Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 cze 2020, 4:32

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 01 sie 2010, 9:38 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 18:22
Posty: 110
Płeć: mężczyzna
Chciałbym zamieścić tutaj małe co nie co o Powstaniu Warszawskim,

tak z roku na rok obchodzonym coraz huczniej i z większą pompą,

jakby była to największa wygrana w oficjalnej historii Polski,


Powstanie Warszawskie i jego obchody to kolejny przykład manipulacji naszego rządu (jeśli nie wszystkich rządów po 1989)...

poniżej list otwarty byłych żołnierzy AK do IPN,:

Cytuj:
Cytuj:
LIST OTWARTY do Pana dr hab. Janusza KURTYKI
Prezesa INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ

Szanowny Panie Prezesie,

Pozwalamy sobie przesłać Panu książkę wydaną przez nieformalną grupę byłych żołnierzy Armii Krajowej, Powstańców Warszawskich, zamieszkałych w Nowym Jorku i Montréalu. Do naszych refleksji dołączyliśmy szereg publikacji historyków i świadków wydarzeń, które ukazały się w prasie krajowej i emigracyjnej i które oddają w sposób niezafałszowany cel, przebieg i skutki Powstania, bez umniejszania jego aspektu heroicznego.
Publikacje te i dokumenty stanowią przeciwwagę dla oficjalnej wykładni Powstania i polityki historycznej uprawianej przez kolejne Rządy III RP i niestety rówież przez IPN, wprowadzającej w błąd opinię publiczną.
Książkę wydaną drukiem w niskim nakładzie ze względu na skromne środki, wysłaliśmy tylko do większych bibliotek publicznych i uniwersyteckich. Ale dzięki umieszczeniu książki na witrynie www.powstanie.pl, z jej teścią zapoznało się już tysiące czytelników.
Może ten zbiór publikacji i dokumentów przyczyni się w do wypracowania przez Biuro Edukacji Publicznej IPN wyważonego stosunku do obchodów kolejnych rocznic tej największej klęski politycznej i militarnej w dziejach Polski. Może też Pion Śledczy Instytutu podejmie badania, czy ludzie odpowiedzialni za wywołanie Powstania mieli formalne i moralne prawo do takiego szafowania życiem ludzi i majątkiem materialnym Stolicy? Czy posiadali zdolność przewidywania konsekwencji oraz wystarczające kwalifikacje jako dowódcy wojskowi, czyje rozkazy wykonywał Okulicki? I tym samym czy zasługują oni na kult jakim się ich dziś otacza. Bowiem zakłamywanie historii, gloryfikacja fałszywych bohaterów, forsowanie tezy "Powstania zwycięskiego", musi prowadzić tylko do ośmieszenia uprawianych dziś metod wychowania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i może mieć negatywne skutki dla rozwoju życia publicznego we współczesnej Polsce.
My wydaliśmy tą książkę aby dać świadectwo prawdzie, z poczucia obowiązku wobec Poległych Towarzyszy Broni oraz tysięcy Ofiar Cywilnych, Którym mieliśmy przynieśc wolność i bronić Ich życia. A wykonując rozkazy staliśmy się przyczyną morza cierpień. To świadectwo prawdy jest szczególnie ważne w obliczu zbliżających się kolejnych HUCZNYCH obchodów rocznicy tej tragicznej pomyłki.
Na prośbę b.Powtańców, m.in. autorów niektórych zawartych w książce wspomnień i refleksji, ksiażkę wysyła - Jan Sidorowicz (świadek samobójczego ataku Dywizjonu "Jeleń" na siedzibę Gestapo w alei Szucha).


MOTTO:
Naród naprawdę męski nie walczy nigdy do ostatniej kropli krwi.
Na tym polega prawdziwy patriotyzm, patriotyzm obdarzony
instynktem życia, nakazującym cierpliwość, ostrożność,
powściągliwość, subtelność taktyczną w dążeniu do celu
zasadniczego. My natomiast tak bardzo tęsknimy do wielkości,
do walki…
Stefan Kisielewski o Powstaniu Warszawskim,
Tygodnik Powszechny , 24 .09.1945 (fragment)


źródło: http://powstanie.pl/

strona zwiera również całą wspomnianą w ww. liście książkę,

jest to pewna przeciwaga dla oficjalnej propagandy, której wszyscy jesteśmy świadkami i na którą niestety większość z Polaków jest podatna....

osobiście nie neguję ideii obchodów tego matrylogicznego wydarzenia, nie neguję również męstwa powstańców oraz walczących mieszkańców Warszawy,

jednak wnerwia, mówiąc deliaktnie, kiedy ludzie ci poddani manipulacji i dezyinformacji gineli na...marne... :bangheadwall:

...........

pokój wszystkim poległym.....

_________________
...całuję rączki, mocno prawicę ściskam. :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 01 sie 2010, 9:38 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 01 sie 2010, 10:43 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Posty: 170
Płeć: mężczyzna
wk...mnie jak ktoś bezcześci to święto, odsyłam do lektury normana davisa, który na samym wstepie stwierdza, że PW miało sens i szanse powodzenia....a zresztą z nieukami się nie gada.

upamiętniamy dążenie do wolności tak strasznie tłumione. Teraz reptylianie i ich słudzy zrobią wszystko by zniszczyć te dążenia i pamięć o waleczności. Nie dajcie się manipulować lewusom, reptylianom i innym sługusom zła

mógł bym ci pisać na 50 stron samymi argumentami ale daruje sobie...za dużo emocji
HOŁD POWSTAŃCOM

sam jesteś zmanipulowany tak jak sitchin manipujuje wiedzą o annunaki

...wracaj do pacanowa ( no i jak mamy wygrać walke z NWO otoczeni takimi matołami ?) nie pozdrawiam

_________________
DAVID ICKE
MOON MATRIX HAS U...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 sie 2010, 10:57 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Posty: 170
Płeć: mężczyzna
Lucjano pisze:
Powstanie Warszawskie i jego obchody to kolejny przykład manipulacji naszego rządu (jeśli nie wszystkich rządów po 1989)...


