Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 09 gru 2019, 3:53

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 15 maja 2010, 13:32 
Mówienie o Polsce to nienormalność... - zagadka czyje to słowa :wacko:

Obrazek

ach ta dziadka przeszłość... ;)Na górę
   
 
 

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 15 maja 2010, 13:32 
Offline
VIP Member
Awatar

Rejestracja: 17 kwie 2009, 22:37
Posty: 10000
Lokalizacja: PLNa górę
   
 
 
Post: 15 maja 2010, 13:36 
Hyhy Tusk.
Ten na pierwszym planie zaraz mi się z Tuskowym protoplastą z Wermachtu kojarzy. Nawet podobny :lol:
Photoshop :roll:Na górę
   
 
 
Post: 15 maja 2010, 13:47 
Heehehe, Tuskowi się rzekło. Ale tak na poważnie, bo ja nie wiem nic na ten temat.....jak to było z tym siłowym wcielaniem do wermachtu?? Jak można było liczyć na lojalność takich żołnierzy? Turecka armia za czasów jak ich Sobieski sprał ,też miała takich janczarów. Byli to jednak ideologicznie już "przygotowani" ludzie. Porwani z podbitych ziem jako maluchy i kształtowani na modłę muzułmańską(byli wyprani, byli oddani ) czy też inni w "brance"
Ale tutaj, dorosły już-senior Tusk był wcielony siłą czy "siłą"? Ciekawe jak to było? Nie mam bladego.... choć czas wojny to okrutny czas był dla prawidłowych wyborów. Ciężko było mieć duszę wykutą ze stali a nie podszyta wiatrem. Śmierć to nie żarty. Tylko czy on tam sam czy jego-to mnie ciekawi. Może swoją niewolę zamienił dobrowolnie na służbę w wermachcie...? To dawało większą szansę przeżycia(paradoksalnie)...Hmm, ciekawe.


Ostatnio zmieniony 15 maja 2010, 13:55 przez kibur, łącznie zmieniany 1 raz


Na górę
   
 
 
Post: 15 maja 2010, 13:55 
Autentyczność zdjęcia nie jest mi znana. Za dobrze wygląda / zrobione jak na photoshop ale podobno w każdej plotce jest ziarenko prawdy :język: :wacko:Na górę
   
 
 
Post: 15 maja 2010, 14:58 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1632
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Fotka może być autentyczna a zapewne jest, końcem końców to Donald T. ma typowo germańskie rysy jakby nie było taki rasowy rasowiec z niego więc czegóż tu się dziwić, że jakiś szkopek wygląda prawie identycznie. :)

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2010, 15:31 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2010, 20:01
Posty: 354
Lokalizacja: Zach. Małopolska i Misiones(Argentyna)
Płeć: mężczyzna
To fake jakich mało:
Cytuj:
Donald Tusk z SS i spisek smoleński
Michał Kokot, Wrocław, Bartosz T. Wieliński
2010-05-15, ostatnia aktualizacja 2010-05-14 19:23

Po Wrocławiu krążą ulotki ze zdjęciem czterech SS-manów w samochodzie. - Czy kierowca to Donald Tusk, ojciec premiera? - pytają autorzy.
Zdjęcie esesmanów spod Opatowa z 1939 r. Autorzy ulotki sugerują, że za kierownicą siedzi Donald Tusk senior. Ojciec premiera miał wtedy dziewięć lat
BUNDESARCHIV/fot. Bundesarchiv, Bild 101I-380-0069-37 / Lifta / CC-BY-SA


Ulotkę rozdawano przedwczoraj na wrocławskim Rynku i wrzucano do skrzynek mieszkańcom dzielnicy Krzyki.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów niemieckiego Archiwum Federalnego, które bezpłatnie przekazano Wikipedii. Ilustruje tam kilka artykułów poświęconych III Rzeszy.

Według opisu wykonano je we września 1939 r. w Opatowie na ziemi sandomierskiej podczas aresztowań i wywózki Żydów. Nadzorowali ją siedzący w samochodzie funkcjonariusze SD, czyli Służby Bezpieczeństwa SS.

SD, podobnie jak gestapo, zajmowała się wyszukiwaniem wrogów III Rzeszy w kraju i za granicą. Jej członkowie wchodzili w skład tzw. Einsatzgruppen - jednostek morderców, którzy w pierwszych dniach wojny zabijali w zajętych miastach polską inteligencję, a po inwazji na ZSRR zorganizowali masowe egzekucje setek tysięcy Żydów na Ukrainie, Białorusi i w krajach nadbałtyckich.

