Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 wrz 2020, 5:49

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: 04 sie 2009, 13:59 
Polski Plan Pandemiczny:

Kod:
http://odsiebie.com/pokaz/4571001---bc19.html


Zwróćcie uwagę na daty!

p.s. przyznać się kto był na spotkaniu grupy Bilderberg w latach 2005 - 2008,
do 2005 blisko 200 państw podpisało z who podległość jej strukturom na "wypadek" pandemii...
Polski Plan Pandemiczny opracowano w 2008 r., wirus świnskiej grypy pojawił się w Meksyku na początku 2009 r.
Jasnowidze? :? :roll:

info:
http://prawda2.info/viewpost.php?p=107483Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 04 sie 2009, 13:59 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 17:38 
Czy ktoś ma informację na temat ewentualnego przejęcia władzy przez WHO i ONZ w przypadku "pandemii"?
Przeczytałem raporcik, ale odsyła on do 32 aktów prawnych, w tym o stanie wyjątkowym - jasne jest że będą robić co chcą, ważna jest tylko kwestia czy automatycznie tracimy niepodległość, suwerenność i konstytucję czy nie?Na górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 17:50 
radoslaw pisze:
Czy ktoś ma informację na temat ewentualnego przejęcia władzy przez WHO i ONZ w przypadku "pandemii"?
Przeczytałem raporcik, ale odsyła on do 32 aktów prawnych, w tym o stanie wyjątkowym - jasne jest że będą robić co chcą, ważna jest tylko kwestia czy automatycznie tracimy niepodległość, suwerenność i konstytucję czy nie?


Obawiam się, że niestety tak; inaczej nie byłoby to możliwe, przynajmniej w takiej skali. Przygotowali to odpowiednio wcześniej (planują i realizują z zimną premedytacją)


Cytuj:
Ważną informacją jest, że w przypadku ogłoszenia kryzysu pandemii i faktycznie szalejącego wirusa sygnatariusze WHO (czyli 194 kraje ):
- tracą swoją suwerenność a władzę przejmują centra kryzysowe
- Ograniczone są również swobody jednostki i każdy może być zatrzymany i na czas nieokreślony poddany kwarantannie (co już ma miejsce w USA a testowane jest na imigrantach) ze względu na potencjalny kontakt z wirusem.


Przypomnij sobie choćby "nasz" stan wojenny oraz aktualnie przygotowania do takiego w usa. Bez tego nie osiągnęli by tak szybko swoich celów.

A także zrzeczenie się prawa krajowego na rzecz unijnego - to JUŻ JEST FAKTEM.
Przychodzą dyrektywy do wykonania, inaczej kara lub inne konsekwencje. Dla niepoznaki nazywają to "demokracją" :lol:

source:
http://grypa666.wordpress.com/2009/08/0 ... ze-ciebie/Na górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 18:49 
Timewave skąd ten cytat:

Cytuj:
Ważną informacją jest, że w przypadku ogłoszenia kryzysu pandemii i faktycznie szalejącego wirusa sygnatariusze WHO (czyli 194 kraje ):
- tracą swoją suwerenność a władzę przejmują centra kryzysowe
- Ograniczone są również swobody jednostki i każdy może być zatrzymany i na czas nieokreślony poddany kwarantannie (co już ma miejsce w USA a testowane jest na imigrantach) ze względu na potencjalny kontakt z wirusem.


Doskonale rozumiem jak to może wygladać, ale chodzi mi o konkret, gdzie jest napisane że zrzekamy się suwerenności i wykonujemy polecenia faszystów z WHO?

pozdroNa górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 19:13 
Podałem źródło tego cytatu ale wiem o co Tobie chodzi.
Trzeba by - zamiast powielać - zasięgnąć informacji, pogooglać w ustawach i aktach wykonawczych eu, who, onz lub twórczości naszych parlamentarzystów gdzie dokładnie zostało to zapisane.

Jeśli jest blisko 200 sygnatariuszy taki dokument MUSI istnieć o ile nie jest tajny ;)

p.s. gdybym był dobry w angielskim z pewnością bym poszukał.
Może być też na blogu Jane B. czy infowars


Edit
coś wstępnego jest tutaj:

http://www.senat.gov.pl/k7/ue/inne/2008/053.pdf

p. 11. OCHRONA ZDROWIA - Bezpieczeństwo zdrowia: zacieśnianie międzynarodowej współpracy.

