Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 wrz 2020, 12:51

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Postanowiłem założyć temat związany z obecną sytuacją meteorologiczną na południu kraju.
W mediach pojawiają się nowe informacje na temat pogarszających się wciąż warunkow pogodowych w południowej części Polski,zadziwiające są także wyjątkowo niskie temperatury jak na maj,ktore w czwartek mogą osiągnąć tam nawet kilka stopni. Podobna sytuacja utrzymuje się rownież w Czechach ktorych pełne już zbiorniki retencyjne stanowią dla nas dodatkowe zagrożenie.
Istnieje realna możliwość powtorzenia się tragicznego scenariusza z 1997 roku.

Biorąc pod uwagę możliwość manipulowania pogodą zastanawiam się czy aby nie mamy do czynienia z atakiem meteorologicznym.Są to tylko przypuszczenia ale kto wie,lepiej być czujnym.
Na uwagę zasługuje także fakt iż w arktycznych rejonach Rosji czy Finlandii odnotowano niespotykane jak dotąd upały.
http://www.twojapogoda.pl/

Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, 12:14 przez sfath, łącznie zmieniany 2 razy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 18 maja 2010, 11:41 
VIP Member
Awatar

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

W Zakopanym duże ilości śniegu :)

Z Krakowa akurat dzisiaj miałem wyjeżdżać, dobrze że na północ.

Coś mi mówi że sytuacja w Krakowie jeszcze się pogorszy i te deszcze nie przestaną padać w ciągu tygodnia. Laura Jadczyk kiedyś otrzymała odpowiedź, że nadzwyczajne zmiany pogodowe wynikają z walk "o Ziemię" w wyższych wymiarach między dobrymi i złymi cywilizacjami i efekty tych walk przenikają do naszego wymiaru w postaci pogody.
Tu też jest prognoza dla Krakowa na kilka dni:
http://polish.wunderground.com/global/s ... 12566.html

Zabrze, Gliwice, Bytom, Ruda Śląska, Przyszowice, Pyskowice itd wiele wiele innych Śląskich miast jest Zalanych!

Video z dzielnicy Makoszowy w Zabrzu:
http://www.tvs.pl/informacje/24685/

Obrazek
Obrazek

Źródło: http://www.tvn24.pl/12690,1656662,0,1,jeszcze-wiecej-wody-wzbieraja-rzeki-na-slasku,wiadomosc.html

humanista napisał:

Cytuj:
Laura Jadczyk kiedyś otrzymała odpowiedź, że nadzwyczajne zmiany pogodowe wynikają z walk "o Ziemię" w wyższych wymiarach między dobrymi i złymi cywilizacjami i efekty tych walk przenikają do naszego wymiaru w postaci pogody.

Miejmy nadzieję że wynik tych walk przyniesie pozytywne skutki dla ludzkości :)

Tylko czemu akurat na Polsce to się odbija, przecież wystarczająco już Nasz Kraj wycierpiał... tym bardziej ostatnio... :(
ehhh

Powiem wam tak, moja babcia św. pamięci, opowiadała nam jak przed wojną była taka powódź że ta z 97 to było nic. A tak poza tematem, jesteśmy na takim forum na jakim jesteśmy, więc może zamiast urzlać się nad naszym i ich losem zacznijmy wyobrażać sobie dobrą pogodę. Co z tego że w radiu i tv gadają taki bzdury, niech se gadają. My bądźmy mądrzejsi i zacznijmy tworzyć rzeczywistość. Skupmy się na dobrej pogodzie, na nadchodzącej poprawie, poczujcie jaka będzie ulga ludzi gdy już przestanie padać i wyjdzie piękne słoneczko :D :D :D które będzie pięknie grzało nasze śliczne uśmiechnięte mordki :język: My tworzymy rzeczywistość, więc my mamy wpływ na to co się dzieje. Staram sobie sam z tym poradzić ale potrzebuje waszej pomocy. Przywołajmy dobrą pogodę, słoneczną bez deszczu.

Co Wy Na To ???? Nic wam nie szkodzi spróbować, to się musi udać

Jesteśmy tym czym myślimy! Obudźmy się rano z poczuciem słonecznej pogody i mimo atakującej nas smutnej iluzji stwórzmy rzeczywistość która jest w naszej głowie. Przecież o to na tym forum chodzi aby nas uświadomić o naszej boskości itd.

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Dzisiaj myślałam o tym zeby pomedytowac i kreowac lepsza pogodę. Będe sie na tym skupiac, bo bardzo żal mi ludzi, którzy cierpią.

aSpoleczny pisze:
Powiem wam tak, moja babcia św. pamięci, opowiadała nam jak przed wojną była taka powódź że ta z 97 to było nic.