Tyle tylko, że człowiek na zdjęciu nie może być Donaldem Tuskiem seniorem. Ojciec premiera we wrześniu 1939 r., gdy wykonywano to zdjęcie, miał zaledwie dziewięć lat. Ale nawet gdyby w 1939 r. był w wieku poborowym, to jako obywatel Wolnego Miasta Gdańska nie mógłby nosić niemieckiego munduru. Pierwszy pobór Niemców z wcielonego do III Rzeszy Wolnego Miasta czy Górnego Śląska miał miejsce w 1940 r.

Poza tym ojciec Tuska, jako syn polskiego kolejarza, na pewno nie zostałby wcielony do SS. Wstęp mieli tam tylko zadeklarowani i sprawdzeni Niemcy. Tym bardziej nie znalazłby się w Służbie Bezpieczeństwa, gdzie trafili najbardziej oddani naziści. Nie mówiąc o tym, że by uzyskać stopień SS-Rotenführera, czyli kaprala (taki stopień ma podoficer na zdjęciu), musiałby odsłużyć dobre kilka lat.

Jedyna "gdańska" jednostka walcząca po stronie III Rzeszy w kampanii wrześniowej to oddział SS Heimwehr Danzig. Gdańszczan służyło w niej zaledwie kilkuset, reszta to żołnierze SS ściągnięci z głębi Niemiec. Walczyła jednak na Pomorzu (szturmowała Pocztę Gdańską i bez powodzenia Westerplatte), a nie pod odległym o kilkaset kilometrów Opatowem.

Wiele wskazuje na to, że zdjęcie zainscenizowano na potrzeby kroniki filmowej, którą kręcono już po zakończeniu walk. Wykonała je tzw. kompania propagandowa Wehrmachtu. W internetowym katalogu Archiwum Federalnego (www.bild.bundesarchiv.de) można znaleźć 11 innych fotografii wykonanych przez tego samego fotografa w okolicach Opatowa. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać "Lifta", czyli nazwisko ich autora.

Na innych fotografiach widać, jak kamerzysta filmuje stojących w szeregu aresztowanych Żydów. Na innych widać konwój ciężarówek wiozących więźniów. Na kolejnych kamerzyści kręcą niemieckich żołnierzy skradających się przy płonącym budynku.

Z tej samej ulotki można też się dowiedzieć, że Bronisław Komorowski wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem dwie godziny przed nią. Dowód? Jego zdaniem orędzie marszałka Sejmu pojawiło się na stronie internetowej TVP Info 10 kwietnia już o 5.57.

Ulotka zawiera też fragment wypowiedzi radiowej Komorowskiego sprzed roku. Marszałek Sejmu mówił wówczas: - Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni.

Jarosław Charłampowicz, koordynator kampanii Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku: - To dzieło jakiś domorosłych ekstremistów. Naoglądali się Jana Pospieszalskiego w telewizji czy czytali posła Górskiego na łamach "Naszego Dziennika" i teraz mamy efekty. Nam właściwie te ulotki pomagają, bo przecież dla każdego myślącego człowieka jest jasne, że ich autorzy mają problemy z głową.

Źródło: Gazeta Wyborcza


Źródło:
http://wyborcza.pl/1,75478,7885462,Donald_Tusk_z_SS_i_spisek_smolenski.htmlNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2010, 15:35 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1632
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Ja tam Szechtera i jego pseudo gazetki nie czytuję.

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2010, 15:40 
ANO - nienormalnosc

WIEMY JAK WYDOBYWAĆ GAZ Z TYCH SKAŁ
Z prof. dr. hab. inż. Ryszardem H. Kozłowskim z Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Krakowskiej, współtwórcą projektu geotermii toruńskiej, rozmawia Marcin Austyn

Menedżerowie największych światowych firm paliwowych konsultują z Państwowym Instytutem Geologicznym i stroną rządową strategię wydobywczą gazu ziemnego z formacji łupkowych.
- O zasobach tzw. gazu, w tym łupkowego, szacowanych w Polsce na poziomie ponad 1800 mld m sześc. dowiedziałem się już w roku 1985, kiedy poznałem wybitnego geologa śp. prof. dr. hab. inż. Juliana Sokołowskiego, który referował wyniki 16-letniego programu badań geologicznych w Polsce. Już wtedy dane dotyczące gazu łupkowego, ale też ropy były znane i mamy je dokładnie udokumentowane. Znamy struktury geologiczne, w których występują gaz, ropa oraz wody geotermalne. Zakupiono wówczas pięć amerykańskich zestawów wiertniczych nowej generacji, ale już wtedy widoczne było pierwsze przekłamanie. Na zakup z Banku Światowego pobrano kredyt w wysokości 400 mln USD, tymczasem te zestawy mogły kosztować maksymalnie 100 mln USD. W tej chwili wszystkie polskie przedsiębiorstwa poszukiwawcze są obciążone tytułem spłaty tego kredytu, a co za tym idzie - usługi wiertnicze są drogie. Moim zdaniem, ten przypadek powinna bliżej zbadać prokuratura: dlaczego i na co ktoś wydał tyle pieniędzy?

