Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 15 gru 2019, 19:11

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Znalazłem to w gablotce z ogłoszeniami "duszpasterskimi" (cokolwiek to znaczy) w bazylice mariackiej w Gdańsku. Zostawiam bez komentarza... N'Joy!!!
http://img13.imageshack.us/img13/105/pr ... lstwa1.jpg

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka
http://www.maya.net.pl

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 cze 2009, 20:33 
VIP Member
Awatar

Awatar użytkownika

Kowalski pisze:
"duszpasterskimi" (cokolwiek to znaczy)

Własnie :lol:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

A czy kościół nie "naśmiewał" się z tego, że Żydzi mieli przykazania rozbite na setki praw, a sami mają KKK?

Awatar użytkownika

Cthulhu pisze:
A czy kościół nie "naśmiewał" się z tego, że Żydzi mieli przykazania rozbite na setki praw, a sami mają KKK?

Stary, tak można bez końca...

To my dajemy im władzę. Ich pożywieniem są nasze negatywne myśli, emocje, żądze, lęki. Demaskujcie ich, ale nie walczcie z nimi. Przebaczcie im, a potem przesyłajcie światło i miłość. Miłości nikt się nie oprze, bo nikt nie wynalazł broni przeciwko bezwarunkowej miłości.
Wszyscy wyszliśmy z tej samej Iskry Monadycznej i wszyscy do niej wrócimy. „In lak’ech, ala ken” – „JA jestem w TOBIE, tak jak TY jesteś we MNIE”.

Hanna Kotwicka

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

"Strzeż się bałwochwalstwa" - ciekawy początek ;)
Chciałem wymienić kilka pozycji z tego paranoicznego ogłoszenia, ale tam prawie wszystko jest przesadą... Dziwi mnie, że wymienili techno, a nie heavy metal lub inne gatunki ciężkiej muzyki. Techno nie jest przejawem bałwochwalstwa , a raczej dla mnie słabego poziomu artystycznego .

Awatar użytkownika

O fufa, wcześniej tego nie widziałem... U dołu plakatu jest adres WWW. Wejdźcie na niego i se poczytajcie, jest kilka większych ciekawostek, np. w "Plakat - komentarze" jest tzw. "świadectwo", a w nim takie perełki jak np. to: "Również noszenie amuletów, koszulek
z nadrukiem, pokemonów (kieszonkowy demon)..."

Ufff... Grubo jadą. No, ja zawsze swoje: "po owocach ich rozpoznasz", czy jak to tam było.

EDIT: poczytajcie sobie więcej, jest na prawdę wesoło, polecam "Symbole"... Choć wszystko jest doooobre! Brak słów, no comment...

Hanna Kotwicka

"Nie będziesz miał cudzych bogów przede mną" zostało na przestrzeni dziejów zmodernizowane i zaadoptowane do współczesności w oparciu o relatywizm moralny.

Załącznik:
gsm-krk.jpg

inny przykład:

http://bts-gsm.eu/HQ/zachodniopomorskie ... 010912.jpg

gmo dobre, niepokalane poczęcie ok ale in vitro już nie :roll:
kult setek matek boskich i figurek oraz pomników to oczywiście jest "uzasadnione".

Po owocach ich poznacie.

Nic dziwnego, że pojedynczy ludzie jak np. Kotański giną w tym "świętym" tłumie.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Duch nowoczesności w Kościele Katolickim
Nie lubisz brudzić się przy zapalaniu świeczki w intencji? Już teraz nasza wspaniała maszyna zrobi to za Ciebie!

Obrazek

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Te lampko-świeczki nie są przypadkiem z kościoła w Gietrzwałdzie? ( tak z ciekawości :D )

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

co za debilizm
szok

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Słyszałem ostatnio, że ma być jeszcze ostatnia pielgrzymka JP2 do Polski. :shock: Myślałem że na rowerze nie jeździ, to i nie pielgrzymuje... :D Jednym słowem eksploatują go nawet po śmierci, byśmy mogli się pomodlić do jego szczątków.
Szczegóły tutaj: http://wyborcza.pl/1,75248,6780184,Osta ... kraju.html

Ostatnio zmieniony 21 lip 2009, 17:10 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz
popr. - oddzielono link od tekstu

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

takie cos jak z tymi lampkami powinno być surowo zakazane! po prostu wstyd i żenada! :| Powinny być np takie skrzynki z napisam "Dobrowolny datek" lub coś takiego i tyle... stałyby przy wyjściach z kościoła i tyle! a nie jakieś prośby do Jezusa czy inne pierdoły i że zapłacisz to Jezus będzie miał mocniej oko na Ciebie? paranoja :? Na co ci księża zbierają? na dzwon ze złota? żałosne... :geek: Jakby wzieli przykład z Ojca Pio czy świętych to może zrozumieliby że żyjąc w biedzie (ascezie) o wiele szybciej dojdzie się do poznania niż usilne i nachalne zbieranie forsy! żal pl!!! :?

