Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 20 sty 2020, 9:54

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

POWIĘKSZANIE POLA – POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI
Praktyka opera się na wizualizacji i pełnym wchodzeniem całym sobą w proces treningowy.

Działanie i prowadzenie praktyki możemy określić słowami:
„od czego wyjdziesz – do tego wrócisz.”
Tego typu sformułowania używał podczas podobnych ćwiczeń Mistrz Zen Seung Sahn, Mistrz Dharmy (JiDo Poep Sa) Myongoh.

Dowolna pozycja wyjściowa, i po kolei wyobrażamy sobie, że jesteśmy wielcy jak:
• pokój
• dom
• miasto
• państwo
• Ziemia
• „do księżyca”
• układ słoneczny
• galaktyka
• wszechświat
bez granic przebywamy w tym stanie dłuższą chwilę
• wszechświat
• układ słoneczny
• „do księżyca”
• Ziemia
• państwo
• miasto
• dom
• pokój
• nasze ciało

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 05 lut 2010, 23:03 
VIP Member
Awatar

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

MOZNA COS WIECEJ NA TEN TEMAT,CO DAJE TO CWICZENIE?I CZY TY CWICZYŁES I EFEKTY...?

wolność=OBSERWACJA SWOJEGO UMYSŁU

NIE JEST WAŻNE CO SIĘ DZIEJE NA ŚWIECIE-ważne jest to jak ty to odbierasz, jak i do czego używasz

Hakun pisze:
POWIĘKSZANIE POLA – POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI
Praktyka opera się na wizualizacji i pełnym wchodzeniem całym sobą w proces treningowy.

Działanie i prowadzenie praktyki możemy określić słowami:
„od czego wyjdziesz – do tego wrócisz.”
Tego typu sformułowania używał podczas podobnych ćwiczeń Mistrz Zen Seung Sahn, Mistrz Dharmy (JiDo Poep Sa) Myongoh.

Dowolna pozycja wyjściowa, i po kolei wyobrażamy sobie, że jesteśmy wielcy jak:
• pokój
• dom
• miasto
• państwo
• Ziemia
• „do księżyca”
• układ słoneczny
• galaktyka
• wszechświat
bez granic przebywamy w tym stanie dłuższą chwilę
• wszechświat
• układ słoneczny
• „do księżyca”
• Ziemia
• państwo
• miasto
• dom
• pokój
• nasze ciało

Wiesz hakun az mnie jezyk swiezbi zeby sie wypowiedziec na temat tej wizualzacji i .... ale ehhh... swieta ida i wielu wygladalo Cie jako mesjasza wiec odpuscze sobie....

Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

To na prawdę bardzo fajna, ciekawa i niesamowita w odczuciu podróż ^^
Hakun to opisał trochę technicznie, ja się postaram po swojemu - bardziej może bajkowo ;)

Zabawa jest iście królewska i zabiera na wycieczkę, która może wywrócić nam w głowie ^^
Ja dodatkowo lubię polecieć w drugą stronę, ku skali mikro, dla objęcia większego obrazu, dla zobaczenia jeszcze większego kontrastu.

Czym jesteśmy, jeśli nie świadomością?
Czym różni się doświadczenie od jego wyobrażenia?
To, co potrafi zrodzić się w naszej głowie, jest rzeczywistością - być może nieco innego formatu, nieco innej twardości, ale to tak na prawdę zależy od nas i naszej wyobraźni, czy świat w głowie, będzie ustępował temu na zewnątrz ;) Jeśli jesteśmy świadomością, to jesteśmy też tym, co potrafimy sobie wyobrazić, co potrafimy objąć :zęby: Więc idźmy na tę wycieczkę i zobaczmy co z tego wyjdzie 8-)