tylko za rządów PIS i Kaczyńskiego przywracano pamięć o PW, inne robily wszysko by wymazać go z naszej pamięci
nie kompromituj sięl, śiądź, doucz się, przemyśl...a później się jeb.... młotkiem w głowe

_________________
DAVID ICKE
MOON MATRIX HAS U...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 sie 2010, 12:03 
Popieram Voich,co to za gówno?Jestem rodowitym Warszawiakiem z dziada pradziada a przede wszystkim patriotą i nie obchodzą mnie głupie wywody lewackich sprzedawczyków.Moje miasto zostało zrównane wówczas z ziemią co pamiętał mój ojciec.Warszawa już nigdy nie była i nie będzie taka jak przedtem.Wiem jedno, zarówno ja, jak i każdy z moich kolegów poszedłby wtedy rżnąć te psy bez zastanowienia.
Człowiek nigdy nie będzie wolny dopóki nie będzie gotów oddać życia za swą wolność i honor.
Chwała i Cześć Powstańcom!Śmierć zdrajcom pozbawionym honoru! Dzięki Voich-Szacunek :winko:
Dla wszystkich patriotów:
phpBB [video]Na górę
   
 
 
Post: 01 sie 2010, 16:30 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 18:22
Posty: 110
Płeć: mężczyzna
voich pisze:
doucz się, przemyśl...a później się jeb.... młotkiem w głowe


voich pisze:
wk...mnie jak ktoś bezcześci to święto, odsyłam do lektury normana davisa, który na samym wstepie stwierdza, że PW miało sens i szanse powodzenia....a zresztą z nieukami się nie gada.


Chyba PB miał racje, zamiast Voich mogłeś sobie zapodać ksywę Wieśniak...
Czy ty człowieku umiesz napisać choć jeden post bez użycia przekleństw ?? aż bije od ciebie agresja...zastanów się lepiej zanim siądziesz do klawiatury.

Przeczytałeś w ogólę link i materiały w nim podane ??? to się najpierw zapoznaj z nimi a potem pisz coś sensownego, jeżeli takowe coś masz do napisania...

sfath pisze:
Popieram Voich,co to za gówno.Jestem rodowitym Warszawiakiem z dziada pradziada a przede wszystkim patriotą i nie obchodzą mnie głupie wywody lewackich sprzedawczyków.


Zapoznaliście się choć trochę z tymi tekstami??
Ludzie, ja tu niczego nie neguje odnosnie samych żołnierzy AK i walczącym i przede wszystkim ich męstwa, jak napisałem, we wcześniejszym poście....sam oddaje hołd poległym... CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM !
Nie wiem czy to są lewackie sprzedawczyki czy inni zdrajcy, radzę najpierw się zapoznać z tekstami a później wieszczać psy z konkretnymi argumentami i tyle... przeczytajcie chociaż poniższy fragment i SIĘ ODNEIŚCIE KONSTRUKTYWNIE DO NIEGO !

I ogólnie zachęcam, choć wiem, że gorący to temat i dla niektórych bardzo trudno, POSTARACIE się PODEJŚĆ DO TEGO BEZ EMOCJI

