Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 23:27

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Elect of Fifteen Super * 10th Degree

Pytanie o kwestie, jw. Poparzenie stopy. II stopien. Niby nic wielkiego, ale w miejscu, gdzie stopa jest ciagle w ruchu.
Czy znacie jakies (stawiam na naturalne) metody przyspieszenia gojenia?

Dziekuje uprzejmie za wszelkie podpowiedzi :bukiet:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 08 maja 2016, 15:39 
VIP Member
Awatar

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

a chyba od wieków dostępne jest lekarstwo -kurze jajko i BIAŁKO z niego
NIE typowo sklepowe,może masz możliwośc dotarcia do jakiegoś "ściółkowego" hodowcy :uśmiech:

Na gazę,na stopę,na noc.Rano odklejasz.Jak się przyklei to następna gaza,zamoczona w ciepłej wodzie,i odejdzie.Na każde rany jest to dobre,wręcz niemożliwe,że się zagoi tak szybko :o
Powtarzasz do skutku,czyli do zagojenia

A dopisując po "nastu" minutach-ja tu być może gdzieś wspominałem,a kopac mi się nie chce do tego wątka-była sytuacja dawno temu,że jednemu delikwentowi chyba psiak odgryzł końcówkę nosa-masakra..dyndało sobie toto..krew się lała a starej daty dochtor polecił białko.Nawet blizna nie została-tak się zrosło przy pomocy właśnie białka.
Oparzenia?-ze 3 razy i efekty będą.Napisałem na noc-w każdej chwili można zacząć,jak się ma białko.
Nawet można zastosować na opuchlizny,siniaki,żylaki...
No co się nie da.

Pozdrówki

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree

Już jakiś czas temu poparzyłam rękę gorącym olejem i to akurat poparzyło mnie na zgięciach palców u prawej ręki. Nie wyglądało to ciekawie, a z pewnością zapodawało się dłuuuugie gojenie.

Z pomocą przyszły mi liście aloesu. Nie zastanawiając się długo przyłożyłam je do rani zabandażowałam(jak umiałam). Pomogło pęcherze które zrobiły się w momencie zmniejszyły się. Tam gdzie skóra odpadła zaczęła się goić i dziś pozostały mi tylko no nie za piękne blizny, ale lepsze to niż rana ciężka do wygojenia.

Dziekuje za pomoc i odpowiedzi.

Dar66... nie wiedzialam o tym zastosowaniu jajka. Jajko zdarza mi sie stosowac do innych celow... (zdejmowanie urokow, oczyszczanie)...
Poczytam wiecej o tym, co piszesz.

Bloom... znam dzialanie aloesu a tu nie pomyslalam o tym. Rzeczywiscie leczylam tak poparzenia sloneczne, zawsze dziala bardzo ladnie.

Teraz poparzenie dosc niefajne, lecze juz 2 tygodnie. Byl duzy pecherz, ktory zaraz tez sam pekl, skora zostala usunieta przez lekarza.
Teraz po 2 tygodniach goi sie juz. I bolu nie ma, moge egzystowac bez tabsow przeciwbolowych. :)

Przyjrze sie dokladniej tej opcji z bialkiem na pewno.

Dziekuje Wam bardzo. :bukiet:

Ja nie znam lepszego lekarstwa na poparzenia jak mocz. Gdy sie sparze, to pierwsze co robie, to lece do lazienki i siusiam w kubeczek, albo na reke. Pozwole temu troche podzialac i bol przechodzi calkowicie po 5 min, zadnego pecherza, nawet zadnego takiego czerwonego znaku po poparzeniu. To poparzone miejsce zachowuje sie tak jakby nie zostalo poparzone. I to trzeba robic szybko, bo inaczej nie podziala. Gorzej jak sie nie chce siusiac, no ale zawsze cos tam mozna wycisnac...

Vindpust. Znam opcje z moczem. Jednak z mojego doswiadczenia wynika, ze najlepiej dziala zastosowany na swieze poparzenie.
Moje poparzenie bylo w miejscu pracy i musialam poddac sie opiece medycznej przewidzianej dla wypadkow w miejscu pracy. Inaczej wypadek nie zostalby uznany.

Poparzenie zagoilo sie na tyle, ze moge chodzic bez opatrunku. Zostal tylko slad niefajny. :) Skora regeneruje sie.
Uzywalam rzeczywiscie aloesu, ktory, tak na marginesie, stosuje takze z powodzeniem przy poparzeniach slonecznych (mam bardzo wrazliwa skore).

Dziekuje wszystkim serdecznie za rady i informacje a takze poswiecony czas.
Pozdrawiam wszystkich :bukiet: :szampan:

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Plantain For Burns
phpBB [video]

Działanie babki zwyczajnej lub lancetowatej jest rewelacyjne na rany, infekcje, poparzenia. Antybakteryjne, sciągające rany cięte niczym szwy, minimalizuje powstawanie blizn, łagodzi stany zapalne, i mocno przyspiesza czas gojenia. Można też w warunkach polowych żuć i papkę na ranę + owinąć dostępnym materiałem/opatrunkiem aby nie wyschła. Na zimę można ususzyć i po zmieleniu przechowywać jako proszek.

Zapewne Dobre uzupełnienie sikania - i białka :)

O babce nie pomyslalam. Dzieki Angelrage za przypomnienie.
Trzeba posuszyc na zime.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]