Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 lut 2020, 11:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree
Awatar użytkownika

Hej, chciałam się czegoś dowiedzieć, bo nie znalazłam takiego tematu na forum. Czy są jakieś naturalne sposoby, zioła, rośliny, metody niekonwencjonalne, które mogą pomóc w problemach kobiecych, zwłaszcza w mięśniakach, zbyt obfitych krwawieniach. U mnie wykryto właśnie takie mięśniaki, oprócz tego od października do listopada, przez cały miesiąc lała się ze mnie krew niby miesięczna, ale właśnie to trwało prawie miesiąc i to dość obficie, zwłaszcza w nocy gdzie rano całe spodnie od piżamy były mocno poplamione. Dostałam od tego poważnej anemii, na którą brałam tabletki z żelazem, takie na recepte, i jeszcze dodatkowo buraczki w tabletkach, i same buraczki też. Trochę to żelazo się poprawiło od tamtego czasu, już nie krwawię przez miesiąc, ale jak mam miesiączkę, to przez dwa dni też mocniej się leje, a potem przez kilka dni jest tylko takie plamienie. Ale przez to wszystko te wyniki badań nie są jeszcze zadowalające. W ogóle ja zawsze miałam krótkie ale dość obfite okresy, poza tym zawsze mocno bolał mnie brzuch, próbowałam na te bóle różne metody od naturalnych po zwykłe przeciwbólowe tabletki jak Ibuprofen, Apap, NOspe. Bolało mnie to na tyle że musiałam się zwalniać ze szkoły, bo chawtowałam i nie mogłam się w ogóle skupić w szkole. W domu też nie raz robiło mi się nie dobrze z bólu. No a teraz po USG okazało się że jest tam jakiś mięśniak prawie 4 cm i grozi mi operacja, jeżeli to się będzie powiększać. Od czego to się w ogóle bierze, lekarz mówił że nauka nie do końca wie od czego to jest, niby że coś z hormonami, ale tak do końca nie wiadomo. Moja mama i babcia, nigdy nie miały takich problemów z tego co opowiadały. Od strony taty chyba jego siostry miały też bolesne te dni, ale po urodzeniu dzieci przeszło im to. Ja nie mam dzieci i na razie nie zanosi się na to żebym je miała mieć. Co zrobić żeby to tak nie bolało, żeby się pozbyć mniej inwazyjnie tego mięśniaka, albo chociaż żeby to nie rosło, albo może nawet żeby się zmniejszyło. Przyznam że trochę się boję takiej operacji, zwłaszcza że już byłam nie mało doświadczona przez życie od najmłodszych lat. Nie chcę znowu przechodzić przez to wszystko.
Czekam na wiosnę, żeby nazrywać może trochę świeżej pokrzywy, i zrobić z niej herbatkę właśnie na krew, bo słyszałam że to jest dobre na krew i właśnie buraczki są też dobre. Ale co jeszcze można zrobić, jakie inne są metody na to wszystko. :)

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 12 mar 2013, 15:58 
VIP Member
Awatar

Link do topiku pokrewnego na forum, warto zapewne poczytać http://davidicke.pl/forum/menstruacja-czy-jest-to-patologia-t3423.html

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree

Tutaj masz lekturę na cały wieczór:

http://www.bioslone.pl/forum/index.php?action=search2

.

Kobiece ziola... Kalina koralowa i jasnota biala... przykladowo...

http://davidicke.pl/forum/medycyna-antropozoficzna-t8564.html#p134975

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

@Katla_79

Wątroba proszę Pani - musisz sobie oczyścić krew.
Wg medycyny chińskiej ...ma tylko ok 5tys lat : :uśmiech:

WĄTROBA A KREW

Wątroba przechowuje i oczyszcza krew. Mówi się, że wątroba jest odpowiedzialna za przechowywanie krwi i uwalnianie do krwiobiegu jej dodatkowej ilości podczas zwiększonej aktywności. Kiedy krew jest
przechowywana, ulega przetworzeniu i oczyszczeniu. Jednakże jeśli w wątrobie panuje zastój, wtedy
oczyszczanie krwi może przebiegać nieprawidłowo, co prowadzi do wydzielania toksyn przez skórę.

