Zaloguj się
Nazwa użytkownika:   Hasło:   Loguj mnie automatycznie  
Dzisiaj jest 29 mar 2020, 1:28

Strefa czasowa UTC [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
Intendant of the Building * 8th Degree
Awatar użytkownika

globalblaster pisze:
PRZEBIEGUNOWANIA TERAZ NIE BĘDZIE

Hurrra!!! :D Wiedziałem, że to na niebie to tylko hologram jest.

globalblaster pisze:
Nie będzie natomiast gwałtownego przebiegunowania. Bieguny w tej chwili przyśpieszyły przesuwanie się, ale będzie to trwało jeszcze dziesiątki lat.

Tak, tak TVN24 podawał i tysiąć innych "naukowców". No jasne.

globalblaster pisze:
Prawdopodobny najbliższy termin na gwałtowne przestawienie jest za 58 lat, lecz tylko w przypadku specjalnej ingerencji (np. szóstej gęstości).

Rozumiem. Dokładnie 58 lat czy około 58 lat? Np 58 lat, dwa miesiące i po pólnocy...?

globalblaster pisze:

Konkluzje są dwie:

1. wciąż mnóstwo jest REPEATERS, o których wspomniał Czcigodny David Icke. Wystarczy "mądra" książka i zamyka im się umysł między okładkami.

2. ludzie za mało wychodzą na dwór. Zapraszam na wieczorny spacer i oglądanie nieba.

Bez urazy, ale obudź się. Popatrz co się dzieje wokół i nad Tobą. Wyłącz na chwilę Rozum a włącz Serce i tak zostaw. A Wiedzę? Wiedzę nosisz w sobie. Od zawsze.

UDOSTĘPNIJ:

Share on Facebook FacebookShare on Twitter TwitterShare on Tuenti TuentiShare on Sonico SonicoShare on FriendFeed FriendFeedShare on Orkut OrkutShare on Digg DiggShare on MySpace MySpaceShare on Delicious DeliciousShare on Technorati TechnoratiShare on Tumblr TumblrShare on Google+ Google+

: 09 mar 2011, 10:12 
VIP Member
Awatar

Knight of the East or Sword * 15th Degree
Knight of the East or Sword * 15th Degree
Awatar użytkownika

Coś jest na rzeczy.

A zauważyliście jeszcze jedną rzecz? Wczoraj wieczorkiem też to obserwowałem i nosiłem się z zamiarem napisania o tym.

Widać nie tylko jasny sierp księżyca gołym okiem, ale też pozostałą część kuli lekko oświetloną!

Kiedyś tak nie było, a księżyc obserwuję od dawna.

Skąd bierze się światło oświetlające ciemną, nieoświetloną Słońcem część Księżyca? Zastanawiałem się, może mi się wydaje, że kiedyś tego nie było, a to światło jest odbite od Ziemi, tylko że wspaniała wyżowa pogoda umożliwia po prostu taką obserwację? A może światło odbite od innych planet, ale te są chyba za daleko. Jak sobie wyobrażę kątowo to chyba nawet Ziemia jest za daleko dla takiego efektu.

Może to słynne drugie Słońce (stawiam na Jowisza) zaczyna świecić i lekko oświetla nasz Księżyc z innej strony? Tylko, że wtedy byłoby wspaniale widać to drugie słońce w nocy, jako najjaśniejszą gwiazdę/planetę... Proste

Dziwne, dziwne zjawisko, ale wspaniale ujęte na filmie z pierwszego posta, co mnie cieszy, bo moje zdjęcia komórką go nie ukazały.

Pozdrawiam

EDIT:

Dla jasności chodzi mi o to zjawisko, screen z filmu:

Obrazek
http://grab.by/9n7P

Pamiętaj, że nawet najmniejszy wysiłek przyniesie korzyści w przyszłości. Tutaj nie chodzi o ideę, a o twoje życie! Warto się starać, choć w danej chwili może to wydawać się zupełnie bez sensu.
Miłość i Wdzięczność - najlepsza medytacja, modlitwa, ochrona. Patrz M. Emoto, woda.

Sublime Master Elect * 11th Degree
Awatar użytkownika

germanwatcher pisze:
globalblaster pisze:
PRZEBIEGUNOWANIA TERAZ NIE BĘDZIE

Hurrra!!! :D Wiedziałem, że to na niebie to tylko hologram jest.