Cytuj:
CEL ZAŁOZENIA STRONY
Ciągle pozostaje niezwykle trudnym dotarcie do świadomości społecznej, że Powstanie Warszawskie posiadało dwa aspekty. Z jednej strony niebywałego bohaterstwa Powstańców i poświecenia ludności cywilnej - z drugiej strony kompromitującego braku wyobraźni politycznej, nieodpowiedzialności i ignorancji zawodowej pomysłodawców Powstania - bo nie można ich nazywać dowódcami. Prawda jest taka, że żołnierze AK zaufali przywódcom Powstania, że poprowadzą ich do zwycięstwa, czyli pokonania garnizonu niemieckiego w Warszawie - a ci poprowadzili ich do z góry ZAPLANOWANEJ KLĘSKI. Okulicki na naradzie Komendy Głównej AK w lipcu 1944 mówił: "Musimy się zdobyć na czyn, który wstrząśnie sumieniem świata. W Warszawie mury się będą walić i krew poleje się strumieniami, aż opinia światowa zmusi rządy 3 mocarstw do zmiany decyzji z Teheranu" Tak wiec dowódcy AK zdawali sobie sprawę, że Powstanie militarnie nie ma szans na powodzenie, jest w założeniu skazane na klęskę i miało być tylko rozpaczliwym krzykiem protestu przeciw zniewalaniu Polski przez Sowiety.
Miało być tylko rozpaczliwą polityczną demonstracją wobec Roosevelta i Churchilla, w oczekiwaniu na ich pomoc w obliczu nadchodzącej Armii Czerwonej. Powstańcy i ludność cywilna Warszawy zostali oszukani, w rozkazie Bora jest tylko mowa o pokonaniu garnizonu niemieckiego (poz. 12) - de facto, Bór wypowiedział tym rozkazem wojnę Sowietom.
Wydanie rozkazu do walki tysiącom ludzi bez zapewnienia im broni i GWARANCJI pomocy z zewnątrz oraz bez liczenia się z represjami wobec ludności miasta - to nie było szaleństwo, to było po prostu draństwo. Bo wydając ten rozkaz, zmierzający do ZBIOROWEGO SAMOBÓJSTWA, nie mieli na to przyzwolenia ani społecznego, ani władz zwierzchnich. Generał Anders orzekł, że to była zbrodnia.
Uprawianie kultu przywódców Powstania zaczęło się już w dniu kapitulacji. Awans Komorowskiego "za wybitne zasługi" na Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych, a Chruściela na generała, to była grubymi nićmi szyta próba zatarcia wrażenia kompromitującej katastrofy. Tak Rząd Emigracyjny i generalskie towarzystwo wzajemnej adoracji próbowało ratować twarz.
Pytanie - czy na "dzwonie Montera" w Muzeum PW można umieścić napis, że właśnie dzięki temu, że wydał zbrodniczy rozkaz zdobywania bunkrów kilofami i siekierami, ta lista nazwisk poległych, wykuta na murze jest tak długa? Obowiązująca dziś polityczna poprawność mówi, że nie można. Więc nurzamy się nadal w zakłamaniu, stawiając na piedestały fałszywych bohaterów. Prawdziwymi bohaterami była tylko wspaniała młodzież, ale "pomysłodawcy" Powstania ten kwiat młodzieży pchnęli świadomie do aktu zbiorowego samobójstwa.
Dodatkową trudnością w ocenie Powstania jest, że Powstańcy, jak i ich rodzice czy ich dzieci, nigdy nie chcieli i nadal nie chcą pogodzić się z myślą, że zostali wmanewrowani w walkę z góry zaplanowaną jako przegraną, jako całopalenie, jako ofiarę na Ołtarzu Ojczyzny.
Ostatnio dużo szkody w kształtowaniu świadomości społecznej wyrządziła książka Normana Daviesa, który 20 lat temu przyznał rację profesorowi Ciechanowskiemu, że Powstanie było fatalnym błędem. Dziś sprzeniewierzył się zasadom obowiązujących historyka i kierując się chyba względami merkantylnymi spłodził cegłę, w której napisał to co ludzie chcieli przeczytać - że z Powstania, które zakończyło się apokaliptyczną katastrofą narodową, możemy być DUMNI! Z tą absurdalną tezą rozprawia się Lech Mażewski i Andrzej Targowski (poz. nr 28 i 29).
Nasza strona internetowa ma być przeciwwagą dla publikacji różnych apologetów Powstania jak prof. Roszkowski, który udzielił wywiadu Życiu Warszawy pt. "Gdyby nie było Powstania, mielibyśmy dziś kaca." Już z tytułu wynika, że gdyby nie zginęło te 230 tysięcy ludzi i nie przepadł dorobek materialny i skarby kulturalne stolicy, to mielibyśmy dziś kaca…Niestety prof. Roszkowski i podobni mu piewcy "moralnego zwycięstwa" mają dziś dobre samopoczucie… Ale nie dowiemy się już co myśleli o Powstaniu w ostatnich chwilach swego życia ci przywaleni gruzami, palący się żywcem, topiący się w kanałach lub przed rozstrzelaniem. Chwalimy się tym, że podczas okupacji niemieckiej nie mieliśmy kolaborantów jak Quisling czy Petain. Papież Pius XII uznał powstanie warszawskie za "tygiel, w którym oczyszcza się i uszlachetnia złoto najwyższej próby"(poz 22).Ale z chwilą gdy zabrakło pokolenia Kolumbów, kręgosłup Narodu został złamany, nie miał kto dawać wzorców moralnych. W kraju zaroiło się od różnych Quislingów w rodzaju Bierutów, Bermanów, Cyrankiewiczów oraz własnego chowu tysięcy katów-ubeków i pół miliona donosicieli. Więc skutki Powstania odczuwamy do dzisiaj.
Naszym dążeniem jest, aby w każdym mieście była ulica lub plac Powstańców Warszawy lub aleja Armii Krajowej, ale aby z tych miast zniknęły ulice imienia Bora-Komorowskiego, Okulickiego, Chruściela czy Pełczyńskiego. Bo ci megalomani zdolni do szafowania życiem żołnierzy i ludności cywilnej nie zasługują na cześć i nie mogą być wzorcami do naśladowania, a stawianie im pomników świadczy o aberracji myślowej.
Zaplanowana klęska, "krzyk protestu", nie poruszyła sumienia świata, nie powstrzymała biegu historii rozgrywanej przez potęgi polityczne i militarne II Wojny Swiatowej, gdyż podział polityczny Europy był wcześniej przesądzony przez wielkie mocarstwa.
Więc niech choć pamięć o Powstaniu dziś i na co dzień będzie krzykiem protestu przeciw nagminnemu powierzaniu władzy ludziom, których obdarzamy zaufaniem, a którzy tej władzy potem nadużywają, okazują się niekompetentni, nieodpowiedzialni lub sprzedajni. Zakłamywanie historii, wznoszenie pomników fałszywym bohaterom, może mieć zgubne skutki dla rozwoju życia publicznego we współczesnej Polsce.

_________________
...całuję rączki, mocno prawicę ściskam. :)


Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 16:37 przez Lucjano, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 sie 2010, 16:34 
Cytuj:
osobiście nie neguję ideii obchodów tego matrylogicznego wydarzenia, nie neguję również męstwa powstańców oraz walczących mieszkańców Warszawy,

jednak wnerwia, mówiąc deliaktnie, kiedy ludzie ci poddani manipulacji i dezyinformacji gineli na...marne...


Lucjano nic takiego wyżej nie napisał, dlaczego jak zaprogramowane do obrony podatnego do ataku - zaczęliście się rzucać? Ile agresji, a ile zrozumienia? Nie zachowujcie się jak kibole albo zwierzaki :tak:

Następnym razem ban, dla odświeżenia i trzeźwej próby obudzenia w Was ludzi i szansy przemyślenia tej burzy emocjonalnej.Na górę
   
 
 
Post: 01 sie 2010, 16:37 
Lucjano ja niestety bez emocji podejść do tego akurat tematu nie mogę,rozumiem że nie chciałeś niczego negować a tym samym nikogo urazić.W porządku, poniosło mnie trochę.Znam argumenty które zawierają te materiały,ale wybacz ja z pobudek przede wszystkim osobistych nie chcę kontynuować dyskusji.Pozdrawiam.
Cześć Bohaterom.


Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 16:48 przez sfath, łącznie zmieniany 2 razy


Na górę
   
 
 
Post: 01 sie 2010, 16:45 
czyje rozkazy wykonywał Okulicki?

