Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 7:34

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Witam serdecznie wszystkich członków i obserwatorów tego forum. W słowach wstępu pragnę wyrazić wielki entuzjazm spowodowany zaangażowaniem tak licznej grupy ludzi w eksperymenty. To na prawdę buduje, ta świadomość, że jeszcze jednak są ludzie ( i to nawet w Polsce!), którzy zdolni są do podjęcia swego czasu i przystąpienia do eksperymentowania i wykonywania badań we własnym zakresie. Nie przedłużając więcej słów wstępu, muszę powiedzieć, że najprawdopodobniej trafiłem dobrze z projektem, którego zamierzam się podjąć.

Plan jest następujący:
Moi znajomi znajdują się obecnie na terenie Czech, gdzie prowadzą sumiennie badania nad genetyką różnych medycznych odmian konopi indyjskich, wytwarzanych na potrzeby szpitali (odmiany medyczne marihuany a dokładniej zawarte w niej kannabinoidy: uśmierzają bóle neuropatyczne osób chorych na stwardnienie rozsiane, pomagają osobom chorym na spastyczność, przynoszą ulgę w cierpieniu osobom chorym na nowotwory biorąc górę nad niebezpiecznymi opioidami, obniżają ciśnienie w gałce ocznej wspomagając tym leczenie zachorowań na jaskrę, hamują wymioty i pobudzają apetyt u osób po chemioterapii lub chorych na AIDS etc.) oraz do celów konsumpcyjnych w krajach gdzie jest to legalne (Holandia, Czechy).
Jako że głęboko wspieram znajomych w ich poczynaniach i doceniam trud związany ze wszystkimi operacjami jakich muszą się imać typu: stabilne krzyżowanie genów poszczególnych odmian, hydroponiczna hodowla, hodowla w glebie itp., postanowiłem zebrać wszelkie informacje, które przyczyniłyby się do realizacji projektu Ezohodowla.

Projekt taki zakładałby przedsięwzięcie wszystkich możliwych środków naturalnie NIEKONWENCJONALNYCH, celem przeprowadzenia eksperymentów w kwestii wpływu nieznanych lub niepopularnych metod polepszania plonu, jakości, stabilności roślin hodowanych przez moich znajomych z Czech.
I tutaj kieruję się z prośbą do wszystkich, którzy jeszcze czytają ten tekst. Mianowicie, Proszę o wszelkie pomysły zastosowania urządzeń, operacji czy czynności z użyciem jakichś przedmiotów, wpływających ogólnie pozytywnie na rośliny.

Trochę przejrzałem forum i dowiedziałem się wielu interesujących rzeczy, sam chciałbym wykonać pomocne przedmioty i móc przesłać je kolegom do przeprowadzenia eksperymentu, uzyskując tym samym jeszcze lepsze wyniki niż w trakcie stosowania jedynie tego co popularne w tej materii.
Dlatego proszę o zgłaszanie tu wszelkich pomysłów urządzeń mogących znaleźć zastosowanie w: polepszaniu warunków rozwoju, stymulowaniu wzrostu, polepszaniu jakości kwiatów, stabilizacji genetycznej, ochrony przed szkodnikami, zmodyfikowaniu cyklu wegetacyjnego rośliny, ale także mogących mieć jakiś wpływ na hydroponiczną hodowlę etc. etc.

Dlatego na początek jeżeli ktoś czuje się na siłach aby wypowiedzieć się na temat ogrodowej piramidy czy też generatorów Orgonu, zapraszam do dyskusji. Być może nie słyszałem nawet o urządzeniach, które kwalifikowałyby się do tych wytycznych, a wy posiadacie taką wiedzę w najmniejszym palcu.
Mam nadzieję, że pomożecie mi i ostatecznie uda się zrealizować Projekt Ezohodowla o czym na bieżąco będę informował zainteresowanych.

Z góry serdecznie dziękuję za poświęcenie uwagi temu tematowi.
Pozdrawiam

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 maja 2012, 1:26 
VIP Member
Awatar

po ile gonią kilogram tego medykamentu :lol: ?

parametry hodowli podaj najpierw, to może coś doradzę, mam parę lat praktyki za sobą i dwa wyroki za tą zbrodniczą działalność :D

czy wszystkie ogólnie znane i przyjęte normy spełniają? ph, ilość luksów na metr itp? robią to z klonów czy z pestek? oświetlenie stacjonarne czy ruchome? jakie nawozy, firmowe, jakich firm, czy samoróbki (dużo taniej i porównywalna wydajność w przypadku donic czy gruntu), w polu trzymają rośliny pełnosezonowe czy automaty? trochę więcej informacji by się przydało co i jak robią, żeby ewentualnie coś móc doradzić, pisz na priva najlepiej.

pozdrawiam

poszukaj tutaj albo w którymś wystąpieniu Krzysztofa Rogali na YT wątku o jakiś wirach energetycznych czy coś w ten deseń co się je wywołuje jakimiś konstrukcjami z kamienia, spirale, święta geometria czy jakoś tak, ciekawe zdjęcia tam były niby jak to zwiększa wydajność roślin w tym obszarze, samemu mi przyszło do głowy co by na konopiach wypróbować, ale już się w to nie bawię od paru lat a w polu z jęczmieniem nie chce mi się kombinować, chociaż może w przyszłym roku jeśli postawię tunel na pomidory to spróbuję.

