Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 28 mar 2017, 5:21

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Książka "Wzięci:
W głąb agendy uprowadzeń przez ludzi i Obcych". Jest w 100% Gotowa

Obrazek

Trochę to trwało ale nareszcie udało się dopiąć wszystkie detale. Podziękowania należą się w szczególności dla Sati za cierpliwość :D Możliwe, że zostało jeszcze trochę błędów.
Ale te postaramy się ponaprawiać na bieżąco. Jeśli będą się pojawiać, to następne wydania będą one stricte korekcyjne a poprawki kosmetyczne.

Co się zmieniło ?

- Książka ma komplet rozdziałów dokładnie jak w oryginale
- Doszły Ilustracje które zostały wyretuszowane.
- Doszły Tabele
- Nowa Okładka
- Poprawionych zostało wiele błędów.

Jedyną zmianą w porównaniu do oryginału pierwszej edycji jest kolejność tabel.
Oryginalny układ wyglądał tak

Przypadki
- Poly, Pat, Lisa, Anita
- Beth, Jane, Angie, Amy
- Poly, Pat, Lisa, Anita
- Beth, Jane, Angie, Amy
....
Uważałem to za strasznie mało intuicyjne, dlatego postanowiłem je razem zgrupować.
Dlatego najpierw zobaczycie opisy jednej grupy a dopiero potem następnej.

Link do pobrania
---------------------------
Wzięci: W głąb agendy uprowadzeń przez ludzi i Obcych

Oryginał referencyjny
---------------------------
Taken: Inside the Alien-Human Abduction Agenda

ps. zrobiłem trochę porządków w temacie by została tylko jedna wersja.
@levibc

2016-06-13 - Poprawiłem niedziałające linki @levibc

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 lut 2014, 21:07 
VIP Member
Awatar

Administrator
Administrator

Absolutnie genialna robota :o :D Gratuluję. Karla Turner to właśnie materiał godny polecenia.
Dam reklamę na główną i podczepię do działu MILAB

Czcionka fatalna jednak prosty Arial byłby najlepszy. Ogólnie coś z czcionką nie tak brak polskich znaków w systemie google View

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Osobiście oryginalny tytuł przetłumaczyłbym jednak jako:

Wzięci: Wewnątrz agendy uprowadzeń przez ludzi i obcych.

Lub:

Wzięci: W głąb agendy uprowadzeń przez ludzi i obcych.

Moim zdaniem brzmi to lepiej i bardziej prawidłowo niż:

Uprowadzeni: W Głąb Ludzko-Obcej Agendy

I czcionkę rzeczywiście trzeba zmienić ale poza tym dobra, konkretna robota.
Co do pomocy przy tłumaczeniu to w tej chwili mam na głowie nową książkę Icke'a
ale myślę, że mogę pomóc przy korekcie, wyślij mi fragmenty z którymi masz problem.
Od siebie dorzucę potem filmy z Karlą Turner z których jeden już zacząłem tłumaczyć.

levibc pisze:
- Tabela, już przetłumaczyłem więc starczy wstawić, mam z nimi kłopot
bo program do składu nie obsługuję normalnych tabelek:bangheadwall: ale jakoś się to rozwiąże.

Tabelkę możesz zeskanować lub zrzucić z ekranu i wrzucić po prostu każdą stronę
do PDF jako kolejny plik graficzny - ilustrację, w tym wypadku jako cztery ilustracje.
Warto też skontaktować się w sprawie tej publikacji z panem Ryszardem Fiejtkiem
ponieważ też brał udział w tamtych przedsięwzięciach wydawniczych.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