Więc wszystko o gazie łupkowym już dawno wiemy i przez lata nic z tą wiedzą nie zrobiono?
- Jednoznacznie pisaliśmy, także na łamach "Naszego Dziennika", o gazowych zasobach, podobnie jak o zasobach węgla, ropy czy wód geotermalnych. Nic nie zrobiono z tą wiedzą. Tymczasem cały obszar Polski, począwszy od południa kraju, po rejony położone głęboko w Bałtyku, to obszar, który już wtedy nazwaliśmy "gazo-ropo-geotermalnonośny". Jak już wspomniałem, wiemy dokładnie, w jakich strukturach szukać tych złóż. Wielokrotnie informowaliśmy rządy różnych opcji o tych wynikach. Przyznam, że ze zdziwieniem przyjęliśmy decyzję rządu Hanny Suchockiej o zakupie rosyjskiego gazu w ramach tzw. kontraktu stulecia. Działo się to już w czasie, gdy mieliśmy nasze zasoby ściśle określone.

Panuje opinia, że wydobycie gazu ziemnego z łupków to nie lada wyzwanie...
- Zbierają się różne gremia, ściąga się światowych ekspertów, a my mamy własnych ekspertów w tej dziedzinie. Nad zagadnieniem wykorzystania gazu łupkowego w Stanach Zjednoczonych pracował prof. Bohdan Żakiewicz, z którym od lat współpracuję. Wszystko można załatwić we własnym zakresie. Technologia wydobywania gazu z łupków jest nam znana. Wystarczy zastosować specjalne materiały wybuchowe (propyleny), które udrożniają ten gaz. My to wszystko wiemy, a prof. Żakiewicz może to dokładnie wytłumaczyć współczesnym politykom.

Polskie zasoby gazu są bardzo atrakcyjne...
- Obecnie roczne zużycie gazu ziemnego w Polsce sięga 14 mld m sześciennych. Mając to na uwadze, można stwierdzić, że zasoby gazu łupkowego wystarczą nam na ponad sto lat. Wspomnę tu jeszcze o jednym szczególe. W latach 80. odkryto też zasoby węgla w Rowie Lubelskim, mówiono wówczas o 60 mld ton. W tej chwili dysponujemy mapami satelitarnymi i wiemy, że jest go tam znacznie więcej. Określamy jego ilość na "multiset miliardów ton". Wprawdzie te złoża zalegają głęboko, ale my mamy technologię i sposób na ich wykorzystanie (procesowanie węgla w złożu). Wracając do gazu, dodam, że w tamtym czasie powstała też koncepcja budowy - na bazie gazu, w tym łupkowego - fabryki nawozów azotowych. To wynikało z faktu, że pewna partia gazu na Niżu Polskim zawiera dużo azotu. Chcieliśmy go pozyskiwać. Niestety, z planu inwestycyjnego wycięto ten pomysł.

W Polsce ma nastąpić prawdziwy boom poszukiwawczy, a koncesje otrzymało już kilkanaście firm, głównie zagranicznych.
- Ci, którzy mają decydujące zdanie w procesie wydawania koncesji na poszukiwania m.in. gazu w Polsce, powinni podlegać osądowi Trybunału Stanu. Przypomnę, że w prawie geologicznym wciąż pokutuje zapis, że podmiot otrzymujący koncesję na poszukiwania (choć one nie są potrzebne, bo my mamy ściśle określone miejsce, gdzie ten gaz występuje) ma pierwszeństwo do dysponowania tym gazem. Może więc dojść do sytuacji, że nasz własny gaz będzie nam sprzedawany po cenie takiej, jaką płacimy za ten surowiec z importu. Samo wydobycie gazu łupkowego z pewnością będzie znacznie tańsze. Podkreślę to jeszcze raz: technologia jest nam znana, a sięgając po zagraniczne firmy, Polska będzie traciła ogromne pieniądze. Wypadałoby skierować Głównego Geologa Kraju do archiwum Instytutu Geologicznego, gdzie można znaleźć dokumenty, które wskazują miejsca i struktury geologiczne, w których występuje gaz, ropa naftowa i inne bogactwa przyrodnicze Polski.