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Panowie :D delikatny temat, żeby czasem nie trafił do kosza.

RoX pisze:
Panowie :D delikatny temat, żeby czasem nie trafił do kosza.

dlatego zasugerowałem korespondencje na priva, mam kolejne pomysły dla owych eksperymentatorów pragnących potencjalne szczęście całej ludzkości zapakować w gram suszu :D

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
poeksperymentować by można z podlewaniem tą żywą wodą całą, skoro ma taki dobry wpływ na wszystko to i na krzaki może by miała, z pytań technicznych do dzielnych naukowców na froncie mam takie czy mają grupę kontrolną roślin do porównań, czy idą na naukowy żywioł i efekt będzie oceniany li tylko organoleptycznie :hejka: ?

Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Vincent Ingam pisze:
Plan jest następujący:
Moi znajomi znajdują się obecnie na terenie Czech, gdzie prowadzą sumiennie badania nad genetyką różnych medycznych odmian konopi indyjskich, wytwarzanych na potrzeby szpitali (odmiany medyczne marihuany a dokładniej zawarte w niej kannabinoidy: uśmierzają bóle neuropatyczne osób chorych na stwardnienie rozsiane, pomagają osobom chorym na spastyczność, przynoszą ulgę w cierpieniu osobom chorym na nowotwory biorąc górę nad niebezpiecznymi opioidami, obniżają ciśnienie w gałce ocznej wspomagając tym leczenie zachorowań na jaskrę, hamują wymioty i pobudzają apetyt u osób po chemioterapii lub chorych na AIDS etc.) oraz do celów konsumpcyjnych w krajach gdzie jest to legalne (Holandia, Czechy).

Jeśli projekt jest legalny w Czechach to winieneś podać adres i status ośrodka
badawczo-hodowlanego, a także podać adresy/dane klinik i lekarzy korzystających
z tej konkretnej hodowli na potrzeby medyczne.

W innym wypadku musisz się liczyć z tym, że temat może wylądować w Koszu.

Co do poprawienia jakości plonów to to co działa dobrze na jeden typ roślin
działa też i na inne. Na forum jest sporo tematów o roślinach hodowlanych.

Ossosso pisze:
poszukaj tutaj albo w którymś wystąpieniu Krzysztofa Rogali na YT wątku o jakiś wirach energetycznych czy coś w ten deseń co się je wywołuje jakimiś konstrukcjami z kamienia, spirale, święta geometria czy jakoś tak, ciekawe zdjęcia tam były niby jak to zwiększa wydajność roślin w tym obszarze, samemu mi przyszło do głowy co by na konopiach wypróbować, ale już się w to nie bawię od paru lat a w polu z jęczmieniem nie chce mi się kombinować, chociaż może w przyszłym roku jeśli postawię tunel na pomidory to spróbuję.
.

Chodzi o budowanie fraktali, mandali z kamieni o własnościach magnetycznych
z eksperymentów Dana Wintera, rewelacyjna metoda na likwidacje pustyń
ale na wyniki trzeba czekać minimum kilka lat, do tego jeszcze dochodzi
bioakustyka, bioarchitektura, zastosowanie technik radiestezyjnych w rolnictwie.

Usprawnianie hodowli roślin to temat rzeka...

Awatar użytkownika

Jeśli chodzi o delikatność tematu to wątpię aby miał on jakiekolwiek znamiona sprawy o "grząskim gruncie"... Przecież zaznaczyłem na początku, że projekt jest realizowany w Czechach, ja na łamach polskiego forum jedynie szukam podpowiedzi do przeprowadzania eksperymentów, więc gdzie by o tym nie pisać, to i tak sprawa pozostaje w 100% legalna i zgodna z moralnością.

@ Ossosso
Myślę że wypisywanie wszystkich parametrów hodowli mija się z sensem gdyż byłby to na pewno dość obszerny offtopic, na pewno należy przyjąć że wszystko w hodowli na wyższym standardzie jest uznane za domyślne.
Oczywiście, przy przeprowadzaniu doświadczeń należy wziąć pod uwagę grupę przedstawicieli do której można się odnieść, czyli obecność grupy kontrolnej - jak najbardziej wskazana.