O to może wszystko się rozbijać...Na czyje polecenie doszło do PW
Moja mama się wychowała w Warszawie, jej rodzice i rodzeństwo tam mieszka...Dziadek był naocznym świadkiem tego jak podczas powstania, stojący na moście sowiety strzelali do powstańców którzy walczyli przeciwko Niemcom
Może ktoś wygodnie się posłużył żołnierzami AK?Może osłabiona przez Polaków pozycja Niemców w stolicy doprowadziła do wygodniejszej drogi dla frontu wschodniego?

Dnia 29 lipca do warszawiaków zaapelował przez radio moskiewskie Związek Patriotów Polskich, nawołując ludność Warszawy do powstania przeciw Niemcom. Komunikaty, będące powtórzeniem tej audycji, nadawała także czterokrotnie dnia 30 lipca 1944 roku (w godzinach: 15.00, 20.55, 21.55, i 23.00) moskiewska Radiostacja im. Tadeusza Kościuszki[5]

Związek Patriotów Polskich (ZPP) - organizacja polityczna, powołana w lutym 1943 przez komunistów polskich w ZSRR; narzędzie polityki Stalina w kwestii polskiej - przygotowywał warunki do przejęcia władzy przez komunistów w powojennej Polsce.

zródło: wikipedia

Chwała tym ludziom za to co dla nas-polaków zrobili!!!Myśląc o nich, pomyślmy o tym także, czy ich męstwo i odwaga nie mieszało się ze łzami, które były odzewem bezbronności i odosobnienia-pomimo wcześniejszych czerwonych obietnic :twisted:Na górę
   
 
 
Post: 01 sie 2010, 16:59 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 9:50
Posty: 486
Płeć: mężczyzna
popieram
Kult naszych heroicznych czynow konczacych sie w wiekszasci kleskami w ktorych ginal KWIAT I INTELIGENCJA narodu polskiego zostal specjalnie naglosniony i rozdmuchany- vide wszystkie powstania oprocz TYLKO DWOCH zwycieskich powstan - wielkopooskich (na temat ktorych wogole nas nie uczono w szkolach)
Wszystkie powstania pomimo ze z zalozenia byly jak najbardziej patriotyczne byly sterowane prezez MASONERIE "polska" i mialy na celu wyluskanie WSZYSTKICH TYCH KTORZY BYLI GOTOWI STAWIC OPOR CIEMIEZCOM.
To czego nie zdolaly dokonac sily represyjne na ziemiach polskich pod zaborami oraz podczas II wojny swiatowej to genialnosc w swoim ukrytym zalozeniu powstan dokonala za nie. Wykrwawienie narodu polskiego i sprowadzenie do roli bydla na roli i w fabrykach - to byl glowny cel judeo-masoneri ktora tak nam odplacila za ponad 700 letnia mozliowsc korzystania z naszej goscinnosci.
W tym wypadku rowniez powstanie warszawskie spelnilo to role w sposob perfekcyjny:
"zutylizowano" wiekszosc niewygodnych i opornych systemowi ktory mial nastapic po Jalcie w "nowej" komunistycznej Polsce, njabardziej tragiczne to to ze sami zainteresowani poszli na szafot w dobrej wierze oddajac siebie i swoja energie w wielkiej hekatombie jaka bylo to postanie - spelniajac plan ukrytych "puppet master"ow"

wiec wiecej opanowania Panowie i spojrzenie z szerszej perspektywy na to co mialo miejsce na ziemiach polskich ciagle broczacych krwia

NIKT NIE CHCE DEWALUOWAC POSWICENIA TYCH KTORZY WALCZYLI tylko wykazac prawdziwy cel i intencje tych ktorzy takie rozkazy wydawali

_________________
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 sie 2010, 17:24 
Widać tu jak ludzkie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem !
Przypomnę tylko tak dla przykładu o zamachu na Heydricha w Czechosłowacji i jakie skutki to wywołało!Ten wyższy oficer SS był reformatorem ,który zmienił ubezpieczenia społeczne tak ,że robotnicy pracujacy dla przemysłu zbrojeniowego mieli o wiele lepiej niż za rządów czeskich rządowych dupków ,którzy uciekli do Angli i próbowali potem coś z tym "fantem " zrobić" ,czyli wywołać ogólna nienawiść do zaborcy !Po smierci Heydricha SS odpowiedziało na to wyzwanie pacyfikując tysiące ludzi ,tak więc plan się powiódł !
A w Warszawie to była tylko "powtórka z rozrywki " dla szwadronów SS ,więc bezkrytyczna gloryfikacja naszych bohaterów nie ma sensu .
Osobiście jak patrzę na zdjęcia tych ślicznych , dzielnych dziewczyn i tych małoletnich żołnierzy ,którzy z uśmiechem bez wachania poszli do walki to mnie szlag trafia ,że tak to poszło bezmyślnie jako kolejny ogólnonarodowy zryw zakończony totalną rzezią !
Musimy wyciągać wnioski na przyszłość Panie i Panowie szlachta :!:


Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 17:36 przez czart, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
   
 
 
Post: 01 sie 2010, 17:25 
Cytuj:
To czego nie zdolaly dokonac sily represyjne na ziemiach polskich pod zaborami oraz podczas II wojny swiatowej to genialnosc w swoim ukrytym zalozeniu powstan dokonala za nie. Wykrwawienie narodu polskiego i sprowadzenie do roli bydla na roli i w fabrykach - to byl glowny cel judeo-masoneri ktora tak nam odplacila za ponad 700 letnia mozliowsc korzystania z naszej goscinnosci.