z chęcią przeczytam
z analizy uprowadzeń możemy dowiedzieć się chociaż w części czego od nas chcą obcy, może to być wiele rzeczy bo wiele jest ras i każda ma swoje cele.
Tworzenie hybryd to pewnie jeden z celów ,ciekawe czy te hybrydy mają tutaj żyć czy też są inne podobne do naszej planety, które mają być zaludniane. Dlaczego tak myślę - bo nasza planeta jest
coraz bardziej zatruwana i może nowe ,zdrowe hybrydy są w jakimś innym czystym świecie umieszczane
bo u nas szybko ulegają zanieczyszczeniom.
Niestety samo uprowadzenie oznacza że robi się to wbrew woli uprowadzonego ,do tego różne ,bolesne
eksperymenty wskazują że jesteśmy "królikami doświadczalnymi". Można to porównać do naszych eksperymentów np. na myszach.
Obcy traktują nas tak jak my traktujemy myszy. Ci obcy raczej nie są nam przyjaźni.
Ponieważ ten proces trwa już tysiące lat to zapewne my już jesteśmy w jakimś stopniu hybrydami ale cały czas tworzy się "nowsze" wersje poprzez zmiany w genach. Na naszej planecie może być laboratorium w celu wytworzenia odpowiedniej hybrydy do zaludnienia innych planet na których już sprawdzone i zdrowe hybrydy będą żyć w zdrowym środowisku.
Trochę to byłoby smutne ale może sami jesteśmy sobie winni że zrobiono z nas "myszy".

Nie mozna po prostu stwierdzic, ze nie sa nam przyjazni. Pozatym, Polak okrada Polaka, to tez jest wbrew woli okradzionego, wiec juz my sami sobie nie jestesmy przyjazni, wiec dlaczego oni mieli by byc ?

Dodam, ze nie mozna uogolniac, wiadomo, ze nie kazdy taki jest.

Z tymi porwaniami, to trzeba najpierw by udowodnic bo, to ze ktos napisal ksiazke, w ktorej opowiada o takowym przezyciu nic nie udowadnia. Mysle, ze mozna tylko spekulowac, kazdy odbiera innaczej rozne informacje.

Ok, moze jakies historie w ksiazkach sa tak napisane, ze nie da sie po prostu nie uwierzyc, ale wtedy musielibysmy wierzyc w kazdy lepszy film SC-FI , a te tez sa nadziane pomyslami, ktore by mi do glowy nigdy w zyciu nie weszly.

To takie moje 5 groszy :)

Administrator
Administrator

Skorupiak pisze:
Ok, moze jakies historie w ksiazkach sa tak napisane, ze nie da sie po prostu nie uwierzyc, ale wtedy musielibysmy wierzyc w kazdy lepszy film SC-FI , a te tez sa nadziane pomyslami, ktore by mi do glowy nigdy w zyciu nie weszly.

To takie moje 5 groszy :)

To może najpierw zanim dodasz kolejne bezsensowne grosze nie mając bladego pojęcia o temacie, dowiedz się kim Była Karla Turner i dlaczego ją zlikwidowali. Była jedną z najlepszych i najdokładniejszych badaczek zjawiska UFO i porwań. Nie dość że napisałeś coś co nic nie wnosi do tematu to jeszcze nic nie wiesz o badaniach Turner...zauważyłeś w ogóle w jakim dziale jesteś ? I jeśli chodzi o ten temat to w tym jednym masz rację że w filmach SF jest o wiele więcej prawdy. Ta książka to nie "historyjki" A jak chcesz w coś "uwierzyć" a nie badać to idź na lekcje religii.

Jak chcesz spekulować idź na giełdę albo do NTV.

"Nie można, nie można, nie można"... a g..no a nie nie można bo nawet trzeba. Kto nam zabroni ? TY
Ile lat siedzisz w ufologi aby stwierdzić co można a co nie można...nawet pojęcia o Turner nie masz...a co dopiero reszta.

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Skorupiak

Idziesz na łatwiznę(delikatnie mówiąc) i zbywasz coś na zasadzie "nieznam się, nie sprawdzałem - ale się wypowiem i napiszę ze to bzdury" :) Pewnie ze nie mozna wszystkiego "łykać" ale na ile - i czy wogle kiedykolwiek zagłębiłeś się w temat tutaj omawiany ? Jakiekolwiek doświadczenia osobiste ? ( są to pytania retoryczne i sam sobie na nie odpowiedz -bo nie zamierzam polemizować )

Poczytaj chociaż materiały- wtedy twoje "pięć groszy" będzie bardziej wartościowe :)

Levi - dosłownie... aż nie wiem co powiedzieć ... :uścisk:

Awatar użytkownika

Bardzo chetnie przeczytam... :tak: Ogromne podziekowania za wysilek, czas i energie wlozone w tlumaczenie... :bukiet:

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Krzysztof Rogala pisze:
Absolutnie genialna robota :o :D Gratuluję. Karla Turner to właśnie materiał godny polecenia.
Dam reklamę na główną i podczepię do działu MILAB

Dzięki, już się bałem, że wszyscy to olali. Poprzedni post miał niecałe 180 wyświetleń. Ale może dlatego, że była to Sobota i szybko zjechał do czeluści forumowego Tartaru zwane również stroną drugą i dalej.

