Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 11 gru 2019, 6:40

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Dłuższy czas szukałem odpowiednich probiotyków do uzupełniania braków po stosowaniu zappera nunczako. Nie przemawia do mnie sztuczna chemia z apteki czy czy inne sztuczne jogurty tak zwane probiotyczne i z nieba spadła mi audycja na NTV na temat probiotyków JoyDay. Polecam:

phpBB [video]

http://living-food.pl/
http://mikroorganizmy.com/
http://joyday.info

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 19 paź 2013, 18:48 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

homorek zaspokoił już Twoje poszukiwania z tym filmem..dziś rano - ...
bakterie-jakich-nie-znamy-t10592.html
Mruga

Fellow Craft * 2nd Degree
Awatar użytkownika

.. znam, stosuję już ze dwa lata.. polecam :)
na początku był tylko jeden rodzaj Joyów, a teraz jest już kilka (topinambur,chmiel, owoce leśne, mięta).. kto co lubi :)

Mnie tylko martwi że dostarczają je w plastikach, ale po rozmowie z Panem Jędrzejem oświadczył że kiedyś próbowali dostaw w szkle ale bakterie podobno wchodziły w reakcję ze szkłem i osadzał się jakiś paskudny biały osad. Mają teraz parę tysięcy niepotrzebnych butelek.
Cytuj:
.. znam, stosuję już ze dwa lata.. polecam :)

Odczułeś jakieś "namacalne" skutki ich działania?

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

skurg pisze:
czy inne sztuczne jogurty tak zwane probiotyczne

Ja osobiście stosuję jogurty robione samodzielnie z bakterii polecanych przez Jadwigę Kemipisty http://www.leczeniezywieniem.pl/#!l/c1x36
Oprócz tego, że lubię jeść jogurt to pewnie ma to jakieś dobre właściwości. Poza samymi bakteriami przywraca naturalne PH układu pokarmowego. Może i te bakterie są mniej zróżnicowane niż w przypadku ww. produktów, jednak sądzę, że są równie dobre, bo są często namnażane i żyją, bądź co bądź, w dosyć naturalnych warunkach ;)

A czy widzę jakieś rezultaty, raczej nie, bo nigdy większych problemów gastryczno-trawiennych nie miałem, jestem wszakże osobą dosyć młodą, jednak mam nadzieję, że długotrwałe stosowanie będzie miało korzystne efekty ;) Tym bardziej, że nakłady finansowe ograniczają się jedynie do kupna mleka (na szczęście mam możliwość korzystania z wiejskiego mleka bez pośredników).

Awatar użytkownika

mi przede wszystkim ustabilizowały się procesy przemiany materii, jeśli mogę to tak delikatnie ująć :) nie mam żadnych problemów, wagowo też świetnie.. nie wiem też czy to akurat zasługa napoju czy generalnie zdrowej diety jaką stosuję, ale nie chwytają mnie się żadne infekcje, itp.. praktycznie nie wiem co to znaczy chorować.. (tfu tfu odpukać :) ) i myslę że napewno Joy w tym pomaga.

Joye zawsze też biorę bezpośrednio od p. Jędrzeja jak tylko pojawia się w trojmiescie (średnio raz na 2 msce), oczywiscie w ilosciach hurtowych ;)

Cytuj:
Tym bardziej, że nakłady finansowe ograniczają się jedynie do kupna mleka (na szczęście mam możliwość korzystania z wiejskiego mleka bez pośredników).

No właśnie ja zrezygnowałem z pędzenia własnych bakterii na mleku np. grzybka tybetańskiego gdyż już wiem że człowiek nie powinien spożywać mleka w jakiejkolwiek postaci: http://www.youtube.com/watch?v=FJGK4jhgfI4

Awatar użytkownika

skurg pisze:
Cytuj:
Tym bardziej, że nakłady finansowe ograniczają się jedynie do kupna mleka (na szczęście mam możliwość korzystania z wiejskiego mleka bez pośredników).

No właśnie ja zrezygnowałem z pędzenia własnych bakterii na mleku np. grzybka tybetańskiego gdyż już wiem że człowiek nie powinien spożywać mleka w jakiejkolwiek postaci: http://www.youtube.com/watch?v=FJGK4jhgfI4

Szczerze to jeszcze nie oglądałem tego filmu, ale doprawdy te przeciąganie liny, czy mleko jest zdrowe lub jego przetwory, jest męczące ;D

Cytuj:
Szczerze to jeszcze nie oglądałem tego filmu, ale doprawdy te przeciąganie liny, czy mleko jest zdrowe lub jego przetwory, jest męczące ;D

Wystarczy sobie zdać sprawę z podstawowego faktu, że chyba tylko człowiek jako dorosły osobnik -ssak pije mleko mało tego i to nie swojego gatunku. Dalsze rozkminianie na ten temat już nie jest potrzebne.

Awatar użytkownika

skurg pisze:
Wystarczy sobie zdać sprawę z podstawowego faktu, że chyba tylko człowiek jako dorosły osobnik -ssak pije mleko mało tego i to nie swojego gatunku. Dalsze rozkminianie na ten temat już nie jest potrzebne.

Ale co innego świeże mleko, a przetwory z niego. W sumie poza tą laktozą, której w przetworach typu sery czy jogurty nie ma, to człowiek trawi inne związki. A poza tym historycznie ludzie spożywali przetwory z mleka w tym sery, kwaśne mleko, masło i jakoś im to na zdrowie wychodziło ;)

A poza tym jakoś porównania, że inne zwierzęta to czy tamto nie jest chyba zbyt trafne. Inne zwierzęta też nie noszą ubrań, a my tak, więc jaki z tego wniosek?

