Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 lis 2019, 5:36

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Mam do Was wszystkich wielką prośbę, abyście wystawiali pojemniki z wodą do picia zwierzętom :!: Ptaszkom, bezdomnym kotkom, wiewiórkom w parkach, jeżykom i innym zwierzątkom. Na oknach, balkonach, na trawnikach przy blokach, na swoich osiedlach, przy domach, w ogrodach, na działkach i gdzie tylko się da. Zwłaszcza teraz w tych upałach w miastach ! I nie tylko jednorazowo ale później regularnie ją dolewali ! Jeżeli nie macie żadnych większych pojemników to możecie je zrobić chociażby z wyciętych dużych butelek 5 litrowych po wodzie źródlanej. Najlepiej zróbcie to teraz, bo później zapomnicie ! :tak:
Mogę na Was liczyć w tej sprawie ? :milosc: :zakochany: :kotek:
Pozdrawiam :słonko: :drinkuje: :kwiatek:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 10 lip 2010, 21:55 
VIP Member
Awatar

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

kobieta, kobieta - prawdziwe empatki z Was sa :bużki:
jasne moja Droga Kolezanko - dzieki ze nam o tym przypomnialas
teraz to juz za pozno dla mnie w tej sytuacji w jakiej jestem ale jutro sie tym zajme

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Tak. Jutro dostawię jeszcze dodatkowe pojemniki, bo sie ptactwo u mnie dożywia,ale byc może wody ma za mało.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

ja dostawię ; ) wodę pod balkon bo mam parkę jeży

Dołączam się do apelu i akcji. Sam daje w miskach wodę w te upały wszędzie tam gdzie mogę pilnować aby była regularnie czysta woda. Właśnie idę pod blok uzupełnić miski.
Nie tylko NAM chce się pić, ale wszystkiemu co żyje.

Wystawione :tak:

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

U mnie zawsze za domem stoi woda dla ptakow, ktora pija tez okoliczne koty. Dolewam codziennie rano bo szybko wyparowuje. Na NK bardzo duzo osob zamieszcza teraz takie apele :)

Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am free

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

:serce:

Doskonały artykuł jak pomóc zwierzętom.

Krótki i konkretny : Opieka w czasie opałów :)

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Karmilem kaczki w parku ale snieg sypnal jeziorko zamarzlo i gdzies je wcielo :P Jakies namiary gdzie ich szukac?

- John C.Lilly

Brama Oświecenia

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Ja dokarmiam ptaki i ziarnami słonecznika i takim specjalnym zestawem ziaren na zimę. Do tego kulki tłuste wieszane na gałęzi. Co prawda na wiosnę na trawniku mam plantację rzepaku ale co tam, ptaki żyją.

Awatar użytkownika

alcyone co ty wypisujesz?? Absolutnie nie sypcie ryzu ptakom!!! Pecznieje im w brzuchach i jelitach powodujac bolesna smierc! Tak samo nie dawajcie im chleba, bo dostaja biegunki i bolesci, pozatym kwas w chlebie wywoluje u nich chorobe zwana kwasica a sol zaburza gospodarke wodna w ich organizmach.

Najpierw poczytajcie o prawidlowym dokarmianiu ptakow zamiast sypac co popadnie. Dawajcie im tylko te nasiona i pokarmy, ktore naturalnie wystepuja w okolicy, czyli sloneczniki, rzepak, ziarna zboz, siemie lniane itd. Mozna tez dawac kawalki owocow takich jak jablka, jarzebina (jak komus chce sie zbierac jesienia i suszyc), lub rodzynki. Ja zawsze wieszam cale jablka na galeziach tak zeby byly latwo dostepne. Kosy lubia wtedy wydziobywac kawalki, cale jablko znika czasem w ciagu 2 dni :)