Można jakieś obszerniejsze informacje lub zaczątki informacji gdzie szukać rzetelnych danych dotyczących tej żywej wody ?
Jak wcześniej napisałem, znalazłem w internecie również zagadnienia które mogłyby zostać zbadane w trakcie eksperymentów są to:
- piramida do ogrodu
- generator orgonu

etc.
Jeżeli ktoś z was byłby w stanie wypowiedzieć się na temat któregoś z wyżej wymienionych punktów lub zaproponować mi coś nowego, to będę wdzięczny za poświęcony czas.

Pozdrawiam

naukowy eksperyment dzielnych naukowców a nie wiedzą do czego służy wujek google :D?
a co mi tam, zdradzę tajemnicę, jako że eksperyment odbywa się poza granicami "zielonej wyspy wujka KonDonka", mam nadzieję że mi współudziału nie przybiją :D, więc tak, wpisujemy w wyszukiwarkę www. google.pl a potem żywa woda i dajemy szukaj, wyniki przeglądamy uważnie i wybieramy potencjalnie wartościowe :D

powodzenia :)

pozdrawiam

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

z agnihotrą można poeksperymentować, tylko ona działa na dość duży obszar.

Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Osobiście wiem, że te akurat rośliny (jak i inne) dobrze reagują na ormus - polecam zakupić buteleczkę i poeksperymentować;)

Awatar użytkownika

Mimo sarkazmu nie uznaję tego za atak, gdyż istnieje pewien mankament. Mianowicie, aby znaleźć rzetelne informacje w internecie na temat dosyć niepopularny, należy przewertować setki stron, a i tak google ma jakiś dziwny sposób wyszukiwania informacji (coraz mniej mi się to osobiście podoba) gdyż spotkałem się niejednokrotnie ze zjawiskiem gdzie manualne szukanie fraz na stronach wywęszonych po długiej drodze przez busz linków, dawało lepsze rezultaty niż wpisywanie tych samych fraz w google. Poza tym wiele naprawdę wartościowych dokumentów nie jest do tej pory zaindeksowanych w google.

Zwróciłem się z prośba o podsunięcie mi napomnianych informacji gdyż zaoszczędziłoby to mnóstwo czasu, szczególnie gdy osoba polecająca poświęciła już sporo własnego czasu na zbadaniu zjawiska.
Dodatkowo jak wspomniałem wcześniej, istnieje zawsze takie prawdopodobieństwo, że ktoś z użytkowników forum jest w posiadaniu niepublikowanych dokumentów, bądź dokumentów o charakterze rzadkim.

Jeżeli taka prośba okazała się dla kogoś niestosowna, to proszę uznać jakoby jej nie było.
Natomiast ogólnie rzecz ujmując, to ja osobiście lubię się dzielić z ludźmi swoimi odkryciami, na jakim poziomie zaawansowania by one nie były, zawsze to lepsze niż zdawkowe odpowiedzi.

Serdecznie dziękuję za aktywność w temacie i pozdrawiam wszystkich użytkowników forum.

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

a ja, podobnie jak Redimix - chętnie poznam więcej danych na temat tego eksperymentu.
Strona www?
Projekt opisany w necie?
Zaangażowane osoby, placówki?
Jakie jednostki medyczne współpracują?

Generalnie - sensownym byłoby zaprezentowanie tematu do głębi, czyli z całościową prezentacją (foty?)

Awatar użytkownika

Witam, po dłuższej przerwie. Dzięki waszej aktywności, jestem zobligowany aby napisać więcej na temat hodowców z Czech.
Grupa naukowa do jakiej należą jest na etapie grupy nieformalnej i żaden z jej członków jak na razie nie hoduje roślin na użytek inny niż własny w celu rozpoczęcia badań (w Czechach jest dopuszczalne posiadanie własnej rośliny marihuany w ilości nie przekraczającej 5 krzaków). Konkurencja w przetargach o susz dla szpitali jest przepotężna, w Czechach aby móc zostać producentem suszu cannabisu trzeba mieć pewnego rodzaju licencję. Grupa Naukowa "Sensus " w tym roku będzie się ubiegać o status oficjalnego producenta z licencją na produkcję suszu dla klinik. Jeśli chodzi o stronę internetową, to jak wspomniałem wcześniej, charakter nieformalny obecnie nie zobowiązuje grupy do założenia oficjalnej strony.

Jeżeli okaże się że eksperyment powiedzie się i zanotujemy wyraźny postęp ezo-roślin w stosunku do grupy kontrolnej, wtedy będą wyraźne przesłanki dla organu przyznającego "certyfikat/licencję" aby ogłosić grupę Sensus jako oficjalnego producenta z możliwością rozprowadzania suszu po klinikach.

