Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 22 wrz 2017, 16:17

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Perfect Master * 5th Degree

Cześć.

17 lutego miałam operację wszczepienia endo do stawu biodrowego. (jałowa martwica głowy kości udowej) Po operacji było ze mną źle, więc kilkukrotnie przetaczano mi krew i już wtedy doktor prowadzący zasugerował wizytę u hepatologa. Po powrocie ze szpitala zaczęły się większe problemy. Kilkukrotnie trafiłam do szpitala z powodu silnej pokrzywki, problemów z oddychaniem, gorączki (skakała sobie od standardowego 36,6 do 39). Zalecono mi badania na alergię. Dziś miałam wykonane testy wziewne...
Wszystko na 0, natomiast histamina 9/40. Ręka była cała w rumieniu, bąbel też pokaźny. Pani nadmieniła coś o stanach zapalnych i nietolerancji. Czytam różne informację na ten temat i nie bardzo potrafię je "zlepić" w całość.
Czy ktoś z Was może mi pomóc ?
Mam częste bóle głowy, kołatanie serca, problemy z oddychaniem, duszności.

Z góry dziękuję :bukiet:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 lip 2017, 18:22 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree

JAki masz poziom wit. D?
Ktoś to stężenie kiedykolwiek badał?
Jakie masz pH i kolor moczu?

Objawy wskazują na zakażenia wirusowo-bakteryjne, nazwali to ''stanem zapalnym'',
bo one to powodują.
Pobierasz jakieś witaminy, minerały?

greg2015 pisze:
JAki masz poziom wit. D?
Ktoś to stężenie kiedykolwiek badał?
Jakie masz pH i kolor moczu?

Objawy wskazują na zakażenia wirusowo-bakteryjne, nazwali to ''stanem zapalnym'',
bo one to powodują.
Pobierasz jakieś witaminy, minerały?

Na miesiąc przed operacją zaczęłam brać witaminy dla kobiet w ciąży z Solgara, Pani w aptece stwierdziła, że są najlepsze. Przyjmowałam też 2-4 gramy siarki organicznej.
Nigdy nie badałam witaminy D.
Kolor moczu jest zakłamany, bo jem sporo buraków i jest lekko czerwonawy. A jeśli mam przerwę w ich jedzeniu jest słomkowy, taki zwyczajny. PH z ostatniego badania 6.

Mam też problem z piciem wody. Wypijam max 1 litr dziennie (samej wody) ale często jest tak, że piję szklankę i nie czuję pragnienia.

-- 04 lip 2017, 18:43 --

Miałam (mam) też problem z CRP i krzepnięciem krwi.
Może ma to jakieś znaczenie.

Kup paski pH i badaj 5 x dziennie do stworzenia wykresu, pH masz niskie,
ale takie badanie jednorazowe nie musi być wiarygodne.
Poczytaj o wodzie, soli i histaminie:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... Vt03p7zxxg

Wit D:
gdy-rwa-scina-z-nog-t13212-30.html?hilit=witamina%20d#p210405
Zbadaj niezwłocznie, mozesz mieć poziom 'nieoznaczalny', czyli poniżej 7 ng/ml.

Kolor moczu powinien być przezroczysty bez względu na dietę, wg lekarzy
holistycznych świadczy to o nieszczelnych jelitach, niestety.

litr wody z solą (stopniowo) powinnaś wypijać na czczo, po obudzeniu.
phpBB [video]

Zerknij na PW.

Nie używam soli. Nie solę gotując, jedyna sól jaką spożywam to ta, która jest w gotowcu typu ciecierzyca, pomidory, fasola z puszki, lub trafię na obiad do mojej Mamy, która lubi sobie "przysolić".
I jedyna jaką mam w domu to ta himalajska. Czy ona nadaje się do picia z wodą ?
I jaka to ma być woda? Przegotowana, butelkowana (zwykła czy np typu muszynianka?)

Przepraszam, że tyle pytań, ale jestem kompletnie zielona w takich tematach, jeśli używam czegoś zdrowego, dobrego to tylko dzieki temu, że przeglądam to forum :bukiet:

Cytuj:
jedyna sól jaką spożywam to ta, która jest w gotowcu typu ciecierzyca, pomidory, fasola z puszki, lub trafię na obiad do mojej Mamy, która lubi sobie "przysolić".

To nie jest sól dobra, jest oczyszczona, przemysłowa, czysty chlorek sodu.
Cytuj:
I jedyna jaką mam w domu to ta himalajska. Czy ona nadaje się do picia z wodą ?

