Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 19 sie 2019, 18:00

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
Nigdy tego nie robie aby cytowac na forum prywatne listy, ale tym razem zrobie wyjatek.
Jest to jeden z fragmentow mojej korespondencji z panem X, czlowiekiem o olbrzymiej wiedzy i dlatego warto go przeczytac i wziac pod rozwage. Powinni go przeczytac przede wszystkim mieszkancy tzw ziem odzyskanych.

---------------------------------------------------------------------

O tym, ze NWO chce wogole zmniejszyc populacje naszej planety do 15-20% z obecnego stanu, czyli wymordowac ok. 80-85% wiem od stycznia 1982 roku!
Jest takie powiedzenie: "przezornego Pan Bog strzeze"...
a wiec, jesli masz rzetelne informacje o tym, ze w Polsce - w najblizszym czasie - moze dojsc do sytuacji katastrofalnej, wiec jest rozsadnym, aby sie zabezpieczyc.
Moim zdaniem...
Jesli Prezydentem zostanie Komorowski - Komora Koszer-Nostra, to napewno dojdzie do realizacji wczesniejszych "planow"...

1. Wezma wysoko oprocentowana pozyczke z Miedzynarodowego Banku Walutowego - nastepstwem bedzie zalamanie sie calej gospodarki w ciagu doslownie miesiecy!
2. Wprowadza nowe regulacje (tzw. europejskie Prawo Wlasnosci)

To "Prawo Wlasnosci" uwolni tysiace roszczen prywatnych tzw. spadkobiercow Niemcow, ktorzy zostali wysiedleni z Ziem Zachodnich i Polnocnych Polski.
Wiekszosc Gmin w Polsce nigdy nie uregulowalo statusu wlasnosci w oparciu o Wpisy do Ksiag Wieczystych, a wiec wg. Prawa europejskiego nie sa zadnymi wlascicielami i ziemie bedace w ich posiadaniu, czy przekazywane przez Gminy na zasadzie tzw. wieczystej dzierzawy, podlegaja ZWROTOWI osobom (lub ich spadkobiercom), ktore posiadaja Wpisy w Ksiegach Wieczystych!
Sady w Polsce beda musialy respektowac te Wpisy w Ksiegach Wieczystych, bo takie jest Prawo zarowno w Europie, jak w wiekszosci normalnie funkcjonujacych Panstw.

Warto dodac,ze okolo 67% ziem na terenach Ziem Odzyskanych, nie posiada zadnych zapisow w ksiegach Wieczystych, poza tymi, ktore posiadaja sami Niemcy.
Sprawe znam z "pierwszej reki", od osoby, ktora te kwestie podnosila juz w roku 1990, ale nikt nie sluchal!

Podam Ci rowniez przyklad z wlasnego doswiadczenia:
W okresie: czerwiec 1997 do konca marca 2000 roku, przebywalem w Polsce, z zamiarem pozostania juz na stale (zostalem wypedzony przez wladze PRL-u po odbyciu polowy kary za moja dzialalnosc antyrezimowa, wyjechalem z paszportem, w ktorym wbito mi pieczatke o tresci: "Z prawem do jednokrotnego przekroczenia granicy PRL")...
Oficerowie kontrwywiadu PRL czekali na lotnisku, az nasz samolot odleci...

Chcieli byc pewni, ze opuszcze Polske, alternatywa byl powrot do wiezienia na pozostale do odsiadki, 27 miesiecy...
Juz wtedy - w grudniu 1984 roku - uslyszalem od tych agentow rezimowych, ze niezaleznie od sytuacji w Polsce,nie pozwola mi nigdy wrocic na stale do Ojczyzny...
W czerwcu 1997 roku wrocilem i mialem zamiar pozostac, wbrew tamtemu wyrokowi banicji.
Ponoc komuna upadla...

W lipcu 1999 roku podpisalem Umowe z Urzedem Miasta Walbrzych na remont lokalu, ktory zostal mi przydzielony, jako tzw. lokal socjalny, wymagajacy kapitalnego remontu.
W lokalu nie bylo niczego, doslownie!
ani okien, ani drzwi, instalacja elektryczna wyrwana ze scian i sprzedana na zlom, na koniec poprzedni lokatorzy spalili sufit

Umowa byla zawarta na okres trzech lat i ja zobowiazywalem sie do tego czasu, z wlasnych srodkow zrobic remont, nastepnie Urzad Walbrzych po uprzedniej Komisji Mieszkaniowej i uznaniu zdatnosci do zamieszkania, mial mi przydzielic ten lokal, jako mieszkanie kwaterunkowe...
Mieszkanie oderemontowalem na tyle,ze jako jedyne w budynku mialo gazowe ogrzewanie, lazienke i toalete w mieszkaniu, nowe okna, podlogi. W styczniu komisja mieszkaniowa uznala je za lokal kwaterunkowy o podwyzszonym standarcie.
Zlozylem wniosek o przydzial kwaterunkowy...
Nie tylko mi tego mieszkania nie przyznano, ale poczekano trzy lata, az poprzednia Umowa wygasnie i wystapiono do Sadu o eksmisje!