(z senatu rp więc najbardziej wiarygodne, dokument z 2008 r. a już mowa o pandemii grypy)
Jasnowidze? :? :roll:

pp. 3
Kwestie związane z granicami poruszane są szczegółowo w ramach grupy roboczej ds. pandemii grypy. Różnice i naukowe uzasadnienia decyzji związanych z granicami (np. w sprawie prześwietlania bagażu w portach lotniczych oraz udzielania pomocy obywatelom poza granicami ich krajów) są tematem rozmów na szczeblu ministerialnym.

Cytuj:
Ogólnoświatowa Inicjatywa na rzecz Bezpieczeństwa Zdrowotnego (GHSI)

GHSI została zapoczątkowana w 2001 r. jako odpowiedź na terrorystyczne ataki z 11 września i
pojawienie się listów z bakteriami wąglika w USA (...)


Bezczelni co?
Podejrzane rozsyłanie wąglika a chwilę potem powstaje GHSI :? :roll:

(znamy te metody: problem - reakcja - rozwiązanie) ;)


Oczywiście nie jest to w żadnej mierze już właściwy dokument z podpisami, aktami wykonawczymi etc.
Sygnowanie dokumentu w którym państwa zrzekają się swojej władzy na rzecz who, onz w razie pandemii jak się podaje miało miejsce w 2005 r.
Czyli wszystko gotowe na "właściwy" czas...Na górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 20:08 
Wg polskiego prawa również można wprowadzić przymusowe leczenie i szczepienia z użyciem odpowiednich środków perswazji, więc w zasadzie nie wiem po kie licho oddawanie władzy WHO, i w czym niby różnią się te przepisy tzn co jeszcze gorszego mogą wymyślić. Swoją drogą ciekawa sprawa, że akurat parę miesięcy temu w ustawie o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, dodali poprawki dotyczące zastosowanie obowiązkowego leczenia, nawet bez zgody chorego i przy zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego. Czyżby ktoś przewidział, że akurat pojawi się wielu opornych? :shock:

Cytuj:
Prawo na czas zarazy

Agata Łukaszewicz 31-07-2009, ostatnia aktualizacja 31-07-2009 06:55

Przymusowe doprowadzenie na badania, izolacja chorego oraz zamykanie szkół, urzędów, a nawet prywatnych firm ? takie uprawnienia ma państwo w czasie epidemii

Czy również w Polsce możliwe jest wprowadzenie nadzwyczajnych środków ograniczających prawa i wolności obywatelskie, gdyby epidemia zaczęła się gwałtownie rozprzestrzeniać?

Jest ustawa

Jak zapewniają nas eksperci, mamy ustawę (o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi), która pozwoli na podjęcie skutecznych działań. Jeśli zagrożenia się urzeczywistnią, państwo może zmusić obywatela nie tylko do leczenia, ale i do pozostania w określonym miejscu, np. w szpitalu.

? Konstytucja dopuszcza ograniczanie praw człowieka ? twierdzi konstytucjonalista prof. Piotr Winczorek z Uniwersytetu Warszawskiego. ? Najważniejsze jest dobro wyższe, czyli całego społeczeństwa. Przecież jeden zarażony i nieizolowany człowiek mógłby zarazić dziesiątki osób ? tłumaczy. W takich wypadkach trzeba ważyć dobro wszystkich. ? Mimo że czasem takie decyzje mogą skomplikować nam życie, to nie można odmówić racji tym, którzy je podejmują ? dodaje prof. Winczorek.

? W Polsce mamy dziś 81 osób chorych na tę odmianę grypy ? informuje "Rz" Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jak zapewnia, sytuacja jest na bieżąco monitorowana. Na każdym lotnisku jest dyżurny lekarz, po to by powracający do kraju obywatel, który zaobserwuje u siebie niepokojące objawy, mógł się zgłosić po diagnozę i ewentualną dalszą pomoc.