Zaczynając od miejsca w którym jesteśmy, czy to w pokoju, czy w parku, czy w samochodzie, wyobraźmy sobie, jak nasze granice rozciągają się poza ciało fizyczne, jak ogarniają pomieszczenie, blok, ulicę, jak rośnie niczym bańka mydlana dotykając i obejmując drzewa, trawę, wszystkie przedmioty, ludzi i zwierzęta - patrzmy na to wszystko z perspektywy tej bańki, poczujmy wszystkie te elementy w sobie. Nie spieszmy się z podróżą, póki nie odczujemy najlepiej jak potrafimy, tego wszystkiego.
Idźmy dalej, kiedy już poczujemy się pewnie w takim rozmiarze ;) rośnijmy dalej, obejmując osiedle, miasto, kraj, kontynent, by wreszcie objąć całą planetę, by poczuć ją całym sobą, jako żywe serce w swoim sercu... Lećmy dalej obejmując księżyc i kolejne planety, dotykając Słońca i jego najdalszych podopiecznych, rośnijmy daleko poza, patrząc jak stają się one wszystkie maleńką cząstką nas samych, płyńmy przez nieprzebraną pustkę i poczujmy jej energię i nieskończony potencjał możliwości, obejmujmy kolejne gwiazdy, rozrastając się po naszej galaktyce, zobaczmy nieprzeliczone roje gwiazd, nieprzeliczone roje życia i energii, które wypełniają i otaczają - to wszystko jest w Tobie !

Dotknij serca galaktyki i obejmij ją sobą całą - popatrz stąd na siebie, maleńkiego na maciupeńkim pyłku kosmosu - popatrz z dołu na siebie obejmującego całą galaktykę - poczuj to ! Bądź w tym odczuciu i bądź tym odczuciem.

Kiedy uznasz, że czas iść w dalszą drogę, rośnij dalej, tak by nasza galaktyka stała się jedynie punkcikiem w twoim wnętrzu i obejmuj inne punkciki - równie wielkie i nieprzebrane, jak ten pierwszy, równie pełne i nieskończone, choć przecież zaledwie wielkości kropeczki. Spójrz na ten rój iskierek, które są teraz w Tobie i poczuj nieskończoność każdego z nich - popatrz na siebie, na swoje ciało, prześwietl je oczyma wyobraźni i zobacz jego organy - każdy z nich składa się z tysięcy-tysięcy komórek, każdy z nich jest indywidualnym światem - zobacz je w sobie, jako żywe istoty, każdego z osobna i w połączeniu z całą resztą. Zobacz ich komórki, maleńkie aglomeracje z elektrowniami, fabrykami, szlakami komunikacyjnymi, miejscami składowania odpadów i centrami informatycznymi - zobacz ich miejską strukturę i pośpiech z jakim żyją - jak nasze zwykłe miasta ! Zobacz różnorodne molekuły i cząsteczki, przemierzające ŚWIADOMIE szlaki komunikacyjne, by dotrzeć w odpowiednie miejsce, by spotkać się z innymi, z którymi mają współpracować i tworzyć to, czego wymaga miasto. Zobacz olbrzymie centrum, jądro, w którym znajduje się olbrzymia (jak na tę skalę ;) ) cząsteczka DNA, pozwijana w włóknie 100 000 razy cieńszym od włosa, a przy tym długim (po rozwinięciu) na około 1,5 metra ! I w każdej z bilionów komórek twego ciała jest ta cudowna cząsteczka, przechowująca informacje o całym twoim ciele, a być może i czymś więcej, o czym nie zdajemy sobie sprawy. Zobacz mnogość komórek w sobie, niczym galaktyk w przestrzeni, którą objęłaś, zobacz mnogość cząsteczek w każdej z komórek, niczym gwiazd w każdej z galaktyk. Zobacz nieprzeliczoną nieprzeliczoność atomów w swoim ciele, niczym gwiazd i planet, w przestrzeni kosmosu, którą ogarniasz i popatrz na każdy z nich z bliska...