Takie są niestety fakty,ale dla mnie rocznica Powstania to przede wszystkim pamięć o zwykłych ludziach walczących bohatersko na ulicach Warszawy,i to im, i ich bohaterstwu oddaję hołd i cześć tego dnia.Dyskusja nad sensem samego zrywu to już zupełnie inna sprawa.
phpBB [video]


Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 19:13 przez sfath, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
   
 
 
Post: 01 sie 2010, 19:06 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 cze 2010, 9:50
Posty: 486
Płeć: mężczyzna
utworek Sabatonu jest ewenementem
sam osobiscie -Sfath - tez jak najbardziej darze wielkim szacunkiem wszystkich tych ktorzy oddali swe zycie za WOLNA POLSKE. Moi pradziadkowie tez walczyli o wolna Polske (dziadkowie niestety trafili na Sybir oraz do niewolniczej pracy u szwabskich bauerów).
Szanuje Twoja oraz kazdego innego historie zwiazana z II wojna swiatowa ale z perspektywy czasu i odkrywania nowych kart histori oraz co najwazniejsze tego co bylo zaklamane i tak dlugo skrywane - widac wyraznie kto na tym zyskiwal a kto tracil - przynajmniuej w wymiarze materialnym, bo nie czarujmy sie - II wojna swiatowa byla takze wspanialym okresem i mozliwoscia dla milionow dusz do odrobienia swojej karmy i mozliwoscia postepu na drodze samorealizacji.

_________________
Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 sie 2010, 19:42 
W podziękowaniu dla Polski Tangerine Dream 1984 płyta POLAND i byli to jedyni wykonawcy niemieccy a może i na świecie, którzy zadedykowali album Polsce. :)

phpBB [video]


Za to miasto walczyli...obejrzyjcie fotki Warszawy.

No i na żywo "Warszawa w Słońcu"

phpBB [video]


Więcej nic nie powiem bo nie mam o czym mówić w tym temacie.Na górę
   
 
 
Post: 01 sie 2010, 22:28 
Niewykluczone, że powstańcy zostali po prostu wystawieni. Raczej im nie było to na rękę, ogromne straty związane z ogromną przewagą niemiecką, kto i dlaczego o tym zdecydował i w czyim interesie? Warszawa też dostała w zamian bombardowanie, być może PW odwróciło trochę kartę historii ale dla kogo i czyją krwią.

Powyższe pytania wcale nie umniejszają chęci oswobodzenia z rąk oprawców - okupantów.
To są dwie sprawy które po prostu się splatają.
Heroizm i polityka - zgadnijcie które z nich zazwyczaj wygrywa. :ninja:


Temat przenoszę do:
nwo, polityka...Na górę
   
 
 
Post: 02 sie 2010, 8:44 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Posty: 170
Płeć: mężczyzna
emocje troche opadły to może posłuchamy muzykiphpBB [video]


phpBB [video]
Polecam całą płyte ....cała o powstaniu

_________________
DAVID ICKE
MOON MATRIX HAS U...


Ostatnio zmieniony 02 sie 2010, 8:48 przez voich, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sie 2010, 8:46 
Offline
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 sie 2009, 17:20
Posty: 428
Lokalizacja: Terra
Płeć: mężczyzna
Sabaton - 40-1 - może niem o powstaniu ale o Wiźnie - Raginis

_________________
...Between the velvet lies
There's a truth that's hard as steel
The vision never dies
Life's a never ending wheel ...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sie 2010, 8:53 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Posty: 170
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]
phpBB [video]

niesamowite jak hip hop, metal, elektro, rock ....wszyscy świadomi oddają hołd

_________________
DAVID ICKE
MOON MATRIX HAS U...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sie 2010, 9:05 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Posty: 170
Płeć: mężczyzna
kolejne nuty...polskie napisy
phpBB [video]

_________________
DAVID ICKE
MOON MATRIX HAS U...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sie 2010, 9:14 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Posty: 170
Płeć: mężczyzna
phpBB [video]cały świat podziwia nas...tylko u nas jak zwykle zawsze ktoś musi ładować do swojego gniazda. Na szczęście mój syn będzie dalej kultywował pamięć ...z ojca na syna

_________________
DAVID ICKE
MOON MATRIX HAS U...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sie 2010, 9:39 
Prawicę ściskam Lucjanowi!!!

phpBB [video]


Kto jest odpowiedzialny za rzeź 200 tys ludności cywilnej?

Czy młodzi bohaterzy?

Czy tak trudno było przewidzieć że polska młodzież pójdzie do walki nawet bez broni przeciwko czołgom?

Przecież u nas taką postawę wysysa się z mlekiem matki...

O co się biliśmy, skoro wiadomo było po akcji "Burza" że na koniec i tak przyjdzie NKWD, rozbroi wszystkich i rozwali tych którzy się stawiają?

Dlaczego wielcy dowódcy (o ironio Komorowski...) rozpoczęli imprezkę z góry skazaną na przegranie?

Ktoś wspomniał o Davisie.... że mieliśmy szanse....żałosne spekulacje...

Jeśli ktoś chce krzyczeć jeszcze na Lucjana, niech spojrzy na poglądowy artykuł na temat sytuacji taktycznej - dodam że nie odbiegający za daleko od prawdy przekazanej mi przez obydwu dziadków z AK i ich przyjaciół:

http://www.powstanie.pl/index.php?ktory=22&class=text

pozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 02 sie 2010, 10:31 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Posty: 170
Płeć: mężczyzna
więc co radosław sugerujesz ? że alianci na czele z anglia nas zdradzili ? przecież to oczywiste...każde dziecko to wie.

_________________
DAVID ICKE
MOON MATRIX HAS U...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sie 2010, 10:34 
Radzio, Lucjano ma rację mówiąc, że PW było skazane na klęskę, ale nie ma co odejmować bohaterom bohaterstwa.

Nawet Korwin mówi, że PW to była manipulacja ze strony Rosjan... i zginęła tam Jego Mama :tak:Na górę
   
 
 
Post: 02 sie 2010, 10:42 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Posty: 170
Płeć: mężczyzna
teoretycznie ująć to mozna np. tak; ...że wykorzystali PW...a nie zmanipulowali. Bardzo podobne stwierdzenia ale z zupełnie inne znaczenie.

_________________
DAVID ICKE
MOON MATRIX HAS U...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sie 2010, 10:46 
voich pisze:
więc co radosław sugerujesz ? że alianci na czele z anglia nas zdradzili ? przecież to oczywiste...każde dziecko to wie.