Wynajalem prawnikow i podalem do sadu Urzad Miejski,ze zlamal warunki pierwszej Umowy...W styczniu tego roku, Sad grodzki w Walbrzychu, po przedawnieniu sie moich roszczen, odebral mi ten lokal w swietle tzw. prawa...
W miedzyczasie dowiedzialem się od mojej sasiadki, ktora tez chciala wykupic lokal (skladajac wniosek o przydzial, wyslalem Urzedowi List Intencyjny, w ktorym zupelnie niepotrzebnie przyznalem sie,ze chce ten lokal wykupic) otoz sasiadka moja dowiedziala sie, ze ten budynek zostal juz pod stolem odstapiony spadkobiercom niemieckich wlascicieli!!, a urzednicy miasta dostali juz lapowki...

Powiem wiecej i to wiem od osob majacych "znajomosci" w Urzedzie Miejskim w Walbrzychu...
Walbrzych obecnie sie bardzo mocno remontuje, za pieniadze niemieckie z mysla, ze budynki wroca w rece dawnych wlascicieli!

Komora i reszta bandy na zywca oddadza Niemcom nasze ziemie zachodnio-polnocne!
Przed Polska czasy, ktore mozna bedzie tylko nazwac: Wielkim Rozbiorem Polski i sprowadzeniem Jej do rangi nic nie znaczacej prowincji...

3. Lup holokaustu, czyli zwrot 65 miliardow dla tzw. srodowisk zydowskich - za Lecha Kaczynskiego byl na to sprzeciw, Komora trzy dni po Katyniu nr.2. podpisal decyzje o tym "zwrocie"...
Na koniec tylko dodam,ze ABW-era, jak slusznie nazywane sa obecne spec-sluzby PRL-Bis, stworzyly wobec mnie sytuacje, ktora ma mnie skutecznie zniechecic do kolejnej proby powrotu do Ojczyzny...Opisze to:
We wspomnianym lokalu, od grudnia 1999 roku mieszkala moja zona i corki, ale jak sie zorientowalem,ze obecne sluzby nadal podtrzymuja decyzje o mojej banicji-decyzje jaka przeciez zapadla w roku 1984 --tym! i robia wszystko,abym nie uzyskal tamtego lokalu, wowczas postanowilismy,ze moja rodzina przeniesie sie z powrotem do USA.

Nie bede opisywal szczegolowo "perypetii" z tym zwiazanych, bo to nadaje sie na ksiazke...
Moja zona miala przyleciec pod koniec marca, 2006 roku.
Miala bilet w jedna strone i z data, wiec nie podlegajacy zwrotowi!
Jej wyjazd z Walbrzycha do Warszawy na Okecie, przypadl w ostatnia sobote marca, 2006-go roku...To istotne, bo ukazuje sposoby, jakimi sie posluguja sluzby...
Poznym wieczorem w piatek (okolo osmej wieczorem) w mieszkaniu zjawil sie goniec z Sadu grodzkiego w Walbrzychu i przyniosl Wezwanie dla mnie na sprawe w charakterze swiadka...
Warto dodac, ze ostatnio przebywalem w Polsce na urlopie, na przelomie grudzien 2004/ styczen 2005 roku.

-----------------------------------------------------------------

od siebie tylko ze warto zapoznac sie lepiej z co kandydat Komorowski i jego partia szykuja dla nas, czy beda dzialac w interesie polskiej racji stanu i polakow, czy moze w interesie Rosji, Niemiec, innych nacji.
40 ustaw juz pan pelniacy obowiazki spieszac sie podpisal. czy ktos z glosujacych na niego wiedzial co to za ustawy?
i na koniec perelka
jedna z nastepnych ktora uderzy w nas wszystkich, w nasze wolnosci i swobody, idaca w kierunku NWO
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21974

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 22 cze 2010, 10:48 
VIP Member
Awatar

Przeczytajcie bardzo uważnie post @Bou, to prawdziwa historia człowieka, który przeszedł istną gehennę, starając się o odzyskanie swojej własności, jak "wspaniale" go potraktowano!!!
Komora-Koszer-Nostra o dziwo największe poparcie miał w rejonach, gdzie ludziom z jego ręki zagraża największe niebezpieczeństwo, czyli na ziemiach zachodnich "odzyskanych", w stosunku do których są plany uwolnienia prawa roszczeniowego, to wynika jasno z postu powyżej.
Tu jest wynik sondażu dla mojej gminy!! To jakaś paranoja!!
http://prezydent2010.pkw.gov.pl/PZT/PL/WYN/W/160909.htm

Ludzie zastanówcie się dobrze co robicie. Komorowski, 3 dni po 10/04 wybrał się do Izraela gdzie obiecał wypłatę odszkodowań żydom, którzy utracili swoje mienie w wyniku agresji Niemiec w 1939 roku. Bagatela 65 mld!!
Żydzi, którzy utracili swoje kamienice w Polsce, w Izraelu cały czas płacą podatek od utraconego mienia!! Pytanie brzmi w jakim celu 70 lat po wojnie płacą podatek od czegoś co zostało im odebrane w Polsce??!! Pytanie jest retoryczne oczywiście...

