Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 02 cze 2020, 14:24

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
Post: 02 lut 2013, 12:26 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
tigeroo9 pisze:
Omówienie projektu ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:


Tutaj link do projektu ustawy:

http://sejmometr.pl/sejm_druki/2202449Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 02 lut 2013, 12:26 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 18 lut 2013, 23:33 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
W Bułgarii kolejny dzień protestów przeciw cenom energii

Około 2 tys. osób zablokowało jedno z ważniejszych skrzyżowań w Sofii, a potem ruszyło pod parlament. Budynek obrzucono pomidorami i kamieniami. Doszło do starć z policją, która użyła siły. Zatrzymano co najmniej trzy osoby, w tym jednego z organizatorów protestów - podała publiczna telewizja. Rozruchy trwały ponad dwie godziny.

Demonstranci nieśli hasła „Dymisja!”, „Diankow odszedł, kolej na Borysowa!”, „Bojko, idź sobie!”. Simeon Diankow był wicepremierem i ministrem finansów w rządzie premiera Bojko Borysowa. W poniedziałek podał się do dymisji.

W poniedziałek protesty odbyły się również w innych bułgarskich miastach. Kilka tysięcy osób wyszło na ulice w Błagojewgradzie i Starej Zagorze. W Kazanłyku w środkowej części kraju spalono flagę i godło rządzącej partii GERB (Obywatele na rzecz Europejskiego Rozwoju Bułgarii). W Warnie około 3 tys. osób zablokowało ruch, wzywając premiera: „Bojko, odejdź!”. W Płowdiwie spalono czwarty od początku protestów samochód należący do dystrybuującej energię firmy EVN.

Demonstranci, którzy organizują się w internecie, zapowiadają kontynuację protestów.

Prezydent Rosen Plewnelijew w poniedziałkowym wystąpieniu wyraził zrozumienie dla protestujących. „Początek protestów dały wysokie rachunki, lecz wystąpienia mają głębsze korzenie – poczucie braku sprawiedliwości, niskie dochody. Spodziewam się adekwatnych kroków od odpowiedzialnych instytucji” – podkreślił.

Jednocześnie opozycja w reakcji na poniedziałkową dymisję Diankowa zażądała powołania tymczasowego gabinetu i rozpisania przyśpieszonych wyborów. Normalnie wybory powinny się odbyć na początku lipca. Z apelami o natychmiastowe ustąpienie centroprawicowego rządu Borysowa wystąpili lider lewicy Sergiej Staniszew i szef tureckiej partii Ruch na rzecz Praw i Swobód (DPS) Lutfi Mestan.

Protesty w Bułgarii, których powodem są ponadprzeciętnie wysokie rachunki za prąd i ogrzewanie za grudzień, trwają od ponad dwóch tygodni. W niedzielę demonstracje odbyły się w 27 miastach. Blokowano ulice, niszczono portrety premiera i ministrów. Najliczniejsza była demonstracja w Warnie, w której wzięło udział 30 tys. osób. W Sofii i kilku innych miast doszło do starć z policją. By uspokoić sytuację, władze obiecały podjęcie pilnych działań w celu regulacji rynku energii elektrycznej dla ludności.

Przedsiębiorstwa dystrybucji energii elektrycznej w Bułgarii zostały sprywatyzowane w 2004 r. Większościowe udziały w zakładach w zachodniej części kraju, w tym w Sofii, nabyła czeska firma CEZ, w Płowdiwie i południowej Bułgarii – austriacka EWN. Zakłady w regionie Warny i północno-wschodniej części Bułgarii kupiła niemiecka E.ON, która w minionym roku odsprzedała je czeskiej spółce PRO-Energo. Rząd Borysowa wystawił na sprzedaż na giełdzie mniejszościowe udziały należące do skarbu państwa.


http://www.pb.pl/3006248,5124,w-bulgarii-kolejny-dzien-protestow-przeciw-cenom-energiiNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lut 2013, 9:24 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2009, 23:59
Posty: 1070
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Bułgarzy obalili rząd, bo prąd i gaz były za drogie
Wściekli na cwaniackie podwyższki cen prądu i gazu Bułgarzy wyszli na ulice. Zmusili rząd do ustąpienia

Dwa samospalenia, zamieszki na ulicach, bitwy z policjantami, strzały, ranni, aresztowania. Atak kamieniami na gmach parlamentu. I wczorajsza dymisja rządu. Taki jest efekt skandalu wywołanego przez firmy energetyczne w Bułgarii i protestu ludzi przeciwko ich nieuczciwości.


Sektor energetyczny w Bułgarii został sprywatyzowany kilka lat temu. Jest w rękach Czechów i Austriaków. I właśnie należące do nich firmy przysłały Bułgarom w styczniu rachunki za gaz i prąd wyższe ponad dwukrotnie od rachunków grudniowych. Bezczelne firmy tłumaczyły podwyżkę mrozami i pięcioma wolnymi dniami z okazji Bożego Narodzenia.

W Bułgarach zawrzała krew. Najpierw w wielu miastach publicznie palili rachunki i wzywali rząd do ukrócenia samowoli firm energetycznych. Rząd jednak zwlekał. Dlatego uliczne demonstracje przerodziły się w antyrządowe zamieszki. Ludzie żądali odejścia centroprawicowego rządu Bojko Borysowa. Zarzucali mu mafijne powiązania z firmami energetycznymi.

Rząd wreszcie zaczął przebąkiwać o 8 procentowej obniżce cen za gaz i prąd, wprowadzeniu, jak to określił "pilnych działań w celu regulacji rynku energii elektrycznej dla ludności."
We wtorek pozbawiono licencji czeską firmę CEZ zajmującą się dystrybucją energii. I na tym się skończyło.

Wczoraj rząd podał się do dymisji. A w kwietniu odbędą się przedterminowe wybory parlamentarne. Zaś Bułgarzy nie wiedzą, jakie rachunki zapłacą za luty. Boją się, że znów będą zawyżone.

http://www.fakt.pl/Rzad-w-Bulgarii-upad ... 955,1.html

_________________
ObrazekNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 lut 2013, 12:14 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree

Rejestracja: 16 mar 2010, 22:10
Posty: 652
Libia forward
http://antyimperializm.wordpress.com/Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 lut 2013, 13:47 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Demonstracje w bułgarskich miastach

Obrazek

Protestujący, którzy wyszli na ulice, chcą odebrania przywilejów władzom krajowym. To największe od 16 lat, wyjście ludzi na ulice w Bułgarii.

