Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 23 lip 2019, 4:57

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Tymczasem znalazłem bardzo ciekawe nagranie na youtube. Oto mamy Keene – miasto w USA, w stanie New Hampshire w hrabstwie Cheshire. Małe senne miasteczko z liczbą ludności 23,000 mieszkańców. Trwa właśnie Pumpkin Feast czyli Halloweenowy festiwal dyniowy. Wszystko by było normalnie, gdyby na dachu Policja nie postawiła Snajperów. Oczywiście nie wiadomo, kto to był, jakie służby po co i dlaczego. Do tego panowie ubrani byli po cywilnemu. Na filmie widać jak się rozglądają a pod nogami leży karabin wyborowy. Z innych filmików wynika, że ktoś naliczył co najmniej 3 takie stanowiska, łącznie 5 ludzi w tym tylko jeden miał na sobie oznaczenia policyjne. Pojawia się też hasło, że pojawiło się coś nazywa się "surveillance tower" które prawdopodobnie mogą one wyglądają tak jak na obrazku poniżej. Są to rozkładane wieże strażnicze, warto tylko przypomnieć, że DHS swojego czasu składało zamówienia na taki sprzęt. Cała konstrukcja jest mobilna i można ją składać i przewieźć w inne miejsce. Z obserwacji na internecie wynika ,że zaczęły się one pojawiać od roku przy okazji różnych imprez masowych.
Obrazek

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

phpBB [video]

---------------------------------------------------

Kosmiczny Podróżnik pisze:
Czy ja dobrze rozumiem...Dług jest w dolcach. Jeśli tak i jest związany z tą walutą to wzrost inflacji a więc spadek wartości waluty )dolara( przełoży się na to, że długu nie będzie? :shock:

Nie mam nic wspólnego z ekonomią ale z tego co piszesz można tak wywnioskować.

Jeśli dobrze to widzę, to będzie prawdziwy majstersztyk spod "garbatego nosa" :oops:

To nie do końca tak. Spadek wartości waluty powoduje to, że rosną ceny. Zresztą jest nawet specjalny wskaźnik który o tym mówi CPI (Consumer price index) Indeks cen towarów i usług. Jest to uśredniony wydatek przeciętnego gospodarstwa domowego, w Polsce z tego co wiem ustala go GUS. Ale mniejsza... Czyli CPI to wskaźnik inflacji. Bo im więcej pustego pieniądza na świecie tym rośnie dług, trzeba ciągle pożyczać pieniądze by móc utrzymać ten system. I wszystko jest fajnie póki ten system działa. Niestety, inflacja powoduje to, że gospodarka zaczyna zwalniać, spada obrót pieniędzy. Ludzie zaczynają chomikować kasę, spadają też inwestycję a ceny idą w górę. Do tego dochodzą takie miłe małe smaczki jak wskakiwanie na wyższe progi podatkowe, ponieważ dostajemy więcej kasy, ale nie przekłada się to na to, że możemy za te pieniądze kupić więcej, a musimy płacimy wyższe podatki. No i pozostaje groźba masowego wyzbywania się papierów dłużnych przez wierzycieli, którzy skupują długi w zamian za obietnicę odsetek ,które i tak trzeba przecież pokryć z długu :mrgreen: . Generalnie w telegraficznym skrócie powoduję do ubóstwo danego kraju i zapaść ekonomiczną, która nie pozwoli na spłatę rosnącego zadłużenia. W najgorszym wypadku mamy hiperinflację, czyli pieniądze zaczynają mieć minimalną wartość. Nie wiem czy pamiętasz ale mieliśmy taką sytuacje w latach 70. Wtedy to około 700 zł kosztowało 1$ :D Można posłuchać z opowieści, że jak ktoś wyjechał na zachód i chciał kupić sobie puszkę Coca-coli to musiał na to wydać połowę oszczędności. Stany za to celowo chcą jeszcze bardziej podwyższyć dług i wydatki implementując bardzo kosztowne mechanizmy socjalistyczne jak Obamacare, które wbrew obietnicą czasem podnoszą koszty ubezpieczeń o 40% i więcej. No i z tego co wiem, ubezpieczenie jest obowiązkowe. I znoooowu trzeba będzie podnieść podatki itp itd. Jednym słowem, prze****** :mrgreen:

Przynajmniej tak ja rozumiem te mechanizm, właśnie w ten sposób, choć pewnie jest dużo interpretacji... Ktoś mógł by mieć inne zdanie, lubi przestawić ten model kompletnie inaczej lub jeszcze bardziej dokładnie. Może gdzieś kryją się jakieś rozwiązania, a może jeszcze gorsze koszmary których nawet nie widać gołym okiem.

skurg pisze:
Z tego nie da się wyplątać, nie da się tego spłacić czy zastosować kreatywnej księgowości. Remedium na to jest po prostu i zwyczajnie RESET, a na gruzach nowy system finansowy.

A no i zostało im tak naprawdę maksymalnie 5 lat. Zanim rozwali się to pod własnym ciężarem, z przyczyn czysto ekonomicznych.Chociaż dzieje się tyle zwariowanych rzeczy na świecie, że kto wie czy nie stanie się to wcześniej.

pijekole pisze:
Powiedz mi kiedy słyszałeś takie przemówienie, człowieka z takiego szczebla w takim miejscu, wewnątrz kongresu ?

To znaczy że są tam ludzie świadomi którzy nie zgadzają się z narzuconym od góry planem. Zobaczymy co z tego wyniknie. Szkoda mi tej kobiety bo skutki takiej decyzji będą na pewno ogromne zrobią jej solidne pranie mózgu.