Ludzie którzy wiedzą o co chodzi to niewielki ułamek. Reszta to owce, które głosowały, bo tak im w telewizji powiedzieli, ich światopogląd kreuje "skrzynka dla idiotów"...
Sprawa jest bardzo poważna, mam nadzieję że te informację obiegną wiele portali, w przeciwnym razie przyjdzie nam spakować manatki!

Pokój.

Suchy pisze:
Reszta to owce, które głosowały, bo tak im w telewizji powiedzieli, ich światopogląd kreuje "skrzynka dla idiotów"...

phpBB [video]

Sublime Master Elect * 11th Degree
Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

Co by się miało nie dziać świat podąża jedynie słuszną drogą?

Przeczytałem ze zrozumieniem 8-)

Bou pisze:
Jesli Prezydentem zostanie Komorowski - Komora Koszer-Nostra, to napewno dojdzie do realizacji wczesniejszych "planow"...1. Wezma wysoko oprocentowana pozyczke z Miedzynarodowego Banku Walutowego - nastepstwem bedzie zalamanie sie calej gospodarki w ciagu doslownie miesiecy!
2. Wprowadza nowe regulacje (tzw. europejskie Prawo Wlasnosci) To "Prawo Wlasnosci" uwolni tysiace roszczen prywatnych tzw. spadkobiercow Niemcow, ktorzy zostali wysiedleni z Ziem Zachodnich i Polnocnych Polski. Wiekszosc Gmin w Polsce nigdy nie uregulowalo statusu wlasnosci w oparciu o Wpisy do Ksiag Wieczystych, a wiec wg. Prawa europejskiego nie sa zadnymi wlascicielami i ziemie bedace w ich posiadaniu, czy przekazywane przez Gminy na zasadzie tzw. wieczystej dzierzawy, podlegaja ZWROTOWI osobom (lub ich spadkobiercom), ktore posiadaja Wpisy w Ksiegach Wieczystych! Sady w Polsce beda musialy respektowac te Wpisy w Ksiegach Wieczystych, bo takie jest Prawo zarowno w Europie, jak w wiekszosci normalnie funkcjonujacych Panstw.

OK. Po kolei. Pożyczki z MFW są niskooprocentowane, są to najcześciej 3-5 % pożyczki do 550% całości kredytu. Maxymalny okres spłaty - 10 lat (sytuacje wyjątkowe), 5 lat - standard.

Cytuj:
Jest to bardzo korzystny kredyt bo jest on bardzo nisko oprocentowany, udzielany w trzech transzach tylko do 50% kwoty 25%, 30%, 25%. Pożyczka ta nie jest udzielana z budżetu lecz z funduszu powierniczego - fundusze powstały w latach 76-80 w wyniku sprzedaży złota na aukcjach.

Słowem, w latach 64-74 skupowano większe ilości złota, by sprzedać je później z zyskiem, a zysk przeznaczyć na fundusz powierniczy, inwestujący je dalej - co stanowić miało bazę dla banku pod nazwą MFW. Gospodarka nie załamuje się w kilka miesięcy, a już na pewno nie pod wpływem politycznej decyzji o podjęciu kredytu z MFW, nawet astronomicznego 550% całości wnioskowanej sumy ;)

Z tym drugim, Twój rozmówca przesadził.... Skoro gmina nie uregulowała sytuacji prawnej wnioskowanych terenów, domów, obiektów etc, tzn że nie ma do nich prawa, a wg ksiąg wieczystych należą się one "wypędzonym", lub ich spadkobiercom. Takie jest prawo! Prawo własności!
Jeśli ktoś się nie zrzekł (a Bierut pracował nad tym ekspresowo) własności pozostawionej na ziemiach polskich, ma do nich prawo, i nie dlatego że tak mówi prawo europejskie , tylko tradycja prawa rzymskiego! Wg mnie, najodpowiedniejszą droga byłoby, złożenie do sądu aktu oskarżenia przeciw gminie.

Tyle ;)

Aya Sophia pisze:

OK. Po kolei. Pożyczki z MFW są niskooprocentowane, są to najcześciej 3-5 % pożyczki do 550% całości kredytu. Maxymalny okres spłaty - 10 lat (sytuacje wyjątkowe), 5 lat - standard.

Aya Sophia, z calym szacunkiem ale proponuje abys troche doczytal na temat jak dziala BS i MFW wpedzajac kraje w pulapki vide Grecja. To pulapka.