Bułgarski prezydent Rosen Plewnelijew wyszedł w niedzielę do dużej grupy demonstrantów w Sofii, udającej się na ogólnokrajowy wiec protestacyjny, i zaprosił ich przedstawicieli do swojej kancelarii w przyszłym tygodniu.

"Drzwi są otwarte, Prowadźmy otwarty dialog" - powiedział prezydent, który jednak został wygwizdany przed zebranych. "Nie chcemy negocjacji, chcemy spełnienia naszych żądań" - brzmiała odpowiedź. Ludzie krzyczeli "Borysow do więzienia!", "Mafia", "Człowiek Borysowa".

Główne ulice Sofii są zablokowane. Protesty rozpoczęły się i w innych miastach - Warnie, Pazardżyku. W Płowdiwie spalono konstytucję. Według radia publicznego demonstracje odbywają się w 40 miastach.

Są to największe protesty uliczne w Bułgarii od 16 lat. Według wstępnych ocen w Sofii protestuje około 10 tysięcy ludzi.

W sobotę przedstawiciele protestujących opracowali listę 23 żądań politycznych i ekonomicznych zmian w kraju. Zwrócili się do prezydenta o spotkanie, na którym mają mu wręczyć swe postulaty.

Polityczne żądania to powołanie nowego rządu, kontynuowanie pracy w parlamencie nad przyjęciem szeregu ważnych ustaw, w tym zmiany ordynacji wyborczej umożliwiającej bezpłatny dostęp do publicznych mediów elektronicznych podczas kampanii wyborczej, wprowadzenia do ordynacji wyborczej większościowego systemu, możliwości odwołania posłów i burmistrzów miast oraz zniesienie immunitetu deputowanych, prezydenta i wiceprezydenta.

Żądania ekonomiczne dotyczą regulacji i wprowadzenia społecznej kontroli monopoli dostarczających prąd, wodę, energię cieplną, usługi telefonii komórkowej dla ludności, przestrzegania europejskich dyrektyw w tej dziedzinie, postawienia przed sądem ministrów i wysokich urzędników, odpowiedzialnych za podpisanie umów prywatyzacyjnych, którzy wprowadzili regulacje narażające na straty zarówno państwo, jak i obywateli.


http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/demonstracje-w-bulgarskich-miastach-,6786844094Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 mar 2013, 0:30 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
W Bułgarii policjanci odrzucili tarcze na znak solidarności z protestującymi

Obrazek

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 mar 2013, 11:42 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
sobota, 2 marca 2013
PORTUGALIA PRZESTROGĄ DLA POLSKI

Portugalia od wielu miesięcy wrze społecznym niezadowoleniem . Zubożałe społeczeństwo pozbawione pracy i perspektyw na przyszłość, tłumnie wyległo na ulice miast, domagając się ustąpienia rządu. Milion manifestujących sprzeciwia się warunkom 'trojki', zmuszających Portugalczyków do drastycznych oszczędności. Stanowisko Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego jest nieugięte tak samo, jak w przypadku Grecji - pomoc finansowa w wysokości 78 mld euro udzielona Portugalii na trzy lata, została obwarowana nakazem restrykcyjnych cięć wydatków. Przykład Grecji niczego nie nauczył unijnych biurokratów. Swoimi decyzjami prowadzą kolejny kraj w kierunku bankructwa.

Gdy w 1999 r. Portugalia przyjmowała euro, przyszłość gospodarcza jawiła się w jasnych barwach – wspólna waluta miała zrównać poziom życia w Europie. Ale zamiast tego przyszła stracona dekada: kraj zaliczył dwie recesje, w ciągu ostatnich 10 lat średni wzrost gospodarczy nie przekraczał 1 proc. PKB rocznie.

Portugalscy politycy nie ujawniali społeczeństwu faktycznego stanu gospodarki, mocno przez ich decyzje zrujnowanej. Ogólnie panujący optymizm stał się powodem do zwiększonej konsumpcji, co skutkowało zaciąganiem kredytów, a zarazem zadłużaniem się gospodarki. Nisko oprocentowane kredyt stały się dla wielu pokusą nie do odparcia. .

Portugalia importowała więcej, niż eksportowała, czego oznaką stał się prawie 10-proc. deficyt obrotów bieżących, rok w rok aż do wybuchu światowego kryzysu gospodarczego. – Euro wyeliminowało sygnał ostrzegawczy, jakim był mechanizm kursowy.

Przysłowiowym gwoździem do trumny były wybory parlamentarne w 2009r. do których przystąpił
Jose Socrates. Chcąc utrzymać się przy władzy, lekką ręką rozdawał podwyżki pracownikom sfery budżetowej, w zamian oczekując poparcia. Niefrasobliwość żądnego władzy polityka doprowadziła do recesji, po której trudno było wrócić Portugalii na właściwe tory.
Społeczeństwo nie rozumiało jeszcze wtedy, co tak naprawdę dzieje się z gospodarką. Politycy umiejętnie odwracali uwagę od spraw najważniejszych, wywołując histeryczną burzę wokół tematów zastępczych.. Jak w każdym kraju, tak i w Portugalii wiele emocji wywoływały pary homoseksualne. Dla polityków był to doskonały temat przysłaniający faktyczne problemy gospodarcze i finansowe państwa... W czasie gdy państwo wymagało radykalnych reform, rząd Sokratesa zajął się ustawami dotyczącymi małżeństw homoseksualnych ...