Zanieczyszczona krew jest przyczyną trądziku, egzemy, czyraków, ropni, kwasicy i alergii, poza tym
zatruta krew odżywia wszelkie stany zwyrodnieniowe, włączając w to chorobę nowotworową i zapalenie stawów.
Jeśli wystąpi zaburzenie przechowywania krwi, może to mieć wpływ na zaburzenia miesiączkowania,
objawiające się miesiączkami nadmiernie obfitymi, nieregularnymi, skąpymi lub całkowitym ich zanikiem.

źródło [wybiórczo podałem]
http://www.dotykzdrowia.com/index.php?p=watroba-1

-=-
Według chińskiej medycyny wątroba to jeden z pięciu głównych narządów naszego organizmu. Pełni ona rolę magazynowania i od jej prawidłowej funkcji zależy harmonijny przepływ energii życiowej "chi".

Nosi ona nazwę "generała armii" kierującego strategią organizmu. Powodem chronicznego zmęczenia jest dysjunkcja wątroby. Ma ona wpływ na nasze życie emocjonalne, bowiem źle funkcjonujący narząd może powodować drażliwość, napięcie, depresje, a nawet skłonności samobójcze. Chińczycy wierzą, że przechowuje ona agresję i złość. Wiosna jest najlepszym okresem na czyszczenie wątroby.

Powinniśmy się nią troskliwie zająć, bo jest to organ spełniający wiele funkcji.

Wątroba znajduje się w jamie brzusznej, pod prawym łukiem żebrowym. Jest to największy narząd miąższowy barwy brązowoczerwonej. U dorosłego człowieka osiąga wagę 1300-1700 g. Dzieli się na cztery płaty: prawy lewy, czworoboczny i ogoniasty. Prawy płat, największy, stanowi 2/3 całego narządu. Komórki funkcjonalne budujące wątrobę to hepatocyty. Znajdują się one w zrazikach, które oprócz nich zbudowane są też z tkanki łącznej. Wątroba jest bardzo bogato unaczyniona. Krążenie wrotne ma na celu doprowadzenie do wątroby wchłoniętych w przewodzie pokarmowym składników pożywienia,oraz odprowadzenie produktów rozpadu krwinek w śledzionie. W ciągu minuty przepływa przez nią około 15 l. krwi. Ta wspaniała cyrkulacja umożliwia wykonywanie przez nią rozlicznych czynności i dlatego wątroba zwana jest "centralnym laboratorium naszego ciała". Jest to narząd, który może się regenerować, a także posiada największe rezerwy funkcjonalne.

Wystarczy 1/4 czynnego miąższu wątroby, aby był zachowany prawidłowy metabolizm.Temperatura wątroby wynosi 39-41 stopni C. Jest to uzasadnione dużą liczbą zadań, jakie ona wykonuje.Za sprawą krążenia wrotnego do wątroby docierają białka, tłuszcze, węglowodany, substancje mineralne i witaminy. Te "półprodukty" podlegają obróbce chemicznej i dzięki niej mogą być przyswojone przez komórki naszego organizmu.

