Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 04 lip 2020, 5:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Hej :)

Sprawa ma się tak:
Jako że chodzę jeszcze do szkoły, mam okazję rozmawiać od czasu do czasu z osobami nie całkiem wchłoniętymi przez system, wiele jest otwartych na różne poglądy co daje mi nieraz spore pole do popisu. Nieraz udało mi się wywołać ostre dyskusje na lekcji np na temat CHEMTRAILS czy też zniewolenia człowieka w dzisiejszym świecie. Mam przez to napięte stosunki z kilkoma nauczycielami, ale satysfakcja jest ogromna, gdyż nie idzie to na marne, są osoby które zaczynają widzieć :okok: Teraz nadarzyła mi się okazja do omówienia kwestii prawdziwego życia i jego celu, ogólnie całej tematyki duchowej o której mówimy na forum (może pomijając temat 2012 itd) przed klasą, legalnie, ze sprzętem audio-video ( TV z DVD;w razie potrzeby być może wynegocjuję salę z rzutnikiem ). Mam 2 tygodnie na przygotowanie, zamierzam bardzo poważnie podejśc do tematu.

Jak na teraz plan jest taki:

1. zadanie niewygodnych pytań słuchającym, zachęcenie do refleksji i zainteresowania tematem

2. zakwestionowanie dotychczasowych wierzeń (Religie świata, ich żródła i kontrowersje z nimi związane, zakwestionowanie również ateizmu, w międzyczasie pytania retoryczne i zachęcenie do słuchania)

3. zakwestionowanie rzeczywistości (zwrócenie uwagi na sztuczność naszego otoczenia z którym się utożsamiamy, zwrócenie uwagi na obłęd i paradoksy systemu w którym żyjemy, bez NWO itp ; wstęp do natury duchowej człowieka i naturalnego otoczenia człowieka )

4. kwestie naukowe - zakwestionowanie widzianego i odbieranego przez nas świata materiałami naukowymi ( np. święta geometria, wykłady Nassima Harameina; coś z fizykii kwantowej, dzieł Einsteina, Platona itd)

5. kwestie duchowe - na podstawie pkt 4. zakwestionowanie rzeczywistości, wstęp do duchowości, zaczynając od medytacji i świadomego snu, poprzez doświadczanie życia przez nasze prawdziwe ja, kończąc na reinkarnacji i naturze świadomości, esencji nas samych (twardy orzech do zgryzienia, ale postaram się to przedstawić jak najprzystępniej)

6. zakończenie, apel do słuchaczy o szanowanie wolności, odkrywanie swojego własnego ja, pracę z samym sobą, odcięcie się od ego i strachu, a zbliżenie do świadomości, wolności (oczywiście ujmę to tak, aby było piękne w swojej prostocie i łatwości)

Jest to plan początkowy, można go uprościć, ale niestety na pewno nie skomplikować gdyż będę ograniczony przez czas Smutny .

W związku z tym mam ogromną prośbę do Was o pomoc w znalezieniu odpowiednich materiałów do powyższych punktów, sam przeszukam nasze forum wzdłuż i wszesz jak i takie strony jak globalnaświadomość czy wolne media, mam też spory zbiór ebooków z któego z pewnością skorzystam, tak samo jak z BEYOND THE CUTTING EDGE Icke'a (merytoryka i źródło do tekstów, jako filmu raczej nie ma sensu tego puszczać - napisy zamiast lektora i ograniczony czas) ; chodzi głównie nawet o takie rzeczy jak link do strony czy artykułu, tytuł ebooka, linki do filmików z których mógłbym coś zaczerpnąć. Za szerszą czy dokładniejszą pomoc będę niezwykle wdzięczny.

Odnośnie materiału filmowego byłbym ogromnie wdzięczny za linki do filmów o tematyce z punktów o góry, lecz jedynie z lektorem. Dlatego też nie będzie to łatwe, gdyż tego rodzaju filmów na dany temat jest mało. Z napisami nie da rady, gdyż wiem jak to zniechęcająco podziała na słuchaczy, rzadko komu będzie się chciało czytać, w dodatku z stosunkowo małego TV :) Filmy mogą być nawet "nieme", jeśli chodzi o lektora, do których to ja mógłbym mówić i opisywać co i jak (filmy pomocnicze, coś w tym stylu).

Na forum jest wielu Tłumaczy jak i osób które mają ogromne rozeznanie ( w porównaniu do mnie) w stronach WWW, materiałach, książkach, filmach. Będę wdzięczny za wszelką pomoc gdyż przede mną niełatwe zadanie, uwierzcie :D Nie robię tego dla siebie, sam nic z tego nie będę miał prócz ogromnej satysfakcji :spoko:

Czekam na Wasze pomysły, propozycje, linki itd :tak:

Pozdrawiam wszystkich gorąco :uścisk:

Namaste :winko:

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 03 mar 2011, 15:35 
VIP Member
Awatar

Jak na początki to dość dobrze skomponowany program choć zaawansowany. Zobacz może wykłady Mikołaja i zrób podobnie ale od siebie.
Materiały, omówienie i coś od siebie.