- 10 października 2008 parlament odrzucił dwa projekty ustaw legalizujących małżeństwa homoseksualne zgłoszone przez Blok Lewicy i Zielonych

- 8 stycznia 2009 premier José Sócrates obiecał legalizację małżeństw osób tej samej płci, jeśli jego ugrupowanie, Partia Socjalistyczna, wygra wybory parlamentarne zaplanowane na 27 września 2009

- 17 grudnia 2009 roku rząd przyjął projekt ustawy legalizującej małżeństwa osób tej samej płci

- styczeń 2010r. Parlament w większości katolickiej Portugalii przyjął ustawę zezwalającą na zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci. Pary homoseksualne nie będą mogły adoptować dzieci

Jeszcze ponad rok politycy ukrywali przed społeczeństwem informacje o katastrofalnym zadłużeniu państwa i nieuchronnej zapaści gospodarczej. W kwietniu 2011 roku minister finansów Fernando Teixeira dos Santos zaapelował do Unii Europejskiej o pomoc finansową, gdyż mniejszościowy rząd Jose Sokratesa nie był w stanie przeforsować w parlamencie pakietu oszczędnościowego.

Przyjęcie pomocy unijnej stało się dla Portugalczyków powodem kolejnych problemów . Polityka zaciskania pasa forsowana przez Unię doprowadziła do pogłębienia kryzysu. Niedoinwestowana gospodarka zareagowała lawiną upadłości firm, wysokim bezrobociem i zubożeniem społeczeństwa.

Według szacunków lizbońskiej firmy Cosec, analizującej stan portugalskiej gospodarki, w 2012 r. z rynku zniknęło 6688 podmiotów gospodarczych, czyli o 41 proc. więcej, niż w 2011 r.

Według najnowszych danych bezrobocie w Portugalii sięgnęło już niemal 17 procent, a wśród młodych - 40 procent. Nieoficjalnie mówi się też, że minister finansów będzie musiał poprosić międzynarodowe instytucje o więcej czasu na zrealizowanie oszczędności rzędu 4 miliardów euro.

Z informacji Krajowego Instytutu Statystycznego (INE) wynika, że największy spadek zarobków rodzin nastąpił po podpisaniu przez rząd Jose Socratesa umowy o pożyczce z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) i Unią Europejską (UE), zawartej w maju 2010 r. Realizacja surowego programu oszczędnościowego prowadzonego w następnych miesiącach przez kolejny gabinet - Pedra Passosa Coelho – przyczyniła się do spadku miesięcznych zarobków średniej portugalskiej rodziny o ponad 133 euro.

Z powodu zubożenia społeczeństwa z Portugalii ucieka kapitał zagraniczny.
Coraz większa ilość gospodarstw domowych nie jest w stanie spłacać zaciągniętych kredytów, co zmusza je do ogłaszania upadłości . W pierwszych ośmiu miesiącach 2012r. takich gospodarstw było 3,5 tys...

Wróćmy teraz do Polski...
Mamy tanie kredyty i reklamy zachęcające nas do ich zaciągania. Lawinowo upadają firmy, a to powoduje szybki wzrost bezrobocia. Rząd wciąż nas zadłuża, bo nie mamy środków chociażby na wypłacanie rent i emerytur. Pan premier funduje nam cały wachlarz zastępczych tematów - walka z kościołem , ustawa o związkach partnerskich i wreszcie ustawa o zapłodnieniu in vitro... Nieudolność i brak kompetencji, politycy ukrywają za parawanem kłamstwa, przekazując nam nieprawdziwe dane na temat faktycznego stanu państwa... Jak długo jeszcze będziemy to znosić?


http://madrapolska.blogspot.com/search?updated-min=2013-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=2014-01-01T00:00:00-08:00&max-results=21Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 mar 2013, 19:11 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Hiszpania: tysiące ludzi na ulicach

Obrazek


Dziesiątki tysięcy ludzi przeszły ulicami hiszpańskich miast, by zaprotestować przeciwko olbrzymiemu bezrobociu, spowodowanemu zdaniem demonstrantów niewłaściwą polityką gospodarczą rządu.

Oburzenie manifestantów budzą też skandale korupcyjne, w tym jeden dotyczący hiszpańskiej rodziny królewskiej.

Wiece przeprowadzono w Madrycie i 60 innych miastach. Wśród ponad 150 organizatorów są związki zawodowe reprezentujące sektor budowlany czy motoryzacyjny, a także policję i służbę zdrowia.

Stopa bezrobocia w Hiszpanii sięga 26 proc., a gospodarka pogrąża się w drugiej od trzech lat recesji. Wielu ludzi młodych i wykwalifikowanych specjalistów decyduje się opuścić kraj i szukać pracy na emigracji.

Zdaniem związkowców większość mieszkańców Hiszpanii nie zgadza się z prowadzoną przez rząd polityką oszczędności, która ich zdaniem prowadzi wielu ludzi do ubóstwa i jest sprzeczna z zasadami demokracji.

Hiszpania wprowadza rygorystyczne środki oszczędnościowe, które mają pomóc jej uniknąć pożyczki ratunkowej i zredukować deficyt budżetowy do poziomu wymaganego przez Brukselę. Zakrojony na szeroką skalę program oszczędności ma przynieść 150 miliardów euro w latach 2012-2014. W bieżącym roku oszczędności mają sięgnąć 39 miliardów euro, co może skomplikować wysiłki na rzecz pobudzenia wzrostu gospodarczego i zatrudnienia.

Autor: Marek Nowicki
http://niezalezna.pl/39291-hiszpania-tysiace-ludzi-na-ulicachNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 25 mar 2013, 19:31 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lip 2010, 18:09
Posty: 557
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Wielka demonstracja antygejowska w Paryżu

Obrazek
Kadr z materiału stacji Euronews - źródło: Youtube

W stolicy laickiej Francji odbyła się milionowa manifestacja obywateli niezgadzających się z polityką promocji homoseksualizmu i niezgadzających się na jednopłciowe małżeństwa. Francuzom nie podoba się też idea adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W telewizjach pokazano na tem temat wyłącznie migawki a na ulicę wyszło podobno ponad milion ludzi.Nie pomogło mozolne implementowanie społecznej akceptacji dla homoseksualizmu. Kolejne społeczeństwa zaczynają się budzić. Aż trudno w to uwierzyć, że tak wyrazisty sprzeciw umieli zamanifestować znani z akceptacji dla wielu dziwactw Francuzi. Większość agencji prasowych skomentowała lakonicznie paryski proces starając się zdeprecjonować to zgromadzenie. Z pewnością ludzie pokazali siłę i było to jasne 'Non" dla pseudopostepowych postaw, które są sztucznie promowane przez rozmaite media podejrzanych nurtów.Wybuchy niechęci wobec danej grupy społecznej promowanej przez rządzących często towarzyszą nachalnemu promowaniu tej opcji. To powoduje u wielu naturalny sprzeciw, który potem urasta do rozmiaru agresywnych czasami sprzeciwów. Podobnie proces nachalnego promowaniu opcji homoseksualnej może prowadzić do eksplodujących w społeczeństwie postaw kanalizujących frustrację terroryzowanej większości.

