Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 18 sty 2020, 5:31

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
Prokurator wojskowy, PŁK PRZYBYŁ POSTRZELIŁ SIĘ w GŁOWĘ podczas konferencji prasowej
Próba samobójcza prokuratora wojskowego z Poznania. Prokurator Mikołaj Przybył próbował się zabić podczas trwającej konferencji prasowej, która dotyczyła inwigilacji dziennikarzy TVN24 i "Rzeczpospolitej". Płk Przybył wyprosił dziennikarzy z sali, po czym strzelił do siebie z broni. Wcześniej wygłosił oświadczenie, w którym zaatakował Prokuraturę Generalną i media oraz stanął w obronie prokuratorów wojskowych. Zapewniał, że nie było żadnych nieprawidłowości w śledztwie prokuratury wojskowej o przeciek do mediów ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej.
Obrazek
Tragedia w Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Prokurator wojskowy, płk Mikołaj Przybył próbował się zabić w czasie trwającej konferencji prasowej ws. domniemanej inwigilacji dziennikarzy. Zanim prokurator podjął próbę samobójczą wygłosił emocjonujące oświadczenie, w którym zaatakował media i Prokuraturę Generalną. Miał dużo żalu do prokuratorów cywilnych, m.in. Andrzeja Seremeta.

Mówił, że nie zgadza się z argumentami, że wojskowy system sądownictwa jest niepotrzebny. Płk Przybył mówił, że prokuratura wojskowa w Poznaniu miała podstawy prawne, by bez deycyzji sądu żądać od operatorów telekomunikacyjnych danych personalnych, danych połączeń i treści smsów dziennikarzy TVN24 i "Rzeczpospolitej".

Prokurator odczytywał oświadczenie wyraźnie zdenerwowany. Po jej odczytaniu wyprosił dziennikarzy na kilka minut z sali. Wówczas strzelił sobie w głowę.

Trwa reanimacja pułkownika Przybyła.

Więcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/poznan ... 21331.html

Cytuj:
Prokurator wojskowy strzelił sobie w głowę. Trwa reanimacja
2012-01-09 11:10
Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaj Przybył postrzelił się po konferencji prasowej. Prokurator żyje, jest reanimowany. Został przewieziony do szpitala
Wcześniej mówił, że prokuratura wojskowa w Poznaniu miała podstawy prawne, by żądać od operatorów telekomunikacyjnych danych personalnych, danych połączeń i treści esemesów.
Prokurator odczytywał 15 minutowe oświadczenie, w którym m.in. powtórzył, że w śledztwie nie było żadnych nieprawidłowości, a dziennikarze, piszący o tym, że prokuratura wojskowa złamała prawo, zostali zmanipulowani. Podkreślił również, że manipulacja dziennikarzami wynikała z faktu, że prokuratura "prowadzi bardzo poważne śledztwa związane z przestępczością zorganizowaną w Wojsku Polskim". Był wyraźnie zdenerwowany.

Po odczytaniu oświadczenia wyprosił dziennikarzy na kilka minut z sali. Wówczas strzelił sobie w głowę. - Poprosił nas o opuszczenie sali, twierdził, że chce ją przewietrzyć. Potem padł strzał - relacjonuje reporterka TVP Info, Agnieszka Bylica, która była na konferencji.

W poniedziałek po południu Prokurator generalny Andrzej Seremet miał ogłosić swe decyzje w sprawie prokuratorów wojskowych z Poznania, którzy według mediów bez koniecznej decyzji sądu chcieli, aby teleoperatorzy ujawnili im esemesy m.in. dziennikarzy. Prokurator Generalny miał zapoznać się z wynikami kontroli działań poznańskiej prokuratury wojskowej w śledztwie o przeciek do mediów informacji ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Prokuratura ta sześć razy złamała prawo, żądając by operatorzy sieci komórkowych ujawnili jej treść esemesów dziennikarzy oraz prokuratorów - podała "Gazeta Wyborcza". Operatorzy tych danych nie udostępnili, bo tajemnicę korespondencji można uchylić tylko za zgodą sądu, której w tej sprawie nie było.

Płk Przybył nadzorował postępowanie w sprawie przecieku ze śledztwa smoleńskiego. W zeszłym tygodniu płk. Przybył dementował informacje "Rzeczpospolitej" i TVN24 jakoby on i jego podwładni wydali decyzję o inwigilacji dziennikarzy i nałożenia podsłuchów na ich telefony.

pap, ps

http://www.wprost.pl/ar/287155/Prokurator-wojskowy-strzelil-sobie-w-glowe-Trwa-reanimacja/

Czyli pod wielką presją chłop musiał (musi) być, ze do takiego desperackiego czynu się posunął - co tak naprawdę przeczy jego słowom, w których to stwierdził, ze śledztwo jest wykonywane prawidłowo a dziennikarze są zmanipulowani... (nie znam wszystkich faktów tych potyczek -ale wygląda mi to na ukrywanie prawdy przez "rzetelne media masowej manipulacji)
Pytanie kto kim manipuluje i jakie fakty próbują ukryć i na co on chce wskazać?
Kłamstwo wyjdzie na jaw - tak czy siak!!!

