Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 01 cze 2020, 18:14

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 wrz 2013, 13:13 
Ale sam musisz przyznać levibc , że fakty rodzą domysły kiedy nie dają jasnej odpowiedzi.
I wokół takich informacji tworzą się różne nastroje i tyle ich bedzie ile ludzi czytających.

Ja 10 lat temu dawałem USA 5 lat na bankructwo od kiedy oddali Chinom cała wędkę razem z robakiem.

Na razie można tylko spekulować czy ruchy FEMA to środki zaradcze do pomocy obywatelom czy może do obrony (władzy) przed tymi obywatelami (stan wojenny)?

Ale dzisiaj jestem trochę mądrzejszy i wiem, że o bankructwie nie dowiem się z telewizji.

Także robisz tutaj kawał dobrej roboty więc czytać i nie wchodzić w głupie dyskusje.

NiktuNa górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 27 wrz 2013, 13:13 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 27 wrz 2013, 15:27 
Cytuj:
- Zapasy pozostają, szczepionki pozostaje
- Amunicja pozostaje,
- Broń pozostaje, procedury też pozostają
- Szkolenie pozostaje
- Pozostaje też fakt transferu olbrzymich ilości zasobów i dozbrajania służb takich jak DepartamentBezpieczeństwa Krajowego.
- Pozostają faktem takie dokumenty jakie wkleiłem wyżej.
- Pozostaje faktem rosnąca brutalność Policji w stanach która używa coraz więcej siły.
- Pozostaje faktem próby zamachu na drugą poprawkę w konstytucji
- Pozostają faktem rosnące niepokoje społeczne
- Pozostaje faktem coraz częsta obecność Wojska na ulicach.

Myślę że większość tego co wymieniłeś to i tak od zawsze się działo/było organizowane/ulepszane/gromadzone itp. przez tych psychopatów tylko pod przykrywką teraz się z tym obnoszą aby wprowadzać strach i zamęt u ludzi.Na górę
   
 
 
Post: 27 wrz 2013, 16:48 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Myślę że większość tego co wymieniłeś to i tak od zawsze się działo/było organizowane/ulepszane/gromadzone itp. przez tych psychopatów tylko pod przykrywką teraz się z tym obnoszą aby wprowadzać strach i zamęt u ludzi.


A no, tu się zgadzam. Jednak co innego jest składować broń i amunicję w jakimś magazynie na pustyni w razie jakieś ewentualności a co innego zacząć w nią wyposażać.

Jakoś musi się to zacząć a zasoby które oni zbierają i prawa jakie sobie przyznają z roku na rok nie idą w piach. Przyczyny mogą być znane nawet od 10 lat, ale konsekwencję już nie bardzo.
Bo kiedy mogą to się zbroją, a jest to kraj w którym 70 miliardów dolarów przeznaczanych jest na system penitencjarny (Więźienia) Wsadza się tam najwięcej ludzi do więzień na całym świecie. Te statystyki rosną. Nie są to głupie historie i sianie paniki.

Powtarzam jeszcze raz, Temat jest o wzmożonej aktywności tych instytucji na przestrzeni roku.
NIE MA ZA ZADANIA utwierdzać nikogo, że w USA szykuje coś w przeciągu najbliższych dni, monitoruję tylko aktywność i staram się wrzucać rzetelne dane. Nawet jeśli nic nie miało by się wydarzyć to z miesiąca na miesiąc powoli i systematycznie zaostrza się tam sytuacja. Choć faktem jest, że niektóre ruchy są znaczące i podejrzane. Departament Bezpieczeństwa Krajowego nie istniał jeszcze 10 lat temu. Obecnie ma budżet w wysokości ponad 50 miliardów to około 1/3 tego co marynarka wojenna. Wszędzie tnie się koszty a tego typu instytucję zbroją na potęgę, mnie to po prostu cholernie dziwi, może was nie.

phpBB [video]


Można sobie posłuchać o czym głośno mówi wiele osób którzy pracują lub pracowali dla wojska. Nie jest to żadna tajemnica. Można sobie np posłuchać tego pułkownika z Marines który jest na filmie na samym początku. Bazuje też na tym co mówi znajomy z US i jakie są nastroje społeczne. Nie nazywajmy tego "sianiem paniki" bo wtedy każde przekazywanie tego typu informacji jest bezcelowe.
Jeśli ktoś się boi to niech po prostu tego nie czyta i problem z głowy. Jeśli dla kogoś głupimi historiami są szeregi działań, poparte faktami i dokumentami to w takim razie co jest mądre ? W kółko gadanie o channelingach i wklejaniu tych samych youtubów po raz 10 albo wałkowanie Nibiru ? Niech ktoś mi wytłumaczy bo tego nie qumam :?

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 27 wrz 2013, 17:01 
Cytuj:
Wszędzie tnie się koszty a tego typu instytucję zbroją na potęgę, mnie to po prostu cholernie dziwi, może was nie.

Dlatego że psychopaci się boją i się zbroją bo wiedzą że nadchodzi kres kreowania ich fałszywej rzeczywistości.
Cytuj:
W kółko gadanie o channelingach i wklejaniu tych samych youtubów po raz 10 albo wałkowanie Nibiru ?

Może dlatego że wiara w channeligi i youtuby daje ludziom nadzieję na lepsze jutro? Bo chcieli by żyć w takich rzeczywistościach opartych na light and love jak to ująłeś? Ja już osobiście jestem tak osłabiony momentami tym co czytam o różnych kwestiach w których ludzi się upadla i niszczy każdy aspekt naszego otoczenia że czasami mi się żyć odechciewa i brzydzę się że jestem tego samego gatunku co ci psychopaci. A przecież moglibyśmy żyć jak w raju na tej planecie, gdyby dać ludziom wszystkie pomysły technologie metody leczenia które zostały wymyślone w przeciągu ostatnich lat.

P.S. A że Nibiru to bzdura to już mamy dowody na to.Na górę
   
 
 
Post: 28 wrz 2013, 15:24 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
Cytuj:
Może dlatego że wiara w channeligi i youtuby daje ludziom nadzieję na lepsze jutro? Bo chcieli by żyć w takich rzeczywistościach opartych na light and love jak to ująłeś? Ja już osobiście jestem tak osłabiony momentami tym co czytam o różnych kwestiach w których ludzi się upadla i niszczy każdy aspekt naszego otoczenia że czasami mi się żyć odechciewa i brzydzę się że jestem tego samego gatunku co ci psychopaci.