Awatar użytkownika

To mi przypomina coś podobnego do automatów z napojami. Wrzucasz kasę i wylatuje, to co sobie zamówiłeś :) Nie dość, że z moich podatków dostają kasę, to jeszcze robią takie numery. Zamiast dać tą kasę biednym... Do tego te lampki tandetne jak na choinkę :roll: .

Sonial13 o mało co mnie nie zabiłeś. Bułkę jadłem akurat i zakrztusiłem się czytając tą tablicę :lol:
Opodatkować KK! i wstawić takie cudeńka jak na foto Waldka nie tylko w każdym kościele, ale każdej knajpie - wzorem "jednorękich bandytów" przecież wiadomo, że mnóstwo wiernych idzie na piwko w czasie mszy.(przynajmniej w moich okolicach) Bóg jest wszędzie a monety osobnika pijanego przecież nie śmierdzą.

"Jednoręki bandyta" :lol: - nie wiem kogo masz na myśli, ostatnio "dostojnik" kościelny miał operację ręki... :roll:

Za czasów Chrystusa nie było elektroniki ale zmieniają się gusty oraz techniki uzurpowania sobie prawa do nakazywania wiary i słonego jej opłacania.

Lampki genialne 8-)

p.s.
zanim dasz na tacę puknij się w glacę :lol:

Awatar użytkownika

Smieszne jest tez wykorzystywanie katolickich swietych do swoich niecnych celow. Jak np. Sw. Hubert, patron mysliwych i czegos tam, ma postac jelenia z bialym krzyzem miedzy rogami. To mnie strasznie zastanawia, bo Hubert owszem, byl zapalonym mysliwym, ale wlasnie zaniechanie przelewania krwi niewinnych zwierzat zrobilo z niego swietego, a dzis zboki ze strzelbami lataja w jego imieniu po lasach dokonujac masakry na zwierzakach. Debilizm.

Katoliczki powinny tez brac przyklad ze Sw. Teresy z Avili i byc troszke wyzwolone. Jesli nie wiecie co takiego zrobila Tereska, Zacytuje wam kawalek jej "wizji" aniola -

Cytuj:
Pewnego dnia pojawił mi się piękny anioł. Widziałam w jego ręku długą strzałę, której czubek zdawał się być z ognia. Wydawało się, że przeszył moje serce kilkakrotnie, przenikając do mych wnętrzności. Ból był tak realny, iż zmusił mnie do jęku. Jednocześnie był tak słodki, iż nie chciałam się od niego uwolnić. Żadna radość nie daje takiego ukojenia. Gdy anioł zabrał strzałę, pozostałam w wielkiej miłości do Boga.

Jak nic zakradl sie do niej jakis gosciu, ktorego wziela za aniola, a ze biednej kobiecie nikt nigdy chyba nie objasnil tajemnicy zycia, to, co sie stalo, odebrala jako swego rodzaju mistyczne przezycie :D

Obraz rzezby Berniniego w Rzymie o tytule "Ekstaza Sw. Teresy"

Obrazek

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

Waldek1984 i Cottontail,dzieki bardzo dawno tak sie nie usmialam.Świetny material na kabaret.Mam nadzieje,ze kiedys sie doczekam,bo jak ogladam w TV obecne to chce mi sie plakac,żal.

Awatar użytkownika

Cytuj:
Leksykon New Age:

toksyczne duchowości
Twardy new age
aikido | amulety | astrologia | bioenergoterapia | channeling | chiromancja | feng shui | czary | horoskopy | huna | jasnowidztwo | joga | kabała | kontrola umysłu | kurs cudów | magia | magia runiczna | mediumizm | medytacja transcendentalna | numerologia | okultyzm | parapsychologia | pismo automatyczne | psychotronika | radiestezja | rebirthing | reiki | satanizm | sekty | metoda kontroli umysłu według Silvy | spirytyzm | synchronizacja półkul mózgu | szamanizm | tai chi | tarot | techno | uzdrowienia okultystyczne | wahadełko | voodoo | wróżbiarstwo | wywoływanie duchów; chodzenie po ogniu | eurytmia | hipnoza | homeopatia | podróże poza ciałem - podróże astralne - OOBE | polarity | świadome śnienie | qi gong | uzdrowicielski dotyk | talizmany | wschodnie sztuki walki