Nie koniecznie. Porównał bym to do naszego Macierewicza. Który co prawda próbuję coś udowodnić, ale robi to tak pokracznie i nieudolnie, że skompromitował dużą ilość faktów na temat katastrofy Smoleńskiej. U nas, sporą grupę wsparcia tych teorii stanowią miłośnicy Radia Maryja i okolic. Tam te teorie padają również na bardzo podatny grunt chrześcijańskiego fundamentalizmu, który jest w stanach bardzo silny. Co w sumie jest zabawne, zważywszy na fakt, że spora liczba ludzi na sali należy do Masonerii. I nie jest to też, aż taka wielka tajemnica.

xpio pisze:
„ezo-średniowiecze” ciekawe co przez to rozumiesz, to że nawet twarda akademicka nauka zaczyna dostrzegać wiele prawd w czymś co kiedyś było szufladkowane jako religia i zabobon.

Nooo...ale to też jest element, ezo marketingu. I trzeba mieć tego świadomość. Oczywiście nie mówię, że pewnie zjawiska nie istnieją, ale próba tłumaczenia ich na gruncie nauki jest czasem tak pokraczna i głupia, że to aż wali po oczach. Tak naprawdę to nie nauka akademicka zaczyna dostrzegać jakieś prawdy, ale ona sama została sprowadzona do roli religii, zabobonu, bajek i czystych domysłów. Co po części jest to zasługa filmików jak "What The Bleep Do We Know", "Thrive" czy "The secret" z która jest wręcz napchana domysłami i nadinterpretacjami. Uważam to za coś groźnego. Obserwuję właśnie jak to działa. Ludzie chodzą jak nakręcone lalki i mówią "Fizyka kwantowa udowodniła to", "Fizyka kwantowa tamto..." czyli w zasadzie co ? A no właśnie o to chodzi, że nic. A odpowiedz dlaczego, dałem kilka linijek wyżej, wskazując na to, czym nauka się stała. Próbuje wyjaśnić czym jest istnienie podczas gdy większość ludzi i naukowców nie wie nawet czym jest prąd elektryczny. Ale za to od dziś będziemy rozkminiać w filmie teorii świadomości i jej związków z materią, obłęd... :dope:

xpio pisze:
Och ta mityczna broń amerykanów.
A co jeśli oni porostu używają tego prawa jako "atrapy" poczucia bezpieczeństwa, gdy tymczasem exterminacja trwa na całego, dokładnie teraz a nie w jakiejś mitycznej przyszłości.

W sumie ciekawa myśl. Jeśli masz nieograniczoną ilość środków, możesz stworzyć wręcz nieskończenie skomplikowaną zasłonę dymną. Było by to naprawdę, coś mega,super złego i wyrafinowanego. :?

Ostatnio zmieniony 21 paź 2013, 22:36 przez levibc, łącznie zmieniany 1 raz
kilka błędów

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 21 paź 2013, 22:19 
VIP Member
Awatar

Cytuj:
A no i zostało im tak naprawdę maksymalnie 5 lat. Zanim rozwali się to pod własnym ciężarem, z przyczyn czysto ekonomicznych.Chociaż dzieje się tyle zwariowanych rzeczy na świecie, że kto wie czy nie stanie się to wcześniej.

Obstawiam że dużo wcześniej.
Cytuj:
Ludzie chodzą jak nakręcone lalki i mówią "Fizyka kwantowa udowodniła to", "Fizyka kwantowa tamto..." czyli w zasadzie co ? A no właśnie o to chodzi, że nic. A odpowiedz dlaczego, dałem kilka linijek wyżej, wskazując na to, czym nauka się stała. Próbuje wyjaśnić czym jest istnienie podczas gdy większość ludzi i naukowców nie wie nawet czym jest prąd elektryczny. Ale za to od dziś będziemy rozkminiać w filmie teorii świadomości i jej związków z materią, obłęd... :dope:

Tutaj także polecam filmiki Nassim-a Haramein-a.

Intendant of the Building * 8th Degree
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

Wygląda to mniej więcej tak jakby ona szła w stronę tego podium jak jakiś robot. Wyprostowana aż nadto. Mężczyzna z nią przez chwilę rozmawia tak jak by ją programował następnie wykonuje telefon zapewne do szefa o wykonaniu poleconego mu zadania. Intrygująca sytuacja, Dziękuje angelrage za film. Pozdrawiam

Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

phpBB [video]

Master Mason * 3rd Degree
Awatar użytkownika

Dla zainteresowanych co to jest:

http://www.prisonplanet.pl/polityka/agenda_21_plan_wdrozenia,p862306749

http://www.eioba.pl/a/479a/agenda-21-czarny-dekalog-nwo

http://pl.wikipedia.org/wiki/Agenda_21

Oczywiście materiałów jest znacznie więcej. Zastanawia mnie uczestnictwo w konferenjach światowych różnych przywódców. Zawsze jest jakieś światło wewnątrz całego tego zgiełku i my musimy go jako świadomi ludzie poszukiwać. Ja zauważam, że jakkolwiek organizacje takie jak ONZ są tworzone i prowadzone rzez ukryte elity, dążące do soich partykularnych celów to jednak można zauważyć też pozytywne cechy tych przedsięwzięć. Np. ochrona środowiska, wskazanie na biedę i niesprawiedliwość, korupcję itp. jako na przeszkody do rozwoju rasy ludzkiej, świadomości planetarnej.

Mnie pozytywnie nastraja np. uczestnictwo Dalaj Lamy, którego ja i pewnie wielu ludzi na świecie uważa za prawdziwego i uczciwego przywódcę duchowego.