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Ostatnio zmieniony 09 sty 2012, 12:01 przez etznab, łącznie zmieniany 1 raz

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 09 sty 2012, 11:22 
VIP Member
Awatar

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Duża odwaga, duża odwaga! Niesamowity szacunek dla pułkownika!
Znając życie pewnie nie przeżyje (obym się mylił) próby samobójczej.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Wyglądało to jakoś aż nierealnie. Na filmie widać też ślad montażu.
http://www.fakt.pl/Samobojstwo-prokuratora-film-WIDEO-Kamery-TVP-Mikolaj-Przybyl,artykuly,142157,1.html

Za chwilę oświadczenie Seremeta w tv.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Nie chciał się zabić. Postrzelił się tak, by przeżyć. Chciał zwrócić uwagę na to, co powiedział. Inaczej mogło to przejść bez echa. Widać, że zamach smoleński nie daje niektórym spokoju. Gra idzie o wielką stawkę, albo zamordują tych, co za bardzo będą chcieli prawdy, albo dobrowolnie pójdą do paki. Już dawno powinni aresztować Tuska i paru innych ewidentnie zamieszanych w zamach z 10.04. Zwykły człowiek już dawno siedziałby w pierdlu ze swoja szczoteczką do zębów. A premier i jego banda mogą sobie swobodnie mataczyć i jak widać, zapewne naciskają na prokuratorów, dziennikarzy i polityków, by nie węszyli za bardzo, bo albo lina albo kula w łeb.

Ps
No to nagranie totalnie śmierdzi. Słychać strzał i upadek pistoletu, a nie słychać upadającego ciała prokuratora, który jak widać na nagraniu leży. Po strzale od razu podchodzą do prokuratora jacyś ludzie, którzy jak widać stali od niego w odległości kilku metrów, a zachowanie tych ludzi przy postrzelonym jest jakieś takie dziwnie spokojne. Ale nie doszukujmy się za wiele - Prokurator swój cel osiągnął, teraz jego wypowiedź będzie uważnie śledzona, tak samo jak sprawy którymi się zajmował.

Awatar użytkownika

Hm?
Ciekawe skąd wyciągnął broń - nie miał pasa z kaburą, a nie było słychać otwieranej szuflady...
To jedna rzecz - druga otwarł okno przed samym strzałem...
Wiele dziwnych rzeczy się przejawia... - ale to moje luźne refleksje po obejrzeniu powyższego filmu z TVP3.

Przeczytajcie poniższy artykuł i treśc jego oświadczenia: :czytaj:

Cytuj:
Prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaj Przybył postrzelił się po konferencji prasowej. Prokurator żyje, a jego stan określa się jako dobry.

Jak podał dyrektor szpitala Lesław Lenartowicz, prokurator jest przytomny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
- Ma uszkodzoną twarzoczaszkę i aktualnie są prowadzone badania diagnostyczne tomografem komputerowym - powiedział.

Wcześniej płk Przybył mówił, że prokuratura wojskowa w Poznaniu miała podstawy prawne, by żądać od operatorów telekomunikacyjnych danych personalnych, danych połączeń i treści esemesów.

Prokurator odczytywał oświadczenie wyraźnie zdenerwowany. Po jej odczytaniu wyprosił dziennikarzy na kilka minut z sali. Wówczas strzelił sobie w głowę.

Nie było żadnych nieprawidłowości w śledztwie prokuratury wojskowej o przeciek do mediów ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej - podkreślił płk. Mikołaj Przybył zanim strzelił do siebie po konferencji prasowej w Poznaniu.

W poniedziałek po południu prokurator generalny Andrzej Seremet miał ogłosić swe decyzje w sprawie prokuratorów wojskowych z Poznania, którzy według mediów bez koniecznej decyzji sądu chcieli, aby teleoperatorzy ujawnili im esemesy m.in. dziennikarzy.

Prokurator generalny miał zapoznać się z wynikami kontroli działań poznańskiej prokuratury wojskowej w śledztwie o przeciek do mediów informacji ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Prokuratura ta sześć razy złamała prawo, żądając by operatorzy sieci komórkowych ujawnili jej treść esemesów dziennikarzy oraz prokuratorów - podała "Gazeta Wyborcza". Operatorzy tych danych nie udostępnili, bo tajemnicę korespondencji można uchylić tylko za zgodą sądu, której w tej sprawie nie było.

O godz. 13.30 w poniedziałek prokurator generalny Andrzej Seremet wygłosi oświadczenie w sprawie związanej z próbą samobójczą płk. Mikołaja Przybyła z prokuratury wojskowej w Poznaniu. Poinformował o tym PAP rzecznik Seremeta Mateusz Martyniuk.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Treść oświadczenia prokuratora płk. Mikołaja Przybyła:

"W dniu 16 listopada 2011 r. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu wszczęła śledztwo w sprawie Po Śl. PZ 86 / 10 dotyczącego ujawnienia tajemnicy służbowej i rozpowszechniania bez zezwolenia informacji z postępowania przygotowawczego, dotyczącego katastrofy smoleńskiej tj. o przestępstwo z art. 266 par 2 kk. i inne.

Bezpośrednią przyczyną wszczęcia śledztwa był fakt, iż w sprawie Po Śl. 54/10 dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonej przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie, dochodziło do nieustannego wycieku informacji i dane o charakterze niejawnym pojawiały się w prasie lub portalach internetowych.

Naczelny Prokurator Wojskowy gen. bryg. Krzysztof Parulski, po wcześniejszej rozmowie z Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem, polecił mi przeprowadzić śledztwo, które miało ustalić sprawcę, lub sprawców przestępstwa ujawniania tajemnicy służbowej.

Śledztwo miało też spowodować zatamowanie przecieków prasowych.

Było to niezwykle istotne, gdyż sytuacja w której informacje niejawne przekazywane przez prokuratorów Federacji Rosyjskiej do Prokuratury Generalnej w Polsce przedostawały się do mediów, powodowała utrudnienia we wzajemnej współpracy i opóźnienia w tak istotnym śledztwie.

Z uwagi na szczególny charakter śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, polecono mi dopełnić wszystkich obowiązków i dołożyć szczególnych starań by ustalić źródło przecieku.

Wszechstronne sprawdzenie okoliczności musiało obejmować również sprawdzenie wątku ewentualnego udziału obcych służb specjalnych, zainteresowanych w podgrzewaniu atmosfery wokół katastrofy smoleńskiej i wzajemnego konfliktowania Polaków. Zwłaszcza w perspektywie nadchodzących w 2011 r. wyborów parlamentarnych i przewidywanej walki politycznej.