Dokładnie tak jest skurg. I właśnie na tym to polega destrukcyjność tego typu zjawisk. Żerowanie na nadziei, sączenie jadu do umysłów, szeptów które w kółko powtarzają słodkie słówa. Bo tak się wykorzystuje ludzkie słabości "To już za chwilę", "To już ten czas !", "Jesteście już bardzo blisko" Powolne zatapianie się w iluzji i kłamstwie. Jeśli czytamy książkę to wiemy, że to bajka, odkładamy i wracamy do rzeczywistości. Tutaj tego nie ma, żyjemy w bajce i nadziej która zapewnia nas o wspaniałych osiągnięciach, karmi nadziejami na lepsze jutro, opowiada się o zwycięstwach i nowych krokach jakie zostały poczynione ku świetlistemu celowi. I na tym to polega...to trzyma ludzi jak narkotyk, jak niekończąca się opowieść o dzielnych rycerzach i złych smokach. Powstrzymuje i każe czekać i czekać i czekać. A my się dowiadujemy, że został otwarty galaktyczny portal (znowu) który jest kolejnym milowym krokiem zwycięstwa światła nad ciemnością. Tylko co z tego wynika ? Noo...niewiele, ale właśnie na tym polega oszustwo i manipulacja. Najlepiej to nie czytać "złych wiadomości" "nie emanować strachem" i odciąć się od wszystkich złych rzeczy i czekać na następny odcinek walki ze smokami. Tylko jak bardzo musi dziać się źle by ludzie zauważyli mechanizmy tej manipulacji ? Poza formą ten serial nie różni się tak bardzo od serialu pod tytułem polityka na "TVN 24" ma tylko inną oprawę, ale mechanizmy są identyczne "YES WE CAN !". Przynajmniej ja tak to widzę bo od ponad dwóch lat nie podają żadnych wartościowych informacji

A tymczasem małe uzupełnienie do postu Crytologicon'a.

phpBB [video]


Zerknijmy na coś o czym warto sobie powiedzieć. Artykuł na The New York Times
Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk wezmą udział w symulacji "położenia" sieci energetycznej.
Wszystko będzie miało miejsce 13-14 Listopada.

The New York Times pisze:
This is why thousands of utility workers, business executives, National Guard officers, F.B.I. antiterrorism experts and officials from government agencies in the United States, Canada and Mexico are preparing for an emergency drill in November that will simulate physical attacks and cyberattacks that could take down large sections of the power grid.


To dlatego tysiące robotników, Szefów spółek, Gwardii Narodowej, F.B.I ekspertów antyterrorystycznych z agencji rządowych w USA, Kanadzie i Meksyku przygotowują się do próbnego alarmu i zdarzeń mających mieć miejsce w listopadzie, które będą symulacją ataku i cyberataku które mogły by położyć dużą część infrastruktury energetycznej.

The New York Times pisze:
One goal of the drill, called GridEx II, is to explore how governments would react as the loss of the grid crippled the supply chain for everyday necessities.


Jedynym celem pozorowanego alarmu, który nosi nazwę GridEx II jest zdobycie wiedzy jak rząd zachowa się w przypadku sparaliżowania sieci łańcucha dostaw artykułów pierwszej potrzeby.

The New York Times pisze:
One example, organizers say, is a substation break-in that officials initially think is an attempt to steal copper. But instead, the intruder uses a USB drive to upload a virus into a computer network.


Jeden przykład, opowiada organizator jest włamanie na teren podstacji gdzie pracownicy na początku myślą, że jest to próba kradzieży miedzy. Ale zamiast tego, intruz posługuje się pendrivem by załadować wirus do sieci komputerowej.

The New York Times pisze:
That expertise involves running 5,800 major power plants and 450,000 miles of high-voltage transmission lines, monitored and controlled by a staggering mix of devices installed over decades. Some utilities use their own antique computer protocols and are probably safe from hacking — what the industry calls “security through obscurity.”


Ekspertyza bierze pod uwagę 5.800 głównych elektrowni i 450.000 mil (724.2048 kilometrów) linii przesyłowych o wysokim napięciu, monitorowanych przez oszałamiające połączenie urządzeń które zainstalowane zostały ponad dekadę temu. Niektóre z narzędzi używają własnych antycznych protokołów informatycznych i są prawdopodobnie bezpieczne na wypadek hackingu. Branża nazywa to " Bezpieczeństwem poprzez zaciemnienie"

Tu akurat z tym się nie zgodzę, jeśli to są stare urządzenia i bardzo stare protokoły to bardzo możliwe, że włamać się do ich jest dziecinnie prosto. Mogą nie szyfrować ruchu a hasła być trzymane gdzieś w pliku otwartym tekstem. Może to być równie dobrze Telnet albo inne archaiczne rozwiązanie.

Good :hura: To teraz sprawdźmy sobie dokumenty. Wchodzimy na https://www.signup4.net/public/ap.aspx? ... 13E&OID=50 Wita nas bardzo ładna strona gdzie pod spodem piszę.
Cytuj:
"This is a simulated exercise to practice crisis response and information sharing.  No real power outages will occur due to this exercise"

Że są to tylko ćwiczenia w celu by umiejętności reagowania w czasie kryzysu i usprawnienia komunikacji. I Czytamy, że nie będzie żadnego spadku zasilania w czasie ćwiczeń.

Wchodzimy sobie na Dokumenty. W Zasadzie nie ma w nich nic ciekawego. Są to głównie proste biuletyny informacyjne. W dokumencie GridEx II Recruitment Deck na stronie nr 4 można zobaczyć czym różni się GridEx II od GridEx I który miał miejsce w roku 2011 ,z czego większość obywateli zdaje się nie była w ogóle świadoma. Na stornie 5 mamy poszczególne etapy i daty wdrożeń, tak się szczęśliwie złożyło, że etap finalnych przygotowań wypada 1 Października. Natomiast w dokumencie GridEx II Participating Organizations_09272013 można sobie poczytać listę organizacji i departamentów które biorą udział w ćwiczeniach.

Warto przypomnieć, że różnego rodzaju departamenty dość często przeprowadzają tego typu szkolenia i ćwiczenia. Jak szkolenia Cyber Strom które mają miejsce cyklicznie od 2006
i są organizowane przez DHS http://www.dhs.gov/cyber-storm-securing-cyber-space
W tym roku miała już czwarta tego typu edycja. Potencjalnie stan wyjątkowy może zostać wprowadzony kiedy coś wymknie im się spod kontroli, ludzie zaczną masowo panikować nie mając świadomości, że to tylko ćwiczenia, lub ktoś mógł by wykorzystać sytuacje by naprawdę zrobić coś niedobrego wprowadzając zamieszanie.