phpBB [video]


Plany zaostrzenia cenzury i pomysły karania ludzi za to, że wyrażają krytykę danej grupy społecznej może tylko prowadzić do rosnącej frustracji normalnej większości. Ludzie pozwolą się wodzić za nos do czasu i wielka manifestacja w Paryżu unaoczniająca masowość sprzeciwu przeciwko tak rozumianemu postępowi jest wymownym sygnałem, że miarka się przebrała.Przykro tylko, że nie udało się przeprowadzić tego protestu pokojowo. Rząd francuski robił, co mógł, aby go utrudnić. Zabroniono wejścia na zwykle używane do celu wieców politycznych Pola Marsowe a na dodatek policja w bardzo brutalny sposób obeszła się z częścią manifestantów maszerujących na Polach Elizejskich. Użyto gazu łzawiącego. Jak zwykle w przypadku dużych marszów symbolizujących przywiązanie do konserwatywnych wartości władza robi, co może, aby je zakłócić, rozbić i pokazać w swoich telewizjach w jakiś zmanipulowany sposób przedstawiając masowy wielki protest, jako zbiorowisko chuliganów bijących się z niewinną niczego policją.


link:http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wielka-demonstracja-antygejowska-w-paryzu

_________________
Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 mar 2013, 20:11 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Protest na Cyprze. Ciekaw jestem co powie na to Merkel.
Zdjęcie pochodzi ze strony niemieckojęzycznej, więc treść dostępna jest dla tych co sobie z tym językiem dobrze radzą.


Obrazek

http://www.faz.net/aktuell/politik/europaeische-union/euro-schuldenkrise-suendenbock-deutschland-12129934.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 09 kwie 2013, 21:17 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Masowe protesty we Francji. „Wszyscy nas oszukali


Francję ogarnęła wielka fala protestów przeciwko prezydentowi Francois Hollande’owi, jego polityce i aferom finansowym w jego otoczeniu. Setki tysięcy ludzi wyszło na ulice aż ponad 170 miast.

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-masowe-protesty-we-francji-wszyscy-nas-oszukali,nId,953292

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 maja 2013, 17:52 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Masowe protesty na rzecz darmowej edukacji

Dziesiątki tysięcy studentów i uczniów starły się z policją w Chile manifestując na rzecz naprawy krajowego systemu edukacji. Funkcjonariusze prewencji zostali zaatakowani przy pomocy bomb z benzyną, odpowiadając gazem łzawiącym i armatkami wodnymi w celu rozproszenia tłumu demonstrantów.

Marsz w stolicy kraju Santiago przebiegał raczej spokojnie, policja użyła armatek wodnych tylko przeciwko grupie zamaskowanych osób, które ciskały w stronę kordonów kamienie i koktajle Mołotowa. Według organizatorów na ulice miasta wyszło około 80,000 osób. Do protestów doszło także w Valparaiso, Concepcion, Temuco i Valdivia.

Studenci postanowili wznowić trwający od dwóch lat protest organizując marsze w kilku większych miastach. Ich celem jest darmowa, wysokiej jakości edukacja dla wszystkich.

System edukacji w Chile uważany jest za jeden z najlepszych w Ameryce Łacińskiej, studenci wskazują jednak na ogromne nierówności. Twierdzą, że dzieci bogatych rodzin z klasy średniej mają dostęp do najlepszych szkół, a biedni muszą uczyć się w niedofinansowanych placówkach. Wszystkie uczelnie wyższe w Chile są odpłatne.

Kampanii na rzecz reformy systemu edukacji towarzyszą największe protesty jakie odnotowano w Chile odkąd kraj stał się demokratyczny w 1990 roku.

źródło:
http://wolnemedia.net/edukacja/masowe-p ... -edukacji/

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 31 maja 2013, 22:36 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
phpBB [video]

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 cze 2013, 4:34 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
Hiszpanie protestują przeciw oszczędnościomPod hasłem "Wszyscy zjednoczeni przeciwko trojce" tysiące ludzi przeszły w sobotę, przy dźwiękach bębnów i gwizdków, ulicami Madrytu w ramach europejskiego dnia demonstracji przeciwko kryzysowi i polityce oszczędności.

W Hiszpanii zaplanowano tego dnia 80 różnych zgromadzeń. Koordynujący je ruch potępia "wielką porażkę polityki oszczędności, eksmisji, reformy pracy i prywatyzacji", wymaganych przez trojkę, czyli Komisję Europejską, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

W Madrycie barwny pochód przeszedł przed przedstawicielstwo Komisji Europejskiej. Niektórzy trzymali republikańskie flagi w chwili, gdy notowania monarchii, na której ostatnio zaciążyły skandale, bezprecedensowo spadły w sondażach.

Uczestnicy marszu zwracali uwagę, że "rządy w Europie robią wszystko pod dyktando trojki, za cenę zubożenia pracujących".

Rząd Hiszpanii wprowadza rygorystyczne środki oszczędnościowe, które mają pomóc w uniknięciu konieczności zwrócenia się o pożyczkę ratunkową i zredukować deficyt budżetowy do poziomu wymaganego przez UE. Zakrojony na szeroką skalę program oszczędności ma przynieść 150 miliardów euro w latach 2012-2014.