W istocie śledztwo rozpoczęło się od uzyskania notatki służbowej z dnia 10 listopada 2010 r. sporządzonej przez pełniącego obowiązki Rzecznika Prasowego Naczelnej Prokuratury Wojskowej kpt. Marcina Maksjana.

Notatka zawierała informację o tym, że osoba która przedstawiła się jako redaktor Maciej Duda zażądała odpowiedzi na pytania dotyczące materiału opatrznego klauzulą niejawne. Rzecznik Prasowy takiej informacji nie udzielił. W odpowiedzi usłyszał, iż wszystkie odpowiedzi na przedmiotowy temat znajdują się w "nadzorkach NPW" (chodzi o akta nadzoru prokuratorskiego) i aby Rzecznik Prasowy uzyskał dla niego wiedzę od prokuratora Pasionka lub gen. bryg. Zbigniewa Woźniaka - zastępcy Naczelnego Prokuratora Wojskowego. ( Osoba ta podała informacje przesłane poczta elektroniczną dotyczące kontaktowych numerów telefonicznych) Sytuacja taka, kiedy rzekomy dziennikarz ujawnia swoje źródło informacji i wskazuje na potencjalnego sprawcę przestępstwa ujawnienia tajemnicy służbowej, w mojej ocenie była nieprawdopodobna i na początkowym etapie śledztwa wykluczałem możliwość, że do kpt. Maksjana dzwonił dziennikarz.

Stąd też w planie śledztwa przyjęto założenie dotyczące konieczności weryfikacji wszystkich kontaktów telefonicznych prokuratorów posiadających wiedzę w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Na moje polecenie kpt. Łukasz Jakuszewski wykonujący incydentalne czynności w sprawie, sporządził szereg postanowień o żądaniu podania danych abonentów numerów telefonicznych z którymi łączyli się prokuratorzy posiadający limitowane informacje. Prokurator ten nie wiedział do kogo w istocie należą lub mogą należeć telefony.

Ja zaś, jako "główny prowadzący" jak określiły to media, miałem istotne wątpliwości co do tożsamości osób które próbowały uzyskać od prokuratorów informacje o charakterze niejawnym.

Stąd też miałem pełne prawo WERYFIKOWAĆ swoją wiedzę na temat uzyskanych po wykonaniu niezbędnych czynności w śledztwie numerów telefonicznych i dopiero po uzyskaniu informacji od operatorów sieci telefonicznych na temat danych abonentów mogłem określić czy numer użytkowany jest przez policjanta, księdza, lekarza, czy też przez dziennikarza.

Zarzuty, że miałem pełną wiedzę w tym zakresie i podałem przedstawicielom mediów informacje nieprawdziwe są całkowicie bezpodstawne i kłamliwe. Grożenie mi przez gazety odpowiedzialnością dyscyplinarną za rzekome wprowadzenie opinii publicznej w błąd uważam za jawne godzenie w zasadę niezależności prokuratora i kneblowanie mi ust.

Jeszcze raz oświadczam, że zarówno ja jak i prokurator kpt. Łukasz Jakuszewski pełną wiedzę w tym zakresie posiedliśmy dopiero po uzyskaniu wszystkich danych od operatorów. Udzielając informacji prasowej podałem informacje prawdziwe i rzetelne.

Postanowienia wydane w zakresie uzyskania danych personalnych, wykazu połączeń telefonicznych, wykazu wiadomości tekstowych, a nawet te dotyczące żądania wydania treści wiadomości tekstowych uważam za całkowicie uzasadnione i nie naruszające obowiązującego prawa.

Moja ocena wynika wprost z zastosowania przepisu art. 236 a obowiązującego kodeksu postępowania karnego, który umożliwia prokuratorowi sięganie po dowody elektroniczne.

W obowiązującej doktrynie prawnej sytuacja ta nie budzi żadnych wątpliwości ( por. Lach. A gromadzenie dowodów elektronicznych Prokuratura i Pr. 2003/10/16 ) lub Witkowska K. Prok i Pr. 2011 /1/98, gdzie jasno wskazano cyt. "kodeks postępowania karnego nie zawiera ograniczeń ani podmiotowych ani przedmiotowych co do zakresu żądania określonego w art. 236 a k.p.k. Można więc żądać wydania korespondencji lub przesyłki której adresatem jest dowolna osoba lub wykazu połączeń dowolnego abonenta telefonu jak również w każdym postępowaniu, niezależnie od wagi przestępstwa. Rzeczy te mogą zostać poddane oględzinom niezależnie od tego, że zostaną one w późniejszym terminie poddane czynnościom zmierzającym do ujawnienia dowodów z ich intelektualnej zawartości."

Stąd też prokurator żądający wykazu połączeń telefonicznych w tym treści SMS by wykonać oględziny i analizę - w świetle powyższego stanowiska działał prawidłowo.

Oceniając zaistniałą sytuację - podanie informacji przez prasę, że Prokuratura Wojskowa kilkukrotnie złamała prawo, na podstawie jakieś opinii, z którą nie zdążył się zapoznać i ujawnić jej treści Prokurator Generalny uważam za skandal.!!!

Do dnia dzisiejszego nie wiadomo, czy postanowienia wydane przez prokuratora Łukasza Jakuszewskiego zostały zaskarżone, a jeżeli tak, to jakim prawem opinię wydaje jakaś prokuratura apelacyjna przed rozstrzygnięciem sądowym!!!!

Taką sytuację można nazwać "przed - sądem" i próbą bezprawnego wywarcia wpływu na niezawisły sąd zanim jeszcze podjął decyzje.

