Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 03 kwie 2020, 11:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Grand Elect Mason * 14th Degree

Wrocław już szaleje - pierwsze objawy paniki: ludzie wykupują wodę, poszło info, że płd-zach. Wrocław będzie bez wody kilka dni
zobaczcie na falę - http://www.pogodynka.pl widać dynamikę fali i masy wody, do poziomu z 1997 r. brakuje gdzieniegdzie mniej jak 20 cm....
na teraz przestało rosnąć tylko koło Kędzierzyna... dalej na północ przybiera

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 20 maja 2010, 13:03 
VIP Member
Awatar

Fala dociera do Warszawy,ponoć mają ewakuować podwarszawskie Łomianki.

Dziś stała się rzecz nieprawdopodobna a mianowicie ok godziny 19:00 siedzieliśmy na ławce, pada deszcz a ja nasilanie usiłuje skupić się na ładnej pogodzie. Godzina 19:30 poczuliśmy taki dziwny, ciepły, letni powiew wiatru, odwróciliśmy się i spostrzegliśmy że z pod ciężkich chmur wyłania się słonice, tak słonice. Na początku wyglądało to tak http://img143.imageshack.us/img143/3972/dsc00096dk.jpg zdjęcie zrobione ok 20:00 a to zdjęcie zrobione już wróciłem do domu czyli 20:30 http://img683.imageshack.us/img683/8945/mg3453.jpg

Chciałbym jeszcze powiedzieć że zauwarzyliśmy dziwne chmury na niebie, tu macie filmik z tego zjawiska, tak jakby jakieś chemiczne chmury wisiały na niebie, widać dokładnie dziwne warstwy chmur, ta na dole jest bardzo rzadka i szybko się porusza. Oto link http://www.youtube.com/watch?v=d5Ly748GiQU jakość jest nie najlepsza bo YT jakimś sposobem nie przetwarza dobrze tego formatu, generalnie było o wiele jaśniej.

Całe zdarzenie trwało ok. jednej godziny, chciałbym podziękować tym wszystkim którzy mi pomogli i postanowili stworzyć ładną pogodę :) Dziękuje wam za tą pomoc, to zdarzenie było tak dziwne i niezwykłe że aż brakowało mi słów. Poczułem przypływ tej pozytywnej energii. Cały świat inaczej wyglądał, nareszcie słonice, kolory, jasno. :D :D :D

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

U mnie tez na ołowianym od wielu dni niebie pojawiło się słońce. Ja nie odpuszczam i wizualizuję piękną słoneczną pogodę i wyobrażam sobie jak pogoda harmonizuje się na całej Ziemi, a wszelkie szkodliwe substancje w atmosferze rozpływają się w fioletowym świetle. Pamiętajmy o zasadzie: to na czym się skupiasz wzrasta :D

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Cóż się dziwić, że są powodzie skoro nad Śląskiem pada już od tygodnia przynajmniej... Nie przypominam sobie, żebym w tym czasie widział słońce. Nie tylko pogoda jest zła, ale i nastroje są minorowe, bo trudno zachować pogodę ducha, skoro brak tej za oknem. Pogoda ma się poprawić w najbliższym czasie. Ufam, że to nastąpi, bo jeśli nie... Poprawi się, bądźmy optymistami :) .

Awatar użytkownika

wczoraj z kolegą rozmawiałem co pracuje w Lidl-u we Wrocławiu, przez pewien czas wody nie było, poszła fama że z powodu powodzi, ludzie się bili o butle z wodą 5l i inne, więc wszystko z magazynu i od dostawcy poszło, podobno fala kulminacyjna ma być w sobotę

Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Wczoraj w okolicach Sochaczewa (80km od W-wy) padał taki grad że sałatę z pola wyrywało, masa wschodzących roślin połamana, woda do tej pory stoi na polu.

"Słońce grzało tak rozkosznie, a kamień na którym siedział od dłuższego czasu, był tak przyjemnie ciepły, że Puchatek już sobie postanowił, że przez całą resztę poranka będzie siedział pośrodku strumyka i cieszył się z tego, że jest Puchatkiem."

fgf455 pisze:
W ogóle to zachowanie Tuska mnie śmieszy.
To jak przyjeżdża do ludzi w podtopionej wioski, wysłuchuje zażaleń i wykazuje zrozumienie oraz współczucie.
I tu w głowie pojawił mi się od razu obraz Anny z serialu " V ". Jakież to sztuczne było, a wręcz grane i tylko na pokaz. I zaraz potem na każdej stacji co chwilę on pokazywany...

moja pierwsza myśl - ta sama. 'we feel sorry for your people'

Zmień pogodę... pilotem

WP - dodane 2004-09-24 (10:24)

Pewnie wielu z nas, patrząc na ponurą jesienną aurę za oknem, marzy o słońcu. Na szczęście w XXI wieku nie trzeba się uciekać do pomocy szamanów zaklinających pogodę. Naukowcy nauczyli się już wywoływać deszcz i rozganiać chmury. Jeszcze trochę, a zaczną na zamówienie ciskać piorunami.