"Jak będzie wyglądał "nowy etap stabilizacji NBP" w wykonaniu Marka Belki, następcy Sławomira Skrzypka w fotelu prezesa banku centralnego? Czy Polska zadłuży się w Międzynarodowym Funduszu Walutowym? Czy NBP zamieni się w maszynkę do produkcji wirtualnych pieniędzy dla budżetu? - Wkrótce pożałujecie tego wyboru! - te zagadkowe słowa padły z ust wicepremiera Waldemara Pawlaka pod adresem lewicowo-liberalnej koalicji, która przeforsowała kandydaturę Belki."

a tu jak dziala BS i MFW http://davidicke.pl/forum/kulisy-dzialania-banku-swiatowego-t2739.html

Cytuj:
Z tym drugim, Twój rozmówca przesadził.... Skoro gmina nie uregulowała sytuacji prawnej wnioskowanych terenów, domów, obiektów etc, tzn że nie ma do nich prawa, a wg ksiąg wieczystych należą się one "wypędzonym", lub ich spadkobiercom. Takie jest prawo! Prawo własności!
Jeśli ktoś się nie zrzekł (a Bierut pracował nad tym ekspresowo) własności pozostawionej na ziemiach polskich, ma do nich prawo, i nie dlatego że tak mówi prawo europejskie , tylko tradycja prawa rzymskiego! Wg mnie, najodpowiedniejszą droga byłoby, złożenie do sądu aktu oskarżenia przeciw gminie.

Tutaj tez nie masz racji. To ze w ramach rekompensaty za tereny wschodnie dostalismy nasze stare ziemie na mocy umow miedzynarodowych, nie naklada obowiazku na obywateli aby sami dochodzili swoich praw po latach w sadach i wytaczaly procesy panstwu, ktore to panstwo na ktore placa podatki podkulilo ogon a jego przedstawiciele umawiali sie z roznymi nacjami w kuluarach w sprawie ich dawnych roszczen. To Panstwo powinno sie wykazac i cos robic w tym kierunku, a nie po cichu sprzedawac to co jeszcze zostalo.

Ale panstwo nas jawnie okrada - vide podatki, akcyzy, vaty, sraty koncesje itp itd
w zamian za to tworzy prawne dziwolagi, w ktorym przecietny czlowiek bez kilku prawnikow nie ma pojecia co zrobic.
Przed wojna ustawy mialy objetosc 1 lub 2 stron. byly jasne i czytelne a panstwo stalo na strazy prawa wlasnosci i prawnych rozwiazan.
teraz "jasniepanstwo" tworzy takie legislacyjne rozbudowane buble, ale tylko po to aby latwiej bylo krecic lody.

Z dedykacją dla @Aya Sophia:

List zwolennika Bronisława Komorowskiego do Ciemnogrodzian

Jasnogród, 22 czerwca2010 roku,

1. Piszę do Was ten listz dzielnicy Wilanów, najbogatszej i najdroższej dzielnicy Warszawy(złośliwi mówią o nas – Warszawka, w odróżnieniu odprawdziwej starej Warszawy), gdzie kandydat PO Bronisław Komorowski uzyskał najwyższe w kraju poparcie – 73 procent ważnie oddanych głosów.
Piszę ten list do was,mieszkańców wsi Godziszów na Lubelszczyźnie, gdzie Bronisław Komorowski uzyskał najniższe poparcie – 3 procent, podczas gdy kandydat PiS Jarosław Kaczyński dostał poparcie najwyższe w Polsce – 84 procent głosów ważnie oddanych.

2. Piszę ten list od nas, z naszego – nie waham się użyć tego określenia –Jasnogrodu, do was, do waszego Ciemnogrodu, żeby wam powiedzieć, że was nie rozumiem. Dlaczego wy głosujecie na Jarosława, zamiast głosować na naszego ulubionego Bronisława?

3. Rozejrzyjcie się wokół siebie,obywatele ciemnogrodzcy – przecież Polska tak bardzo się zmieniła!
Na przykład my - mieszkamy na pięknym osiedlu, a bezpieczeństwa naszych rodzin i naszych domostw strzeże renomowana firma ochroniarska.
Pracujemy w świetnych firmach, instytucjach finansowych, bankach, pełnimy ważne stanowiska w administracji państwowej, nikomu z nas nie brakuje pracy ani chleba!
Jeździmy eleganckimi samochodami, a na wczasy wyjeżdżamy na Karaiby albo Seszele.
Dlaczego wy tam w Godziszowie i innym podobnym Ciemnogrodzie nie potraficie tego docenić i uszanować?

4. Głosujecie na Kaczyńskiego, bo nie chcecie prywatyzacji służby zdrowia....
O bezrozumny Ciemnogrodzie!. My od dawna korzystamy tylko i wyłącznie z prywatnej służby zdrowia i zapewniam was, że jest ona o niebo lepsza od państwowej. Mamy osobne sale, z telewizją satelitarną,z internetem, mamy dostęp do najlepszych specjalistów i zabiegów,nie mamy żadnych problemów z zakupem leków
A wy tam w Ciemnogrodzie popieracie tego nieodpowiedzialnego Kaczyńskiego, który opowiada głupstwa, że służba zdrowia powinna być publiczna. Nie wierzcie w to! Prywatna, prywatna i jeszcze raz prywatna! Płacisz, wymagasz i masz!