Również za skandaliczne uważam zachowanie Rzecznika Prasowego Prokuratora Generalnego Mateusza Martyniuka, prokuratora Jacka Skały ze Związków Zawodowych Prokuratorów i Pracowników Prokuratury oraz prokurator Małgorzaty Bednarek reprezentującej Stowarzyszenie Ad. Vocem, którzy poprzez swoje oświadczenia w mediach wydali wyrok skazujący na śmierć zawodową prokuratora Łukasza Jakuszewskiego nie znając stanu faktycznego sprawy, ani obowiązującego stanowiska ekspertów z tej dziedziny prawa.

Sprawdzana w toku śledztwa wersja o udziale obcych służb specjalnych zainteresowanych sprawą katastrofy smoleńskiej uzyskała swoje potwierdzenie w materiale dowodowym.

Prokurator nadzorujący postępowanie w sprawie katastrofy smoleńskiej, nie informując o tym wcześniej przełożonych wszedł w kontakt z przedstawicielami obcych służb specjalnych. Prokurator nie posiadał ochrony kontrwywiadowczej, która pozwala na weryfikacje z kim się tak naprawdę kontaktuje.

Jest rzeczą oczywistą, iż przedstawiciel obcych służb specjalnych może przykładowo twierdzić, że pracuje na rzecz zupełnie innego państwa niż to, jako agent którego się przedstawia. Próba weryfikacji z kim faktycznie kontaktował się prokurator nadzorujący śledztwo smoleńskie i zapewnienia takiej ochrony ze strony Służby Kontrwywiadu Wojskowego podjęta przez gen. bryg. Krzysztofa Parulskiego została w artykule autorstwa Pana Redaktora Łukasza Orłowskiego z TVN 24 info przedstawiona jako donosicielstwo!!!!

O tym, że przedmiotem rozmowy pomiędzy prokuratorem nadzorującym "śledztwo smoleńskie" ( i jak się na szczęście okazało) funkcjonariuszami amerykańskich służb FBI i CIA były fakty dotyczące bezpośrednio postępowania przygotowawczego świadczą jednoznacznie zeznania przesłuchanego przeze mnie agenta FBI.

Działania tego prokuratora oceniam jednoznacznie jako dalekie od profesjonalizmu i obowiązujących reguł. O śledztwach prokuratorskich, z agentami innych państw, zwykle nie rozmawia się w restauracji. Tak mnie szkolono.

Pragnę podkreślić, że w toku całego postępowania przygotowawczego prowadzonego w sprawie ujawniania osobom nieuprawnionym informacji ze śledztwa kilkukrotnie referowałem w szczegółach stan śledztwa Prokuratorowi Generalnemu Andrzejowi Seremetowi. Łącznie z przesłuchaniem Pana Prokuratora Generalnego w charakterze świadka. Pan Prokurator Generalny Andrzej Seremet miał szczegółową wiedzę na temat stanu śledztwa i podejmowanych czynności i je akceptował. Ostatni referat ze stanu sprawy składałem Panu Prokuratorowi Generalnemu na odprawie służbowej Prokuratorów Wojskowych w Ryni w marcu 2011.r.

Szanowni Państwo jesteście Dziennikarzami Rzeczypospolitej Polskiej. W mojej ocenie zostaliście zmanipulowani. Prokuratura Wojskowa, ze szczególnym uwzględnieniem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej, w chwili obecnej prowadzi najpoważniejsze śledztwa, dotyczące przestępstw gospodarczych o charakterze zorganizowanym na szkodę Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zagrożone są nie tylko setki milionów złotych pochodzące z budżetu Państwa, ale przede wszystkim życie i zdrowie Polskiego Żołnierza, który często otrzymuje sprzęt wadliwy lub niesprawny. W sytuacjach, gdy wysyłamy żołnierzy na misje jest to niedopuszczalne.

W dniu 31 grudnia 2011 r. udzieliłem pełnej informacji na temat rezultatów prowadzonych przez mój Wydział śledztw. W sprawach dotyczących przestępczości gospodarczej oskarżaliśmy zawsze skutecznie - bez uniewinnień.

Nasze śledztwa obejmują coraz większy zakres i prowadzą do ujawniania nowych nieprawidłowości oraz systemu przestępczych powiązań, na styku działania prywatnej przedsiębiorczości i funkcjonariuszy państwowych decydujących o dystrybucji środków finansowych. Ujawniliśmy przestępstwa korupcyjne, mechanizmy ustawiania przetargów i wyłudzania ogromnych kwot z budżetu Wojska Polskiego.

Moim zdaniem to właśnie z tego powodu jesteśmy bezpodstawnie atakowani.

W tej chwili jesteście używani do kampanii mającej przekonać ośrodki decyzyjne o nieprzydatności i archaiczności systemu wojskowego wymiaru sprawiedliwości.

Pisząc nieprawdziwe i nieprzemyślane słowa o łamaniu prawa przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Poznaniu Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej zostaliście włączeni w kampanię zmierzającą do jak najszybszego zlikwidowania tej ostatniej zapory przed systemem zorganizowanej przestępczości pozwalającej na całkowite i bezkarne okradanie Wojska Polskiego.

Proponowane przejście prokuratorów wojskowych do cywilnych struktur prokuratury jest rozwiązaniem nieprawidłowym. Sprawy karne dotyczące wojska rozmyją się w setkach innych i nie będzie już możliwości prowadzenia śledztw z taką dokładnością i skrupulatnością jak dotychczas. Jako Prokuratorzy Wojskowi prosimy o poszerzenie kompetencji, umożliwiającej nam ściganie wszystkich przestępstw popełnianych na szkodę Wojska Polskiego. To rozwiąże problem równomiernego obciążenia sprawami z Prokuratorami Powszechnymi.

