Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 22:07

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 11 gru 2012, 18:28 
Offline
Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 kwie 2010, 8:57
Posty: 521
Polska przyszłości krajem domopiramid, fiskuradarów i śmieciolasów, a wszystko przez absurdalne podatki - kreśli wizję naszego kraju w 2020 roku ekonomista Krzysztof Rybiński.
Mamy rok 2020. Polska znajduje się w każdym katalogu wycieczkowym w każdym biurze podróży na świecie. „Musicie tam pojechać, koniecznie, to jedyny kraj, w którym możecie zobaczyć domopiramidy, fiskuradary i śmieciolasy, zjawiska unikalne w skali świata” – krzyczą reklamy.

Domopiramidy to domy mieszkalne w kształcie piramid, z maluśkim dachem. Fiskuradary to radary ustawione w absurdalnych miejscach, których celem jest wlepienie jak największej liczby mandatów. Podczas wycieczki będzie organizowany konkurs, kto znajdzie najwięcej radarów pochowanych w śmietnikach lub krzakach. Śmieciolasy to lasy zasypane śmieciami do połowy wysokości drzew.

A wszystko zaczęło się w 2013 roku. To wtedy wprowadzono podatek od deszczu. Płacił właściciel budynku, a podstawą podatku była powierzchnia dachu. Na początku podatek był umiarkowany, ale potem wzrósł 100-krotnie, co uzasadniano tym, że bogaci ludzie mają duże dachy. Ponieważ Polacy zawsze silnie reagowali na bodźce finansowe, zaczęli budować domy w kształcie piramid, z malutkim dachem, żeby zmniejszyć wielkość podatku. Wkrótce powstały całe osiedla domopiramid, które teraz są światową atrakcją.

To wtedy podjęto decyzję, że trzeba wlepiać więcej mandatów, bo spadające w recesji dochody podatkowe już nie wystarczały na utrzymanie armii urzędników. Celem stawiania radarów przestało być bezpieczeństwo ruchu drogowego, a stało się maksymalizowanie liczby wlepionych mandatów. Wprowadzono nowe przepisy, na mocy których radar mógł być nieoznakowany i w dowolnym miejscu. Szlagierem stał się konkurs na najlepiej ukryty radar oraz na radar, który wlepił najwięcej mandatów. Wygrał ten, który zrobił milion zdjęć w ciągu roku, a był ukryty w oku pomnika przy ruchliwej ulicy, tuż za nieoczekiwanym znakiem ograniczenia prędkości do dwóch kilometrów na godzinę. Mandat dostała nawet matka prowadząca wózek z dzieckiem.

To właśnie w 2013 roku wprowadzono nowe zasady wywozu śmieci, na początku opłaty wzrosły dwukrotnie, ale gminy szukały nowych dochodów – podniosły te opłaty kilkukrotnie w ciągu kilku lat. W efekcie ludzie zaczęli masowo wywozić śmieci do lasów i tak powstały śmieciolasy.

Dzięki tym mądrym i przemyślanym decyzjom Polska w 2020 roku jest powszechnie znana. Dekadę wcześniej o Polsce nikt nie słyszał, pewien ekonomista, który był wtedy na wakacjach w Malezji, usłyszał nawet od menedżera hotelu: „Polska, Polska, wiem, wiem, wy macie euro i mówicie po niemiecku”. A w 2020 roku Polskę znają wszyscy, z unikalnych w skali świata dziwactw.

A tak na poważnie. Jeżeli ktoś uważa, że może wprowadzić nowe podatki, a Polacy grzecznie zaczną je płacić i nie zmienią swoich zachowań, to się srogo myli. Wysokie podatki będą prowadziły do patologii, do unikania płacenia podatków i do wzrostu kosztu systemu, który pobiera te podatki. Tak jak w pewnej gminie na środkowym Pomorzu, gdzie jest aż 70 urzędników, którzy wystawiają mandaty zrobione przez radary pochowane w różnych miejscach. A niedługo może tak być w całym kraju. Ale Polak potrafi, wkrótce pojawi się pierwszy antyradarowy samochód. Nie damy się złupić nowymi podatkami!?

za wirtualną propagandą http://podatki.wp.pl/kat,8791,title,Polacy-nie-dadza-sie-lupic-w-nieskonczonosc,wid,15167901,wiadomosc.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 11 gru 2012, 18:28 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 11 gru 2012, 21:19 
Offline
Admin junior
Admin junior
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 paź 2011, 22:49
Posty: 542
Lokalizacja: Temple of NOD
bronson pisze:
A w 2020 roku Polskę znają wszyscy, z unikalnych w skali świata dziwactw.