Cytuj:
Czcionka fatalna jednak prosty Arial byłby najlepszy. Ogólnie coś z czcionką nie tak brak polskich znaków w systemie google View

Arial jest dziadowskim Fotem. Do składu użyłem rodziny Tex Gyre które przystosowane są składu publikacji w bardzo wysokiej jakości za mocą systemu Tex/LaTEX.

Termes to odpowiednik Times New Roman (szeryfowej) a Adventor (bezszeryfowa) posłużył do złożenia nagłówków.

Wszystko było dobrze, po prostu nie osadziłem fontów do PDF'a :? Teraz powinno być już wszystko ok, sprawdziłem też na tablecie w którym na 100% nie są one zainstalowane. Na forum są dalej lekko rozmyte ,ale tylko do momentu w którym w którym odpalimy na "cały ekran". Widocznie w okienku system rastruje fonty. Tak czy inaczej polecam "Sumatre PDF" bardzo lekki czytnik pdfów. Do którego zresztą kilka lat temu robiłem ikonki.

Cytuj:
Osobiście oryginalny tytuł przetłumaczyłbym jednak jako:

Wzięci: Wewnątrz agendy uprowadzeń przez ludzi i obcych.

Lub:

Wzięci: W głąb agendy uprowadzeń przez ludzi i obcych.

Tak, z tytułem miałem kłopot. Siliłem się na by tytuł był jak najbardziej kompaktowy a mniej opisowy, przez co rozwlekły. Ale mi to niestety nie wyszło. Biłem się też z myślami czy "Taken" przetłumaczyć jako Uprowadzeni czy wzięci, ktoś mi zasugerował, że "Wziąć to można kogoś od tył" i trochę mnie zbiło z tropu :język:

Ale masz rację. "Wzięci" to dużo lepszy tytuł, nawet pierwotni autorzy się nim posługują się tym terminem, więc warto to kontynuować nawet ze względu na spójność całego tekstu. Od razu zwalnia się synonim który pasuje bardziej do słowa abducted Jeszcze miałem pomysł "Inside" przetłumaczyć jak "Na tropie" ale z tego zrezygnowałem bo miałem z tym złe skojarzenia. To był i tak roboczy tytuł. I prawdopodobnie zostanie twoja propozycja "Wzięci: W głąb agendy uprowadzeń przez ludzi i obcych"

Z tabelkami mam taki problem, że w programie którego używam do składu (Scribus)
Nie ma Tabel....tzn ma, ale tabelka według niego to zgrupowane ramki tekstowe, które po rozgrupowaniu już nie zachowują się jak tabela. Więc część mam zrobioną w Libre Office i prawdopodobnie wstrzyknę sobie tabelki pdf już w gotową publikację lub wyeksportuję jako obrazki. Tak czy inaczej jakoś sobie poradzę, jest to tylko i wyłącznie męczące a wolał bym oczywiście mieć tabele z żywym tekstem.

Jest jeszcze hmmm... ważna rzecz o której było już wielokrotnie mowa na forum. Bo zaczynają się pojawiać osoby które deklarują pomoc. Mnie Starczyło 3 dni od rozpoczęcia prac nad tą publikacją i miałem "kontrolne odwiedziny". Oczywiście wszystko można zwalić na to, że był to tylko sen i że za dużo się naczytałem, zasugerowałem i zaczynam fiksować. Cóż..osobiście mam nadzieje, że to był sen i tylko sen. :?