W dniu dzisiejszym staję w obronie honoru Prokuratorów Wojskowych i Sędziów Wojskowych, których określa się jako nieprzydatnych i anachronicznych. W mojej ocenie należy odejść od systemu statystyki i liczenia spraw przypadających " na głowę" prokuratora, czy sędziego a zacząć liczyć pieniądze jakie traciło i traci Państwo Polskie na skutek przestępstw popełnianych przez zorganizowaną przestępczość o charakterze gospodarczym żerującą na budżecie Wojska Polskiego i w

tym zakresie rozliczać z działalności Wojskowy Wymiar Sprawiedliwości.

Dlatego też stanowczo protestuję przeciwko prowadzeniu zorganizowanej negatywnej kampanii medialnej, w toku której padają nieprawdziwe oskarżenia pod adresem Prokuratury Wojskowej.

Szanowni Państwo - w sprawie Po Śl. PZ 86 / 10 nikogo nie podsłuchiwaliśmy. Nie łamaliśmy prawa. Dążyliśmy do ustalenia prawdy w ramach obowiązujących przepisów prawa karnego.

Protestuję przeciwko wypowiadaniu słów przesądzających o rozstrzygnięciu skomplikowanej kwestii prawnej zanim zrobił to niezawisły sąd przez media i "kolegów" prokuratorów.

Protestuję przeciwko produkowaniu kolejnych bubli prawnych jakimi będą proponowanie przez urzędników Prokuratora Generalnego zmiany ustawowe dotyczące likwidacji Sądów i Prokuratów Woskowych. Takie niedbalstwo prawne narazi Skarb Państwa na olbrzymie koszty oraz szereg kompromitujących procesów z Sędziami i Prokuratorami.

Na zakończenie podkreślam, że w toku mojej całej służby jako prokurator prokuratury powszechnej, a potem prokurator prokuratury wojskowej nigdy nie przyniosłem ujmy Rzeczpospolitej Polskiej i będę bronić z całą stanowczością honoru oficera Wojska Polskiego i Prokuratora.

Zastępca Wojskowego Prokuratora Okręgowego w Poznaniu
ds. Przestępczości Zorganizowanej
prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaj Przybył"

http://niezalezna.pl/21497-prokurator-strzelil-sobie-w-glowe

Czyli wszystko już wiadomo - wykrył kto stoi za zamachem w Smoleńsku, zagrozili mu utratą życia - wiedząc to i z premedytacją postanowił w ten sposób zaakcentować fakty, które jakie sa widzimy.
OSTRO!!!

Odwiedź:

Widać mają tam niezłe bagno w tym kraju , zdecydował się na tak drastyczny krok. Może do wyboru miał inny rodzaj "samobójstwa" czyli powiesić się jak Leper.

Awatar użytkownika

W tle jest niezależność Prokuratury Wojskowej od cywilnej. Może to jest zasadniczy cel tej inscenizacji (to tylko moja prywatna opinia)? Może to zbyt daleko idące wnioski, może to po prostu protest Prokuratora, który nie był w stanie pracować zgodnie ze swoim sumieniem w narzuconych warunkach?

Ktoś orientuje się, czy można tak szybko obrobić film (zamazany elektronicznie obraz) poza studiem aby w około godzinę po zdarzeniu już byłe w necie? Na stronie Faktu zresztą... To też jest tutaj ciekawe...

Awatar użytkownika

@Salieri
Filmik, który wkleiłeś faktycznie ma wycięte kluczowe sceny. Luknij lepiej na ten z WP :

http://wiadomosci.wp.tv/i,Proba-samoboj ... ml#m944056

@Etznab

Słychać odgłos otwieranego zapięcia ekspresowego. Może była tam jakaś torba z bronią. Odgłosu upadającego ciała nie słychać. Przed ogłosem otwieranego ekspresu słychać słowa prawdopodobnie płk. Przybyła : "zamknij za mną".

Cała sprawa tzw. Smoleńska zaczyna coraz bardziej śmierdzieć. Można podejrzewać, że w ciągu najblizszych tygodni jeszcze co najmniej kilka osób "popełni samobójstwo".

PS: Widzę, że w mediach już lansuje się tezę, iż Przybył wskazywał na gigantyczne przekręty w armii. Nie twierdzę, że ich nie było. Chodzi mi tylko o podkreslenie, że media próbują odwrócić uwagę od Smoleńska i zepchnąć śledztwo na inne tory. Wiadomo - każdy temat będzie mniej śliski od Smoleńska.

Awatar użytkownika

@Idaho Potwierdzam - Słychać raczej suwak zamka błyskawicznego i przeładowanie broni - potem wystrzał ...

Tutaj powyższy link czytelniej:
http://wiadomosci.wp.tv/i,Proba-samobojcza-polskiego-prokuratora-wojskowego,mid,944056,index.html

Zresztą mniejsza o to, dał znać, że śmierdzi ta sprawa na kilometr tym co zrobił - w akcie desperacji - wobec czego musi to mieć wielkie reperkusje w tym co ogłosił wcześniej - poza tym poczytajcie o podróżach jaśnie wielmożnego Hrabiego/Prezydycenta ...

Odwiedź:

Przestańcie proszę wysnuwać dziwaczne teorie, typu snajperzy, zamach itp itd...