? Czy daleko nam do momentu ogłoszenia epidemii? ? pytamy w GIS. ? Na razie dajemy sobie radę bez wprowadzania specjalnych warunków ? mówi Bondar. Przypomina też, że to nie liczba chorych, ale rodzaj choroby decyduje o tym, czy stan epidemii zostanie ogłoszony. Może np. zdarzyć się jeden przypadek jakiegoś śmiercionośnego wirusa zawleczonego np. z Afryki i ogłoszenie epidemii będzie uzasadnione, a takiego uzasadnienia nie ma, kiedy wiosną na grypę i inne choroby grypopodobne choruje blisko 100 tys. osób tygodniowo.

Co wolno w okresie epidemii

Państwo nie jest bezradne w walce z wirusami, choć każdy obywatel w trosce o siebie i swoich najbliższych powinien o własne zdrowie zadbać.

Art. 46 i 47 ustawy o chorobach zakaźnych wyraźnie mówi, jakie środki wolno podjąć i do czego zmusić zarażonego obywatela. O ogłoszeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego lub wręcz stanu epidemii na obszarze województwa decyduje wojewoda (na wniosek państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego). Jeśli obszar zagrożenia jest większy, decyzję podejmuje minister zdrowia.

Kiedy już dojdzie do ogłoszenia takich stanów, władni w tych sprawach mogą np. zarządzić obowiązkowe szczepienia ochronne, badania sanitarnoepidemiologiczne, zabiegi sanitarne, kwarantannę lub izolację. W wypadku chorób szczególnie niebezpiecznych i wysoce zakaźnych, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia innych osób, wobec opornego chorego, który odmawia przyjęcia leku, może być użyty środek przymusu bezpośredniego. W grę wchodzi przetrzymywanie, unieruchomienie (nie może trwać dłużej niż cztery godziny, maksymalny czas po przedłużeniu to doba) lub przymusowe podanie leku.

Na tym jednak nie koniec. W wypadku chorób poważnych i zakaźnych państwo ma prawo zmusić chorego do obowiązkowego leczenia i pobytu w szpitalu. Wolno mu też (w razie epidemii) ograniczyć niektóre sposoby przemieszczania się (np. wyłączyć komunikację miejską czy kolejową), a nawet zakazać spożywania określonych produktów czy też używania wskazanych przedmiotów (wszystko zależy od rodzaju wirusa).

Może nawet zdecydować o zamknięciu szkół, przedszkoli, kin, zakładów pracy oraz wprowadzić zakaz organizowania widowisk, koncertów itd.

Obowiązkowy pobyt w szpitalu

Na przymusową hospitalizację trafią osoby chore na gruźlicę w okresie prątkowania oraz chore i podejrzane o zachorowanie na:
 • błonicę, cholerę,
 • dur brzuszny, dury rzekome A, B, C, dur wysypkowy,
 • dżumę, grypę H7 i H5,
 • nagminne porażenie dziecięce,
 • ospę prawdziwą,
 • zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS),
 • tularemię, wąglik,
 • wściekliznę,
 • zapalenie opon mózgowordzeniowych i mózgu,
 • wirusowe gorączki krwotoczne, w tym żółtą gorączkę.

Link


Cytuj:
W przypadku zagrożenia życia chorego, działania te mogą być wyjątkowo podjęte na polecenie lekarza, nawet bez wcześniejszej decyzji administracyjnej. Jednocześnie projekt ustawy zakłada, że pracownicy opieki zdrowotnej oraz inne osoby, które podejmują działania na podstawie przepisów o zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych, będą miały uprawnienia do ochrony prawnej należnej funkcjonariuszom publicznym.

Zasłaniają się jak tylko mogą...Na górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 20:35 
...tylko nadal pozostaje aktualne pytanie: co w sytuacji gdy panstwo czlonkowskie WHO powie: "a my nie szczepimy"...czy istnieja miedzynarodowe umowy, ktore moga zmusic takiego niepokornego czlonka spolecznosci do wykonania szczepien wbrew jego suwerennej decyzji?

http://whqlibdoc.who.int/publications/2 ... 10_eng.pdf

Tu pewnie gdzies to ukryli ale jak mam szukac w tym gaszczu kruczka prawnego to wole sie zaszczepic ;)Na górę
   
 
 
