki na własnych błędach. Nic nas nie gubi tak przekonanie o własnej nieomylności.
Zaś materializm, to nic więcej jak wmawianie nam, że chcemy posiadać coś co nie jest nam do życia potrzebne. To chore jest, żeby tyrać po to by kupować kolejny samochód skarbonkę czy po raz kolejny wymieniać meble w salonie. Też mam swoja słabość, książki, z których nie zrezygnuję i łachy, z których zakupu uczę się rezygnować :lol: Generalnie to nie obraziła bym się, gdy by przyszło mi żyć jak Indianom. Na myśl o tym czuję się hmmm.. wyzwolona.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

być może ten film był tutaj umieszczony wcześniej ,a już nie istnieje...

ciągle aktualne słowa..dla uzurpatorów ,światowej wszechwładzy

Niesamowite i mądre słowa !

Kilka słów od rdzennego Amerykanina napisy PL HQ

phpBB [video]

edit:

Indianie,nasi bracia

-=-
“Taniec Ducha”

phpBB [video]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]