Gdy wnikasz do wnętrza atomu - co tam widzisz? jak wielkie stają się te przestrzenie, w których teraz jesteś? Gdyby jądro atomu było wielkości główki od szpilki, jego granice sięgały by promieniem około 100 metrów ! Spójrz ile tu pustej przestrzeni ! Kipiącej energią i możliwościami, wypełnionej jedynie kilkoma elektronami, z których każdy jest jeszcze tysiące razy mniejszy od jądra ! Poruszające się z zawrotną prędkością, porównywalną do prędkości światła, ale w tak maleńkiej skali, zdają się wypełniać całą tę przestrzeń, choć nie złapiesz ich w żadnym konkretnym miejscu, można powiedzieć, że są w każdym z nich. I w momencie, kiedy w jakimś miejscu pojawia się jeden z nich, niczym błysk pioruna, tylko miliony milionów razy szybszy, powstaje w tym miejscu wszechświat z galaktykami, gwiazdami, planetami i życiem na nich i odbywa się tam cała trwająca miliardy lat ewolucja ciał i świadomości, ze wszystkimi jej pozytywnymi i negatywnymi aspektami i wszystkim wszystkim, co się z tym wiąże i wiązać musi, i zapadają się te wszechświaty z powrotem w niebyt, gdy elektron jest już gdzie indziej, po upływie milionowej części milionowego ułamka błysku pioruna... i we wszystkich innych miejscach, w których się pojawi, powtarzając ten proces biliony razy w ciągu każdej sekundy i to tylko w jednym atomie... których są biliony w każdej komórce Twojego ciała... których są biliony w całym Twoim ciele... których są biliony na całej planecie (łącznie ze zwierzątkami itp), których są biliony bilionów bilionów w skrawku wszechświata, który objęłaś lub objąłeś podczas tej podróży...

Spójrz na siebie z perspektywy atomu... spójrz na siebie z perspektywy kosmosu... spójrz na siebie z miejsca, w którym teraz jesteś...
Czy nadal nie widzisz, że to Ty jesteś nieskończoną nieskończonością przemierzającą nieskończoności?

phpBB [video]

trzysz - to specjalnie dla Ciebie pomimo ze palce na klawiatorze cieszkie sa.
Ta wizualizacja jest stara jak swiat , do nikad Cie nie zaprowadzi. Hakun daja recepte w tym temacie , ale sam nie jest autoerm cwiczenia tylko wkeil cos co uzurpuje sobie....

Master of the Ninth Arch * 13th Degree
Awatar użytkownika

pbsoft
Nie zgodzę się, praktykuję to niekiedy i naprawdę nie widzę niczego złego w próbowaniu tej techniki.
Ja rozumiem Cie, masz swoje jasne zdanie, ale zaczynasz naprawdę robić wszędzie zamęt nawet tu. Wrzuć na luz delikatnie :so:
Rzuć jakieś fajne techniki, to ocenię i obadam czy skuteczniejsze niż polecane przez Hakuna w tym dziale, nie chodzi konkretnie o to w temacie.

Andromedan pisze:
pbsoft
Nie zgodzę się, praktykuję to niekiedy i naprawdę nie widzę niczego złego w próbowaniu tej techniki.
Ja rozumiem Cie, masz swoje jasne zdanie, ale zaczynasz naprawdę robić wszędzie zamęt nawet tu. Wrzuć na luz delikatnie :so:
Rzuć jakieś fajne techniki, to ocenię i obadam czy skuteczniejsze niż polecane przez Hakuna w tym dziale, nie chodzi konkretnie o to w temacie.

Nie jestem od zniewolenia , lubie bardziej wyzwalac na swoj wlasny sopsob.
Przeciez ta praktyka ktora zpodal hakun nie ma nic wsplnego z wlaczaniem umyslu.
Ps. Za nauczanie - pobiram oplaty.

Awatar użytkownika

Jeżeli ktoś się z kimś dzieli to jest rodzaj zniewolenia ? Już ja Ciebie nie rozumiem ponownie :D ale i tak próbuję.
Praktyka która jest opisana pochodzi od Mistrza Zen Seung Sahn, Mistrza Dharmy (JiDo Poep Sa) Myongoh.
Myślę że to prosta reguła w tym ćwiczeniu. Masz wyobrazić sobie, że jesteś Wszechświatem, oczywiście w odpowiednim stanie umysłu. Co jest tu nie zrozumiałe ? Skoro jesteśmy częścią Wszechświata, a nawet Wszechświatem to jest to jak najbardziej jakaś forma ćwiczenia świadomości.