Sugeruję że nie tylko alianci... ale i Ci którzy wydawali rozkazy w AK i posłali do walki dzieci z pełną świadomością tego jak to się skończy - masowa ofiara z ludzi, zniszczenie miasta i dorobku kulturalnego wielu pokoleń...

pozdrawiamNa górę
   
 
 
Post: 02 sie 2010, 10:56 
voich, słowo takie, słowo siaki - znaczenie jedno... tłumaczyć nie musiałem - zrobił to nade Mną Radosław :mrgreen:Na górę
   
 
 
Post: 02 sie 2010, 11:26 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2010, 16:59
Posty: 146
Znalazłem taki krótki wywiad na bibule:

Moim skromnym zdaniem Powstanie Warszawskie to manipulacja wielkich mocarstw owych czasów Polakami którzy marzyli o naszej niepodległości. Tak jak w dniu wybuchu taki w tym przypadku byliśmy ofiarami rozgrywek pozakulisowych. Oczywiście maczały w tym paluchy także polskie sprzedajne kanalie, ale zryw ludzi biorących udział w powstaniu jest niezaprzeczalnym aktem bohaterstwa.

Cytuj:
Moskwa rozgrywa Powstanie nawet dziś
Aktualizacja: 2010-08-1 9:29 pm

Z prof. Mieczysławem Rybą, kierownikiem Katedry Historii Systemów Politycznych XIX i XX wieku, członkiem Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej, rozmawia Paweł Tunia

W czasie wideokonferencji na temat Powstania Warszawskiego zorganizowanej przez PAP i rosyjską RIA Nowosti historycy rosyjscy utrzymywali, że Armia Czerwona nie mogła pomóc walczącej Warszawie m.in. dlatego, że prowadziła działania wojenne na zbyt szerokim froncie…
- Z punktu widzenia historycznego tego typu argumentów nie da się przyjąć. Okoliczności przecież były nie tylko takie, że nie dokonano ofensywy, której spodziewali się powstańcy, ale również takie, że nie pozwalano lądować lotnikom alianckim organizującym zrzuty dla powstańców. Takie decyzje w sensie wojskowym były skrajnie niekorzystne dla Powstania Warszawskiego. Sowieci dokonywali zrzutów już pod sam koniec Powstania, chcąc raczej doprowadzić do tego, aby dogorywało ono dłużej, by więcej było ofiar czy zniszczeń. Pamiętajmy, że tam było serce i mózg całego państwa podziemnego. Pamiętajmy też o karze dla Berlinga, który złamał decyzję o niepomaganiu powstańcom. Jest cały szereg argumentów, które mówią, iż Powstanie było korzystne dla Stalina w tym znaczeniu, że nie swoimi rękoma mógł mieć z głowy Warszawę, i to jest rzecz mało sporna z punktu widzenia historycznego. Natomiast jakie argumenty wykorzystywano wówczas, tłumacząc brak pomocy, a jakie wysuwa się dzisiaj, to jest rzecz polityki historycznej, a nie prawdy historycznej.

Rosjanie ciągle trzymają się swojej wersji zdarzeń.
- Pamiętajmy, że II wojna światowa, zresztą nie tylko ona, z punktu widzenia obiektywnej oceny tego, co robili Sowieci, jest nie tylko pasmem zwycięstw nad wojskami niemieckimi, ale też pasmem różnorakich zbrodni. Przecież to było państwo komunistyczne, totalitarne, państwo stalinowskie, i skala zbrodni wewnątrz tamtego kraju i na zewnątrz była duża. Przed wojną pewnie większa niż w czasie wojny. Natomiast to wszystko kłóci się z tym bardzo mocnym wciąż wektorem polityki historycznej zdefiniowanej dzisiaj w Rosji, że owszem, Stalin i komunizm są do potępienia w sensie pewnych wewnętrznych działań, natomiast co do polityki zagranicznej, co do polityki militarnej jest to państwo, które wyzwoliło Europę od dominacji hitlerowskiej. W związku z czym wszelkie zrównanie postępowań sowieckich i niemieckich uważane jest za niekorzystne z ich punktu widzenia, dlatego starają się tego typu zafałszowania głosić. Pamiętajmy, ile sporów było o sprawę katyńską. Natomiast problem jest taki, że Polska, zresztą nie tylko dla nich, jest potężnym bólem, wyrzutem sumienia. Na przykładzie Polski można przecież pokazać od samego początku wojny, a więc od 17 września, a właściwie od paktu Ribbentrop – Mołotow aż po sam koniec wojny, kiedy przejmują dominację nad Polską i wprowadzają komunizm, zbrodniczy totalitarny system. Obnaża to politykę sowiecką tamtego czasu i pokazuje jako niesprawiedliwą i zbrodniczą.

Historycy rosyjscy określili Powstanie Warszawskie jako “grę polityczną rozpętaną przez rząd, który zdecydował o wybuchu Powstania i który działał wbrew zasadom moralnym”.
- Gra polityczna to była, ale nie wbrew zasadom moralnym, tylko w imię utrzymania niepodległości. Pamiętajmy, że wybuchło ono po Teheranie, gdzie Stalinowi udało się poprzez zręczną grę dyplomatyczną uzyskać od Roosevelta faktycznie niezapisaną, ale zadeklarowaną wolę oddania Europy Centralnej Sowietom. Polacy to wiedzieli, dlatego mamy w maju 1944 r. bitwę pod Monte Cassino i decyzję gen. Władysława Andersa, by zamanifestować niepodległość Polski i podmiotowość rządu emigracyjnego. Kiedy Sowieci obejmują kraj i wiadomo, jak się zachowują, jak traktują polskie oddziały, kiedy najpierw jest wspólna walka z Niemcami, a później aresztowanie dowódców i wysyłanie na Syberię – to w sposób oczywisty Powstanie determinowało, czy było powodem tego, że przywódcy polscy podjęli szaleńczą decyzję o jego wybuchu. Chcieli ratować suwerenność, i tak to trzeba widzieć. Na to nie można patrzeć w ten sposób, że ktoś przedwcześnie podjął decyzję i nie czekał, aż Sowieci wyzwolą kraj. Oni nie wyzwalali Polski, tylko uwalniali spod okupacji hitlerowskiej, ale wprowadzali swój porządek.