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 wrz 2013, 16:11 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 maja 2010, 14:47
Posty: 81
Lokalizacja: Polandia
Płeć: mężczyzna
Podobne "ćwiczenia" były organizowane dla operatorów w wieżach kontroli lotów i pilotów myśliwców przed atakami z 11 września (9/11) na WTC. Tych ćwiczeń było tak dużo, że ludki były totalnie zdezorientowane i nie potrafiły wyczaić, gdy w tym samym czasie odbywała się akcja, która już nie była symulacją. Warto byłoby wziąć pod uwagę taki scenariusz także i tym razem. Ktoś może myśleć, że to tylko symulacja ataku na sieć energetyczną, a w międzyczasie przeprowadzany będzie prawdziwy atak pod fałszywą flagą.

_________________
It's easy to believe it when you don't understand...Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 28 wrz 2013, 17:44 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
Kilka informacji odnośnie potencjalnego zagrożenia atakiem nuklearnych

Infowars.com pisze:
Senator Lindsay Graham has warned South Carolinians about the threat of a ‘terrorist nuclear attack’ on the same day that our exclusive high level military intel revealed to us that nuclear warheads were being shipped to South Carolina from a major Texas airforce base under an ‘off the record’ black ops transfer.


Senator Lindsay Graham ostrzegł mieszkańców południowej Karoliny o zagrożeniu "Nuklearnym atakiem terrorystycznym" tego samego dnia nasze czołowe wysoko postawione źródło wywiadu ujawniło, że głowice nuklearne zostały przetransportowane do południowej Karoliny z głównej bazie w Teksasie, nieoficjalnie i poza jakimkolwiek protokołem. Transfer black ops.

http://www.infowars.com/sen-graham-warn ... ke-report/
http://charlotte.cbslocal.com/2013/09/0 ... on-harbor/

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]


Telefon do bazy Dyess w Teksasie

Cytuj:
In order to find more answers, I confronted Dyess Air Force base. Surprisingly, when I inquired about ‘transfers’ from the base, the representative told me that she could not comment on ‘weapons transfers’. Remember, I never said a single word about weapons. In fact, it’d be much more likely I was talking about personnel transfers. You can see the entire call yourself below:


By dowiedzieć się o więcej informacji, Skontaktowałem się z Dyess bazą sił powietrznych. Niespodziewanie kiedy dociekałem w temacie "transferu" z bazy, przedstawiciel powiedział, że nie może komentować tematu "Transferu Broni" Pamiętajcie, nigdy nie wspomniałem ani jednym słowem na temat broni. W rzeczywistości, było by bardziej prawdopodobne, że miałem na myśli transfer personelu. Niżej możecie zobaczyć cały przebieg rozmowy telefonicznej.

phpBB [video]


-- 28 wrz 2013, 21:46 --

Do wyżej wymienionych wiadomości dodaje kolejną rzecz, niby nic a może być ważna. Ale nie chce spekulować czy może to mieć coś związek z powyższymi informacjami, zbieżność dat uderza. No i nie często spotyka się coś takiego.

http://hosted.ap.org/dynamic/stories/U/ ... 8-11-25-02

Associated Press pisze:
WASHINGTON (AP) -- The No. 2 officer at the military command in charge of all U.S. nuclear war-fighting forces has been suspended and is under investigation by the Naval Criminal Investigation Command, officials said Saturday.


Osoba numer 2 dowództwa wojskowego odpowiedzialnego i głównodowodząca amerykańskimi siłami jądrowymi została zawieszona i jest przesłuchiwana przez Kryminalne Biuro Śledcze Marynarki Wojennej(NSIC) w kwestiach związanych z hazardem

Associated Press pisze:
The highly unusual action against a high-ranking officer at U.S. Strategic Command was made more than three weeks ago but not publicly announced.


Bardzo nietypowe działanie przeciwko wysokiej rangi oficerowi Dowództwa Strategicznego USA
Zostało dokonane ponad trzy tygodnie temu, lecz nie zostało publicznie ogłoszone.

Associated Press pisze:
Air Force Gen. Robert Kehler, who heads Strategic Command, suspended the deputy commander, Navy Vice Adm. Tim Giardina, from his duties on Sept. 3, according to the command's top spokeswoman, Navy Capt. Pamela Kunze. Giardina is still assigned to the command but is prohibited from performing duties related to nuclear weapons and other issues requiring a security clearance, she said.


Air Force Gen. Robert Kehler , szef Dowództwa Strategicznego , zawiesił zastępce dowódcy marynarki Wiceadmirała Tim'a GIARDINA od obowiązków, 3 września. Zgodnie rzeczniczką najwyższego dowódctwa marynarki kapitana Pamela Kunze, Giardina nadal ma przydział w dowódctwie, ale ma zakaz pełnienia funkcji związanych z bronią nuklearną i innych zadań związanych z poświadczeniem bezpieczeństwa

-- 29 wrz 2013, 16:19 --

Dallas dołączyło to miast którym przydzielono własne MRAP- Mine Resistant Armor Protected Vehicles (Pojazdy opancerzone odporne na miny) To ostatnie miasto między innymi po Ohio i Murfreesboro którym zaczęto dostawiać tego typu pojazdy.
http://blogs.dallasobserver.com/unfairp ... s_very.php

Natomiast Murfreesboro jest małym miastem w stanie Tennessee liczy raptem 86 tyś mieszkańców.
Tym bardziej dziwi fakt, że zakupiono tam tego typu sprzęt. Dziwi mieszkańców

Obrazek
Cytuj:
The Murfreesboro Police Department announced Aug. 21, 2013, that it has obtained a mine-resistant ambush protected vehicle from the U.S. Department of Defense. Officials said they will use it for special operations in Murfreesboro, Tenn.

Oddział Policji w Murfreesboro powiadomił 21 sierpnia iż nabył Pojazd opancerzony odporny na miny od departamentu oborony. Funkcjonariusze powiedzieli, że będzie on użyty do specjalnych operacji na terenie Murfreesboro.