No, trafiłeś w sedno.
Jeśli informacje się nie zgadzają to gdzieś na linii zaszła pomyłka albo celowe oszustwo.
Porównałeś informacje z innymi programami? Spytałeś się o to na jakimś forum ludzi którzy na co dzień obserwują (niebo)?
Według ciebie to z orbitą Ziemi czy Księżyca coś nie gra?
Wysyp jakiś bardzo lokalnych fenomenów choć na całym świecie powinno się obserwować jakieś różnice, w skrajnych przypadkach dziejące się tylko w głowach obserwujących.
Bo to tak jak z przypadkiem gdy na Grenlandii noc zakończyła się dwa dni wcześniej. Nikt nigdzie nie zauważył różnicy tylko w tym jednym miejscu jakoby. Tak jakby wielki hologram został uruchomiony nad Grenlandią albo też tylko tam on się chwilowo popsuł.

ps. jeśli problem jest fizyczny jeden zmieniony wygląd Księżyca oznacza że powinno być tak codziennie teoretycznie, może oprócz nowiu, pamiętaj germanwatcher i potwierdź to jeszcze w jakiś inny sposób

Fellow Craft * 2nd Degree
Fellow Craft * 2nd Degree

Poszukajcie sobie w google - "Cheshire moon" i koniec tematu :) Nic się nie dzieje :P

Secret Master * 4th Degree
Secret Master * 4th Degree
Awatar użytkownika

Trochę przesadzacie..
Mianowicie sierp podświetlony od dołu to normalne zjawisko ale występuje dwa razy w roku a dokładnie jak jesteśmy blisko równo nocy czyli dzień i noc po 12 godzin, księżyc po nowiu zawsze idzie zaraz za słońcem a w tym przypadku słońce jest pod nim.
Jeżeli chodzi o widoczną część ciemnego księżyca to jest to tz. światło szare jest to odbite światło od ziemi, które pada na księżyc. a dlatego je tak dobrze widzieliśmy do byliśmy pod wpływem mega wyżu i to dało mam b.dobrą przejrzystość powietrza.
Takie warunki jakie były ostatnio często się nie zdarzają, więc dlatego wszyscy oniemieli z zachwytu :))
Moim zdaniem przebiegunowania nie będzie - to jest jakiś mit..
Prawa ruchu ciał niebieskich są nie naruszalne!!
Myślę, że zmiany zajda w świadomości, raczej od duchowej strony :))
Zapraszam do mojej galerii astrofoto http://e-maya.pl/astrofotografia.html
Pozdrawiam

Dziwi mnie kąt padania światła. Nie widzę tego na co dzień,
ale bardziej dziwi mnie imidż wielu książek tematyki 2012,
które przedstawiają odpowiedni uklad planet tak samo jak nie które prezentowane symbole Elit...

...czy aby czasem nie uczestniczysz w przygotowanym planie, germanwatcher?

Elect of Fifteen Super * 10th Degree

waski - przybij piątkę - myślę dokładnie tak samo jak ty. Piękne są te twoje zdjęcia.

-Nie rozumiem jak można tak sobie z mózgu kisiel robić i wierzyć w takie pogłoski że orbity ciał niebieskich zmieniają sie tak bardzo że widać to gołym okiem. Ilość osób, które obserwują niebo na co dzień jest ogromna - każdy z nich natychmiast zaobserwowałby taka zmianę i to od nich przyszła by taka wiadomość. Opieranie własnych opinii na bulwarowych publikatorach zza oceanu jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Prości amerykanie naprawdę wszystko łykną - więc serwują im takie cuda. Ale że łykają to też Polacy, dziwię się bardzo.

Perfect Master * 5th Degree
Perfect Master * 5th Degree
Awatar użytkownika

Jak na Ziemi będzie tak jak być powinno, to tym co w kosmosie nie trzeba będzie się martwić.

Awatar użytkownika

waski79 pisze:
Zapraszam do mojej galerii astrofoto http://e-maya.pl/astrofotografia.html

Śliczne foty! :spoko:
Ps: Konkretnie widać instalacje w kraterach na księżycu

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

Prawdopodobne wyjaśnienie tego zjawiska http://starchild.gsfc.nasa.gov/docs/StarChild/shadow/questions/question43.html
Kruk pisze:
waski - przybij piątkę - myślę dokładnie tak samo jak ty. Piękne są te twoje zdjęcia.

-Nie rozumiem jak można tak sobie z mózgu kisiel robić i wierzyć w takie pogłoski że orbity ciał niebieskich zmieniają sie tak bardzo że widać to gołym okiem. Ilość osób, które obserwują niebo na co dzień jest ogromna - każdy z nich natychmiast zaobserwowałby taka zmianę i to od nich przyszła by taka wiadomość. Opieranie własnych opinii na bulwarowych publikatorach zza oceanu jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Prości amerykanie naprawdę wszystko łykną - więc serwują im takie cuda. Ale że łykają to też Polacy, dziwię się bardzo.

Idąc twoim tokiem myślenia również duża ilość osób obserwuje poczynania bankierów, syjonistów itp, dlaczego nic nie słychać w oficjalnej TV o tym tylko trzeba się dowiadywać z nieoficjalnych źródeł ?