Wydobycie gazu łupkowego jest skomplikowane i drogie?
- Nic podobnego. Moją wiedzę opieram na współpracy z prof. Żakiewiczem, który przez lata pracował w USA w przemyśle naftowym i siarkowym i wprowadzał tam polską myśl technologiczną. Jak mówi stare porzekadło: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Sposób wydobycia gazu łupkowego jest nam znany i nie ma powodów, by oddawać koncesje zagranicznym firmom. Wszystko można zrobić we własnym zakresie. Mamy polską myśl techniczną, ale mamy też marnych polityków, i to jest nasze nieszczęście.

Skąd bierze się obecne zainteresowanie wydobywaniem gazu z łupków? Czyżby amerykański sukces tak mocno zadziałał?
- Ten rząd nie ma żadnych sukcesów i odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z socjotechniką - nagle możemy być drugim Kuwejtem czy Teksasem. My o tym wiedzieliśmy od roku 1985 i wielokrotnie o tym mówiliśmy i pisaliśmy.


http://biznes.onet.pl/forum.html?discId=8339246&threadId=69604778&AppID%20%20=324#forum:MSwzMjQsOCw2OTYwNDc3OCwxODIzNTIyNTcsODMzOTI0NiwwLGZvcnVtMDAxLmpzNa górę
   
 
 
Post: 15 maja 2010, 15:47 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1632
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Działanie w interesie narodowym kończy się w najlepszym wypadku rozbiorami. Więc po co działać aby było dobrze innym lepiej żeby było dobrze nam klasie nierobów trzymających władze a nie szarym obywatelom.

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2010, 15:50 
SpringGlory pisze:
Cytuj:
... Jarosław Charłampowicz, koordynator kampanii Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku: - To dzieło jakiś domorosłych ekstremistów. Naoglądali się Jana Pospieszalskiego w telewizji czy czytali posła Górskiego na łamach "Naszego Dziennika" i teraz mamy efekty. Nam właściwie te ulotki pomagają, bo przecież dla każdego myślącego człowieka jest jasne, że ich autorzy mają problemy z głową.


Abstrahując od autentyczności - jaki kandydat taki koordynator i takie też wyjaśnienie :język:

gw szybko prostuje i wyjaśnia maluczkim co i jak mają myśleć, w sumie ciekawe bo skoro "zwykli ludzie" plotą bzdury to po co ich tłumaczyć no ale nie od dziś wiadomo, że tylko winny się tłumaczy :wacko:Na górę
   
 
 
Post: 15 maja 2010, 16:13 
Offline
Master Elect of Nine * 9th Degree
Master Elect of Nine * 9th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 lut 2010, 20:01
Posty: 354
Lokalizacja: Zach. Małopolska i Misiones(Argentyna)
Płeć: mężczyzna
Dla mnie nie ważne czy to było w "Gazecie Szechtera" czy w innej. Najważniejsza powinna być prawda. Jeżeli pojawiło się kłamstwo, to dyskwalifikuje cały pozostały kontekst. Odkrywanie prawdy kłamstwem :lol:Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2010, 21:28 
Offline
Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:44
Posty: 808
Lokalizacja: NRW
Płeć: kobieta
Czepiaja sie Tuskowego dziadka z Wehrmachtu a nie przeszkadza im ze papa Benek16 byl w Hitlerjugend.

_________________
Go to work, send your kids to school
Follow fashion, act normal
Save for your old age, obey the law
Walk on the pavement, watch T.V.
Repeat after me: I am freeNa górę
 Wyświetl profil  
 
 
Post: 15 maja 2010, 21:39 
Offline
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2009, 1:05
Posty: 1632
Lokalizacja: Everywhere
Płeć: mężczyzna
Adolf Hitler był żydem, papcio Benek XVI był w hitlerjugend, dziadek Donka był w wehrmachcie i co z tego? Pisać sobie można ale to ich sprawa kim byli, gdzie i co robili.

_________________
In Lak'ech Ala K'in
***
Not in knowledge is happiness, but in the acquisition of knowledge!
(Edgar Allan Poe)

***
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech.

http://chomikuj.pl/nhsh2012Na górę
 Wyświetl profil  
 
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Nowości Nowości Mapa Strony Mapa Strony Index Mapy strony Index Mapy strony RSS RSS Lista kanałów Lista kanałów | Powered by phpBB © 2007 phpBB3 Group