Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 22:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Witam,

Mam do Was pytanie czy ktoś może ma doświadczenie związane z próba zakwaszenia żołądka i odstawienia IPP przy stwierdzeniu przełyku baretta. Na forum doszukałem się tylko jednej osoby, która o tym wspominała ale chyba się poddała bo skończyło się na 4 postach.
Jeżeli chodzi o mój przypadek to ze zgagą zmagam się od bardzo dawna i oczywiście szpikowałem się IPP ślepo wierząc lekarzom. IPP przyjmowałem przez wiele lat, ponieważ po długim przyjmowaniu i obserwacji organizmu zauważyłem u siebie skutki uboczne (bardzo silne bóle głowy za oczami, zaburzenia w widzeniu), jakieś ponad pół roku temu odstawiłem leki, zacząłem pić siemię lniane z rana, przestałem jeść smażone potrawy itp.
Niestety zgagi się ostatnio nasiliły, dodatkowo pojawiły bóle w klatce piersiowej i dolnej części przełyku na granicy z żołądkiem wybrałem się więc do lekarza...
Aktualnie jestem po gastroskopii podczas której lekarz stwierdził, podejrzenie przełyku baretta (ostateczne wyniki będą po analizie wycinków). Oczywiście po badaniu lekarz stwierdził, że bezwzględnie muszę przyjmować IPP (aktualnie biorę raz dziennie dexilant 60mg od kilku dni). Jednak jak zacząłem czytać w sieci zacząłem mieć duże wątpliwości czy nie powinienem postępować wręcz odwrotnie, obawiam się jednak teraz nagłego odstawienia tych leków i ewentualnych dalszych uszkodzeń przełyku przy próbach zakwaszania żołądka.
Będę wdzięczny za jakieś sugestie :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 16 kwie 2016, 16:17 
VIP Member
Awatar

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Zwieracz masz otwarty, żołądek jest mało zakwaszony i problem zgagi zawsze będzie , i zniszczony przełyk też, przez kwas solny, bo on sobie wywala przez właśnie otwarty zwieracz. Nie jesz smażonego to dobrze, dieta bez cukru, bez wyrobów. Myślę, że powinieneś jeść więcej kolagenu. Spróbuj olej konopny, łyżka stołowa rano i wieczorem, przez kilka miesięcy.

Entered Apprentice * 1st Degree

Jaro78 i jak u Ciebie? Mam dokładnie ten sam problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić...

Jaro - masz dopiero podejrzenie o przełyk Barretta,więc poczekaj na wyniki,może wcale nie masz tego schorzenia.
Leki raczej powinieneś brać.Jeżeli wyniki to potwierdzą,to nie wolno dopuszczać do zgagi i podrażniania jeszcze bardziej przełyku.
Mam znajomą,która pół roku temu po stwierdzeniu przełyku Barretta została skierowana na fundoplikację. Niestety to nie było w Polsce. Nie bierze teraz żadnych IPP i czuje się dobrze.
W Polsce podobno Łódź i Lublin leczą Barretta. W Warszawie też w jednej z prywatnych klinik bardzo szybko, ale wiem o zabiegach /drogo/.
Na razie nie szalej z dokwaszaniem i eksperymentami lecz zaczekaj na wyniki, a w międzyczasie szukaj szpitali, czy klinik lub lekarzy /dobrych,sprawdzonych/, umów się na wizyty prywatne , ale jedź z aktualnymi wynikami.
Szukaj w googlach,można trochę się dowiedzieć, co gdzie i jakie badania.
Nie mam niestety info na ten temat. Czytałam, ale to za mało,by cokolwiek komuś doradzić.
Ja mam przewlekłe zapalenie śluzówki i po kilku latach udało mi się odstawić IPP,czy na zawsze, nie wiem.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]