Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 31 mar 2020, 0:23

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: POMOCY!
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

Cześć szukając pomocy w internecie w jakiś sposób trafiłam do was i mam nadziej że mi pomożecie. Jutro ma obronę pracy licencjackiej i jedno z zagadnień które muszę przygotować brzmi " Ataki sekwencyjne jako metoda walki terrorystów"i tu mam wielki problem o co właściwie chodzi. Przepraszam jeżeli nie napisałam w tym dziale bądź już takie pytanie było. Jeżeli znajdzie się jakaś dobra dusza to wielki, wielkie pomocy

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

Tytuł: POMOCY!
: 07 wrz 2016, 12:26 
VIP Member
Awatar

Tytuł: Re: POMOCY!
Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree

Na początek warto przyjżeć się słowu "sekwencja", które według mnie stanowi klucz do odpowiedzi na to pytanie.
A więc jest to "1. układ elementów następujących po sobie w określonej kolejności;" , natomiast synonimami tego słowa są "kolejność" , "porządek" , "układ" itd.
Idąc tym tropem uważam, że chodzi po prostu o zsynchronizowane ataki terrorystyczne w kilku miejscach, w tym samym czasie. Wydaje mi się, że najczęściej chodzi o ataki bombowe, które następują jeden po drugim w krótkim odstępie czasu. Ostatnio mieliśmy kilka takich przykładów chociażby we Francji.
Innym przykładem może być atak na WTC w 2001 r gdzie zaatakowano równocześnie dwie wieże a następnie pentagon. ( pomijam wątek, że była to jedna wielka mistyfikacja ).

Pozdrawiam

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Zgadzam się z powyższym. Skoro sekwencyjnych znaczy uporządkowanych zdarzeń, to znaczy, że chodzi o uporządkowane w sensie dat, bo czego innego? Możliwe, że jak zauważył Kros, chodzi o ataki bombowe, które następują jeden po drugim w jakimś określonym odstępie czasu, ale moim zdaniem niekoniecznie krótkim - słowo sekwencyjny nie determinuje tego, nie określa, że to ma być krótki okres czasu, a jedynie że uporządkowany.

Czyli może chodzić o to, że przykładowo po WTC 11/09 (9-11 zapisuje się po amerykańsku) mieliśmy zamachy w Madrycie 11 marca 2004 roku, równe ćwierć dekady (911 dni) później. Nie może tu być mowy o przypadku, zwłaszcza że to nie jedyna taka synchroniczność.
Co ciekawe Fukushima też była 11 marca 2011 roku 7 lat później, ale to już się oficjalnie uznaje za katastrofę naturalną. Niesamowity zbieg okoliczności. Przy tej technologii jaką znamy oficjalnie żaden problem jest zrobić podwodną eksplozje nuklearną, która spowodoje tsunami.

Znajdziesz tu tego więcej na forum jak dobrze poszukasz.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Nieco pozwolę się nie do końca zgodzić z szanownymi 'przedmówcami'. Chodzi tu raczej o tego typu aspekt:
http://mailgrupowy.pl/shared/resources/ ... -terroryzm.
http://mailgrupowy.pl/shared/resources/ ... za-pojecia
Proponuję, poszukaj nie 'zamach sekwencyjny' , a "efekt sekwencyjny" zamachu terrorystycznego,np.w poniższym opracowaniu:
https://www.google.pl/url?q=https://wnp ... vp3FDlc1ZQ
A tak swoją drogą.., ciekawa ta Twoja szkoła, lub może tylko pan[i] pedagog. No nic. Miłej pracy.

Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 16:37 przez Cryptologicon, łącznie zmieniany 1 raz

Awatar użytkownika

I bardzo sympatyczna wypowiedź. Pozdrawiam serdecznie. Wracając do tematu..,nie znam podobnego określenia - "terroryzm sekwencyjny" . Może pani pedagog pisze "magisterkę" i szuka "jeleniowatych" - może tak. Tak, czy inaczej, materiały, które podałem są najbardziej wiarygodne z tych, którymi można się podeprzeć. Oczywiście zawsze możemy jeszcze podyskutować. Jestem otwarty.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]