Zauważcie, że Liga Narodów, nastepnie ONZ, mimo całej nieudolności tych ruchów, jest unikalnym forum światowym, gdzie jednak każdy może wyjść i powiedzieć co myśli, i każdy na świecie będzie mógł go usłyszeć.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Informacja z dnia wczorajszego. W Łodzi wyły syreny przez minutę. Sprawdzałem, czy jest jakieś święto, czy coś....?. Nie było święta. Zatelefonowałem do kolegi.
Co się okazało. Były to ćwiczenia antyterrorystyczne. Zupełnie, bez informowania ludności. Syreny wyły przez minutę ( standard), ale nie w tym temacie. Ludzie w Łodzi pytali , co się dzieje i nikt nie otrzymał odpowiedzi. Samoloty dwusilnikowe - turbośmigłowe latały przez 7 godzin robiąc 'wilczka' - lub 'spiralę'. To nie jest normalne.
P.S.
"Antyterrorystyczne" popierdalanie po niebie ?. Nam się to nie podoba.
Pytanie... Czy gdzieś poza Łodzią były wczoraj takie 'manewry ?.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.
Pozdrawiam.

P.S. 2
Powiem za @Levibc - coś się dzieje. Naklikam jutro, kiedy będę miał bliższe info.
Tak, czy inaczej nie może tak ku....a być, że syreny wyją ,a ludzie nie wiedzą z jakiego powodu. To jest ogłupiające - niepotrzebne i manipulujące . Trzeba by tych 'panów' lekko skopać po (jajach nie - bo ich nie mają) , ale chociaż po dupie. :hi hi:

Ostatnio zmieniony 25 paź 2013, 14:20 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 2 razy

Mieszkam pod Warszawą od wschodniej strony i u nas też wyło wczoraj. Modulowany sygnał i słychać go było conajmniej minutę, a potem za jakiś czas (30 min? 1h? znowu ok. minutę). wszystko działo się ok. południa.

Awatar użytkownika

BlueDivine pisze:
wszystko działo się ok. południa.

Dokładnie tak. I to ma być działanie antyterror. ?
Boziu... ! Jaka żenada.
Trzeba o tym mówić, bo amerykanie mówią, a u nas się dzieje. Ciekawa sprawa.
Kto , to zarządził. Nikt nie wie. Jakiś matrix ! Co to ku...a jest !!!
Nic o tym nie wiem , w domu jeszcze siedzę, a tam 'niby' terroryści atakują ?
To jest ogłupiające.

Ale po niebie u nas nic nie latało, zwracam uwagę na niebo - zauważyłabym.

Awatar użytkownika

BlueDivine pisze:
Ale po niebie u nas nic nie latało, zwracam uwagę na niebo - zauważyłabym.

Rozumiem.
Tak, czy inaczej tutaj (Łódź) było tak.., że latał dwusilnikowy - turbośmigłowy samolot (12 osobowy - mądremu wystarczy) przez ok. - 7 godzin. Został zastąpiony przez następne - ok 3 godziny - innym.
Nie wiem, czy znajdziecie info w necie. Jeśli ktoś ma rodzinę w Łodzi na 100% potwierdzi.
Martwi mnie to, ponieważ zawsze zadyma zaczynała się w Łodzi lub na wybrzeżu. W tych czasach Łódź jest lepszym wyjściem...
I obym się mylił.
P.S.
(3- miesiące)

-- 24 paź 2013, 18:29 --

BlueDivine pisze:
Ale po niebie u nas nic nie latało, zwracam uwagę na niebo - zauważyłaby

Uff... Jestem pewien, że Byś zauważyła...
A jakie województwo ? Podejrzewam, że "pomorze" - czy się mylę ? :)

Ostatnio zmieniony 25 paź 2013, 14:44 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 1 raz

mazowieckie - wschodni blok podwarszawski.
i płci jestem żeńskiej;)
moze dlatego nic mi nie mówi fakt, że te samoloty były 12 osobowe...

Entered Apprentice * 1st Degree
Entered Apprentice * 1st Degree

Też słyszałem jak wyły syreny w Łodzi. Nie wiedziałem co się dzieje, trochę to dziwne. @Cryptologicon o co chodzi z tym P.S. (3- miesiące)? Coś się ma wydarzyć za 3 miesiące?

Cytuj:
W miastach całej Polski - między godziną 10.00 a 10.15 zawyły syreny alarmowe. Uspokajamy - to tylko ćwiczenia antyterrorystyczne pod kryptonimem RENEGADE-KAPER.

Scenariusz zakładał możliwość ataku z powietrza i wody na ważne obiekty publiczne. Chodzi o sprawdzenie, jak działają instytucje wojskowe i cywilne odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa.

Scenariusz ćwiczeń zakłada porwanie z lotniska Chopina samolotu pasażerskiego i próby użycia go do ataku terrorystycznego w Warszawie. Wojsko chciało nawet wypożyczyć pasażerskiego Boeinga dla uwiarygodnienia ćwiczeń, ale ostatecznie porwany samolot będzie udawać wojskowa CASA.

Z lotniska w Mińsku Mazowieckim ma być poderwana dyżurna para migów-29, która ma zmusić terrorystów do wylądowania na śląsku. Ćwiczenia to także element przygotowań do szczytu klimatycznego w Warszawie, podczas którego nad stolicą ma być zamknięta przestrzeń powietrzna. Alarm został odwołany także wyciem syren o 11.