Oto funkcje wątroby:
Przekształca glukozę w glikogen (cukier, który zmagazynowany w wątrobie w razie potrzeby jest uwalniany i zapobiega niedocukrzeniu);
Przekształca aminokwasy w substancje białkowe i kwasy tłuszczowe, a te z kolei w cholesterol;
Przekształca węglowodany w kwasy tłuszczowe
Wytwarza żółć, która magazynowana jest woreczku żółciowym i służy do emulgowania tłuszczów. Dzięki niej enzymy mają łatwy dostęp do rozdrobnionych cząsteczek tłuszczu. Żółć bierze też udział w trawieniu, neutralizuje kwaśną miazgę pokarmową napływającą z żołądka do dwunastnicy, pobudza również perystaltykę jelita grubego. Z żółcią wydalane są substancje trujące, a także nadwyżki cholesterolu;
Usuwa toksyny. Odtruwa organizm z zewnętrznych zanieczyszczeń, usuwa też produkty przemiany materii.
Wątroba dysponuje całym arsenałem enzymów, które pomagają w oczyszczaniu organizmu. Np. wypity alkohol jest tylko w niewielkiej ilości wydalany przez płuca i nerki. Musi on być spalony przez enzymy
wątroby.Proces spalania alkoholu blokuje niezbędne reakcje chemiczne, co prowadzi do zaburzeń przemiany kwasów tłuszczowych i w końcowym efekcie do stłuszczenia wątroby. 80 gram alkoholu dziennie musi po kilku dniach doprowadzić do stłuszczenia wątroby.Groźne też dla wątroby są sole metali ciężkich, które występują w wodzie i w żywności. Mykotoksyny produkowane przez niektóre pleśnie, antybiotyki, sterydy pochodzące z mięsa, a także zażywane leki to niebezpieczne związki toksyczne, z którymi musi poradzić sobie wątroba;
• Wątroba jest magazynem witamin. Gromadzi ona i przechowuje witaminę A, której zapasy wystarczą na pokrycie zapotrzebowania ustroju na około 2 lat. Zapasy witaminy B 12 i witamina D wystarczą na około roku.W wątrobie magazynowana jest też witamina E i K, a także żelazo w postaci ferrytyny.W wypadku choroby albo niedożywienia zapasy z wątroby zużywane są bardzo szybko i dochodzi do deficytu ogólnoustrojowego;
• Wątroba reguluje poziom hormonów, rozkładając niektóre z nich na substancje chemicznie obojętne, dzięki czemu tracą one swoje właściwości i przestają nieustannie stymulować pracę różnych narządów;

• Wątroba jest olbrzymim rezerwuarem krwi, która jest z niej uwalniana w razie krwotoku.
Jeżeli wątroba zachoruje możemy odczuwać różnego rodzaju dolegliwości.
Dyskineza przewodu żółciowego czyli zakłócenia kurczliwości mogą objawiać się takimi symptomami jak
okresowo występujące mdłości, bóle pod prawym łukiem żebrowym, częste zaparcia, wzdęcia.
Stan zapalny pęcherzyka żółciowego jeszcze przed wystąpieniem ataków bólowych może dawać objawy wzdęcia po posiłku, uczucie ucisku w dołku, lekkie dreszcze i niedomagania występujące po zjedzeniu potraw smażonych, lekko żółty odcień skóry twarzy (powieki, policzki, wargi), żółte plamy na plecach i w zgięciach łokci, a także opuchnięcie palców.

Częstym problem związanym z wątrobą są kamienie żółciowe, które mogą dawać bardzo silne bóle pod prawym łukiem żebrowym promieniujące do łopatki.

Dolegliwości związane z wątrobą mogą mieć różny charakter i intensywność, ból może być
uporczywy,tępy,czasem silny lub nasilający się stopniowo, odczuwalny głęboko w całej prawej stronie, a także może towarzyszyć mu uczucie ucisku, które jest wynikiem powiększenia wątroby. Najczęściej jest objawem zatrucia, uszkodzenia chemicznego wątroby (leki,alkohol), słabego krążenia, może być objawem marskości czy raka wątroby.

Oto najczęstsze schorzenia wątroby to żółtaczka typu B, żółtaczka typu C, E, F, G, a także zatrucia -
lekami, alkoholem, grzybami, substancjami chemicznymi, zaburzenia krążenia, zapalenie wątroby, marskość wątroby pasożyty wątroby, rak wątroby.
Przepracowana i nieoczyszczana wątroba powiększa się za sprawą błota i kamieni, które znajdować się mogą w przewodach żółciowych powodując zakłócenia w funkcjonowaniu tego ważnego organu. Cierpi na tym cały organizm.