Awatar użytkownika

Dziś kilka godzin obserwowałem księżyc w plenerze i nic. Wygląda analogicznie jak zawsze przy przesileniu Wiosennym czyli w normie.

http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. Icke

Cytuj:
Idąc twoim tokiem myślenia również duża ilość osób obserwuje poczynania bankierów, syjonistów itp, dlaczego nic nie słychać w oficjalnej TV o tym tylko trzeba się dowiadywać z nieoficjalnych źródeł ?

Tylko pozornie twoja analogia może mieć w tym przypadku zastosowanie. Faktycznie te dwie sprawy nie mają ze sobą wiele wspólnego. Dlaczego? Otóż bankierzy i syjoniści działają z zaciszu salonów. Ich faktyczne decyzje są najczęściej zamaskowane dobrze zorganizowana akcją dezinformacyjną - a TV i inne media są właśnie wykonawcą tychże akcji. Natomiast nieboskłon jest otwarty i przezroczysty - każdy pasjonat astronomii dysponujący podstawowym sprzętem jest w stanie wychwycić anomalie o rozmiarze 1 stopnia kątowego. Gołym i laickim :twisted: okiem, to my zauważymy różnice w okolicach 5-10 stopni. Tak więc gdyby zmiany opisywane w tym wątku rzeczywiście miały miejsce - mielibyśmy tutaj mnóstwo odnośników z forumów astronomicznych i blogów amatorów obserwacji nocnego nieba. Masz chociaż jedno wiarygodne potwierdzenie anomalii napisane przez astronoma - niech będzie zwykły pasjonat, nie zawodowiec?

Grand Elect Mason * 14th Degree

Kruk - w zasadzie zgodziłbym sie z Tobą,
ale nieboskłon to też "tylko" projekcja holograficzna, choć bardzo wyrafinowana
może najbardziej z dzieł holograicznych dekodowanych przez umysły w 3D

różne energie różnych świadomości (także naszych) mogą wpływać na ten obraz

z całą pewnością nie warto wyciągać zbyt pochopnych wniosków, tym bardziej że
właśnie "laickie oko" najłatwiej przekonać wdrukowaniem...przekonania

obserwujmy dalej :) poczekamy na efekty kwantowe

Wczoraj obserwowałem gwiazdy pojawiające się pomiędzy chmurami.O godz. 22.28 na niebie pojawiło się
coś , co z ogromną prędkością przemieszczało się z południowego wschodu na północny zachód.Chyba
wybuchło w atmosferze , bo był potężny rozbłysk światła na niebie. Całe zjawisko trwało około sekundy.
Niestety nie znalazłem dzisiaj na ten temat żadnej wzmianki.Być może dlatego , że niebo było częściowo
zachmurzone i niewiele osób mogło to zaobserwować.Może zarejestrowały to kamery przemysłowe?
Mieszkam w północno - wschodniej części Polski.

Awatar użytkownika

Wstęga II

Pojawiły się nowe doniesienia na temat "wstęgi" zaobserwowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Układu Słonecznego, o której to niedawno pisałem ( http://sisi.salon24.pl/215172,wstega ).

W artykule "Tajemnicza wstęga na krańcach układu Słonecznego się zmienia" ( http://www.universetoday.com/74712/myst ... -changing/ ) znajdujemy sensacyjne informacje na temat tego niezidentyfikowanego zjawiska.

Poniżej tłumaczenie z wtrąconym dialogiem Laury i Dedeby sprzed szesnastu lat.

Rok temu, badacze w ramach projektu IBEX (Eksplorator Wiązań Międzygwiezdnych) prowadzonego przez NASA - ogłosili odkrycie niespodziewanie jasnego pasa, lub wstęgi o zaskakująco wysokiej energii promieniowania, na granicy Układu Słonecznego i przestrzeni miedzygwiezdnej. Obecnie, po roku obserwacji, naukowcy dostrzegli olbrzymie zmiany, włącznie z niezwykłym węzłem na wstędze, który wydaje się być "rozwiązany". Zmiany na wstędze - innymi słowy "zakłócenie sił" włącznie z kurczącą się heliosferą, mogą świadczyć o przenikaniu galaktycznych promieni kosmicznych do Układu Słonecznego

Laura: Czy układ słoneczny, w różnych punktach w czasie pochłania lub emituje energię?
Dedeba: Fundamentalne zmiany pojawiają się jako efekt interakcji z siłami zewnętrznymi.
Laura: Jakimi siłami zewnętrznymi?
Dedeba: Konwergencja płaszczyzn.
Laura: Czym jest konwergencja płaszczyzn?
Dedeba: Tym co przydarzy się Ziemi.
Laura: Czy stanie się to wkrótce?
Dedeba: Tak.
Laura: Czy ta konwergencja płaszczyzn jest we wszechświecie, galaktyce lub Układzie Słonecznym częstym zjawiskiem?
Dedeba: Tak.
Laura: Co je powoduje, lub czym się objawia?
Dedeba: Przechodzenie przez granicę rzeczywistości.
Laura: Czym ona jest?
Dedeba: Zbyt skomplikowane.