Jeżeli znalazł się tu ktoś kto jest zainteresowany tematem i chętnie podzieli się swoją wiedzą, to będę wdzięczny.
Dziękuję za aktywność
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Vincente - Chyba nie rozumiesz pytania:
KIM są ludzie z grupy Naukowej Sensus?
Jesli to grupa naukowa - to w jaki sposób zrzeszona? A jeśli nie zrzeszona - to skąd nazwa Grupa Naukowa?
Rozumiem, że na tej samej zasadzie mogę sobie z sąsiadami uprawiać krzaczki malin i nazwać się grupą naukową Gaj, która po latach degustacji poszuka odbiorcy do produkcji konfitur?

Awatar użytkownika

Oczywiście już prostuję, grupa ta składa się z absolwentów i studentów Uniwersytetów Przyrodniczych (również z czasów dawnej Akademii Rolniczej) z różnych miast Polski, przeważnie wydziałów ogrodniczych lub związanych z rolnictwem odgałęzień specjalizacyjnych. Grupa istnieje od stosunkowo niedawna, bo od 2010 i ma charakter naukowo-badawczy. Jeśli chodzi o stronę internetową, to oficjalna jeszcze nie funkcjonuje, gdyż wyniki ekspertyz z wielu kluczowych badań są jeszcze w trakcie opracowywania. Uniwersytety z których pochodzą członkowie grupy Sensus nie refundują żadnych badań, jedynie wspierają je oceniając rzetelność wykonywanych raportów, przez kadrę doktorancką.

Grupa Naukowa Sensus zajmuje się różnymi badaniami nad roślinnością wielu przedstawicieli gatunków, obecny temat badań dotyczący ezoterycznego i dość awangardowego podejścia do wpływu różnych nieznanych bliżej nauce czynników wpływających na organizmy żywe, wziął się z zainteresowań członków.

Jeżeli ktoś z forumowiczów będzie miał coś do dodania w temacie wpływu 'nietypowych' czynników mogących korelować z roślinami i będzie chciał się podzielić czymś ciekawym, będziemy wdzięczni.
Pozdrawiam

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Witam, zajmuje się tego typu badaniami - obecnie prowadzę kilka większych projektów naukowych, z czego jeden z nich dotyczy właśnie konopii - będziemy badać wpływ kannabinoli z Cannabis na układ krążenia, mięsień sercowy i układ nerwowy człowieka. Będziemy korzystać z nowoczesnego sprzętu EKG i USG :) Myślę, że wiele ciekawych danych uda się zebrać...

jak znajdę więcej czasu to popiszę trochę o wpływie procesów kwantowych i subtelnych pól morficznych zorkiestrowanych przez mechanizmy kwantowe na fazę wzrostową roślin :)

Awatar użytkownika

Vincente i Toe - no to pięknie sie odnaleźliście :)

Awatar użytkownika

Czekam z niecierpliwością na jakieś informacje od Ciebie Toe Negro. Również interesujące muszą być raporty z badań, którymi się zajmujesz.

Temat nadal nie jest wyczerpany, jak widać cały czas można trafić osobę która będzie miała coś do powiedzenia w tej kwestii.

Pozdrawiam

Moje pomysły to: Sativa, bez krzyżówek, z wykorzystaniem światła dziennego, światło sztuczne zbliżone do światła dziennego, naturalne nawozy, muzyka Sollfiegio albo chór anielski i woda święcona od lokalnego kapłana :mrgreen:

CHętnie podzielę się doświadczeniem, jakby jakieś pytania poproszę o PW.

A najlepszym urządzeniem przyspieszającym wzrost i zwiększającym plony jest imploder Wintera:

phpBB [video]

http://theimploder.com/products/super-imploder

Obrazek

...750 Euro, tanio nie jest, ale zwróci się w 3 miesiące :tak:

pozdrawiam i powodzenia życzę!!!

p.s. jest luka w polskim prawie - hodując zioła do celów medycznych można uniknąć odpowiedzialności karnej. wystarczy przed sądem udowodnić takowe zamiary

radoslaw pisze:
A najlepszym urządzeniem przyspieszającym wzrost i zwiększającym plony jest imploder Wintera:

Jak kupiłeś i masz jakieś doświadczenia z imploderem to się pochwal na forum. Jak obliczyłeś tak szybki zwrot?

.

homorek pisze:
Jak kupiłeś i masz jakieś doświadczenia z imploderem to się pochwal na forum. Jak obliczyłeś tak szybki zwrot?

Jeszcze nie kupiłem, ale gdybym zabawiał się w ogrodnictwo w przyszłości to będzie zakup nr 1.
Działanie jest dość dobrze opisane i udokumentowane:

Obrazek

Obrazek

http://www.fractalfield.com/implodermagneticresearch/

A tutaj szczęśliwy posiadacz tego cuda:
phpBB [video]

W sumie nowsza wersja urządzonka Victora Shaubergera....

pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]