Tak, wkrótce Japonia ze swymi dziwactwami i paradoksami straci prowadzenie na korzyść Polski.
A pamiętam, że ktoś już nam obiecywał drugą Japonię, teraz wiem o co chodziło - o dziwactwa.

bronson pisze:
Ale Polak potrafi, wkrótce pojawi się pierwszy antyradarowy samochód.


A propo radarów... Na razie nie ma ich zbyt wiele - ale tajniackie fotoradary zamontowane
w kratce chłodnicy aut mogą się wkrótce rozmnożyć jak króliki - to moje osobiste proroctwo.

Obrazek

Cytuj:
http://superauto24.se.pl/auto-porady/uwaga-kierowcy-nieoznakowane-samochody-z-radarami-to-auto-sciga-piratow-drogowych_292529.html

Data publikacji: 2012-11-23 17:48:06 | Data aktualizacji: 2012-12-03 14:24:55

UWAGA kierowcy! NIEOZNAKOWANE samochody GITD z FOTORADARAMI ścigają piratów drogowych - LISTA AUT

Kierowcy, lepiej zdejmijcie nogę z gazu! Nawet nie wiecie, że jesteście pod czujnym okiem kamery! Po stolicy i okolicach krążą nieoznakowane samochody Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wyposażone w nowoczesne fotoradary, które robią zdjęcia wszystkim tym, którzy przekroczą prędkość. SuperAuto24.pl jako pierwszy prezentuje jeden z takich dwóch pojazdów, które krążą po ulicach.

Obrazek

Patrole GITD wyjeżdżają o godz. 6 rano, a kończą pracę o godz. 22.
W Warszawie po ulicach jeżdżą dwoma specjalnie wyposażonymi autami - Fordem Mondeo i Fordem Focusem.

- Celem naszych kontroli są drogi ekspresowe, drogi krajowe i autostrady. Głównie te miejsca, gdzie najczęściej przekraczana jest prędkość. Codziennie są to inne trasy, choć może się zdarzyć, że np. na trasie S8 w Warszawie nasz patrol będzie trzy dni z rzędu - mówi Jan Mróz, rzecznik GITD.

Inspektorzy nie będą jednak wyjeżdżać do centrum, gdzie stoją już skrzynki z fotoradarami.

A jak wyglądają samochody inspektoratu? Z pozoru niczym się nie różnią, ale uwaga: przy tablicy rejestracyjnej zamontowano specjalną głowicę. Dzięki falom akustycznym wykrywa ona pojazdy, które na danej drodze przekraczają dozwoloną prędkość.

Następnie głowica wysyła sygnał do kamery fotoradaru, który robi zdjęcie. Potem inspektor kierujący autem zatwierdza, czy wysłać je do centrali. Robi to przez komputer ukryty w bagażniku. Potem takie zdjęcie jest przesyłane przez system GSM do głównego biura. Tam ustalany jest po rejestracji właściciel auta i wystawiany jest mu mandat.

Lista radiowozów z fotoradarami, przypisanych do poszczególnych delegatur:

- Ford Mondeo, granatowy, Warszawa,
- Ford Mondeo, srebrny, Łódź,
- Ford Mondeo, srebrny, Gorzów Wielkopolski,
- Ford Mondeo, czarny, Białystok,
- Ford Mondeo, granatowy, Wrocław,
- Ford Mondeo, srebrny, Kraków,
- Ford Mondeo, czarny, Rzeszów,
- Ford Mondeo, czarny, Bydgoszcz,
- Ford Mondeo, srebrny, Poznań,
- Ford Mondeo, czarny, Katowice,
- Ford Mondeo, czarny, Lublin,
- Ford Focus, czarny, Warszawa,
- Ford Focus, srebrny, Gorzów Wielkopolski,
- Ford Focus, granatowy, Poznań,
- Ford Focus, czarny, Białystok,
- Ford Focus, srebrny, Wrocław,
- Ford Focus, czarny, Katowice,
- Ford Focus, granatowy, Lublin,
- Ford Focus, srebrny, Łódź,
- Ford Focus, srebrny, Bydgoszcz,
- Ford Focus, czarny, Rzeszów,
- Ford Focus, granatowy, Kraków,
- Peugeot Partner, żółty (radiowóz oznakowany), Warszawa,
- Peugeot Partner, żółty (radiowóz oznakowany), Rzeszów,
- Peugeot Partner, żółty(radiowóz oznakowany), Bydgoszcz.