"Przede wszystkim nie rozumiemy skąd wzięła się wstęga", powiedział David McComas, główny badacz projektu IBEX, podczas konferencji prasowej. "Jeszcze bardziej zaskakujące jest, że struktura może się zmieniać w niesamowicie krótkim okresie czasu."

Badacze uważają, że wstęga powstaje na skutek oddziaływania przestrzeni międzygwiezdnej i heliosfery - ochronnego bąbla w którym znajduje się Ziemia i pozostałe planety. Heliosfera jest podtrzymywana przez wiatr słoneczny i działa jako tarcza ochronna przed galaktycznymi promieniami kosmicznymi które w innym przypadku bombardowałoby powierzchnię planet i możliwe, że uniemożliwiły by istnienie życia.

Oddziaływanie wiatru słonecznego i międzygwiezdnego medium (? - czyżby miał na myśli aether?) tworzy neutralne energetycznie atomy wodoru, zwane ENA, opuszczające płaszcz Układu Słonecznego we wszystkich kierunkach.

Obrazek

Na powyższym rysunku płaszcz US wskazany jest czerwonymi strzałkami wiatru słonecznego

Część tych atomów przelatuje blisko Ziemi, gdzie IBEX notuje kierunek przybycia oraz energię. Wraz z powolnym ruchem statku badawczego wokół osi, czujniki stopniowo generują zdjęcia ENA wraz z ich pojawianiem się z całego obszaru nieba.

IBEX co pół roku tworzy globalne mapy zewnętrznych regionów Układu Słonecznego. Od czasu pierwszej mapy (sprzed roku) na której pojawiła się wstęga, naukowcy zauważyli niespodziewany kształt przypominający węzeł widoczny w północnej części wstęgi, jako najaśniejszy element w paśmie wysokich energii.

Nowa, właśnie opublikowana mapa przedstawia w dużej skali strukturę wstęgi, zaskakując od razu istotną zmianą rozkładu promieniowania. Ponadto, natężenie ENA spadło o 10-15%, a najcieplejsze miejsce zmniejszyło się i rozchodzi się wzdłuż wstęgi.

McComas mówi, że spadek intensywności zauważalny pomiędzy kolejnymi mapami, jest prawdopodobnie uzasadniony, ponieważ Słońce wychodzi obecnie z niezwykle długiego okresu bardzo niskiej aktywności i odpowiednio słabego wiatru słonecznego. Mniejsza ilość cząsteczek wiatru słonecznego docierająca w ostatnich latach do heliosfery oznaczać może że bańska się skurczyła. Mniejsza bańka przepuszcza do wnętrza Ukłądu Słonecznego większą ilość galaktycznych promieni kosmicznych.

"Jedyne czego dotychczas dowiedzieliśmy się dzięki projektowi IBEX, to że nasze modele z których korzystaliśmy dla określenia zależności wiatru słonecznego z galaktyką, były całłkowicie błędne." powiedział McComas.

Dzięki poprzednim misjom w Układzie Słonecznym, naukowcy byli w stanie określić typ medium wewnątrz ostatecznego uskoku (termination shock - rysunek), dowiadując się o związkach wiatru słonecznego ze strukturami na Słońcu.

"IBEX to pierwsza misja mająca dać nam ostateczną odpowiedź o medium które znajduje się poza heliosferą," powiedział Nathan Schwadron, kierujący operacjami naukowymi projektu IBEX. "Wstęga jest w jakiś sposób bezpośrednio związana z orientacją lokalnego pola, pokazując nam mechanizm jak medium galaktyczne wpływa na cały system. To kluczowa informacja której nam brakuje".

http://lubczasopismo.salon24.pl/tajemni ... ,wstega-ii

Aktualny monitor

Obrazek

http://newworldorder.com.pl/post,516,23#16077

Intimate Secretary * 6th Degree
Intimate Secretary * 6th Degree
Awatar użytkownika

Cytuj:
15 marca 2011 czy to jest data przebiegunowania?

Obrazek

Ciąg dalszy doniesień na temat Komety Elenin jest nawet bardziej fantastyczny niż teoria kolizji. Nowa data końca świata jaki znamy to 15 marca. Całe szczęście, że już za 5 dni przekonamy się co to jest warte.

