Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 05 cze 2020, 1:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

Witajcie.

Jednym z moich namiętnych planów życiowych, a jestem człowiekiem młodym, jest popularyzacja wiedzy i filozofii, wartości i poglądów dotyczących wielu obszarów budujących szerszy wgląd w rzeczywistość, poniekąd alternatywny wobec oficjalnych i dominujących poglądów i obrazów działania świata. Jednak życie mi się, najprościej ujmując, pokomplikowało, i zdrowotnie, i ogólnie rzecz biorąc, więc jak wyjdę na prostą - a poddawać się nie zamierzam, lecz zmobilizować całkowicie - wreszcie ruszą twórcze pisarskie prace. Najpierw mam naprawić zdrowie, zadbać o spokój, kilka spraw rodzinnych i osobistych.

Przejdę do sedna. Wspaniale byłoby, gdyby powstał ruch stowarzyszonych artystów, pisarzy, malarzy, piosenkarzy, scenarzystów i projektantów gier, którzy promowaliby naszą wiedzę, filozofię, pasję, tego naszego podziemia alternatywnego wobec standardowych opinii, poglądów i ustaleń, czyli modeli wyobrażeniowych o świecie. Mam bardzo pod górkę, aktualnie, ale może kiedyś uda mi się u wielu ludzi spowodować podobne poczucie potrzeby skoordynowanego ukierunkowania szeroko rozumianej fantastyki.

Nie bardzo mam jeszcze pojęcie jak zwykły człowiek mógłby przyczynić się swoją działalnością i myślą do utworzenia się nowej "mody" wśród twórców. Dotarlibyśmy do wielu młodych ludzi z świeżą dla nich orientacją, głębszym spojrzeniem na naturę rzeczywistości, działanie świata i sił rządzących społeczeństwem. Można powiedzieć, zadanie to edukacyjne. Użyłem słowa "moda", ponieważ tak to już jest, choć brzmi to brzydko, należy widzieć w tym wykorzystanie tego mechanizmu w popkulturze, który sprawił, że popularnymi stały się wampiry, żywe trupy/zombie, czarodzieje z szkół magii, roboty i androidy z sztuczną inteligencją, wojny z maszynami lub postnuklearna Ziemia itp. Ten mechanizm społeczny, także od strony technicznej tj. marketingowej zbadam, by odkryć jak można temu pomóc. Na pewno genialna powieść i świetna kampania reklamowa są tu osią dla wyłonienia się nowych nurtów, konwencji i także ruchów społecznych, jak to znamy z historii w przypadku niektórych utworów i prac.

Nie będę tu wymieniać wszystkich tematów i zagadnień do wypromowania poprzez sztukę, literaturę i rozrywkę. Jest tego sporo, to cała ta tematyka Icke'owska z uwzględnieniem tych informacji i koncepcji, jakich Icke się nie podjął lub pobieżnie opisał. Czy ktoś tutaj zna się na naukach społecznych albo marketingu? Psychologii społecznej? Subkulturach albo ruchach społecznych? Taka wiedza przyda się.

Czego potrzeba, zdaję sobie sprawę, uświadomić zainteresowanym wypełnieniem tej niszy i eksploatacją idei o jej wartości i wymiernych korzyści z tego płynących. Potrzebowalibyśmy może organizacji, stowarzyszenia zrzeszającego twórców i pasjonatów naszych obszarów zainteresowań. Pasjonaci mogliby świadczyć pomoc w formie konsultacji dla twórców. Ciężka sprawa z tym, co nie? Nie potrzebujemy dużych pieniędzy, ale ludzi zainteresowanych, widzących w tym wartość, dostrzegających tę niszę: utalentowanych, zdolnych i zdeterminowanych podjąć się wyzwania współtworzenia nowego ruchu artystyczno-literacko-rozrywkowego. Pewnie rzeczywiście musi tak się stać, że dopiero gdy powstaną z powodzeniem pierwsze utwory literackie fabularne czerpiące garściami z idei i informacji naszego "podziemia", ktoś się zainteresuje pociągnięciem tego dalej. No, i oczywiście cała inicjatywa i odpowiedzialność za nią spada na mnie, bo, jak się domyślam, najwyżej kilka osób zechce przy czym móc będzie zaangażować w to przedsięwzięcie. Może zacznijmy od klubu? :)

Teraz pytanie, jak tu przekonać o wartości i korzyści z tej działalności już będących pisarzami, projektantami gier i innymi artystami? Jak do nich dotrzeć? Opublikuję ten pomysł jeszcze w innych miejscach w Sieci. Nie spróbuję to będę żałować, że nie próbowałem. Czy mamy tutaj miłośników fantastyki pod postacią powieści, opowiadań, komiksów, gier i/lub filmów? Proszę, zgłaszajcie się w tym wątku, jeśli macie jakiś pomysł, radę bądź wskazówkę, jak miałaby wyglądać nasza współpraca.

Sam potrzebuję pomocy osób, które zajmują się tematyką Icke'owską lub powiązaną z nią, najlepiej was, którzy "siedzą" w tym od długiego czasu i posiadają głębsze rozeznanie, znajomość bibliograficzną i innych materiałów. Jeszcze cudniej jeśli znajdą się osoby zaangażowane w tematykę analitycznie, a zupełnie genialnie jeśli wśród was, pasjonatów, znajdą się osoby lubiące szeroko rozumianą fantastykę, i samemu coś hobbystycznie czy zawodowo robiące z nią związanego. Przyda się pomoc na kształt konsultacji, doradzenia i wskazania odpowiednich materiałów i zagadnień, i tak dalej.

PS: Krzysztof Rogala napisał mi, że przez Rozbickiego wyszedłem na idiotę... ale to też doświadczenie. Trudno, nie chcę mieć relacji z tym wysoce toksycznym człowiekiem. Nic nie stracę, a i nic nie zyskałem.

Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku.

PS2: Czego potrzebuję to oryginalnego rozpoznawalnego uniwersum z cyklem powieściowym. Spójrzmy na uniwersa takie jak "Metro" lub inne, również fantasy. O to chodzi. Łączenie fantastyki i naszej wiedzy i filozofii musiałoby stać się modne...

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 27 gru 2015, 17:49 
VIP Member
Awatar

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]