Człowiek próbował wyjawić przekręty w armii, oraz matactwo w sprawie smoleńskiej. Nikt go nie słuchał, napuszczano na niego oprychów. Nie wytrzymał, chciał pokazać ludziom, jak te dwie sprawy są ważne. Spróbował obronić honor Wojska Polskiego. Wyjął broń z kieszeni, lub szuflady, nie ważne skąd! Faktem jest, że to była jego broń prywatna. Oby wrócił do zdrowia, a sprawiedliwości się stało zadość.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

Nie wiem jak Wy, ale ja jak oglądam ten filmik czuje się jak w teatrze.

phpBB [video]

Entered Apprentice * 1st Degree

Czytając posty niektórych , którzy widzą spiski dot. katastrofy smoleńskiej wszędzie aż krew zalewa. Wasza głupota i zaślepienie osiągnęło już szczyt. Nawet nie pofatygowaliście się aby posłuchać gościa i przeanalizować co on mówi tylko od razu katastrofa smoleńska , Komorowski ląduje w Rosji itd.
Płk Przybyła zajmował się przestępczością zorganizowaną w wojsku. I to co on chciał przekazać to katastrofa smoleńska to bzdura przy tym. To jest mafia która kontroluje przetargi , zakup broni i wszystkie przekręty jakie mają miejsce w wojsku na miliony , a może miliardy złotych. Ktoś odwala tam niesamowite wałki i płk Przybyła dużo o tym wie. Wie też o tym jak dziennikarze i opinia publiczna są manipulowani przez grube ryby. To jest jakaś agentura , służby , cholera wie.
A druga sprawa , że tak konkretny wojskowy gdyby chciał strzelić tak aby się zabić to by to zrobił. On chciał zwrócić na to wszystko uwagę. Gdyby nie ten strzał to konferencja przeszła by bez echa.
Ogólnie to i tak nic nie da. Za kilka dni wszystko ucichnie, a ludzie o których mówił płk. dalej będą okradać państwo polskie na ogromnie duże sumy pieniędzy.

Zielakos pisze:
A druga sprawa , że tak konkretny wojskowy gdyby chciał strzelić tak aby się zabić to by to zrobił. On chciał zwrócić na to wszystko uwagę. Gdyby nie ten strzał to konferencja przeszła by bez echa.
Ogólnie to i tak nic nie da. Za kilka dni wszystko ucichnie, a ludzie o których mówił płk. dalej będą okradać państwo polskie na ogromnie duże sumy pieniędzy.

Kolego, też wietrzysz spisek, a innych się czepiasz :)

Spisek jest :)
Tylko chodzi mi o to ,że smoleńsk w tej całej sprawie to pikuś. A niektórzy zachowują się jak radykalni PiSowcy. Nic tylko smoleńsk smoleńsk, masakra jakaś :)

Zielakos ma racje, mądre słowa. :szampan:

Czekajmy na rozwój wydarzeń, może nowe fakty wyjdą na jaw, prawdziwe fakty...

Awatar użytkownika

Zielakos pisze:
Spisek jest :)
Tylko chodzi mi o to ,że smoleńsk w tej całej sprawie to pikuś. A niektórzy zachowują się jak radykalni PiSowcy. Nic tylko smoleńsk smoleńsk, masakra jakaś :)

I tak będzie kolego do czasu, kiedy współodpowiedzialni za zamach nie zasiądą na więziennych pryczach. I nikt tutaj nie jest radykalnym PiSowcem tylko zatroskanym o swój kraj Polakiem.

Awatar użytkownika

No tak, bo jak nie jesteś po jednej - TO MUSISZ BYĆ PO DRUGIEJ!!! :boisie:

PRZECIEŻ CAŁY CZAS - JEŚLI CHODZI O POLITYKĘ - TO MÓWIMY O TYCH SAMYCH SZCZEBLACH AGENTURALNEJ WUADZY, KTÓRA OD PZPR PODZIAŁU POLSKI PRZY OKRĄGŁYM BLACIE - DOKONAŁA JUŻ TRZECH PRZEWROTÓW I UCHODZI IM TO NA SUCHO:

1. OKRĄGŁY PODZIAŁ 1989
2. NOCNA ZMIANA 1994
3. SMOLEŃSK 2010

Hm - ja to akceptuje, bo jest to zapalnikiem (te wszystkie wydarzenia) by pobudzić tę zbiorową świadomość do działania żeby przestać się otaczać manipulacją i strachem - żywiąc tym samym byty energetyczne bazujące na tych pierwowzorach emocjonalnych, które zostały nam wgrane - po to by ich doświadczyć i z nich świadomie zrezygnować, bez przypinania etykietek i osądzania - budując tę rzeczywistość na zasadach opartych na intuicji i energii z serca płynącej, na uwolnieniu technologii dla wszystkich i zrozumieniu, ze jesteśmy jednym w paradoksalnym ujęciu jednostki jako całości, jako jednego żywego organizmu!
Czy to jest takie skomplikowane ???
ZMIANA PARADYGMATU tylko w ten sposób się dokona gdy fraktalnie nastąpi zmiana kawałka jego części - więc póki takich słów nie usłyszę z mównicy w sejmie, z radia, telewizora - póty wiem, ze MANIPULACJA dalej odnosi swoje efekty - a podział rozbraja każdą inicjatywę w myśl zasady programu 'dziel i rządź' - czy to też jest takie skomplikowane ??? :zły:

Czy prosze o zbyt wiele ??? :zmęczony:

Przecież to kłamstwo potrzebuje potwierdzenia przez kolejne kłamstwo - prawda jest sama przez siebie wystarczająco zrozumiała, bo kole w oczy i w ząbki :bezradny: .

Nasze pojedyncze interpretacje - są naszymi pojedynczymi - i każdy ma do tego prawo - jak REDpowiedział: "Liczą się fakty" - a one niestety pokazują zupełnie inny obraz, który pokazuje, ze mamy słonia w składzie porcelany - więc skorzystajmy z tej całej wiedzy, która tu gromadzimy na forum i wykorzystujmy ją do wspólnych celów - przecież po to jesteśmy w tej chwili tutaj i teraz!!!
:spoko: :hura:

Ho'oponopono!!!

Odwiedź:

Salieri pisze:
Wyglądało to jakoś aż nierealnie. Na filmie widać też ślad montażu.
http://www.fakt.pl/Samobojstwo-prokurat ... 157,1.html

Zainteresowne sluzby juz pewnie czesza neta. ? :chatownik: :dobani:

Dziwna rzecz dla mnie. Moja uwage zwrocily wypowiedziane slowa

[b]Bronic bede z cala stanowczoscia honoru oficera wojska polskiego i prokuratora ........hmm no to sobie odechnol.