Rosyjscy naukowcy uważają, że ze względu na bliskie przejście komety i specyficzne ułożenie względem Słońca i Ziemi już niedługo czyli 15 marca należy się obawiać gwałtownych zmian ziemskiego pola magnetycznego. Rezultatem mają być katastrofalne zmiany klimatyczne i ruchy tektoniczne, które mogą na zawsze zmienić życie na Ziemi.

Czy kometa Elenin to osławiona Planeta X jak twierdzą niektórzy? Czy raczej jest to zwykła kometa. Czy to możłiwe, że spowoduje to przebiegunowanie? Przecież komety to tak naprawde bryły lodu. Nic się tu nie da obronić chyba, że kometa Elenin nie jest tak naprawde kometą a jakimś innym ciałem niebieskim ze znacznie większym oddziaływaniem grawitacyjnym.

Poniższe wideo zawiera szereg ciekawych pytań, które co trzeba przyznać są trudne do odpowiedzenia.

phpBB [video]

Przede wszystkim media prawie nie wspominają o tej komecie. Brak jest jakichkolwiek nowych doniesień na jej temat. Skoro ma przechodzić blisko Ziemi powinna być bacznie obserwowana a skoro brak jest nowych zdjęć a nawet informacji gdzie jej szukać to można odnieść wrażenie blokady informacyjnej. Jest jeszcze jedna niewiadoma - jak duża jest ta kometa. To niesamowite ale nie wiemy nic na ten temat mimo, że przejście nastąpi już za parę miesięcy.

Na całą sprawę przebiegunowania 15 marca należy patrzyć mocno przez palce gdyż internet zapowiadał już kilka impaktów komet i asteroid i szczęśliwie przeżyliśmy wszystkie z nich. Gdyby jednak okazało się, że kometa Elenin to swoiste cover story i tak naprawde jest to nie kometa a "kometa" to należy sprawę potraktować poważnie. Całe szczęście nie musimy czekać do grudnia 2012, wystarczy poczekac 5 dni i obserwować zachodzące zmiany na ziemi.

Podsumowując oto istotne daty dla komety Elenin wraz z odległościami w AU:

3/15/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (2.099)
9/26/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (.392)
10/16/2011 perygeum (.24)
11/6/2011 interakcja z pozostałościami
11/22/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (.586) możliwa interakcja z ogonem komety
4/21/2012 interakcja z pozostałościami
12/25/2012 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (5.242)

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/15-marca-2011-czy-jest-data-przebiegunowania

Provost and Judge * 7th Degree

...15 marca?, dziwne, juz dzis w nocy zauwazylam jak ksiezyc wraca do pionu, u was tez? 8-)

jestem dumna z mojej ortografji zyjac 30 lat poza krajem. ;p

Awatar użytkownika

tu jako ciekawostka

Czy nie taką sytuację utrwala Dysk z Nebry sprzed circa 3600 lat ?
Obrazek

Kolejny C2 w leci stronę Ziemi.
Obrazek

coś może szykować się na jutro tj 13 marca, co zmieni świat

Awatar użytkownika

Z Księżycem z moich obserwacji jest wszystko jak najbardziej w porządku analogicznie do tej pory roku, nic widocznego się nie dzieje i tyle. Jak by coś się działo widocznego to by wrzało na forach astronomicznych (pomijając nasze "gadzinówki medialne" które i tak przemilczały sprawę) i sam bym też to zauważył. Gady nam specjalnie podrzucają materiały dla manipulacji nami, byś my tylko marnowali energię nie potrzebnie itp. a przy okazji niestety anty-uwiarygodniali nasze poważne forum dla przypadkowej "owcy" z wykształconej astronomicznie.
Owszem anomalie są bardzo, bardzo małe (trzeba też brać poprawkę, że od wczoraj mamy nowy przechył osi o 10cm) - tekst poniżej:

Cytuj:
Anomalia odchylenia orbity Księżyca

Od listopada 2010 coraz głośniej słychać w sieci doniesienia o występujących anomaliach orbity Księżyca. Zwykle są to wiadomości wyssane z palca, ale tym razem teoria zmiany orbity naszego naturalnego satelity zdaje się mieć podbudowę naukową. Powiązany z Uniwersytetem Cornell włoski fizyk Lorenzo Iorio twierdzi w swojej pracy naukowej, że ma dowody na potwierdzenie tej teorii.

