Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 24 cze 2018, 17:53

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Perfect Master * 5th Degree

Witam

Zacznę od tego, ze jeszcze dwa lata temu ważyłem normalnie, przy 185 cm wzrostu mialem 75 kg wagi. Mniej wiecej od tamtego czasu zachorowalem na refluks i czuje, ze jestem doslownie zarosniety candida. Obecnie waże 68 kg i czuje sie okropnie, czesto mam stany podgoraczkowe. Mam catering dietetyczny sportowy na mase 2500 kcal, 5 posiłkow dziennie i zjadam to wszystko na spokojnie.
Czy to mozliwe zebym przez refluks i candide tak schudl i nie mogl przytyc ?
Czytałem gdzies kiedys, że jeżeli kwas żoładkowy nie jest dostatecznie silny to nie trawi sie wszystkiego tylko przelatuje to dalej do jelit i jest wydalane.
Dodam, że mam 25 lat i dosyc szybki metabolizm ale nie wierze, zebym to wszystko tak szybko spalał. Ponadto staram sie chodzic na silownie.

Juz nie wiem co robic na prawde.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 mar 2018, 9:13 
VIP Member
Awatar

Master Mason * 3rd Degree
Master Mason * 3rd Degree

To, co napiszę odnosi się tylko do mnie samego i w swoim przypadku musisz sam dobrać odpowiednią metodę rozwiązania.
Ja przytyłem sporo na diecie bezglutenowej, w której większość, to węglowodany, głównie kasze. Podobno kasza jaglana odkwasza organizm, ale niestety źle działa na nadkwasotę żołądka. Na kaszach możesz przytyć z 10 kg ale jak będziesz intensywnie ćwiczył, to spalisz to wszystko i nie będzie efektu. Musiałbyś mieć z 65-75% węglowodanów w diecie i jeść jeszcze z godzinę przed snem. Taka duża ilość węgli nie jest fajna dla organizmu, ale na czas przytycia, kilka miesięcy daje radę.
Jak masz jakiś stan zapalny, to najprędzej żołądka. Gastrolog lub internista powinien Ci przepisać jakieś inhibitory pompy protonowej. Chyba, że już leczysz, lub leczyłeś refluks w ten sposób, a teraz jest coś innego. Zawsze lepiej iść najpierw do lekarza.
Co do kasz, to polecam:
- kaszę gryczaną białą (nie paloną, bo palona drażni żołądek),
- kaszę jęczmienną np. w postaci krupniku.
- ryżu nie polecam, bo wzmacnia nadkwasotę
- wyroby kukurydziane też są spoko, chociaż większość skażona GMO (czyli junk food, acid corn) :] to samo soja i ziemniaki.
aha, ziemniaki podobno zakwaszają i są chujowe przy zakażeniu grzybiczym.

Fellow Craft * 2nd Degree

Kros pisze:
Witam

Zacznę od tego, ze jeszcze dwa lata temu ważyłem normalnie, przy 185 cm wzrostu mialem 75 kg wagi. Mniej wiecej od tamtego czasu zachorowalem na refluks i czuje, ze jestem doslownie zarosniety candida. Obecnie waże 68 kg i czuje sie okropnie, czesto mam stany podgoraczkowe. Mam catering dietetyczny sportowy na mase 2500 kcal, 5 posiłkow dziennie i zjadam to wszystko na spokojnie.
Czy to mozliwe zebym przez refluks i candide tak schudl i nie mogl przytyc ?
Czytałem gdzies kiedys, że jeżeli kwas żoładkowy nie jest dostatecznie silny to nie trawi sie wszystkiego tylko przelatuje to dalej do jelit i jest wydalane.
Dodam, że mam 25 lat i dosyc szybki metabolizm ale nie wierze, zebym to wszystko tak szybko spalał. Ponadto staram sie chodzic na silownie.

Juz nie wiem co robic na prawde.

Po pierwsze. Czy miałeś refluks i poczucie zjadania przez candide kiedy nie miałeś cateringu dietetycznego ?

Po drugie. Jak na moje to przy pięciu posiłkach dziennie nie można się dobrze czuć. Organizm nie ma kiedy odpocząć od trawienia. Co czego jeszcze nie skończył trawić zostaje zasypane kolejną warstwą do przepracowania. Rozumiem że taki jest trend żywieniu w sporcie, sam kiedyś wierzyłem że częste jedzenie jest właściwe. Zapewne moja postawa wynikała z faktu że bazowałem tylko na powszechnie wpajanej nam wiedzy.

Po trzecie. Czy wiesz że organizm zaczyna produkować hormon wzrostu kiedy masz puste bebechy ? Że aby mieć je puste musi minąć około 16 godzin od ostatniego posiłku ?

Wiem że moje uwagi są pod prąd, jednak ja nie zaufałbym cateringowi. Dlaczego ? Bo oni robią to dla pieniędzy a nie dla Twojego zdrowia. Dla nich do biznes a w biznesie trzeba iść na ustępstwa, liczy się zysk.
Zastanów się nad moim pierwszym pytaniem, bo możesz mieć w nim odpowiedź. Poza tym młody jesteś, zmężniejesz po trzydziestce.

Pozdrawiam

Cześć

Catering mam dopiero od dwóch miesięcy, myślałem, że moja waga chociaż ruszy o 0.5 kg a tu nadal nic, czasami nawet spadnę. Z candida i refluksem walcze od dwóch lat ze zmiennymi skutkami, na języku mam taki biały nalot, że aż się świeci. Najgorszy jest ten głód, który nieustannie się pojawia i dosłownie czuje jak wyżera mnie od środka i wtedy musze jeść i jeść a moja waga stoi.

Kros pisze:
Cześć

Catering mam dopiero od dwóch miesięcy, myślałem, że moja waga chociaż ruszy o 0.5 kg a tu nadal nic, czasami nawet spadnę. Z candida i refluksem walcze od dwóch lat ze zmiennymi skutkami, na języku mam taki biały nalot, że aż się świeci. Najgorszy jest ten głód, który nieustannie się pojawia i dosłownie czuje jak wyżera mnie od środka i wtedy musze jeść i jeść a moja waga stoi.

Z tego co zrozumiałem to nabranie masy jest Twoim priorytetem i skupiasz się na tym a nie na pozbyciu się candidy. Znajdziesz tutaj na forum masę informacji na temat walki z tym cholerstwem czy też refluksem. Polecam abyś skupił swoją uwagę na pozbyciu się candidy bo ona zapewne jest przyczyną Twoich rozterek.

Pozdrawiam

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]