To tak jak by miasto Kalisz kupiło czołg

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 wrz 2013, 18:39 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2012, 3:22
Posty: 52
No dobra, panikara nie jestem, ale dzisiejszy naglowek w mojej lokalnej gazecie mnie z lekka zaniepokoil
"Czy jestes gotowy na kleske zywiolowa"? naturalna, badz stworzona przez czlowieka (manmade)

http://www.poconorecord.com/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130929/NEWS/309290348

1 pazdziernika ma wejsc w zycie "obamacare" wiem, ze republikanie sa bardzo przeciwni temu projektowi, wiec ....... wszystko sie moze zdarzyc.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 wrz 2013, 20:04 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
No niestety ale panowie w kongresie nie mogą się niestety dogadać. I chyba raczej nie chcą.
Z tego co wiem przesunęli program obamacare za rok. Ale Obama może to zawetować, jeśli pakiet ustaw będzie dla niego mało korzystny. Ale nadal z tego co wiem nie ma porozumienia. I specjalnie im się nawet nie spieszy, nawet teraz nie było żadnego specjalnego posiedzenia izby (niedziela).
Zajmą się tym dopiero w Poniedziałek, co tylko może dać jakieś wyobrażenie co tam się dzieje.
Wiec grozi to wstrzymaniem prac rządu a w dłuższej perspektywie poważnymi komplikacjami.
Na pewno sytuacja zaczyna być trochę bardziej napięta niż 2 dni temu. Do wstrzymania prac rządu zostało 9 godziń

Ale nie jestem biegły w sytuacji w jakiej znajdują się Politycznie stany i jak to naprawdę wygląda.
Może jeśli zechcę to lukrecja opowie nam coś więcej z pierwszej ręki :tak: (jak rozumiem, mieszka tam)

Kolejny przetarg z 10 Sierpnia dla (NIH) National Institutes of Health jest Narodowym Instytutem Zdrowia.
To placówka rządowa zajmująca się badaniami medycznymi. Jak sami piszą na stronie składa się z 27 organizacji jak:

-Instytut do spraw nadużyć narkotykowych,
-Instytut Okulistyki,
-Instytut badań nad rakiem.
-Narodowy instytut zdrowia psychicznego.

Zakontraktowali sobie amunicje w którą można by wyposażyć małą armie. Tego tu nie rozumiem, czy Instytut zdrowia ma własną policje ? Jakieś służby porządkowe chroniące tego typu obiekty ? Coś jak u nas SOK (służba ochrony koleji) albo SOL (służba ochrony lotniska) ?

Obrazek

Specyfikacja kontraktu
3116716SOLESOURCE.docx

Cytuj:
Acquisition Purpose and Objectives:

This acquisition is in support of the NIH Police Firearms Training Program to establish safe skillful deployment of new weapons systems and recurring firearms training to maintain and improve marksmanship skills.

Cele i motywacje zakupu:

By zapewnienia wsparcia dla Policyjnego treningu posługiwania się bronią palną. Program ma na celu wprowadzić nowe, bezpieczne i sprawne mechanizmy posługiwania się bronią i cykliczne treningi w celu utrzymania i poprawy umiejętności strzeleckie.

Cytuj:
72,000 rounds of Winchester 9mm 124 gr. FMJ pistol ammunition
(in 144 cases of 500 rounds each)
15,000 rounds of Winchester 9mm 124 gr. JHP Bonded pistol ammunition
(in 30 cases of 500 rounds each)


- 72.000 pocisków Winchester 9mm pakowanych w 144 skrzyń po 500 sztuk każda,
amunicja pełno-płaszczowa
- 15.000 pocisków Winchester 9mm (paczkowana ?) amunicja hollow-point
30 skrzyń każda po 500 sztuk

Cytuj:
Atlantic Tactical supplied these products during the previous 2 years and their performance was acceptable.

Atlanitic Tactical dostarczało te produkty w ciągu dwóch poprzednich lat ich skuteczność/wydajność była zadowalająca.

Czyli skupowali od dwóch różne rzeczy od Atlantic Tactical. Która jest niczym innym jak jednym z największych w US dostarczycielem broni.

Dla mnie to abstrakcja :? to normalne by tego typu instytucje tak się zbroiły ? A to przecież tylko jedna placówka medyczna jakich w stanach są pewnie setki. I Ile takich kontraktów zostało przegapionych kiedyś.

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 wrz 2013, 23:13 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:21
Posty: 117
Płeć: mężczyzna
Wg mnei te dane mało mówią, bez porównania z tym, co było kupowane przez ostatni rok/dwa.
Ilości są ogromne, ale Stany też są ogromne. Nie wiem (być może ktoś z Was posiada taką wiedzę), czy te liczby są czymś oszałamiającym w porównaniu do zakupów/zużycia z ostatnich lat.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 29 wrz 2013, 23:31 
Offline
Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 lis 2012, 3:22
Posty: 52
Levi,
NIH jest instytutem badawczym ( research) podejrzewam, ze maja tam co chronic, jak doczytalam na stronie, maja 96 policjantow, wiec ta ilosc amunicji prawde powiedziawszy nawet mnie przerazila.

Nie wiem dokladnie o co Ci chodzilo z ta sytuacja polityczna, jakbys mogl doprecyzowac.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 2:27 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
lukrecja pisze:
Nie wiem dokladnie o co Ci chodzilo z ta sytuacja polityczna, jakbys mogl doprecyzowac.

Chodziło mi to, że skoro tam mieszkasz to pewnie dość dobrze się orientujesz w tej politycznej sytuacji. Ja połowę z tego co czytam nie rozumiem. Musiał bym prześledzić pół roku wstecz całą sytuacje by zrozumieć kto jest kim, kto jest za kim i za czym.

kerth pisze:
Wg mnei te dane mało mówią, bez porównania z tym, co było kupowane przez ostatni rok/dwa. Ilości są ogromne, ale Stany też są ogromne. Nie wiem (być może ktoś z Was posiada taką wiedzę),czy te liczby są czymś oszałamiającym w porównaniu do zakupów/zużycia z ostatnich lat.

Pełna zgoda. Stany nie są takie duże jak by mogło się wydawać. Fakt, są olbrzymie jako kraj.
Natomiast populacja i gęstość zaludnienia nie jest rozmieszczona równomiernie.
Obrazek
Duża część populacji mieszka na wschodnim wybrzeżu, okolice Nowego Yorku mają największą koncentracje ludności. Tam może być stłoczonych razem nawet 9 mln osób. Podobne to wygląda jeśli chodzi o obrazy satelitarne i rozkład świateł widzianych z kosmosu.
kerth pisze:
Wg mnei te dane mało mówią, bez porównania z tym, co było kupowane przez ostatni rok/dwa. Ilości są ogromne, ale Stany też są ogromne. Nie wiem (być może ktoś z Was posiada taką wiedzę), czy te liczby są czymś oszałamiającym w porównaniu do zakupów/zużycia z ostatnich lat.


Skala porównawcza to szalenie ciekawe pytanie @kerth. Zainspirowało mnie to poszukiwań i wpadłem na pomysł, że warto by porównać z drugą wojną światową. Na pewnym forum znalazłem informację że Niemcy podczas drugiej wojny światowej wyprodukowali 7 milionów ton amunicji. Co dawało 47 miliardów pocisków w czasie drugiej wojny, każdy ważący po 170 gramów. Tylko DHS zamówił blisko 2 miliardy pocisków. I to tylko do użytku wewnętrznego !!!. Teraz broń jest bardziej dokładna i celniejsza niż w czasie II Wojny.