Zobacz też II FFK (Festiwal Filmów Kontrowersyjnych)

Wszystko na forum i YT.

Żeby podpowiedzieć Tobie konkretami to właściwie trzeba by ułożyć całość i byłby już gotowy wykład.

Gdybym mógł zajmować się tylko tym to coś takiego już dawno by powstało ale też niestety częściowo jest się w tym obłąkańczym systemie i wegetować też jakoś trzeba. :wacko:

Awatar użytkownika

Wielkie dzięki Timewave :)

Na pewno ogarnę materiał który podałeś, do tego obejrze parę wykładów Zen na necie, właśnie plan niby nie jest zły ale ostatnio dotarło do mnie że cały materiał trzeba będzie solidnie "okroić", aby był zrozumiały dla "zwykłego nastolatka", a nawet jeśli będzie zrozumiały, to żeby był do zaakceptowania :? Całe szczęście że osoby z którymi będę dzielił się tą wiedzą, znają mnie i mają zaufanie, ale pomimo to jest to ciężkie zadanie. W sumie zrobię swoje, a co kto zrobi z tą wiedzą i jak się do tego nastawi, to jego prywatna sprawa :tak:

No to czeka cię niezłe zadanie, trzymam kciuki, mam tylko jedno pytanie.
Ile masz czasu na prezentację ?

Awatar użytkownika

Miało być 1,5h, ale niestety pewni ludzie nie są wyrozumiali, dlatego też zapewne zostanie mi ok. 40-50 minut, także poprzeczka się zawyża - jak ująć tak rozległy materiał w tak krótkim czasie :bezradny: Całe szczęście mam salę z rzutnikiem i ekranem, to duży plus :)

Dzień Dobry (takie polskie ALOHA)

Więc trafiłem przeglądając stronę i na ten wątek.

Tutaj również może być kilka możliwości:

biorąc pod uwagę zakres jak i czas na jego przygotowanie (wykładu) – autor wątku 'jaja sobie robi'

może też brakować mu wiedzy lub wyczucia jak rozległe tematy chce poruszyć w swoim wykładzie

a może faktycznie potrzebuje wsparcia – i w takiej sytuacji należało by mu jego udzielić;

Ja osobiście poleciłbym wizytę w najbliższej czytelni lub bibliotece (jeśli oczywiście u Ciebie lub u kogoś z Twoich znajomych w domu brak jest książki Rosalind A. McKnight pt. Kosmiczne Podróże moje doświadczenia poza ciałem z Robertem Monroe) i natychmiast przeczytać całość (bo czasu mało) zwracając szczególnie uwagę na str.215-228.
W tej jednej książce znajdziesz więcej wartościowego materiału niż w kilku bibliotekach nawet specjalistycznych – o tym mogę zapewnić osobiście.
Dodam jeszcze iż książka która polecam zawiera wiedzę bez tzw. ściemy i kitowania.

Pozdrawiam Zbyszek

Aby było poważniej przytoczę kilka zdań z w/w pozycji.
(str.215)
„MĄDROŚĆ I FILOZOFIA NIEWIDZIALNYCH

Wiosną 1975 roku David dawał wykłady o Religiach Świata w Blue Ridge Community College. W ramach wymogów szkoleniowych studenci mieli napisać referat dotyczący religii światowej lub o religijnym myślicielu własnego wyboru. Aby ich nakierować i pomóc w organizacji wypracowań, David podał studentom zarys pytań, które dotyczyły bardzo dużej ilości tematów, do których odwołuje sie większość religii. Na przykład: „Jaka jest natura Boga?”

Jednym ze studentów był Leslie Moyer, nasz dobry przyjaciel. Być może z powodu mojej teologicznej przeszłości, Leslie wybrał mnie na swój wzór religijnego myśliciela i poprosił bym wyraziła moje religijne poglądy w odpowiedziach na pytania Davida w jego szkicu.

Kiedy późnym wieczorem przejrzałam listę pytań, uderzyło mnie, że byłoby interesująco zobaczyć jak moi Niewidzialni Pomocnicy na nie odpowiadają! Tak więc około trzeciej nad ranem usiadłam przy mojej maszynie do pisania, weszłam do stanu Hemi-Sync i cicho czekałam. Następnie spisałam to, co otrzymałam w odpowiedzi na każde pytanie, dokładnie tak, jak omawiałabym odpowiedzi na pytania Boba w naszych sesjach Odkrywców w laboratorium.

