Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 07 sie 2020, 16:09

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 07 mar 2010, 14:14 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 28 lut 2010, 15:38
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
Podążając krętą drogą internetu napotkałem na pewną ważną informację !!! Informacja która mówi, że przedłużenie życia biologicznego i rewitalizacja jest już FAKTEM. Świadczyć może o tym poniższy referat i potwierdzone wyniki badań liczącego się na świecie Instytutów naukowo badawczych. Oczywiście o takm wysokim osiągnięciu i jego randze tzw. świat nauki milczy niewiedząc co z tym zrobić dalej.

4 - te MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM

Ekologia człowieka i medyczno-biologiczne bezpieczeństwo ludności[b]Rosyjska Akademia Nauk Medycznych Rosyjska Akademia Nauk Przyrodniczych Instytut Badawczy Ekologii Człowieka i Higieny Środowiska im. A. N. Sysina


RAMN

Asocjacja "Woda-Medycyna-Ekologia"[/b]

Hiszpaniam, Benidorm, listopad 2008r.


REFERAT


ŻYCIE JAKO PRZEJAW ASYMETRII I JEJ MIEJSCE W JEDYNYM OBRAZIE ŚWIATA

W jakimkolwiek obszarze wiedzy ważne jest, ażeby mieć system. Na przykład system Mendelejewa pozwolił przesunąć na wyższy poziom teorię i praktykę chemii. To samo odbyło się w fizyce „po zjednoczeniu" elektryczności i magnetyzmu przez Faradaya i Maxwella. Są także przykłady systematyzacji w biologii. Podstawą zaś jakiegokolwiek systemu jest wspólna dla wszystkich systematyzowanych obiektów lub zjawisk jakaś właściwość, charakterystyka albo przejaw.

W związku z tym wydaje się być prawie, że niemożliwym, ażeby na jedynej podstawie przedstawić system Wszechświatu z jego nieskończoną rozmaitością przejawów. Próby stworzenia takiego systemu drogą „zjednoczenia" wszystkich współdziałających sił: elektromagnetycznych, grawitacyjnych, silnych i słabych jak na razie nie miały powodzenia.

• My zaś proponujemy, aby za podstawę dla systemowego przedstawienia przyrody przyjąć „przedstawienie" o symetrii-asymetrii (SAS) w ich dialektycznej jedności. Przy czym pod pojęciem "asymetrii" należy rozumieć: nierównowagę, niestateczność, ruch w jedną stronę, nasycenie energią wybuch, bifurkacje, nieliniowość, nieparzystość, spiralność, magnetyzm, sprzeczność, lecz w biologii - życie. Pod pojęciem "symetrii" rozumiemy zaś przeciwległe przejawy i charakterystyki.

O ile rozpatrujemy zagadnienie bezpieczeństwa życia - a życie według naszego zrozumienia to przejaw asymetrii, która „dąży" do symetrii, czyli zakończenia życia - to kwestia bezpieczeństwa życia sprowadza się do utrzymania asymetrii każdego systemu biologicznego, włączając w to człowieka.

Zatem życie - to proces, dynamika „dążenia" asymetrii do symetrii. Zupełna symetria systemu - śmierć, następuje najczęściej poprzez stopniową symetryzację organów i tkanek, to znaczy przez chorobę jakichkolwiek systemów - od reprodukcyjnego do nerwowego systemu organizmu. Pomimo że życie jest to przejaw asymetrii, co do kształtu (geometrii) położenia organów i co do zawartości (poziom molekularny) to w kwestii jego bezpieczeństwa najbardziej interesującą jest asymetria na poziomie molekularnym.

Wiemy, ze świat zwierzęcy w swojej podstawie zawiera białka, a roślinny -węglowodany. Białka i węglowodany są zbudowane, odpowiednio, z aminokwasów i monosacharydów, związków organicznych. Ostatnie u swojej podstawie zawierają węgiel. Każdy zaś atom węgla połączony jest z czworgiem <<sąsiadów>>. Jeżeli <<sąsiedzi>> są różni, to taki węgiel nazywa się asymetrycznym, a zawierające go molekuły o tym samym składzie i nazwie istnieją parami jako przedmiot i jego lustrzane odbicie lub jako lewa i prawa ręka. Jest to lustrzana, ręczna (chiralna) albo przestrzenna asymetria.

Należy zauważyć, a jest to bardzo ważne dla zrozumienia żywej przyrody, że << lewe >> -L i <<prawe>> - D asymetryczne molekuły tej samej substancji mają różne i zwykłe przeciwstawne biologiczne właściwości. Jeśli ilość L i D molekuł jest jednakowa (symetria), to taka mieszanina nazywa mc racemiczną biologicznie nieaktywna.