Podobne demonstracje zorganizowano w sobotę także m.in. w Lizbonie i Frankfurcie nad Menem.
svit, PAP

źródło:
http://www.stefczyk.info/wiadomosci/gos ... 7628477377

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 cze 2013, 21:55 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 maja 2010, 18:48
Posty: 50
Lokalizacja: Poznań
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Grafschaft Glatz
WP.pl cytuje NTV :lol:

Cytuj:
wiadomości.wp.pl
Policja użyła w Ankarze gazu łzawiącego przeciw demonstrantom
PAP | dodane (17:55)

Turecka policja użyła gazu łzawiącego, aby rozproszyć grupę około tysiąca demonstrantów w Ankarze trzeciego dnia antyrządowych wystąpień - podała telewizja NTV. Protestujący kierowali się w stronę kancelarii premiera Recepa Tayyipa Erdogana...


link :http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,title,Policja-uzyla-w-Ankarze-gazu-lzawiacego-przeciw-demonstrantom,wid,15698137,wiadomosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 cze 2013, 22:26 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 17:52
Posty: 1629
Lokalizacja: Poland
Płeć: mężczyzna
I o to chodzi. To bardzo pozytywna wiadomość!!!

Brawo NTV!!!

Bo chyba to jest ich celem - dotrzeć do mas z wolną informacją pomijaną w mainstreamowych mediach.

Pozdrawiam

_________________
Rzuć orgonit pod wieżę komórkową którą widzisz. Starczy.
Pod znaczy w zakresie 40-400m od niej, tak jest najlepiej.
An eye for an eye will make us all blind. M. Gandhi
Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 cze 2013, 23:29 
Offline
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Rejestracja: 05 mar 2013, 16:12
Posty: 16
Płeć: mężczyzna
To ja zapodaje filmik z tej akcji
http://www.youtube.com/watch?v=80kG7LHq ... 3w9mnR3aTENa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 05 cze 2013, 0:20 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Rewolucja w Turcji! Nasze media milczą... bo z dyktaturą zwyciężają zwykli ludzie!

Obrazek

Anonymous zaatakowali Turcję. Padają rządowe strony! Po serii globalnych ataków na strony rządowe w Turcji przeprowadzonej przez Anonymous Turecki rząd przeprasza manifestantów za rzeź na ulicach Turcji. Dlaczego media w Polsce milczą i nie pokazują prawdy? Czyżby to była zmowa medialna? W Turcji giną ludzie na ulicach, tysiące niewinnych ludzi jest rannych, a w globalnej wiosce jaką jest Internet wrze. Jest to kolejny przykład na to, że światowi gracze, politycy i media nie zatrzymają rewolucji, która zaczęła się w Turcji? Czas pokaże…

phpBB [video]


http://pressview.de/info/poza-obiegiem/rewolucja-w-turcji-nasze-media-milcza-bo-z-dyktatura-zwyciezaja-zwykli-ludzie.html

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 06 cze 2013, 17:38 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lut 2013, 16:42
Posty: 3412
Płeć: mężczyzna
właściwie musiałbym edytować w tym temacie:
rewolucja-w-grecji-cd-t9384.html
albo
swiatowy-system-finansowy-t1295-660.html

ale .. chyba w Grecji też się coś zacznie - oficjalne źródła jak zawsze są zaniżane...

:

Rekord bezrobocia w Grecji. Dramat bankrutującego kraju

Greckie władze przedstawiły właśnie nowe dane dotyczące bezrobocia. Pogrążony w kryzysie kraj stacza się coraz bardziej.

Cytuj:
Bezrobocie kontynuuje rekordowe wzrosty. W marcu już 26,8 zdolnych do pracy nie miało zatrudnienia. To wzrost o 0,1 punktu w porównaniu do wcześniejszego miesiąca - informuje cbsnews.com.


Ogólne statystyki są alarmujące, ale powody do radości mogą mieć osoby młode. W marcu zanotowano spadek bezrobocia wśród młodszych pracowników. Stopa wyniosła 58,3 proc. Miesiąc wcześniej wskaźnik zbliżał się już do 64 proc.

Cytuj:
Bezrobocie w Grecji jest blisko dwukrotnie większe, niż średnia w krajach Europy wynosi 12,2 proc. - podaje agencja Reuters.


Według danych ELSTAT dziennie w Grecji pracę traci od 700 do nawet 1000 osób. Specjaliści uważają, że bezrobocie w kraju może podskoczyć nawet do poziomu 28 procent. Poprawa sytuacji ma być możliwa dopiero w 2015 roku.

http://www.sfora.biz/Rekord-bezrobocia- ... aju-a56426

za:
http://www.cbsnews.com/8301-505123_162- ... 8-percent/
http://uk.reuters.com/article/2013/06/0 ... I420130606

_________________
doświadczenie jest prawdziwe wewnątrz pudełka,ale samo pudełko już nieNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 cze 2013, 13:29 
Offline
Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 lis 2012, 12:04
Posty: 211
Płeć: mężczyzna
Już trzęsą skoro przeforsowali sobie możliwość użycia wojska w razie zamieszek. W sytuacji gdyby policja nie dawała rady utrzymać wszystkiego w ryzach zespół kryzysowy może podjąć decyzję aby wkroczyło wojsko.

Cytuj:
Po ustawie numer 1066 czas na kolejny projekt mający na celu zdławić nieunikniony bunt społeczny. Nowy projekt rządowej ustawy przewiduje daleko idące zmiany w zakresie stanu wyjątkowego i funkcjonowania policji.

Nowe regulacje mogłyby dopuścić sytuacji użycia oddziałów i pododdziałów sił zbrojnych w przypadku, gdy policja nie byłaby w stanie wywiązać się ze swoich obowiązków. Oznacza to, iż wojsko pojawiłoby się na ulicach bez konieczności ogłoszenia stanu wyjątkowego. Wyprowadzić na ulice wojsko mógłby prezydent RP bądź minister obrony na wniosek MSW. Oddziały sił zbrojnych będące na ulicach uzyskałyby uprawnienia przysługujące funkcjonariuszom policji i umożliwiające im samodzielne działanie.

Kolejny kontrowersyjny przepis dotyczy swobody w zakresie operowania bronią palną. Teoretycznie oddziały zwarte policji bądź wojska do dyspozycji mogą mieć środki przymusu bezpośredniego, jak pałki czy też broń gładkolufowa. Pojawia się jednak niesprecyzowany zapis sugerujący, że użycie broni palnej jest dozwolone “w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu uprawnionego lub innej osoby”.