Czy to nie jest przypadkiem zbieg okolicznosci.

Moze maja zaistniec ciekawe dokumenty :cooo?:

Zobaczymy w jakim kierunku idzie ten proces, kiedy prokurator strzela sobie w glowe. A moze by tak trybunal haski palnalby sobie w leb tak w imie europejskiej demo-kracji.

Ja to wszystko rozumiem. I chwała bogu ,że istnieje takie forum jak to , że istnieją tacy ludzie jak wy których ciekawość i odmienne myślenie dało zupełnie inne spojrzenie na pewne sprawy.
Apeluje tylko o jedno , nie popadajmy w paranoje bo cienka jest granica między różnym ciekawym interpretowaniem faktów , a popadaniem w paranoje.

A wracając do tematu.
Wszystko to wygląda dziwnie , dlaczego jeden z operatorów zostawił włączoną kamerę tak jak by to było ustawione. Ludzie wchodzący do pokoju po strzale też jacyś tacy spokojni. Jeden gość zauważcie w ogóle smsa sobie pisze i leżący pułkownik w krwi nie zrobił na nim wrażenia , dalej sobie smsa pisze. Wszystko jak dla mnie jak by wyreżyserowane. Pułkownik już zdrowy , podobno jutro wychodzi ze szpitala. Jakieś jaja to są.

znalezione w necie

http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/47400,proba-samobojcza-wojskowego-prokuratora-byla-inscenizacja

Cytuj:
Próba samobójcza wojskowego prokuratora była inscenizacją?
ZACHOWAJ ARTYKUŁ

Marek Król ma soje kanały informacyjne? Przecież szefował WPROST! W związku z tym trafił do niego nieautoryzowany zapis rozmowy prok. Parulskiego ze swoim podwładnym? Tak było? A może to tylko drwina z tego zdarzenia doskonale ujęta w słowa?

W „środowisku” od dawna mówi się, że Facebook to najlepsza skarbnica informacji. W tej sytuacji wypada śledzić dyskusję na tym portalu społecznościowym. Nawet jeśli to tylko dworowanie Marka Króla, który pisze na swojej tablicy – „Dotarł do mnie nie autoryzowany zapis rozmowy w prokuraturze wojskowej sprzed tygodnia”.

Oczywiście nikomu nie trzeba tłumaczyć, że chodzi o hipotetyczną rozmowę jaką rzekomo przeprowadził szef Prokuratury Wojskowej ze swoim podwładnym. A niby tak to leciało – „Mikołaj, chcą nas rozpierdolić, a ciebie wpieprzyć w te SMS-y pismaków, co je bez zgody sądu odczytałeś-drżącym głosem oznajmił prok. Parulski. Ten „chuczyboj” Pasionek, co go chcieliśmy wpierdolić w szpiegowanie na rzecz Jankesów, zostanie na moje miejsce twoim szefem. To wiesz, co cię czeka. Masz przechlapane, bo to ty wrobiłeś go w to śledztwo” – informuje Parulski.

W dalszej części rozmowy, która tak de facto nie wiemy, czy się odbyła w realu jest już jasna instrukcja co i jak pułkownik ma zrobić. A jest to ciekawe, bo padają takie słowa – „Ty zrób w Poznaniu konferencje prasową. Nawrzucaj Seremetowi, że śledztwem w sprawie SMS-ów pismaków uderzył w jądra Twojego honoru. Co on pieprzy, że nie miałeś zgody sądu. My w wojskówce żadnej zgody, k..wa, nie potrzebujemy. Po wygłoszeniu oświadczenia, ogłoś przerwę. W gabinecie zostanie włączona tylko kamera WSI-24. Z nimi mamy to dogadane. Położysz sie pod biurkiem i strzelisz sobie ze ślepaka w ucho” – szczegółowego scenariusza inscenizacji medialnej.

W końcu jest i finał rozmowy, a w nim padają zapewnienia ze strony prok. Parulskiego – „Wszystko będzie załatwione: dobra renta wojskowa no i jakiś etat doradcy u mnie za uratowanie nam dupy. A i jeszcze coś, załatwimy ci implanta w to ucho, które poświeciłeś dla uratowania wojskowej prokuratury...” – którym ciężko się oprzeć podwładnemu i stąd ta tragedia? A na dokładkę to koniec, bo Marek Król stwierdza w swoim wpisie na Facebook’u – „Tu taśma sęe urywa, bo Parulski nie rozmawia przy sikaniu. Nawyk z okopów PRL” – kończy swój felieton były Redaktor Naczelny WPROST. A może są to tylko suche fakty jakie udało się mu pozyskać od informatora? Trudno wyczuć, ale czy taki scenariusz nie mógł być zrealizowany, bo zaczęło się prokuratorom palić pod czterema literami?

Fiatowiec

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree

mam chyba przetrącony umysł, bo cała ta sytuacja przypomina mi groteskę
konferencja z wilekimi hasłami, gość czyta z monitora, robi przerwę, strzela sobie w łeb i ... żyje
jak skomentowała to moja ślubna, " Pan Prokurator stracił twarz"
tam w Poznaniu to jakieś dziwne rzeczy z ludźmi się dzieją...

a co do dziennikarzy - to w 99% zaangażowani pomagierzy polityków, niezależnych mediów w zasadzie nie ma
dlatego uczestniczą w tych grach i często nie wiedzą kto w istocie nimi gra

Awatar użytkownika

Obserwując tytułową sytuację i czytając o tym , czym się ten prokurator zajmował, przypomniał mi się czanneling Matthew Warda z kwietnia 2010 na temat Smoleńska...