Twierdzenia swoje opiera na wynikach pracy z laserem reflektometrycznym, superczułym urządzeniu mierzącym odbicie od pozostawionych przez Amerykanów zwierciadeł (dla tych co wierzą w teorie spiskową, że amerykanie nie byli na księżycu i wszystko było propagandowym kłamstwem to mówię Wam, iż tam byli naprawdę, aczkolwiek faktycznie ewidentnie duża część zdjęć jest zafałszowana itd. przez NASA co dało pożywkę dla ludzi rządnych sensacji. NASA nie raz zatajała i manipulowała faktami, czy to materiałem zdjęciowym z naszej orbity, z Marsa itd. dla pewnych celów...(Siemił - polecam film "Moon Rising"))*. Według danych zebranych przez dwóch fizyków amerykańskich Johna D. Andersona i Michaela Nieto, na których Iorio oparł swoją analizę, ekscentryczność orbity Księżyca zanotowała anomalię wzrostową. Zjawisko nie pasuje do żadnych znanych modeli grawitacyjnych i jest bardzo zagadkowe. Co ciekawe podobne anomalie wykryto w ekscentryczności orbity Saturna oraz sond kosmicznych Pioneer , których kurs nie zgadza się z tym wyliczonym na Ziemi.

Doktor Lorenzo Iorio twierdzi w konkluzji do swojej pracy, że brano pod uwagę modelowanie co mogłoby powodowac takie odchylenia orbit i najbardziej prawdopodobna wydaje się obecność masywnego ciała niebieskiego (Planeta X/Nemesis/Tyche), która to teoria ostatnio zaczęła być popularna w kręgach naukowych jako całkiem prawdopodobna.

Pewne własciwości pasa Kuipera oraz dystrybucja komet z obłoku Oorta zdają się to potwierdzać i mogłoby to powodować zmiany odchylenia orbity. Naukowiec dodaje, że konieczne sa następne badania, które mogłyby potwierdzić lub wykluczyć jego ustalenia.

Materiały pomocnicze znalezione przez portal zmianynaziemi.pl

Praca naukowa na temat odchyleń kursu Sondy kosmicznej Pionier

Praca naukowa na temat przyczyn zmiany ekscentrycznosci orbity księżyca
Źródło:
http://arxiv.org/abs/1102.0212

*- Zdanie w nawiasie jest moją opinią Siemił.

Pozdrawiam ;)

http://moje-riese.blogspot.com/
http://zakazanawiedza.wordpress.com
http://www.youtube.com/watch?v=b3vgkSK8SwY&feature=plcp
"Jeden człowiek nie zmieni świata, ale jeden człowiek może przekazać informację...
która zmieni świat."
D. Icke

Awatar użytkownika

Obrazek
EWIDENTNIE WIDAĆ , ZE SATELITĘ OŚLEPIŁ ROZBŁYSK I FALA ELEKTROMAGNETYCZNA MOCNO PRZYTĘPIŁA JAKOŚĆ PRZEKAZU OBRAZU
JEST GIGANTYCZNY
======================================
TAK POWINIEN WYGLĄDAĆ PRAWIDŁOWY OBRAZ Z TEGO SATELITY ,
DOTYCHCZAS NIE BYŁO TAKICH SILNYCH ZAKŁÓCEŃ – WNIOSEK- ENERGIA WYRZUTU JEST BARDZO DUŻA,
- ORAZ WYRZUT KIERUJE SIĘ WPROST W KIERUNKU ZIEMI – DOWÓD WYŻUT PRZESZEDŁ PRZEZ PUNKT POŁOŻENIA SATELITY !!
Obrazek

adrian, ten dysk z nebry pokazuje nam, ze kiedys nad ziemia znajdowaly sie 3 ksiezyce w roznych odleglosciach
i masie. :)
ale linku nie podam na ta teorie, sa po niemiecku, od rosyjskiej osoby...bardzo ciekawe...

Globalny moderator
Globalny moderator
Awatar użytkownika

danger pisze:
ale linku nie podam na ta teorie, sa po niemiecku, od rosyjskiej osoby...bardzo ciekawe...

To nieważne w jakim języku jest możesz podać :)

ludzie,dajcie juz spokuj z tymi straszeniami i potencjalnymi datami końca świata,komuś bardzo zależy na tym żeby wywołać w nas strach i panike,żeby sie zasilać naszymi emocjami.Końca nie będzie,trzeba myśleć z miością o naszej kochanej planecie i wszystkich jej mieszkańcach(z wyjątkiem tych nieproszonych),przesyłajmy energię miłości "Myśli kształtują rzeczywistość ,a za myślami płynie energia" :bużki: :bukiet:

Awatar użytkownika

huuysuy pisze:
jeśli problem jest fizyczny jeden zmieniony wygląd Księżyca oznacza że powinno być tak codziennie teoretycznie, może oprócz nowiu, pamiętaj germanwatcher i potwierdź to jeszcze w jakiś inny sposób

Jest 13 marca. Jest tak codziennie, wczoraj Niebo było zpryskane wiec nie widziałem . Pisze się jednak o tym już od miesiecy, są video i zdjęcia. Szukaj "Moon Tilt" na YT. Patrz też tutaj na argumenty:

phpBB [video]

ok

phpBB [video]

...zwariowana prawda

adrian88888 pisze:
coś może szykować się na jutro tj 13 marca, co zmieni świat

do czego referujesz ?