----------------------------
Teraz trochę matematyki.

1.6 miliarda pocisków / ~315 milionów (2013 r.) mieszkańców USA = 5 pocisków na głowę czyli starczyło by tego by każdemu wpakować pół policyjnego magazynka. Teraz robi wrażenie prawda ? :o to są niesamowite ilości


----------------------------

Więc informację które mówią, że starczyło by to na wiele lat ciężkich walk wcale nie muszą być przesadzone. A to tylko JEDNO zamówienie z...cholera wie ile tego było i co posiadają.

To zaczyna być jeszcze bardziej chore niż myślałem. Nie mam pojęcia od kiedy to trwa. Znajomy z US twierdzi, że to sprawa ponad roku.

https://www.fbo.gov/index?s=opportunity ... c&_cview=0

10 marca Departament Edukacji :shock: postanowił kupić:

Cytuj:
27 brand-new Model 870 police-grade 12-gauge shotguns

Obrazek

- 27 Nowych modeli strzelb policyjnych na amunicję (12')gładkolufową
następnie specyfikacja określa dodatki i modyfikacje takie jak:
- szyny do montażu dodatków
- muszki
- lunety
- reduktory odrzutu
Obrazek

Tego jest tak olbrzymia ilość, że nie mam siły tego wszystkiego spisywać i tłumaczyć, ale można tym uzbroić kilka małych krajów. Na początku myślałem, że te dostawy to coś unikalnego. Ale im dalej rozglądam się za kontraktami rządowymi tym jest tego więcej, więcej i więcej. Są to wręcz kosmiczne ilości. Nie mam pojęcia czy to jakaś metoda defraudacji kasy ale olbrzymia pieniędzy idzie na broń i amunicję i sprzęt policyjny. Będę wrzucał tylko pojedyncze linki i jakieś adnotacje bo tego jest poprostu o wiele za dużo. Jeśli już na czymś się skupię, to tylko w wyjątkowej sytuacji
----------------------------
NOAA - National Oceanic and Atmospheric Administration
Narodowe Centrum Oceanograficzne i Pogodowe kupiło 46.000 pocisków
----------------------------
NASA - Złożyło ofertę na zakup karabinów szturmowych A-15
----------------------------
SSA - Social Security Administration
Administracja ochrony socjalnej (chyba coś jak nasz ZUS) zakupiło 174.000 pocisków
----------------------------

I można tak wymieniać i wymieniać.....to co tam się dzieje to po prostu obłęd. Ale z tego co widzę to największe nasilenie zamówień to druga połowa 2013 roku. Już z samym tym co kupiła DHS można prowadzić ostre działania wojenne, jeśli każda służba federalna będzie w takie coś uzbrojona to jest to coś niesamowitego. Nie wiadomo też ile już mieli tego wcześniej. A nie zapominajmy, że jest jeszcze policja, armia, marines, gwardia narodowa a i też wielu amerykanów ma broń w domu co gwarantuje im konstytucja a dokładnie druga poprawka.

http://www.cnsnews.com/blog/gregory-gwyn-williams-jr/ammo-manufacturers-scramble-keep-demand-reassure-eager-customers
Cytuj:
Ammo Manufacturers Scramble to Keep Up with Demand, Reassure Eager Customers

Producenci amunicji uwijają się jak w ulu by nadążyć z rosnącym popytem, zapewniają niecierpliwych klientów. Jedyne co uderza to jeśli kupuje się broń, to nie kupuję się tylko karabinu czy strzelby.
Kupuję się cały precyzyjnie opracowany zestaw z wszystkimi dodatkami lunetami, celownikami laserowymi, kompensatorami odrzutu, podczepianymi granatnikami i nie wiadomo co jeszcze.
Full wypas serwis dla komandosa...

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 8:06 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Posty: 609
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
levibc pisze:
Tylko, wszystko na to wskazuję, że po prostu nie chcą tego zrobić. I bardzo możliwe, że tego nie zrobią, jak na razie nic na to nie wskazuję

Z tym bym się akurat zgodził ponieważ jest to w zgodzie z moją teorią TESTU. Uważam, że jesteśmy testowani. To dzieje się nie tylko w USA. To jest globalny trend. Musiałbym sie rozpisać dłużej na temat potwierdzający moje przypuszczenia, ale generalnie - wg. mnie - chodzi o sprawdzenie jak manipulowanie masami wpływa na rzeczywistość. W sensie takim, czy możemy generować realne rzeczy poprzez emocje. Może kiedyś się uzewnętrznię. W każdym razie Rosjanie podchodzą do tego bardzo poważnie i dziwi mnie, że coś podobnego robią w USA - tak otwarcie.
Zobaczymy, oczywiście mogę się mylić, ale wygląda mi to na test. Tak więc nic zapewne złego się nie wydarzy, ale "statystyka" pozostanie. Tak sądzę. Jeśli świat się nie skończy :dobani: - uzasadnię tok rozumowania w wolnej chwili.
No i także warto wziąć pod uwagę względy ekonomiczne. To wzbogaca "banksterów" o miliardy baksów bez wywołania wojenki - np. w Syrii.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 9:01 
Hej ho.

Na niemieckiej stronie gdzies wyczytalem, ze te wszystkie przygotowania, to chodzi o komete ISON. Czyli tez mniej wiecej katastrofa. Czesci tej komety maja spasc na FEMA III.

Pisze tez, ze za kazdym razem jak w stanach sa jakies cwiczenia, to cos sie niedobrego dzieje.

Mnie w ogole juz od dawna dziwilo, dlaczego np Polska, Niemcy i inne kraje pomniejszaja swoja armie, gdzie stany, rosja , chiny itp ciagle sie powiekszaja. Jak na moja glowe z jednej strony to nielogiczne.

Zrodlo: http://brdakut.wordpress.com/2013/09/27 ... reitungen/

Jest tam pare filmikow po Angielsku tez.Na górę
   
 
 
Post: 30 wrz 2013, 9:58 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 21 kwie 2011, 18:01
Posty: 179
Płeć: mężczyzna
FEMA Region 3 Emergency- Major Preparations Are HAPPENING NOW
phpBB [video]Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 10:18 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 cze 2010, 22:52
Posty: 1712
Płeć: kobieta
kurcze, dzięki wam ludzie za tę robotę
:spoko:
dużo cennych info

_________________
// \\
\\ //Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 10:52 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lip 2010, 18:09
Posty: 557
Płeć: mężczyzna
Przed Bostonem też były ćwiczenia tylko na mniejszą skalę. Skala ćwiczeń i magazynowania odpowiednia do tego do czego się przygotowują.