W ćwiczenie będzie zaangażowane około 1 tys. żołnierzy, funkcjonariuszy oraz osób cywilnych.

http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zawyly-syreny-spokojnie-to-tylko-cwiczenia,nId,1047090

Awatar użytkownika

Sensor pisze:
Z lotniska w Mińsku Mazowieckim ma być poderwana dyżurna para migów-29,

Nie z tej lokalizacji, ale blisko. Tam już 29 nie ma - podpuszczasz mnie ? (ponadto nie ma czegoś takiego jak "dyżurna para...") O Łasku pomyśl. Na Google Maps znajdziesz , ale zapewniam - tylko ułamek instalacji. Lotnisko znajdziesz na pewno (porównaj z cywilnym lotniskiem jakimkolwiek)
Ogólnie, to jakieś jaja są. Jeśli "terroryści" atakują, to czemu grupy AT. nie są w tym układzie ( nie mówię o policji) ?! A jak są jaja - to kur...a z tego będzie. :bangheadwall:

-- 25 paź 2013, 5:27 --

BlueDivine pisze:
i płci jestem żeńskiej;)

Bardzo Cię przepraszam. Zbulwersowanie mnie nieco zaślepiło ... Poprawiłem już w postach :tak: - pozdrawiam i przepraszam raz jeszcze.

-- 25 paź 2013, 5:30 --

Eight pisze:
(3- miesiące)? Coś się ma wydarzyć za 3 miesiące?

Sam nie wiem. Plany już są. Takie rzeczy 'dziwne i ciekawe'. - generalnie ploty - nikt nie wie na pewno. (jest to poza masami - nawet tymi z górnej półki). I tak zbyt wiele mówię :so:

-- 25 paź 2013, 5:44 --

Sensor pisze:
W ćwiczenie będzie zaangażowane około 1 tys. żołnierzy, funkcjonariuszy oraz osób cywilnych.

Pieprzenie. Może 1000 biurokratów za niezła kasę. Nie chce mi się już nawet klikać w tym żałosnym temacie. Tak czy inaczej trzeba z tymi 'Panami' zrobić porządek. Tak dłużej nie może być.

Ostatnio zmieniony 25 paź 2013, 17:58 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 10 razy

Awatar użytkownika

Antydualizm pisze:
W okolicach Łodzi też wyło, bo mieszkam 9km od tego miasta, także nie tylko w Łodzi.

Czyli Zgierz. Bardzo pozdrawiam. Zgierzanki podobno są najpiękniejsze w całej Polsce - i jestem skłonny się z tym zgodzić... :spoko: - no może jeszcze 'szczecinianki'... ? :)
W Zgierzu jest więcej pięknych kobiet na 100 metrach kwadratowych niż na 100 hektarach w Anglii.

Ostatnio zmieniony 25 paź 2013, 15:01 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 2 razy

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

No dzieje się, inaczej tego wątku bym nie zakładał i nie kontynuował, ale powoli. :ninja:

3 miesiące Boo... :? Inaczej...ćwiczeń nie organizuję się na 3 lata do przodu. Ćwiczenia mają utrzymywać sprawność tych co ćwiczą, zarówno jeśli chodzi o procedury, jak i działania terenowe, obsługę nowego sprzętu i technologii, oraz mają być być dostosowane do warunków prawdziwych akcji. Są oparte o prawdziwe scenariuszy, które mogły by mieć miejsce. Prościej...jeśli przeprowadzamy szkolenie, np. uczymy się do matury. To nie uczymy się intensywnie i nie przygotowujemy do niej 3 lata do przodu, nie uczymy się też tego, czego nie będziemy zdawać. No chyba, że trenujemy w krótkich odstępach czasu by tą sprawność stale utrzymywać, ale to kosztuję więc musimy mieć powód. Wszystko w zależności od potrzeb.

Tak, były ćwiczenia. Ale to nie były jakieś ćwiczenia. To była dość dobrze skoordynowana akcja i miała miejsce w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Szczecinie, Mińsku Mazowieckim. Jeśli wierzyć doniesieniom syreny zawyły w 44 miastach aż chciało by się rzecz Surprise ! :bukiet: Okazuję się, że Łódź też brała w tym udział, powiem wam, że ja nie słyszałem tego co mówił @Ctryptologicon ,by nad miastem latała jakaś CASA lub inny mniejszy wojskowy samolot transportowy. Wiem, że według scenariusza miał zostać porwany i naruszyć przestrzeń powietrzną i zakaz lotów nad Warszawą. Możliwe, że jest więcej miast o których się nie mówi otwarcie, a miały swój mniejszy udział. Ja tylko chciałbym jeszcze przypomnieć o faktycznej katastrofie CASA w Mirosławcu 2008 roku. W tym zdarzeniu zginęło 20 wysoko postawionych dowódców sił powietrznych tego kraju. Przypominam, że lecieli na "Konferencji Bezpieczeństwa Lotów Lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej" To tak apropo możliwych inspiracji

Jeśli poszukać po stronach, to okaże się, że tego typu ćwiczenia zorganizowało w tym roku chyba każde państwo w europie. Jest tego całkiem sporo. Od awarii w elektrowni atomowej, kontrole zamieszek czy ataków terrorystycznych. Organizuję się całe kampanie strachu. I to nie jest normalne. :nieee:

Można sobie np poczytać o ATLAS.
Cytuj:
The ATLAS Network prepares for the biggest anti-terrorism exercise at EU level

Sieć ATLAS, przygotowania do największych ćwiczeń anty-terrorystycznych na szczeblu Europejskim.

Cytuj:
On April 17 and 18, 2013, the EU Member States anti-terrorist police forces are uniting as part of the European sponsored ATLAS Network, which carries out the most complex preparation and crises response simulation so far at European level. The simulation involves simultaneous terrorist attacks in 9 different EU Member States (Austria, Belgium, Ireland, Italy, Latvia, Slovakia, Spain, Sweden and Romania).