5. Podobnie edukacja. Dlaczego popieracie Kaczyńskiego, który broni publicznej oświaty,a my mamy naprawdę dobre doświadczenia z edukacją prywatną. Nasze dzieci od dawna chodzą tylko i wyłącznie do prywatnych szkół i zapewniam was, że poziom w nich jest bardzo wysoki, nie to co w waszej ciemnogrodzkiej podstawówce czy gimnazjum.

6. Ubzduraliście sobie w głowach to rolnictwo.... nic, tylko rolnictwo i rolnictwo, że niby Kaczyński go broni. Ale po co broni? Po co komu rolnictwo, szanowni Ciemnogrodzianie? Na rolników trzeba tylko płacić, tu dopłaty,tam KRUS-y, a przecież oni nie są już do niczego potrzebni.Żywność można sprowadzić z Brazylii albo z Chin, może nawet tańszą, bo genetycznie zmodyfikowaną. Nasze pola uprawne powinno się zamienić na pola golfowe. Niektórzy z moich przyjaciół mają takie pola golfowe, na przykład Rycho ma takie pola i Miro też mai zapewniam was, że dochód z nich jest znacznie wyższy niż z waszych kartofli i żyta, a nawet za przeproszeniem – nie bierzcie tego wprost do siebie – z buraków.

7. Przykro mi, ale muszę wam wprost powiedzieć, drodzy Ciemnogrodzianie z Godziszowa i tysięcy podobnych miejscowości. Jesteście zacofani, jesteście nienowocześni, Jesteście nieeuropejscy i nieświatowi. Wstyd mi za was.
Musicie się zmienić!
8. Nie słuchajcie Radia Maryja, ani Telewizji Trwam, lecz oglądajcie „Szkło kontaktowe”,tam jest prawda , tam luz i wysublimowany dowcip. Tam są mądrzy redaktorzy i telefonują do nich sami mądrzy słuchacze.
Nie czytajcie „Naszego Dziennika” lecz Gazetę Wyborczą, która otworzy na świat wasze zasklepione umysły, która was unowocześni.
No i nie glosujcie drugi raz na Kaczyńskiego, który w czasie swoich dwuletnich rządów aresztował siedem milionów ludzi i założył podsłuchy u dalszych czterdziestu dwóch milionów obywateli.
Nie głosujcie na Kaczyńskiego, lecz na naszego Bronisława, który jest nowoczesny,światowy, zna języki dla s niego obce (choć ich nie używa i wypowiada się patriotycznie wyłącznie po polsku), ma głęboką wiedzę na każdy temat, o Unii Europejskiej, o ONZ, o metodach wydobycia gazu i w ogóle o wszystkim. Poza tym ma żonę i pięcioro dzieci i ogólnie błyszczy kindersztubą, w szczególności wobec kobiet, zwłaszcza duńskich.

9. Nie głosujcie na Kaczyńskiego, który hołubi tylko kota, podczas gdy nasz Bronisław lubi wszystkie zwierzęta – sarny, jelenie, dziki,zające, lisy, a nawet rosyjskie niedźwiedzie. Uwielbia oglądać te zwierzęta przez lunetę optyczną swojego sztucera.

10. Zrobiliście błąd w I turze, ale wybaczam. Jesteście bowiem prymitywni, niewykształceni,niedouczeni, no w dodatku ze wsi.
Możecie jeszcze ten błąd naprawić, przemyślcie to, choć wiem, że to dla was trudne, bojako dotychczasowi wyborcy Kaczyńskiego nie macie przecież nawe tpołowy tej inteligencji, jaką mamy my, błyskotliwi wyborcy Komorowskiego.
W każdy razie rzucam hasło, a wy je łapcie – Ciemnogród wybiera Komorowskiego!

PS. Ale co ja wam tłumaczę... stare porzekadło mówi przecież, że głodny sytego nie zrozumie!

http://januszwojciechowski.blog.onet.pl/List-zwolennika-Bronislawa-Kom,2,ID408723747,n

Komorowskiego pojęcie o własności prywatnej

[...]
Prywatna służba zdrowia, to taka, za którą płaci się z własnej kieszeni, a
nie z pieniędzy publicznych - powiedział dziś przed sądem Bronisław
Komorowski
[...]

http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/komorowski-w-sadzie-nie-chcemy-takiej-sluzby-zdrow,1,3302317,aktualnosc.html

To ja się pytam: Skąd się biora pieniądze publiczne którymi dysponuje NFZ?
Pacjent zawsze i to obwiązkowo płaci z własnej kieszeni (nie można się
wypisac z NFZ).
Zlepek słów "prywatna służba zdrowia" jest błędem semantycznym. Prywatny
może być szpital, przychodnia, gabinet lekarski albo kasa chorych (czy tam
inny twór sprzedający ubezpieczenia zdrowotne).
Poprawne zdanie (w rozpatrywanej sprawie, bo chodzi o prywatyzację szpitali)
powinno brzmieć:
"Prywatny szpital to taki, którego większościowym udziałowcem są podmioty z
kapitałem prywatnym"

On jest taki głupi czy takiego udaje?