Odpowiedzi od Niewidzialnych napłynęły tak szybko, że wydawało mi się, iż byłam w tym odmiennym stanie tylko przez kilka minut, lecz kiedy skończyłam, okazało się że zapisałam wiele stron materiału.

Otrzymałam następujące odpowiedzi na pytania z wykazu Davida.

1. UKŁAD GEOGRAFICZNY
* W jakim kraju powstał twój system religijny?
System religijny, z jakim teraz jestem związana powstał w duszy, która jest prawdziwym centrum wszystkich systemów religijnych. Jeśli system religijny nie jest oparty o duszę, pochodzi on od człowieka, a nie ze związku człowieka z Bogiem. Nawiązanie kontaktu z duszą jest nawiązaniem kontaktu ze Źródłem, które jest podstawą wszelkiej rzeczywistości. Słuchanie Źródła wprowadza człowieka we uniwersalną jedność z najwyższą rzeczywistością, jest prawdziwym powrotem człowieka do jego najwyższej natury.

* Jakie są cechy pierwszych wyznawców religii (np. narodowe, kulturowe, rasowe, etc)?

Pierwszym wyznawcą religii był człowiek w swej czystej świetlistej formie, zanim zaczął zgłębiać samego siebie i dostał się w pułapkę niższej rzeczywistości, jaka jest powolniejsza wibracja, którą przyjmuje na ziemskim planie.

Dusze obecnie na ziemskiej płaszczyźnie najczęściej są duszami, które wybrały wejście do tej wibracji. W rezultacie mogły wznieść się ponad ziemskich siebie i od stuleci ulegają reinkarnacji. Oświecone dusze, które żyły na ziemskim planie, pracują by pomóc podnosić wibrację swych towarzyszy ziemskiego współistnienia i działają jako duchowi przewodnicy, nauczyciele, inspiratorzy, aniołowie stróże i tak dalej, zarówno w ciele, jak i poza nim, i będą kontynuować swą pracę z ziemskim poziomem dopóki ostatnia dusza nie zostanie wyprowadzona.

Wszystkie dusze są pierwotnymi wyznawcami prawdziwej religii, która jest absolutnym objawieniem, ponieważ wszystkie mają w swojej naturze element najwyższego światła, Boski element, z którego powstał człowiek. Człowiek został utworzony na podobieństwo Boga; dlatego też człowiek jest Bogiem. Człowiek, który oddziela siebie od prawdziwej Boskiej jaźni jest wyznawcą ziemskiej religii będącej sztucznym wytworem, który nie przypomina prawdziwej rzeczywistości wyższej Boskiej jaźni.

* Jakie jest obecnie geograficzne rozpowszechnienie zwolenników tej religii?
Wszechświat, który jest zaledwie atomem w duszy Stwórcy.

2. TŁO HISTORYCZNE
* Opisz życie założyciela religii, jeśli takowy istniał.
Na początku nie było początku. Była to świetlista energia znajdująca się wewnątrz pulsującego atomu, który jest prawdziwym pierwiastkiem całego życia. Używam określenia „atom” dlatego, że jest to coś, co ziemski umysł pojmuje. To wszechświat sam w sobie. Jest to wszechświat, który zbudował wszechświat. Wewnątrz ludzkiej formy istnieją miliardy wszechświatów, które zawierają w sobie wszechświaty. My jesteśmy wszechświatem i jesteśmy cząstką wszechświata, tak jak jesteśmy Bogiem i jak jesteśmy częścią Boga.
Jest wiele poziomów, na których wszechświaty funkcjonują. Wszechświat, który człowiek może dojrzeć pod mikroskopem lub przez teleskop jest wszechświatem na tej samej wibracji co wszechświaty, z których składają się cząsteczki ciała. Każda galaktyka jest tylko gronem atomów działających na tej samej wibracji.

Czas i przestrzeń są wewnątrz wymiaru, w którym funkcjonuje zewnętrzna jaźń, jednak czas i przestrzeń nie istnieją w wymiarze, na którym wibruje dusza. Miliardy wszechświatów, które tworzą zewnętrzne ludzkie ciało, zawierają w sobie wiedzę tego wszechświata. Biliony drgających wszechświatów, które tworzą ludzką duszę są komputerami, które zawierają cała wiedzę, ponieważ one same są wiedzą. Są formą esencji rzeczywistości. Nie ma innej wiedzy. Nie ma innej rzeczywistości.