17 i 18 kwietnia, 2013, państwa członkowskie UE i policja antyterrorystyczna jednoczą się w ramach sponsorowanej przez EU Sieci ATLAS , która jest odpowiedzialna za większość kompleksowych przygotowań i reagowanie w przypadku kryzysu na szczeblu Europejskim.Symulacja obejmuje jednoczesny atak terrorystyczny w 9 różnych państw członkowskich UE (Austria, Belgia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Słowacja, Hiszpania, Szwecja i Rumunia). :czytaj:

Cytuj:
The 2013 practical exercise, named “Common Challenge” simulates terrorist attacks in 9 different EU Member States in different areas of public life. Simulated terrorist targets include attacks on power plants, schools, and several transport modes (shops, busses and trains). Therefore, the Atlas “Common Challenge 2013”, the largest of exercise of this kind, will help practice and draw lessons on how to further strengthen preparation and crises response. The European Commission’s Directorate-General for Home Affairs is responsible for the coordination of the simulation exercise, which is carried out jointly with the ATLAS Presidency held by the German Police Special units (GSG9)

2013. Ćwiczenia praktyczne, o nazwie "Wspólne wyzwanie" symuluje ataki terrorystyczne w 9 różnych państwach członkowskich UE w różnych dziedzinach życia publicznego. Symulowane ataki terrorystyczne biorą na cel m.in. elektrownie, szkoły oraz transport (sklepy, autobusy i pociągi). Dlatego Atlas "Wspólne wyzwanie 2013", największe ćwiczenia tego rodzaju, pomoże przećwiczyć i wyciągnąć wnioski na temat dalszego wzmocnienia, przygotowania i reagowania na sytuacje kryzysowe. Dyrekcja generalna komisji Europejskiej do spraw wewnętrznych jest odpowiedzialna za koordynację ćwiczeń, które są przeprowadzane wspólnie przez Niemiecką prezydencję ATLAS kierowaną przez odziały specjalne Niemieckiej Policji (GSG9). GSG9 Niemieckie to działy antyterrorki.

Ale o tym się kompletnie nie mówi... w sumie to, jeśli nie wie się czego i gdzie szukać do trafienie na takie informację, też nie jest proste. Płynie z tego dość prosta obserwacja. Jak by miało przyjść co do czego to 24 godziny i pozamiatane. Zarówno w Europie jak i US, w nagłym wypadku są w stanie postawić wojsko na ulicach a ludzie nawet nie zdążą się obejrzeć, mają do tego medialny coverup. Są przygotowani, przeszkoleni i mają ku temu wszystkie środki i medialny coverup. Może z tą Europą trochę przesadziłem, ale w stanach to widać już norma. Za chwilę widok ludzi z długą bronią patrolujących ulicę, będzie tak powszechny jak McDonaldy.

---------------------------------------------------------------
Obrazek

W USA nie ma tygodnia by nie organizowali czegoś podobnego. Ostatni ich wymysł to Urban Shield 2013.Biorą w nich udział oczywiście FEMA, DHS, Policja, Wojsko,FBI inne departamenty, skupiają się na problematyce zagrożeń na silnie zaludnionych rejonach miejskich. Zobaczcie sobie filmik sprzed roku. Imprezy są cykliczne, czasem pojawiają się nowe, ale łączy je jedno. Są coraz bardziej rozbudowane i absorbują coraz silniej sektor prywatny.
phpBB [video]

phpBB [video]

Ćwiczenia mają się odbyć na przestrzeni trzech dni 25-28. Wszystko oczywiście ma miejsce na raz w kilku dużych miasta i na szeroką skale. Do tego biorą nich udział chyba wszystkie największe korporacje produkujące broń,sprzęt dla wojska i policji, a także tacy giganci jak Motorolla, CISCO, Shell czy Verizon... Czyli kolejny dzień w Ameryce. Btw To dobra okazji, można zaobserwować jak zmienia się ich sprzęt, umundurowanie i uzbrojenie na przestrzeni lat. Czyli z typowo policyjnego na wojskowy jak w przypadku zamachów w Bostonie.
---------------------------------------------------------------
Zdarzyła się jeszcze jedna ciekawa rzecz. Otóż...poleciały znowu dwie kolejne osoby z dowództwa w stanach.
Obrazek
To już staje się nagminne, czystki trwają dalej. Pierwzy z nich to Gen. Bryan W. Wampler drugim jest Command Sgt. Maj. Don b. Jordan. Oboje zostali zawieszeni i oboje mają bardzo bogatą historię służby na różnych szczebach dowodzenia. Jednym słowem nie są to ciecie od przerzucania papierków, ale dowócy z olbrzymim dośwadczeniem. Co ciekawa, każda z tych dymisji miała raczej prozaiczne powody. O tym co dzieje się teraz w armmii, mówi się "The Regime of The Long Knives" (Reżim długich noży)

Awatar użytkownika

levibc pisze:
Okazuję się, że Łódź też brała w tym udział, powiem wam, że ja nie słyszałem tego co mówił @Ctryptologicon ,by nad miastem latała jakaś CASA lub inny mniejszy wojskowy samolot transportowy.

Jak już kiedyś pisałem - Twoja przenikliwość mnie przeraża @Levibc,(Chodzi o CASA) ale tak ! - to miałem na myśli.W Temacie. Tak 'Biedny' kraj jak Polska pozwala sobie na ukryte manewry za miliardy złotych. Po co ? Nie dla 'jaj' raczej. Tak więc na teraz nie przejmujmy się FEMA, tylko naszym podwórkiem. Tu mam dzieci i to mnie powoli zaczyna interesować. Jeszcze 'naklikam' , bo to już zakrawa... !!!