Dobra, tak samo jak polska kłodawska
http://sklep.sol-klodawa.com.pl/pl/c/Sol-niejodowana/28
Woda jaką masz, gazowana najlepsza.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

witamina C (kwas l-askorbinowy) działa świetnie anty histaminowo... także pij C w większych dawkach to się przyda na uczelnie i ogólnie wspomoże zdrowie

Awatar użytkownika

Na uszczelnienie jelit, 1 łyżka melasy rano i na noc. Badania nic nie wykazały względem alergii, ale słusznie Pani zauważyła, że to stan zapalny i nietolerancja. Zastosuj 1 rodzaj białka na dobę , zmieniaj codziennie i zauważ reakcję organizmu. To samo jest z warzywami , codziennie co innego i obserwuj organizm. Żywienie bez zbóż , mleka-mlecznych. Po jakimś czasie zauważysz co jest dla Ciebie alergiczne, organizm Cię poinformuje, ale u ludzi są różne inne odczucia, np. wysypka, swędzenie oczu, łzawienie, rano wydzielina z nosa, ból głowy itd.itd. Nasz organizm ma w sobie lekarza, musisz zacząć go słuchać :uśmiech:

-- 09 lip 2017, 7:47 --

A, co do histaminy , zawsze jest podwyższona przy odwodnionym organizmie , to regulator wody, płynów, a to niedobrze, bo wtedy histamina spowalnia produkcję białka, które niszczy komórki patogeniczne, dlatego wiele osób wychodzi z raka nawadniając organizm z solą, potrafią wypić parę litrów wody na dobę, każdy sposób jest dobry, jeżeli pomaga. Na 1 L wody 2 gramy soli, na czubek łyżeczki.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree

Ja mam z tym problem od dziecka.

Od paru lat mam to pod kontrola. Jakos zwyczajnie nie mam z tym problemow.
Wysoki poziom histaminy to opcja, ze nagle mozna reagowac uczuleniem na kazda mozliwa rzecz.
Ja np. jako dziecko nie moglam praktycznie wielu rzeczy jesc: mleka, jajek, truskawek, pomidorow, kakao w kazdej postaci itd.
Pozniej mialam pare lat spokoj i znow w wieku dojrzewania.

Z tego, co czytalam, stres (nieumiejetnosc radzenia sobie z nim, dlugotrwaly stres, ktorego nie potrafisz w jakis sposob neutralizowac) powoduje wzrost histaminy.
Wiele produktow zywnosciowy, jak ww. a takze czerwone wino np. maja dosc duzo poziom histaminy.

http://daosin.pl/pokarmy-bogate-w-histamine/

Ogolnie uciazliwa opcja, poniewaz w chwilach stresu rzeczywiscie reaguje silnie alergicznie na opcje, na ktore przed chwila wcale nie bylam uczulona. Nagle dusze sie od pylkow, uzadlenie pszczoly powoduje duszenie sie itd.
Za jakis czas moge zupelnie na te opcje nie zareagowac juz.

Testy alergiczne zawsze wykazuja u mnie tylko jedno w takich przypadkach: zawyzony poziom histaminy.

Awatar użytkownika

Alraune, masz problem, jak wielu ludzi, którzy nie zdają sobie z tego sprawy, to problem z alergią pokarmową. Jedz jeden rodzaj białka na dobę, nie jedz codziennie tego samego, od samopoczucia wyłapiesz alergeny i wtedy możesz je spróbować po np. 14 dniach. Reakcja na pyłki i nie tylko takie dolegliwości to alergia na żywność, znam ludzi, którzy za moją poradą zapomnieli o pyłkach. Czasami mam katar z samego rana, zaczynam analizować co wczoraj jadłam, po pewnym czasie wyłapuje co zawala mój metabolizm i to jest nie dla mnie, tak mam ze zbożami, pieczywem, jem raz na 2-3 miesiące, problem jest. Każdy organizm jest inny, jeden ma alergię na białko jajka, a inny na pomidora lub inne warzywo czy białko, codzienna zmiana żywienia pozwala nam wyeliminować alergen. Alergia może objawiać się różnie, swędzenie oczu lub skóry, łzawienie oczu, nagły katar (nawet w czasie dnia, bo rano coś jadłam alergicznego), ból stawu, to tylko kilka przykładów, każdy organizm reaguje inaczej. Największym problemem jest nabiał, zbożowe z glutenem lub bez glutenu, fruktoza, a nawet białko w białku jajka, odstawienie tych produktów pozwala na powrót do zdrowia, między innymi, bo mogą być jeszcze dodatkowe przyczyny dolegliwości, jak brak witamin czy minerałów.

Cześć. Wracam z kompletem wyników. Niestety jestem uczulona na nikiel, kobalt, pallad i kalafonię.
Moje CRP z 106 po operacji spadło na 5,9. Mam mały niedobór witaminy D, ale już nad tym pracuję.
Martwi mnie ta alergia, bo na kobalt i nikiel jestem uczulona w stopniu znacznym. A one występują prawie wszędzie, nawet w jedzeniu. Jeszcze nie wiem czy w mojej endo czasem czegoś nie ma, bo wtedy to nawet nie chcę myśleć co będzie.
Szukałam info i w zasadzie nie ma NIC nt. leczenia. Jedynie leki antyhistaminowe.
Czy znacie jakieś metody na polepszenie/wyleczenie/złagodzenie poza oczywistym unikaniem alergenu?
Muszę wyrzucić połowę warzyw i owocow z menu. Nie mówiąc już o kosmetykach itp.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]