Ludzkie ciało i ludzka dusza muszą współdziałać w harmonii, by dotrzeć do esencji jednostki, do prawdy, która jest zasadniczym istnieniem. Nie trzeba poszukiwać wszechświatów na zewnątrz. Dotarcie do wszechświatów wewnętrznych jest dotarciem do prawdy i to jest istota prawdziwej religii. Prawdziwa religia to jedność człowieka z jego najgłębszą esencją. Dlatego też życie założyciela jest życiem samym w sobie.
(...)
Era Wodnika jest przyśpieszeniem wibracji na wielu poziomach istniejącego widzialnego wszechświata i wielu wymiarów poziomów istnienia duszy. Te dusze, które nie podążają za ewolucją – wypalą się i zostaną skierowane do oddzielnego wszechświata wibracji, by mogły się uspokoić i zacząć swój rozwój w nowy sposób.
(...)

Astros pisze:
Miało być 1,5h, ale niestety pewni ludzie nie są wyrozumiali, dlatego też zapewne zostanie mi ok. 40-50 minut, także poprzeczka się zawyża - jak ująć tak rozległy materiał w tak krótkim czasie :bezradny: Całe szczęście mam salę z rzutnikiem i ekranem, to duży plus :)

No to w takim czasie nie ma co przesadzać, skup się na faktach. Podaj źródła poszukiwań, przedstaw ludzi.
W takim czasie nie ma co się rozwodzić bo i tak nic nie zdążysz powiedzieć, wiem z doświadczenia.

Masz 40 - 50 min to wypada 20 do 25 slajdów przy czasie około 2 minut na omówienie każdego hasła czy problemu.
To za mało na sensowne zrealizowanie twojego planu. Skracaj maksymalnie tematykę do samych podstawowych haseł. Przeciętna owca i tak ma problem. Podstawowe informacje jakie musisz przedstawić muszą zawierać fakty, możesz sobie całkowicie darować 2012 oraz duchowość.

pokrótce moje rady co do twoich planów:

1. zadanie niewygodnych pytań słuchającym, zachęcenie do refleksji i zainteresowania tematem

to może być

2. zakwestionowanie dotychczasowych wierzeń (Religie świata, ich źródła i kontrowersje z nimi związane, zakwestionowanie również ateizmu, w międzyczasie pytania retoryczne i zachęcenie do słuchania)

odpuść sobie

3. zakwestionowanie rzeczywistości (zwrócenie uwagi na sztuczność naszego otoczenia z którym się utożsamiamy, zwrócenie uwagi na obłęd i paradoksy systemu w którym żyjemy, bez NWO itp ; wstęp do natury duchowej człowieka i naturalnego otoczenia człowieka )

odpuść sobie

4. kwestie naukowe - zakwestionowanie widzianego i odbieranego przez nas świata materiałami naukowymi ( np. święta geometria, wykłady Nassima Harameina; coś z fizykii kwantowej, dzieł Einsteina, Platona itd)

tu może być, przedstaw ludzi

5. kwestie duchowe - na podstawie pkt 4. zakwestionowanie rzeczywistości, wstęp do duchowości, zaczynając od medytacji i świadomego snu, poprzez doświadczanie życia przez nasze prawdziwe ja, kończąc na reinkarnacji i naturze świadomości, esencji nas samych (twardy orzech do zgryzienia, ale postaram się to przedstawić jak najprzystępniej)

odpuść sobie

6. zakończenie, apel do słuchaczy o szanowanie wolności, odkrywanie swojego własnego ja, pracę z samym sobą, odcięcie się od ego i strachu, a zbliżenie do świadomości, wolności (oczywiście ujmę to tak, aby było piękne w swojej prostocie i łatwości)

trudne zadanie, ale parę zdań na koniec.

Moja propozycja:

Obejrzyj wykład Bruce'a Liptona Nowa Biologia, same fakty.
Powiedz o tajnych stowarzyszaniach i ich wpływie, czyli kto tu naprawdę rządzi.
Powiedz o GMO o tym co się dzieje z przyrodą, zmiana biosfery, ginięcie pszczół.
Wspomnij o szczepionkach i Gary Null, Desire Rover.

Masz i tak zbyt mało czasu na więcej, z doświadczenia wiem że w tym wieku temat duchowości ich nie interesuje i jest im obojętny. Musisz ich przestraszyć i zaniepokoić inaczej nie dotrzesz. Takie moje zdanie ale oczywiście nie musisz z tego skorzystać.

Zerkam znowu (przyznam z ciekawości) do tego wątku i przedostatnie zdanie poprzedniego wpisu powoduje iż dodam kilka zdań:

mianowicie taka sugestia jest karygodna i to jeszcze skierowana do młodego człowieka (napisał przecież iż się jeszcze uczy).