Awatar użytkownika

waski79 pisze:
Trochę przesadzacie..
Mianowicie sierp podświetlony od dołu to normalne zjawisko ale występuje dwa razy w roku a dokładnie jak jesteśmy blisko równo nocy czyli dzień i noc po 12 godzin, księżyc po nowiu zawsze idzie zaraz za słońcem a w tym przypadku słońce jest pod nim.
Jeżeli chodzi o widoczną część ciemnego księżyca to jest to tz. światło szare jest to odbite światło od ziemi, które pada na księżyc. a dlatego je tak dobrze widzieliśmy do byliśmy pod wpływem mega wyżu i to dało mam b.dobrą przejrzystość powietrza.
Takie warunki jakie były ostatnio często się nie zdarzają, więc dlatego wszyscy oniemieli z zachwytu :))

Brawo Wąski!

W godzinie – nieskończoność czasu.

William Blake, Wróżby niewinności

Awatar użytkownika

Obrazek

http://www.spacew.com/c2/c2animbig.gif
MOCNY WYBUCH NA SŁOŃCU – DZISIAJ

Obrazek

film powstal na podstawie slawisz arisz veden, co dokumentuje nam sam poczatek kolonizacji ziemi.
nie wiem czy najwazniejsze bylo dobrze zrozumiale...

zydzi- mieszanka szarakow z bialymi kobietami, w ktorym rezultacie powstalo nowe plemie bez ducha i sumienia,
z defektem genetycznym...

Grand Master Architect * 12th Degree
Grand Master Architect * 12th Degree
Awatar użytkownika

Apropos ostatnich wydarzeń:
Cytuj:
Trzęsienie w Japonii zmieniło oś Ziemi. „To normalne”
Przy każdym większym trzęsieniu ziemi następuje przesunięcie mas skalnych i to czasami dużo większe, niż w przypadku ostatniego trzęsienia ziemi w Japonii.
Obrazek
Dokonane przez naukowców analizy piątkowego wstrząsu w Japonii o sile 9 stopni w skali Richtera ujawniły, że spowodował on widoczne zmiany fizycznych parametrów kuli ziemskiej.
Okazuje się, że największa japońska wyspa Honsiu uległa przesunięciu o 2,4 metra, a oś obrotu naszego globu zmieniła położenie o około 10 centymetrów. Według naukowców z NASA, przez kataklizm z Japonii, dzień jest teraz krótszy o 1,6 mikrosekundy!
- Przesunięcie Honsiu jest najzupełniej normalne. Przy każdym większym trzęsieniu ziemi, a w tym przypadku mamy do czynienia ze wstrząsami dotyczącymi dużego obszaru, następuje przesunięcie bloków skalnych i to czasami dużo większe – mówi Rutkowski. Rzecznik PIG podkreślił, że te dane pochodzą jak na razie tylko z jednej stacji GPS i należy jeszcze trochę poczekać na ich ostateczne zweryfikowanie.
Rutkowski zaznaczył, że płyty tektoniczne pod dnem Pacyfiku, które wywołały wstrząsy w północno-wschodniej Japonii, przesunęły się w rezultacie o ponad 18 metrów. - Jest to dość duża zmiana, a wynika ona z faktu, że obszar objęty ruchami tektonicznymi jest bardzo duży, tj. płyty poruszały się na obszarze długim na ok. 500 kilometrów i szerokości ok. 160 km - wyjaśnił.
Zmiana osi obrotu Ziemi o ok. 10 cm nie jest groźna. - Właściwie nic nie oznacza, a już na pewno niczemu nie zagraża. Jest to zupełnie normalne i każde większe trzęsienie ziemi oś obrotu troszeczkę narusza – mówi Rutkowski. - Powiem więcej, oś ziemi podlega drobnym naturalnym drganiom, które nazywają się nutacjami. Wirująca Ziemia musi dopasować się do nowej sytuacji rozłożenia mas i w związku z tym następuje korekta położenia osi obrotu i prędkości obrotowej.
Jedyny kłopot wynikający z tej zmiany mają geodeci i astronomowie, którzy muszą zmienić swoje obliczenia położenia ziemi w stosunku do gwiazd. Ale to jest robione na bieżąco, gdyż Ziemia wielokrotnie w ciągu roku samoistnie drga. W ocenie rzecznika PIG nie należy się także przejmować informacją NASA o skróceniu dnia o 1,6 mikrosekundy. - To również jest absolutnie niegroźne. Te minimalne zmiany wynikają z przesunięcia się dużych płatów lądu i Ziemia musi dostosować swoje parametry do aktualnego rozłożenia mas na powierzchni ziemi – mówi. Mikrosekundowe przesunięcie zegarków na pewno nikomu nie zaburzy rytmu dnia.
(ew/pap)
źródło: http://www.polskieradio.pl/23/270/Artykul/327846,Trzesienie-w-Japonii-zmienilo-os-Ziemi-%E2%80%9ETo-normalne%E2%80%9D