Pamiętacie ataki w Bostonie ?
Komendant w Bostonie zlecał tak samo jakieś ćwiczenia w dzień ataków, mnóstwo dokumentów krążyło po necie.

Zobaczymy czy jest to zapowiedź ataku czy normalne przygotowania i nic się nie stanie. Mam nadzieje że ta druga opcja. Rodzi się następne pytanie. Jeśli przygotowania to jaki maja plan na jakie scenariusze maja to zaplanowane (które wcale nie muszą się wydarzyć w najbliższej przyszłości) ? Czy na jeden konkretny.

_________________
Zamknij oczy na chwile, wycisz się - otwórz oczy i co widzisz ? Przestrzeń, Boga, Świadomość, Bezmyślunek. Nie staraj się tego utrzymywać to jest samo utrzymujące się. Nie przywiązuj się do myśli, pozwalaj być uczucią nawet nie wiadomo jak straszne nie zabija cie. Nie oceniaj, nie osadzaj a gdy zaczynasz to robić łap się na tym i puszczaj. Tak naprawdę nic nie musisz robić, to o czym mowie to po prostu bycie, siedzenie, patrzenie. I o to chodzi, tyle.


Ostatnio zmieniony 30 wrz 2013, 13:19 przez pijekole, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 12:26 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
A teraz mały newsik i kilka ciekawych rzeczy.
http://www.prensa.com/uhora/economia/banco-nacional-panama-suspension-servicios-plataforma/208441
Bank of Panama zrobił sobie "od tak" przerwę na kilka dni do 1 Października.Rzekomo mają ulepszać swój system bankowy. Ale najciekawsze jest to, że bank swoich klientów nie ostrzegł, że zostaje zawieszony na 5 Dni . No ok bywa...


Obrazek

Ale znajomy opowiadał mi, że jego bank też został zawieszony...

Obrazek

Nie no, w sumie spoko, ale jak zawieszą jeszcze jeden to należy się poważnie zastanowić na wyciągnięciem gotówki. Możliwe, że przestraszyli się bank rushu a mieli niski poziom depozytów w gotówce. Ok, tylko ciekawostka. A może to po prostu tylko zbieg okoliczności.

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 12:44 
Cytuj:
Nie no, w sumie spoko, ale jak zawieszą jeszcze jeden to należy się poważnie zastanowić na wyciągnięciem gotówki.

Od dawna nie powinno się trzymać gotówki w bankach.Na górę
   
 
 
Post: 30 wrz 2013, 12:49 
Cryptologicon pisze:
Z tym bym się akurat zgodził ponieważ jest to w zgodzie z moją teorią TESTU. Uważam, że jesteśmy testowani. To dzieje się nie tylko w USA. To jest globalny trend. Musiałbym sie rozpisać dłużej na temat potwierdzający moje przypuszczenia, ale generalnie - wg. mnie - chodzi o sprawdzenie jak manipulowanie masami wpływa na rzeczywistość. W sensie takim, czy możemy generować realne rzeczy poprzez emocje?


Jedynie podejrzewam co za tym się kryje ale moim zdaniem tak, możemy. Masa jak sama nazwa wskazuje to substancja bez szczególnych wartości, przyjmuje kształt formy w której przebywa. Można ją dowolnie kształtować, a więc i rzeczywistość w której znajduje się- wystarczy odpowiednia forma.

Strach jako pierwotny stan emocjonalny jest tutaj głównym "obiektem" na którym operują manipulatorzy. Złość również, a szerzej agresja. Też to jest odzwierzęcy czynnik za pomocą którego masa może odbierać rzeczywistość, nawet tą najbardziej "sztuczną".

Skorupiak pisze:
Mnie w ogole juz od dawna dziwilo, dlaczego np Polska, Niemcy i inne kraje pomniejszaja swoja armie, gdzie stany, rosja , chiny itp ciagle sie powiekszaja. Jak na moja glowe z jednej strony to nielogiczne.


Ostatnio kilku polityków przyznało, że armia zawodowa w PL to porażka i przymierzają się do wprowadzenia obowiązkowej służby wojskowej- 3 miesięcznej. A więc chcąc nie chcąc "siły rezerwy" powinne wzrosnąć. Przyznali również, że porażką była redukcja ilości zawodowych żołnierzy.

@levibc

Temat czytam pobieżnie, ale cieszy mnie, że są ludzie którzy badają rzeczywistość.
Zwróciłeś uwagę, że może chodzić o defraudację pieniędzy. Moim zdaniem to jest najbardziej prawdopodobne w związku z ilością zakupu broni.
A czy coś się stanie? Hm...w przeciwieństwie do ludzi którzy czekają na kometę ISON, na klęski naturalne itp. niejako potwierdzenie ich "informacji". Nie czekam. Rozum podpowiada mi, że to nie jest rozsądne, czekanie na katastrofę po to aby wreszcie się stało ( aby już nikt nie nazwał mnie wariatem w pracy, w domu bo interesuje się teoriami spiskowymi). Nie ważne co się robi, trzeba być choć trochę człowiekiem.Na górę
   
 
 
Post: 30 wrz 2013, 13:02 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 22 wrz 2013, 21:21
Posty: 117
Płeć: mężczyzna
skurg pisze:
Cytuj:
Nie no, w sumie spoko, ale jak zawieszą jeszcze jeden to należy się poważnie zastanowić na wyciągnięciem gotówki.

Od dawna nie powinno się trzymać gotówki w bankach.

Gdyż, iż, ponieważ?
Jeżeli padnie system bankowy (globalnie) to będziesz miał takie zamieszanie na rynkach walutowych, że pieniędzmi w jakiejkolwiek formie będziesz sobie mógł tapetować ściany. Obojętnie, czy trzymasz w skarpetce, czy w banku.
Do tego dodaj sobie spekulacyjne ceny złota, diamentów i tak naprawdę wszystkiego, co jest kontrolowane przez giełdy, a okaże się, że nic nie ma wartości. Z tego powodu nie warto wpadać w paranoję i wyciągać gotówki. Nawet jeśli dacie radę (a banki nagle sobie z dnia na dzień upadną), to pieniądze i tak nie będą miały wartości.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 30 wrz 2013, 14:27 
Bardzo mi się podoba kierunek w jakim zmierza ta dyskusja.