Panie redmulic (bez urazy za to co napiszę); skoro żyjemy w czasach zmian i momencie dziejowym kiedy KAŻDY już wie iż straszenie kogokolwiek i wzbudzanie w nim niepokoju jest idiotyzmem i tylko może rodzić się w chorej głowie – którą zainfekował antyrozumem – to powiadam przemyśl Pan raz jeszcze swoją myśl i może wprowadź rozsądne zmiany w swoim wpisie.

Autorowi wątku natomiast mógłbym podpowiedzieć inny kapitalny materiał -
[(aby była jasność: moja mama absolwentka KUL wydział historia – który ukończyła w czasach gdy raczej po tej uczelni władze komunistyczne blokowały możliwość pracy w szkołach – pracowała kolejno w wielu bibliotekach w których ja jako mały dieciak przebywałem przeglądając obrazki z królewnami, a następnie czytając na maksa.

Generalnie w swoim życiu wchłonąłem sporo wiedzy z różnych źródeł i jestem w stanie ocenić to co proponują nam inni. Dodam jeszcze iż w moim domu nikt nikogo nie gonił do kościoła (jakiegokolwiek) – i do tej dziedziny mam raczej stosunek obojętny).
Książek też więcej niż sporo było i jest w moim domu, bo zawsze wolałem wydać parę groszy na książkę która mnie zaciekawiła niż na coś innego.]

- kontynuuję: więc kapitalna WIEDZA jest w książkach; które nie tak dawno zaczęły pojawiać się na rynku wydawniczym, są to Książki z serii Dzwoniące Cedry Rosji Władimira Megre o Anastazji (właśnie ukazała się w Polsce 10część).
Oczywiście jesteś bez szans aby w kilka dni je przeczytać lecz biorąc pod uwagę: możliwość iż o tym nie wiesz to może ci się udać wybrać z tych książek aż nadto SUPER CIEKAWEGO I INTERESUJĄCEGO materiału na wykład.

Teraz potrzebne są nowe rozwiązania (stare się nie sprawdziły i należy pozostawić je historykom i archiwistom) dla młodego pokolenia KONIECZNE są nowe pomysły – ale takie które rokują choćby nadzieję.

Jeśli zaciekawiłem Ciebie to zerknij tu na stronie:
Dział: Przestrzeń Wolności....
Wątek:Książki, które wpłynęły pozytywnie na nas i nasze życie
tutaj wpis z 10 stycznia 2011, 19:03 ZBW (czyli mój), a właściwie jeśli tylko uda Ci się przeczytać tą jedną książkę pt. STWORZENIE to materiału na wykład masz aż nadto, a jeszcze sam zdobędziesz bezcenną wiedzę którą natychmiast możesz praktycznie zastosować.

Jeszcze wypadało by dodać iż ja jestem bardzo praktyczny i uważam wiedza wiedzą ale dopiero zastosowanie jej w naszym codziennym życiu jest mądrością.

Pozdrawiam
Zbyszek

ZBW pisze:
Panie redmulic (bez urazy za to co napiszę); skoro żyjemy w czasach zmian i momencie dziejowym kiedy KAŻDY już wie iż straszenie kogokolwiek i wzbudzanie w nim niepokoju jest idiotyzmem i tylko może rodzić się w chorej głowie – którą zainfekował antyrozumem – to powiadam przemyśl Pan raz jeszcze swoją myśl i może wprowadź rozsądne zmiany w swoim wpisie.

Ja zakładam że ci ludzie do których mówi nie mają pojęcia w jakim świecie żyją, także próba wyjaśnienia że istnieje teraz jakiś szczególny moment to starta czasu. To nie Kongres Ufologiczny na którym dokładnie wiesz do kogo mówisz.

To szkoła, mam tez osobiste doświadczenia z takimi "imprezami", Mikołaj też i są to bardzo negatywne relacje.
Ma 40-50 minut czyli nic. Przekazywanie informacji czy wiedzy o duchowości takim ludziom w tak krótkim czasie to czysta starta czasu i narazi go na ośmieszenie. Proste. Tylko twarde fakty wg mnie i nic więcej bo bardzo wątpię czy kiedykolwiek pozwolą mu po tym mówić drugi raz, to raczej jednorazowa impreza. Przepraszam Cię bardzo ale fakty są twarde i niepokojące...nie da się ich wybielić i owijać w bawełnę czy ściemniać. To pokolenia bazujące na sensacji i tylko zachwianie ich cukierkowej wizji świata czyli wzbudzenie niepokoju może zmusić ich do myślenia lub podjęcia takich działań. Moje informacje to wynik doświadczenia nie jestem początkujący. Zresztą ma do wyboru albo w 40 minut poopowiadać dowcipy albo przekazać konkretne informacje. Duchowość narazi go na ostracyzm w środowisku tym bardziej że już ma na dzień dobry kłody pod nogi. Duchowość to temat śliski na tym poziomie i w tym miejscu. Takie są różnice pomiędzy realiami a planami.

