Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 lis 2019, 2:58

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Niestety cały czas cierpię na brak możliwości zrobienia histogramu liniowego czyli stawiam kreskę od punktu do punktu i program wykonuje mi niejako "przekrój przez obiekt" w postaci histogramu który potem można by było porównać z "widmem" lub inaczej rozkładem luminacji świateł samolotów i gwiazd, odblasków od lampy błyskowej owadów, aby wykluczyć ich "naturalne" pochodzenie. Szukam tej funkcji a przetestowałem masę programów, pytałem się nawet osoby który pisała pracę magisterską z tej tematyki i nie mogę nic odszukać. Dlaczego się na to uparłem ? bo widziałem kiedyś film o "Światłach z Lubbock" gdzie grafik komputerowy dysponował takim programem jeszcze pod Windows 3.11 czy jakoś tak także programistycznie to nic skomplikowanego. Całkiem możliwe że była to jego własna aplikacja, grafik miał bazę danych w postaci zdjęć świateł ulicznych rożnych typów, gwiazd, samochodów itp...Jego analiza polegała na tym że wstawiał jeden punk histogramu potem przez średnicę danego świecącego obiektu przeprowadzał linię i wstawiał punkt końcowy histogramu...i otrzymywał wykres dotyczący tylko wybranego obiektu na zdjęciu...a nie jak współczesne programy analizę całego zdjęcia która jest bezużyteczna na dłuższą metę. Wystarczy potem porobić próbki np flesza swojego własnego aparatu i mamy wynik. Metoda bardzo prosta i niezwykle skuteczna i otrzymujemy solidny materiał dowodowy dzięki analizie porównawczej. Oczywiście program jest przydatny tylko w przypadku tzw "nocnych świateł".

W związku z tym iż moje poszukiwania spełzły na niczym, wywnioskowałem że nie mam wyjścia tylko zlecę napisanie takiego programu, nic skomplikowanego tylko podstawowe funkcje graficzne wczytywania wszystkich formatów zdjęć łącznie z RAW plus histogram liniowy i baza danych miniatur świetlnych do porównań. Zorientuje w kosztach takiego programu. Oczywiście nie będzie rozpowszechniany za darmo. Chyba że są na forum jacyś programiści którzy by się podjęli takiego zadania lub znają koszty takiego programu..a może taki program istnieje ?

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co do tego jak do tego podejść to proszę o sensowne wpisy.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 17 wrz 2013, 11:57 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Myślę, że jest prostsza metoda. Co prawda nadal wymaga pracy programistów, ale chcę dać pewną myśl na zminimalizowanie kosztów i przyspieszenie pracy i wprowadzić tok pracy na odpowiedni tor.

Można by do tego wykorzystać wolne oprogramowanie graficzne jak GIMP a następnie je odpowiedniego oskryptować. Z tego co wiem, duża część pluginów dla GIMP'a napisana jest w Pythonie (język programowania) który szalenie ułatwia pracę. Do tego istnieje już gotowe środowisko i gotowe sprawne biblioteki które załatwiają sporą część najbardziej nie wdzięcznej pracy (wymyślanie koła od nowa)

Ale chyba wiem czego ci potrzeba :D teraz opcja płatna.
Widziałem coś podobnego w filmie dokumentalnym o Światłach w Phoenix gdzie nad miastem przeleciał obiekt przypuszczalnie wielkości 2 km. Polecam każdemu ten dokument. Tam robiona została podobna analiza o której mówisz. Używali Image Pro Plus również pod starego Windowsa 3.11

Obrazek

Okazuje się, że program nadal jest rozwijany i to przez firmę Media Cybernetics :tak:

A tu masz szybki tutorial, co jak i gdzie. By nie trzeba było za bardzo się męczyć.

phpBB [video]

I to w sumie tyle, z resztą już sobie poradzisz :tak:

Wielkie dzięki za pomoc. Faktycznie chodziło o film "Światła w Phoenix"...kurcze światłą z Lubbock to był rok 1951, coś mi nie pasowało. Myślałem też nad Gimpem aby nie wyważać otwartych drzwi...lub wynajdywać koło jak to napisałeś. Napisanie wtyczki to doskonały pomysł. :D

Korzystałem już z profesjonalnych programów w pracy i tego typu oprogramowanie Image Pro Plus jest bardzo drogie korzystałem z innych wersji do oczyszczania skanów map analogowych to wiem jakie to koszty, nie mniej zamówiłem wersję demo 14-dniową. O pirackiej wersji w przypadku tego typu programów można zapomnieć, to nie Windows :wacko: Koszt tego programu to 716 dolarów :o

Wielkie dzięki za pomoc w tym temacie, z tego wynika że do analizy trzeba będzie zrobić wtyczkę i korzystać z Gimpa.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]