Rosjanie uważają, że “moralne” było to, co służyło ZSRS?
- To jest w ogóle pytanie o moralność w polityce. Mamy tu starcie cywilizacyjne z azjatyckim myśleniem, które pojawiło się też na zachodzie Europy. Liczy się skuteczność, a nie moralność. Wyznacznikiem dobra w aspekcie prowadzenia działań militarnych czy politycznych jest ostatecznie dobro ludzi, a nie wielkość imperium. To imperium było wielkie, rozpadło się i niczego dobrego ludziom nie przyniosło.

Dziękuję za rozmowę.


http://www.bibula.com/?p=25028

Poniżej jeszcze inny wywiad z profesorem Pawłem Wieczorkiewiczem, który bardzo ostro ocenia historię II Wojny Światowej:
fragment:
Cytuj:
Napiszmy historię Polski od nowa (część 1)
- Najnowsza historia Polski przyzwoicie nie została opisana w ogóle - czytamy w niepublikowanym dotąd wywiadzie z prof. Pawłem Wieczorkiewiczem.
Czy najnowsza historia Polski została już w całości opisana? Nie ma już w niej nic do odkrycia?

Wręcz przeciwnie. Właściwie przyzwoicie nie została opisana w ogóle. Jest w niej nadal wiele niewyjaśnionych zagadek i tajemnic. Wiele poglądów i teorii, w które wszyscy głęboko wierzymy, nie ma nic wspólnego z prawdą. W dużej mierze to wina polskich historyków, o których – mówię to z bólem – mam bardzo złe zdanie.

Dlaczego?

To grupa osób o bardzo zachowawczym sposobie myślenia. Nie są w stanie wyobrazić sobie, że w rzeczywistości mogło być inaczej, niż im się wydaje. A poglądy i teorie wyrabiali sobie, czytając prace swoich poprzedników pracujących w warunkach komunistycznego zniewolenia. Polscy historycy to grupa skostniała intelektualnie. Oskarżam polskich historyków o brak wyobraźni i elastyczności, o niemożność oderwania się od schematów. A w pokoleniu 60-latków są to schematy wypracowane w PRL. Wszyscy jesteśmy ich więźniami. Powtarzamy w kółko stereotypowe, błędne sądy i przekazujemy je naszym wychowankom. Środowisku polskich historyków potrzebny jest silny, ozdrowieńczy wstrząs. Może byłby nim proces lustracyjny.


całość: http://www.rp.pl/artykul/2,283042_Napiszmy__historie_Polski_od_nowa__czesc_1_.html
część 2:
http://www.rp.pl/artykul/107684,283043_Napiszmy_historie_Polski_od_nowa__czesc_2__.html

Najstraszniejsze jest to, że bez względu na to kto ponosi winę, życie straciło 250 tys ludzi a miasto starto w proch ...

_________________
Paranoja to znajomość wszystkich faktów.William S. BorroughsNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 sie 2010, 12:46 
Armia Ludowa naprowadzała gestapo na lokale AK

Cytuj:
Armia Ludowa naprowadzała gestapo na lokale AK

Posted by Marucha w dniu 2010-08-02 (poniedziałek)

Z dr. Piotrem Gontarczykiem z Instytutu Pamięci Narodowej rozmawia Jacek Dytkowski.

Czy można mówić, że Armia Ludowa walczyła ramię w ramię z AK w Powstaniu Warszawskim? Próby lansowania takiej tezy były widoczne wczoraj w trakcie rocznicowych uroczystości powstańczych.

- Są tutaj dwa aspekty. Pierwszy to walka szeregowych żołnierzy AL w Powstaniu Warszawskim. Walczyli oni mniej więcej w podobny sposób jak żołnierze AK. Natomiast czymś zupełnie innym jest przynależność do tej organizacji. Przygotowywała się ona bowiem przed 1 sierpnia 1944 r. też do powstania zbrojnego w Warszawie, tylko że przeciwko polskim organizacjom niepodległościowym, a na rzecz Sowietów. Zasadniczo więc była to agenturalna organizacja, która nie służyła polskim interesom, ale sowieckim, i to ewidentnie. AL przygotowywała się więc do zrywu zbrojnego, ale przeciwko Polsce. W momencie kiedy jednak Powstanie Warszawskie wybuchło, partyzanci AL nie mieli już innego wyjścia, jak wziąć w nim udział. Natomiast samo kierownictwo PPR-NKWD – bo tak należy je nazwać – usiłowało rozgrywać swoje polityczne sprawy. Oddzieliłbym to jednak od walki szeregowych żołnierzy, którzy zasadniczo dzielili losy wszystkich powstańców.

Przed wybuchem powstania AL współpracowała z gestapo, by denuncjować członków polskiego podziemia niepodległościowego?

- Bez wątpienia można stwierdzić, że kierownictwo Armii Ludowej w latach okupacji 1943-1944, a prawdopodobnie także wcześniej, prowadziło tzw. akcję dezinformacji. Polegała ona na tym, żeby zidentyfikowanych przez siebie działaczy polskiego podziemia, ich lokale konspiracyjne, drukarnie przekazywać po prostu w ręce gestapo. Nie ma wątpliwości, że działalność PPR i NKWD – stawiam tu znak równości, bo są one tożsame – zbrojna w terenie, a polityczno-zbrojna w centrali w Warszawie i towarzysząca jej propaganda były wymierzone przede wszystkim w Polskie Państwo Podziemne i nasze aspiracje niepodległościowe. Odbyła się na przykład w lutym 1944 r. wspólna akcja PPR i gestapo na lokal archiwum AK, który mieścił się przy ulicy Poznańskiej. Ważną rolę odegrał tu Bogusław Hrynkiewicz, który pracował jednocześnie dla gestapo i PPR. Po tej akcji podzielił on skonfiskowane materiały. Niemcy zabrali dokumenty antyniemieckie, a Marian Spychalski, szef komórki informacyjnej Sztabu Głównego Armii Ludowej, i Władysław Gomułka, I sekretarz KC PPR – antykomunistyczne. Oczywiście wszystkich złapanych w tym lokalu przejęło gestapo i zamordowało. Zaznaczam, że była to wprawdzie wspólna akcja, ale gestapo nie miało dokładnej świadomości, z kim prowadzi tę grę. Prawdopodobnie nie wiedzieli, że ludzie, z którymi współpracowali, byli komunistami.