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Przecież ta książka była już dawno temu przetłumaczona. Jestem w posiadaniu pliku, który wylądował na moim kompie w 2008 roku, a kiedy powstał to nie wiem. Rozdziały ukazywały się w kwartalniku UFO. Autorami przekładu byli Marta Czarnecka i Paweł Zieliński.
Pozamieniana kolejność, brak wywiadu z autorką (rozdział 1), dodatkowe rozdziały - te nie przetłumaczone, a tak to to samo. Więc o co tu teraz chodzi?
Podam dla porównania rozdziału z opracowania, o którym mówię:
1. WZIĘCIA — ZAGADKA XX WIEKU 2
2. WZIĘCIE AMY 14
3. WZIĘCIE ANGIE 32
4. WZIĘCIE JANE . 48
5. WZIĘCIE BETH 64
6. WZIĘCIE PAT 77
7. WZIĘCIE LIZY 89
8. WZIĘCIE POLLY 99
9. WZIĘCIE ANITY 112
10. WZIĘCIE KARLI I CASEYA 122
11. SZOK I PRZYMUS DZIAŁANIA PO WZIĘCIU 133
12. SPUŚCIZNA KARLI TURNER DOTYCZĄCA OBCYCH 140

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

uther pisze:
Przecież ta książka była już dawno temu przetłumaczona. Jestem w posiadaniu pliku, który wylądował na moim kompie w 2008 roku, a kiedy powstał to nie wiem. Rozdziały ukazywały się w kwartalniku UFO.

Czy ktoś w ogóle czyta całe wątki czy tylko patrzy na ostatni post albo tytułu ?
Przecież wyraźnie napisałem, że większość rozdziałów jest już gotowa i były to tłumaczenia dla magazynu "UFO" Poszczególne relacje pojawiały się tam jako artykuły. Ja to znalazłem, złożyłem, razem z Sati przetłumaczyliśmy brakujące fragmenty i rozdziały czyli około 50 stron + obrazki, tabele, korekty, ilustracje.
Więc sporo. Najważniejsza treść jest, ale to nie komplet i nie cała książka.
Wczoraj dostałem ostatnią korektę jednego z rozdziałów, jedyne co brakuję, to wstawienie tabelek.
Więc całość pojawi się naprawdę już na dniach.

Według moich plików źródłowych tłumaczami byli nie

Marta Czarnecka
Paweł Zieliński.

ale

Jerzy Florczykowski
Mirosław Kościuk

Zresztą Panowie mają dość pokaźne doświadczenie w tłumaczeniu materiałów alternatywnych i ufologicznych na język Polski, specjalizują się w tym. Spora część tekstów z Nexa ma przestrzeni lat to ich praca.

Awatar użytkownika

levibc pisze:
Czy ktoś w ogóle czyta całe wątki czy tylko patrzy na ostatni post albo tytułu ?
Przecież wyraźnie napisałem, że większość rozdziałów jest już gotowa

Ja twoją wypowiedź zrozumiałem inaczej - "zrobiłem 90% roboty, nie mam czasu, potrzebuję pomocy przy dokończeniu zadania".

Intendant of the Building * 8th Degree

czy ktoś wie, gdzie można znaleźć 'Maskaradę Aniołów' tej samej autorki w formie przetłumaczonego pdf?

Dzięki levibc za tłumaczenie. Ciekawa lektura :)

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Dzięki, zasługa jest też Sati i innych (w tym pierwszych tłumaczy), bash1 :)

Raczej nie ma. Zarówno "Into the Fringe: A True Story of Alien Abduction" jak i "Masquerade of Angels" są tylko po angielsku. Sam dość długo szukałem czy ktoś wydał Polskie wersjie. Fragmenty "Taken" są dostępne jeszcze po Francusku :mrgreen:

W ogóle "Masquerade of Angels" jest szczególna. Jedyna książka jaką znam, która pokazuje jak Obcy mogą cię przez całe życie ciągać za nos. Wręcz sterować twoim życiem od kołyski przy okazji podając się za anioły, dobre duchy, wzniesionych mistrzów, duchowych przewodników. Dając ci nauki lub wyposażając w różne zdolności np. Jasnowidzenie etc. A następnie cynicznie wykorzystywać do swoich celów.