Tak te informacje nie wzbudzą w nich nadziei, to fałszywe podejście, najpierw fakty potem jak się przestraszą i zaczną pytać jak z tego wyjść...można podać recepty (zaproponować drugi wykład- taktyka przekazu) i zasady duchowości, jak nie zaczną pytać to są po prostu głupi...i szkoda na nich czasu. Tak czy inaczej to jednorazowa rozgrywka, tylko fakty mogą wzbudzić chęć dowiedzenia się więcej inaczej mu nie pozwolą mówić kiedy nie stwierdzą że posiada wiarygodne informacje. Bo będzie cholernie uważnie obserwowany.

Rozmawianie po raz pierwszy o sprawach wymagających znacznie wyższego poziomu egzystencji czy o duchowych sprawach to podstawowy błąd początkujących, który może go drogo kosztować. Przerabialiśmy to.
Przekazywanie informacji to proces nie ma być proces "jednorazówki", dlatego musi być mega wiarygodny za pierwszym razem i wgnieść ich wagą informacji w ziemię. Jak zacznie się rozmydlać o przemianach duchowych to tylko straci siłę przekazu.

Panie redmuluc co prawda zacząłem pisać na temat poruszony w innym wątku lecz widocznie wszechświat zadecydował iż powinienem na chwilę przerwać i spróbować skrobnąć kilka słów tutaj.
Zrobię to trochę inaczej niż dotychczas a mianowicie:

„...zakładam...nie mają pojęcia....próba wyjaśnienia... strata....”
Moje opinia: ludzie doskonale mają pojęcie w jakim świecie żyją, a wyjaśnienie jest bardzo pomocne , powiem czasami wręcz konieczne aby kogoś wyrwać ze snu w jakim się znajduje – więc z tą stratą czasu to nie tak. Wyjaśnienie oczywiście musi być sformułowane w odpowiedzi sposób.

„....do kogo mówisz”
Moje opinia: doskonale wiadomo do kogo kierowany jest „wykład”

„...mam osobiste doświadczenie...”
Moje opinia: i tu jest 'pies pogrzebany' Twoje doświadczenie to jest Twoje doświadczenie i ktoś inny może i przeważnie ma zupełnie inne, a nawet jeśli podobne to ten ktoś i tak jest kimś innym z całą swoją pamięcią genetyczną etc, i ładowanie wszystkiego do jednego worka jest w moim odczuciu nieporozumieniem.

„...minut czyli nic”
Moje opinia: tu też wszystko zależy od prelegenta i tego co potrafi, można w trafnym jednym zdaniu ująć precyzyjnie to co innym zajmie parę lat lub często zabraknie i życia.

„... strata czasu...”
Moje opinia: znowu to samo – bloki tu widzę u Pana oraz ograniczanie się – a przecież świat nie ma żadnych ograniczeń poza tymi jaki sobie sami nałożyliśmy.

„..fakty ....”
Moje opinia: - informuję iż nie ma czegoś takiego jak fakty (mógłbym natychmiast bardzo czytelnymi cytatami lub przykładami poprzeć każde swoje zdanie lecz w końcu nie o to chodzi)

„.. bardzo wątpię ...”
Moje opinia: tu też widzę bloki i ograniczanie się (wystarczy poczytać tu na stronie wątek: Magia.... i przerobić w praktyce to co tam jest – pozytywny efekt murowany).

„Przepraszam ...”
Moje opinia: - po co robić sobie nowe bloki – nikt tu się nie obraża, ani nie czuje dotknięty.

„...ale fakty..”
Moje opinia: - już o tym wspominałem; nie ma czegoś takiego jak fakty

„... to pokolenie...”
Moje opinia: uwierz mi na słowo to pokolenie cudownych dzieciaków – a strasząc ich robi się najgorsze co można zrobić. Słuchaj jak samuraj miał syna to było brak możliwości aby go straszył on czy ktokolwiek – bo taki straszony dzieciak straciłby szanse na to by być samurajem (pierdołą mógłby tylko zostać).

„...................”
Moje opinia: dalej w koło to samo.
Generalnie Twoje argumenty do każdego kto potrafi uruchomić swój umysł są bez szans na zaakceptowanie.

Moja opinia:
Założyłbym iż ci ludzie do których mówię doskonale wiedzą w jakim świecie żyją, i że jest to właśnie najlepszy moment na to aby uświadomić im w jakim do tej pory byli pogrążeni śnie. Jednocześnie byłbym całkowicie w 100% przekonany iż wykład który przygotowałem dotrze do nich i spowoduje iż przestaną oczekiwać odpowiedzi innych i zaczną używać swoich umysłów do tego do czego są one przeznaczone.