Same działania FEMA nie oznaczają jeszcze zwałki systemu bankowego. Zastanawiam się czy zanim system bankowy upadnie to czy pojawią się jakieś tego symptopy właśnie chociażby nagle drożejące ceny świadczące o spadku wartości drukowanych papierków? No bo symptomy będą musiały być bo ta machina jest za duża żeby to padło nagle. No ciekawym....N...Na górę
   
 
 
Post: 30 wrz 2013, 15:58 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
kerth pisze:
Jeżeli padnie system bankowy (globalnie) to będziesz miał takie zamieszanie na rynkach walutowych, że pieniędzmi w jakiejkolwiek formie będziesz sobie mógł tapetować ściany.

Hmm... tak i nie. W pierwszych dniach czy nawet godzinach, pieniądz będzie bardzo ważny. Ci którzy trzymają gotówkę głównie w banku lub na depozytach, będą mieli szalony problem.
Ponieważ te będą zamknięte. Ale to kluczowy okres ponieważ większość ludzi będzie kupowała jak najwięcej zapasów w postaci żywności, wody, artykułów pierwszej potrzeby ,leków, broni, amunicji i benzyny. Ten okres jest najważniejszy a z powodu wysokiego popytu te rzeczy mogą stać się bardzo cenne a ich wartość skoczyć kilkunastokrotnie. Druga faza kiedy pieniądze faktycznie staną się bezwartościowe, wtedy najcenniejsze będą metale czyli złoto, srebro. Bo tylko ono będzie mieć jeszcze jakąkolwiek wartość nabywczą i zaufanie. Do tego dzięki swoim właściwością są bardzo praktyczne np złoto ma wysoką przewodność cieplną i elektryczną.
Faza trzecia to kraj który pogrąża się w głębokim kryzysie i chaosie na wiele lat i wtedy najcenniejsze są dobra materialne i usługi czyli barter.

Kolejny mega hit. Biuletyn który można znaleźć na http://publicintelligence.net/PDF pisze:
Potential Indicators of Terrorist Activities Related to Internet Café

Potencialne wskaźniki aktywności Terrorystycznej w odniesieniu do kawiarenek internetowych

People Who:
Ludzie którzy:

Cytuj:
- Are overly concerned about privacy, attempts to shield the screen from view of others

- Nad przeciętne obawiają się o swoją prywatność , próbują osłonić ekran przed widokiem innych osób.
Cytuj:
- Always pay cash or usecredit card(s) in different name(s)

- Zawsze płacą gotówką lub używają karty kredytowej w czyimś imieniu
Cytuj:
- Act nervous or suspicious behavior inconsistent with activities

- Nerwowo lub podejżanie się zachowują niespójne ze swoją działalnością
Cytuj:
- Travel illogical distance to use Internet Café

- Podróżują nad przeciętne odległości by użyć kawiarenki internetowej
Cytuj:
- Are observed switching SIM cards in cell phone or use of multiple cell phones

Są obserwowani przekładaniem kart SIM w telefonie komórkowym lub używaniem wielu telefonów

Activities on Computer indicate:
Aktywności na komputerze wskazują:

Cytuj:
- Evidence of a residential based internet provider (signs on to Comcast, AOL,etc.)

- Dowód na temat miejsca zamieszkania i providera internetowego (lgowanie na Comcast, AOL itp.)
Cytuj:
- Use of anonymizers, portals, or other means to shield IP address

- Używanie anonomizerów, portali i innych w celu utajenia adresu IP
Cytuj:
- Suspicious or coded writings, use of code word sheets, cryptic ledgers, etc.

- Zapisywanie szyfrów, używanie kartek w krzyżówkach, tajemniczych spisów itp.
Cytuj:
- Encryption or use of software to hide encrypted data in digital photos, etc

- Szyfrowanie lub używanie oprogramowania w celu osadzania zaszyfrowanych danych w zdjęcia itp
Cytuj:
- Suspicious communications using VOIP or communicating through a PC game

- Podejrzana komunikacja głosowa(VOIP) lub komunikacja poprzez gry komputerow

Use Computers to
Używają komputera do

Cytuj:
-Download content of extreme/radical nature with violent themes

- Ściągania treści o naturze skrajnej bądź radykalnej w motywem przemocy
Cytuj:
- Gather information about vulnerable infrastructure or obtain photos, maps or diagrams of transportation, sporting venues, or populated locations

- Gromadzenia infromacji na temat kluczowych elementów infrastruktury albo pozyskiwanie fotografii, map i diagramów komunikacji, obiektów sportowych albo wysoko zaludnionych lokalizacji
Cytuj:
Purchase chemicals, acids, hydrogen peroxide, acetone, fertilizer, etc.

- Kupowania chemikaliów, kwasów, nadtlenków wodoru, acetonu, nawozów
Cytuj:
Download or transfer files with “how-to” content such as:

- Ściągania lub przesyłania plików zawierających "how to" z treścią jak:
Cytuj:
- Anarchist Cookbook, explosives or weapons information

- Poradniki Anarchistyczny, informacje o broni i materiałach wybuchowych
Cytuj:
- Military tactics, equipment manuals, chemical or biological information

- Taktyki wojskowej, instrukcji ekwipunku, informacji na tematy chemiczne i biologiczne
Cytuj:
- Terrorist/revolutionary literature

- Literaturę o treści terrorystycznej i rewolucyjnej
Cytuj:
- Preoccupation with press coverage of terrorist attacks

- Zainteresowanie prasą traktującą o atakach terrorystycznych
Cytuj:
- Defensive tactics, police or government information

- Taktykami obronnymi, informacjami rządowymi i policyjnymi
Cytuj:
- Information about timers, electronics, or remote transmitters / receivers

- Informacjami na temat zegarów, elektroniki albo zdalnych odbiorników i nadajników radiowych

Chyba już jestem od dawna terrorystą Mruga

-- 01 paź 2013, 01:41 --

NA C-Span można sobie posłuchać obrad Senatu. Jest ciekawie, a zegar tyka. Zostało im tylko lekko ponad 4 Godziny według czasu Washington DC (EDT)

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 paź 2013, 6:10 
Co za zbieg okolicznosci. Wlasnie mozna przeczytac i zobaczyc w wiadomosciach, ze USA oglosilo bankructwo. Obamacare weszlo w zycie.Na górę
   
 
 
Post: 01 paź 2013, 7:03 
Z porannego BBC


USA bez uchwalonego budżetu

Projekt budżetu został odrzucony przez republikan z Izby Reprezentantów. W związku z nieuchwaleniem budżetu, który miał wejść w życie dzisiaj (1 paź.) Obama wstrzymuje pracę części administracji. Ponad 700 tys. pracowników administracji rządowej wysyła na urlopy bezpłatne a zachowuje te, które decydują o ciągłości państwa.