-- 25 paź 2013, 18:16 --

levibc pisze:
Symulacja obejmuje jednoczesny atak terrorystyczny w 9 różnych państw członkowskich UE (Austria, Belgia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Słowacja, Hiszpania, Szwecja i Rumunia).

Trafiony !( nie wszystkie kraje mi się zgadzają, ale to raczej szczegół)- Zobaczymy, czy przejdzie. Osobiście nie sądzę, ponieważ 'bunt' w szeregach jest już na tyle wielki, że niepokoi "elity' - widać to wyraźnie. I to nie jest wyłącznie domena USA. Buntujemy się. Wojsko i policja się buntuje. Jest dobrze i oby tak dalej. :spoko:
Ta polityka "dziel i rządź zaczyna się mścić na 'pomysłodawcach'. Dlaczego ? Ano dlatego, że wejdzie mi do domu policjant i zagarnie rodzinę. Wejdzie do jego rodziny wojsko i zagarnie jego rodzinę. Wejdziemy i rozpier....y wszystkich (a może jeszcze ktoś przyjdzie i roz...i nas) i jaki w tym sens ? To jest głupie, bezsensowne działanie. Z polakami jest taki problem, że u nas nigdy nie było wojny wewnętrznej (domowej) . Pejsom się to słabo podoba.

-- 25 paź 2013, 18:29 --

levibc pisze:
Inaczej...ćwiczeń nie organizuję się na 3 lata do przodu. Ćwiczenia mają utrzymywać sprawność tych co ćwiczą, zarówno jeśli chodzi o procedury, jak i działania terenowe, obsługę nowego sprzętu i technologii, oraz mają być być dostosowane do warunków prawdziwych akcji

Nie ma tu nic do dodania.

Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

U mnie (Warszawa) oczywiście też wyły (modulacyjnie)
http://www.acid19.linuxpl.com/neotech/Syreny.mp3

Nie słyszałem jednak sygnału odwołującego (ciągły) a z tego co wiem, w wielu miastach miał miejsce.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nikt o niczym wcześniej nie informował - jakby celowe wprowadzanie w błąd / straszenie ludności cywilnej.

Ostatnio zmieniony 27 paź 2013, 21:35 przez BioComp, łącznie zmieniany 1 raz

Provost and Judge * 7th Degree
Awatar użytkownika

Słuchajcie w Polsce od kilku ładnych lat następuje zintensyfikowanie ćwiczeń, nazwijmy je ogólnie militarnymi. Rok 2012 i bieżący są doskonałym tego przykładem. W dodatku w roku bieżącym stały się one wyjątkowo medialne głównie za sprawą TVN-u. Wystarczy wspomnieć ćwiczenia w Krakowie z przed kilku miesięcy, transmitowane przez kilka godzin z przerwami (pisałem gdzieś o tym). Co więcej, ciągłe dozbrajanie policji i wręcz ogromne nabory do ich szeregów, to coś na co powinniśmy zwrócić uwagę. Mam ten wątpliwy przywilej zamieszkania w pobliżu jednej z podwarszawskich baz/szkółek policyjnych i to co mogę zaobserwować na przestrzeni ostatniego roku to przede wszystkim wzmożone treningi w terenie. Kawalkady wozów policyjnych, armatki wodne, wręcz autobusy wypakowane mundurowymi to widok do którego już nawykłem. Interesujące jest to, że często w tych kawalkadach widać terenówki z działkami sonicznymi (zazwyczaj cztery), już nawet za bardzo ich nie chowają. Moją uwagę zwróciło też to, że coraz częściej widzę patrole w ciężkim umundurowaniu, z klamkami na wierzchu. Nie tam jakiś krawężników w odblaskowych szmatach na plecach, a w kamizelkach kuloodpornych, ochraniaczach z długą bronią, będących na regularnych patrolach. Nie jest to normą i dla mnie jest ewidentną manifestacją siły, w dodatku chyba wbrew prawu o ile nie dostali nowych uprawnień. To tak pokrótce. Z własnej obserwacji mogę dodać jeszcze, że niektóre podwarszawskie jednostki wojskowe, które miałem okazję widzieć również przechodzą modernizację przynajmniej kosmetyczną. Na przykład pod Jankami instaluje się nowe ogrodzenia, wycina drzewa i tak dalej, tym podobne zabiegi widziałem też w innych miejscach.

Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Nowiutki MRAP na wyposażeniu... policji w USA, jeżdżący sobie po ulicach.
W 1981r. konieczne było wprowadzenie stanu wojennego w Polsce, żeby zobaczyć BTR-y na ulicach.

phpBB [video]

Czekam, kiedy wreszcie pękną te gliniane nóżki... :D

Awatar użytkownika

Szybkie spojrzenie pijanego mechanika mówi, że wystarczy byle mina by pozbawić ten pojazd sterowania. Drążki na wierzchu. Chyba że to coś czego zwykły partyzant jak ja nie zna i nie wie do czego to jest.... ":)

-- 27 paź 2013, 22:20 --

to hyba jakiś żart. na głupie amerykankie zombie. Rozśmieszył mnie ten film

Awatar użytkownika

Leonard pisze:
Szybkie spojrzenie pijanego mechanika mówi, że wystarczy byle mina by pozbawić ten pojazd sterowania.