Pozdrawiam
Zbyszek

Panie redmuluc co mogę zaproponować: poświęć Pan trochę swojego cennego czasu choćby na praktyczne ćwiczenie tego co zamieściłem w wątku: Magia...
a gwarantuję iż zmieni się całe Pana życie na lepsze oczywiście,
jeśli ktoś Panu będzie chciał ściemniać to wywoła to już tylko Pana uśmiech - bo kłamcy będą bez szans.
O innych możliwościach uświadomić sobie można po przestudiowaniu choćby tego co zamieściłem do tej pory (a zapewniam iż zamieszczę jeszcze sporo bardzo praktycznego i ciekawego materiału)

ZBW pisze:
Moje opinia: ludzie doskonale mają pojęcie w jakim świecie żyją, a wyjaśnienie jest bardzo pomocne , powiem czasami wręcz konieczne aby kogoś wyrwać ze snu w jakim się znajduje – więc z tą stratą czasu to nie tak. Wyjaśnienie oczywiście musi być sformułowane w odpowiedzi sposób.

Ja tylko przedstawiłem sugestie wynikłe z mojego doświadczenia no i oczywiście sądzę inaczej. Nie mniej to tylko sugestia, ja nie robię tego wykładu. Co prawda aktualnie mam nie lada problem bo mam wykład Templariuszach w MDK i równie dobrze mogę wykład odwołać bo nie mogę powiedzieć wszystkiego ze względu na młody wiek słuchaczy, czyli powiem 25% a resztę przemilczę.

Podzieliłem się swoimi doświadczeniami, z różnych rejonów polski. W jednym przypadku skończyło się to bardzo poważnymi szykanami wobec nauczycielki, łącznie z oczernianiem w gazecie i ostracyzmem ze strony środowiska., właśnie z powodu takiego "głupiego wykładu". Dlatego uznałem za słuszne ostrzec przed taką możliwością zachować daleko idącą ostrożność.

Poza tym proszę nie pisać przy nicku pan, tej formy nie używa się w internecie w stosunku do nicków tylko do imienia jak Krzysztof bo redmuluc to tylko nick, brzmi to raczej dziwnie.

Właśnie o to chodziło aby było 'dziwnie'.
A teraz już poważnie; dla młodych ludzi można kapitalną wiedzę 'przemycić' że tak powiem w bajkach czy np.komiksach
jeśli dobrze pamiętam to w 'kaczorach' i 'Gigantach' jest trochę na temat jaki wspomniałeś iż może odwołasz.

Może warto i z tego źródła zaczerpnąć trochę inspiracji.

Wierzę iż Astros wyniósł coś pożytecznego z powyższych przemyśleń.

Pozdrawiam
Zbyszek

Awatar użytkownika

Wielkie dzięki za Wasze porady :) Ostatnio długo o tym myślałem, redmuluc ma rację co do tego że jest to impreza jednorazowa, drugi raz raczej to nie przejdzie, no ale zamierzam skorzystać z okazji jak najbardziej potrafię. Co do "odbiorców" to fakt, dzisiejsze pokolenie (i tutaj muszę się Zbyszek z Tobą nie zgodzić) nie ma pojęcia o dzisiejszym świecie, wszystko opiera się bądź na fałszywych przekonaniach opartych na pustej teorii i "mainstream'ie" lub też po prostu na ignorancji ("mam wyje**ne", "wisi mi to"...). Ja mam to szczęście, iż rozmawiam z tymi osobami indywidualnie bądź na forum klasowym, i przynosi to skutek, wielu zaczyna się interesować tematem, co naprawdę mnie cieszy. Dlatego też większość ma mniej więcej pojęcie jakie tematy poruszę, a niektórzy wyrazili duże zainteresowanie :jupi:

Co do samej długośći wykładu, postanowiłem dzisiaj powalczyć i będą to jednak 2 godziny lekcyjne, czyli 1,5 godziny czasu na wykład :spoko: I co do czasu, wszystko postaram się ułożyć tak aby go wystarczyło, a jednocześnie materiał był konkretny.

Co do samej zawartości i Waszych porad, obaj zapominacie o pewnej kwestii :) Zapewne obaj czasy szkolne macie już dawno za sobą, ja do mojej obecnej szkoły chodzę 4-ty, ostatni rok i przez ten cały czas zdążyłem poznać "społeczność uczniowską". Tematy które zaproponowaliście, niestety nie przejdą :? Tematyka Illuminati, jak i "dusze" , "wibracje" itd to zbytni HARDKOR jak dla nich :)
Właśnie takich tematów jak te wyżej jak i 2012, UFO itd zamierzam unikać jak ognia. W niczym mi to nie pomoze, a jedynie zaszkodzi.

