Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 lis 2019, 12:08

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

O dziwo zauważyłem, że nikt nigdy tego tematu, nie założył na forum. A jest to ciekawy temat do dyskusji, bo na pewno komuś coś takiego się przydarzyło, jako manifestacja na prawdę chamskiego pecha, który aż czekał by dojechać znienacka. Ja o takim zjawisku jak prawo Murphy'ego dowiedziałem się ponad 10 lat temu kiedy to jadąc komunikacją miejską przed prawie rok nie byłem sprawdzany, aż tu nagle karta mi się skończyła dzień wcześniej a akurat wtedy wsiadły kanary. I już wtedy na innym forum założyłem o tym temat, teraz sytuacja się powtórzyła, dokładnie tak, i znowu zakładam o tym temat, zwłaszcza że po 10 latach jestem bardziej doświadczony życiowo niż kiedyś, a samo to forum ma to do siebie ze umie głębiej sięgać w nature rzeczywistości co z czego wynika, czym jest rachunek prawdopodobieństwa i jak to działa że aż tak wyraźnie i precyzyjnie manifestuje się pech w czystej postaci, gdzie aż można odnieść wrażenie że jakaś wyższa energia siła nas obserwuje dając nam znać jak mamy myślec jaki stan w sobie trzymać tu i teraz niż odpływać w chaos. Oczywiście PM manifestuje się w bardzo różnych przypadkach wynikających z życia codziennego. Co Wy o tym myślicie? Wam zdarzały się w życiu takie sytuacje, gdzie można mówić o prawie Murphy'ego? bo ja poza sobą też kilka takich osób znam.
Polecam obejrzeć filmik

PESYMIŚCI MAJĄ RACJĘ! - Prawa Murphy'ego
phpBB [video]

Co ciekawe koleś od którego zaczęło się mówić o takich pechowych zasadach natury rzeczywistości nosił nazwisko Murphy, a z kolei inny Murphy napisał Potęgę podświadomości, książkę która raczej wydaje sie przeciwieństwem pesymistycznych praw. Można odnieść wrażenie że Bóg zna się na żartach.

Tutaj najciekawsze prawa
Cytuj:
Jeżeli coś może się nie udać – nie uda się na pewno.
Nie uda się nawet wtedy, gdy jednak nie powinno się nie udać.
Wszystko wali się naraz.
Nigdy nie kłóć się z głupcem – ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze – na pewno nie wiesz wszystkiego.
Trudne problemy zostawione same sobie staną się jeszcze trudniejsze.
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz.
Druga kolejka jest zawsze szybsza.
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.
Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia – głupcy są zbyt pomysłowi.
Jeżeli przewidzisz cztery możliwe sytuacje, w których coś może się nie udać i zdołasz je obejść, natychmiast wyłoni się piąta.
Światełko w tunelu – to reflektory nadjeżdżającego pociągu.
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc.
Jeżeli jedziesz na gapę, to możesz być pewny, że konduktor sprawdzi bilety tuż przed stacją, na której wysiadasz.
Jeśli podróżujesz bez pieniędzy, i bez biletu – konduktor wysadzi cię z pociągu na stacji, na której żaden pociąg się nie zatrzymuje.
Pociąg, na który czekasz na stacji, spóźni się co najmniej 15 minut.
Element wybrany losowo z grupy o 99-procentowej wiarygodności, będzie należał do pozostałego procenta.
Upuszczone narzędzie pada zawsze tam, gdzie wyrządzi najwięcej szkody.

No i na koniec najbardziej, absurdalny przypadek, pokazujący czym jest prawo Murphy'ego

Cytuj:
Najbardziej odizolowane drzewo na świecie zostało powalone przez pijanego kierowcę

W północno-wschodnim Nigrze, na terenie pustynnego regionu o nazwie Ténéré, rosła niegdyś akacja, która uchodziła za najbardziej odizolowane drzewo na świecie – w promieniu 400 km od niej nie było bowiem żadnego innego drzewa. Akacja ta była pozostałością po niewielkim lasku, który rósł tam w czasach, gdy w okolicy panowaly bardziej sprzyjające warunki klimatyczne. Była ona w stanie przetrwać dzięki rozbudowanemu systemowi długich korzeni, które sięgały głębokości 40 metrów pod ziemią, gdzie znajdowała się woda. Na tle monotonnego krajobrazu akacja bardzo się wyróżniała, dlatego przez wiele dekad służyła jako ważny punkt orientacyjny na szlakach karawan ciągnących przez Saharę.
Niestety, w 1973 r. drzewo zakończyło swój żywot. W dodatku stało się to w sposób wyjątkowo pechowy i absurdalny. Otóż w drugiej połowie XX wieku karawany wielbłądów zaczęły ustępować miejsca karawanom ciężarówek i właśnie kierowca jednej z nich – Libijczyk, który ponoć znajdował się pod wpływem alkoholu – stracił panowanie nad kierownicą i z wielką siłą uderzył w najbardziej samotne drzewo na świecie. Po tym zdarzeniu akację usunięto i przewieziono do Muzeum Narodowego Nigru w stolicy kraju Niamey, gdzie znajduje się do dzisiaj. W jej miejsce natomiast postawiono upamiętniającą ją, metalową rzeźbę drzewa, dzięki czemu lokalizacja ta nadal służy jako punkt orientacyjny.

Źródło:
Kod:
http://www.wykop.pl/ramka/1743540/najbardziej-odizolowane-drzewo-na-swiecie-zniszczone-przez-pijanego-kierowce/

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 lut 2019, 13:24 
VIP Member
Awatar

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Uważam że są mechanizmy, które działają na to przywykliśmy nazywać szczęściem albo pechem ,napewno istnieje interakcja naszej osobistej świadomości z rzeczywistością nas otaczającą(nie u wszystkich- u większości ludzi obecnie niema żadnej) , odpowiedni stan świadomości idzie w parze z odpowiednio wysokim jakościowo poziomem energii w polu - to wszytko ma wpływ na te mechanizmy, można myślę powiedzieć że nasza "kondycja" chroni przed niekorzystnymi doświadczeniami a przyciąga te szczęsliwe- co też bywa czasem mylne - możemy mieć "pecha" skręcając kostkę, co powoduje ze na następny dzień przykładowo nie łamiemy sobie wszystkich kości w wypadku - więc piszę celowo "pech". Sytuacja może być też odwrotna, a mechanizmy działają na okrągło, adaptują się do celów i sytuacji, często przestawiają wydarzenia odległe "w czasie" o wiele lat.

Tylko że tutaj nie jesteśmy w całej Pełni siebie- relacja i poziom połączenia z większym fragmentem siebie wpływa znacząco na wydarzenia o których mówisz. Będąc scalonym i połączonym z mocą, mógłbyś bez problemu pójść do sklepu i wygrać w totka zakreślając bez zastanowienia, tak samo przejść przez pole minowe bez szwanku- to by był stan idealny, miałbyś dostęp bezpośredniej wizji, czy czucia potencjalnej przyszłości, im większy dostęp do mocy, tym wiesza integracja, tym możesz więcej w tej grze- tutaj nie mówię oczywiście o kondycji ludzkiej- bo to kpina.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]