Dziękuję za rozmowę.

Nasz Dziennik 02.08.2010Na górę
   
 
 
Post: 02 sie 2010, 23:27 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 sty 2010, 18:22
Posty: 110
Płeć: mężczyzna
1 ważna rzecz,

rozgraniczmy bohaterstwo, poświęcenie i oddanie żołnierzy, a przede wszystkim mieszkańców Warszawy
i obywateli II Rzeczpospolitej, którzy brali udział w walkach powstańczych oraz obronie ojczyzny w czasie II WŚ...cześć Im

z decyzjami dowództwa wysokiego szczebla oraz generałów, których to konsekwencje zwykli ludzie ponosili ! ! !

niektórzy, sądząc po wypowiedziach, wrzucają to w jeden worek i dużo ludzi robi to ogólnie...

Moją intecją w tym temacie było przede wszystkim spojrzenie na tragedię jaka wydarzyła się w sierpniu 1944 roku z drugiej strony, ze strony bardziej krytycznej, strony, której brakuje w polskiej historii i nie tylko...

... a pisząc o manipulacji polskiej władzy miałem na myśli głównie to, iż obchodząc rocznicę PW praktycznie nie jest wspominane lub bardzo rzadko przy oficjalnych uroczystosciach oraz w najważniejszych wiadomościach..itp. ile ludzi poniosło śmierć...jakie skutki,...co zostało osiągnięte...i wiele wiele innych, o których się nie mówi...

a zwykli ludzie łykają te informacje, myśląc, że bez tego nie było by wolnej Polski...trzeba otworzyć oczy, nie umniejszając powstańcom - POWTARZAM TO PORAZ ENTY ŻEBY NIKT SIĘ NIE PRZYCZEPIŁ - i powiedzieć wprost co to za rzeź była, by więcej takie zdarzenie mieć miejsca nie powinno.

radoslaw pisze:
Sugeruję że nie tylko alianci... ale i Ci którzy wydawali rozkazy w AK i posłali do walki dzieci z pełną świadomością tego jak to się skończy - masowa ofiara z ludzi, zniszczenie miasta i dorobku kulturalnego wielu pokoleń...


aquabart pisze:
popieram
Kult naszych heroicznych czynow konczacych sie w wiekszasci kleskami w ktorych ginal KWIAT I INTELIGENCJA narodu polskiego zostal specjalnie naglosniony i rozdmuchany- vide wszystkie powstania oprocz TYLKO DWOCH zwycieskich powstan - wielkopooskich (na temat ktorych wogole nas nie uczono w szkolach)Wszystkie powstania pomimo ze z zalozenia byly jak najbardziej patriotyczne byly sterowane prezez MASONERIE "polska" i mialy na celu wyluskanie WSZYSTKICH TYCH KTORZY BYLI GOTOWI STAWIC OPOR CIEMIEZCOM.To czego nie zdolaly dokonac sily represyjne na ziemiach polskich pod zaborami oraz podczas II wojny swiatowej to genialnosc w swoim ukrytym zalozeniu powstan dokonala za nie.


na całe szczęście, pojawiają się również wypowiedzi bardziej wyważone i na temat...

na to właśnie miałem nadzieję, iż ludzie z naszego forum potrafią podejść krytycznie do każdego tematu...w myśl pewnej sentencji...podważam wszystko, nie wykluczam niczego :spoko:

pozdrawiam

L.

_________________
...całuję rączki, mocno prawicę ściskam. :)Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 03 sie 2010, 1:14 
Lucjano, dobrze że temat założyłeś, nawiązuje do wielu ważnych zagadnień.

kolega voich nie raz już udowodnił, jaki poziom retoryki prezentuje - wniosków widze nie wyciągnął.

czy ktoś zauważył, że opinie te wyrazili sami powstańcy?

Cytuj:
Naród naprawdę męski nie walczy nigdy do ostatniej kropli krwi.
Na tym polega prawdziwy patriotyzm, patriotyzm obdarzony
instynktem życia, nakazującym cierpliwość, ostrożność,
powściągliwość, subtelność taktyczną w dążeniu do celu
zasadniczego. My natomiast tak bardzo tęsknimy do wielkości,
do walki…


martyrologia jest jakąś cechą u nas narodowa chyba. śmiem twierdzić że sztucznie napędzaną w jakimś konkretnym celu. ucza nas o bohaterach którzy szli na rzeź i co roku to sie bardziej i bardziej pompuje. po co? moze zebysmy i my byli gotowi iść na rzeź, jak oni będą tego potrzebowali...Na górę
   
 
 
Post: 03 sie 2010, 1:33 
PW bylo mi zawsze z jakichs powodow bardzo "bliskie".
moje spostrzezenie - kwiat mlodziezy, ludnosc cywilna wystawiona na RZEZ, wmowiono im walke za Wolna Polske, w chwili kiedy karty zostaly juz rozdane. Dostali wyroki smierci.

Cytuj:
martyrologia jest jakąś cechą u nas narodowa chyba. śmiem twierdzić że sztucznie napędzaną w jakimś konkretnym celu. ucza nas o bohaterach którzy szli na rzeź i co roku to sie bardziej i bardziej pompuje. po co? moze zebysmy i my byli gotowi iść na rzeź, jak oni będą tego potrzebowali...


Tangerine, bardzo trafna uwaga.Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group