Wtedy to były pierwsze próby HAARP-a, dziś natomiast urządzenia pracują pełną mocą, stąd te anomalie pogodowe, ruchy tektoniczne i aktywność wulkanów ;)
Zdrowo myślący pamiętają takie czasy, ale normalni inaczej będą obwiniać ciemną stronę mocy za takie zjawiska.

Awatar użytkownika

Nie jest ciekawie, ja muszę co godzinę schodzić do piwnicy i wypompowywać wodę...
Jak tak dalej będzie padać to nie wiem co się stanie, a już dom stoi na plastelinie. U sąsiada już ściany pękają, drzewa, i to nie małe się przewracają. Drogi pozrywane miejscami. Jak tak będzie padać jeszcze tydzień to mosty nam pozrywa, tzn te które zostały, bo już kilka podobno porwała rzeka. Trzeba tego pilnować i przetykać od czasu do czasu... Nawet babcia nie pamięta takiego deszczu, a ma już swoje lata. A pada już 3 tydzień bez dnia przerwy. :zniesmaczony:

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.
Fragment książki: "Opowieści o mocy" - Carlos Castaneda

Czesi otworzyli dziś zbiorniki retencyjne, o 23.00 przejdzie fala o wysokości 7,5 metra! Podczas powodzi w 1997 r. po otwarciu zbiorników fala miała 8 metrów!
Byłem dziś nad Odrą, porobiłem trochę zdjęć, nurt rzeki jest tak wartki że człowieka ogarnia strach kiedy się na to patrzy.
Zdjęcia są w dużej rozdzielczości, zwróćcie uwagę jak szerokie jest koryto, w domu mojej znajomej jest w tej chwili 1,5 metra wody!

http://sychy.wrzuta.pl/obraz/2ndzCN1vkbG/img_1850
http://sychy.wrzuta.pl/obraz/a8lPomBq87a/img_1849
http://sychy.wrzuta.pl/obraz/7h69T3dR0kY/img_1848
http://sychy.wrzuta.pl/obraz/2iWjOR7MXk8/img_1847
http://sychy.wrzuta.pl/obraz/9fcAbPaFuJ6/img_1846
http://sychy.wrzuta.pl/obraz/6pZFSzBR0jW/img_1845
http://sychy.wrzuta.pl/obraz/30lU7gWOpNa/img_1844
http://sychy.wrzuta.pl/obraz/6yXLu5pp9bC/img_1843
http://sychy.wrzuta.pl/obraz/17yhFR6S1Ck/img_1842

Zdjęcia robione w miejscu gdzie jeszcze da się dojechać, w innych jest znacznie gorzej...

Szczerze wspołczuje wszystkim mieszkańcom południowej Polski. :cry:

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Może czas ruszyć na poważnie projekt rozbudowy siatki chembusterów ??

http://grawitacja44.wordpress.com/2010/05/17/powodzkataklizm-w-poludniowej-polsce-floods-in-southern-poland/

Cytuj:
Powódź jest w całej południowo – wschodniej Europie.

Syntetyczna anomalia wywołana przez chemtrails.Przed powodzią były rozpylane bardzo intesywnie chemtrails na niespotykaną jak dotej pory skale+zastosowanie HARP w rejonach południowej Polski [Jak i nad innymi sekcjami/streafami europy].Coś niesmowitego “działo sie nad naszymi” głowami przed powodzią jeśli chodzi o zastosowanie geopogody sztucznie wywoływanej,oczywiscie w mediach komercyjnych nie usłyszycie o chemtrails.TV & Radio uspokaja tak jak by się nic nie działo …. “to tylko niesprzyjająca aura” …niec sie nie dzieje.Na komercyjnych portalach jest niesamowita filtracja/cenzura postów … praktycznie jest wstrzymana wymiana informacji [komentowanie ] uzytkowników przez portale-także widzicie co media z nami wyprawiają +propaganda agentury politycznej jeśli chodzi o wybory kolejnej marionetki rządowej.Skupmy sie na gopogodzie……Wszystkie znaki na niebie, ziemi i w powietrzu wskazują że coś tu jest nie tak. Czy aby na pewno jest wszystko w porządku ?

Mapa radarowe:
http://www.pogodynka.pl/radary10/radary10.php

http://www.sat24.com/

Efekt działania cyklonu w Chinach,gdzie znajdujemy sie na zewnetrznym ramieniu +działanie Chemtrails intesnsywnie rozpylanych przed anomalią pogodową.

w miescie mojej rodziny ewakuacja...pakuja najpotrzebniejsze rzeczy i maja byc w gotowosci.
przepuszcza wal, woda w nizszych miejscach ma siegac 1 pietra.