Zatem życie pojawiło się tylko na podstawie asymetrycznych biologicznie aktywnych molekuł.

Podstawą białek wszystkich żywych systemów są asymetryczne L lewe aminokwasy, których w przyrodzie istnieje więcej niż dwadzieścia. Z kolei węglowodany składają się z L) <<prawych>> monosacharydów.

Asymetria życia możliwa jest tylko w podtrzymujących ją warunkach korelację i łączność symetrii i asymetrii można symbolicznie przedstawić jako odwracalną równowagę:

A ↔ E+S

gdzie A - asymetria, E - rodzaje energii (wszystkie rodzaje pól współdziałania: elektromagnetyczne, grawitacyjne i możliwe inne); S - symetria.

Asymetria życia <<A>> jako „niestateczny" stan ciągle potrzebuje asymetrii zewnętrznych warunków w przeciwnym razie ona samoistnie <<sprowadza się>> do symetrii <<S>>, z wydzieleniem energii <<E>>.

SAS jest podstawą dla formowania systemu lub Jedynego Obrazu Świata (JOŚ). Zgodnie z JOŚ cały Wszechświat jest reprezentacją odwiecznego wahadła, w którym jednolite nic (symetria) stale dąży do nieskończonej różnorodności czegoś (asymetria) i na odwrót.

Najważniejszym asymetryzującym czynnikiem życia jest sama Planeta z jej obrotami oraz pole magnetyczne i inne charakterystyki asymetrii.

Korelacja wewnętrznej i zewnętrznej asymetrii sprzyja stabilizacji życia. Zmiana ich stosunków w wyniku ekranowania prowadzi do częściowej (choroba) lub zupełnej (śmierć) symetryzacji.

Szczególnie wyraźnie widać to w przestrzeni kosmicznej przy oddaleniu od Planety im dalej, tym bardziej wyraziście.

Wiadomo, że w kosmosie zwierzęta z krótkim okresem populacji już w 5-6 pokoleniu przestają istnieć poprzez nowotwory, utratę owłosienia itp. Lecz nie tylko kosmos test ekranem osłaniającym przed zewnętrzną asymetrią.

Człowiek i na Planecie ma wielu ekranów, negatywnie wpływających na stań tego asymetrii, czyli zdrowia. Izolacja dokonuje się poprzez, jakość obuwia, odzieży, poprzez wykorzystanie transportu naziemnego, lotniczego, wodnego itp.

Istotny wkład w nasze zdrowie, a więc w bezpieczeństwo życia, wnosi odżywianie. Póki człowiek spożywa naturalne produkty, które jak wszystko, co żywe, zawierają asymetryczne molekuły, nie trzeba się martwić. Kiedy jednak wyniknie konieczność przejścia na syntetyczne, czyli symetryczne produkty - które w istocie rzeczy nie mogą być asymetrycznymi wtedy pojawiają się problemy. Takie problemy w świecie już wielokrotnie pojawiały się przy syntetycznej produkcji leków i ich zastosowaniu. Przykład z talidomidem lekiem stosowanym w leczeniu zatrucia ciążowego u kobiet. Może on występować zarówno w asymetrycznej, jak i w racemicznej formie. Korzystanie zaś z tej ostatniej formy prowadziło do rodzenia się patologicznego potomstwa.

A więc życie, jak poprzednio wskazano to manifestacja asymetrii.

Asymetria jako niestateczny stan jakichkolwiek systemów utrzymywana jest poprzez asymetrię warunków zewnętrznych. Brak lub zmniejszenie tych ostatnich prowadzi do symetryzacji systemu, a w biologii - do zakończenia życia.

A zatem - ażeby utrzymać życie, należy stale podtrzymywać jego asymetrie, dokonując tego na różne sposoby, w tym przez spożywanie asymetrycznych produktów naturalnych (syntetyczne produkty- są zawsze symetryczne). Co więc w tej sytuacji czynić? Czy istnieje jakaś alternatywa dla naturalnych produktów spożywczych i leczniczych? Pytania te to zarazem wyzwania dla biotechnologii.

Tymczasem do dziś w nauce metoda, syntezy udawało się otrzymać tylko równą ilość L i D form czyli, symetryczną lub racemiczną mieszaninę. Zaś w 2001 roku została przyznana Nagroda Nobla tylko za okrężny sposób syntezy asymetrycznych molekuł jednej z chemicznych substancji.

Dopiero w 2006 r., jako pierwszy w świecie doktor nauk medycznych Władysław Stanisław Rybicki w sposób bezpośredni uzyskał asymetryzację racematu jednej z ważnych dla życia substancji kwasu mlekowego.