Jak prawdopodobne wydawałoby się, że Illuminati przyczyniło się do katastrofy lotniczej i śmierci polskiego prezydenta, wojskowych i innych krajowych przywódców, to nie jest prawdą. Umowy przed urodzeniem wszystkich tych osób były uzgodnione dla masowego odejścia w tym czasie z dwóch powodów: Po pierwsze ta tragiczna strata dla mieszkańców Polski będzie pomagać w podnoszeniu ich inspiracji dla kraju. Po drugie, dochodzenia w sprawie przyczyn katastrofy doprowadzą do miejsc, gdzie istnieje korupcja, oszustwo i zdrada i przez to będą mogły one być ujawnione.

http://galacticchannelings.com/polski/matthew26-04-10.html

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

jest już pierwszy wywiad niedoszłego samobójcy, szczegółowo opisuje próbę samobójczą oraz to że należy "uratować Parulskiego"...hmmm z tym co czytałem powyżej ,coś się łączy jednak..

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/samobojcza-proba-plk-mikolaja-przybyla/pierwszy-wywiad-plk-przybyla-wtedy-zadrzala-mi-rek,1,4993466,wiadomosc.html

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Srubix pisze:
Zielakos ma racje, mądre słowa. :szampan:

Czekajmy na rozwój wydarzeń, może nowe fakty wyjdą na jaw, prawdziwe fakty...

fakty i wiadomości w tv :buja:

Dla mnie osobiście wygląda to na niezłą ściemę... gość postrzelił się w policzek, że niby chciał samobójstwo popełnić... a już dzisiaj wywiadów udziela...
nie takie kity już były... a szajka z PISu ma teraz idealną wręcz okazję do "implikowania swoich prawd" nic nieświadomym ludziom.

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

BioSine pisze:
Dla mnie osobiście wygląda to na niezłą ściemę... gość postrzelił się w policzek, że niby chciał samobójstwo popełnić... a już dzisiaj wywiadów udziela...
nie takie kity już były... a szajka z PISu ma teraz idealną wręcz okazję do "implikowania swoich prawd" nic nieświadomym ludziom.

Jakie znowu prawdy PiSu? Co oni mają niby z tym w ogóle wspólnego? No ale to oczywiście do przewidzenia, że "mondry narut" dojdzie do wniosku, że to wszystko wina Ziobry i Kaczyńskiego :lol:.

Pijawa pisze:
stan wyszkolenia naszego woja pozostawia wiele do życzenia skoro bądź co bądź oficer ma problem z odstrzeleniem swojego łba :lol: :lol: :lol: taka sama prawda z tą próbą samobójczą jak z zamachem na jarka przy pomocy wiatrówki :lol: :lol: :lol: no ale jak to powiedział swego czasu kundel prezesa ciemny lud to kupi :lol: :lol: :lol:

:spoko: ot cała prawda w prostych słowach.... i tu nie trzeba nic więcej dodawać...
a "obrońców krzyża" już się nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe...są zbyt zamuleni w wierze ale ta bajka pt PIS i tak kiedyś się skończy...

Co do tej całej akcji i tego co się dzieje to niech każdy czasem "posłucha swoich wewnętrznych odczuć", a nie tylko rozum i skojarzenia...
Gwarantuje Wam, że będziecie mieli poczucie, że w tej całej akcji jest coś co można by było nazwać "fałszem", "errorem", "kłamstwem"....
Ci co kierowali się właśnie tym o czym mówię, pewnie mówili coś w stylu: "strasznie dziwna sytuacja jak dla mnie"...

Co do Tuska i jego urlopu to też ... "dziwna sprawa" ....
Czy to zwykły zbieg okoliczności czy może ktoś celowo wybrał tą datę do przeprowadzenia takiej szopki, bo zaznaczam,
że ja nie wierzę w to, że ten gościu chciał samobójstwo popełnić. Dziwne naprawdę...
Teraz Jarek specjalnie pofatygował się i wyszedł poza swój gabinet i "wezwał premiera do zerwania urlopu" i
zaczął prawić mu jakieś motrały jak to jest być premierem... dobre dobre :lol: :D hehehe

:język:
Pozdro

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree

Niepokoi mnie że cała ta sytuacja jest obracana w walke Jarek vs Donek po raz kolejny, to jesteśmy MY vs Politykierzy, wychodzi na jaw kolejny wielki przekręt w naszym kraju i to co zamierzają zrobić - zlikwidować wojskową prokurature. Oficer strzelił sobie w policzek żeby zwrócić naszą uwagę. Rząd robi sobie co chce, jakby chciał nas sprawdzić, za ile jesteśmy w stanie kupić benzyne i jedzenie, ile mogą z nas zedrzeć. PIS organizuje ludzi pod pretekstem świąt narodowych wyciąga ich z domów, czy to zła rzecz? tak jeśli ktoś nie zna prawdziwego celu, mam nadzieje że w końcu się po prostu wkurw!my i całą te bande wsadzimy w pociąg z biletem w jedną stronę na syberie.

Na koniec obrazek, muszę przyznać że ktoś musiał zadać sobie sporo z tym trudu i napawa mnie niepokojem że ta sytuacja obracana jest w żart .. na kwejku :

Obrazek

No i długo na reakcję nie trzeba było czekać :lol: z medialnych tytułów: "Jaro donosi na gen. Parulskiego" :lol:
Coraz bardziej utwierdzam się w tym, że jest to bezprecedensowa "ustawka" :hejka:

Nie wiem czy też to czujecie ale jest coraz większa nagonka na rząd i coś czuję, że już niedługo będą mocne przetasowania na scenie politycznej 8-)

Pożyjemy - zobaczymy jak będzie :)

A1eks
:spoko:

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

z tym postrzeleniem to jakaś dziwna sprawa .Na moje to on nie chciał się zabić .Chciał zwrócić uwagę na niego chyba.Chyba każdy wie że najprostszy sposób to wziąć lufę do ust .I bam i małe szanse że koleś przeżyje .

Czekam na opinie Jarosława co on na to :język: .

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]