Cytuj:
W sumie poza tą laktozą, której w przetworach typu sery czy jogurty nie ma, to człowiek trawi inne związki. A poza tym historycznie ludzie spożywali przetwory z mleka w tym sery, kwaśne mleko, masło i jakoś im to na zdrowie wychodziło ;)

Ale jest kazeina i inne, których ani człowiek nie strawi ani nie pomogą mu w tym żadne bakterie, a co się wszędzie odkłada i powoduje szereg chorób.
Cytuj:
A poza tym jakoś porównania, że inne zwierzęta to czy tamto nie jest chyba zbyt trafne. Inne zwierzęta też nie noszą ubrań, a my tak, więc jaki z tego wniosek?

Mleko krowie ma takie właściwości a nie inne po to żeby małe cielaki szybko rosły i przy okazji rosły im rogi i kopyta, człowiek rogów ani kopyt nie ma.

Naprawdę polecam obejrzeć tamten materiał.

Awatar użytkownika

A tak tylko w ramach ciekawostki: nie jestem pewny, czy producent JoyDay nie korzystał z usług "internetowego marketingu szeptanego". Nie jestem może specjalistą ale proszę sobie przeczytać kilka postów na tej stronie http://zapytaj.onet.pl/Category/004,004 ... Y_DAY.html

Pytanie zostało zadane o godzinie 19:00, a wszystkie pozostałe odpowiedzi nastąpiły w przeciągu 54 minut w odstępach 5-10 min :D
Ton wypowiedzi nad wyraz zachwalający, wzmacniany przez takie zwroty jak "moja znajoma mi poleciła", "znajoma jest zachwycona" i tak dalej.

Może to tylko zbieg okoliczności :D ale czymże by było te forum bez doszukiwania się wszędzie spisków;)

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Czy wie ktoś gdzie można dostać te probiotyki w Krakowie?

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

skurg pisze:
Ale jest kazeina i inne, których ani człowiek nie strawi ani nie pomogą mu w tym żadne bakterie, a co się wszędzie odkłada i powoduje szereg chorób.

Grzybek tybetański właśnie rozkłada kazeinę przerabia na kultury bakterii a laktozę na glukozę i galaktozę. Kwaśne, zsiadłe produkty z mleka są jak najbardziej dobre dla nas. Samo mleko i mleczne produkty właśnie głównie przez kazeinę i laktozę są niezdrowe.

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Jacolo pisze:
Samo mleko i mleczne produkty właśnie głównie przez kazeinę są niezdrowe.

Witam .
Jeszcze bardziej niezdrowe są serki homogenizowane . Są rozbite na tak małe cząsteczki ,że przedostają sie nie strawione przez jelita do krwioobiegu i odkładają się w narządach wewnętrznych w postaci tłuszczu , w tym także w układzie krązenia , krwionośnym, co jest szczególnie niebezpieczne dla serca.
Kiedys jadłem dużo serków homogenizowanych, teraz gdzieś od ponad pól roku nie jem tego , jakloś mi niewchodzą i dzięki za to Bogu.

Ja ponawiam pytanie.
A co do tego powyżej, to spróbuję odnieść się z własnego doświadczenia.
Otóż jakiś czas temu porzuciłem zsiadłe mleko ze względu na kazeinę, pozytywów żadnych, za to kompletnie zaburzona flora bakteryjna. Wystarczyły 2 dni picia kwaśnego mleka by wszystko z powrotem wróciło do normy. Sęk jednak w tym, że było to mleko z własnego gospodarstwa, naturalnie odstawione do skwaszenia, i to właśnie mleko tak dobrze na mnie podziałało. Teraz jednak jestem w Krakowie a domowe mleko mi się skończyło, byłem więc zmuszony kupić sobie kefir w sklepie ze zdrową żywnością. I nic z tego, że ze sklepu organicznego, jak ten kefir został wyprodukowany z pasteryzowanego mleka i dopiero później zostały do niego dodane kultury bakterii, jaki efekt? Problemy trawienne powróciły. Eksperymentując na sobie doskonale widzę różnicę między domowym, ekologicznym skwaszonym mlekiem, a kefirem ze sklepu i pomimo tego, że ze sklepu ze zdrową żywnością! Jeżeli krowy odżywiane są eko-paszą to wszystko w tym mleku jest takie jak ma być, nie widzę potrzeby go pasteryzować, odstawiam i pozwalam działać naturze.
Jako ciekawostkę dodam, że mój dziadek całe życie pił właśnie w ten sposób kwaszone mleko własnej produkcji i żył 91 lat pomimo tego, że nie prowadził jakoś zdrowego trybu życia, jadł codziennie mięso, lubił sobie wypić i całe życie ciężko pracował. Wyniki miał jednak zawsze znakomite i aż sam lekarz dziwił się i pytał co on je, że w takim wieku ma takie zdrowie.
Dlatego moje pytanie do was, skoro poruszyliście tę kwestię, głównie chodzi mi o kazeinę. Jeżeli grzybek rozkłada kazeinę, to może w takim niepasteryzowanym mleku, które ma wszystko czego mu potrzeba z natury, może w takim mleku również kazeina ulega rozkładowi? Jeżeli tak, to muszę anulować swoje pytanie odnośnie bezmlecznych probiotyków, bo wyglądałoby na to, że mam najlepsze probiotyki z natury u siebie w domu i w dodatku nie muszę za nie płacić.

-- 01 gru 2013, 17:38 --

Odświeżam swoje pytanie

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]