Dr Rybicki przy pomocy stworzonych przez siebie Technologii Rezonansowych Warunków Sprzyjających Dostrojeniu do Praw Czasu i Przestrzeni (TRWSDP VIP) z racemicznej, czyli biologicznie nieaktywnej mieszaniny molekuł kwasu mlekowego uzyskał asymetryczną, czyli biologicznie aktywną mieszaninę molekuł tej substancji.

To osiągnięcie zostało zbadane i potwierdzone na Wydziale Chemii Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Biotechnologii Stosowanej. Biorąc pod uwagę kosmiczny poziom tego osiągnięcia, zanim zdecydowano się na ogłoszenie go w świecie naukowym, jego wynik był badany i obserwowany na przestrzeni więcej niż dwóch lat.

Do pojawienia się prac dr Rybickiego, samorzutnie dokonywał się tylko odwrotny proces - symetryzacja.

Oprócz tego naukowego osiągnięcia, wieloletnie kliniczne doświadczenie dr Rybickiego potwierdza, że w celu zachowania zdrowia, a więc asymetrii, należy przeprowadzać VIP DOSTROJENIE wpływając bezpośrednio na organizm człowieka, jak również poprzez wykorzystanie dostrojonych przy pomocy TRWSDP VIP środków-nośników dostrojenia, jakimi są głownie: woda, wino, oliwa z oliwek itp. Według metod dr Rybickiego prowadzi się profilaktykę oraz leczenie wielu dotąd trudno uleczalnych chorób.

Podsumowując nasze wystąpienie należy stwierdzić, że w medycynie i przemyśle spożywczym dalsze ignorowanie pojęcia i zjawiska SAS jest niedopuszczalne. Niestety, do niedawna na te pytania prawie, że nie zwracano uwagi. Nie było to ważne w dobie rozwoju technologicznego, gdzie SAS nie odgrywało żadnej roli. W dobie biologii, w którą weszła nasza cywilizacja, bez koncepcji SAS nie można sobie wyobrazić rozwoju, ponieważ sama biologia (jako życie) jest przejawem asymetrii, a tym samym jej zawdzięcza swoje pojawienie się na Planecie.

Ze względu na to, co wyżej powiedziano - badania zagadnień SAS są coraz, bardziej aktualne.

N.W. Makarow

W.S. Rybicki


Makarow Nikołaj Wasiljewicz doktor nauk chemicznych, profesor, kierownik Katedry Chemii Moskewskiego Państwowego Uniwersytetu Biotechnologii Stosowanej, członek Rosyjskiej Akademii Nauk Informacyjnych, Moskwa, Rosja

Rybicki Władysław Stanisław doktor nauk medycznych, doktor nauk psychologicznych, Centrum Medycyny Biologicznej Międzynarodowy Instytut Ekologii Człowieka, Marabella, Hiszpania; Rybno, PolskaNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 07 mar 2010, 14:14 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 07 mar 2010, 19:53 
Cytuj:
Istotny wkład w nasze zdrowie, a więc w bezpieczeństwo życia, wnosi odżywianie. Póki człowiek spożywa naturalne produkty, które jak wszystko, co żywe, zawierają asymetryczne molekuły, nie trzeba się martwić. Kiedy jednak wyniknie konieczność przejścia na syntetyczne, czyli symetryczne produkty - które w istocie rzeczy nie mogą być asymetrycznymi wtedy pojawiają się problemy. Takie problemy w świecie już wielokrotnie pojawiały się przy syntetycznej produkcji leków i ich zastosowaniu. Przykład z talidomidem lekiem stosowanym w leczeniu zatrucia ciążowego u kobiet. Może on występować zarówno w asymetrycznej, jak i w racemicznej formie. Korzystanie zaś z tej ostatniej formy prowadziło do rodzenia się patologicznego potomstwa.


Czyli skutki dłuższego odżywiania się żarciem GMO prowadzi do kalectwa - i ONI o tym wiedzą...Na górę
   
 
 
Post: 07 mar 2010, 21:48 
Offline
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Rejestracja: 28 lut 2010, 15:38
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
"Dr Rybicki przy pomocy stworzonych przez siebie Technologii Rezonansowych Warunków Sprzyjających Dostrojeniu do Praw Czasu i Przestrzeni (TRWSDP VIP) z racemicznej, czyli biologicznie nieaktywnej mieszaniny molekuł kwasu mlekowego uzyskał asymetryczną, czyli biologicznie aktywną mieszaninę molekuł tej substancji."