Co mozna serwowac ptakom? -

Cytuj:
kos, śpiewak, kwiczoł, szpak, rudzik, strzyżyk, trznadel, dzierlatka -
owoce i nasiona roślin dziko żyjących: mniej wartościowe zboża, nasiona owsa, prosa, lnu i konopi, suche lub namoczone płatki owsiane, pokrojone jabłka i gruszki, jarzębina, ogryzki, jerzyny gotowane bez soli

szczygieł, dzwoniec, zięba, jer, czeczotka, czyżyk, gil, grubodziób, makolągwa, rzepołuch -
nasiona oleiste: konopia, rzepik, słonecznik, len, mak, nasiona roślin dziko żyjących, nasiona prosa, owsa, pestki owoców, nasiona sałaty siewnej, kapusty polnej, rzepy, rozdrobnione nasiona dyni

sikory, kowalik, dzięcioły -
mieszanka tłuszczowa z nasionami oleistymi: łój (nie należy używać margaryny i tłuszczów technicznych)+nasiona oleiste (konopia, słonecznik, rzepik, ale także len, mak, rzepak, rozdrobnione pestki dyni i ogórka, kukurydza, pszenica oraz nasiona drzew iglastych dla sikor leśnych)

kaczki, łabędzie -
gotowane ziemniaki i warzywa BEZ SOLI, poślady zbożowe, kapusta, buraki pastewne

kuropatwy i bażanty -
buraki pastewne i cukrowe, kapusta pastewna i jadalna, marchew w powiązaniu z pośladem z gryką, prosa, jęczmienia, pszenicy, owsa, z odpadami zbożowymi z nasionami chwastów, rozdrobniona bukiew

Najlepiej kupowac gotowe karmy dla ptakow, niektore nawet juz nasaczone tluszczem roslinnym.

Cytuj:
Co prawda na wiosnę na trawniku mam plantację rzepaku ale co tam

Tak samo ja tworze co roku male poletko owsa w parku, ktore wyrasta z niezjedzonych nasion :)

Cytuj:
alcyone co ty wypisujesz?? Absolutnie nie sypcie ryżu ptakom!!! Pęcznieje im w brzuchach i jelitach powodując bolesną śmierć! Tak samo nie dawajcie im chleba...

Cottontail co ja się tu dowiaduje od Ciebie, że nieświadomie morduje biedne gołąbki...ryżem ??? :shock: :? :cooo?: :boisie: (tylko gołębiom sypie ryż, a chleba im nie daje) Inne małe ptaszki, które przylatują do mojego karmnika (modraszki, sikorki, kowaliki, dzwońce, gile, grubodzioby, czasem nawet dzięcioł) nawet go nie ruszają i jedzą tylko łuskany słonecznik, rozdrobnione migdały i orzechy np. laskowe i włoskie.

Cottontail skąd wzięłaś tą absurdalną informacje o ryżu ??? :cooo?: Masz jakieś dowody na to, jakieś wiarygodne źródło, strone :cooo?: ??? Nie wystarczy tylko rzucić taki tekst, ale jeszcze trzeba umieć go, uargumentować, uzasadnić i udowodnić :!:
Bez obaw, ziarna które nie są odpowiednie dla danych ptaków, są przez nie, po prostu ignorowane. Ptaszki mają swoją mądrość i nie zjadłyby czegoś, dla nich nie odpowiedniego, co by im zaszkodziło.

No może większe ptaki żarłoki, takie jak gołębie, czy duże łabędzie, zjedzą z głodu rzucane przez ludzi, nie odpowiednie dla siebie, jakieś ciastka, chrupki, chleb czy słone paluszki. W porównaniu z tym wszystkim przetworzonym, ryż który im daje, jest dla nich super naturalnym i zdrowym frykasem. Poza tym, gdyby umierały po ryżu, nie przylatywałyby do mnie, wciąż te same gołąbki, które rozpoznaje po ubarwieniu.
Cytuj:
Najpierw poczytajcie o prawidłowym dokarmianiu ptaków zamiast sypać co popadnie.

I dlaczego z góry zakładasz że nic nie wiem na ten temat :cooo?: ??? Dokarmiam ptaki od dobrych paru lat, przejrzałam sobie wcześniej, troche stron internetowych na ten temat, więc wiem, coś nie coś, o tym. I nigdzie nie spotkałam się z taką informacją, którą zapodajesz o ryżu !!!
Cytuj:
Dawajcie im tylko te nasiona i pokarmy, które naturalnie występują w okolicy, czyli słoneczniki, rzepak, ziarna zbóż, siemie lniane itd.