Post: 05 sie 2009, 20:40 
Czechy właśnie powiedziały, że nie chcą szczepionek od Baxtera.
Nie sądzę żeby akurat Czesi dali sobie na siłę je wcisnąć choćby nawet z innej firmy, która też nie da ŻADNEJ gwarancji bezpieczeństwa na swoje szczepionki.

info w temacie:

Czechy rezygnują ze szczepionek Baxtera

czechy-rezygnuj-ze-szczepionek-baxtera-t614.html


> Mason33
Właśnie chodzi o taki gąszcz prawny żeby nawet urzędnicy państwowi za szybko się w tym nie połapali, pracują nad tym całe sztaby ludzi. Podpisali by akt eksterminacji swojego narodu nawet o tym do końca nie wiedząc ;)
Nie ma to jak "demokracja" na czyjeś zlecenie-polecenie i nie za darmo :D


(edit)

Zdaje się, że trafiłeś bliżej. W dokumencie który znalazłeś czytamy:

STATES PARTIES TO THE INTERNATIONAL HEALTH REGULATIONS (2005)

następnie lista krajów:

Afghanistan, Albania, Algeria, Andorra, Angola, Antigua and Barbuda, Argentina, Armenia,
Australia, Austria, Azerbaijan, Bahamas, Bahrain, Bangladesh, Barbados, Belarus, Belgium, Belize,
Benin, Bhutan, Bolivia, Bosnia and Herzegovina, Botswana, Brazil, Brunei Darussalam, Bulgaria,
Burkina Faso, Burundi, Cambodia, Cameroon, Canada, Cape Verde, Central African Republic, Chad,
Chile, China2, Colombia, Comoros, Congo, Cook Islands, Costa Rica, Côte d?Ivoire, Croatia, Cuba,
Cyprus, Czech Republic, Democratic People?s Republic of Korea, Democratic Republic of the Congo,
Denmark, Djibouti, Dominica, Dominican Republic, Ecuador, Egypt, El Salvador, Equatorial Guinea,
Eritrea, Estonia, Ethiopia, Fiji, Finland, France, Gabon, Gambia, Georgia, Germany, Ghana, Greece2,
Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Holy See, Honduras, Hungary, Iceland,
India (8 August 2007)2, Indonesia, Iran (Islamic Republic of)2, Iraq, Ireland, Israel, Italy, Jamaica,
Japan, Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kiribati, Kuwait, Kyrgyzstan, Lao People?s Democratic Republic,
Latvia, Lebanon, Lesotho, Liberia, Libyan Arab Jamahiriya, Lithuania, Luxembourg, Madagascar,
Malawi, Malaysia, Maldives, Mali, Malta, Marshall Islands, Mauritania, Mauritius, Mexico,
Micronesia (Federated States of), Moldova, Monaco, Mongolia, Montenegro (5 February 2008),
Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nauru, Nepal, Netherlands, New Zealand, Nicaragua,
Niger, Nigeria, Niue, Norway, Oman, Pakistan, Palau, Panama, Papua New Guinea, Paraguay, Peru,
Philippines, Poland, Portugal2, Qatar, Republic of Korea, Romania, Russian Federation, Rwanda, Saint
Kitts and Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent and the Grenadines, Samoa, San Marino, Sao Tome and
Principe, Saudi Arabia, Senegal, Serbia, Seychelles, Sierra Leone, Singapore, Slovakia, Slovenia,
Solomon Islands, Somalia, South Africa, Spain, Sri Lanka, Sudan, Suriname, Swaziland, Sweden,
Switzerland, Syrian Arab Republic, Tajikistan, Thailand, The former Yugoslav Republic of
Macedonia, Timor-Leste, Togo, Tonga2, Trinidad and Tobago, Tunisia, Turkey2, Turkmenistan,
Tuvalu, Uganda, Ukraine, United Arab Emirates, United Kingdom of Great Britain and Northern
Ireland, United Republic of Tanzania, United States of America (18 July 2007) 2, Uruguay,
Uzbekistan, Vanuatu, Venezuela (Bolivarian Republic of), Viet Nam, Yemen, Zambia, Zimbabwe.Na górę
   
 
 