- trzeba głębiej popatrzeć na całość z lotu ptaka a nie robaka.
Definicja starzenia i śmierci to początek - ważne jest odwrócenie procesu starzenia czyli wykonanie z racematu z powrotem biologicznie żywej molekuły.
Odmłodzenie i zdecydowane przedłużenie życia stało się faktem.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 07 mar 2010, 22:45 
Szkoda tylko, że mało kto myśli o poprawie jakości tego "życia" :? :|

Obecnie życie jest traktowane przedmiotowo i mechanicznie, istnieje po to żeby wskaźniki ekonomiczne rosły. :wacko:Na górę
   
 
 
Post: 09 mar 2010, 13:09 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 paź 2009, 20:39
Posty: 186
Lokalizacja: Dania
Płeć: kobieta
saJms pisze:
Istotny wkład w nasze zdrowie, a więc w bezpieczeństwo życia, wnosi odżywianie. Póki człowiek spożywa naturalne produkty, które jak wszystko, co żywe, zawierają asymetryczne molekuły, nie trzeba się martwić. Kiedy jednak wyniknie konieczność przejścia na syntetyczne, czyli symetryczne produkty - które w istocie rzeczy nie mogą być asymetrycznymi wtedy pojawiają się problemy. Takie problemy w świecie już wielokrotnie pojawiały się przy syntetycznej produkcji leków i ich zastosowaniu. Przykład z talidomidem lekiem stosowanym w leczeniu zatrucia ciążowego u kobiet. Może on występować zarówno w asymetrycznej, jak i w racemicznej formie. Korzystanie zaś z tej ostatniej formy prowadziło do rodzenia się patologicznego potomstwa.Jak dla mnie w tym fragmencie jest ujeta jeszcze jedna infomacja: zywy , naturalny pokarm a to co kupujemy obecnie w sklepie nie mozna nazwac tego typu pokarmem, wiekszosc przetworzona, poddana wysokiej temperaturze , chemii itd.

Chcialabym przykleic jeszcze w tym watku takie zaganienie , ktore takze jest powiazane z tym tematem:

Cytuj:
Czy gotowane pożywienie jest dla nas dobre?

W naturalnym środowisku wszystkie zwierzęta jedzą żywy pokarm, taki jakiego dostarcza im natura. Tylko ludzie gotują pożywienie i tylko ludzie cierpią na szeroko rozpowszechnione choroby i dolegliwości. Te osoby, które odżywiają się głównie żywym pożywieniem, są bardziej czujne, myślą jaśniej i bardziej logicznie i stają się bardziej aktywne. A co najbardziej istotne, osoby odżywiające się żywym pożywieniem stają się rzeczywiście wolne od chorób!

Gotowanie jest procesem niszczenia żywności i to już od momentu, gdy zastanie ona poddana obróbce technicznej. Długo zanim żywność obróci się w proch, jej wartość zostanie całkowicie zniszczona.

Jeśli włożysz rękę na chwilę do wrzącej wody albo na gorącą kuchenkę, to powinieneś na zawsze przekonać się o tym, jak niszczące działanie ma wysoka temperatura. Żywność jest zwykle poddawana działaniu niszczącej wysokiej temperaturze przez pół godziny lub więcej. To, co dotąd było żywą substancją, staje się całkowicie martwe bardzo szybko po poddaniu obróbce termicznej.

Gotowanie sprawia, że żywność staje się toksyczna! Toksyczność tego, co pozostało po gotowaniu jest potwierdzona przez podwajanie i potrajanie się białych ciałek krwi po zjedzeniu gotowanego posiłku. Białe ciałka krwi są pierwszą linią obrony i stanowią one "systemem immunologiczny".

Jak potwierdziły setki badań, o których pisze się w książce National Academy of ScienceŐs National Research CouncilŐs pt. "Diet, Nutrition and Cancer" ("Dieta, odżywianie a nowotwór"), w procesie gotowania szybko wytwarzają się w żywności mutageny i substancje rakotwórcze.

Białka zaczynają koagulować i deaminować w temperaturze zwykle stosowanej w gotowaniu i tracą swą wartość odżywczą.

Witaminy zwykle szybko są niszczone w procesie gotowania.
Minerały szybko tracą swój organiczny charakter i powracają do pierwotnego stanu, w jakim znajdują się w glebie, wodzie morskiej, skałach, metalach, itd. W takim stanie są one bezużyteczne i organizm często je odkłada, po czym mogą się one łączyć z nasyconymi tłuszczami i cholesterolem w układzie krwionośnym, w ten sposób zatykając go jak podobna do cementu masa.

Podgrzane tłuszcze są szczególnie szkodliwe, ponieważ przekształcają się w akroleiny, wolne rodniki oraz inne mutageny i substancje rakotwórcze, co zostało potwierdzone we wspomnianej już wyżej książce "Diet, Nutrition and Cancer".

Widzicie więc pańswo, że martwe pożywienie tworzy nieciekawych, chorych i szybciej umierających ludzi.

http://www.rawfoods.com/articles/cooked.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group