Generują się obawy dotyczące nadużyć tego przepisu. Decyzja o otwarciu ognia nie należałyby bowiem do przełożonych, dowódców kompanii i plutonów, lecz do szeregowych funkcjonariuszy policji. Ci zaś, jak powszechnie wiadomo, mają tendencje do wpadania w irracjonalny gniew i agresje, która dziś już zezwala im na kopanie w głowę spokojnych demonstrantów.

na podstawie: stadionowioprawcy.net


http://www.autonom.pl/?p=5366Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 21 cze 2013, 10:57 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Ponad milion demonstrantów na ulicach Brazylii. Manifestacje coraz ostrzejsze, doszło do kolejnych starć z policją

Obrazek

Ponad milion Brazylijczyków - znacznie więcej niż w poprzednich dniach - wyszło w czwartek na ulice co najmniej 80 miast, by demonstrować przeciwko niesprawiedliwości społecznej, korupcji, złemu stanowi służby zdrowia i oświaty. Doszło do starć z policją.

W mieście Ribeirao Preto w stanie Sao Paulo samochód, usiłujący ominąć barykadę wzniesioną przez demonstrantów, wjechał w grupę ludzi. Na miejscu zginął osiemnastoletni chłopak, trzy inne osoby zostały ranne - informują lokalne gazety w wydaniach internetowych. Kierowca zbiegł z miejsca wypadku.

Prezydent Brazylii Dilma Rousseff z powodu protestów odwołała mającą się rozpocząć w niedzielę tygodniową wizytę w Japonii - poinformowały brazylijskie media. Na piątek rano Rousseff zwołała pilną naradę swych doradców.

W Rio de Janeiro demonstrowało ok. 300 tys. osób. Demonstranci wznosili barykady i podpalili samochód. Policja użyła gazu łzawiącego, gumowych kul i pojazdów opancerzonych – informują świadkowie. Co najmniej 40 osób odniosło obrażenia.

Do starć demonstrantów z policją doszło też w miastach Campinas w stanie Sao Paulo i Salvador na północnym wschodzie kraju, gdzie w marszu protestacyjnym uczestniczyło ok. 50 tys. ludzi. W stołecznej Brasilii na ulice wyszło co najmniej 30 tys. osób. Policja użyła tam gazu łzawiącego i gumowych kul, by nie dopuścić demonstrantów do siedziby MSZ i innych budynków rządowych. Informacje o starciach z policją napłynęły też z Belem na skraju delty Amazonki i z Porto Alegre na południu.

Demonstracje trwają, mimo że w środę władze Rio de Janeiro i Sao Paulo - dwóch największych miast Brazylii - po masowych protestach wycofały się z planów podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej.

Właśnie zapowiedź tych podwyżek wywołała obecną falę demonstracji. Teraz demonstranci domagają się m.in. większych nakładów na szkolnictwo i służbę zdrowia. Protestują również przeciwko gigantycznym kosztom mistrzostw świata w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w przyszłym roku w Brazylii.

lw, PAP

http://wpolityce.pl/wydarzenia/56313-ponad-milion-demonstrantow-na-ulicach-brazylii-manifestacje-coraz-ostrzejsze-doszlo-do-kolejnych-starc-z-policja

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 24 lip 2013, 10:44 
Są jeszcze ludzie,którzy potrafią się upomnieć o swoje prawa...tym razem Bułgarzy pokazali jak należy bronić się przed pasożytami.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... BoxWiadTxtNa górę
   
 
 
Post: 07 paź 2013, 21:46 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Cytuj:
Vaclav Klaus wzywa do wyjścia Czech z Unii Europejskiej


Vaclav Klaus w Parlamencie Europejskim 1/3

phpBB [video]http://www.youtube.com/watch?v=Kx3FGPw7w78

http://www.youtube.com/watch?v=S8Q6lDV2okU

Były prezydent Czech, Vaclav Klaus wezwał swój kraj do wycofania się z projektu Unii Europejskiej. Swój apel zawarł w swojej nowej książce. Klaus oskarża UE o ingerencję w wewnętrzną politykę państw członkowskich.
Jego zdaniem projekt zaszedł za daleko a biurokracja unijna narusza zasady wolności i suwerenności. Gdy Klaus brał udział w negocjacjach akcesyjnych Czech, jeszcze jako premier nazywał to potrzebą chwili i "małżeństwem z rozsądku". Teraz wzywa do rozwodu.
Jednak takie głosy są tłumione i nie przedostają się do debaty publicznej. Wszystko przykrywa gęsta propaganda sukcesu rzekomej integracji europejskiej ociekająca spotami emitowanymi w zaprzyjaźnionych telewizjach. Na urzędach wiszą przecież niebieskie flagi z gwiazdkami, a to manifestacja podległości. Zresztą sam wspomniany Vaclav Klaus doświadczył takiego incydentu, że przedstawiciele Parlamentu UE przyjechali do niego, jako prezydenta na praski Zamek Hradczany, rzucili przed nim flagę unijną i zażądali wprost, aby natychmiast została wywieszona przed jego urzędem.
Klaus widzi to, że w kwestii uzależnienia nowych państw członkowskich od Brukseli przypomina to niegdysiejsze uzależnienie od Moskwy. Co więcej przestrzegał wiele razy, że te same siły, które stworzyły potwora o nazwie Związek Radziecki dążyły tez do stworzenia Związku Europejskiego. Między obydwoma obozami miało dochodzić do konwergencji i ostatecznie połączenia.
W międzyczasie jednak kolos na glinianych nogach, jakim było ZSRR upadł i zmieniły się warunki gry na wschodzie. My jednak dołączyliśmy do UE, która bez ZSRR stała się bytem samym w sobie, ale pod wieloma względami wręcz łudząco podobnym do swojego protoplasty. Na przykład stosują tę samą nomenklaturę, komisarze etc.
Głosy rozsądku, takie jak ten Vaclava Klausa, są niestety zakrzykiwane i chowane głęboko, tak, aby ogół społeczeństwa nie miał zakłócanego wizerunku naszej wspaniałej dającej nam dobra Unii Europejskiej. Często jednak piewcy wspaniałości UE zapominają dodać, że do budżetu tej instytucji wpłacamy wiele miliardów i, żeby je odzyskać w formie dotacji, musimy się jeszcze zadłużyć na kolejne miliardy. Klaus zwraca uwagę, że w pewnym momencie starty przewyższają zyski.
W przypadku naszego kraju następuje to właśnie w tej chwili, kiedy eksodus młodych Polaków ciągnie na dno nasz system emerytalny, ale to dopiero początek i przyjdzie czas, że woal propagandy opadnie i Polacy zdadzą sobie sprawę, czym jest Unia Europejska. Wtedy jednak będzie już raczej za późno.