Żeby zapobiec takiej sytuacji należy każdej wiosny regularnie oczyszczać wątrobę. Bożena Przyjemska

Cztery podstawowe powody nieprawidłowego funkcjonowania wątroby są następujące:
1. Skumulowane substancje - środki owadobójcze, środki konserwujące oraz inne toksyny mogą gromadzić się w wątrobie i zakłócać j ej pracę. Nawet jeśli te toksyny nie nagromadzą się w wątrobie, może ona ucierpieć, jeśli funkcjonowanie innych narządów, zwłaszcza trzustki i nerek, zostanie zakłócone przez toksyny.

2. Nieprawidłowa dieta - dieta uboga w białka i bogata w węglowodory i tłuszcze, zwłaszcza tłuszcze
nasycone, potrawy smażone oraz tłuszcze utwardzone, jest ciężka dla wątroby i może nie zapewnić
wystarczającej ilości białka budulcowego. Bezwartościowe jedzenie, to potrawy przetworzone, z barów szybkiej obsługi, udoskonalone produkty z białej mąki, produkty z białego cukru oraz produkty podrobione, wytworzone na podobieństwo smaku oryginalnego produktu, ale pozbawione naturalnych witamin, minerałów i enzymów.

3. Przejadanie się - jest chyba najbardziej powszechną przyczyną zaburzeń pracy wątroby. Efektem
przejadania się jest zmęczenie wątroby. Kiedy jest „przepracowana", może nieodpowiednio odtruwać
szkodliwe substancje.

4. Leki - stanowią poważne obciążenie dla wątroby. Są to substancje obce dla organizmu. Powodują, że wątroba, aby wydalić te toksyny pracuje znacznie dłużej. Wątroba neutralizuje działanie leków na
organizm. Szczególnie toksyczny dla wątroby jest alkohol. Inne substancje, które mogą powodować
nieprawidłową pracę wątroby to doustne środki antykoncepcyjne i kofeina.

źródło:
http://www.starzynska.com.pl/index.php? ... a&Itemid=2

-=-

tutaj też coś znajdziesz w temacie:
http://www.miesiaczka.com/index.php?opt ... &Itemid=68

idzie wiosna ..więc te pokrzywa ok- ale najlepiej samemu zbierac i z daleka od dróg.
Gdzieś tuatj już pisałem o oczyszczeniu krwi - Ty piszesz o pojęciu "buraczki w tabletkach",
no proszę Cię... niedługo powietzre będzie też w tabletkach...
Buraczki - kupujesz kilogram robisz sobie soczek..dodajesz parę marchewek-5albo7 [bo same od siebie są nieciekawe w smaku] i pijesz 3x dziennie po szklance.Nawet w anemii taka mikstura potrafi zdziałać cuda.

tutaj też do poczytania:
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilak ... roby/ktfyn

-=-
P.S.
o Apap'ie zapomnij ...nie powinno się tego w ogóle stosować do niczego ...chyba,że do spłuczki...

Pozdrawiam :uśmiech:

A... przy bolesnych miesiaczkach... mozesz popijac rumianek, przy silnych bolach skrzyp.

Dobrze robi wszystko, co relaksuje, wiec i medytacja na ten czas jest bardzo dobra.

Na podpasce lub tamponie mozesz namalowac (nietoksycznym mazakiem) rune Berkano.

Przeciwskurczowo pomocny moze byc magnez... a w trakcie miesiaczki mozna zaczac tez oczyszczanie organizmu, poprzez glodowke... np. jednodniowa.

I co wazne... zacznij te dni traktowac jako cos pozytywnego. Nastawienie tez odgrywa duza role...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]