Dziękuję więc wszystkim, którzy mieli wkład w tłumaczenie :)

Ale kusisz... :D no nic, w takim razie będę musiała przeczytać po angielsku.
Swoja drogą, naprawdę szkoda, że umarła. Bardzo konkretnie podeszła do tematu, bez zbędnego gdybania.
Z drugiej strony aż strach pomyśleć co mogło dziać się z Nią potem. Jakkolwiek to głupio nie zabrzmi, życzę jej i mam nadzieję że jest wolna gdzieś daleko i z politowaniem wspomina to, co tutaj się wyprawia.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Nasz "Taken" po Polsku znalazł się na http://www.jeffpolachek.com/kt-books
To chyba najbardziej sensowna strona anglojęzyczna gdzie można było tę książkę umieścić.
Ma bardzo wysokie statystyki oglądalności i rankingi na wybrane hasła związane z Karla Turner i jej pracą. Jeśli ktoś będzie szukał więcej informacji to na pewno ją znajdzie.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Świetna robota dziękuję. Jedno małe ale. Zauważyłem kilka literówek szczególnie we wstępie. Nic poważnego w stylu nie na nic itp.

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

levibc pisze:
W ogóle "Masquerade of Angels" jest szczególna. Jedyna książka jaką znam, która pokazuje jak Obcy mogą cię przez całe życie ciągać za nos. Wręcz sterować twoim życiem od kołyski przy okazji podając się za anioły, dobre duchy, wzniesionych mistrzów, duchowych przewodników. Dając ci nauki lub wyposażając w różne zdolności np. Jasnowidzenie etc. A następnie cynicznie wykorzystywać do swoich celów.

Przykładem tego o czym piszesz jest książka:
"Zniknięcie wszechświata"
Cytuj:
Gary R. Renard
"Zniknięcie wszechświata" to dokumentalny zapis 17 wizyt, jakie na przestrzeni 9 lat autorowi książki złożyli wniebowstąpieni mistrzowie, będący w poprzednich wcieleniach uczniami Jezusa: św. Tadeuszem Judą i św.Tomaszem (autorem "Ewangelii według Tomasza", odnalezionej w 1945 r. w Egipcie). Z przytoczonych rozmów wyłania się fascynująco inny obraz rzeczywistości niż ten, jaki widzimy; dowiadujemy się, w jaki sposób wszechświat powstał i jak zniknie. Książka jest idealnym wprowadzeniem do "Kursu cudów", ułatwiającym zrozumienie jego dualistycznej metafory.

Autor tej książki twierdzi, że odwiedzali go właśnie tacy mistrzowie wniebowzięci i w pewnym sensie podyktowali tą książkę, która ma ponoć pomóc w zrozumieniu innej słynnej "podyktowanej" księgi: Kursu Cudów, który to [swoją drogą] na swojej stronie poleca Eckhart Tolle. Kiedyś zacząłem to czytać, ale nic z tego nie rozumiałem - jakieś gadki o Chrystusie, kompletnie bez sensu w mojej opinii, ale wielu się tym zachwyca.

Swoje wątpliwości odnośnie Eckhart'a Tolle'a zamieściłem nawet jakiś czas temu na innym forum.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Poprawiłem linki które były nieaktywne od czasu padu radia i serwera który już nie istnieje.
Najbardziej aktualna wersja tłumaczenia zawsze Na DavidIcke.pl

Awatar użytkownika

Dzięki za odświeżenie linku .

Świetna robota levibc :jupi:

Następna super publikacja do poczytania, a co do czcionki to dla mnie oki, liczy się treść :z jęzorem:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

http://www.filmweb.pl/serial/Wybra%C5%84cy+obcych-2002-37512

Obrazek

Ponoć Spielberg bazował na pracy Karli - zobaczymy

Awatar użytkownika

Przez przypadek dowiedziałem się o tym 10 odcinkowym serialu, miałem nawet zakładać wątek, bo do teraz nie mogłem znaleźć o tym jakiejkolwiek wiadomości na forum. Zamierzam zacząć oglądać Taken, tylko najpierw muszę skończyć oglądać Dark Skies. A co do Was to oglądał ktoś już może Taken ?

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]