http://zmianynaziemi.pl/wideo/vaclav-klaus-wzywa-wyjscia-czech-unii-europejskiej

_________________
Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami.


Ostatnio zmieniony 08 paź 2013, 8:58 przez tigeroo9, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 08 paź 2013, 5:00 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Rejestracja: 04 lis 2012, 8:21
Posty: 499
Płeć: mężczyzna
Vaclav Klaus należy do tej części populacji Europejczyków, która zrozumiała o co tu chodzi. My też jestesmy mamieni socjotechnicznymi zabiegami aby uwierzyć...., wyrzec się...., dobrowolnie oddac ...duszę. Projekt UE to zamierzenie iluminackie w celu mega destrukcji m.in. na poziomie świadomości ludzi... tak jak kiedyś władzy sowieckiej.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 10 paź 2013, 15:51 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Jan Pospieszalski - Idźmy na referendum w najbliższą niedzielę!

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 paź 2013, 14:02 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
Posłuchajcie i przesyłajcie, dalej: „Wezwanie wolnych obywateli Słowacji”
Bardzo dobry tekst odczytany w słowackim parlamencie.

Włączyć napisy Pl/

phpBB [video]


http://www.youtube.com/watch?v=TlmuIEMIJd0Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 19 paź 2013, 18:35 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 sie 2013, 11:50
Posty: 89
Płeć: mężczyzna
Co ciekawe apel ten został odczytany w parlamencie słowackim przez Helenę Mezenską z ugrupowania zwykli ludzie

phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 paź 2013, 12:55 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Rejestracja: 23 lip 2010, 10:45
Posty: 1823
Tekst spisany z filmu wykonany przez:
"Orka" - 19 października 2013 at 14:40
Cytat pochodzi z tej strony:http://www.monitor-polski.pl/plany-i-metody-syjonizmu/

Słowacjo, prowadź !