Awatar użytkownika

Cytuj:
w miescie mojej rodziny ewakuacja...pakuja najpotrzebniejsze rzeczy i maja byc w gotowosci.
przepuszcza wal, woda w nizszych miejscach ma siegac 1 pietra.

Nie przypuszczałam ze aż taką macie sytuacje. Ja także szczerze współczuje wszystkim mieszkańcom południowej Polski. Zresztą moja rodzina także mieszka na południu :( .

Grand Elect Mason * 14th Degree
Grand Elect Mason * 14th Degree
Awatar użytkownika

Trąba powietrzna nad Suwalszczyzną - na miejsce jedzie wojewoda

Pozrywane dachy, połamane drzewa i zerwane linie energetyczne - to efekt trąby powietrznej, która przeszła nad gminą Rutka Tartak na Suwalszczyźnie (Podlaskie). Jak poinformowała rzecznik wojewody podlaskiego Jolanta Gadek, na miejsce zdarzenia jedzie wojewoda podlaski, Maciej Żywno.

Trąba powietrzna przeszła przez wsie Pobondzie, Rowele i Kadaryszki w gminie Rutka Tartak. Ich mieszkańcy mówią, że trąba powietrzna trwała kilka, może kilkanaście sekund.

Jak informuje straż pożarna w Suwałkach, uszkodzonych zostało sześć domów mieszkalnych i 11 obiektów gospodarczych. W akcji bierze udział 50 strażaków.

- Są duże straty, niektóre budynki są całkowicie zniszczone. Na kolejnych są zwalone dachy - powiedział komendant suwalskiej straży pożarnej Krzysztof Hawrus, który przyjechał na miejsce zdarzenia.

Według strażaków, dotąd nie ma sygnałów, by ucierpieli ludzie. Akcja pomocy poszkodowanym będzie trwała do późnych godzin nocnych.
żródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Traba-powietrzna-nad-Suwalszczyzna---na-miejsce-jedzie-wojewoda,wid,12281348,wiadomosc.html

czekam z niecierpliwoscia na wiadomosci od rodziny... oni mieszkaja na wzniesieniu, takze chyba ich ominie...
ale wielu moich znajomych i paru przyjaciol z dawnego zboru raczej beda ewakuowani, byc moze jeszcze tej nocy...
mama pisze ze ludzie przerazeni. niejeden wille tam ma postawiona jak sie patrzy, przez ostatnie pare lat ludzie stawiali domy jak grzyby po deszczu- niestety bardzo blisko wody, patrzalam nieraz ze zdziwieniem kto dal pozwolenia w strefie zabezpieczajacej przed powodzia budowac chalupe...materializm i bezmyslnosc wziela gore. niejedna pozyczka na dom dopiero splacana byc zaczela...

dzisiaj mój uczeń opowiadał, że w zeszłym tygodniu był w Denver i było tam -3 stopnie. w środku maja!

we Wloszech ok.1 stopien ciepla, na Syberii ok.30 stopni.
potorbilo sie, mosci panstwo.

Pogoda jest odzwierciedleniem ludzkich uczuć, masa ludzi może spowodować, powodzie, kataklizmy itd. Nie trzeba żadnych Harpów czy jak im tam, równie dobrze może być to ściema. Żyjemy w świecie iluzji, więc aby sterować tą iluzją trzeba sterować ... tak macie racje mediami, wszyscy to doskonale wiecie. Zauważcie że ciągle podają inne fakty i informacje w tv, nawet mi się tego oglądać nie chce. Robią straszny chaos wśród ludzi, nie wiadomo co jest grane. Masa jest zaniepokojona i smutna a pogoda to odzwierciedla. Wydaje mi się że do manipulacji pogodą jest niezbędny jeden czynnik a mianowicie uczucie ludzi. Są smugi, jest ten cały Harrp ale jest potrzebny jeszcze jeden niezbędny składnik.. mianowicie uwaga uwaga "o to kolejna prognoza pogody na jutro..." I właśnie tak tą pogodę włączają (tak mi się wydaje). Można to łatwo przechytrzyć ale jak się wszyscy skupią na tym że jest źle i że leje to tak będzie dalej tak jak jest. Pisałem wcześniej że będzie poprawa i jest w krk nie pada, trosze tylko kapało z nieba tyle co nic. Musimy się skupić na dobrzej pogodzie dzieciaki :) No dalej to przecież nie takie trudne, nie mówmy o sytuacji, współczuje tym wszystkim którzy przez to cierpią, wiemy jaka jest, skupmy się aby było lepiej. My jesteśmy boskimi sworzniami o to tylko my potrafimy sterować rzeczywistością. Więc za miac powtarzać "ja to wiem, rozumiem" zacznijmy myśleć pozytywnie i skupiać się na poprawię :)

Zachęcam wszystkich !!!