Post: 06 sie 2009, 1:10 
SZCZEGÓŁOWE REZOLUCJE 60. WHA (Światowe Zgromadzenie Zdrowia)

Podstawę prawną do zapewnienia międzynarodowego bezpieczeństwa zdrowotnego stanowią obecnie przyjęte w 2005 r. Międzynarodowe Przepisy Zdrowotne (IHR), które weszły w życie 15 czerwca 2007 r. IHR opisują prawa, obowiązki i procedury niezbędne do zapewnienia międzynarodowego bezpieczeństwa zdrowotnego. IHR wymagają od krajów członkowskich wzmocnienia istniejących zdolności nadzoru i systemu odpowiedzi na groźne choroby zakaźne oraz utworzenia Krajowych Punktów Kontaktowych. IHR nakładają na kraje członkowskie m.in. obowiązek raportowania występujących na ich terytorium ?zdarzeń mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego na skalę międzynarodową? rozszerzając listę chorób podlegających notyfikacji (pierwotnie trzech: dżuma, żółta febra i cholera) i wprowadzając algorytm postępowania przy pojawieniu się groźnej choroby zakaźnej. Zgodnie z IHR, kraje członkowskie mogą podjąć działania zmierzające do eliminacji zagrożenia. Działania te dotyczą osób, bagażu, środków transportu, dóbr i przesyłek pocztowych; w zakresie osób przewidują m.in. wymóg badań lekarskich, poświadczenie
szczepień a nawet kwarantannę, izolację czy odmowę wjazdu; w zakresie towarów ? przeszukiwanie, zakaz wwiezienia lub wywiezienia a nawet zniszczenie).

WHO. International Health Regulations 2005. Geneva: WHO; 2006.

GRYPA PANDEMICZNA

Podstawowe zapisy tej rezolucji zobowiązują Dyrektor Generalną, we współpracy z krajami członkowskimi, do znalezienia i zaproponowania mechanizmów ułatwiających:
 • szybką i sprawiedliwą dystrybucję szczepionek przeciwko grypie pandemicznej w czasie pandemii oraz zakup szczepionek przeciwko grypie pandemicznej (w szybkim czasie i po dostępnych cenach) dla i przez kraje potrzebujące,
 • zdobycie przez kraje rozwijające się zdolności do produkcji szczepionek przeciwko grypie,
 • dostęp wszystkich producentów szczepionki (szczególnie w krajach rozwijających się i w okresie zagrożenia) do wirusów szczepionki
 • opracowanej przez Ośrodki współpracujące z WHO w zakresie grypy,
 • wsparcie w zakresie szkolenia personelu oraz zwiększanie zdolności w zakresie rozpoznania wirusów H5 (szczególnie dla krajów rozwijających się).
Ponadto przewidywane jest ustanowienie międzynarodowych zapasów szczepionki przeciwko wirusowi H5N1 oraz innych wirusów grypy, mogących wywołać pandemię, które miałyby zostać wykorzystane w krajach dotkniętych. Ma również powstać wielodyscyplinarna grupa robocza do weryfikacji zakresu obowiązków Ośrodków Współpracujących z WHO (WHO Collaborating Centres) oraz laboratoriów referencyjnych H5, a także krajowych ośrodków ds. grypy. Jej zadaniem miałoby być również zaproponowanie mechanizmów i standardów wymiany wirusów grypy oraz odpowiednich danych, w ramach Globalnej Sieci Nadzoru ds. Grypy (WHO Global Influenza Surveillance Network). Kraje członkowskie zobowiązały się do dalszego wspierania ww. Sieci, skupiającej krajowe ośrodki grypy, do promowania badań nad prewencją, wykrywaniem, diagnozowaniem oraz leczeniem grypowych zakażeń wirusowych, wzmocnienia krajowych planów przeciwpandemicznych oraz zdolności władz krajowych i regionalnych do wydajnego i skutecznego wykorzystania środków niezbędnych do szybkiego zatwierdzania bezpiecznych i skutecznych szczepionek przeciwko grypie, zwłaszcza tych produkowanych z nowych podtypów wirusów.

WHO. Pandemic influenza preparedness: sharing of influenza viruses and access to vaccines and other benefits. WHA 60.28, 23 May 2007.Na górę
   
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group