Można wypisać się z NFZ wystarczy nie płacić składek (np. będąc niezatrudnionym)

Elect of Fifteen Super * 10th Degree
Awatar użytkownika

Suchy!!
Zajeb....e znalezisko interntowe :hura:
To ze nie jestes autorem tego listu to nie szkodzi :)
Faktem jest ze o ile pan Janusz Wojciechowski jest rzeczywistym autorem tego tekstu to trafil w sedno.
I strzelil sobie i innym politykom samobója ( w tym towniez Drugiej kaczce). Sama wymowa merytoryczna tego tekstu przedstawia nam bardzo ladnie podejscie do nas WSZYSTKICH tzw "ELYT" RZADZACYCH.
Nic dodac i nic ujac

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

timewave pisze:
Można wypisać się z NFZ wystarczy nie płacić składek (np. będąc niezatrudnionym)

i....cos z tego wynika co napisales? bo od zawsze posluguja sie tym wybiegiem, w dodatku wszyscy po
kolei... ale jak widac, to ciagle dziala !!

Awatar użytkownika

Nie bede sie zaglebial w temat NFZ tudziez tak samo zlodziejskiego systemu jak ZUS.
Wiem jedno - w NORMALNYM panstwie szanujacym swoich obywateli NIGDY nie byloby prywatnej sluzby zdrowia przy jednoczesnych podatkach na NFZ gdyz kazdemu starczyloby na wszystko. Ale to niestety w naszej rzeczywistości to utopia a marzenie o takiej sytuacji tym bardziej boli gdy tak jak My ma sie samoswiadomosc bytu w tej czasoprzestrzeni.
Owszem rodzi sie bunt taki jak u Bou
ale z drugiej strony praktycyzm podpowiada wyjscie takie jak timewave.
Wiem jedno, nie dac sie wydymac urzedasom ani govermentowi to podstawa dzsiejszego bytu materialnego.

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie!(Mt10:16)
A gdy widział (Jan Chrzciciel), że przychodzi do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? (Mt3:7)
Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. (Mt10:26)

aquabart pisze:
Nie bede sie zaglebial w temat NFZ tudziez tak samo zlodziejskiego systemu jak ZUS.
Wiem jedno - w NORMALNYM panstwie szanujacym swoich obywateli NIGDY nie byloby prywatnej sluzby zdrowia przy jednoczesnych podatkach na NFZ gdyz kazdemu starczyloby na wszystko. Ale to niestety w naszej rzeczywistości to utopia a marzenie o takiej sytuacji tym bardziej boli gdy tak jak My ma sie samoswiadomosc bytu w tej czasoprzestrzeni.
Owszem rodzi sie bunt taki jak u Bou
ale z drugiej strony praktycyzm podpowiada wyjscie takie jak timewave.
Wiem jedno, nie dac sie wydymac urzedasom ani govermentowi to podstawa dzsiejszego bytu materialnego.

Nie chodzi mi o to jak jest bo to kazdy widzi, ale wylapuje niuanse jezykowe jakimi posluguje sie klasa prozniacza aby zamacic ludziom w glowach i tak wszystko przekrecic aby komunikat jaki maja na mysli czyli "przerobimy was na salceson" odbiorca przyjal jako cos zupelnie innego.
a oglupione spoleczenstwo jeszcze poparlo albo kandydatow-sprzedawczykow, albo pozyczki MFW, albo wejscie do strefy euro - nie zastanawiajac sie nad konsekwencjami, ale cieszac sie ze to wszystko takie cool i trendy...
jeden z ostatnich przykladow ; my na forum, w przeciwienstwie do widzow WSI24, wiemy ze cala Unia a zwlaszcza Euro sie wali natomiast Bronislaw przed samymi wyborami cos bredzil, ze nas wprowadzi do strefy euro...chyba raczej chcial powiedziec ..... ze wyprowadzi na manowce..
tylko szkoda ze nie wszyscy potrafia takie niuanse odczytac, jak to czynia autorzy spotu wyborczego:)
phpBB [video]

Bou pisze:
Aya Sophia, z calym szacunkiem ale proponuje abys troche doczytal na temat jak dziala BS i MFW wpedzajac kraje w pulapki vide Grecja. To pulapka.