Odnośnie NWO - bardzo chciałbym omówić szczegółowo temat, gdyż dowodów jest masa, materiału także, a i sam uważam, że jak najbardziej mogłoby się to przyjąć. Niestety - CZAS. Z pewnością omówię temat 9/11 oraz GMO, lecz na szersze omówienie nie starczy czasu. Być może jak będę miał następną okazję na wykład bądź ktoś sam się zainteresuje kto za tym stoi - na pewno takiej osobie wszystko wyjaśnię.

Ogólnie mam też możliwośc wydrukowania ulotek itp rzeczy - jeśli ktoś ma na twardzielu lub gdzieś w sieci coś (ulotka, krótki materiał) co by pasowało do odbioru dla młodych ludzi bądź też byłoby dobrym uzupełnieniem tematu, byłbym wdzięczny :) Nadrukuję stuff'u tak żeby jeszcze "przez przypadek" w różnych miejscach w budzie się znalazło, dostępne dla każdego :ninja:

Tematy, które zamierzam poruszyć:

1. PRAWDZIWA WOJNA - skonfrontowanie ich wyobrażeniem wojen na świecie i ich przyczyn z rzeczywistością (m.in. derastyczne zdjęcia, z dziećmi również, tak aby przejrzeli na oczy, przydałby się jakiś materiał - zeznanie żołnierza, opis prawdziwej wojny kogoś kto na niej był, jak na razie szukam )

2. 9/11 - to akurat nie będzie trudne zadanie :)

3. GMO - tutaj akurat obawiam się, że temat może nie być zbytnio interesujący,a tego chciałbym uniknąć - braku zainteresowania itd

4. WOJNA Z TERRORYZMEM (po tem. 9/11) - przedstawienie tego jako "niekończącej się opowieści", która służy do zastraszania, wprowadzania coraz to nowszych restrykcji (kurcze, skąd wziąć materiał :cooo?: :D )

5. WIELCY LUDZIE, CICHA ŚMIERĆ - zainteresowanie tematem mordowania ludzi głoszących prawdę, zabójstwem które "PRZYPADKOWO" łaczy ich (King, bracia Kennedy, Hendrix, Lennon, Cooper, Gandhi). Tutaj akurat nie mam zamiaru przedstawiać dowodów, wskazywać winnych. Chcę tylko zwrócić uwagę na to, co CI ludzie mówili i jak skończyli... zmusić słuchających do refleksji

6. PODSUMOWANIE OBŁĘDU ŚWIATA, wspomnienie wcześniejszych tematów. Zakwestionowanie rzeczywistości, podsunięcie słuchającym myśl że być może wszyscy jesteśmy ślepi, kręcimy się w kółko na jakiejś chorej karuzelii pełnej cierpienia, bólu i kłamstwa, a ktoś tą karuzelę napędza... nie wiem nie mam pojęcia jak ich otworzyć na tematykę w którą chcę wejść, mianowicie:

7. DUCHOWOŚĆ - NAUKA I DOWODY - tutaj będzie cięzko zebrać dowody, muszę ogarnąć tematy na forum, wykłady Mikołaja (mam nadzieję że są dostępne w internecie), Harrameina, Einsteina itd... masakra :boisie:

8. DUCHOWOŚĆ A NASZE ŻYCIE - omówienie tematyki wpływu naszej duchowości na nasze życie, ale przede wszystkim ODCIĘCIE DUCHOWOŚCI OD RELIGII oraz PRZEDSTAWIENIE ZYCIA JAKO DOSWIADCZENIA, przekonanie słuchających że są kimś więcej niż ciałem, jedną z jednostek w społeczeństwie, które również przedstawię jako sztuczne (zamierzam tutaj puścić również wykład Mooji'ego na temat przebudzenia (http://www.youtube.com/watch?v=TI8xFb4NsXE )

9. ZACHĘCENIE DO ODKRYWANIA SWOJEJ PRAWDZIWEJ NATURY I PRZEŻYWANIA ŻYCIA W WOLNOŚĆI I SZCZĘŚCIU, tutaj akurat postaram się powiedzieć coś od siebie :)

Mam nadzieję, że wszystko się uda, w każdym razie czeka mnie dużo pracy.

I jeszcze raz redmuluc, Zbyszek, timewave - serdeczne dzięki za porady!!! :uścisk:

Namaste :okok:

Astros pisze:
3. GMO - tutaj akurat obawiam się, że temat może nie być zbytnio interesujący,a tego chciałbym uniknąć - braku zainteresowania itd

Tutaj wystarczy że poruszysz temat z tego artykułu...nic więcej nie trzeba dodawać.

http://www.globalnaswiadomosc.com/gmotoeutanazja.htm

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]