Awatar użytkownika

Nic nie daje?
No ja podziwiam ludzi, którzy są w stanie to zobaczyć i nadal nic nie widzieć :hi hi:
:spoko:

a że nie Hakunowe, to oczywista oczywistość, tylko co to zmienia?
Gdzieś w tym dziale było napisane "tylko własne techniki treningu"? ;)

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

A czy można to robic przy akompaniamencie muzyki? i na świeżym powietrzu pod gołym pełnym gwiazd niebem? bo tak się często w nocy relekasuje (w lato) i troche nie rozumiem pojęcia "pozycja wyjsciowa" I mała ciekawostka, podobno ludzie którzy zażywają dxm (narkotyk w tabletkach na kaszel) po zażyciu wielkiej ilosci i osiągnięciu tzw plateau3 mają odczucie że właśnie implodują do rozmiaru atomu i jest to okropnie rzeczywiste!

@trzysz

Pięknie to opisałeś. Ja odczuwam to jako przenikanie, wnikanie, zlewanie się w całość, zamazanie granic,
jednolitość esencji i .........ciszę.

Po tych doświadczeniach inaczej patrzę na drugiego człowieka i na krzesło też, czuję tam cząstkę siebie pozostawioną .......albo odkrytą, tam już od dawna istniejącą.

Pomaga mi to przekroczyć swój strach przed drugim człowiekiem, iluzją jego "inności".

Już jakiś czas tego nie praktykowałam.........i z chęcią do tego powrócę.

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

pbsoft pisze:
Hakun daja recepte w tym temacie , ale sam nie jest autoerm cwiczenia tylko wkeil cos co uzurpuje sobie....

W którym miejscu piszę, że jestem autorem tego ćwiczenia?
DEZINFORMACJA
http://davidicke.pl/forum/dezinformacja-t2443.html

Pasuje to do działu dezinformacji - brak podawania źródeł
i wyciąganie pochopnych wniosków nie na temat :)

Analogicznie - co może sugerować autora praktyki:
Hakun pisze:

==========================================================

pbsoft pisze:
Ta wizualizacja jest stara jak swiat , do nikad Cie nie zaprowadzi.

Jako autorytet w dziedzinie wyłączania myślenia - pracy z umysłem sprzed myślenia
powiedz proszę - jakie masz PRAKTYCZNE DOŚWIADCZENIE, w pracy z takimi ćwiczeniami
i na jakiej podstawie sądzisz - że nic nie dają - "do nikąd prowadzą"?

Tak się składa że nauczyciele zen podają to ćwiczenie i mając za sobą przeszło
30 lat praktyki i więcej niektórzy - wiedzą w PRAKTYCE jak to działa...

DEZINFORMACJA
http://davidicke.pl/forum/dezinformacja-t2443.html
Jakoś ponownie mi to pasuje do panelu.
Skoro wyłączanie umysł daje możliwość unikania wg oświeconych mistrzów
wszelkiej manipulacji - to po co by kogokolwiek od tego odwodzić? hm...?

Może po to żeby wytrącić mu z ręki narzędzie do unikania manipulacji nim?

Awatar użytkownika

pbsoft pisze:
Andromedan pisze:
pbsoft
Ps. Za nauczanie - pobiram oplaty.

Po przeczytaniu dwóch twoich postów pod adresem Hakuna chciałem Ci napisać, że najwyraźniej boli Cię to, że ktoś po prostu pisze otwarcie o tym, za co inni biorą lub chcieliby brać pieniądze...

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

????? szok. byłam święcie przekonana że to moja autorska technika :D
tylko u mnie idzie sprintem - ciało-pokój-ziemia-kosmos

heh.tak czy siak.świetnie działa przy stresie....dołach..lękach.jakiś zachwianiach emocjonalnych itp pięknie stawia do energetycznego pionu
polecam!