Identyczne mam wrażenia, ale to jednak pojazd policyjny i raczej z miną się nie spotka, a z cywilami - to i owszem. :).
Wracając do tematu.
Planowane są jeszcze jedne ćwiczenia z 'zaskoczenia' . Ma to być sprawdzian sprawności służb w przypadku nagłego zagrożenia. "Nikt" nie zna terminu. To już nie jest tak ważne jak to, że wydaje się kupę kasy. To zawsze coś oznacza.

Awatar użytkownika

Można patrzeć i nie widzieć..... :)

Dla mnie bardzo wymowne jest to, że kupuje się właśnie nowoczesne pojazdy minoodporne o ogromnej mobilności do działań policyjnych.

Ten konkretny pojazd to Ivema GILA 4x4 MRAP Vehicle - jak kogoś interesuje co potrafi wytrzymać, gwarantując załodze przeżycie to proszę zerknąć do parametrów, a dziwaczny wygląd to tylko pozór - wpłynęły na niego lata doświadczeń wojen w Iraku i Afganistanie.

Jeśliby chodziło tylko o robienie wrażenia to kupowaliby Strykery albo LAV-y w podstawowych wersjach, które nie dawałby tak wysokiej ochrony za taką cenę. :tak:

:hejka:

Rząd USA dalej przygotowuje się na stan wojenny. -

Ameryka od kilku lat szykuje się na poważnie na stan wojenny w związku z krachem, lub jakąkolwiek inną sytuację kryzysową w kraju. Agencje rządowe zbroją się po zęby na wypadek zamieszek budując dla tych celów całą infrastrukturę. Buduje się obozy koncentracyjne, wzmacnia się ściany komisariatów i rozdaje czołgi i wozy pancerne zwykłej policji.

Obecnie armia jest stosowana do patrolowania obszarów wodnych wewnątrz kraju. Poniższy film pokazuje nieoznakowane wojskowe łodzie patrolujące kanały wokół Slidell, Luizjana. "Wydaje się, że mieszkańcy nigdy wcześniej nie widzieli czegoś takiego na tym obszarze. Czy to część jakiś manewrów, czy jest to po prostu normalne teraz w nowej Ameryce by patrzeć na uzbrojonych żołnierzy patrolujących publiczne kanały?" czytamy na prisonplanet.com.

Materiał wideo poniżej, nakręcony we wrześniu 2013 r., pokazuje odprawę dowódców armii na temat ich nowej struktury dowodzenia w ramach Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego FEMA i Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego DHS dla operacji krajowych z Gwardią Narodową.

Żołnierz żandarmerii wojskowej rozpoczął nagrywanie rozmów po tym jak wstrząsnęły nim słowa, że teraz działa pod kontrolą FEMA.

W tym filmie można wyraźnie usłyszeć dowódce dyskutującego zawieszenie konstytucji, stan wojenny i konfiskatę broni w Ameryce.

W istocie, żandarmeria wojskowa ma zapewnić bezpieczeństwo dla FEMA podczas gdy ona będzie zajęta konfiskowaniem broni podczas kryzysu zadeklarowanego przez rząd krajowy.

Powoli więc cały etablishment wojskowy i agencje rządowe szykują się na bardzo poważne wydarzenia w Ameryce, de facto wdrażając powoli stan wojenny.

http://www.prisonplanet.pl/polityka/rza ... 2109795697

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Cytuj:
wdrażając powoli stan wojenny
I to jest słowo kluczowe - POWOLI.

W sumie zaczeli się rozkręcać od 9/11. Nauczyli się już że jak się nagle coś ogłosi to ludzie reagują też gwąłtownie. Ale jak się wprowadza zmiany stopniowo i nie nazywa rzeczy po imieniu, to reakcja spoleczna będzie o wiele wolniejsza i o wiele za późno.

a co myślicie o tej komecie ISON? Nie wydaje wam się troche podejrzany ten obiekt? Dla mnie to trochę dziwne, że kiedy przelatywała tuż obok Marsa, czyli w okolicach 1.10 wysłano na przymusowe urlopy aż 95% pracowników NASA, gorączkowe przygotowania FEMA(chodzi głównie o gotową żywność i wodę) ponadto łaziki i sondy miały wtedy sposobność zrobić z bardzo bliska, mnóstwo doskonałej jakości zdjęć tej komecie. I pewnie zrobili, ale publice udostępnili tylko jakiś marny ochłap, i nie wykluczone że jeszcze ocenzurowany. W tym też czasie wysłali specjalny balon nad atmosferę do obserwacji tej komety - http://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/nasa-wypuściła-specjalny-balon-obserwacji-komety-ison i też żadnych zdjęć nie opublikowano
Natomiast większość obecnych fotek tego obiektu pochodzi z amatorskich obserwacji.
Ja wcale nie wykluczam tego, że ci którzy są u steru ameryki, mogą wiedzieć że nastąpi impakt pod koniec grudnia. Być może wiedzą, że po takim impakcie będzie masowy chaos i totalna anarchia w usa, i być może dlatego będą chcieli zarządzić konfiskate bronii. Powiedzą publice: "z uwagi na totalne rozboje, morderstwa, gwałty, kradzieże itp z użyciem broni palnej, Zarządzamy konfiskate broni palnej, dla dobra społeczeństwa, dla dobra ameryki"
Być może wiedzą że taki impakt wywoła ogromny kryzys w usa, a przez to być może i na świecie, i być może właśnie do tego się przygotowują, i też biorę pod uwagę to że taki kryzys wywołany impaktem chcą jeszcze połączyć z ogłoszeniem bankructwa.
Wg mnie im teraz zależy na wywołaniu ogromnego kryzysu światowego, największego w historii, a ewentualny impakt, ogłoszenie bankructwa - stanowiłyby dla nich świetny grunt pod taki globalny kryzys. I wcale bym się nie zdziwił, jakby do tego dorzucili jeszcze inwazje na Syrie i Iran, a nawet 3 wś, by jeszcze bardziej zwiększyć globalny kryzys. Taki totalny kryzys właśnie im się marzy, po to by mogli wreszcie ucieleśnić swoje największe marzenie czyli wprowadzenie ich chorego NWO na kolejny cykl stuleci a może i nawet tysiącleci... Ale czy tym inteligentnym pasożytom się to uda, to już zależy od Ludzi. Jeśli ludzie się przebudzą, to reptile się wyniosą z tej planety.