Od zarania dziejów ludzkość próbowała najprzeróżniejszych metod sterowania pogodą. W pogańskich kulturach plemiennych, gdy nie pomagały błagalne modły i tańce w intencji nadejścia frontu niżowego, często składano krwawą ofiarę – na przykład ze zwierzęcia lub człowieka. W kulturze zachodniej nie stosowano tak makabrycznych metod, jednak silna była wiara, że ustawiona w oknie gromnica ochroni dom przed piorunami, a dźwięk kościelnych dzwonów wywoła deszcz. Sposób ten został zarzucony dopiero, gdy okazało się, że od uderzeń piorunów ginie coraz więcej dzwonników.

Sto lat temu do burzowych chmur strzelano z gigantycznych armat. Wstrzeliwano w nie dym, którego cząsteczki – jak sądzili ówcześni naukowcy – zapobiegały powstawaniu gradu. Niestety, po kilku gradobiciach stwierdzono, że metoda ta nie przynosi zamierzonych efektów.

Huragan nie do opanowania

Dopiero XX wiek przyniósł rewolucję w sterowaniu pogodą. W 1946 r. amerykański naukowiec Vincent Schaefer wrzucił do komory powietrznej z parą kawałki zestalonego dwutlenku węgla, czyli tak zwanego zimnego lodu. Ze zdumieniem stwierdził, że powstały w niej kryształki lodu, takie jak w chmurach. Analizując to, Schaefer stwierdził, że gdyby udało się "zagęszczać" chmury takimi kryształkami, można by w ten sposób wywoływać opady. Potwierdził jeszcze tego samego roku, rozsiewając w chmurach nad stanem Massachusetts kilka kilogramów suchego lodu. Skończyło się to opadami śniegu.

Rok później dr Irwin Langmuir, szef amerykańskiego programu naukowego "Cirrus", wzniósł się nad huragan pustoszący stan Georgia i rozpylił kilkadziesiąt kilogramów suchego lodu. Chciał w ten sposób osłabić siłę żywiołu, a doprowadził do tragedii. Potężna trąba powietrzna zamiast zniknąć, skręciła wprost na miasto Savannah i zniszczyła je, zabijając jedną osobę. Po tym wypadku zaprzestano eksperymentów z huraganami.

Atmosfera podgrzewana w mikrofalówce?

W latach 80-tych naukowcy zauważyli, że wystarczy rozpylić w chmurze dowolną higroskopijną substancję, na przykład przyciągający wilgoć pył, a ciężki ładunek opadnie na ziemię w postaci deszczu. Ale podobną metodę stosowano już wcześniej, po cichu, do celów wojskowych. W czasie wojny wietnamskiej amerykańskie samoloty rozpylały nad szlakami zapatrzenia wojsko północnowietnamskich jodek srebra, substancję która wywoływała intensywne opady deszczu.

Armia USA od dawna analizuje pogodę pod kątem wykorzystania jej w działaniach wojennych. W ośrodku HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) w Gakona na Alasce sztab naukowców zawiaduje siecią nadajników radiowych olbrzymiej mocy. Według oficjalnych doniesień HAARP prowadzi między innymi badania jonosfery, jednak niektórzy naukowcy zwracają uwagę na fakt, że dysponując mocą nadajników ośrodka można nie tylko badać pogodę, ale również ją zmieniać. Falami elektromagnetycznymi o odpowiedniej częstotliwości wystarczy rozgrzać na przykład chmurę pyłu rozsianego w górnych warstwach atmosfery. Zupełnie jak w gigantycznej mikrofalówce. A stąd już tylko krok do sterowania masami powietrza, chmurami, a nawet huraganami.

Rezolucja przyjęta w 1976 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ zakazywała modyfikowania pogody dla celów militarnych. Naukowcom pozwolono jedynie "bawić się" klimatem w pokojowych celach. O tym, że ta zabawa nadal trwa, świadczą ostatnie doniesienia.