Z całym szacunkiem, slogan - BŚ jest zły, MFW jest zły, wszystko jest złe, zły jest system tylko nie ludzie. Otóż nie mówimy o BŚ a o MFW. Twój rozmówca (daj go tu zresztą!), nadinterpretuje! Odnoszę się wyłącznie do ferowania jak postąpi Komorowski, weźmie kredyt z MFW, wpędzi nas w długi a kraj zbankrutuje...To jest śmieszne. Przypomina mi fantastę Jackowskiego, z tym że Jackowski skoro robi "przepowiednie ekonomiczne" musi się co nieco na tych cyferkach znać.

Problemem tutaj jest najwyraźniej powierzchowne traktowanie faktów. Tak - Grecja chyli się ku upadkowi, to przez MFW? ;) MFW nie działa na rynku obligacji, a to obligacje pogrążyły Grecję. Grecję pogrążyły tez apetyty polityków (i wyborców) roszczeniowych. MFW nie gra na giełdach, nie może spekulować walutami i papierami dłużnymi. MFW nie ma instrumentów by wpływać na sytuację ekonomiczną kraju i regionów, z wyjątkiem przypadków kiedy politycy umożliwią im to.. Najczęściej MFW interweniuje w przypadkach zapaści ekonomicznej (za starszego socjalizmu nieco częściej :lol: ).

W przypadku Grecji zobowiązania za państwowe papiery dłużne przekroczyły krytyczny punkt który mógł zachwiać stabilnością greckiego systemu bankowego. Należało przywrócić płynność finansową sektora publicznego, państwo musi na bierząco regulować zadłużenie zewnętrzne, w innym przypadku agencje ratingowe obniżają wiarygodność kraju, co powoduje że pożyczki dla skarbu państwa (własnie poprzez obligacje) stają się droższe. Grecy zrobili tak kilkukrotnie, "na chama" (pomógł Goldman Sachs który zawyżał rating dla Grecji i zaniżał wartość pożyczek). W pewnym momencie, wpływy z podatków na miesiąc, nie starczały na bierzące potrzeby, pojawiły się zatory płatnicze miedzy instytucjami, czego rezultatem było wyjście Greków na ulice...

Tyle o MFW i Grecji.
Pozdrawiam, również Twojego rozmówce ;)

Awatar użytkownika

co do dalszej czesci tego watku:
powiem krotko, zwiezle byc moze nie do konca na temat ;) :
przyjmac nie bez wlasnej obrobki logiczno, -rozumowo, -praktyczno i intuicyjnej fakt wielkiego spisku globalnego majacego na celu nas czyli nie tylko narod polski ale takze wszystkie inne narody zamienic w bezmozgowych dostawcow darmowej energii dla ELYT (jak sam D.I. stwierdza pochodzenia jaszczurczo-zydowskiego) - kogokolwiek bysmy nie wybrali i cokolwiek bysmy nie zrobili aby probowac poprawic nasz byt socjalny tu w tej rzeczywistosci i tak to nic nie da gdyz proroctwa w tzw swietych pismach muszą sie ziscic a my sobie mozemy tylko popolemizowac co by bylo gdyby... (plus oczywiscie aktywne dzialania na rzecz samorealizacji) :uśmiech:

Aya Sophia pisze:
Z całym szacunkiem, slogan - BŚ jest zły, MFW jest zły, wszystko jest złe, zły jest system tylko nie ludzie.

wiesz co Aya? czytam i oczom nie wierze :shock:

i ty to piszesz? ze globalne instytucje finansowe sa zle to slogan????
tak sie zastanawiam, po co tlumaczysz filmy m.in zwiazane z tym tematem, wrzucasz do netu zeby robic ludziom wode z mozgu? przyznam ze nie rozumiem.
ostatnio tlumaczylam film alexa, w ktorym oprocz NWO jest mowa m.in o tych instytucjach, wynika z tego ze niepotrzebnie sie napracowalam :bangheadwall:

Bou pisze:
Aya Sophia pisze:
Z całym szacunkiem, slogan - BŚ jest zły, MFW jest zły, wszystko jest złe, zły jest system tylko nie ludzie.

wiesz co Aya? czytam i oczom nie wierze :shock: i ty to piszesz? ze globalne instytucje finansowe sa zle to slogan????

Przykro mi że Cię zawiodłem. Tak najwyraźniej jest :zmęczony:

@Aya Sophia z całym szacunkiem ale określ się, bo robisz jedno a mówisz drugie...

Pozdro.

Pożyczka pożyczkę pogania ,a urzędasy wypłaciły sobie w ostatnie święta Bożego Narodzenia po parę tysiączków dodatkowej premi .Nic dziwnego ,że zagłosowały na Komorowskiego !Jak mi wytłumaczyła znajoma z urzędu marszałkowskiego te pieniążki były w budżecie na rok 2009 i inaczej by się zmarnowały :język:

Nie wiem skąd u takich ludzi jak Aya Sophia optymizm ,ale dla mnie ta pożyczka ,którą ewentualnie weźmie nasz rząd od MFW to przyspieszy to co nieuniknione tak aby Polska nie pozostała w tyle za innymi krajami !I nie musi to sie stać w pare m-cy ,poczekamy sobie jeszcze z 10-20 lat !