w tej dezinformacji jest wiele informacji:
Cytuj:
Trzęsienie w Chile mogło przesunąć oś Ziemi i skrócić dni
Tak mówią naukowcy z NASA.
Różnica jest prawie niezauważalna, ale trwała. Według wstępnych obliczeń każdy dzień będzie krótszy o 1,26 mikrosekund (a jedna mikrosekunda to jedna milionowa część sekundy) - informuje serwis CNN.
Silne wstrząsy przesuwają ogromne masy skalne i mogą zmienić rozłożenie całej masy naszej planety. Wtedy zmianie ulega również prędkość, z jaką obraca się Ziemia - a od tego zależy długość dnia.
- Każde zdarzenie na świecie, które łączy się z przesunięciem masy, wpływa na ruch obrotowy Ziemi - tłumaczył już w 2005 roku Benjamin Fong Chao z Centrum Lotów Kosmicznych Goddarda, należącego do NASA.
Ziemia obraca się jak łyżwiarz

Ruch naszej planety można porównać do ruchów łyżwiarza: gdy przyciąga ramiona do boków, będzie obracał się szybciej. Dlaczego? Bo przyciągnięcie ramion zmienia rozkład masy łyżwiarza i przyspiesza ruch obrotowy.

Jak trzęsienie o sile 8,8 w skali Richtera, które nawiedziło Chile 27 lutego, mogło wpłynąć na ruch Ziemi? Richard Gross, geofizyk z centrum badawczego NASA w Pasadenie w Kalifornii posłużył się modelem komputerowym, żeby to sprawdzić.
Z jego ustaleń wynika, że oś, wokół której obraca się nasza planeta, przesunęła się o ok. 8 cm. A to może skrócić długość dnia.
Na pocieszenie dodajmy, że ''takie rzeczy się zdarzają''. Trzęsienie ziemi o sile 9,1 w skali Richtera, które w 2004 wywołało falę tsunami na Oceanie Indyjskim, skróciło nam dni o 6,8 mikrosekundy.
A z drugiej strony - dni mogą też wydłużyć się. Gdyby napełnić zbiornik przy Zaporze Trzech Przełomów w Chinach (40 km sześciennych wody), przesunięcie masy wydłużyłoby dzień o 0,06 mikrosekundy - twierdzą naukowcy.
http://deser.pl/deser/1,97052,7618068,Trzesienie_w_Chile_moglo_przesunac_os_Ziemi_i_skrocic.html

i idąc dalej po japońsku:
Cytuj:
Japonia: trzęsienie ziemi, które przesunęło oś ziemską
(...)
Wynikiem trzęsienia ziemi w Japonii stało się przesunięcie własnej osi ziemi, wokół której zrównoważona jest masa planety - o 15 centymetrów. Przyczyną, która bezpośrednio spowodowała tę straszliwą klęskę żywiołową, stało się zbyt duże zbliżenie się Ziemi i Księżyca. Uczeni z rosyjskiego Instytutu Astronomicznego imienia Sternberga moskiewskiego uniwersytetu państwowego twierdzą, że wpływ ciążenia Księżyca i Słońca podnoszą fragmenty powierzchni ziemi, znajdujące się z ich strony. Wywołuje to wahania masy wody w oceanie. Na razie nikt nie może przewidzieć, jakie będą globalne konsekwencje tego zjawiska dla naszego globu.
http://polish.ruvr.ru/2011/03/12/47308454.html

Czy bierzecie to pod uwagę, dokładając jeszcze doniesienia z kanadyjskich służb lotniczych odnośnie przesunięcia się nieznacznego ziemii w stosunku do aparatury pomiarowej stosowanej w samolotach?
Prosiłbym biegłych w temacie o zrobienie jakiejś graficznej opcji zrozumienia tego przesunięcia wraz z naniesieniem tych punktów, w których przez np: ostatni rok odbyły się tektoniczne wstrząsy na świecie.

:cooo?:

Odwiedź:
Festiwal Filmów Kontrowersyjnych
http://www.ffk.org.pl
http://video.anyfiles.pl/videoblog/FFK_TV/16839
http://vimeo.com/user4926347/videos
http://www.dailymotion.com/FFK_TV

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 247 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC [letni]