irracjonalne ideologie
Miękki New Age
aura | akupresura | akupunktura | antropozofia | antypedagogika | aromaterapia | biorezonans | BSM | diagnostyka paramedyczna | enneagram | ezoteryzm | Gwiezdne Wojny | Harry Potter | metoda Hellingera | holizm | leczenie holotropowe | irydologia | kinezjologia - metoda Dennisona | medycyna chińska | medycyna tybetańska | pozytywne myślenie | NLP - programowanie neurolingwistyczne | odmienne stany świadomości | prekognicja | psychologia transpersonalna | SITA - super nauczanie | szkoły steinerowskie | telekineza | teozofia | terapia gestalt | ufologia | zdjęcia Kiriliana | zen | życie po życiu

pomoc
Jeśli rozpoznałeś U SIEBIE niepokojące Cię objawy:

1. WYRZUĆ / ZNISZCZ wszystkie przedmioty związane z zangażowaniem, które budzi Twoje wątpliwości lub które uważasz za szkodliwe,
2. poszukaj KAPŁANA, który zrozumie Twój problem, będzie Ci towarzyszył i przygotuje Cię do SPOWIEDZI, jeśli masz z tym kłopot napisz, postaramy się pomóc,
3. spróbuj codziennie czytać PISMO ŚWIĘTE,
4. rozpocznij walkę o codzienną MODLITWĘ, na początek choćby 5 minut, najlepiej o stałej porze,
5. nigdy i niczym się nie zniechęcaj.

Jeśli niepokojące objawy rozpoznałeś U OSOBY BLISKEJ:

1. zacznij modlić się i pościć w jej intencji,
2. możesz też dodatkowo powierzyć Ją modlitwie osób uczestniczących w krucjacie modlitwy za osoby zagrożone przez okultyzm, sekty i toksyczne praktyki NEW AGE napisz.

Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej dzwoń.

Jeśli chciałbyś pomagać swą modlitwą i wyrzeczeniami osobom uwikłanym / zagrożonym prze okultyzm, sekty czy toksyczne duchowości napisz do nas. Od 2007 roku trwa KRUCJATA MODLITWY ZA OSOBY ZAGROŻONE PRZEZ OKULTYZM, SEKTY I TOKSYCZNE PRAKTYKI NEW AGE.

http://www.newage.info.pl/

:D

Obrazek

Awatar użytkownika

Najpierw smialam sie z tych rad jak uchronic sie przed toksycznym New Age, ale ujrzawszy ten plakat z Kapucynami, szczeka mi opadla. "Dla chlopakow", i skojarzenia same sie nasuwaja...

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Awatar użytkownika

Jezus Maria! Jak dobrze być już poza kościołem, jak dobrze nie zastanawiać się już co jest słuszne z punktu widzenia KK. Jak fajnie jest pośmiać się z całej tej głupoty, BSM, świadome śnienie, new age??? WTF?

Brązowym szlakiem, wakacje z kapucynami hahaha :lol: :lol:

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.
Fragment książki: "Opowieści o mocy" - Carlos Castaneda

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Cottontail, sugerujesz że Bernini wiedział co to znaczyło, wszak strzała wskazuje nie serce, a łono Teresy. To kto to mógł być, jeżeli nie anioł - ciekawie się robi - jeżeli dodać do tego spekulacje w objawieniach maryjnych w Fatimie to jak nic, było to... ;)

Na marginesie, uwielbiam Berniniego, zobaczcie resztę jego dzieł.

Wakacje z kapucynami.... dla chłopców....

Ostatnio czytałem ulotkę, ogólnie posiadała wydźwięk,- "jak nie wiesz co robić w życiu, nie masz jeszcze bliżej określonego celu, zastanawiasz się kim zostać, to Bóg cie wzywa i wstąp do klasztoru... - nie ma bata, słyszałem że w kapłaństwie i klasztorach panuje regres, ale głoszenie wręcz marketingowe, klasztornego życia to przesada.

jozo2009

Cytuj:
Wakacje z kapucynami.... dla chłopców....

.........zastanawiasz się kim zostać, to Bóg cie wzywa i wstąp do klasztoru...

"Braciszki" cię przelecą :lol:

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]