Oto motto reptili - " Ordo ab Chao" - Z Chaosu Porządek"

Pamiętacie co mówił J.D Rockefeller? Przypomnę:

"Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek."

"Przez ponad 100 lat ideologiczni ekstremiści po obu stronach politycznego spektrum uczepili się dobrze nagłośnionych incydentów, by atakować rodzinę Rockefellerów za niezwykły wpływ, jak oni twierdzą, my mamy na polityczne i ekonomiczne instytucje. Niektórzy nawet wierzą, że należymy do tajnej kabały, działającej przeciwko interesom Stanów Zjednoczonych, charakteryzując moją rodzinę i mnie jako internacjonalistów, oraz spiskujących wraz z innymi na świecie, by zbudować bardziej zintegrowaną globalnie polityczną i ekonomiczną strukturę – jeden świat, jeśli chcecie to tak nazwać. Jeśli to jest oskarżeniem, to jestem winny i jestem z tego dumny."

Awatar użytkownika

Emerald pisze:
a co myślicie o tej komecie ISON? Nie wydaje wam się troche podejrzany ten obiekt? Dla mnie to trochę dziwne, że kiedy przelatywała tuż obok Marsa, czyli w okolicach 1.10 wysłano na przymusowe urlopy aż 95% pracowników NASA, gorączkowe przygotowania FEMA(chodzi głównie o gotową żywność i wodę)

Jakiś czas temu zauważyłem pewną zbieżność dat - o ile wiem, 17 października w Stanach zatwierdzono dalsze zadłużanie państwa przez kolejne 90 dni (do 15 stycznia?). Kometa ISON ma przelatywać koło Ziemi tego samego dnia; niezależnie od tego jakie zagrożenie stanowi sama w sobie (pewnie nikłe), może posłużyć jako pretekst (jak poprzednim razem przelatywała kometa, to mieliśmy Fukushimę) do np. wprowadzenia stanu wyjątkowego (do którego tak starannie się przygotowują).
W dniach poprzedzających tę datę w Kongresie będzie zapewne trwała gorąca debata o długu i oczywiście nie dojdzie do żadnego porozumienia, bardzo na rękę wobec ich planów w takim układzie będzie jakiś kataklizm.

Trochę namieszałeś, Emerald.

Cytuj:
łaziki i sondy miały wtedy sposobność zrobić z bardzo bliska, mnóstwo doskonałej jakości zdjęć tej komecie.

11 mln km to dla Ciebie bardzo blisko?
Łaziki i sondy jak np. HIRISE nie są wyposażone w sprzęt do robienia zdjęć kometom.
Co innego foty z orbity Marsa, a co innego obiekty oddalone o 11 mln km.

Cytuj:
W tym też czasie wysłali specjalny balon nad atmosferę do obserwacji tej komety - http://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/nasa-wypuściła-specjalny-balon-obserwacji-komety-ison i też żadnych zdjęć nie opublikowano

Zdjęć nie opublikowano, bo BRISON uległ uszkodzeniu tuż po starcie, więc nie zrobił żadnego zdjęcia.
Mechanizm teleskopu zaciął się w pozycji, z której teleskop nie mógł obserwować komety... nie tylko jej, bo BRISON miał prowadzić obserwację kilku innych ciał niebieskich.
BRISON został zbudowany dla NASA przez grupę "studenciaków" z Applied Physics Laboratory, więc dobrze, że w ogóle udało mu się wystartować ;-)

Cytuj:
Natomiast większość obecnych fotek tego obiektu pochodzi z amatorskich obserwacji.

Masz tu chyba najlepszej jakości fotę z teleskopu Hubble-a, jaką możesz znaleźć obecnie w sieci.

Obrazek

A tu Extra Large TIFF: http://hubblesite.org/newscenter/archive/releases/2013/42/image/a/warn/

Kometa, jak wszystkie inne przyleci i spokojnie sobie odleci, być może nawet zapłonie niczym drugie Słońce, ale nie będzie żadnego zderzenia z Ziemią. Śpij spokojnie.

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Co mają komety do tego tematu? Czy ja jestem nienormalny i czegoś nie rozumiem?
Bo wydaje mi się że ktoś chce kolejny temat rozwalić, no ale może ja jestem nienormalny i nie widzę zależności między kometami a tym co się dzieje w USA.

Awatar użytkownika

A ja bym nie był taki sceptyczny co do powiązania komety z jakimiś większymi wydarzeniami. Jest to zjawisko globalne i jeśli wziąć pod uwagę fakt, że przygotowania militarne również mają wymiar ogólnoświatowy, nie dzieją się w końcu tylko w US, może to posłużyć jako pretekst do wprowadzania stanów wyjątkowych w wielu krajach i choćby przetestowania posłuszności pospolitych obywateli, pod pretekstem prewencji przed ewentualnymi kataklizmami. Zobaczymy, media milczą na ten temat, ale jeśli się nie mylę to już wkrótce zaczną trąbić o tym na każdym kanale, wtedy wszystko będzie jasne.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 281 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]