„Wezwanie wolnych obywateli Słowacji
W 1989 roku wielu z nas z nadzieją wzięło udział w farsie , którą przygotowaliście sobie grunt pod coś , o czym nawet nam się nie śniło.
Byliśmy naiwni .
Stopniowo , przez 23 lata: rozkradliście i sprzedaliście wszystko to , co pokolenia
Słowaków mozolnie budowały wraz z braćmi Czechami:
oszukaliście nas przy tzw. kuponowej prywatyzacji:
obsadziliście wszystkie miejsca swoimi ludźmi, a nam zaczęliście odstawiać szopkę:
zmienialiście się w rządach i ciągle tylko obiecywaliście, że już będzie lepiej, tylko żebyśmy zacisnęli pasa, podczas gdy wy z przesytu nie wiedzieliście, na co jeszcze można wydać pieniądze, które ukradliście:
przyciągnęliście tutaj inwestorów zagranicznych, stworzyliście im doskonałe warunki, a naszych przedsiębiorców stopniowo zniszczyliście:
tworzyliście prawa, głównie dla swoich potrzeb, żeby przy każdej kradzieży lub ujawnionym przestępstwie można było powiedzieć, że wszystko było zgodnie z prawem tego kraju:
aby mieć pewność, że się wam nic nie stanie, całkowicie opanowaliście sądownictwo, prokuraturę i policję:
pozwoliliście aby na półki sklepowe trafiła niezdrowa żywność – odpady, których ludzie w „rozwiniętych” krajach, nie kupiliby:
z emerytów zrobiliście żebraków:
zniszczyliście nasze rolnictwo i staliśmy się krajem zależnym od importu żywności:
rozłożyliście opiekę zdrowotną – z powodu jej żałosnego poziomu cierpią wszyscy obywatele:
za nasze pieniądze uzdrowiliście banki, aby je potem niekorzystnie sprzedać za granicą:
edukację, z której wszyscy byliśmy dumni, doprowadziliście do takiego stanu, że ze szkół nie wychodzą wysoko wykształceni ludzie, ale rzesze ludzi z wyższym wykształceniem, którzy nie umieją zastosować tej wiedzy w życiu:
nie potraficie kierować krajem, potraficie tylko łupić obywateli, którzy w desperacji popełniają samobójstwa, bo nie widzą wyjścia z sytuacji, w którą wpędziła ich wasza chciwość:
szczytem wszystkiego są wasze wysiłki o włączenie Słowacji do krajów z tzw.:
„ochroną praw dziecka”, która pozwala na odbieranie rodzinom dzieci, co bezpośrednio zagraża istnieniu podstawowej jednostki naszego narodu – rodziny.
My obywatele Słowacji, wzywamy was, którzy rozkradli i sprzedali nasz kraj, którzy jesteście odpowiedzialni za eksterminację tego narodu, którzy jesteście odpowiedzialni za to, że porządni obywatele tego kraju popełniają samobójstwa
z powodu warunków stworzonych przez waszą nieudolność i chciwość, którzy robicie z nas nowoczesnych niewolników – ODEJDŹCIE !
Wiemy, że ten apel wywoła na waszych bezdusznych twarzach tylko uśmiech.
Spokojnie się uśmiechajcie.
My będziemy śmiać się na końcu, gdy pozbędziemy się was.
Potraktujcie to jako wezwanie do odejścia, bez żadnych konsekwencji.
Powtarzam, odejdźcie a nic wam się nie stanie !
Jeśli tego nie zrobicie, sami poniesiecie odpowiedzialność za to, jak obywatele tego kraju was potraktują.
Nie łudźcie się, że będą was sądzić wasi sędziowie, zgodnie z waszymi prawami.
Będą was sądzić ludzie, których doprowadziliście do ruiny, a będą was sądzić zgodnie z własnym zdrowym rozsądkiem.
Sami będziecie sobie winni, jeśli postąpią z wami tak, jak teraz wy postępujecie z nami. Gniew obywateli, których zapędziliście w ślepy zaułek, z którego nie widać innego wyjścia, może być srogi.
Ukradliście nam naszą przyszłość, ale przede wszystkim naszym dzieciom i naszym wnukom, Jesteście bezduszni i skorumpowani.
My was tu nie potrzebujemy i nie chcemy !
Zaczynamy „Rewolucję przeciwko tyranii”.
Jeśli dotąd byliście przekonani, że nic wam się nie może się stać, to od tego dnia wasz spokojny sen zacznie się zmieniać w koszmar, który przypomni wszystkie krzywdy, które wyrządziliście własnemu narodowi i wciąż wyrządzacie.
Z czasem przekonacie się, że to, co właśnie czytacie i z czego się być może jeszcze śmiejecie, zacznie zmieniać się dla was w ponurą rzeczywistość.
Od dziś wszyscy ci, którzy się przyłączą do tej „Rewolucji przeciw tyranii”, niech noszą na piersi naszą trójkolorową wstążkę.
Ta trójkolorowa wstążka nas stopniowo zjednoczy !
Na początku będzie nas kilku, ale z czasem będzie nas coraz bardziej widać.
Nie będą to tylko dorośli, będą to pezede wszystkim młodzi, dzieci, starsi, obywatele, nauczyciele, lekarze, a z czasem żołnierze i policjanci, słowem wszyscy ci, którzy mają dość.
Będziemy cierpliwi, a kiedy nas będzie wystarczająco dużo (a to być może nie potrwa długo), przejdziemy do otwartej walki.
Ogłosimy strajk generalny i wyjdziemy na ulice.
Gdy to się stanie, a wy nie będziecie poza granicami kraju, biada wam !
Będziemy was sądzić jak największych przestępców jakich kiedykolwiek nosiła ta ziemia.
Obywatele Słowacji wam pokażą, że słowacki naród jest tu, budzi się i nie da się zniewolić !
To wy doprowadziliście do tej sytuacji ! Zaprzedaliście się mirażowi bogactwa i władzy.
Ale my mamy tego już dosyć !
Nie ścierpimy więcej waszej nieprawości, sprzedajności i chciwości.
Apelujemy do wszystkich młodych ludzi, którzy nie są obojętni na to, jaka będzie ich przyszłość. Obudźcie się ! Ukradli wam waszą przyszłość.
Dla was nie zostanie nic oprócz beznadziei, długów i niewolnictwa we własnym kraju. Pomyślcie o tym.
Apelujemy do dziennikarzy, aby rozważyli, po której stronie będą stać.
Czy za judaszowe srebrniki będą dalej ogłupiać własny naród, czy się przeciwstawią swoim chlebodawcom.
Jeśli nadal będziecie uczestniczyć w świadomym wspieraniu kłamstw i półprawd, za które wam płacą, staniecie w rzędzie tych, których ten naród surowo osądzi !
W związku z tym, ten apel szczególnie odnosi się do pracowników publicznej radiofonii i telewizji słowackiej, która w świetle prawa jest instytucją narodową, niezależną, informacyjną, kulturalną i edukacyjną, która sprawuje funkcję publiczną.
Wzywamy wszystkich przyzwoitych i nieskorumpowanych policjantów żołnierzy, którzy tak jak my, zdają sobie sprawę, że ten system jest chory i wymaga natychmiastowej zmiany, żeby stanęli po stronie przyzwoitych ludzi i nie stosowali wobec nich środków represji, zgodnie z oczekiwaniami rządzącej elity.
Wy również jesteście obywatelami tego kraju, jesteście rodzicami, macie dzieci, wnuki, którym ci chciwcy ukradli przyszłość. Wy też zdajecie sobie z tego sprawę !
Jeśli działacie przeciwko własnym obywatelom, popełnicie straszną zbrodnię, nawet przeciwko własnym dzieciom, którym odbierzecie nadzieję na godne życie w ich własnym kraju.
Wzywamy wszystkich tych, którzy byli i są wykorzystywani przez ten reżim, aby przyłączyli się do tego apelu i publicznie zdystansowali się od tego zgniłego systemu.
Wzywamy wszystkich obywateli tego kraju, którzy identyfikują się z tymapelem, aby na znak tego przypięli trójkolorowe wstążki, abyśmy stopniowo poczuli naszą rosnącą siłę.
Na koniec, jeszcze raz wzywamy was, którzy się uważacie za elitę tego narodu, a nie jesteście niczym innym jak tylko kompletnym dnem.
Nie potrzebujemy waszych pieniędzy, które nam ukradliście, nie chcemy zemsty, po prostu odejdźcie ! Weźcie wszystko, co nakradliście i wynoście się !
Każdy dzień bez was będzie błogosławieństwem dla tego kraju !
Bez was będzie nam tutaj tylko lepiej !
Odetniemy się od przeszłości i zaczniemy wszystko od nowa, ale tym razem już bez was !”Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 20 paź 2013, 17:37 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Posty: 609
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
Bardzo dobry tekst. Pełen prawdy. Co prawda zmieniłbym słowo 'ODEJDŹCIE', na zbliżone z pierwszą literą na "W", poza tym świetne. Czy to wiele się różni od sytuacji w Polsce ?. To już jest symptomatyczne. Smutny. Problem tylko w tym, że ci 'smutni panowie' niedługo już nie będą mieli gdzie się udać i zrobią wszystko, żeby 'zatrajlować' rzeczywistość. Wtedy - (niedługo - tylko kilka (naście) miesięcy jeszcze) - okaże się, czy faktycznie ludzie mądrzeją. Wyjdzie na jaw stopień 'świadomości'. Boję się tego czasu, ze względu na dzieci.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 22 paź 2013, 10:01 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 gru 2010, 10:50
Posty: 1901
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group