Przecież ryż też należy do zbóż ! http://pl.wikipedia.org/wiki/Ry%C5%BC
Cytuj:
Absolutnie nie sypcie ryżu ptakom!!! Pęcznieje im w brzuchach i jelitach powodując bolesną śmierć!

Dla ścisłości, wszystkie ziarna zbóż i nie tylko zbóż, pęcznieją pod wpływem wilgoci, wody czy soków trawiennych, które ptaki mają bardzo silne, dostosowane właśnie, do trawienia suchych ziaren !!! A w mojej okolicy raczej nie występuje rzepak, len czy słonecznik, a przynajmniej nie zauważyłam, a mimo to go jedzą (słonecznik) za to nasion lnu, nie ruszają. To czy coś rośnie, występuje lokalnie czy nie, nie ma nic do rzeczy, tylko to czy jest naturalne i z grupy ich pokarmów.

Cottontail „zajączku” na przyszłość nie powtarzaj bez zastanowienia, zasłyszanych, niesprawdzonych, mało wiarygodnych i bzdurnych informacji !!! OK ???

Pozdrawiam :kwiatek:

Awatar użytkownika

alcyone pisze:
Cottontail „zajączku” na przyszłość nie powtarzaj bez zastanowienia, zasłyszanych, niesprawdzonych, mało wiarygodnych i bzdurnych informacji !!! OK ???

Nie musisz sie czuc urazona bo ja tego nie pisalam na zlosc tylko w trosce o ptaki OK?

A o ryzu wiem po niemilej akcji mojego miasta, kiedy probowali sie pozbyc plagi golebi i zaczeto w miejscach ich zbiorowisk wysypywac ryz. Zgadnij dlaczego populacja golebi sie zmniejszyla?

Stare babcie ktore dokarmialy ptaki byly bardzo tym wkurzone bo to metoda niehumanitarna i pod oslona nocy sprzataly ryz zeby uchronic golebie od zapchania ukladu pokarmowego.

Potem, po protestach mieszkancow ktorzy mieli dosc truchel golebi lezacych na chodnikach i rozsiewajacych zarazki, miasto wpadlo na lepszy pomysl i zalozylo budki legowe dla golebi, z ktorych zwyczajnie wykradano im jajka i podkladano sztuczne, o wadze zblizonej do prawdziwych, zeby ptaki wyrolowac.

Cottontail nie czuje się urażona, ale nadal jest to dla mnie nieprawdopodobne i niewiarygodne i nie wierze w wersje, że zwykły ryż szkodzi, uśmierca gołębie!
Cytuj:
A o ryzu wiem po niemilej akcji mojego miasta, kiedy probowali sie pozbyc plagi golebi i zaczeto w miejscach ich zbiorowisk wysypywac ryz. Zgadnij dlaczego populacja golebi sie zmniejszyla?

A nie pomyślałaś o tym Cottontail, że ten podkładany celowo w twoim mieście ryż, mógł być specjalnie zatruty? Bardzo prawdopodobne. Tak jak sadyści rozkładają trutki na biedne szczurki, tak samo mogli zrobić z tamtymi ptakami. Po łajzach nie szanujących życia i przyrody i nienawidzących zwierząt, wszystkiego można się spodziewać!

_________________________________________________________________________________________

Fotki różnych ciekawych karmników dla ptaszków:

http://www.google.pl/images?hl=pl&source=imghp&biw=1408&bih=624&q=karmniki+dla+ptak%C3%B3w&btnG=Szukaj+obraz%C3%B3w&gbv=2&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

Można też samemu wykonać karmnik, tanim kosztem lub chociaż taki z kartona, butelki, z baniaka 5l :tiaa:
lub z orzecha kokosowego, jak ktoś nie może wydawać pieniędzy na karmnik, a chce pomóc ptaszkom :milosc: Obrazek Obrazek

ObrazekObrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Powyższe fotki są z netu, nie moje.

KARMNIKI I DOMKI DLA PTAKÓW