Po szczególnie dotkliwej suszy w 1998 r. rząd Malezji przeprowadził akcję wywoływania deszczu przez rozpylanie z samolotów higroskopijnych substancji. Z takiego sposobu korzystają także amerykańscy farmerzy. Władze niektórych stanów na wypadek suszy trzymają w pogotowiu samoloty z ładunkiem jodku srebra.

Żelem w tajfun

Na życzenie można nie tylko wywołać deszcz, ale również - jak zapewnia amerykańska firma Dyn-O-Mat – zatrzymać opady. W 2001 r. zaprezentowała swój wynalazek do opanowywania deszczowych chmur – specjalną substancję, której każda cząstka potrafi związać w żel 2 tys. razy więcej wody niż sama waży. Nazwano ją Dyn-O-Gel. Test jej skuteczności przeprowadzono nad Miami. Samolot rozpylił ładunek Dyn-O-Gelu nad czarną burzową chmurą, obserwowaną równocześnie przez grupę naukowców na ekranach radarów pobliskiego lotniska. Obsługa wieży kontroli lotów stwierdziła, że chmura po prostu znikła im z ekranów - relacjonował potem na łamach magazynu "New Scientist" Peter Cordiani, szef Dyn-O-Mat.

Jak wyjaśnił, nasiąknięte wodą drobinki żelu spadają na ziemię, jednak nie stwarzają zagrożenia ani dla ludzi, ani dla środowiska, ponieważ żel ulega szybkiej biodegradacji. Cordiani liczy na zainteresowanie tym wynalazkiem rządu USA, tym bardziej, że Dyn-O-Gel prawdopodobnie pozwoli również na opanowywanie huraganów i tajfunów, szczególnie dotkliwych dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych w ostatnich czasach. Pod warunkiem, że znajdzie się pilot na tyle odważny, by w burzowej chmurze tajfunu rozpylić proszek. Nie ma też pewności, że pomysł ten nie skończy się jak próba ujarzmienia huraganu w 1947 r.

Zabawa pogodą, choć nadal droga, jest popularna. Nie było dla nikogo tajemnicą, dlaczego w Związku Radzieckim, w czasie ważnych świąt państwowych, niebo nad Moskwą pozostawało bezchmurne. Przed ostatnią rocznicą zakończenia II wojny światowej media zastanawiały się, czy rosyjskie samoloty, jak niegdyś, rozpylą nad miastem chemikalia rozpraszające chmury. 9 maja prezydent Putin przyjmował defiladę wojskową w pełnym słońcu. Pogoda znowu dopisała.

Mariusz Nowik

info:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,28434,title,Zmien-pogode-pilotem,wid,5805253,wiadomosc.html

Sublime Master Elect * 11th Degree

timewave pisze:
Zmień pogodę... pilotem.

Jest też stara szamańska reguła, że zmiana pogody (niekoniecznie Haarpem) wywołuje przeciwstawny efekt gdzieś dalej, czyli wywołując deszcz dla równowagi następuje w innym rejonie susza. Wyjątkiem od tej reguły jest wywoływanie lub odwrotnie,deszczu przez szamanki albowiem One korzystają z trochę innego mechanizmu zmiany rzeczywistości niż mężczyźni.

Butterfly effect :ninja:

Dziś słyszałem rozmowę dwóch osób o tym że z tą powodzią coś nie tak, że może ktoś kombinuje z pogodą po podobno ruskie tak potrafią. ;)

sfath pisze:
Dziś słyszałem rozmowę dwóch osób o tym że z tą powodzią coś nie tak, że może ktoś kombinuje z pogodą ...

W tym momencie podchodzisz z ulotką na której są hasła: chemtrails, haarp oraz sugestią żeby się tym zainteresować i poczytać o tym. :)

Często jak słyszę, że ktoś podejmuje jakiś "kontrowersyjny" temat podpowiadam co powinni przeczytać i z czym się zapoznać.
Najlepiej działa hasło rzucone mimowolnie np. w kolejce, wtedy gdy jestem z kimś i rozmawiam na głos, wyraz twarzy niektórych i spojrzenie ukradkiem bezcenne :king:

Awatar użytkownika

A może ta powódź, to jest kara za te szczepionki, których naiwnie nie kupiliśmy? Odpalili HAARP, nacelowali gdzie trzeba i masz pan deszcze wystarczające, by zrobić z polski - bajoro... Popuściłem wodzę fantazji :so:

Awatar użytkownika

Szczepią się teraz ale na tężec, było w tv. :)
fgf455 pisze:
W ogóle to zachowanie Tuska mnie śmieszy.
To jak przyjeżdża do ludzi w podtopionej wioski, wysłuchuje zażaleń i wykazuje zrozumienie oraz współczucie

I po co?
Tylko chodzi ze swoją świtą, popatrzy, coś tam powie do kamery, żadnego pożytku.
Nawet nie pokazali czy jakieś worki z piaskiem dorzucił. :D

Awatar użytkownika

Prędzej by wody dolał niż worki z piaskiem przerzucał. :lol:
Może ktoś z was się orientuje kto i jak skorzysta/ł na sztucznym wywołaniu powodzi? Nie oglądam TV więc nie wiem za bardzo, czy to ma jakieś polityczne skutki?

Na tym właśnie polega pułapka posługiwania się słowami – odrzekł z przekonaniem. – One zawsze sprawiają, że czujemy się oświeceni, ale kiedy zwracamy się ku rzeczywistości, za każdym razem nas zawodzą. W końcu stajemy twarzą w twarz ze światem tacy sami jak zwykle, nieoświeceni.
Fragment książki: "Opowieści o mocy" - Carlos Castaneda

W mojej miejscowości, ekspertyza wałów jaką przeprowadziło wojsko, która stwierdzała że jeśli wzmocnić wał, który zaczynał przepuszczać wodę, wzmocni się workami z piaskiem, to sytuacja jest do opanowania.
No i nastąpiło pospolite ruszenie. Dzieci, młodzież, dorośli, wszyscy złapali za łopaty, ciężarówki dowoziły piach, ludziska pakowali go do worów, a ciężarówki dowoziły do wału, który zaczęto wzmacniać. Napełniono 16.000 worków z piaskiem, ludzie byli zjednoczeni, skupieni, uśmiechnięci, i dawali z siebie wszystko, szkoda że takie obrazki ogląda się tylko w obliczu jakiejś klęski, która zagraża większej grupie ludzi.
Oczywiście sytuację opanowano, ludzie mieli chyba tylko jedną myśl w głowie... SŁOŃCE... pogoda zrobiła się wspaniała, widok niezwykły, serce rosło i Dusza się radowała, kiedy się na to patrzyło... ale od wczoraj już latają samoloty i rozpylają...

Pozdrawiam serdecznie :uścisk:

siedzę tuz przy oknie w centrum Poznania i powiem Wam tak:

około godziny temu na piękne niebo nadciągnęły stalowoszare chmury i zaczęło padać. chmury były nisko i wydawały się ciągnąć w nieskończoność. minęło jakies poł godzinki i mamy bezchmurny błękit poprzecinamy smugami. niech mi ktoś powie, że tak sie pogoda zachowuje w sposób naturalny! nie jesteśmy w górach, gdzie burza przychodzi w ciągu pół godziny. i nie jest Lipiec...

Awatar użytkownika

koleżanko z Poznania :) właśnie miałem dzwonić pytać znajomego z Poznania jak sytuacja u niego wygląda a tu mam odpowiedź, co do zaobserwowanych zjawisk w lubuskim tak samo wstaję 6 rano błękit, ósma już chmury i od 10 pada :(. Pozdrawiam

Tak samo w pomorskiem :) (okolice Władysławowa)

w Poznaniu przeszła przed chwilą burza, zagrzmiało, spadło trochę deszczu, a teraz gigantyczna ołowiana chmura przesuwa się i za nią znów niebo bez skazy. za moim oknem teraz idealnie pół nieba czarne, a pół błękitne. ciekawe.

Dziś z kolei potężnie wieje.Teraz czas na huragany. :(

i niestety trąby powietrzne...

Awatar użytkownika

Najnowsze prognozy na następny tydzień nie dają większej szansy na uniknięcie
powtórki z gwałtownego wzbierania rzek.
W województwie opolskim, śląskim i małopolskim opady w następnych dniach będą
najbardziej intensywne i mogą do czwartku (3.06) osiągnąć łączną
sumę ponad 150 litrów na metr kwadratowy ziemi, co jest porównywalne
z obfitością opadów sprzed dwóch tygodni.
prognozy:
Model ECMWF: http://www.gfspl.rootnode.net/ecmwfpl/RRRR/48
Model GFS http://www.gfspl.rootnode.net/baza/prognoza.php
radar burzowy http://www.pogodynka.pl/radary10/radary10.php

z tym że teraz temat powinien się nazywac po prostu 'powódź w Polsce', bo nie tylko na południu nas zalało...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC [letni]