Wyglada to tak:- Departament stanu będzie funkcjonował w ograniczonym czasie pracy
- Departament Obrony może nadal prowadzić operacje militarne, praca wojska i innych służb mundurowych bez zakłuceń
- Departament edukacji nadal będzie rozdzielać dotychczasowe środki ale nie wyklucza się problemów dla personelu w szkołach publicznych
- Departament energii - 12.700 pracowników zostanie wysłanych do domu, 1113 pozostają aby nadzorować arsenał nuklearny
- Departament Zdrowia i Opieki Społecznej wysyła do domów więcej niż połowę pracowników
- Federal Reserve, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Sprawiedliwości będzie działać bez lub z niewielkimi zakłuceniami
- Usługi pocztowe w USA bedą pracować normalnie
- Instytucje Smithsonian, muzeów, ogrodów zoologicznych i wiele parków narodowych będzie zamkniętych.

P.S.

Czyli resorty siłowe (policja, wojsko), departamenty sprawiedliwości i bezpieczeństwa, oraz
Bank Rezerw Federalnych działają bez zarzutu.

Zastanawiam się tylko czy załamka departamentu zdrowia i opieki społecznej nie spowoduje
rozruchów na ulicach?

NiktuNa górę
   
 
 
Post: 01 paź 2013, 10:24 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Posty: 609
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Łódź
levibc pisze:
Bank of Panama zrobił sobie "od tak" przerwę na kilka dni do 1 Października

W naszym GetinBanku nie mogłem aktywować karty od zeszłego czwartku do wczoraj. CitiBank ma notoryczne problemy z systemem. Nie wiem Levibc, czy to cokolwiek znaczy. No, powinniśmy się już szybciutko przekonać.

-- 01 paź 2013, 10:43 --

Kosmiczny Podróżnik pisze:
edynie podejrzewam co za tym się kryje ale moim zdaniem tak, możemy. Masa jak sama nazwa wskazuje to substancja bez szczególnych wartości, przyjmuje kształt formy w której przebywa. Można ją dowolnie kształtować, a więc i rzeczywistość w której znajduje się- wystarczy odpowiednia forma.


Miło, że ktoś zauważył moje 'wynurzenia'. Jest teoria "kroniki akaszy" i "teoria tworzenia". Kiedyś - zdaje się , że ok lat 70-ych. był przeprowadzony eksperyment na terenie Kanady. Polegał on na tym, że zadawano pytania w konkursach w lokalnych stacjach radiowych o zasięgu kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów na falach UKF. Te same pytania konkursowe były zadawane z małym interwałem czasowym w kilku stacjach następnych. W owym czasie internet nie istniał. Co się okazało w każdej następnej stacji - (to był ciąg minutowy) - ilość poprawnych odpowiedzi wzrastała wykładniczo.
Druga rzecz; rosjanie przeprowadzali eksperyment z udziałem więźniów. Dotyczył on chodowli świń (kiedyś jak i teraz choduje się trzodę w wiezieniach - także w Polsce). Wracając do tematu. Otóż więźniowie byli głodzeni przez kilka tygodni. Jednocześnie oglądali świnki z okien i mieli obiecane, że jeżeli świnie przyrosną do wagi 90 kg. to przez następny tydzień więźniowie ci dostają na każdy posiłek solidne kawały mięsa. świnie obserwowane przez więźniów rosły ok 30% szybciej niż stado kontrolne. Tych facetów było 52, więc wyobraź sobie, co mogłyby zrobić miliony, odpowiednio sterowane. Na teraz tyle. Mam nadzieję, że przybliżyłem temat.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 paź 2013, 11:46 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
:muza:

phpBB [video]

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 paź 2013, 12:43 
A ja wam przedstawię Swoje Wyobrażenie na ten temat :P

UWAGA! Proszę nie brać tego Poważnie, ponieważ niezły ze mnie bajkopisarz :3


A mianowicie...Upadek Rządu został dokładnie Przemyślany, czyli Tak miało być !
Pełno Osób poszło na "Przymusowe Urlopy"...prawda jest taka, że coś się zbliża do Ziemi.
Dużo się mówi o komecie ISON, oraz ostatnio o wzroście Aktywności Spadających kul Ognia itd. Wszystkie te Osoby, które poszły na "urlop" tak na prawdę zostaną Przetransportowane do Schronów.

Tak to wygląda w Mojej Wyobraźni...ale tak jak mówiłem...to Tylko Bajka ;)Na górę
   
 
 
Post: 01 paź 2013, 13:52 
Online
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1119
Płeć: mężczyzna
Do tego co powiedział Niktu dodał bym jeszcze.

- Program kosminy praktycznie staje w 99%, NASA zamiera do czasu rozwiązania problemu.
ostają tylko najpotrzebniejszy personel, głównie pracownicy kontroli lotów.
- Sądy będą działać jeszcze około 10 dni, jeśli sytuacja będzie się przedłużać pracownicy będą musieli udać się także na urlop.
- Nie załatwisz też pozwolenia na broń
- Nie weźmiesz też pożyczki federalnej by np kupić nieruchomość
- Gigantyczne cięcia w federalnych programach budżetowych. Olbrzymie pieniądze które mogą sięgać nawet 90 miliardów zostają wstrzymane.

Nie działa też rządowy Twitter :) A tak na marginesie, to musi być fajna robota :język:
twitter pisze:
U.S. Capitol
@uscapitol

Due to a lapse in government funding, this account will not be active until further notice.

5:55 AM - 1 Oct 2013


Potrwa to nawet 10 dni

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 01 paź 2013, 14:05 
levibc pisze:
Potrwa to nawet 10 dni


Te 10 dni to chodzi o to aby uprawomocnić administrację - sorry, że nie podam to tego linku
ale chodzi o to że bez podpisanego budżetu administracja nie ma prawa wypłacać jakichkolwiek
kwot z budżetu czyli inaczej mówiąć obciążać go.

Wydaje się to prawdą ale jeśli tak rzeczywiście jest to jak wiadomo Obama nie "zamknął"
całej administracji. A to oznacza, że ta te resorty które działają działają nielegalnie.

A więc stawiam hipotezę, że mamy do czynienia ze stanem wyjątkowym w USA ale nie podano tej informacji do wiadomości, jak już wczęsniej pisałem będą chcieli zapobiec krachowi na Wallstreet
więc bedą opóźniać tę informację tak długo jak się tylko da.


a propos

Poczytajcie sobie polskie media jak bagatelizują tę informację. Headline`sy (gorąca informacja z dnia)
nie działają jak przy innych tego kalibru wydarzeniach i ta informacja (brak informacji) jest dla mnie w tym przypadku bardzo klarowna.

NiktuNa górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group