Zrubcie dziś coś co wam sprawia przyjemność, nie ważne co, nawet może to być najdrobniejsza rzecz i podczas tej czynności pomyślcie jaka będzie ładna i ciepła pogoda w weekend :)

Awatar użytkownika

aSpoleczny pisze:
(...) zacznijmy tworzyć rzeczywistość. Skupmy się na dobrej pogodzie, na nadchodzącej poprawie, poczujcie jaka będzie ulga ludzi gdy **************wyjdzie piękne słoneczko :D :D :D które będzie pięknie grzało nasze śliczne uśmiechnięte mordki :język: My tworzymy rzeczywistość, więc my mamy wpływ na to co się dzieje.

.•*¨*•. ...•*¨¨*•. ...• Na pewno warto zrobić Coś niż nie zrobić Nic.

Indianie Hopi mieli swoje modlitwy o deszcz odprawiane co dwa lata 20 sierpnia w Tańcu Węża.
Jeśli można spowodować deszcz to można przywołać słońce Obrazek
Wszystko jednak musi być przemyślane. Skupiać się na pięknej pogodzie jak najbardziej :dope:

Gorzej jeśli dla doraźnych celów politycznych tworzy się powodzie w sposób sztuczny - chemtrails.

Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Podobno prognozy pogody na ten tydzień w tej "wspaniałej telewizji" mówią, że będzie padać mniej, a temperatura w dzień będzie w granicach ~20 stopni :lol: "Pożyjemy zobaczymy"

U mnie ( Między Krakowem, a Oświęcimiem ), jest jako tako. Moja wioska co prawda znajduje się niedaleko Wisły, aczkolwiek nic poza polami nie jest zalane i nic złego się nie zapowiada. Gorzej już z Krakowem. We wtorek wybrałem się do szkoły, szatnia zalana, tysiąc+ butów sobie pływa za kratami :D
Po dwóch godzinach w szkole, Pan kierownik wyżej postawiony :ninja: odwołał lekcję. Do domu wracałem 5h (szczęście że w ogóle wróciłem), normalnie do 1h+.
Jak na razie byłem pomagać "przy łopacie" dwa razy :spoko: Więc jak ktoś mieszka blisko okolic zalanych, warto coś zrobić dla innych i wesprzeć ich w tych kolejnych trudnych chwilach :uścisk:

no to się dzieje bo Tusk już chce wziąć "dofinansowanie" z UE na pomoc dla powodzian... niby szlachetny czyn ale niestety obawiam się, że ma on i drugą stronę medalu :?

Awatar użytkownika

W ogóle to zachowanie Tuska mnie śmieszy.
To jak przyjeżdża do ludzi w podtopionej wioski, wysłuchuje zażaleń i wykazuje zrozumienie oraz współczucie.
I tu w głowie pojawił mi się od razu obraz Anny z serialu " V ". Jakież to sztuczne było, a wręcz grane i tylko na pokaz. I zaraz potem na każdej stacji co chwilę on pokazywany...

Ostatnio zmieniony 20 maja 2010, 19:51 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz

W końcu może kiedyś ludzie zrozumieją, że to tylko puste gesty i slogany a zamiast zająć się - to dotyczy wszystkich rządów po równo - zabezpieczeniem kraju przed klęskami organizuje się igrzyska w postaci koncertów, igrzysk piłki nożnej euro 2012 i pokazywaniem na okrągło celebrytów. :dobani:

Szkoda, że ten kraj nie ma poważniejszych problemów od ilości sms-ów wysłanych w "tańcu z gwiazdami".

niestety, jutro ewakuacja w moim dawnym miescie zarzadzona... rodzine ominie- przyjaciol niektorych niestety nie...

Jest mi przykro, zwyczajnie po ludzku szkoda tych ktorych ta powodz dotknela.
Utrata domu, to utrata co prawda iluzorycznego, ale mimo wszystko poczucia bezpieczenstwa.

http://www.tvn24.pl/-1,1657091,0,1,fala ... omosc.html bedzie padac juz fala slyszalem ze ma byc najwieksza od 160 lat http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/k ... 63342.html

Cytuj:
no to się dzieje bo Tusk już chce wziąć "dofinansowanie" z UE na pomoc dla powodzian... niby szlachetny czyn ale niestety obawiam się, że ma on i drugą stronę medalu :?

Unia nie rozdaje pieniędzy za darmo,widocznie Tusk dostał wytyczne od swoich unijnych(niemieckich)mocodawcow aby o taką pomoc poprosić.Ten zdrajca zrobi wszystko co mu każą(może liczy na kolejną nagrodę od Merkelowej)
Pozdrawiam.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]