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Bardzo ciekawa technika.

Taka ciekawostka. Jako dziecko (zreszta do tej pory czesto mam tak spontanicznie w momencie, gdy jestem totalnie zrelaksowana) czesto siedzac wlasnie w pokoju mialam takie nagle poczucie, jakbym nie miala ciala i wypelniala soba przestrzen od jednego do drugiego rogu pomieszczenia.

Takie poczucie, hm... moze nie wielkosci, ale bycia ta cala przestrzenia. Tak spontanicznie, moznaby rzec z automata... szlo to.

Technika również jest mi znana. Od czasu do czasu, w deszczową pogodę późnym wieczorem miewam samoczynne "porywy" i wręcz rozlewam się na przestrzeń wokół mnie. Nie wiem od czego konkretnie to zależy - od samopoczucia, czystego nieba, ozonu... Ale wg. moich odczuć trzeba umiejętnie korzystać z takich treningów. Zbyt intensywne czucie zbyt dużego obszaru powodowało u mnie swego rodzaju "spadek energetyczny", zmęczenie duchowe - nie wiem jak to określić.

Fellow Craft * 2nd Degree

Hakun. POWIĘKSZANIE POLA – POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI
Można i tak, nie zaprzeczam. Ale ja sobie tako kombinuję jako ten góral, co to mu....
Ktoś nam opowiadał, że za górami, za lasami, jest zaczarowany zamek z zamkniętą w wieży cudownej urody i mądrości Księżniczką. Podobno zwą ją WIEDZA. Tedy ruszamy. Którędy? Tego nie powiedziano, więc każdy rusza swoją drogą, raczej ścieżynką. Czasem napotkany człek wskaże właściwy wg niego kierunek, skręcamy więc. Potem inny tubylec pokazuje nowy trop - skręcamy, wciąż idąc i idąc. Jedno jest pewne – oddalamy się od dotychczasowości. Co ciekawe, każdy obrał inną drogę a jednak wszyscy przybliżają się do owej wieży. I nie zniechęceni idą, wielu rozkoszuje się już samą podróżą.
Z mojej płaszczyzny; czego ja nie próbowałem, każda z technik coś maleńkiego zostawiała we mnie. Były, są; medytacja, afirmacja, wizualizacja i mnóstwo innych acji, holograficzna świadomość planety i atomu, bywam w ciszy bezumysłu i podróżuję w chaosie (niestety, wprost proporcjonalnym do przebytych wiorst mojej drogi). Techniki kahunów i Indian Yaqui. Trochę z buddyzmu i trochę z rodzimego pogaństwa.
Każda z tych ścieżek, już zarzucona lub kontynuowana, przybliża mnie do Księżniczki. Jestem już bardzo odległy od siebie dawnego, jakże wiele więcej ogarniam. Nie odnoszę się do opinii nt prezentowanej techniki powiększania pola. To tylko jedna z dróg. Dróg osobistego rozwoju.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree

sam jesteś Księżniczką.

w epoce gender i to mozliwe

Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Marzyciel Nierealny pisze:
Trochę z buddyzmu i trochę z rodzimego pogaństwa.

Trochę powierć sobie dziurę pod studnie.
I trochę tu, tam, siam.
Tak po metr no może dwa.

Jak zsumujesz 100 odwiertów po 2 metry,
będzie 200, i jest większa szansa na dotarcie do wody.

Jest wielu turystów.
A ilu praktyków?

Gdziekolwiek - trzeba posiedzieć dłużej, przegryźć się głębiej.
Cokolwiek to za droga, trening praktyka.

Trochę to może być za mało. Przez chwilę...
Trochę jedz, z 1-2 dni, i przestań.
Obserwuj wyniki.

Jak chcesz szybciej, to pooddychaj trochę.
I po minucie przestać. Popatrz jak długo pociągniesz...

Holograficzna analogia konstrukcji wszechświata
i współwystępowania wszech-zjawisk.

Może trochę dłużej i trochę mniej po łepkach.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]