Witam, to moj 1-szy post tutaj ale czytam Was od 2 lat prawie :)

Spowiedź agenta - economic hit man - John Perkins (PL)
http://davidicke.pl/forum/spowied-agenta-economic-hit-man-john-perkins-pl-t332.html

w temacie MFW/BS wystarczy wspomniec ten link powyzej :hi hi:
pozdrowienia

czart pisze:
Nie wiem skąd u takich ludzi jak Aya Sophia optymizm ,ale dla mnie ta pożyczka ,którą ewentualnie weźmie nasz rząd od MFW to przyspieszy to co nieuniknione tak aby Polska nie pozostała w tyle za innymi krajami !I nie musi to sie stać w pare m-cy ,poczekamy sobie jeszcze z 10-20 lat !

Optymizm jest stąd że pożyczkę miał wziąć Komorowski po zwycięstwie prezydenckim, a nie ma takiego prawa. Stąd cała dyskusja z Bou. Po drugie, nasz rząd ma już linię kredytową w MFW. Ma też szereg innych zobowiązań.
Po trzecie, co jest nieuniknione ?

Ma linię kredytową otwartą ,ale z niej na razie nie korzysta ot cała różnica i od jej zaciągania jest rząd a nie prezydent to chyba oczywiste!!!!!!!!!Może nauczmy się uściślać pojęcia ,bo możemy w ten sposób prowadzić dyskusję do rana! :evil:
A co jest nieuniknione?? To ja zapytam jak długo można pompować do systemu pustego szmalu ,zaciągać obligacji ,kredytów itd. ??Teoretycznie w nieskończoność ,bo za powszechnie uznaną i obowiązującą walutę mozna przyjąć cokolwiek nawet piasek !
Wszytko zależy od tego jak rządy państw sie umówią w tej kwesti!
Nieuniknione jest załamanie
się
tego systemu w ciągu 10-20 lat i wykreowanie nowego !
Polska zachodnia ,czyli Polska A zagłosowała tam gdzie o ironio losu spodziewa się szmalu i na razie jak pisałem wyżej urzędasom i politykierom
wszelkiej maści jego nie zabraknie!
Pocieszam się tylko tą myślą ,że za 4 lata bedę miał spłacony kredyt mieszkaniowy :haha:

czart pisze:
Ma linię kredytową otwartą ,ale z niej na razie nie korzysta ot cała różnica i od jej zaciągania jest rząd a nie prezydent to chyba oczywiste!!!!!!!!!Może nauczmy się uściślać pojęcia ,bo możemy w ten sposób prowadzić dyskusję do rana!

Ano wlasnie, do takiej pozyczki potrzebna ustawa, ktora jak zreszta kazda musi podpisac prezydent.
nauczmy sie troche, oj nauczmy

BOU to skąd "nasz" rząd platformersów dostaje dyspensnę-promesę od MFW ?/Kaczor też by to podpisał ,tylko moje pytanie brzmi:ile za to zaplacą obywatele?? Na peno za duuzo jak na korzyści wynikające z tego !

Ktokolwiek by nie rządził Polska na dzień dzisiejszy ma oficjalnie ok. 700 miliardów zł długu zewn. i nikt tego nie zmieni chyba, że drukarz :D

http://mf.gov.pl/dokument.php?const=5&dzial=590&id=70509&typ=news

timewave pisze:
Ktokolwiek by nie rządził Polska na dzień dzisiejszy ma oficjalnie ok. 700 miliardów zł długu zewn. i nikt tego nie zmieni chyba, że drukarz :D

http://mf.gov.pl/dokument.php?const=5&dzial=590&id=70509&typ=news

racja timewave, lepiej wczesniej jak pozniej,
jak wczesniej nasze du..py sprzedadza tym bedzie lepiej bo przynajmniej jakies hansy czy icki skorzystaja chociaz z tego...
a pozniej ...to i tak bedzie burdel.. a wiec dajmy porobic biznesy poki czas kominarzom i przekupnym hrabiom. po co im zatrzymanie ustawy w kancelarii prezydenta i ew. trybunal konstytucyjny jak mozna po cichu pod stolem podpisac i bęc.
hrabia von uklad do 10 czerwca br podpisal 49 ustaw http://orka.sejm.gov.pl/webBPKS.nsf/pub/EPIA-86BCT8
- czy ktos z dymanych przez nich slugusow (czytaj wyborcow) wie chociaz jakie? i czy owe tak ladnie powiem akty prawne nie zagladaja mu do kieszeni albo nie zabieraja wolnosci??? nie, nawet nie ma pojecia o tym, zreszta to nie wazne, wazne aby byc cool i na czasie, ogladac taniec na lodzie albo na rurze, kibicowac druzynom nikaragui albo kominiarzom gdanskim, dla ktorych polskosc to nienormalnosc

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa UTC [letni]