Obrazek
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 11 gru 2012, 22:55 
Moje proroctwo jest krótsze i dotyczy teraźniejszości.

POlska k-rajem banków (ogólnie panoszącego się obcego kapitału którego banki są dobitnym przykładem), marketów, kościołów (pielgrzymek) i pomników oraz emerytów.

Znając prawo przyczyny i skutku prorokuję iż nie czeka nas świetlana przyszłość. :wacko:


I ukute przeze mnie przysłowie:

KRAJ KTÓRY NIE MA WIZJI PRZYSZŁOŚCI GRZEBIE SIĘ W PRZESZŁOŚCI

jako dowód powyższej tezy:

IPN, muzea, pomniki, inscenizacje historyczne-batalistyczne.

Przykro mi ale cudów nie ma.

"Trudno oczekiwać dobrych plonów gdy ziarno źle zasiano" - starochińskie.

"Trudno oczekiwać innych rezultatów gdy wciąż robi się to samo".

"Jak uczy historia, historia jeszcze niczego ludzkości nie nauczyła".Na górę
   
 
 
Post: 12 gru 2012, 7:33 
Offline
Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 kwie 2012, 16:12
Posty: 39
Oczywiście Polska stacza się na sam dół coraz bardziej, jednak

Cytuj:
A wszystko zaczęło się w 2013 roku. To wtedy wprowadzono podatek od deszczu. Płacił właściciel budynku, a podstawą podatku była powierzchnia dachu. Na początku podatek był umiarkowany, ale potem wzrósł 100-krotnie, co uzasadniano tym, że bogaci ludzie mają duże dachy. Ponieważ Polacy zawsze silnie reagowali na bodźce finansowe, zaczęli budować domy w kształcie piramid, z malutkim dachem, żeby zmniejszyć wielkość podatku. Wkrótce powstały całe osiedla domopiramid, które teraz są światową atrakcją.

Z jednej strony idiotyzm totalny, z drugie okazja do zarabiania na turystach :D

Cytuj:
To wtedy podjęto decyzję, że trzeba wlepiać więcej mandatów, bo spadające w recesji dochody podatkowe już nie wystarczały na utrzymanie armii urzędników. Celem stawiania radarów przestało być bezpieczeństwo ruchu drogowego, a stało się maksymalizowanie liczby wlepionych mandatów. Wprowadzono nowe przepisy, na mocy których radar mógł być nieoznakowany i w dowolnym miejscu. Szlagierem stał się konkurs na najlepiej ukryty radar oraz na radar, który wlepił najwięcej mandatów. Wygrał ten, który zrobił milion zdjęć w ciągu roku, a był ukryty w oku pomnika przy ruchliwej ulicy, tuż za nieoczekiwanym znakiem ograniczenia prędkości do dwóch kilometrów na godzinę. Mandat dostała nawet matka prowadząca wózek z dzieckiem.

To już bardziej prawdopodobne.

Cytuj:
Nie damy się złupić nowymi podatkami!?

Nie damy, chyba że Polacy to idioci, a mam nadzieję że nie. Każdy projekt czy ustawa głęboko ingerująca w sprawy egzystencjonalne spotka się z buntem ze strony społeczeństwa.

_________________
We are the Protectors of the Earth. We stand as one. We survive as one. We live as one. Those who wishes to do wrong on Earth should be brought to justice. We are the Protectors of the Earth.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 16 gru 2012, 18:17 
Offline
Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 wrz 2011, 14:46
Posty: 1111
Płeć: mężczyzna
Polska za 20 lat - to Ty decydujesz jaka będzie!
phpBB [video]

_________________
Czas przestać zgrywać oświeconych dupków i stać się po prostu ludźmi.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 02 lut 2017, 21:54 
Offline
Provost and Judge * 7th Degree
Provost and Judge * 7th Degree

Rejestracja: 31 sty 2017, 23:12
Posty: 122
Płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Bayern
To proroctwo sie zaczyna spelniac.
A to ze kraj ktory nie ma wizji przyszlosci, grzebie sie w przeszlosci, jest prawdziwe tylko ze to wmawiaja narodowi, by latwiej nim sterowac. To wladza nie ma wizji przyszlosci, poza wladza.Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group